Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#751) G.F. válasza anonymus89 (#749) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nekem a 'dmdocuments' mappáról úgy tűnik, hogy a DOCman komponensről van szó. A DOCman configuration menüpontjában nézd meg jó-e a tárolás helye. Ott kellene lennie egy default gombnak, ami beállítja az alapértelmezettre...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#752) anonymus89 válasza G.F. (#751) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez volt az! :R
Most már majdnem minden megjelenik és letölthető de érdekes, hogy így is van amit nem tud letölteni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#753) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

3.3.6-ról frissített már valaki 3.4.0-ra? Tapasztalt valaki sebességcsökkentést (beta2-ben volt rá panasz).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#754) G.F. válasza CactuS (#753) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én pont ma frissítettem, még nem tapasztaltam változást...

-gf-

(#755) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy kell Joomla-ban feltölteni vagy 15 képet indexképként amire kattintva megnyitja nagyban?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#756) zeorsdfd válasza anonymus89 (#755) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Erre rengeteg galéria-kiegészítő van pl a kedvenc és magyar fejlesztésű sigplus
demo

[ Szerkesztve ]

(#757) anonymus89 válasza zeorsdfd (#756) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm végül rájöttem egy régebbi cikk alapján ahol úgy volt megoldva, hogy készített a nagy képből index képet és a kicsit szúrta be a cikkbe majd a képen insert/edit link és ott megadta a nagy kép elérhetőségét amit egy új ablakban nyit meg.
Lehet picit bonyolultabb de ennek a régi joomlanak már mindegy 1.5xx verziós :B

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#758) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami olyan componenst, amibe a felvitt adatokat időzítve lehet kiíratni külön-külön egy modulban?
A lényeg, egy éttermes oldal, és jó lenne, ha a főoldalon kint lenne minden nap az adott napi menü, de ne keljen minden nap beirkálni, csak egyszer az egészet és automatán menne az adott hónap.
Jelenleg egyéni html modullal oldottam meg, amit időzítve teszek be, hogy 1 napig éljen, csak így gond, hogy 30 ilyen modult kell csinálni minden hónapban. Jobb lenne valami egyszerűbb beviteli mód.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#759) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Joomla 3 és subdomain kapcsán kérnék segítséget. A gyakorlatban ez hogy nézne ki? Ahány subdomain, annyi Joomla telepítés, mindegyik külön adatbázissal?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#760) G.F. válasza CactuS (#759) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ha minden subdomain alatt különféle weblapot szeretnél, akkor így.
Esetleg ezt olvasd el:
[katt ide!]

De létezik olyan kiegészítő is, amivel 1 joomlával ki lehet szolgálni több site-ot.

[link]

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#761) CactuS válasza G.F. (#760) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Alapvetően hasonló lenne, 1 "gyűjtőoldal" 4 subdomain a négy forgalmazott márkának, illetve elképzelhető, hogy a webshop lenne az 5. bár, ha mondjuk Virtuemart 2-vel összehozható, akkor szerintem az felesleges, maradna a gyűjtő-oldali CMSben.

Csak azt az 5 Joomla telepítést és folyamatos karbantartást egy kicsit sokallom. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#762) G.F. válasza CactuS (#761) üzenetére


G.F.
aktív tag

Erre simán elég lenne 1 joomla

-gf-

(#763) CactuS válasza G.F. (#762) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, szerintem is, tartalmilag nem egy több száz cikkes oldalról van szó, viszont nem rajongok a 301, Moved Permanently átirányításokért. Google-ből így is elég nehezen kopnak ki a már nem létező URL-ek. (plusz, ha ezután még dobsz rá egy non-www -> www átiránxyítást, akkor a google már biztos, hogy hisztizik miatta) Viszont a cikk alapján mindhárom módszerben ezt alkalmazza, ha jól látom.

Virtuemart 2-őt használ mostanában valaki? (Fórumokon mindenki a magento-t nyomja, google keresés alapján, viszont nekem már ott elment a kedvem, hogy localhoston "hackelni" kellett a magento-t, hogy egyáltalán beengedjen az admin részre...)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#764) metal01


metal01
őstag

Load module plugin segítségével szeretnék egy mail modult beszúrni egy cikkbe. Működik is, csak középre igazítja a cikken belül. Hogy lehet balra tenni pl? A cikkbe beillesztett sor: {module [modul id]}

Előre is thx.

(#765) G.F. válasza metal01 (#764) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szerintem a plugin forrásában lehetne módosítani...

-gf-

(#766) metal01 válasza G.F. (#765) üzenetére


metal01
őstag

A template css-ét átnéztem, ott kellett állítgatni pár dolgot. Jó lenne, ha ezt maga a load module plugin tudná... A lényeg, hogy sikerült.

(#767) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Újabban több oldalalom (3.4-es joomla) a globális beállításoknál, mentéskor ezt írja:

"Érvénytelen mező: Súgókiszolgáló
Érvénytelen mező: Alapértelmezett szerkesztő "

és emiatt nem tudok semmit menteni. A config.php engedélye jó, alapvetően semmit nem változtattam..és sehol sem találok megoldást:-((
Van ahol a "mentés és bezárás" működik, de a sima "mentés" már adja a fenti érthetetlen üzenetet.

(#768) zeorsdfd válasza zeorsdfd (#767) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hm, nos meg is lett: A LastPass automatikus űrlapkitöltője zavart be, egyszerűen beleírkált a global config oldalamra :W

(#769) metal01


metal01
őstag

3.3.6-ról ha frissítek 3.4.1-re a menük szétesnek. Mitől van ez? Valaki találkozott már ilyennek?

(#770) CactuS válasza metal01 (#769) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem vannak Purity III-as oldalaim, illetve saját responsive template-es oldalam is, de ilyennel nem találkoztam egyik esetben sem. Milyen template-et használsz?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#771) metal01 válasza CactuS (#770) üzenetére


metal01
őstag

Jelen esetben erről a tök egyszerű alap free sablonról van szó. A bal oldali menük gyakorlatilag egymásra csúsznak.

(#772) CactuS válasza metal01 (#771) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát azt viszont nem tudom megnézni nálam sem, mert egyik honlapon sincs már oldalsó menü. :( A responsive nézetnél nekem folyamatosan bekavart, így átcsoportosítva az eredeti két menüt, a felső navbarba befért minden.

Viszont ahogy nézem hasonló bajai másoknak is akadtak: [link] [link]

Ha jól értem, akkor mindenkinél valamelyik hozzárendelés tűnt el az upgrade után és az dobta szét a templatejüket.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#773) G.F. válasza metal01 (#771) üzenetére


G.F.
aktív tag

És a css-ben nem tudsz utánna igazítani?

-gf-

(#774) metal01 válasza CactuS (#772) üzenetére


metal01
őstag

Próbálom megfejteni, hogy mi lehet a hiba. Lementettem az oldalt és offline tesztelgetem. Remélem a köv. Joomla frissítésben kijavítják ezeket az anomáliákat.

G.F.: Nem kellene, hogy egy frissítés olyan hibát okozzon, hogy a css-ben kelljen turkálni miatta. Itt valami más lesz a gond.

(#775) reimerm


reimerm
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt téma, de őszinte leszek, nem olvastam végig az egész topic-ot.
Egy joomla alapú könnyen frissíthető (akár 1-2ezer termékről is szó lenne) termékkatalógust szeretnék létrehozni.
Olyan lenne mint egy webshop, csak kosár meg fizetés nélkül.
Megrendelések csak e-mail-es vagy telefonos kapcsolatfelvétel után lehetne.
Melyik modult lenne érdemes használni?
Mert kicsit elvesztem a témában olvasgatva :)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#776) CactuS válasza reimerm (#775) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ekkora mennyiséghez Joomla alá szerintem Virtuemart lesz a megfelelő.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#777) reimerm válasza CactuS (#776) üzenetére


reimerm
csendes tag

Ezt nézegettem már én is.
De itt kikapcsolható a kosaras opció?

(#778) G.F. válasza metal01 (#774) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szerintem a gond nem a joomla frissítésben lesz, szerintem a template saját frameworkje a ludas. Pl. nekem van saját készítésű, még a 2.5-höz kreált template-m, és semmi gond, de én is megnézem, mert kíváncsivá tettél.

-gf-

(#779) G.F. válasza reimerm (#777) üzenetére


G.F.
aktív tag

Igen, régebbiekből úgy rémlik, lehet kosár nélkül, katalógusként is használni. Bár én 3-as joomla alatt a joomshoppingot használtam, az is szimpatikus...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#780) metal01 válasza G.F. (#778) üzenetére


metal01
őstag

Hétvégén nekiülök, zavar a dolog. Ha kidertettem megírom ide, hogy mi volt a gond.

(#781) reimerm válasza G.F. (#779) üzenetére


reimerm
csendes tag

És a joomshopping is tudja a kosár nélküli funkciót?
Mert akkor lehet hogy kipróbálom mindkettőt aztán amelyik a szimpatikusabb az marad.

(#782) G.F. válasza reimerm (#781) üzenetére


G.F.
aktív tag

Igen. Itt a fóruma: [link]

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#783) reimerm válasza G.F. (#782) üzenetére


reimerm
csendes tag

Köszi!
De ahogy nézem itt teljesen eltünteti az árat.
Nekem az ár fontos lenne, hogy látszódjon, csak kosárba ne lehessen rakni terméket.

(#784) zeorsdfd válasza reimerm (#775) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Esetleg tehetsz egy próbát az Iprice Calculator nevű árkalkulátorral is.
Kiszámolja az árat és emailt küld az ajánlatról.

(#785) reimerm válasza zeorsdfd (#784) üzenetére


reimerm
csendes tag

Ezt még nem láttam, de meglesem. Köszi!

(#786) metal01 válasza G.F. (#778) üzenetére


metal01
őstag

Megvan a ludas. A frissítés a Bootstrap méretét 1-re állította a menüben. Visszatettem 0-ra és minden OK. Hogy ezt miért csinálta passz...

(#787) reimerm


reimerm
csendes tag

Kipróbáltam az ajánlott webshopokat és végül a virtuemart jött be, formai és kezelési szempontból.
Most egy olyan gondom van vele, hogy minden terméket egyesével kellene feltöltenem. Ami még egyszer ok, megoldható, de utána a frissítés is egyesével menne ami már macera.
Tudtok valami okos megoldást erre? Pl ki exportálni mindent frissíteni és vissza tölteni?

A csi improved-ot néztem, de az nem igazán működik. Vagyis egész pontosan egyáltalán nem működik...

Első sorban ingyenes megoldáson gondolkodnék. Persze minimális költség is belefér.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#788) CactuS válasza reimerm (#787) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát nekem már elég régóta az a bajom, hogy tökéletes - és főleg ingyenes webshop - nincsen.

Nekem is olyan alap dolgok kellenének, amik megfelelnek a magyar jogszabályoknak, megkönnyítik a termékek naprakészen tartását + minimális SEO van bennük. Az alábbi feltételeknek megfelelő webshopot kerestem:

- regisztrációkor és vásárlás előtt el kelljen fogadni az ASZFet.
- a termékek URLje így nézzen ki:
domain/.../kategória/alkategória/termék
- Legyen legalább CSV import lehetőség.

A legközelebb talán a Woocommerce jutott, ott - megkötésekkel, de van ingyenes - CSV import, viszont elvérzik az URL kezelésnél.

Most jelenleg a Prestashopot bűvölöm. Baromi sokat tud, de ott is hackelni kellett, hogy jók legyenek az URLek + látszik rajta, hogy a pénz keresés volt a cél, 30-60 dollár alatt nincs is hozzá értelmes modul.

Ha esetleg valaki talál a fentiekhez hasonló webshopot, ami nem havidíjas, akkor ne tartsa magában. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#789) reimerm válasza CactuS (#788) üzenetére


reimerm
csendes tag

Na ez nem túl jó hír.
Mondjuk nekem nem klasszikus webshop kell.
Nem lesz nálam kosár meg fizetési lehetőség.
Csak egy ilyen Katalógus szerű kellene.
Ezzel a Magentoval te próbáltad már esetleg?

(#790) CactuS válasza reimerm (#789) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen.

Magento első élmény: localhoston nem engedett be a backend, már ott hackelni kellett, hogy bejussak.

Órák kellenek egy skin telepítéséhez (nekem). Biztosan jó cucc, aki azon nevelkedik, de számomra nagyon idegen és érthetetlen, millió beállítással, aminek szerintem nem átlátható a felépítése. Én elvetettem, de lehet egy próbát megér. Ha esetleg kipróbálnád, akkor itt a megoldás a login problémára.

Joomla-nál maradva. Hikashop? Abban talán van CSV import, ha jól emlékszem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#791) reimerm válasza CactuS (#790) üzenetére


reimerm
csendes tag

A szolgáltató akinél a domain-em van ott előre telepítik a magentot és be is tudtam lépni jól. csak a rengeteg menüben elvesztem.
A hikashop-nak a kinézete nem igazán tetszett.

(#792) Borosz


Borosz
senior tag

Joomla 1.0-hoz keresek telepíthető galéria komponenst. A joomla10.org-ról egyszerűen nem tudok letölteni egyet sem. Mailben is jöhet, ha valakinek ott figyel az egyik könyvtárában. ;)

(#793) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Van még egy érdekes webshop komponens a j2store.
Az a poén benne, hogy a gyári, joomla cikkekből csinál terméket, és a cikkek szerkesztésénél lehet mindent állítani. Ingyen van, és elég egyszerű használni.

(#794) Borosz válasza Borosz (#792) üzenetére


Borosz
senior tag

:O Senki?

(#795) G.F. válasza Borosz (#794) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én tudok küldeni... Mondd meg hová... Találtam 4-5-öt... Smooth Gallery, Phoca Gallery, RS Gallery, Zoom Gallery, Exposé, Pony Gallery... Az egész kb. 15 mb

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#796) Borosz válasza G.F. (#795) üzenetére


Borosz
senior tag

:R megy privi.

(#797) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Úgy néz ki már nem tartják karban a honlapot így fel is törték vagy mit csináltak mert a honlap címének beírásakor egyből másik honlapra irányítja át.

Tudna valaki segíteni mit kell keresni, a tárhelyen vagy máshol ami ezt csinálja? :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#798) G.F. válasza anonymus89 (#797) üzenetére


G.F.
aktív tag

Configuration.php, index.html, index.php első körben.
Index fájlokat a könyvtárakban is.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#799) anonymus89 válasza G.F. (#798) üzenetére


anonymus89
addikt

Az index.html az üres, a configuration.php-ból meg 2 van az egyik configuration.php a másik configuration.php-dist.

Köszi előre is! :R

u.i: egyébként a honlap címét kellene keresnem?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#800) G.F. válasza anonymus89 (#799) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ok, de mi a tartalma? Könyvtárakban is van index...

-gf-

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.