Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#1401) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1400) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ez a választ elég kell hogy legyen: https://prohardver.hu/tema/joomla_kerdesek-valaszok/hsz_1389-1389.html

Kapcsolati űrlapba ANY-ot elfogadó checkboxot én nem tennék. A lap aljára odateszed az elolvasható ANY-ot(benne részletezve mindent, ami az űrlapon is előfordul) és a cookie consent-el elfogadta, abban a pillanatban, hogy belép az oldalra. Ha ő maga küld adatot az űrlapon akkor ezen akció éppen az a bizonyos "elfogadás" , ezáltal redundáns ott még egyszer elfogadtani vele. Sztem nem értelmezhető, hogy valaki küld neked személyes adatot, de megtiltja, hogy tárold :DD

(#1402) timelord1987 válasza zeorsdfd (#1401) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R

A kapcsolat űrlapon a lap aljára hogy tudom feltenni az ANY-ot?

(#1403) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1402) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Azt ne oda tedd, hanem a láblécbe, minden oldalra akár. A cookie consentkor is arra hivatkozol már, szóval annak ott a bejáratott helye.
Az űrlap legyen egyszerű, gyors, ott már ne olvastasd szegény felhasználót.

(#1404) timelord1987 válasza zeorsdfd (#1403) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
A láblécbe milyen feliratokat hozzak létre?

(#1405) timelord1987 válasza timelord1987 (#1404) üzenetére


timelord1987
őstag

Úgy értem, hogy a linkek feliratai mik legyenek és felette a szöveg (például szabályzatok?)

(#1406) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani egy felhasználónál, hogy az admin felületen csak a kategóriákhoz és cikkekhez férjen hozzá?

A Joomla 4 alatt hol lehet beállítani, hogy az oldal karbantartás alatt van?

(#1407) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Megnéztem a fórumon ajánlott süti kezelő plugineket, sajnos egyik sem felel meg teljesen a GDPR követelményeknek. :(
Tudtok olyan ingyenes bővítményt, amiben lehet karegóriákra bontva (például marketing, analitikai, stb.) elutasítani/engedélyezni, mint például amilyen az Emag honlapján is van?

[ Szerkesztve ]

(#1408) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1407) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Lehet, hogy konzultálnod kéne egy informatikai jogásszal, +NAIH-al és felvenned alkalmazásba egy adatvédelmi tisztviselőt is, szerződnöd velük, hogy részletesen megvizsgálják pontosan milyen személyes adatokat tárolsz, hogyan biztosítod a tárolás biztonságát, milyen lehetőséget adsz ezen adatok megtekintésére, módosítására, törlésére. Ha jól értem brutálisan kényes, személyes adatokat gyűjtesz be látogatóidról és ezért van szükség ilyen bombabiztos pluginra. Ebben a plugin költség lesz a legkevesebb, ingyenes nincs. A szaktanácsadás és egyedi implementálás jóval többe fog kerülni.

B lehetőség, hogy felteszel egy bármilyen ingyenes plugint, átírsz egy kigooglözött adatvédelmit és felteszed...és elfelejted az egészet egy életre ;]

[ Szerkesztve ]

(#1409) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Kétnyelvű oldalon hogy lehet külön feliratkozást készíteni MailChimp-el a magyar oldalra és külön az angol oldalra?

(#1410) G.F. válasza timelord1987 (#1409) üzenetére


G.F.
aktív tag

Csinálsz két modult, aztán az egyiket az angolnál jeleníted meg, másikat a magyarnál.

-gf-

(#1411) timelord1987 válasza G.F. (#1410) üzenetére


timelord1987
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

Kötelező checkboxot hogy tudok feltenni feliratkozásnál?

(#1412) G.F. válasza timelord1987 (#1411) üzenetére


G.F.
aktív tag

Mire gondolsz?

-gf-

(#1413) timelord1987 válasza G.F. (#1412) üzenetére


timelord1987
őstag

A hírlevélre való feliratkozáshoz egy checkboxot szeretnék elhelyezni, hogy elfogadom az adatvédelmi szabályzatot, amit kötelező bejelölni.

(#1414) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Joomla 4-hez milyen ingyenes bővítményt javasoltok, amivel biztonságossá lehet tenni az oldalt és admin felületet?

(#1415) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire elterjedt még a Joomla?
Anno nagyon szerettem (15 éve)
De most megint kéne csinálnom egy alap kis oldalt...
Az artisteer el generált sablon valóban nem meg a 4.3-as verzióval? Gondolom a régi 3.7 eset meg már nem szabad feltsnni!

Ki milyen megoldást javasolna?
Köszönöm

(#1416) zeorsdfd válasza SwissAirplan (#1415) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Igazából nagyon lelkes csapat van a Joomla mögött a mai napig, támogatott is és megbízható.
Ám ha Artisteer óta nem nyúltál hozzá, akkor lehet jobban jársz egy Wordpressel. Az Artisteert felejtsd el, ők is elfelejtettek téged:-)
A Wordpress messze a legelterjedtebb és legtámogatottabb. Elementorban elég gyorsan össze lehet rakni alap meg nem alap oldalakat is. Igyen is. Ma már én is ezt ajánlom pedig 10+ Joomla oldalam van még folyamatos fejlesztés és frissítés alatt..

[ Szerkesztve ]

(#1417) SwissAirplan válasza zeorsdfd (#1416) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Nekem nagyon tetszett a Joomla és az Artisteer egyszerüsége....
Ezért nagy a vívódàs!
Viszont most nézem hogy az artisteer tud WP re sablont exportálni...
Mivel most egy "statikus" Főoldal - Bemutatkozás- Referencia- Elérhetőségek, oldalra lenne azükségem, akkor akár Artisteerbe meg is csinàlhatnàm a sablont, amit utánna importálok a WP- be és az ingyenes Elementorral pedig feltöltöm az oldaltartalmat...

(#1418) zeorsdfd válasza SwissAirplan (#1417) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hm, én anno sokat dolgoztam az Artisteerel, szerettem is, de nagyon durván eljárt felette az idő. Nagyon csúnya kódot generál, tele "szeméttel" és olyan szabványokkal, ami 10 éve nem támogatott egyik böngészőben sem, és CMS is egyre kevésbé. Amikor azt mondtam, hogy "téged is elfelejtett" az Artisteer , akkor az komolyan mondtam. A cég azóta se fejleszti ezt az érdekes offline buildert. Asszem egyébként a Nicepage az új termékük.
Ha csak statikus oldal akarsz csinálni, egyszerűen akkor én a Mobirise-ra szavazok! Vagy bármelyik ingyenes html generátor. Sok ilyen van.
Az CMS-ek területén az irány az elmúlt 10-15 évben az, hogy a weboldal admin felületéhez tartozik a sablon készítés és beállítás is, "élesben".
Az Elementorral nem tudsz hozzányúlni "értelmesen" Artisteerel generált oldalakhoz.
Lényeg: Az Elementor 100x jobb, modernebb, olcsóbb, gyorsabb mint az Artisteer

[ Szerkesztve ]

(#1419) SwissAirplan válasza zeorsdfd (#1418) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Az hagyján... Nem tanul az ember más káràn.... Kiprobáltam az artisteert.. megvettem a liszenszet!
És nem importálható a sablon... Helyesebben feltölti, telepíti
De ha váltani akarok akkor Súlyos hiba történt az oldalunkon.... :(
Jobban jàrok akkor ha veszek egy elemntor PRO-t De az annyira idegen nekem...

(#1420) zeorsdfd válasza SwissAirplan (#1419) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Uhh sajnálom. Néha érdemes lenne megnézni a release date-eket. 2015 óta hozzá se nyúltak az Artisteerhez! Azóta mindenhol főverzió váltás volt, biztos voltam benne, hogy már messze nem kompatibilis semmivel. Statikusra se használd, amúgy. Ahhoz is régi.

(#1421) SwissAirplan válasza zeorsdfd (#1420) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Sajnos igen.... Pedig olyan jo kis progi volt... Ahhoz képest hogy kattintgatós, olyan fain kis oldalakat lehetett vele összehozni!
Egy hete ismerkedem a Wordpress-el, de nekem nagyon nem tetszik, szinte csak ezeket az új Designe weboldalakat lehet vele csinálni....
Még egy kicsit erőszakolom magamat.... De ha igy marad akkor szerintem fel fogok hagyni vele.. a sablon szerkesztés is elég kacifántos hozzá.. az oldal szerkesztés is...
Minden egyes lapot külön kell szerkeszteni....
Egyszóval nem tetszik... 😪😔
A Joomlánál megszerkesztettél egy sablont.... betöltötted... aztán már csak a tartalmakat kellett feltölteni!
Volt jó szövegszerkesztő benne, stb stb... Itt ha szeretnék egy "olyan klasszikus cikket csinálni hogy ball felső sarokba egy kép, és a cikk körbeiródik, akkor 3-4 box kell hozzà....

Lehet valakit megkérek szerkesszen nekem egy Joomla sablont és maradok a Joomlánál.... Még ha régi is" meg elavult is"

(#1422) G.F. válasza SwissAirplan (#1421) üzenetére


G.F.
aktív tag

A wordpressnél is ugyanúgy van, tölts le egy ingyenes sablont, szabd testre, aztán töltsd fel a tartalmakat. Szerintem az a baj, hogy nem tudsz elrugaszkodni a régi, begyakorlott dolgoktól. Kezd itt: https://wpsuli.hu/kurzus/wordpress-tanfolyam/

-gf-

(#1423) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Joomla 4-en milyen ingyenes bővítménnyel tudom levédeni az admin felületet?

2023-ban Joomla 4-hez mik az ajánlott ingyenes és fizetős sablonok?

(#1424) PeLa87 válasza zeorsdfd (#1418) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Az Elementor kezd hanyaggá válni... Ismerősöm is, aki megvette a licenszt, most már nem fizet elő rá. Én is leszedtem minden olyan cikkem, ami vele készült és hagyományosan tettem közzé.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1425) G.F. válasza PeLa87 (#1424) üzenetére


G.F.
aktív tag

Bocsánatot kérek, nem akartam személyeskedni, de azt ugye tudod, hogy ez, amit írsz, amolyan "nesze semmi, fogd meg jól" típusú hozzászólás. Annyi derül ki belőle, hogy egy ismerősöd már nem fizet elő a licenszre, te meg leszedted a vele készült cikkeket... Eddig ez arra utal, hogy veletek van baj... Akkor lenne érdemes megszólalni, ha van valami konkrétum is, ami érdekelhet minket is és hasznos info a hibákról. Igaz ez joomla topic.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1426) timelord1987 válasza timelord1987 (#1423) üzenetére


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tud ebben segíteni?

(#1427) G.F. válasza timelord1987 (#1426) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ezt próbáltad? kattints!

-gf-

(#1428) zeorsdfd válasza PeLa87 (#1424) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ezt a hsz-t nem teljesem értem:-/ "Hanyag" Elementor?
Az mondjuk tiszta sor, hogy fizetős Elementorral megcsinálsz valamit aztán leválasztod a licenszt oszt' jónapot:-)

(#1429) gabranek


gabranek
aktív tag

Sziasztok!
Most ismerkedek a joomlával. Amikor legutoljára foglalkoztam honlappal, a HTML 4 volt a szabvány és a javascript 1.2, css nem is létezett :) Csak azért mondom, hogy az ismereteim eléggé megkoptak az évek folyamán.

Egy elég láma kérdésben szeretném kérni a segítségeteket:

Egy cikkben szeretnék létrehozni egy táblázathoz egy keretet, aminek kerekítve van a sarka.: "border-radius: 15px"
A cikk szerkesztőben jól jelenik meg, de a honlapon már nem.
Honnan tudhatom meg, hogy az én elememre melyik css class vonatkozik? Mert gondolom ez kényszeríti, hogy ne vegye figyelembe az általam beírt formázást.

HELIX 3 sablont használok és végignyálaztam a dokumentációját, ahol nagyon szépen le is írja, hogy mi a teendő ebben az esetben. Viszont arra nem tudok rájönni, hogy melyik class-ra vonatkozóan kell megadnom a custom css-ben a szabályt.

田中れいな

(#1430) G.F. válasza gabranek (#1429) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én a böngésző fejlesztői eszközökkek szoktam kikeresni, próbálgatni. Táblázathoz adj saját classokat és ad hozzá a css-hez

-gf-

(#1431) gabranek válasza G.F. (#1430) üzenetére


gabranek
aktív tag

Köszi, próbálkozom.

Létrehoztam egy custom.css stíluslapot az alábbi kóddal és a radius előtti részig le is kezeli a változtatást, de a border-radius nem működik :F

.table-x {
  border: 1px
    solid #fc4040;
      border-radius: 15px;
 }
#table-xx {
  border: 10px
    solid #fc4040;
      border-radius: 15px;
 }

Még azt is próbáltam, hogy a fájlstruktúrában a custom.css legyen az utolsó, hogy az fusson le utoljára, de semmi.

田中れいな

(#1432) zeorsdfd válasza gabranek (#1431) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Cache?

(#1433) gabranek válasza zeorsdfd (#1432) üzenetére


gabranek
aktív tag

Ürítettem mindent, semmi változás. Érdekes.
Már a bing-el beszélgetek, aki szerint is működnie kellene :) Több időt már nem ölök bele, majd megoldom másképp.
Azért köszi.

田中れいな

(#1434) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Joomla 4-nél mire jók a felülírások? Ott jelenik meg, ahol a frissítéseket is jelzi.

(#1435) timelord1987 válasza timelord1987 (#1434) üzenetére


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tud ebben segíteni?
Joomla honlap készítési munkákat Ti hol szoktatok találni?

(#1436) G.F. válasza timelord1987 (#1435) üzenetére


G.F.
aktív tag

Weblapkészítési munkák vannak, a legtöbbször a végeredmény a fontos, nem az oda vezető út. Kevés alkalommal kértek kifejezetten "motort" a weblap alá. Így akár joomlát is használhatsz.

-gf-

(#1437) timelord1987 válasza G.F. (#1436) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen! :R
Weblapkészítési munkákat hol lehet találni?

(#1438) nyesteb válasza timelord1987 (#1437) üzenetére


nyesteb
tag

20 éve csinálom, de még nem találtam meg a Szent Grált. Melós. Marketing. SEO. stb.
De remélem van itt nálam jártasabb ember és megírja a tutit.

(#1439) timelord1987 válasza nyesteb (#1438) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#1440) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy Joomla 4-nél mire jók a felülírások? Ott jelenik meg, ahol a frissítéseket is jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#1441) G.F. válasza timelord1987 (#1437) üzenetére


G.F.
aktív tag

Regisztrálj itt. Elég sokan keresnek készítőt: [link]

-gf-

(#1442) timelord1987 válasza G.F. (#1441) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#1443) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan bővítményt vagy plugint, amivel nem YouTube-ról, hanem weboldalról tudok beágyazni videót?

(#1444) timelord1987 válasza timelord1987 (#1443) üzenetére


timelord1987
őstag

Az alapszerkesztőbe, ha betöltöm az iframe kódot valamiért kitörli :(

(#1445) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1443) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ez azért eléggé függ a forrás weboldaltól. Kismillió féle videómegjelenítő oldalfajta van, ezeknek csak egy része támogatja a beágyazást. Dev toolsba ránézhetsz, hátha találsz vmi source-ot.

(#1446) nyesteb válasza timelord1987 (#1444) üzenetére


nyesteb
tag

JCE-t használsz?

(#1447) timelord1987 válasza nyesteb (#1446) üzenetére


timelord1987
őstag

Nem, az alap TinyMCE-t.

(#1448) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki használ Gantry5 sablont?

(#1449) G.F. válasza timelord1987 (#1444) üzenetére


G.F.
aktív tag

(#1450) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni joomla átköltöztetésben.
Kaptam egy olyan feladatot, hogy egy fizikai Apache webserveren lővő joomla weboldalt át kéne költöztetni webtárhelyre.
Sajnos nem igazán vagyok otthon a Linux világában (amit már pótolonom kell :) ) így inkább kérdeznék.

Mivel érdemes ezt a költöztetést csinálni? Van valami program ami szépen le tudná menteni a dolgokat?
Esetleg valami ftp segítségével le lehet tölteni a joomla weboldal adatait az apach serverről?
Az adatbázist, ha van phpmyadmin akkor azt elég onnan exportálni vagy át kell írni dolgokat?.

Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.