Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#301) Pitu


Pitu
aktív tag

egy ősrégi 1.5-ös joomla oldalamat korábban feltörték, ha jól emlékszem az elfelejtett jelszón keresztül lehetett kinyerni az admin jelszót. Jelenleg v.1.5.25 van fenn, kikapcsolva a bejelentkezés és az elfelejtett jelszó funkció is. A kérdésem az, hogy mennyire rizikós ezeket visszakapcsolni, ill. csinált-e már valaki itt biztonsági tesztet 1.5-re?

(#302) zone válasza Pitu (#301) üzenetére


zone
őstag

Mi oka van annak, hogy még nem migráltad át az oldalad egy friss verzióra?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#303) Pitu válasza zone (#302) üzenetére


Pitu
aktív tag

Egyrészt a lustaság ;] , másrészt az óvatosság (nem tudom az új verziók mennyire vannak jól tesztelve).
Friss verzió alatt egyébként mit értesz? 2.5-ös? Nem néztem még utána mennyire macerás 1.5->2.5-re átállni, meg gondolom a testre szabott templatem, a nem kompatibilis komponensek is ugranak...

(#304) csaszi7000


csaszi7000
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagyon amatőr kérdésem lenne.
Telepítettem joomla 2.5 -be egy phoca galleryt. létre is hoztam bele egy kategóriába képeket.
Egy cikkben mondjuk hogyan tudok hivatkozni erre a kategóriára?
Tehát annyit szeretnék, hogy album: "valami"
A "valami" be legyen linkelve és jöjjön be a phoca-ban álltalam elkészített kategória képei.
De mi a link????

Köszönöm szépen előre is.

(#305) Pitu válasza csaszi7000 (#304) üzenetére


Pitu
aktív tag

nem tudom 2.5-nél hogy van, de 1.5-nél egyszerűen rámész a kategóriára, és kimásolod az url-t a böngésződből. Pl: <a href="http://www.phoca.cz/joomlademo/category/1-barcelona"> valami</a>
Relative url-el is megadhatod ha egy domain-en belül van a galéria: <a href="/joomlademo/category/1-barcelona"> valami</a>
(ha erre gondoltál)

(#306) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Próbálgatom a Joomla-t, egyik ingyenes template-nél van most az, hogy a fejlécnél található slideshow első képe a betöltődéskor le van kicsinyítve, csak a felület felén jelenik meg, majd egy automatikus frissítést követően töltődik be rendesen a kép, és megy az egész slideshow. Van erre valami megoldás, hogy már az első betöltődéskor normálisan végezze a dolgát?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#307) adyh válasza Dick81 (#298) üzenetére


adyh
tag

Szia!

Nem jön be a localhost, azt írja Not Found.
Mit csináljak?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#308) Pitu


Pitu
aktív tag

használta már valaki ezt a komponenst: SOA For Virtuemart 1.x.x ?
Feltelepítettem, készítettem hozzá egy klienst és valamiért nem a megfelelő xml-t adja vissza. SoapFault:
object(SoapFault)[4]
protected 'message' => string 'looks like we got no XML document' (length=33)
private 'string' (Exception) => string '' (length=0)
protected 'code' => int 0
protected 'file' => string 'D:\wamp\www\soap-client.php' (length=27)
protected 'line' => int 20
private 'trace' (Exception) =>
array
0 =>
array
'file' => string 'D:\wamp\www\soap-client.php' (length=27)
'line' => int 20
'function' => string '__call' (length=6)
'class' => string 'SoapClient' (length=10)
'type' => string '->' (length=2)
'args' =>
array
...
1 =>
array
'file' => string 'D:\wamp\www\soap-client.php' (length=27)
'line' => int 20
'function' => string 'GetProductPrices' (length=16)
'class' => string 'SoapClient' (length=10)
'type' => string '->' (length=2)
'args' =>
array
...
private 'previous' (Exception) => null
public 'faultstring' => string 'looks like we got no XML document' (length=33)
public 'faultcode' => string 'Client' (length=6)
public 'faultcodens' => string 'http://schemas.xmlsoap.org/soap/envelope/' (length=41)
public 'xdebug_message' => string '<tr><th align='left' bgcolor='#f57900' colspan="5"><span style='background-color: #cc0000; color: #fce94f; font-size: x-large;'>( ! )</span> SoapFault: looks like we got no XML document in D:\wamp\www\soap-client.php on line <i>20</i></th></tr>
<tr><th align='left' bgcolor='#e9b96e' colspan='5'>Call Stack</th></tr>
<tr><th align='center' bgcolor='#eeeeec'>#</th><th align='left' bgcolor='#eeeeec'>Time</th><th align='left' bgcolor='#eeeeec'>Memory</th><th align='left' bgcolor='#eeeeec'>Function</th><th align='... (length=1129)

(#309) Pitu válasza adyh (#307) üzenetére


Pitu
aktív tag

Fut a wamp szerver?

(#310) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Egyedi sablon nem akar működni, menük nem jelennek meg sehogy se. Mi lehet a gond?
Teljesen laikus vagyok a Joomla-val szemben

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#311) Dick81 válasza haromegesz14 (#310) üzenetére


Dick81
tag

Az a probléma, hogy az egyedi sablonban a menük illetve a modulok pozíciójának a hivatkozásaik is egyediek. Azt, hogy milyen modulpozíciók vannak az adott sablonban illetve, hogy milyen névvel tudsz rájuk hivatkozni, azt úgy tudod megnézni, hogy az admin. felületen Bővítmények/Sablonkezelő-ben a beállításokban engedélyezed a Modulpozíciók megtekintése opciót, majd mented a változtatásokat. A böngésző címsorába a következőt kell beírni: http://oldalad.neve/?tp=1
Úgy fog betölteni az oldal, hogy meg fognak jelenni a felhasználható modulpozíciók illetve a neveik. Megjegyzed, hogy az éppen használt sablon milyen modulpozíciókat használ és milyen néven majd azokat rendeled az Admin. felületen a menükhöz, modulokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#312) haromegesz14 válasza Dick81 (#311) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi a segítséget! :R
Menük egy részét már jó helyre tudtam varázsolni, viszont modulpozíciós nézetben pár hely egymásra van csúszva, és nem tudom hogy azok egymást tudják takarni, vagy pozíció használata esetén a template-ben megírt méreteket/tulajdonságokat felveszik automatikusan?

Szerk.: Böngészőfülön megjelenő ikont merre tudok neki állítani?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#313) Dick81 válasza haromegesz14 (#312) üzenetére


Dick81
tag

Természetesen megtartják a tulajdonságaikat a modulok a felhasznált pozíciókban. Tehát ha pl. a jobb oldali oszlopban egymás alá pakolsz két-három modult, nem fognak egymásra csúszni.
A böngészőfülön megjelenő ikont egész egyszerűen úgy állítod, hogy megkeresed a feltelepített sablont a Joomla! könyvtárrendszerben és a favicon.ico ikonfájlt felülírod a kívánt ikonnal. A lényeg, hogy a neve továbbra is favicon.ico maradjon!

.../templates/a használt sablon könyvtára/favicon.ico

[ Szerkesztve ]

(#314) haromegesz14 válasza Dick81 (#313) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi a segítséget ismét!

Sablonnal és a menükkel már viszonylag megbarátkoztam, most viszont a cikkekkel van gondom. Csináltam egy új cikket, kiemelté tettem, meg is jelenik a kezdőoldalon, viszont a sorrendet/rendezést nem találom, hogy hol tudom módosítani. Cikk-kezelő beállításainál "A Cikkek rendezése" opciót átállítottam "Rendezésre", hátha akkor tudom módosítani a sorszámukat, de nem sikerült. Megoldás?

Szerk.:
Közbe rájöttem, hogy amit legutoljára tettem kiemelté, az kerül az oldalon az első helyre. Így próbáltam sorba rendezni a főoldali kiemelt cikkeket. Ennél elegánsabb megoldás csak létezik :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#315) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!
hogy tudok sablonban új pozíciót létrehozni?
az egyik alapértelmezett sablont varrtam át, lenne benne még egy csomó hely új menü blokkoknak, de elfogytak a kiadó pozíciók, vagy olyan helyen vannak, ami a használhatóság szempontjából nem megfelelő.
ha két modult rendelek ugyanahhoz a pozícióhoz akkor meg csak az egyik látszik.
mondjuk azt nem tudom mi alapján dönti el, hogy melyik.:)
köszi,
red

it never gets easier, you just go faster

(#316) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Telepítettem a myApi-t azzal a céllal, hogy lehessen likolni meg ilyenek. Localhoston dolgozom, na most telepítés után elszállt az egész. Se az admin, se a honlap nem jön be, még csak a bejelentkező felület se. "Facebook needs the CURL PHP extension." hibára hivatkozva. Hogy tudom visszaállítani, előszedni az admin felületet?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#317) Dick81 válasza adyh (#316) üzenetére


Dick81
tag

Esetleg EZ?
Én egyébként a Facebook integrációhoz ezt a modult használom. Egyszerű mint egy faék!

...egyébként biztonsági mentésed nincs a rendszeredről?

[ Szerkesztve ]

(#318) adyh válasza Dick81 (#317) üzenetére


adyh
tag

Köszi, az a helyzet, hogy ezt láttam már én is, de nagyon nem vagyok angolos :B :F
Nem igazán értem mit akar itt.
Nincs biztonsági mentésem.

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#319) Dick81 válasza adyh (#318) üzenetére


Dick81
tag

Nos!
Első lépésben csinálni kéne a webszerveren egy phpinfo.php fájlt a következő tartalommal:

<?php
phpinfo();
?>

A cURL support sort keresed! Ennek az értéke enabled kéne, hogy legyen. Ha szerencséd van akkor csak nincs engedélyezve a cURL. Ebben az esetben a php.ini fájlban engedélyezed és jó eséllyel megoldódik a probléma. Ha nem akkor telepíteni kell a cURL kiterjesztést a php-hoz

Egyébként pedig RENDSZERESEN mentünk!!! Pont az ilyen parák elkerülése érdekében!

[ Szerkesztve ]

(#320) Dick81


Dick81
tag

...természetesen miután létrehoztad a phpinfo.php fájltmeg kell nyitnod a böngészőből.

(#321) adyh válasza Dick81 (#320) üzenetére


adyh
tag

Új problémám akadt. Eszembe jutott, hogy van nekem egy példányom ebből a honlapból csak kicsit régebbi. Xampot használok. Bemásoltam. Feltöltöttem az ahhoz tartozó adatbázist, de mégis ezzel "Database Error: Unable to connect to the database: Could not connect to MySQL" ezzel jön vissza. Nem tudom mi lehet a baj, hol rontottam el.

Egyébként nem volt cURL sorom a php.ini-be telepíteni kellett volna.

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#322) Dick81 válasza adyh (#321) üzenetére


Dick81
tag

Az nem lehetséges, hogy a Joomla más felh. névvel és jelszóval akar csatlakozni az adatbázishoz mint ami valójában van? A Joomla gyökérkönyvtárában a configuration.php tudod megnézni a csatlakozáshoz használt adatokat.

itt keresgélj:

public $dbtype = 'mysql';
public $host = 'localhost';
public $user = 'felhasználó';
public $password = 'jelszó';
public $db = 'db neve';
public $dbprefix = 'db előtag_';

[ Szerkesztve ]

(#323) adyh válasza Dick81 (#322) üzenetére


adyh
tag

Ott rendeben van minden. Nem lehet, hogy a adatbázis importálást nem csináltam jól? Ott van valami tudni való?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#324) adyh válasza adyh (#323) üzenetére


adyh
tag

Közben sikerült megoldani! A configuration.php -ban kivettem a jelszót, és minden megoldódott. Működik, csak mivel már régebbi mentés, ezért sok mindent kell bepótolnom rajta.
Köszönöm segítséget!

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#325) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Ha van egy Joomlas skinem, a fejlécen meg maga a logo is szerepel. Hogy tudom azt a logot belinkelni hogy ha ráklikkelek akkor a kezdőlapra ugorjon? Hol kéne a hiperhivatkozást elhelyeznem, mert egyenlőre a fejlécet sem találom?

Üdv: Csabee.

(#326) Csabee. válasza Csabee. (#325) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Valaki?

Üdv: Csabee.

(#327) lakisoft válasza Csabee. (#326) üzenetére


lakisoft
veterán

Írtam Privát üzit.

(#328) Csabee. válasza lakisoft (#327) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én meg válaszoltam :D

Üdv: Csabee.

(#329) lakisoft válasza Csabee. (#328) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha linkelsz forráskódot akkor megpróbálok segíteni :).

(#330) Csabee. válasza lakisoft (#329) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hétvége van :D Nem foglalkozom már munkával, majd hétköznap :D

Üdv: Csabee.

(#331) lakisoft válasza Csabee. (#330) üzenetére


lakisoft
veterán

rendben. én még dolgozok :). :K

(#332) Csabee. válasza lakisoft (#331) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Akkor kitartást! Amúgy sajnos a kódot sem tudom hogy hol kéne keresnem magát a fejlécre vonatkozó részt.

Üdv: Csabee.

(#333) lakisoft válasza Csabee. (#332) üzenetére


lakisoft
veterán

adsz egy linket az oldalhoz?

(#334) Csabee. válasza lakisoft (#333) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ment pm!

Üdv: Csabee.

(#335) lakisoft válasza Csabee. (#334) üzenetére


lakisoft
veterán

nos akkor ide is írom a választ:

templates/.../blocks/header.php

<h1><a href="index.php" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php echo $logoText; ?></span></a></h1> - itt van a kismacska a kódban.

(#336) Sanyo


Sanyo
senior tag

Sziasztok!

Egy holland ismerősnek szeretnék olyan budapesti joomla közösségi fórumot találni, ahol angol/német nyelven is kommunikálni lehet. Az illető webdesigner Tiszaszentimrén lakik.

(#337) lakisoft válasza Sanyo (#336) üzenetére


lakisoft
veterán

Szia,

http://community.joomla.org/ jó lesz?
üdv,
lakisoft

(#338) Sanyo válasza lakisoft (#337) üzenetére


Sanyo
senior tag

Ezt szerintem ő is ismeri, ezért keres kifejezetten Magyarországit.

(#339) lakisoft válasza Sanyo (#338) üzenetére


lakisoft
veterán

A magyarországi meg ez: http://www.joomla.org.hu/

(#340) lakisoft válasza lakisoft (#339) üzenetére


lakisoft
veterán

Pontosabban erre gondolsz, nem?
http://forum.joomla.org.hu/

(#341) Sanyo válasza lakisoft (#340) üzenetére


Sanyo
senior tag

Köszi, ezt is elküldtem neki.

(#342) lakisoft válasza Sanyo (#341) üzenetére


lakisoft
veterán

Reméljük talál közöttük érdekeset. Amúgy meg google translate megoldja a baját .:).

(#343) whited


whited
addikt

Sziasztok
Joomla 1.5-t akarom telepíteni és amikor töltöm ki:
Adatbázis típusa
Ez valószínűleg MySQL
Kiszolgáló neve
Ez általában localhost, vagy a szolgáltató által megadott kiszolgálónév
Felhasználónév
Ez lehet az alapértelmezett root MySQL felhasználónév, vagy a szolgáltató által megadott felhasználónév, ill. amit Ön az adatbázis-kiszolgáló beállításakor létrehozott.
Jelszó
A webhely biztonsága érdekében kötelező jelszóval védeni a MySQL fiókot. Az adatbázishoz ugyanezzel a jelszóval férhet hozzá. A szolgáltatója előre be is állíthatta ezt.
Adatbázis neve bt_db-t írok
Némely kiszolgáló fiókonként csak egy bizonyos adatbázisnevet engedélyez. Ebben az esetben több Joomla! webhely megkülönböztetéséhez használja a következő Speciális paraméterek szakaszban a táblanév előtag lehetőséget.

és phpmyadminban is létrehoztam 1 bt_db adatbázist de azt írja ha továbbra nyomok, hogy
Unable to connect to the database: Could not connect to MySQL

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#344) lakisoft válasza whited (#343) üzenetére


lakisoft
veterán

Az adatbázis szerver fut? létre van hozva a megadott db?

(#345) whited válasza lakisoft (#344) üzenetére


whited
addikt

fut a wamp server, létrehoztam 1 adatbázis-t azon a néven ahogy kellett

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#346) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!
Joomla-n tudtok ajánlani olyan bővítményt, ami azt tudja hogy én beírom egy cikket, és a főoldalra automatán kirakja hírként. Akár mozgó ablak is lehet, tehát a hírek egymás után jönnének.

Üdv: Csabee.

(#347) lakisoft válasza whited (#345) üzenetére


lakisoft
veterán

a konfigban jól van megadva a felhasználónév jelszó és a szerver elérhetősége?

(#348) lakisoft válasza Csabee. (#346) üzenetére


lakisoft
veterán

Próbáld meg ezt: [link] ha ez nem okés akkor nézünk mást.

(#349) Csabee. válasza lakisoft (#348) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Olyat szeretnék, hogy a saját cikkeimet listázza ki a főoldalra! Tehát megírok egy cikket, és azt kirakja a főoldalra szépen.

Üdv: Csabee.

(#350) lakisoft válasza Csabee. (#349) üzenetére


lakisoft
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.