Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#1301) nyesteb válasza timelord1987 (#1300) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Ma a motor ingyenes, úgy tudom, abból nincs fizetős. A fizetős a kész template (amiket meg lehet tőlük venni és jóformán nincs dolgod vele) és maga a Page Builder, amit szoktak adni hozzá, bár abból is van ingyenes és eléggé jól használható az is.

(#1302) timelord1987 válasza nyesteb (#1301) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R
A Page Builder mennyivel tud kevesebbet a fizetőstől?

A Slideshow CK-ban van lehetőség, hogy kattintható legyen a kép, és egy cikket hozzon be a kattintásra?

Van olyan ingyenes bővítmény/komponens, ami megnyitja böngészőben a PDF dokumentumokat?

[ Szerkesztve ]

(#1303) G.F. válasza timelord1987 (#1299) üzenetére


G.F.
aktív tag

1. Ahhoz, hogy a böngészőben, vagy akármilyen megjelenítőben jelenjen meg egy pdf, mindenképp letöltődik, akár látod, akár nem. A pdf nem mediafájl, hogy sreamelni lehessen. A böngészőben meg akkor jelenik meg, ha a windowsban nincs a pdf-hez rendelve alapértelmezettkén semmilyen megjelenítő, ill. szerkesztő program (pdf reader, Nitro...stb.)

2. Ahogy nyesteb fórumtársunk is említette, A Helix egy framework, vagyis egy keretrendszer. Ez tartalmaz sok mindent, ami egy profi templatehez szükséges, kódok, .js, ikonok...stb. Ez ingyenes. A fizetős az SP builder, ami segítségével profi webhelyeket kattingathatsz össze kódolás nélkül. Az ingyenes templatek csökentett funkciókkal rendelkeznek, ezeket már valaki összekattingatta saját ízlése szerint, kevésbé testreszabható általad.

-gf-

(#1304) timelord1987 válasza G.F. (#1303) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Volt egy honlap, ahol a PDF és JPG fájlt a böngészőben jelenítette meg. Ezt valahogy meg lehet oldani a Phoca Download Plugin-el, ha nincs a Windows-ban PDF-hez rendelve?
Akkor az ingyenes Helix sablont már nem lehet szerkeszteni, meg kell hozzá venni a Site Builder-t?

(#1305) G.F. válasza timelord1987 (#1304) üzenetére


G.F.
aktív tag

Valamennyire lehet szerkeszteni, de hogy épp az neked elég-e... Miért nem próbálod ki? Ennyi idő alatt már választ kaptál volna arra, hogy megfelel-e neked

-gf-

(#1306) nyesteb válasza G.F. (#1303) üzenetére


nyesteb
tag

1. Teljesen így van!
2. Kis kiegészítés, hogy az SP buildernek van ingyenes, korlátozott funkcióval bíró része. Ha elég annyi, hogy szöveget, képet tesz fel egy jól felépített oldalra (most 1 db cikkről beszélek, csak ott oldalnak hívják), akkor elég az ingyenes is. Persze pl a slideshow és társai fizetősek már, de azt meg lehet másképp is oldani, pl a hazai fejlesztésű Smart Slider 3 akár ingyenes verziójával. Több helyen használtam már ezt a kombót, szép dolgokat lehet vele kivitelezni.

(#1307) nyesteb válasza timelord1987 (#1304) üzenetére


nyesteb
tag

A PDF megjelenítés pl chrome alatt böngészőben történik, de ezt a böngésző csinálja. Ha azt akarod, hogy ne töltse le, akkor vagy tedd fel jpg-ben és ágyazd be az oldalra, vagy tegyél fel pdf megjelenítőt (még nem használtam, mert a pdf-et direkt azért használjuk, hogy le tudják tölteni). De a Phoca szerintem ezt nem oldja meg neked.
Lehet a Helixet szerkeszteni gond nélkül. Attól függ, mit akarsz csinálni vele, mert van, hogy jobb már egy sajátot írni, ha ennyire bele akarsz menni, vagy page builderrel megoldani. De lehet szerkeszteni, felülbírálásokat létrehozni, stb. Próbáld ki, nem fogsz csalódni...

(#1308) timelord1987 válasza nyesteb (#1307) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

A Helix sablon tartalmaz/támogatja a Bootstrap-et?

(#1309) nyesteb válasza timelord1987 (#1308) üzenetére


nyesteb
tag

Szívesen!
Igen, persze

(#1310) timelord1987 válasza nyesteb (#1309) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#1311) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A blogos elrendezésnél hol tudom beállítani, hogy hány cikk jelenjen meg oldalanként?

A kapcsolattartóknál létrehoztam egy kategóriát, és a kapcsolat menüt létrehozva csak a kategória tartalma jelenik meg. Hogy tudom beállítani, hogy alatta jelenjen meg az űrlap?

(#1312) nyesteb válasza timelord1987 (#1311) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Blog: vagy menüpontonként egyesével, vagy a cikkek beállításainál globálisan.

Kapcsolattartó: menüben létrehozod a kapcsolatot az adott felhasználóhoz és a Levelezési beállításoknál a Kapcsolat űrlap lesz a barátod.

(#1313) timelord1987 válasza nyesteb (#1312) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R

A kapcsolat űrlap sajnos nem sikerült :(
Le tudod írni lépésenként?

(#1314) nyesteb válasza timelord1987 (#1313) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Létrehozod a kapcsolat menüpontot a menükezelőben és ott lesz ez a fül, hogy levelezési beállítások. Ha nem megy, csinálj egy accountot nekem, amivel megnézem.

(#1315) timelord1987 válasza nyesteb (#1314) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R

(#1316) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Van lehetőség kategóriát linkelni egy cikkbe, ha nincs menüben?

Cikknél a bővebben gombnál be lehet állítani, hogy csak bővebben legyen a szöveg és utána ne írja a cikk címét?

A Helix template-ben be lehet állítani, hogy a hamburger menü csak mobilon és tableten jelenjen meg?

Van olyan bővítmény, amivel linkeket tudok létrehozni cikkben szép megjelenéssel bekeretezve?

A kategória/blog elrendezésnél hol lehet beállítani, hogy oldalanként mennyi cikk jelenjen meg?

A cikk szerkesztőben a címkéket hogy kell megadni egymás után?

[ Szerkesztve ]

(#1317) nyesteb válasza timelord1987 (#1316) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Igen, van, de nem ajánlom, mert a menü generálásakor csinál normális URL-t. Csinálj egy mondjuk rejtett menüt, amit nem teszel ki az oldalra és oda vedd fel az ilyen dolgokat.

Igen, a cikk-beállítások között keresd meg a bővebben gombot és ott lesz asszem alatta, hogy a cikk címét hozzáadja-e.

Igen, a beállítások között a menünél csak megamenu legyen, az Off-canvast kapcsold ott ki.

CSS, ne bővítményt keress.

Ugyanúgy cikk beállítások, blog beállításoknál.

Na, ez jó kérdés. Szerintem vagy vessző, vagy enter.

(#1318) timelord1987 válasza nyesteb (#1317) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Ha kész a rejtett menü, utána honnan tudom, hogy mi az elérhetőség?

CSS-el hogy tudok létrehozni egy keretet belül színes résszel, hogy a felső keretben jelenjen meg egy szöveg úgy, hogy a szövegbe ne menjen bele a keret vonala? (Példa kódot kérhetek) A CSS-t hova kell beírni?

[ Szerkesztve ]

(#1319) timelord1987 válasza nyesteb (#1234) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Ezt a kódot a CSS-be hova tegyem be?

(#1320) nyesteb válasza timelord1987 (#1319) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

A css-t a helix felületén lehet megadni az egyedi kódok között, legalábbis ott a legegyszerűbb.
A rejtett menü legegyszerűbben, ha nem akarsz a joomla SEF URL világában elmélyülni, akkor úgy tudod elérni, hogy pl JCE-t használva a linkeknél meg lehet adni, ki lehet keresni a menük közül.
Egyébként nem nehéz a SEF URL, pl domained.hu/index.php/álnév, amint a menünél találsz meg.

(#1321) timelord1987 válasza nyesteb (#1320) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm :R
Még hol lehet megadni a CSS-t ezen kívül?
A Helix template-nél külön kell elkészíteni a mobilos nézetet is?

(#1322) nyesteb válasza timelord1987 (#1321) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Nem kell külön készíteni, csinál egyet a bootstrap alapján, de én sokszor felülbírálom, mert nem tetszik az, amit gyárt. De nem kell. Felülbírálni úgy szoktam, hogy csinálok egy másik sort és megadom, hogy az eredeti csak asztalin, a másik pedig a többi helyen jelenjen meg. Kódszinten több, mert ugye mindegyiket legenerálja, de megjelenésben szebb.
CSS-t még úgy is lehet, hogy csinálsz egy custom.css fájlt és a template mappájába beteszed a többi css közé, ahogy a leírás is mutatja. Én ezt akkor csinálom, ha végeztem a kinézettel (mivel karban is tartok oldalakat, relatíve kevés a "kész" oldalam, szinte mindegyikhez hozzá kell időnként nyúlni) és már nem akarok további változtatást.

(#1323) timelord1987 válasza nyesteb (#1322) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R

(#1324) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ha elkészítettem a Helix sablon asztali számítógépes nézet módosításait azt megörökli a mobilos nézet is?
A Facebook megosztóból érdemes külön telepíteni vagy jó a Helix sablonban lévő?

(#1325) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hol kell beállítani, hogy kategória/blogos elrendezésnél a lapozásnál ne írjon alul cikkeket?

(#1326) nyesteb válasza timelord1987 (#1324) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Ha nem csináltál külön css-t a mobilosnak, akkor meg.
Én nem tettem külön, ha jó a helye a template-snak, akkor maradjon, kedvesebb plugin, kedvesebb gond.

(#1327) nyesteb válasza timelord1987 (#1325) üzenetére


nyesteb
tag

Mármint, mire gondolsz?

(#1328) timelord1987 válasza nyesteb (#1326) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R
Ha kiszedem a hamburger menüt a számítógépes nézetből, akkor a mobilosban sem lesz benne?
Cikknél hogy lehet megoldani, hogy írja a szerzőt, mikor lett publikálva és a címkéket?
A bővebben gomb kinézetét hol tudom állítani?

(#1329) timelord1987 válasza nyesteb (#1327) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Amikor kiválasztok az oldalon egy menüt, akkor alul, ahol lehet lapozni felsorol pár cikket, ami a következő oldalon van.

(#1330) nyesteb válasza timelord1987 (#1328) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Elvileg nem. Milyen joomlát használsz és melyik helix frameworkot? Ettől is függ..
A cikkek beállítási részén lehet ezeket állítani, majd ha felülbíráltad, akkor az adott menüponton belül. Ha csak egy helyen akarod megjeleníteni, máshol nem, akkor az adott menüponton belül állítsd, ha mindenhol, akkor a cikkkezelő beállítási részén. Az globális.
Bővebben gomb? CSS-el, máshogy nem igazán.

(#1331) nyesteb válasza timelord1987 (#1329) üzenetére


nyesteb
tag

Csinálj kérlek egy képernyőképet róla, hogy tudjam, egy dologra gondolunk-e.

(#1332) timelord1987 válasza nyesteb (#1331) üzenetére


timelord1987
őstag

Sikerült nagy nehezen.

(#1333) timelord1987 válasza nyesteb (#1330) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

A Joomla 4-et használom az ingyenes Helix template-el.
Amikor a cikknél a bővebbenre kattintok, akkor megjelenik a szerző, de amikor a menüre kattintok és egymás alatt vannak felsorolva a cikkek ott nem jelennek meg ezek az információk. Valahogy ide is el lehet helyezni? (Az alap sablonnál megjelennek)
CSS-el milyen beállítások kellenek, hogy olyasmi legyen a bővebben gomb, mint az alap sablonnál?

(#1334) nyesteb válasza timelord1987 (#1333) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Helix Ultimate vagy Helix 3?

Igen, ki lehet helyezni a blog listában is a szerzőt és a többi infót, a cikk-beállítások között kell beállítani. Bár, ha az alap template megjeleníti, akkor be van állítva, akkor max el lett rejtve ezzel a sablonnal. Ez ki kellene nyomozni, így látatlanban nem tudok segíteni benne.

CSS: Na, ezt meg kell nézni szintén. Nem használom az alap sablont egy oldalon sem...

(#1335) timelord1987 válasza nyesteb (#1334) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Helix Ultimate.

(#1336) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A Helix ultimate sablonban hogy lehet nagyméretű képet tenni a fejlécbe? Nálam kicsibe teszi. A fejlécbe a kép mellé lehet valahogy feliratot tenni?

Kis méretű kijelzőn a sablon szerkesztőben hogy tudok lejjebb menni?

A kategória/lista elrendezésnél az oldal alján ír olyant, hogy szűrők, ezt valahogy ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1337) nyesteb válasza timelord1987 (#1336) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Nagyméretű képet? Slideshowra gondolsz, vagy nagyobb logóra? Feliratot mellé tenni alapból nem lehet, de csinálhatsz egyedei fejlécet is, ott olyan lesz, amilyet akarsz, csak több melóval.

Ezt nem értem. Görgetés nem megy?

A cikk beállításainál ki lehet kapcsolni a szűrőket.

(#1338) timelord1987 válasza nyesteb (#1337) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Nagyobb logóra. Valamiért kicsibe teszi fel a fejlécbe.

Sajnos nem megy a görgetés :( 10”-os tableten

Nagyon szépen köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#1339) nyesteb válasza timelord1987 (#1338) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Küld el a linket, megnézem, úgy könnyebb lesz.
A logót lehet az adminból is növelni bizonyos méretig, de inkább css felülbírálással tudod megoldani.
Itt csak például beletettem mindegyik érték elé egy 1-es, a méretet te találd ki, mekkora legyen.

.logo-image {height: 150px;}
#sp-header .logo {height: 140px; }
#sp-header {height: 160px; }

(#1340) timelord1987 válasza nyesteb (#1339) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Sajnos localhoston van egyelőre.
A logó magassága 170 px.
Ezeket hol kell állítani, és hogy baloldalon legyen a kép?
A logó alatt, ahol a menüfeliratok (menünevek) vannak hol tudom állítani, hogy milyen legyen a háttér? A logónál beállította a hátteret, alatta fehér maradt.

(#1341) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hol tudom beállítani, hogy a slider ne jelenjen meg a cikk megnyitásakor, csak a főoldalon?

(#1342) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A template szerkesztőben nagyobbra vettem a fejléc és header magasságát, de szétesik az egész és a kép is máshova helyeződik. Hogy kell megcsinálni, hogy rendesen jelenjen meg a kép?

(#1343) nyesteb válasza timelord1987 (#1341) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Beállítod a modul megjelenítési részén, hogy a menük közül csak a megadott menüben jelenjen meg. Tehát a főoldalon csak.

(#1344) nyesteb válasza timelord1987 (#1342) üzenetére


nyesteb
tag

Ezt sajna én így látatlanban nem fogom tudni megoldani.
Csinálj egy mentést, mert jelezted, hogy localhostban vagy és privátban oszd meg velem és megnézem.
Mentéshez Akeeba Backupot javaslom, beállításánál tedd át .zip-re a tömörítést.

(#1345) nyesteb válasza timelord1987 (#1340) üzenetére


nyesteb
tag

Ezt is megnézem, ha csinálsz egy mentést róla.

(#1346) timelord1987 válasza nyesteb (#1343) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Beállítottam, hogy csak a főoldalon jelenjen meg, mégis, amikor megnyitok egy cikket a főoldalon valamiért megjeleníti a slidert is.

(#1347) timelord1987 válasza nyesteb (#1344) üzenetére


timelord1987
őstag

Annyi elég lehet, ha megírom a fejlécbe tett kép méretét?
( 8 menü van)

(#1348) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Van egy slider a főoldalon. Ha a sliderben kattintok a cikkre, akkor nem jelenik meg a cikknél a slider. A főoldalon a slider alatt vannak kiemelt cikkek. Ha a slider alatt az egyik kiemelt cikkre kattintok, akkor úgy jön be a cikk, hogy felette ott van a slider. Valahogy el lehet tüntetni, hogy a cikk betöltődésekor ne jelenjen meg a slider. A modulban úgy állítottam be a slidert, hogy csak a főoldalon jelenjen meg.

(#1349) nyesteb válasza timelord1987 (#1348) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Itt továbbra is menüprobléma lesz. A cikkeknek nincs menüpontja, ezért úgy veszi, mintha a főoldalon lennének.
Ezzel én úgy szoktam játszani, hogy az adott kategóriának csinálok egy rejtett menüpontot, amit nem teszek élessé az oldalon és utána már nem jelenik meg a slider.

(#1350) timelord1987 válasza nyesteb (#1349) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Igen, a rejtett menü megoldotta.
Nagyon szépen köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.