Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#201) Santosh válasza Met (#200) üzenetére


Santosh
tag

Szia.

Azt, hogy melyik menü hol jelenjen meg az oldaladon, azt a bővítmények -> modulkezelőben tudod beállítani (1.5-ben legalábbis). Ha rákattintassz a kiválasztott modulra, akkor a beosztásnál be tudod állítani, hogy az oldalad melyik részén (bal, jobb, fent, stb.) jelenjen meg, illetva azt is, hogy fentről hanyadik helyen. A template-től szerintem csak annyiban függ, hogy nem mindegyik template-nél lehet beállítani jobb oldalra modult. Javítsanak ki a nálam okosabbak, ha tévedek.

(#202) Santosh válasza Santosh (#198) üzenetére


Santosh
tag

Így már működőképessé vált:

<?php
$zip = new ZipArchive;
$res = $zip->open('valami.zip');
if ($res === TRUE) {
echo 'ok';
$zip->extractTo('./valami/')
$zip->close();
} else {
echo 'failed, code:' . $res;
}
?>

(#203) Met válasza Santosh (#201) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor elvileg ha kicserélem a template-et minden marad a helyén.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#204) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Hogy kell inglentárhelyre (atw) feltenni a joomlát?
Nem igazán találtam releváns információt erre a localhosztos tutorial vidaók alapján meg nem sikerül felraknom. :W

(#205) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Nekem a következő lenne a gondom.Akármit akárhogyan állítok a zászlók képei nem jelenek meg sehogyan se.A modulnál is hiába állítom a componensnél is nem tudom előcsalni a zászlók képeit.
Valaki találkozott már hasonlóval?
Ideáig már eljutottam a keresgélésbe hogy beir valamiért a kép URL jébe egy ilyet ami a képen is látszik.Tehát így néz ki a link:

http://localhost/images%5C./germany.png

Ezt miért csinálja és hogy lehet kiküszöbölni ?
Valaki aki tud az segítsen mert már egy hónapja küzdök vele
Joomla 1.5.23
Joom!Fish 2.1.7

A választ és a segítséget előre is köszönöm

dmc

(#206) Immy


Immy
őstag

Üdv

Psd-ből joomla template készítést ki vállal ésszerű keretek között?

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#207) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Csináltam már pár joomla oldalt, de még soha nem találkoztam ilyen hibával: [link]
Tudnátok segíteni, hogy ez miért lehet? Megnéztem a nyelvi fájlt és onnan nem hiányzik semmi és saját gépen wamp szerveren normálisan működik.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#208) dmc válasza orkester (#207) üzenetére


dmc
aktív tag

Rossz a fordítás akkor jelennek meg ezek.Ha átkapcsolod angolra akkor megszűnnek ezek a problémák ?

(#209) orkester válasza dmc (#208) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi, más baja volt. Megpróbáltam átkapcsolni és akkor láttam a hibaüzeneteket. Total commanderben bekapcsolva maradt, hogy állítsa kisbetűre a nagyokat feltöltéskor, így nem tudta betölteni a nyelvi fájlokat.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#210) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a programmal, viszont nem nagyon találok olyan irományt, hogy mit hol lehet állítani, alakítani benne...
Ismeretek ilyesmit?

Üdv

(#211) Brown ügynök válasza holinorby (#210) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Abszolút kezdők útmutatója

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#212) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!

Van egy német nyelvű oldal,a forráskódban látom, h joomlában csináltak,
van arra valamilyen egyszerű megoldás hogy azt átmásoljam az én programomba és ott esetleg magyarosítsam?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#213) BlackTiger


BlackTiger
tag

Egy gyors kérdés: Meglehet-e oldani valamiféle bővítménnyel Joomla-ba egy jól működő film adatbázist? K2 nem működött, Sobi2, SobiPro szintúgy, a többi meg főként fizetős.

(Már belekezdtem magam az oldal programozásába és saját kezűleg való megvalósításába, de hátha megtudok spórolni rengeteg munkát egy-két Joomla bővítménnyel)

Tigris

(#214) dmc válasza BlackTiger (#213) üzenetére


dmc
aktív tag

Fizetős van.

(#215) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Localhost-on szerkesztgetek egy oldalt és szeretném hozzá feltenni a Vm-et.
1.5-ös Joomlára sehogy sem tudom felrakni, mindig azt írja ki, hogy "Hiba történt a fájl kiszolgálóra történő feltöltésekor."
Próbáltam már az 1.1.3-ast, 1.1.8, 1.1.9-et de minidig ez a vége.
Mit ronthattam el?
Köszi

(#216) firewolf válasza holinorby (#215) üzenetére


firewolf
tag

Nekem is csinált ilyet. Próbáld meg manuálisan telepíteni, a manuáljában le van írva, hogy hogyan kell.

(#217) holinorby válasza firewolf (#216) üzenetére


holinorby
tag

Azt hiszem meg van a megoldás, viszont a kiutat még nem látom,
a problémát a wampszerver okozza, többen felhívták a figyelmet, hogy az 5.3-as php-vel nem tökéletes.
Nos jelen esetben ez van, viszont emiatt lementeni sem tudom, próbálom átteni az xampp-ra de az sem nagyon akar összejönni.
Olvastam, hogy áttelepítéskor a könyvtárat át kell vinni, ha jól értem akkor a wamp-os msgl-t exportálom és az xampp-be pedig beimportálom, ezután pedig a changelog.php-t írom át.
Vagy esetleg kihagytam valamit?
Csak mert ezzel a megoldással nem nagyon akar összejönni
Üdv

(#218) firewolf válasza holinorby (#217) üzenetére


firewolf
tag

Próbáld ki az Akeeba modult. Az egy az egyben becsomagol mindent, a másik szerverre meg ki tudod csomagolni vele.

(#219) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!

Nos egész jól haladok már az oldallal, nagyrészt nektek köszönhetően, amit előre is köszönök!

Artisterrel megcsináltam már a nekem tetsző sablont, viszont lenne egy olyan gondom, hogy a menüt szeretném utólag módosítani, mit kell átírnom, esetleg van erre valami ismertető?

Php-hez sajnos nem nagyon értek

Köszönöm!

Ja és még 1 :) , Virtuemartban hogyan tudom azt megcsinálni, hogy az árakat az összeg után írja ki és nem elé?

Üdv !

(#220) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Nem nagyon találom a megoldást remélem tudtok segíteni. Artisteer-ből készítettem egy sablont. Semmi extra csak kivettem az oldal menüt és a fejlécbe raktam egy képet.
Feltettem a Joomla 1.7-t és megcsináltam az oldalamat. Mármint a menüt a cikkeket csak próbaként. Az alap templettel minden ment szépen, de mikor átváltok az általam készítettre valami táblázatos hibát dob ki.

Ha a templetet vissza teszem akkor sem jó már, ja és egy másik változatban, meg akkor dobja ezt ki ha a menüpontból a cikkeket akarom betölteni.
köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#221) Jano_023


Jano_023
őstag

Megoldódott.

Más:

Fel szeretnék tenni az oldalra egy Facebook Slide nevezetű modult. A lényeg, hogy a FBon van egy oldal, amit ezen a slide baron meg akarok jeleníteni. Az API kód megvan de az oldalnak nincsen ID-je. Honnan szerezzek neki ? Valaki ha tudná tegye fel ezt a modult az oldalára és ha lehet részletesen írja meg, hogy sikerült neki működtetnie. Nagyon megköszönném.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#222) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Tud valaki segíteni?
Barátnőm Joomle felületre tervez designt... A kérdés az, hogy a Jcomments lapozója (amikor több lapon vannak a kommentek), hogy néz ki, ha túl sok lap van, és ezek nem férnek ki?

Képet, vagy linket tud adni valaki ilyen esetről?

Köszi előre is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#223) oO_Oo


oO_Oo
csendes tag

Sziasztok!

A hetekben hoztuk létre, új, kizárólag 1.7-es és e fölötti Joomla verziókkal foglalkozó Joomla támogatói oldalunkat. Aki szakmai segítségre vágyik annak érdemes meglátogatni:Joomlabs

(#224) firewolf


firewolf
tag

Üdv nektek! 1.5.18-ról szeretnék frissíteni .25-re, de nem találtam közvetlen frissítést, csak .24-ről. Ugye nem kell egyesével föltenni az összes frissítést?

(#225) Lenszio


Lenszio
csendes tag

Üdv Mindenkinek

Kis segítség kéne Template ügyben
Csináltam Photoshop PSD-t és abból szeretnék Joomla templatet csinálni. Hogyan kezdjem.
Köszönöm

(#226) #59892992


#59892992
törölt tag

Sziasztok!

Joomla! telepítési gondjaim vannak.
1.Telepítettem helyi szerverre Xampp segítségével az 1.75-ös változatú joomlát.
A telepítés sikerült de egy csomó hibaüzenetet megjelenít meg ami a fél képernyőt elfoglalja.
Működik az admin felület is.
Ez a hibaüzenet:
kép:
Strict Standards: Accessing static property JCache::$_handler as non static in C:\Xampp\htdocs\Joomla!1.75\libraries\joomla\cache\cache.php on line 420

2.1.5-ös változat.A másik ami fontosabb itt még a telepítés sem sikerült.FTP-vel felmásoltam az ATW-s
szerverre,a telepítő elindul de az Adatbázis telepítése résznél elakadtam
Kiszolgáló nevénél mit kell beírnom azt,hogy atw vagy azt,hogy ftp.atw.hu vagy mit?
Adatbázisnál megadok egy létező nevet és ezt írja:
Nem lehet kapcsolódni az adatbázishoz. Az összekötő által visszaadott szám: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Távoli szervernél is a phpmyadminnál kell létrehozni sql-adatbázist.Ha nem akkor hol
és hogyan?
kép:

(#227) Dick81 válasza #59892992 (#226) üzenetére


Dick81
tag

A kérdésed második feléhez.
Az ATW-s regisztráció után külön kell létrehozni és aktiválni az az adatbázis hozzáférést (Admin. menü/MySQL). Ez megtörtént? Phpmyadmin-on keresztül be tudsz lépni?

A Joomla telepítésénél az adatbázis beállításai résznél így kell megadni az adatokat:

Adatbázis típusa: mysql
Kiszolgáló neve: 127.0.0.1
Felhasználónév: <MySQL felhasználónév>
Jelszó: <MySQL jelszó>
Adatbázis neve: <adatbázis neve>

[ Szerkesztve ]

(#228) zone


zone
őstag

Üdv! A problémám a következő:
A kezdőlapomon van egy slider modul, ami képeket váltogat, alatta pedig a kiemelt cikkek, mint friss hírek. Hiába be van állítva a slider modulban, hogy csak a kezdőlapon lehessen látni, ha egy hírre kattintok, ugyanúgy látható marad, tehát valahogy azt hiszi, hogy még mindig a kezdőoldalon vagyok.

A kezdőlap "featured articles"-re van állítva.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#229) Jano_023 válasza zone (#228) üzenetére


Jano_023
őstag

Próbáld meg azt, hogy mindenhol tiltod és a főoldal kivételével mindenhol engedélyezed, hogy akkor mit csinál.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#230) zone válasza Jano_023 (#229) üzenetére


zone
őstag

Ugyanolyan.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#231) Jano_023 válasza zone (#230) üzenetére


Jano_023
őstag

Szóval akkor is beteszi minden oldalra ? Válassz másik modult vagy helyzet, tedd újra a progit, vagy válasz másik bővítményt ...

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#232) zone válasza Jano_023 (#231) üzenetére


zone
őstag

Felraktam egy másik modult, ami ugyanezt tudja. Ez is megjelenik ugyanúgy a megnyitott cikknél...

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#233) Dick81 válasza zone (#232) üzenetére


Dick81
tag

Az a probléma, hogy a "kiemelt cikkek, mint friss hírek" nincsenek menühöz rendelve így valóban azt érzékeli a motor, hogy még mindig a főoldalon vagy.

(#234) zone válasza Dick81 (#233) üzenetére


zone
őstag

A kezdőlap "featured articles" típusú. A "category blog" is jó lenne, ha nem lennének külön kategóriában a cikkek. Ha csinálok egy parent "hírek" kategóriát és azt külön menüpontra teszem, de a kezdőlap marad, az megoldja?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#235) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, érdekelne, hogy valaki meg tuja e mondani, hogy a címsorban a logót hogy lehetne kicserélni, mert nekem nincsen ott semmi és egy sajátot szeretnék oda.

Mint itt a Facebooknak a kék F

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#236) Dick81 válasza Jano_023 (#235) üzenetére


Dick81
tag

(#237) Jano_023 válasza Dick81 (#236) üzenetére


Jano_023
őstag

:R Köszönöm, nem is tudtam, hogy ennek ez a neve :D

Még egy kérdés: Statisztika vezetésre valami jó modult nem tudtok ?

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#238) Dick81 válasza Jano_023 (#237) üzenetére


Dick81
tag

Mire gondolsz?
Te mint webmester szeretnéd követni az oldal látogatottsági adatait vagy az oldalon szeretnéd megjeleníteni a látogatottsági adatokat? Ha az előbbi akkor Google Analytics. Ha az utóbbi akkor keresgélni kell a bővítmények között. Bár én nem sok értelmét látom ezt kipakolgatni az oldalra csak azért, hogy egy modullal több legyen kint. szvsz!

[ Szerkesztve ]

(#239) Jano_023 válasza Dick81 (#238) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem kellene, arra, hogy tudjam mit és hányszór látogattak. Esetleg honnan jutottak el a weboldalra és hogy naponta hányan. A Blogspoton tök jó a statisztika, olyan kellene. Az mindent megmutat nekem, Ha ismerd azt...

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#240) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, most azt szeretném megtudni, hogy a tamplet amit csináltam miért nem megy rendesen.
Bal oldali menüek kékes gombokat csináltam mint látszik de csak szöveg van. És az mirt van hogy a Login meg jó ?
A feltöltött képen látszik hogy milyennek kellene lenni a bal oldalnak. Na az most olyan mint a jobb csak szöveg van és semmi más. Segítsetek. köszi
Itt a kép!

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#241) Dick81 válasza Jano_023 (#240) üzenetére


Dick81
tag

#239: Google Analytics

#240: Ha jól látom ez egy Artisteer-el készült sablon. A bal oldali menüt úgy tudod működésre bírni, hogy a moduljában (Joomla admin. felület) a speciális beállításoknál a Modul osztály utótag/Module Class Suffix értékét art-vmenu-re állítod és a gyorsítótárazást kikapcsolod.

(#242) Jano_023 válasza Dick81 (#241) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, igen azzal készítettem. És sikerült is. És már szépen megy.
Artisterhez hol találok valami leírást vagy valamit. Néha nagyon nehéz kezelni.
Pl.: van a képen is látható felirat bal oldalon. A php kódja szerint a feliratot egy ini fileból kellene kiolvasnia get-el. De nem képes rá valami miatt és azt is manuálisan nekem kell a hivatkozás helyére beírni. Szóval vannak vele gondok.
Ezek a kis hibák véleményed miatt miért jönnek ki ?

Még egy kérdés az említett felirat betűtípusát hol változtathatom meg ?

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#243) Dick81 válasza Jano_023 (#242) üzenetére


Dick81
tag

Szia!

Az Artisteer-hez ITT találsz leírásokat.
"Pl.: van a képen is látható felirat bal oldalon." Mire is gondolsz pontosan? Arra a részre ami ki van satírozva a linkelt képen?
A hibák fakadhatnak abból, hogy "virágbolti" változatot használsz...

Egyébként melyik Joomla-t használod? Csak azért kérdezem mert a 2.5-ös Joomla nem működig rendesen csak a 3.1.0.48375-ös Artisteer-el.

[ Szerkesztve ]

(#244) Jano_023 válasza Dick81 (#243) üzenetére


Jano_023
őstag

köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#245) Pitu


Pitu
aktív tag

sziasztok, az a feladatom hogy egy szerveren lévő php fájl által szolgáltatott tartalmat joomla alatt megjelenítsek. Fűzőt használnák a célra (menü szerkeszőben), mivel a webcontent nem parse-olja az iframe-t.
A fűző megy is, viszont a szerkezeten nem tudok állítani, tehát a fűző foglalja el a teljes main contentet. Se jobb, se bal oldlalra nem tudok pl. menüt beállítani. A modulkezelőnél van egy "Fűző", de az globális lehet. Tudnátok ebben segíteni? Privátban el tudom küldeni az oldalt annak aki tudna segíteni. :R

(#246) Pitu válasza Pitu (#245) üzenetére


Pitu
aktív tag

Közben ez megoldódott, tinymce modulnál engedélyeztem az iframet és a hozzá kellő attribútumokat, így webcontentbe ment. :)

(#247) #59892992


#59892992
törölt tag

Köszi Dick81 a segítséget a problémát,úgy sikerült megoldani,hogy hagytam az ATW-t
és a 000webhost-ra regisztráltam és már fel is települt a joomla.

Most inkább a menüépítésben kellene egy kis segítség.Tudom,hogy van kategória,szekció,
cikk stb.De azt,hogy tudnám elérni,hogy elölnézetben egy általam megadott néven
egy menüpont jöjjön létre és utána az amit hozzárendeltem szöveg megjelenjen?

A másik feltelepítettem a phocagallery nevű bővítmény már képeket is töltöttem fel de mondjuk slideshow-t hogy lehet létrehozni?

Van még ezenkívűl egy alábbi feladatunk is:
felhasználók adminisztrációja (regisztrációhoz kötve hogy lehet cikket beküldeni, és azt hogy lehet blogszerűen feltenni) Ez milyen lépésekből áll?

(#248) Dick81 válasza #59892992 (#247) üzenetére


Dick81
tag

Szia!

Ha jól sejtem akkor 1.5-ös Joomla-t sikerült telepíteni. Ezt gyorsba le is kéne cserélni 1.7 vagy 2.5-re. addig szerintem ne is menjünk tovább. Van valami különös oka annak, hogy 1.5 települt?
A Phocagallery jó választás, ráadásul van saját slideshow modulja is.

(#249) Met válasza Dick81 (#248) üzenetére


Met
nagyúr

Töltögettem le naptárakat (Attend Events, EventList) telepítettem is viszont nem jelenik meg sehol, gondolom engedélyezni kellene valahol csak éppen nem jöttem rá hogy melyik modullal lehet, valaki tudna segíteni?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#250) Met válasza Met (#249) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyesmi naptárat szeretnék

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.