Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#901) zeorsdfd válasza khorvat (#899) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Parancsolj: http://extensions.joomla.org/category/site-management/cookie-control

szerk: látom lassú vagyok

[ Szerkesztve ]

(#902) khorvat válasza Feribacsi555 (#900) üzenetére


khorvat
senior tag

Ok, köszi ez hasznos lesz!

Viszont az alap kérdés még mindig adott, hogy döntöm el, hogy egy joomla oldal használ-e cookie-kat?

(#903) G.F.


G.F.
aktív tag

Én ezt használom. Igaz nem joomla specifikus: [link]

-gf-

(#904) Feribacsi555 válasza khorvat (#902) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Ha már regisztrálni lehet az oldaladra, akkor használ. De elvileg ahogy olvasgattam ezt a cookie leírásokat más oldalakon, ott azt írták, hogy az oldal működése érdekében használ cookie-t. Tehát szerintem használ a joomla, de ha nem is a fő, de valamelyik pluginja több, mint valószínű.

(#905) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Joomlához tud esetleg valaki egy jól működő cikk szűrőt? Egyik ismerősömnek kellene, én mondtam, hogy szerintem elég, ha hierarchiába rendezi a cikkeket pl: ingatlan -> iroda, raktár -> azon belül pedig lennének kategóriák, hogy mit tudom én mondjuk 50, 100, 150, 200 nm2. és akkor menüből lehet válogatni, de ő ragaszkodik, hogy szeretne magának egy keresőt. Erre tud esetleg valaki megoldást? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#906) G.F. válasza CactuS (#905) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szerintem a saját, beépített keresője is jól működik...

-gf-

(#907) metal01


metal01
őstag

Üdv!

3.5.0-ra frissítettem tegnap. Azóta, ha a weboldalam logójára kattintok (ami eddig bármilyen aloldalról visszaléptette az oldalt a főoldalra - ahogy ez default minden weboldalnál így van) marad az egyes aloldalakon, olyan, mintha csak egy F5-öt nyomtam volna a browserben, azaz az aktuális oldalt frissítettem volna. Valaki találkozott már ezzel? Van valami megoldás?

(#908) G.F. válasza metal01 (#907) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ez így elég kevés info, többféle magyarázat is létezhet, de ha betennéd az oldalad linkjét, tisztulna a kép...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#909) zeorsdfd válasza metal01 (#907) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

ez lehet a gondod, úgy tűnik tényleg 3.5-ös probléma, de ott a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#910) metal01 válasza zeorsdfd (#909) üzenetére


metal01
őstag

Köszönöm! Ahogy olvasom a köv. frissítésben javítani is fogják a hibát. :R

(#911) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

webhost leszedte az oldalam, azt mondták fertőzött lett és leveleket küldözgetett. Ez két okból érdekes, egyrészt nem használok kalóz kiegészítőket, talán phoca gallery van egyedül fenn, a témát is magam készítettem.
Másrészt mert volt, hogy kiküldtem vele kb 1500 levelet én is, de az jó fél éve volt.

Hogyan tudom átnézni a kódot, hogy van-e benne fertőzött sor? láttam már olyat, ismerős joomlájában volt, de ott meg is találtuk. Viszont itt nincs ötletem hol kezdjem. Találtam joomla fórumon egy python scriptet amit valahogy (nem tudom hogy) lefuttatva keres ártalmas kódot.
Bármi tippet elfogadok

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#912) harangics


harangics
újonc

Egy kis segítséget kérnék ha lehet... Már öt éve van egy honlapom és hiba nélkül működik joomla rendszeren alapul, nem a legújabb változat magyarul régi honlap nem volt frissítés, de jól elüzemel hetente kap egy új cikket, minden ok a mai napig... Nem lehet cikket szerkeszteni bele, nem engedi még csak a szerkesztést sem engedi kívülről. Ha belépek a a szerkesztőbe nem jutok el az új cikk megírásáig sem, nem enged oda sem.. Mi lehet a gond?

(#913) G.F. válasza harangics (#912) üzenetére


G.F.
aktív tag

Jó lenne tudni a verzióját, de belinkelhetnéd magát az oldalt is. Esetleg többféle böngészővel is próbáltad? A beépíett szerkesztőscripttel, vagy van fenn másik?

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#914) harangics válasza G.F. (#913) üzenetére


harangics
újonc

http://horgaszfirkasz.hu/

Szia a fenti az. 1.5.22 az oldal fut szerkeszteni továbbra sem lehet, webmesterem még keresi a megoldást. :W

(#915) G.F. válasza harangics (#914) üzenetére


G.F.
aktív tag

Meg kéne nézni különféle böngészővel, ill. a globális konfigurációban kikapcsolt szerkesztővel. Én így javascript hibára gyanakszom, volt már ilyen nálam is. Az 1.5.22-est kapásból lehetne 1.5.26-ra frissíteni. Hosszabb távon elgondolkodni a 3.x-re migráláson [link]. Távolról máshogy nehéz segítenem...

-gf-

(#916) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Pár (6-8) termékre milyen webáruház modult érdemes használni? (az ingyeneseket preferálom, de lehet fizetős is)

[ Szerkesztve ]

(#917) zeorsdfd válasza Ronyman (#916) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Én erre is a Virtuemartot ajánlanám, de nemrég láttam, hogy a Phoca-nak is van "cart" komponense bár még béta, de ők jó dolgokat szoktak csinálni. Ingyen elmegy mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#918) Ronyman válasza zeorsdfd (#917) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Köszönöm, meglestem a phocat is jónak tűnik. Viszont most beszéltem a barátommal és mint kiderült elvileg csak 3 fő terméke lenne (ezen belül lenne színválaszték, meg, hogy kér-e kiegészítőt hozzá)... amire meg szerintem nem érdemes webáruházat telepíteni. Előnyösebb lenne, ha egy megrendelés menüt építenék be, amiben kiválaszthatná a megrendelő a terméket, a termék színét és esetleg, hogy kér-e hozzá kiegészítőt.
Létezik olyan űrlap program, ami számolná neki az árat? Pl. rendeli az 1 terméket x forintért, kiválasztanám a termék színét aztán ha opcionálisan kérek hozzá kiegészítőt akkor hozzáadja a kiegészítőnek az árát. Alul pedig írná, hogy mennyi lenne a fizetendő költség. Természetesen a megrendelő megadná az adatait, így mindkét fél kapna róla e-mailt. A megrendelés beérkezése után pedig felvenné az ismerősöm a kapcsolatot a megrendelővel.

(#919) zeorsdfd válasza Ronyman (#918) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Erre pedig ezt javaslom: Iprice calculator Light
Összead tételeket, emailt küld a rendelésről, megadott adatokkal (név, cím, tel, email...személyre szabható..), de a bevásárlókosár funkció csak a fizetősben van.

[ Szerkesztve ]

(#920) Ronyman válasza zeorsdfd (#919) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Ismételten köszönöm a segítséged! :R

(#921) G.F.


G.F.
aktív tag

Esetleg érdemes lenne megnézned az ingyenes RokQuickCart-ot is.
http://demo.rockettheme.com/joomla-extensions/rokquickcart/

-gf-

(#922) Ronyman válasza G.F. (#921) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Neked is köszönöm! Kipróbálom és amelyik a legegyszerűbb azt fogom használni! :R

(#923) harangics


harangics
újonc

Üdv. Most készült el az új honlapom joomla 3.5 verzió. Egész jól tudom kezelni cikkek jelennek meg rajta, de néha egy-.egy youtube videot kellene beszurnom a megjelenő cikk mondatai közzé. Ezt nem tudom hogyan kell joomla3.5 verziónaál..., sajnos. Előzőleg 5 évig egy másik honlapot használtam 1.5 joomla volt ott könnyen ment ez. Most akkor hogyan illeszkedik be a youtube video esetén a cikkbe? :W

(#924) G.F. válasza harangics (#923) üzenetére


G.F.
aktív tag

A Youtube-on kapott kódot beilleszted a cikk forrásába, ahogy eddig is. Ez nem joomla verzió függő. Mi a problémád?

-gf-

(#925) harangics válasza G.F. (#924) üzenetére


harangics
újonc

Egy kis videó a tóról: https://youtu.be/rcWZ4lypoMY

Ezt látják most az olvasóim.... Nem épül be a video ott a link magában.

http://horgaszfirkasz.hu/18-a-kadarcsi-to-bemutatkozasa
Ez volna cikk a közepén kéne lenne egy videonak, de nincs csak a link. :F

(#926) harangics válasza harangics (#925) üzenetére


harangics
újonc

Természetesen van belső szerkesztő és menü is link beillesztésre illetve külön beágyazásra is. Akkor sem jelenik meg a video a szövegben.

(#927) G.F. válasza harangics (#926) üzenetére


G.F.
aktív tag

A youtube videók alatt a megosztásra kattintva kapsz egy kódot, azt illeszd be. Ha JCE a szerkesztőd a joomlában, akkor a profilnál engedélyezd az iframe-et

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#928) baracsi válasza harangics (#926) üzenetére


baracsi
tag

az iframe-et tisztítja ki a kódból szerintem

(#929) baracsi válasza G.F. (#927) üzenetére


baracsi
tag

én néztem ezeket a beállításokat még korábban, de nem igazán sikerült beállítással rávenni a JCE-t Joomla! 3 alatt, hogy meghagyja az iframe-et, ami megoldást nyújtott az az, hogy a components\com_jce\editor\tiny_mce\plugins\cleanup\classes\ könyvtárban található config.php elején található $invalid_elements résznél kiszedtem az iframe-et.

(#930) G.F. válasza baracsi (#929) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ezt nézd: [link]

TinyMCE esetén a beépülő moduloknál kell kivenni a letiltott elemek közül az iFrame-t.

-gf-

(#931) Feribacsi555 válasza baracsi (#929) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Azért nem fogja engedni a JCE az iframe-t, mert külön meg kell hozzá venni azt a kiegészítőt. Mármint a jce-nek van egy fizetős iframe kiegje. Utána jó lesz.

Viszont nekem van egy contentem, ami automatikusan beilleszti a yt videót, ha csak a sima linkjét is bemásolod a cikkbe és akkor nem kell szórakozni az iframe-vel.

Beépülő modul kezelőbe így szerepel:

Content - YouTube Video Embedding

content / youtubeembed

With this plugin, you can embed YouTube videos into articles simply by copying and pasting a video URL from YouTube into an article.

(#932) G.F. válasza Feribacsi555 (#931) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ne haragudj, de abszolút badarság. 8-9 éve használom a JCE-t, semmiféle fizetős kiegészítő nem kell, belinkeltem, hol lehet engedélyezni.

-gf-

(#933) Feribacsi555 válasza G.F. (#932) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Akkor neked szerencséd van, nekem még az általad javasolt megoldással, amit már régen is ki gugliztam sem engedett semmilyen iframe-t betenni az oldalra. Lehet, hogy ez csak egyéni problémám, legyen úgy, ahogy mondod :)

(#934) baracsi válasza G.F. (#930) üzenetére


baracsi
tag

köszi, valóban jó így mindenféle config.php szerkesztése nélkül

(#935) metal01


metal01
őstag

Mitől lehet az, hogy egy modul telepítésekor ezt kapom:

"A PHP program futása biztonsági okokból megszakadt. Vegye fel a kapcsolatot az oldal készítőjével!"

Soha nem volt ilyen. Legfrissebb Joomla.

(#936) metal01 válasza metal01 (#935) üzenetére


metal01
őstag

Ez a probléma megoldódott. A tmp mappába kell felmásolni kicsomagolva a telepítendő csomagot, ha valaki ilyenbe futna...

Másik gondom: hogy lehet a hónapok neveit magyarul megjeleníteni az oldalon? Pl.: may -> május, july -> július, stb.

(#937) G.F. válasza metal01 (#936) üzenetére


G.F.
aktív tag

magyar nyelv telepítve?

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#938) metal01 válasza G.F. (#937) üzenetére


metal01
őstag

Persze...

(#939) G.F. válasza metal01 (#938) üzenetére


G.F.
aktív tag

Hol nem magyar a dátum? A frontend-en pl. a cikk megjelenés időpontja?

-gf-

(#940) metal01 válasza G.F. (#939) üzenetére


metal01
őstag

Egy testimonial (visszajelzések) modult tettem fel. És szövegesen csak angolul jeleníti meg a hónapokat.

Róla van szó. Most beállítottam úgy, hogy numerikusan jelezze ki, pl. 2016. 05. 13., de szeretném a hónapokat szövegesen és magyar nyelven.

(#941) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!

Iskolai honlapunk üzemel joomla alapokon, következő hiba üzenet jelenik meg a honlap helyett:

[link]

Mivel még nem csináltam ilyet, kellene egy kis segítség. Tudom javítani valahogy saját kezűleg? A tárhely nem veszi fel a telefont hónapok óta, és nem reagál az e-mailekre.

(#942) G.F. válasza metal01 (#940) üzenetére


G.F.
aktív tag

Valószínűleg a modul a bűnös. Nézd meg az angol nyelvi fájlját a modulnak, ha van benne hónapnév angolul, csinálj annak mintájára magyar nyelvi fájlt hozzá...

-gf-

(#943) G.F. válasza Theory66 (#941) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az adatbázisból hiányol valamit. Véletlenül nincs mentésed olyan állapotról, mikor még jó volt?

-gf-

(#944) Theory66 válasza G.F. (#943) üzenetére


Theory66
aktív tag

Sajnos nincs ... Lehetséges valahogy az hogy egy új adatbázist hozzak neki létre? Ahogy néztem üresnek írja a régit :S

(#945) G.F. válasza Theory66 (#944) üzenetére


G.F.
aktív tag

Gyakorlatilag elveszett minden beállítás, modul, komponens, tartalom, felhasználó...stb. Ennyi erővel felraksz egy új Joomlá-t és felépítesz mindent előről.

-gf-

(#946) metal01 válasza G.F. (#942) üzenetére


metal01
őstag

Ez is megnéztem és meg is csináltam természetesen. Mégis angolul írja ki. Nem baj, megelégszem a numerikus formával. Azt legalább helyesen jeleníti meg :)

(#947) kiscsibe8


kiscsibe8
csendes tag

Sziasztok!

Telepítettem egy sablont sikeresen és aktiváltam is azt, de valamiért fehér a képernyő tehát valami hiba van.

Tudtok segíteni? :)

(#948) G.F. válasza kiscsibe8 (#947) üzenetére


G.F.
aktív tag

Így nehéz. 3-as joomla? Melyik sablonról van szó? Ha visszateszel egy alapsablont, akkor meg jó? Ebben az esetben sanszos, hogy a sablon nem kompatibilis. Vetted? Esetleg kapcsold ki az általad telepített '3rd party' kiegészítőket, úgy mit csinál...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#949) kiscsibe8 válasza G.F. (#948) üzenetére


kiscsibe8
csendes tag

Sikerült megoldanom. Másik sablont kellett választanom és úgy jó volt.

(#950) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám egy joomla weblappal. Eddig elérhető volt minden, de most [link] ezt látom.

Az ismerősöm szerkesztőként frissítette az oldalt, megnézte, akkor működött. Ezt miért csinálhatja? (Eleve át van irányítva a new aldomainre. Ez nem para. Be tudok lépni adminként, de ott mit nézzek meg?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.