Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#1201) G.F. válasza tjsz (#1200) üzenetére


G.F.
aktív tag

De mi lenne az értelme ennek?

-gf-

(#1202) zeorsdfd válasza tjsz (#1200) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ennek én se látom értelmét, de a globális konf/kiszolgáló beállításoknál van ilyen: HTTPS kényszerítés és "csak admin". De htaccess is beleszólhat.
Mindenesetre nagyon nem javasolt ez a beállítás.

(#1203) tjsz válasza G.F. (#1201) üzenetére


tjsz
senior tag

Az, hogy nehogy egy man-in-the-middle-es támadással ellopják a jelszót, miközben bejelentkezem az admin felületre.

(#1204) G.F. válasza tjsz (#1203) üzenetére


G.F.
aktív tag

Azt tudom, mi értelme van a https-nek, csak azt nem, hogy ha tudja a server, mi értelme van nem használni a frontenden.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1205) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet felvinni egyszerre több felhasználót úgy, hogy lenne egy alapértelmezett jelszó, amit első belépéskor meg kell változtatni és csak a cikkeknél legyen szerkesztési joga?

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy egy felhasználónak csak a cikkeknél legyen szerkesztési jogosultsága, mást ne lásson, és csak azt a cikket tudja szerkeszteni, amit ő hozott létre?

A SEO-t hogy kell megcsinálni, hogy a Google-be bekerüljön a honlap?

(#1206) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1205) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A felhasználó importra ezt ajánlom: Users Importer for J2XML, by Helios Ciancio - Joomla Extension Directory

A felhasználók alapértelmezett jogosultságát kell beállítani Authorrá és akkor csak a sajátját tudja szerkeszteni(asszem) és nem is lát mást, admin felületet se.

A SEO-ra nem hiszem, hogy van rövid válasz. Van viszont rengeteg cikk a neten.
Saját meglátásom szerint, ha gyors, reszponzív az oldal, egyedi, releváns és friss a tartalom akkor egy idő után elöl leszel és nem kell semmiféle keyword ökörködés meg meta ezmegaz. Esetleg linképítéssel lehet még trükközni.
Ha "tucatweboldalad" van akkor meg bármit csinálsz a háttérben nem fogsz előre kerülni, hacsak nem Adwordözöl.

(#1207) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Van lehetőség Drupalból Joomla-ba importálni honlapot vagy legalább a tartalmakat?

[ Szerkesztve ]

(#1208) G.F. válasza timelord1987 (#1207) üzenetére


G.F.
aktív tag

Google a barátunk, szokták sokan mondani... [link]

-gf-

(#1209) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Joomla 4-hez hol találok olyan lehetőleg ingyenes sablonokat, ami rendelkezik mobilos és számítógépes nézettel és a felső menüsor alatt egy hírforgatóval, ami magától lapoz?

(#1210) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Régóta használok Joomla!-t, még a Mambos időkben kezdtem, de ez a 4-es egyenlőre kifog rajtam itt-ott. Most épp ott akadtam meg, hogy ha egy felhasználót 2 csoportba is besorolom, akkor egyik csoport szerkesztési engedélyeit sem hozza magával. Egy csoportba téve minden további nélkül lehet a frontenden szerkeszteni a cikkeket, de ha még egy csoportba beteszem, akkor egyik csoporthoz tartozó cikkeket sem tudom tovább szerkeszteni.
Joomla 4.1.3, JCE legfrissebb felülettel.
Valaki találkozott már ilyennel?
Mindkét csoport a Registered főcsoport alatt van..

Köszi!

(#1211) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani ingyenes videó feltöltőt, ami beleteszi cikkbe is a feltöltött videót?

Címkéket hogy lehet létrehozni?

(#1212) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1211) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Videóra leginkább youtube és beágyazás, de ha sok tárhelyed van akkor: https://extensions.joomla.org/extension/allvideos
Címkéket a komponensek menü alatt találod az admin felületen.

[ Szerkesztve ]

(#1213) timelord1987 válasza zeorsdfd (#1212) üzenetére


timelord1987
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

A beépített címkék úgy működnek, ha beírom például, hogy papagájok, akkor erre rákattintva behozza az oldalon a papagájok cikkeket és kategóriákat? Az oldalon hol lehet elhelyezni a címkéket?

Ingyenes megosztó komponens vagy bővítmény létezik, ami az oldalon lévő cikkeket, kategóriákat meg tudja osztani az ismertebb közösségi oldalakon?

(#1214) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1213) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Erre egy alap joomla dokumentáció átnézést javaslok: https://docs.joomla.org/J3.x:How_To_Use_Content_Tags_in_Joomla! Sőt van webinár is egy órában: https://www.youtube.com/watch?v=bJgGb9Zmb1I

Ingyenes megosztóra pedig a "social share" kulcsszóval rengeteg megoldás van: https://extensions.joomla.org/category/social-web/social-share/

(#1215) timelord1987 válasza zeorsdfd (#1214) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

YouTube videó beágyazásra milyen ingyenes kiegészítőt javasolsz?

Rádiós adást (Podcast) mivel lehetne beágyazni a honlapba?

(#1216) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1215) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nem feltétlenül kell kiegészítő.
Számítógépen nyisd meg azt a YouTube-videót vagy lejátszási listát, amelyet be szeretnél ágyazni.Kattints a MEGOSZTÁS Megosztás elemre.A megosztási lehetőségek listájában kattints a Beágyazás elemre.A megjelenő mezőből másold ki a HTML-kódot.Illeszd be a kódot webhelyed HTML-kódjába.

Podcastra a podcast saját oldalán találod a beágyazó kódot, a legtöbb esetben.

(#1217) timelord1987 válasza zeorsdfd (#1216) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

Tudsz esetleg ingyenes grafikus kiegészítőt javasolni YouTube-hoz és podcasthoz, hogy ne kelljen kódokat beilleszteni?

(#1218) G.F. válasza timelord1987 (#1217) üzenetére


G.F.
aktív tag

Jobban jársz, ha kódokat illesztesz be, mert azokat kézben tarthatod. A kiegészítők kicsit mindig lehetséges hibaforrások.

-gf-

(#1219) timelord1987 válasza G.F. (#1218) üzenetére


timelord1987
őstag

Nekem még nem okozna gondot a kód beillesztés. Az egyik honlapnál a tartalmi szerkesztéseket más fogja csinálni, Aki csak grafikusan tudja feltenni a tartalmakat.

(#1220) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan Facebook megosztót, hogy a megosztásra kattintva felteszi az oldalamra úgy, hogy a cikkben szereplő képek is megjelenjenek a Facebookon előnézeti képnek?

(#1221) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1220) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

(#1222) timelord1987 válasza zeorsdfd (#1221) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Milyen beállítások szükségesek?

(#1223) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Frissen telepített Joomla-nál miket szoktatok beállítani?
Milyen biztonsági beállításokat, komponenseket szoktatok feltenni?

A SEO-t hogy szoktátok megcsinálni?

(#1224) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Táblázat nélkül hogy tudok két oszlopba tenni szöveget úgy, hogy legyen távolság köztük?

(#1225) G.F. válasza timelord1987 (#1224) üzenetére


G.F.
aktív tag

div-vel
https://divtable.com/generator/

-gf-

(#1226) timelord1987 válasza G.F. (#1225) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#1227) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan ingyenes dokumentum letöltő, aminél lehet hosszabb leírást is megadni a letölthető dokumentum tartalmáról?

(#1228) timelord1987 válasza timelord1987 (#1223) üzenetére


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tud ebben segíteni?

A másik kérdésem, hogy linkeket hogy lehetne elhelyezni úgy, hogy valahogy ki legyenek emelve (például egy színes keretbe), hogy a látogatók jól feltűnjön?

(#1229) nyesteb válasza timelord1987 (#1227) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Mit jelent a hosszabb leírás? Amit eddig használtam, mindnél volt leírás rész, de mennyi a hosszabb? Docman és PhocaDownload volt eddig a preferált, de használtam már a Joomdocot is. Igaz, 4-es alatt még egyiket sem, így nem tudom, ott melyik lenne jó.

(#1230) nyesteb válasza timelord1987 (#1228) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Persze, CSS segítségével. Én ki is szoktam emelni őket, néha még a menüben is.

(#1231) timelord1987 válasza nyesteb (#1229) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Kb. 10-12 soros.

(#1232) timelord1987 válasza nyesteb (#1230) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Tudsz példa kódot írni, hogy CSS-el hogy szoktad kiemelni cikkben?

Joomla telepítés után milyen biztonsági beállítások, bővítmények telepítése ajánlott?

A SEO-t hogy szoktátok megcsinálni?

(Rádiós adás) Podcast-hoz tudsz ajánlani ingyenes bővítményt, amivel be lehet ágyazni a honlapra és tartalmaz lejátszót?

[ Szerkesztve ]

(#1233) nyesteb válasza timelord1987 (#1231) üzenetére


nyesteb
tag

Nem is a sorok száma a lényeg, a karakterszám. De, ha belefér 255 karakterbe, elvileg mindegyiknél jó lehet. Ennél hosszabbat nagyon nem tudok elképzelni, hogy engedni fogja. Max mókolva az adatbázison...

(#1234) nyesteb válasza timelord1987 (#1232) üzenetére


nyesteb
tag

Persze.
CSS-be:
.kiemeltlink{
color: red;
font-size: big;
}
szövegnél a linknek pedig adsz css osztályt: kiemeltlink

Joomla telepítés után? A tárhely az első, ha ott minden tuti és biztonságos, akkor jön a joomla. Admin tools első lépésként. Beállítva, utána már sokat nem állítok külső pluginnel, csak a joomla alap dolgait és a .htaccess-t, de ez környezetfüggő. És az admin oldal elrejtése fontos!

SEO-t a 4-es már nagyon jól kezeli, ott szoktam beállítani mindent, ami kellhet. De, ha a SEO a fontos, akkor WP inkább, az jobb és egyszerűbb ebben.

Podcast-hoz nem tudok segíteni, sorry...

(#1235) timelord1987 válasza nyesteb (#1234) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Admin tools-ban miket szoktál állítani?
Az admin felületet hogy lehet elrejteni?

(#1236) nyesteb válasza timelord1987 (#1235) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!
Igazából az adatbázis része miatt használom, de kezdetben a jogosultságokat is ezzel állítom be. Itt is lehet jelszavazni az admin felületet, de én jobban szeretem egy másik megoldással:
AdminExile
Ezzel lehet adni egy kis kiegészítést az url-hez, ami nélkül átirányít alapból a nyitólapra, de ez állítható.
Vagy htaccess, htpasswd

(#1237) timelord1987 válasza nyesteb (#1236) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm :R

(#1238) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Olyant lehet csinálni, hogy a cikk első sora alapból ne látszódjon, csak a második sora és az ezutáni szövegek? Az első sor csak a bővebben gombra való kattintás után jelenne meg.

(#1239) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Sziasztok! Meglévő oldalon kellene arculatot váltani, hol érdemes erre vállalkozót keresni? Vannak itt ezen a területen dolgozók? Van valahol nagyobb, aktív Joomla közösség, benne profi fejlesztőkkel?

:a:

(#1240) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Az alap Joomla kapcsolat űrlapnál hol lehet beállítani, hogy a weblap űrlapján küldött üzenet milyen e-mail címre legyen küldve?

Ingyenes kapcsolat bővítményből vannak jók?

(#1241) nyesteb válasza timelord1987 (#1240) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Alapból az adminnak küldi. Ha átírod a globális beállításokban a mailcímet, akkor oda fogja küldeni, amit ott megadsz, de akkor minden üzenet oda megy majd..

(#1242) timelord1987 válasza nyesteb (#1241) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm :R

Van ajánlott ingyenes magyar nyelvű kontakt form Joomla 4-hez?

Phoca download-ot valahogy be lehet ágyazni cikkbe/kategóriába?

(#1243) nyesteb válasza timelord1987 (#1242) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Szívesen!
Pocha: https://www.phoca.cz/phocadownload-plugin
Még egyenlőre csak a 3-ashoz van, lassan őrölnek arrafelé azok a malmok.

Én megmondom őszintén, ha CSAK kontakt kell, akkor a beépítettet használom, de ha bármi más is, akkor a Chronoforms-ot, igaz, ez nem magyar.

(#1244) timelord1987 válasza nyesteb (#1243) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm :R

Abban tudsz segíteni, hogy a Phoca plugint cikkbe hogy lehet beágyazni?

(#1245) nyesteb válasza timelord1987 (#1244) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

A plugint nem a cikkekbe kell beágyazni, hanem aktiválod és utána tudod használni. Wordpressnél ezt a fajta használatot shortcode-nak hívják. Pl egy fájlt beilleszteni:
{phocadownload view=file|id=280}
De a küldött linken van bőven leírás és minta, hogy kell használni...
Én nem így használtam anno, hanem menüből, de egy-egy fájlt így is behúztam, csak az macerás lett volna ilyen 100-200 fájlnál... :)

(#1246) timelord1987 válasza nyesteb (#1245) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm :R

(#1247) timelord1987 válasza nyesteb (#1245) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Joomla 4-hez tudsz ajánlani Facebook megosztót, ami a cikkeknél jelenne meg, és a Facebookra feltenne egy előnézeti képet is?

Névjegykezelőt tudsz javasolni? Vagy szerinted hogy lehetne szépen megoldani, hogy baloldalon lenne egy fénykép, a jobb oldalon pedig egymás alatt három bekezdésbe szöveg bekeretezve?

[ Szerkesztve ]

(#1248) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1247) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

(#1249) timelord1987 válasza zeorsdfd (#1248) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

Tudsz abban segíteni, hogy hogy működik, miket kell beállítani?

(#1250) zeorsdfd válasza timelord1987 (#1249) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Kifejezetten rövid, egyszerű a dokumentációja. Ha ez alapján nem megy akkor nem tudok segíteni. Ha megy, akkor meg nem is kell:-)

Documentation (jtotal.org)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.