Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#601) gyenge47 válasza aldebaran (#600) üzenetére


gyenge47
tag

Linken le van írva.

(#602) aldebaran válasza gyenge47 (#601) üzenetére


aldebaran
őstag

mármint úgy, hogy a joomsef-et telepített?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#603) gyenge47 válasza aldebaran (#602) üzenetére


gyenge47
tag

"Vagy menüponttal hivatkozol minden kategóriára, és cikkre, vagy használsz valamilyen külső SEF kiegészítőt."

(#604) Kar07 válasza aldebaran (#600) üzenetére


Kar07
tag

Jogos észrevétel, elnézést kérek. Nem az emitter által adott két linken volt a megoldás, de az segített továbbjutni.

A components\com_content\router.php fileban kellett átírni pár sort, eszerint.

(#605) aldebaran válasza Kar07 (#604) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez így teljes. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#606) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Egy meta tag-el kapcsolatos kérdésem lenne. /Joomla 3.2-m van/
Fel van telepítve a Phoca Gallery képkezelő komponensem, ami tökjól is működik. A vezérlőpulton belül meg is van, hogy hol tudom a meta descriptiont és keywords-öt beállítani, de sehol sincs a robotokra vonatkozó utasítás.
Nem tudja valaki hogy hol tudnám ezt beállítani? A Google indexeli és kidobja találatként az összes fényképalbumot tartalmazó weblapot. (1 album = 1 külön link)
Egy <meta name="robots" content="noindex, nofollow" /> -t szeretnék beállítani valahol.

A Phoca Gallery fórumon vki azt mondta, hogy szerinte a template-n belül kell ... megnéztem ... semmi ilyen opció.
Köszi előre is ha vki tudna segíteni!!

Ciao

(#607) Forza_JUVE válasza Forza_JUVE (#606) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Ok, úgy tűnik meg is oldódott ... ez kellett hozzá. Okos kis cucc! :)

(#608) domedee válasza domedee (#596) üzenetére


domedee
senior tag

Sziasztok, milyen tárhely szolgáltatót ajánlanátok Joomlához?

Most a hostinger.hu féle ingyenes csomagját használom. Eddig nagyon korrekt. Ajánlanátok a fizetős csomagját is? Eddig sok infót nem találtam róla, az is inkább negatív felhangú volt, bár semmi direkt.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#609) gyenge47 válasza domedee (#608) üzenetére


gyenge47
tag

Milyen oldalra, milyen látogatottsággal, milyen kiegészítőkkel?

(#610) domedee válasza gyenge47 (#609) üzenetére


domedee
senior tag

Egy kis oktatási vállalkozásnak plusz a hozzá kapcsolódó egyesületnek. Fórum, induló tanfolyamok, cikkek, újdonságok. Joomla 3+. Nem egy nagy forgalmú valami. Olyat szeretnék, ami (viszonylag) olcsó, de főleg problémamentes.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#611) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok. Egy olyan modul leprogramozása mennyi meló lenne, hogy egy bannerre kattintva megnyílik egy nagyon alapszintű adatbázis, mondjuk egy title az 3 fotó 2 descriptions meg egy ár? Mondjuk kiadó szobák, vagy akciós termékek, teszem azt, 10 title max, és semmi szivárvány, meg Fekete Pákó közben énekel, csak a lényeg.
Tulajdonképpen, mondjuk így, ez egy nagyon primitív webáruház, sőt, nem is lehet vásárolni rajta keresztül, csak max üzenni.
Ez mennyibe kerülne, ha esetleg nincs ilyen modul készen, mert túl alap, egyszerű?

(#612) Osiris


Osiris
őstag

A Joomla! 3.5 LTS verzió mikorra várható? Illetve mekkora az esélye annak, hogy a meglévő 2.5.19-ről simán tudom majd frissíteni a rendszert?

Másik kérdés: Kunena Forum-ban a kategóriák linkek csak akkor működnek, ha a joomla globális beállításokban a keresőbarát linkeket kikapcsolom, ha ez be van kapcsolava és /kereső /friss nevű linkeket próbál használni, akkor 404-et kapok.

Van erre valami megoldás, hogy SEF linkek is legyenek, meg a Kunena Forum is működjön? :F

(#613) G.F. válasza Osiris (#612) üzenetére


G.F.
aktív tag

Elvileg ebben a hónapban kell kijönnie

-gf-

(#614) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám és egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek mi tudnék csinálni?
Lenne egy olyan weboldal amire Joomla! 3.2 van felrakva és a weboldalra lépve Internal Server Error fogad. A Joomla! mappájában nincs .htaccess file illetve a jogosultságok is be vannak állítva. És ami a legjobb hogy ezen a szerveren egy másik domain -en van működő Joomla!.
Valami ötlet?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#615) Ra's al Ghul válasza Ra's al Ghul (#614) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Megnéztem a log fájlt és ezzel van tele:

"[Wed Mar 19 12:09:08 2014] [warn] [client 178.48.105.204] (104)Connection reset by peer: mod_fcgid: error reading data from FastCGI server
[Wed Mar 19 12:09:08 2014] [error] [client 178.48.105.204] Premature end of script headers: index.php"

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#616) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi dologban tudnátok segíteni?

Valakitől átvettem egy Joomlás honlapot, de nem nagyon vagyok benne otthon. A gondom az, hogy a főoldalon (www.stilusestradicio.hu) van középen egy slideshow, ami egy mod_rokslideshow nevű modul. Ez alatt volt egy Google-ös modul, de azt le kellett tiltani, mert valami nem ment vele, és nem ment úgy a lap sem. Látszik, hogy a slideshow modul benne van egy ilyen fekete mezőben, és alatta van is egy hézag, ahol a Google-ös cucc volt. Azt a hézagot hogy lehetne eltüntetni? Csatolok ide fotót is, rajta hogy pontosan melyik részre gondolok. Pirossal van bekarikázva.

A másik gond, hogy volna ott a főlapon baloldalt egy oldalsáv, de látszik annak meg szét van esve a tartalma. Ezt hol lehetne orvosolni, meg egyáltalán mitől van? A kedves úr, aki rám hagyta a honlapot egy kukkot nem mondott, hogy hogy sikerült ilyenre összehoznia. Amúgy ez lenne zölddel karikázva a fentebbi képen. Az a modul egyébként mod_rokcontentrotator néven van a bővítmények között, de ha rákattintok, sok opciót nem kínál:


Mit lehetne ezzel tenni, a szerveren a modul filejaiban kéne módosítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#617) emitter válasza Chrystall (#616) üzenetére


emitter
őstag

Ilyen layout-szétesős témákban inkább a HTML-szerkesztés, ill. CSS topikokban kérdezz. Persze nem kizárt, hogy itt is kapsz választ, de ott talán nagyobb az esély.

(#618) aldebaran válasza Chrystall (#616) üzenetére


aldebaran
őstag

A karakter kódolás is gáz, mert firefox-ban tiszta krix-krax :)
Keresd meg újra ezt a template-et és rakd újra, vagy frissítsd a joomla-t... Ezzel rengeteg munkád lesz még, csak hogy biztassalak.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#619) Chrystall válasza aldebaran (#618) üzenetére


Chrystall
senior tag

Azt én is észrevettem sajnos. Nem csoda ez attól aki ezt a lapot csinálta, elég agyament egy fickó. Most még be is perelt ráadásul, mert azt mertem róla mondani, hogy nem jó szakember. Hát látszik milyen jó, takaríthatom a sz...-t utána ingyen, miközben ő meg ezért felmarkolta a pízt. Hát ilyen ez...

Arról tudnátok még valamit mondani, hogy a webáruházzal a haonlapon van olyan gond, hogy ki kell tölteni rendeléshez egy űrlapot, de aztán ha azt a vásárló leokézza, akkor egy üres lap jön be, a rendszer meg nem küld értesítést az eladónak. Ezt a hibát mi okozza? Lehet újra kéne telepíteni ezt is? Csak akkor meg elvesznek a webáruházból a képek meg a termékek, nem? Valahogy ezt a hibát nem lehet kijavítani, hogy ne kelljen az egész áruházat újra csinálni.

(#620) Chrystall


Chrystall
senior tag

Most nézem amúgy, hogy a webáruház sem lesz egy egyszerű eset:

(#621) emitter válasza Chrystall (#619) üzenetére


emitter
őstag

gondolom ki lehet valahogyan exportálni a termékeket, vásárlókat a VM-ből, és ha újratelepíted, be lehet importálni. Csak a karakterkódolásra kell figyelni, ne legyen gond az export-import során..

Ha ennyi gond van a VM-mel, lehet h nem ártana a legfrissebbet újratelepíteni..

(#622) G.F. válasza emitter (#621) üzenetére


G.F.
aktív tag

Vigyázva a frissítéssel. Sokszor rosszabbul jár az ember a legfrisebbel, mintha maradna a jól beváltnál.
Az export-import biztosan megy, én a 3.2-es szériához joomshopot használok, és abba is sikerült 1.5-ös VM ből áttenni az adatokat...

-gf-

(#623) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Konkrétan ma kezdtem foglalkozni Joomla-val, az 1.5-össel, ki kellene javítanom egy már meglévő oldalt. Az a problémám, hogy mikor bemegyek a Menu Manager-be, akkor írja is, hogy mennyi Item-em van az adott menücsoportban, de mikor belemegyek az Edit Items-be, akkor egy sincs benne (vagyis, hogy nem látszanak), mert a Published résznél 16-ot ír. Sőt ha egy új menüt hozzáadok, akkor az sem jelenik meg... Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#624) zeorsdfd válasza littleNorbi (#623) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

-Ez akár php verzió probléma is lehet.
-Esetleg próbáld szűrni published/unpublished szerint
-továbbá érdemes 1.5.14-ről 1.5.26-ra frissíteni a joomlát.

(#625) G.F. válasza littleNorbi (#623) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ha már beszúrsz egy képet, akkor azon lehessen már látni a problémát, mert így semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#626) littleNorbi válasza zeorsdfd (#624) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Köszönöm, megpróbálkozok ezekkel.

(#627) BBeast


BBeast
csendes tag

Két napja szenvedek a VirtueMart elindításával. Joomla 2.5.19 verzión fut egy VM 2.6.0 ver. Amikor felvinném a termékkategóriát akkor az alábbi hibaüzenetet kapom. Mind a Joomla mind a VM magyar nyelven fut, a hiba akkor is előjön, ha angol nyelvre állítom át. Végigolvastam az összes elérhető fórumot, de sajnos nem nagyon válaszolnak, hogy mi lehet az oka. Sajnos így sem kategóriát sem termékeket nem tudok felvinni. :O Nagyon megköszönném, ha valaki segítene, vagy legalább ötletet adni merre induljak el

(#628) zeorsdfd válasza BBeast (#627) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A globális beállításoknál, a webhely fül alatt a Search Engine Friendly URL-eket vagyis a "Keresőbarát URL-címeket" kapcsold ki, nézd meg megy-e.
Ha úgy megy akkor, nézd meg, hogy a VM-ban be lehet -e írni külön ilyen "keresőbarát helyettesítő szöveget" valahova...merthogy ezt hiányolja.

[ Szerkesztve ]

(#629) G.F. válasza BBeast (#627) üzenetére


G.F.
aktív tag

Próbáltad ezeket kézzel beírni?

-gf-

(#630) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani html5-ös webgalériát, amit cikk alá tudnék elhelyezni?

Köszi!

(#631) BBeast válasza G.F. (#629) üzenetére


BBeast
csendes tag

Nos utána olvastam jó pár helyen és sajnos az update volt rossz, visszatettem a régebbi verziót és a hiba megszűnt, A hivatalos dev fórumon többen jelezték ezt a hibát :( Köszönöm a segítséget. :R

(#632) G.F. válasza r3dsnake (#630) üzenetére


G.F.
aktív tag

Simple image gallery ill. Ennek a változatai szerintem nagyon könnyen használhatóak.

-gf-

(#633) r3dsnake válasza G.F. (#632) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, kipróbálom!

Még arra lennék kíváncsi, hogy adott egy weboldal és egy fejléc. Sima kép, és a template-nél nem pozícióban van a fejléc. Hogyan tudnám megoldani, hogy erre a helyre egy slideshow-s modult tegyek? Vagy a kódba hogyan tudom beleírni, hogy több kép legyen a fejléc?

Köszi!

(#634) G.F. válasza r3dsnake (#633) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ha tényleg nincs ott modulpozíció, ahol kell, beszúrsz arra a helyre egyet.
pl.:
<jdoc:include type="modules" name="slider" style="xhtml" />
Ez beszúr neked egy slider elnevezésű modulpozíciót az index.php-ba.
Ahhoz, hogy lásd is az adminon, a template könyvtárban levő 'templateDetails.xml' fájlban is be kell írnod a modulpozíciót:

<positions>
..
<position>slider</position>
..
</positions>

Persze annak nevezed, aminek tetszik, én egy példát írtam csak le...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#635) r3dsnake válasza G.F. (#634) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt magába a template xmljébe írjam bele? Bocsi, ha nagyon triviális kérdés, de az oldal már éles, és nem szeretném elrontani. :)

Köszi szépen!

(#636) G.F. válasza r3dsnake (#635) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ezt a sort:
<jdoc:include type="modules" name="slider" style="xhtml" />
az index.php-ba szúrod be, abba a div-be, amibe a fejléced kellene.
Utánna a 'templateDetails.xml' fájlba meg a többi pozícióhoz ezt:

<positions>
..
<position>slider</position>
..
</positions>

Azért csinálj róluk mentést a gépedre, hogy bármikor visszaállíthasd... :)

-gf-

(#637) aldebaran


aldebaran
őstag

Olyan plugint vagy valami statisztikus eszközt ismertek, ami arról készít statisztikát, hogy melyik felhasználó hányszor módosított cikket, vagy hozott létre cikket?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#638) r3dsnake válasza G.F. (#636) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sikerült, köszönöm! :R

(#639) G.F. válasza r3dsnake (#638) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szívesen, máskor is!

-gf-

(#640) akyyy


akyyy
senior tag

Hogyan lehet megtudni egy honlapon, hogy hanyas joomla verzió fut rajta?

(#641) G.F. válasza akyyy (#640) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nem esik nehezemre beírni, de google a barátod... 1 perc alatt köpte az oldalakat a témában:

[link]

[link]
:))

-gf-

(#642) akyyy válasza G.F. (#641) üzenetére


akyyy
senior tag

egyiknél 15.x, másiknál 1.5.26.

Ez nagyon régi? Nagyon sebezhető? :D fogjak bele minnél hamarabb frissítani?

tudom google, elsőt megtaláltam , de nem mertem elhinni hogy ez működik :\

másik kérdésem, van egy oldalam, ahol wordpress fut alapból. emellé szeretnék egy joomla tesztoldalt csinálni, kisérletezgetéshez. ugye új adatbázist nem tudok csinálni hisz már létezik egy, felmásoltam ftp-n a legrégebbi joomlát amit találtam, de nem indul el a telepítés. valamit módosítanom kéne?

[ Szerkesztve ]

(#643) akyyy válasza akyyy (#642) üzenetére


akyyy
senior tag

oké, tárgytalan, sikeresen felmásoltam ftp-n a joomla installation mappáját :DDD

(#644) G.F. válasza akyyy (#642) üzenetére


G.F.
aktív tag

Új adatbázist valóban nem tudsz, de a régiben elvileg létrehozhatsz a joomlának más prefixű táblákat. Nem tudom a wp adatbázisa milyen illesztésű, milyen karakterkódolású, de elvileg megoldható. Kisérletezés előtt menteni, backupolni, így csökken a rizikó. Az 1.5-ös már elég régi, de nagyon sok fut még belőle világszerte, nem is maga az alap joomla sebezhető annyira, mint inkább a kiegészítők. 1.5.x-et egyszerűen nem tudod frissíteni, vannak migráló komponensek, de azzal is elég sok a kézimunka. Attól függ, mennyi a tartalom. Sokszor jobb a kézi (copy+paste) migrálás.

-gf-

(#645) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Én nemrég csináltam ilyen 1.5.x-ről frissítést.
Azt szoktam, hogy csinálok egy almappát és oda teszem bele az új joomla csomagot és egy új prefix-el simán mehet ugyanabba az adabázisba, csak az elérése www.akarmi.hu/teszt/index.php lesz vagy valami ilyesmi.

3.x -et ajánlanék, mert elég nagy a fejlődés a 2.5höz képest, főleg az 1.5höz; és egyre több kieg van, amit már csak arra írnak meg.

(#646) akyyy


akyyy
senior tag

elkészítettem a biztonsági mentést, már fel is tettem a saját oldalamra, ott tudok kisérletezni anélkül hogy az éles oldalon elrontanék valamit.

1.5.22, és 3.x-et szeretnék feltenni rá. ahogy észrevettem, nem sok kiegészítő van fent.

viszont a téma az a cégesen fizetős. az elődöm elődje nemtudom hogy megvette vagy máshonna szerezte meg rá. (torrentet megtaláltam egyébként a régi verzióra :D )

hogyan tudom felfrissíteni? csakis migrálással, vagy van rá megoldás?

teszem azt migrálással megcsinálom 3.1-es, akkor utánna ha 3.2-et akarok rátenni, akkor már mehet sima frissítésként?

(#647) G.F. válasza akyyy (#646) üzenetére


G.F.
aktív tag

1.5.x téma valószínüleg nem jó a 3.2-esre, ez biztos. Az se biztos, hogy van 3-asra való változata. Mindenképp migrálnod kell az adatokat, mert 3-asra max a 2.5-ösről lehet frissíteni, bár pl. nekem az sem sikerült a template miatt... 1.5-ről esélyed sincs.

-gf-

(#648) r3dsnake válasza G.F. (#639) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sajnos egy kisebb problémába ütköztem.

Ha csinálok egy új modulpozíciót és berakom a fejlécbe a slidert, akkor a bal oldali menü almenüi eltűnnek, nem nyílnak ki. Erről az oldalról lenne szó: [link]

Esetleg van ötleted mi lehet a gond?

Köszi!

(#649) G.F. válasza r3dsnake (#648) üzenetére


G.F.
aktív tag

Azt gyanítom, hogy js ütközés lehet. Próbáld ki megint az új modulpozíciót, de ne a slidert tedd bele, hanem próbából 1 db. képet. (pl. azok közül, amelyeket a slider váltogatna.) Ekkor nem szabadna, hogy bekavarjon a menübe. Ha igazam van, vagy másik slidert, vagy másik menümodult kell keresned...

-gf-

(#650) hege01


hege01
tag

Sziasztok,
Excell-es közös munkát szeretnék megoldani J2.5-ön. Van ehhez valami plugin vagy egyéb megoldás?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.