Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#501) emitter válasza PumpkinSeed (#500) üzenetére


emitter
őstag

magyarul nem találtam leírást Joomla 3-hoz, csak (gyanítom) régebbiekhez, úgyhogy marad az angol: link, próbáld értelmezni. Két lehetőséged van dióhéjban:

1. Ha egy meglévő admin jogú userrel be tudsz lépni, akkor tudod módosítani az elfelejtett jelszavú super admin jogú user jelszavát

2. Ehhez MySQL hozzáférés és az adatbázis hekkelése szükséges, lényegében a titkosítva (MD5 hash formájában) tárolt jelszó hash-jét cseréled ki valami másra, amire akarod.

De ha eleget guglizol, lehet hogy találsz leírást magyarul is joomla 3-hoz.

(#502) timelord1987


timelord1987
őstag

Joomla 2.5-höz keresek olyan komponenst, ami három oszlopban kilistázza az 5 legfrissebb cikket.

(#503) LógaGéza válasza timelord1987 (#502) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha jól rémlik a Rokspocket tud ilyet.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#504) G.F. válasza LógaGéza (#503) üzenetére


G.F.
aktív tag

A RockSpocket az modul...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#505) G.F. válasza timelord1987 (#502) üzenetére


G.F.
aktív tag

Pontosan mit szeretnél? Ugyanis a joomla cikk kezelője pontosan ezt csinálja, ha így állítod be. Esetleg a címeket kell kilistázni? Ahhoz meg tényleg modul kell, de az is van, alapból. A latest news (friss hírek.) Mondjuk az nem 3 oszlopban teszi.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#506) osztraksajt válasza PumpkinSeed (#494) üzenetére


osztraksajt
őstag

A német joomlasoknak egy elég jól összeszedett ingyeneseket listázó template oldala van, én ott szoktam nézelődni, van preview, és direkben is letölthető mind.

[ Szerkesztve ]

(#507) PumpkinSeed válasza osztraksajt (#506) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm. :) :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#508) timelord1987 válasza G.F. (#505) üzenetére


timelord1987
őstag

Azt szeretném, hogy lenne egy fő cikk, majd ez alá 3 oszlopban kilistázná az 5 legfrissebb cikket.
Hogy tudom megoldani?

(#509) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Az ismerősöm megkért, hogy a Joomlás weblapját tegyem rendbe. Lelépett a programozója, aki csinálta az oldalát, egy DVD-n adta neki oda az archívumot, már feltettem tárhelyre, de a tárhelyváltás miatt van még gubanc a lappal. Az oldal adatbázisa fel lett installálva. Ez a cím: www.stilusestradicio.hu

Ami a gond:

1. A főoldalon középen váltogat a lap képeket. A képeknek a keretben középre zártan kellene megjelennie, de nem jöttem rá hol lehet ezt beállítani. Itt ott találtam opciókat menükben, de egyik se működött. Valakinek tipp? Egyébként az se baj, hogyha a kép kitöltené a keretet. Az is jó megoldás lenne. Csak melyik menüben kell ezt beállítani?

2. Van az oldalon egy Webáruház menü, azon belül menüpontok termékcsoportokhoz. Ha rákattint az ember egy termékcsoportra, új lapon bejön egy lista. Ott a termékek képeinek Thumbnail-ei nem jelennek meg, de ha a kép ikonra kattint az ember, új ablakban maga a kép bejön. Ez miért van?

Előre is köszi a segítséget!

(#510) G.F. válasza Chrystall (#509) üzenetére


G.F.
aktív tag

Először is nézd meg, milyen slider modul váltogatja a képeket. Magának a modulnak a beállításait kéne megnézned. A kép azért nem tölti ki a keretet, mert kisebb. Kb. 600px széles kép kéne oda, ezek meg 480px szélesek
A webáruháznál szerintem a kis képek nevei nem stimmelnek. Meg kéne nézni, az adminon bejönnek-e a kicsi képek egy-egy terméknél. A forrásból úgy tünik, hogy nem létezik.

-gf-

(#511) Chrystall válasza G.F. (#510) üzenetére


Chrystall
senior tag

Na megnéztem, és megvan az a bővítmény ami a főoldal közepén a képeket váltogatja. Fel is vettem a képek méretét, csak az a baj, hogy a keret jobboldalánál nem viszi ki a keret széléig a képet, hanem marad ott egy üres fekete sáv. Gondolom lehet ott valami, mert voltak még a keretben bővítmények, de azokat kiszedte az eredeti programozó, mert már megszűnt a támogatásuk, és sebtében megcsinálta, de van ott még valami. Honnan lehetne ezt kideríteni, hogy mi lehet ott, melyik menüpontban?

Tehát mégegyszer, erről a főoldalról van szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#512) G.F. válasza Chrystall (#511) üzenetére


G.F.
aktív tag

Te a sötétbordó rész mondod feketének? Ami a keret és a kép között a bal oldalon, és a tetején láttni?
Mert az egy 20 px-es padding.

template.css.css 156. sor:

#bottom .module, #maincol .module, #extendedmodules .module {
padding: 20px;
}

-gf-

(#513) Chrystall


Chrystall
senior tag

Abban tudnátok még segíteni, hogy: be lehet tenni offline-ba a joomlás oldalt, és lehet megadni egy üzenetet is. Ennek az üzenetnek a paramétereit lehet valahogy állítani? Nagyobbra kéne venni pl. betűket, meg be kéne szúrni egy videót is. Ezt meg lehet csinálni?

(#514) Chrystall


Chrystall
senior tag

Az offline mód lapját amúgy hol lehet szerkeszteni? Az adminisztrátor felületen belülről lehet? A kódot, úgy értem.

(#515) emitter válasza Chrystall (#514) üzenetére


emitter
őstag

Elvileg a template-mappában található offline.php-t kell szerkeszteni:
[link]

(#516) Vazallus


Vazallus
tag

Üdv,

3.1.5 ről frissítettem 3.2 re és az adminisztrátori felületen a Control Panel nem jelenik meg. Helyette egy hiba üzenet fogad. Minden más működik!!

SQL=SHOW FULL COLUMNS FROM `tho_postinstall_messages`

Ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

"Mr. Salieri sends his regards"

(#517) emitter válasza Vazallus (#516) üzenetére


emitter
őstag

gugli már ismert issue-nak mondja, olvasgass: [link]
Amit addig is tehetsz, hogy direkt URL-ből nyitod meg:
mysite.hu/administrator/index.php?option=com_content

(#518) timelord1987


timelord1987
őstag

Hogy tudok felvenni a Joomla 2.5-be a leggyorsabban több 100 felhasználót regisztrált jogosultsággal?

(#519) emitter válasza timelord1987 (#518) üzenetére


emitter
őstag

Users Import & Export: [link]

(#520) G.F. válasza Dexter68 (#95) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én úgy csinálok egyedi weboldalt joomla motorral, hogy először összerakom html-ben. Minden js-el, css-el, webfonttal együtt. Mikor így rendesen működik, akkor egy másolatban átnevezem az index.html-t index.php-re, a megfelelő helyre beillesztem a joomla kódjait. headert, modulpozíciókat, stb. Ezt az alap template-ből is kiszedheted. Szerintem, ha html-ben működik a design, akkor a programozó cimborádnak nem jelent gondot. Azután generálsz neki xml-fájlt. Erre van ingyenes progi. Ezután zippelve bármikor telepíthető.

Második út, ha találsz olyan templatet, ahol minden a neked jó helyén van, akkor a css módosításával, ahogy ajánlották előttem.

Szóba jöhet még valamilyen framework használata. Ezekből van pár, és gyakorlatilag egy blank template-t kapsz, amit fúrhatsz, faraghatsz kedvedre.

Azt írod, a html+css megy rendesen, így én ebben raknám össze a helyedben...

Bocsi, elnéztem, és egy régi hozzászólásra válaszoltam. bocsi...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#521) G.F. válasza emitter (#519) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az expor/import feltételezi, hogy már megvannak a userek, csak pl. átviszed másik oldalhoz is.
Új felhasználók esetében mindenképp macera szerintem. Ilyenkor esetleg kiexportálod a mysql-ből milyen formátumban kell megadnod, és készítesz egy ilyen formátumú fájlt a felhasználóiddal.

-gf-

(#522) emitter válasza G.F. (#521) üzenetére


emitter
őstag

Igazad van, viszont akkor ez tényleg jó ötlet, egy valós adatbázisból exportálni pár usert, és azok mintájára kézzel szerkesztve a fájlt bevinni az új userek adatait, majd importálni..

(#523) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Az egyik honlapunkra szeretnénk Joomla-t telepíteni.
A problémánk pedig annyi, hogy a telepítésnél nem jutunk tovább az alapadatok kitöltésénél, egyszerűen nem lép tovább az adatbázis beállításához, hibát pedig nem jelez.

Amiben eltértünk az útmutatótól eddig, hogy nem a .zip file-t töltöttük fel az ftp-re és ott csomagoltuk ki, hanem a művelet fordítva történt, előbb csomagoltuk ki, majd töltöttük fel. Ennek oka, pedig az volt, hogy nem tudtuk kicsomagolni feltöltés után.

Ha van valami ötletetek a problémánk megoldására, azt megköszönnénk. :R

"Egy mosolynál jobb a több"

(#524) G.F. válasza greenity (#523) üzenetére


G.F.
aktív tag

Jól csináltátok. Kicsomagolni, feltölteni. Létrehozni a szerveren egy adatbázist, majd utánna futtatni a telepítést. Az adatbázishoz érve pedig beírni az előzőleg létrehozott adatbázis adatait. A joomla nem hoz létre adatbázist, csak csatlakozni fog majd egy adatbázishoz, amelyet előtte létrehoztok...

-gf-

(#525) greenity válasza G.F. (#524) üzenetére


greenity
aktív tag

Szia!

Köszönöm, ezen túl vagyunk, egyszerűen a második lépésre nem hajlandó átmenni, és nagyon nem értem miért.

Itt hiába nyomunk a tovább gombra, illetve az adatbázisra, folyamatosan ugyanoda, a kitöltött formra érünk vissza és nem történik semmi :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#526) G.F. válasza greenity (#525) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az a baj, hogy ez alapján nehéz bármit mondani. Ez 3.2-es joomla? Boztosan jók az adatbázis adatai? Gyakorlatilag a joomla "telepítése" nem más, mint az adatbázis, és az adatbáziskapcsolat létrehozása. Ha nem megy tovább, az csak azt jelentheti, hogy a kapcsolat nem jön létre...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#527) greenity válasza G.F. (#526) üzenetére


greenity
aktív tag

Az adatbázis adatait be se tudom írni, mert addig jutunk el, hogy beírjuk, hogy mi a név, adminisztrátor stb... és a tovább gombra kattintva nem történik semmi.

Viszont közben a szerver error logjában ezt találtam:

[Sat Jan 04 17:03:31 2014] [error] [client 94.248.205.183] PHP Warning: Unknown: Failed to write
session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path
is correct (tcp://127.0.0.1:11211) in Unknown on line 0, referer: http://honlapnev.hu/installation/index.php

Igen, 3.2.1-es joomla-t próbálunk installálni.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#528) G.F. válasza greenity (#527) üzenetére


G.F.
aktív tag

Esetleg a PHP verzió régebbi, mint ami a joomla 3.2.1 futtatásához kell? [link]

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#529) G.F. válasza greenity (#527) üzenetére


G.F.
aktív tag

A log meg valami PHP beállítást hiányol...
Erre keressetek rá a googleban:
Warning: Unknown: Failed to write session data (files)

-gf-

(#530) greenity válasza G.F. (#528) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt most hogy érted?
Ez simán akkor van, ha a joomla telepítőben rákattintok a tovább gombra, arra gondolsz, hogy a szerver php verziója túl régi? (ehhez sajna nagyon nem értek :U )

"Egy mosolynál jobb a több"

(#531) G.F. válasza greenity (#530) üzenetére


G.F.
aktív tag

Csak egy kósza ötlet volt, hogy ellenőrizd a php verziót. De a log alapján a session_save_path beállítása nem megfelelő... Saját szerver? Ha nem, akkor a szolgáltatóval kell beállítatni.

-gf-

(#532) greenity válasza G.F. (#531) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem saját, szolgáltató..
Szóval akkor velük kell egyezkedni, köszönöm :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#533) G.F. válasza greenity (#532) üzenetére


G.F.
aktív tag

Esetleg a joomla könyvtárában az ftp-n, van tmp mappa, és írható?

-gf-

(#534) greenity válasza G.F. (#533) üzenetére


greenity
aktív tag

Van egy template nevű mappa igen. Úgy tűnik, hogy írható igen.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#535) G.F. válasza greenity (#534) üzenetére


G.F.
aktív tag

nem template, hanem tmp.

-gf-

(#536) greenity válasza G.F. (#535) üzenetére


greenity
aktív tag

Az nincs.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#537) G.F. válasza greenity (#536) üzenetére


G.F.
aktív tag

hozd létre, írásjogot adj rá (ha nem lenne rajta) és próbáld újra a joomla telepítőt futtatni...

-gf-

(#538) greenity válasza G.F. (#537) üzenetére


greenity
aktív tag

Rossz mappában voltam :/ van. És van rajta írás engedély. (Az installation mappában nincs.)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#539) G.F. válasza greenity (#538) üzenetére


G.F.
aktív tag

Akkor próbáld a szolgáltatónak megmutatni a log-ból a hibaüzenetet...

-gf-

(#540) greenity válasza G.F. (#539) üzenetére


greenity
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#541) greenity


greenity
aktív tag

Nos, megpróbáltuk feltenni a 2.5.4-es verziót, egyik szolgáltatónál gyönyörűen megy, a másiknál, amire a 3.2 sem ment fel, nem. Úgyhogy most felvettük velük a kapcsolatot.

Köszönöm még egyszer.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#542) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok!

Még egy kérdésem van, és utána nem zavargom itt tovább.
Megkaptuk a segítséget a szolgáltatótól, gyönyörűen feltelepült a dolog. Viszont a sablonkezelő hibát dob, mégpedig azt, hogy nem található default. Ha erre még lenne valami ötletetek, nagyon megköszönném.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#543) G.F. válasza greenity (#542) üzenetére


G.F.
aktív tag

próbálj template-tet váltani a sablonkezelőben, akkor mit ír?

-gf-

(#544) greenity válasza G.F. (#543) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem hoz ki semmit. Nem látjuk a template-ket, helyből azt hiszem 505-s hibát dob, hogy nincs meg a default és nem tud tovább lépni.
Megnézve ftp-n, ott röhögnek a template-k. Valamiért az a gyanúm, hogy ez szintén valami szolgáltatóval kapcsolatos probléma lesz.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#545) G.F. válasza greenity (#544) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nagyon valószínű, mert az 505-ös hibakód jelentése (Nem támogatott HTTP-verzió): A szerver nem támogatja a kérésben alkalmazott HTTP-protokoll verzióját. Megnézted milyen verziójú php fut a szerveren?

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#546) greenity válasza G.F. (#545) üzenetére


greenity
aktív tag

5.3.3-as fut rajta, de mint kiderült félre lettem tájékoztatva, 500-as hibát dob, de elvileg az is szerveres dolog :(
Most írtunk nekik...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#547) snowdog


snowdog
veterán

Sziasztok!

Van egy fizetős tárhelyem, amihez nagyon sok alkalmazást adtak.
Feltelepítettem a Joomla! 3.2.1 verziót, és van benne két sablon (template).
Az alap template a Beez3, aminek így kellene kinézni. [link]
Viszont induláskor egy szinte üres oldalt jelenít meg. [link]

Mi nincs rendesen beállítva?

(#548) G.F. válasza snowdog (#547) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az első képen mintaadatok is vannak telepítve, a második képen nincs mintaadat telepítve. A template ugyanaz...

-gf-

(#549) snowdog válasza G.F. (#548) üzenetére


snowdog
veterán

Én úgy gondoltam a template abban a formában fog megjelenni, mint ami az első képen van. Hiszen az van telepítve. A képet a beállítások menüből szedtem ki. Az a template van alapértelmezettnek beállítva. Akkor miért a második képen látható formában jelent meg?

Letöltöttem 3-4 egyéb template-et, és mindegyikkel ugyan ez volt a gondom. Csak egy üres oldal látható. Akkor ezek szerint egyetlen letölthető template-ben sincs adat?

[ Szerkesztve ]

(#550) snowdog válasza G.F. (#548) üzenetére


snowdog
veterán

Ezen a képen talán jobban látszik, hogy miről írtam. [link]

A telepítést a cPanel-ből egy automatikus installer segítségével végeztem el. Látszólag minden rendben települt, de a sablonok nem az adatokkal együtt jelennek meg.

A képen látható, hogy az előnézet nincs engedélyezve. Nem találom azt a menüpontot, ahol engedélyezhetném.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.