Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#1001) tboy93 válasza G.F. (#1000) üzenetére


tboy93
nagyúr

Koszi, ránézek!

(#1002) Votyesz13


Votyesz13
tag

Sziasztok!

Egy ilyen hibát kapok miután az új oldalt felmásoltam a régi helyére ftp-n.
Fatal error: Class 'LoginModelLogin' not found in /home/web/ftp/administrator/components/com_login/views/login/tmpl/default.php on line 19

Valaki tudja mi lehet a megoldás? A component megegyezik azzal ami a fejlesztőbe volt.

Köszi!

(#1003) G.F. válasza Votyesz13 (#1002) üzenetére


G.F.
aktív tag

Melyik verzió? Esetleg, ha megpróbálnál egy tiszta telepítést, ott is ezt csinálja-e... Esetleg nézd meg, hogy az a 'administrator/components/com_login/views/login/tmpl/default.php' ott van-e?

[link]

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1004) Votyesz13 válasza G.F. (#1003) üzenetére


Votyesz13
tag

A verzió 3.6.2.
Az az érdekes hogy ott van és karakterre pontosan egyezik az eredetivel.
A dev részen tökéletesen működik, csak amit felmásoltam ezt dobta, de az oldal betölt csak adminba nem enged be.

(#1005) Votyesz13


Votyesz13
tag

Az előző hiba megjavítva, viszont most egy olyat dob csak a bővítmények/modulok nál van.

Error
An error has occurred.
0 Invalid controller: name='', format=''
Return to Control Panel

(#1006) G.F. válasza Votyesz13 (#1005) üzenetére


G.F.
aktív tag

Esetleg, a mi épülésünkre, megoszthatnád, hogyan javítottad meg.

-gf-

(#1007) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Olyat lehet csinálni egy Joomla oldalban, hogy a háttér és betű színek bizonyos napszakban változzanak? Ilyet kellene megoldanom, de lövésem nincs... Előre is köszönöm!

(#1008) zeorsdfd válasza metal01 (#1007) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A Chameleon pont erre való, bár fizetős
Esetleg az Advanced Module Manager ingyenes változata is elég ha nem kell teljes layout módosítás.

[ Szerkesztve ]

(#1009) metal01 válasza zeorsdfd (#1008) üzenetére


metal01
őstag

Megnézem, köszönöm!

(#1010) spiritex


spiritex
veterán

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Miért van az, hogy ha egy Joomla weboldal bármely oldalát osztja meg valaki FB-on, akkor mindig ugyanazt a képet teszi mellé? Hogy lehetne ezt megszüntetni? Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1011) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

tud esetleg ajánlani valaki 3.6.x-es Joomlához egy megbízhatóan működő fórum bővítményt?

MZ/X

(#1012) G.F. válasza DopeBob (#1011) üzenetére


G.F.
aktív tag

Kunena

-gf-

(#1013) zeorsdfd válasza DopeBob (#1011) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Én most épp a Chronoforummal próbálkozom (egyszerűbb mint a Kunena)

(#1014) G.F. válasza zeorsdfd (#1013) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szimpinek tűnik.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1015) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Még elég kezdő vagyok a Joomla témában, de egy ismerősöm megbízott vele csináljak neki egy alap weboldalt. Én a joomlára gondoltam, és hozzá egy témára amit én személyre szabhatok. Meg is találtma egy témát ami tetszik neki is, de az istenért sem tudom ezt hogyan is tudnám én testrszabni. Tudna nekem ebben valaki segíteni?
Azt látom, hogy admin felületen baloldalt a menüben a képernyő szélén van olyan hogy Konfiguráció alatta Sablonok. Ha erre rákattintok majd rákatitntok a téma nevére, akkor bejön egy "Sablonok: Stílus szerkesztése" menü. De itt ha kattingatok, nem látom konkrétan hol lehet szerkeszteni a szövegeket,menüket a sablonba.

-Norbi-

(#1016) Krogoth válasza Norby86 (#1015) üzenetére


Krogoth
senior tag

Sablonon belül akarod, hogy a különböző menük máshol legyenek, vagy csak a már meglévő menüket átnevezni az általad kívánt névre?

(#1017) Norby86 válasza Krogoth (#1016) üzenetére


Norby86
őstag

Átnevezni szeretném csak, meg a hoszabb szövegeket is át akarnám írni.
Persze olyat is szeretnék hogy adott menügomb törlése vagy kikapcsolása, mert mindegyik nem kéne nekem.

-Norbi-

(#1018) Krogoth válasza Norby86 (#1017) üzenetére


Krogoth
senior tag

Első körben van egy olyan, hogy menük >>> kezelés.
Ezzel sok dolgod nincs, ezeken belül vannak az almenük. Itt csak saját magadnak kell/lehet nevezgetni a dolgokat, hogy egyszerűbb legyen, ha keresel vagy változtatsz valamit.

Menüpontok, ami számodra érdekesebb. Itt már azok vannak, amik az oldalon is megjelennek. Ezeket kell átírnod.
Itt amire érdemes figyelni, hogy a menüpont álneve fog megjelenni az oldalon, ha az adott menüre kattintasz.
Ezt alapból a menünév ékezetek nélkül - jellel csinálja.

(#1019) Norby86 válasza Krogoth (#1018) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm! Amit irtál menük -> kezelés azt megtaláltam és benne már ki-be tudom kapcsolni a menüpontokat.
A Menüpontok részt is megtaláltam alatta, de itt nem találom azokat a részeket ahol magát a hússzú szöveget módosíthatnám. Meg pl. portfolio menüpontban az adott sablon képeit, az én igényeimre változtathatnám.
Kicsit sajnos bonyolult nekem ez, de jó lenne ezt megtanulnom. :)

-Norbi-

(#1020) Krogoth válasza Norby86 (#1019) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ez egy már működő weboldal, vagy xappal futtatod?

(#1021) Norby86 válasza Krogoth (#1020) üzenetére


Norby86
őstag

Wamppal futtatom, gépemen tesztelgetem.
Közben megtaláltam hol lehet a szövegeket módosítani, de fura módon hiába állítom át, nem történik semmi, mintha nem mentené el a beállításokat, pedig rányomok a mentésre. Fölül arra hivatkozik hogy Kötelező mező: Név
Pedig én bekapcsoltam ezt a mezőt.
Sjnos ez a téma csak egy jóval régebbi 2014-es joomla kiadással kompatibilis csak. :(
Ezt irja ki:
[kép]

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1022) Krogoth válasza Norby86 (#1021) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ez egy kapcsolattartó menüpont. A név mező beállítása, amiről küldted a képet, csak azt állítja, hogy látszódik-e a név vagy sem.
Nálam a Kapcsolat szerkesztése, stb rész fölött van egy név és álnév mező. Ha oda nem írok semmit, akkor írja ki a hibát.
Komponensek >>> kapcsolattartók oda vigyél fel valakit, majd azt állítsd be a kapcsolattartó menüponthoz.

(#1023) G.F. válasza Norby86 (#1021) üzenetére


G.F.
aktív tag

Annyira nem érted, amit csinálnál, hogy javaslom az alábbi anyag letöltését és tanulmányozását:

Joomla segédlet

-gf-

(#1024) zeorsdfd válasza Norby86 (#1021) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

"jóval régebbi 2014-es joomla kiadással"

Nagyon javasoljuk szerintem az új joomlára való átállást. Nemcsak azért mert óriási biztonsági kockázat 2014-est használni, de az új (3.7) kifejezetten jobb, rengeteg új funkcióval.

[ Szerkesztve ]

(#1025) Norby86 válasza zeorsdfd (#1024) üzenetére


Norby86
őstag

Nem azért használok régit mert nekem az tetszik, csupán a téma nem kompatibilis az újabb verziókkal. Kérdés hogy ingyenes témákat hol találok amik az új kiadással is kompatibilisek?

(#1023) G.F.:
Át fogom tanulmányozni. De már sokmindent értek azóta, mert Krogoth fórumtárs segített privátban is.

-Norbi-

(#1026) zeorsdfd válasza Norby86 (#1025) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

(#1027) Norby86 válasza zeorsdfd (#1026) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi!

A második link érdekesebb azt még átnézem, az első linken szereplő "Ulmus" nevű téma az amiről amugy pont szó van. Mármint én azt szeretném használni, de az ujabb kiadásokkal nem kompatibilis sajnos, csak a 3.3-as kiadással. :(

A többit megnézem majd ami tetszik, az új kiadással mennyire vannak baráti viszonyban.

-Norbi-

(#1028) G.F. válasza Norby86 (#1027) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szerintem olyan ninycs, hogy csak a 3.3-assal kompatibilis. Nekem van 2.5-ös oldalam is, amit már 3.7-ig friossítettem ugyanazzal a sablonnal. 3-ashoz valók biztos hogy kompaibilisek 3.x-el...

-gf-

(#1029) G.F. válasza Norby86 (#1027) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az ULMUS-nál ott is van: Joomla! Compatibility: 3.2.0-3.6.x, 3.0.x-3.5.x

-gf-

(#1030) Norby86 válasza G.F. (#1029) üzenetére


Norby86
őstag

De mégsem működik, nemcsak én próbáltam, másnak sem ment sajnos. Bemásoltam a sablonokhoz, és nem ismerte fel egyik joomla sem. Egyedül azzal a pack-al ment amit le lehet tölteni innen joomlával együtt. Mert itt mikor letöltöd a zipet van benne egy full package nevű zip, ami tartalmazza a joomlát a témával installálható formában, van ezenkívül csak a téma fájl, és egy source zip ami jelszóval védett. Ez utobbi szolgálna valószinűleg arra hogy megfelelően szerkeszteni lehessen. Tehát konkrétan ez egy használhatattlan téma ha igy vesszük.
Szerintem inkább php-be szerkesztek haveromnak egy weblapot, az talán gyorsabb. Meg egyenlőre azt sem tudom ezért mennyit fizetne, ráadásul egy alap weblap kell csak neki,nem akarok heteket szórakozni vele.

Csak mikor eszembe jutott a weblap készítés egyből a joomlára gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1031) zeorsdfd válasza Norby86 (#1030) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Pedig jó az 3.7-esre is:-) Ki kell tömöríteni, és a theme3045.zipet kell feltenni (az a sablon file). A password pedig a letöltő oldalon van. Az valóban a source.ziphez kell, amiben azok a kiegészítők vannak amik még kellenek, hogy úgy nézzen ki mint a demo oldalon.
Ha kezdő joomlás vagy akkor nem ez lesz a legegyszerűbb téma szerintem, de ha ebbe a témakonfigurálásba beletanulsz akkor már semmi sem állhat az utadba.
Nagyon alaposan meg kell előbb érteni mi az, hogy komponens, modul és plugin...

(#1032) Norby86 válasza zeorsdfd (#1031) üzenetére


Norby86
őstag

Próbbáltam, nekem nem ment a 3.7-es joomlával. :/ Pedig kitömörítettem a zip-et alapból és a mappát másoltam be a templates mappába. Sablonoknál nem jelzi ki hogy aktiválni tudnám.
A source zip kódját pedig az info.txt-be leirják hogy: "For security reasons the directory containing all the source files of the template (\"SOURCES_XXXXXXXX\") is in a compressed (zipped) file and password protected.
To uncompress (unzip) a password protected ZIP file you will need to have a zip file utility program installed and a password. As soon as the zip file begins to uncompress, you will be prompted to type in a password . The password is the Transaction ID number of your order (a long number with letters and digits). You can find this number on the order page which will be provided to you through a link that we sent to you via email. Please help us to preserve the quality and uniqueness of our products by not uploading \"SOURCES_XXXXXXXX\" directories either zipped or unzipped to the server.
"
Szóval valami tranzakciós ID-t kell küldeni nekik hogy megkapjam a jelszót. De én ezt ingyen szedtem le.

-Norbi-

(#1033) Krogoth válasza Norby86 (#1032) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nem. Amikor bereggelsz, hogy letölthesd kapod a kódot, amivel ki tudod tömöríteni.
Vagy a letöltéshez kapott mail, de ingyen kapod az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1034) G.F. válasza Norby86 (#1032) üzenetére


G.F.
aktív tag

De miért kell bonyolítani? 3.3-as a joomla, amin megy a template. Azt frissítsd fel az adminon...

-gf-

(#1035) Norby86 válasza G.F. (#1034) üzenetére


Norby86
őstag

Azt már próbáltam első körben, de valamiért a fullhosting-nál nem engedi. ott béreltünk tárhelyet meg domaint és ha frissíteni akaro, nem engedi. De szerintem egyenlőre most joomla helyett sima php-s weblapot csinálok egy meglévő sablonból amit netről letöltöttem. Ez talán jobban is mutat és haveromnak tetszik. :) Majd később talán más témával kapcsolatban visszatérek a joomlára.

-Norbi-

(#1036) G.F. válasza Norby86 (#1032) üzenetére


G.F.
aktív tag

...amúgy meg nem az egész mappát kell be másolni, hanem a joomla kögyvtárból a 'theme3045.zip'-et installálni az adminon keresztül. Azonban az előző hsz-omban írt frissítés lenne célravezetőbb, mert a site-on valószínűleg használnak olyan kiegészítőket, amiket szintén le kéne vadászni a jó működéshez.

-gf-

(#1037) G.F. válasza Krogoth (#1033) üzenetére


G.F.
aktív tag

Kíváncsiságból letöltöttem, maga a zip neve is tartalmazza az id-t, de semmi jelszó nem kell a kicsomagoláshoz. Ez a szöveg egy szabvány szöveg, de gondolom nem a free cuccokra vonatkozik és az az értelme, hogyha te valahonnan leszedsz egy kereskedelmi változatot, akkor ne tudd megkapni a jelszót a TM-től.

ui.: A source mappában ott vannak az extensionok, amiket írtam ezelőtt...

-gf-

(#1038) zeorsdfd válasza G.F. (#1037) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Na, kb ezt írtam én is.:-)
Lehet, hogy ott akad el, hogy bemásolja a theme...zip tartalmát ahelyett, hogy telepítené a zip filet, mint bármelyik másik kiegészítőt.
De mondom, én feltettem 3.7-re csak a kíváncsiság kedvéért és naná, hogy megy szépen, hiba nélkül.

Itt egy password hozzá, talán még jó is: 77EBdE3zeqmZGHlzjDVG

[ Szerkesztve ]

(#1039) G.F. válasza zeorsdfd (#1038) üzenetére


G.F.
aktív tag

Jelszót nem kér, csak a sources mappához, abban meg a psd fájlok, a joomla extensionok, az sql dump van. Magához a témához nem kell jelszó. De továbbra is fenntartom, hogy a legjobb módszer a meglevő telepítést frissíteni. Azért linkeltem be egy kézikönyvet, hogy legyen fogalma a dolgokról. Hiába adsz tanácsot olyannak, aki nem tudja az alapokat.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1040) ranatonta


ranatonta
csendes tag

Joomlában minimálisan jártasként kérek segítséget.

tárhelyhez tartozó cPanel alkalmazás telepítőjével telepítettem joomla 3.7 -et.
Az oldalon és admin felületen a linkek (menük, menüpontok) neve helyett kódok jelennek meg.

pl.: admin felületen "új cikk" helyett az, hogy "MOD_QUICKICON_ADD_NEW_ARTICLE"

ha 3.6.5-öt telepitetem akkor minden normálisan működött.

kérlek segítsetek!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1041) DopeBob válasza ranatonta (#1040) üzenetére


DopeBob
addikt

Joomla 3.7-től már PHP 5.6-ot kér minimum, nem ez a gond esetleg?

MZ/X

(#1042) G.F. válasza ranatonta (#1040) üzenetére


G.F.
aktív tag

Kéne a nyelvi fájlt is frissíteni... A CPanelen meg állítsd át a php verziót 7-esre. Aztán nézzük, akkor mit mutat...

-gf-

(#1043) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Na erre tudtok -e mondani valamit?
3.6.5-öt frissítenék 3.7-re.

Frissítés: Nem sikerült megnyitni a következő frissítési oldalt: #1 "Joomla! Core", URL: https://update.joomla.org/core/list.xml
Frissítés: Nem sikerült megnyitni a következő frissítési oldalt: #2 "Joomla! Extension Directory", URL: https://update.joomla.org/jed/list.xml
Frissítés: Nem sikerült megnyitni a következő frissítési oldalt: #3 "Accredited Joomla! Translations", URL: https://update.joomla.org/language/translationlist_3.xml
Frissítés: Nem sikerült megnyitni a következő frissítési oldalt: #4 "Joomla! Update Component Update Site", URL: https://update.joomla.org/core/extensions/com_joomlaupdate.xml

cpanelen "jogjavítás" megvolt
cache clean megvolt
adatbázis fix megvolt
kézi frissítés se megy
minden más extensiont lehet frissíteni

(#1044) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Suliban vagyok rendszergazda és a honlapra kell akkor ránéznem, amikor az amúgy azt szerkesztő kolléganő elakad. És most én is elakadtam :) Erről a weblapról van szó és az oldalsó menüsorba kellene egy Idegen nyelvi mérés meünpontot betenni. Betettem szekcióba, kategóriába, cikkbe, mindenbe és az istennek se akar megjelenni.. publikálva, főoldalra minden hasonló dolog be van kapcsolva és mégse.. valami tipp?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#1045) G.F. válasza olloczky (#1044) üzenetére


G.F.
aktív tag

Hozz létre egy új menüt, Idegen nyelvi mérés címmel, ezt meg publikáld az oldalsó oszlopba. Ekkor megjelenik a cím azzal a kék átmenetes hátérrel, mint pl. a Célnyelvi mérés. Ebben a menüben hozod létre a kívánt menüpontot, ami aztán lehet cikk, kategória...stb.

-gf-

(#1046) G.F. válasza zeorsdfd (#1043) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az admin panelen a Rendszerinformációknál a mappaengedélyeket ha megnézed, minden rendben?

-gf-

(#1047) DopeBob válasza zeorsdfd (#1043) üzenetére


DopeBob
addikt

Én is szenvedek vele, de olyanokat produkál, hogy nem tudom hová tenni.

Van egy nagyon régi oldalam, még 1.5-el indult. Most 3.6.x-ről frissíteném 3.7-re, de teljesen szétesik tőle, admin része ok, de maga a weboldal totál halott. Admin részen a menüpontok szépen egyesével átkerülnek a bővítmények közé :DDD

MZ/X

(#1048) olloczky válasza G.F. (#1045) üzenetére


olloczky
senior tag

Menü is volt létrehozva és nem jelenik meg oldalt így sem.. megnéztem a Bemutatkozás (csak randomra az egyiket) menüpontot és minden beállítás egyezik az általam létrehozottal és mégsem jelenik meg..

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#1049) G.F. válasza olloczky (#1048) üzenetére


G.F.
aktív tag

Erre így nem lehet mit mondani. Látni kéne...

-gf-

(#1050) zeorsdfd válasza G.F. (#1046) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

igen, minden írható, kivéve a configuration.php-t.

A vicc, hogy egy másik szerveren ugyanez az oldal már frissül szépen, de itt (tarhely.eu) nem. Valami tárhelyes ügy lesz ez.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.