Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#251) Dick81 válasza Met (#249) üzenetére


Dick81
tag

Én ezt használom. Illetve a calendar modult. Egyszerű mint egy faék. :)

(#252) Met válasza Dick81 (#251) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, este megnézem.
Mit kell majd engedélyeznem hogy lássam is az oldalon?

Mert mint írtam korábban kettőt is felraktam csak éppen nem jöttem rá hogy hogy tudom láthatóvá tenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#253) Dick81 válasza Met (#252) üzenetére


Dick81
tag

Miután feltelepült a calendar modul, automatikusan bekerül a modulkezelőbe. Elvégzed rajta a kívánt beállításokat (modul pozíciója, látszódjon-e a modul címe, stb.) és engedélyezed a modult. Nagyából ennyi.

Amiket előzőleg feltelepítettél gondolom próbáltad modulhoz rendelni! Bővítmények/Modulkezelő/Új - a felugró ablakban nincsenek ott az előzőleg feltelepített modulok?

[ Szerkesztve ]

(#254) Met válasza Dick81 (#253) üzenetére


Met
nagyúr

Nincsenek, a JEvents megjelent a listában és a modulok között is de a másik kettő nem csak a komponensek között.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#255) Met


Met
nagyúr

Támadt egy másik problémám is.
Main Menu: Rólunk, Kapcsolat, Termékek
Pozíció: bal oldal

A termékeknek lenne két almenüpontja: Csavarok, Anyák
Pozíció: top menu

Ezt úgy kellene megoldani, hogy az almenü csak akkor legyen látható ha a Termékek menüpont aktív. Az itteni leírás alapján próbálom megoldani de nem működik. A menü csíkja látszik de a menüpontok nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#256) Dick81 válasza Met (#255) üzenetére


Dick81
tag

Valami ilyesmire gondolsz? Csak azért mert nem vagyok benne biztos, hogy pontosan értelek. :B

[ Szerkesztve ]

(#257) zone válasza Dick81 (#256) üzenetére


zone
őstag

Szerintem ilyen kinyíló menüket szeretne. Onnan le is tölthető a modul.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#258) Dick81 válasza zone (#257) üzenetére


Dick81
tag

Miért nem jó a beépített menükezelő?
Feltelepítettem az általad linkelt modult de nem találok lehetőséget arra, hogy az almenüpontok elkerüljenek egy másik pozícióba. Bár lehet, hogy csak én vagyok vaksi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#259) Met válasza Dick81 (#256) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, pontosan ilyen kellene

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#260) GunarasSRB


GunarasSRB
csendes tag

Hello!

Nem tudom megváltoztatni az almenünek a megjelenését!

kb így szeretném, ahogy a képen van. de sehogyse tudom összehozni. (joomla 1.5)
(F.K. Olimpija-a főmenu, a galéria pedig a hozzá csatlakozo almenü)

Az oldalam: www.gunaras.tarhely.biz

Köszönöm előre is a segitséget :)

[ Szerkesztve ]

(#261) Met válasza Met (#259) üzenetére


Met
nagyúr

Annyi kiegészítés hogy a felső sávnak mindig kellene látszani menügombok nélkül ha éppen olyan oldalon vagyok amihez nem tartozik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#262) zone válasza Dick81 (#258) üzenetére


zone
őstag

Áh, nem, én voltam a vaksi, nem is gondoltam, hogy más pozícióra figyeljek. Az ilyen menü nem túl logikus szerintem, hogy kattints ide, aztán egy teljesen más helyen megjelennek új menüpontok.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#263) Met


Met
nagyúr

Sajnos csak így tudom megoldani, jó lenne a lenyíló is de túl hosszú az almenü címe, hiába kicsinyítem a betűméretet, a fejléc alatt meg elfér

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#264) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.

Én még erősen kezdő vagyok a témában, úgyhogy óvatosan kezeljetek! :)

Na szóval, annyi problémám van, hogy elkezdtem szórakozni a menükkel, és sikerült eltüntetnem öket, egyedül a Main Menu maradt meg.

Hiába állítok be más sablont, ott sem hozza már a sablon menüit, hanem csak az én Main Menu-met. Tudom, hogy ujakat is létrehozhatok, viszont idegesít, hogy hiába teszek be másik sablont, a menüjeim nem változnak, hanem ugyanazok maradnak.

Hogy tudok ez ellen tenni valamit? Esetleg lehet Reset-elni valahogy a joomla-t és előröl kezdeni mindent??

Elöre is köszönöm!

(#265) zone válasza B.Ricsike (#264) üzenetére


zone
őstag

Tehát kitörölted a menüpontokat? Egyszerűen adj hozzá újakat.
Ha az eredeti mintaadatokat akarod visszaállítani, akkor másold be az install mappát és töröld az adatbázisod.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#266) B.Ricsike válasza zone (#265) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Köszi.

Elmagyaráznád ezt egy ötéves szintjén légyszi?

Ugye 'wampserver'-el csinálom jelenleg. van egy 'www' könyvtár, abban van ugye amit szerkesztek, jelen esetben 'joomlaricsi' nevezetű könyvtár. Abban pedig az 'installation' mappa, átnevezve ugye jelen esetben nálam installatio01-re.

Szóval belépek a 'wampserver' 'phpMyAdmin' oldalára, és ott törlöm a 'joomlaricsi' adatbázist.
Ettől függetlenül ugye még a 'joomlaricsi' könyvtár megmarad.

Illetve semmi sem változik a 'joomla'-ban.

Ma már töröltem is a 'joomla'-t, de miután újratelepítettem, ismét csak az a pár menü volt, amit én szerkesztetem.

Igazából azért lenne fontos, hogy lássam normálisan egy sablonok teljes menüjét, mert akkor könnyebben megérteném, hogy tudom szerkeszteni és variálni.

Agy, ha én csinálok új menüket, lassabban tanulok, és több idöbe telik, mire megértem, mi mire és hová való.

(Bár ezek után gondolom jogosan merül fel a kérdés, ha még ezt sem tudod, akkor minek fogsz neki?? De más is összejött már, ez is összefog, csak meg kell értenem és gyakorolnom kell. )

(#267) zone válasza B.Ricsike (#266) üzenetére


zone
őstag

Hú, már régen használtam a wampservert. De egyszer mintaadatok nélkül telepítettem a joomlát online és kellett volna, persze a telepítés befejézesekor törlődik az installation mappa. Ezt újra felmásoltam a szerverre, aztán az adatbázist teljesen kitöröltem és csináltam egy új üreset, ezt nem tudom, hogy wampserveren pontosan hogy kell, de biztosan nem bonyolult.
Ha ugyanazok a menüpontok megmaradtak, akkor tuti nem törölted az adatbázist.

Új menüpontot rém egyszerű hozzáadni egyébként: menus - main menu - add new menu item
Nem írtad, de gondolom 2.5-ös joomlát tettél fel.
Ha mintaadatok nélkül telepíted, úgy szerintem jobban meg lehet tanulni, engem legalábbis bekavart, amikor kezdtem átalakítgatni. Ha csak egy meglévő oldal szerkezetét néznéd meg, akkor ott a demo oldal.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#268) B.Ricsike válasza zone (#267) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Persze, nem is arról van szó, hogy nehéz új menüt hozzáadni, hanem hogy ha megvan egy sablonom, akkor azt szeretném normálisan használni, mert így kb semmit sem ér a dolog. Meg a sablon az már ad egy támpontot, azon nagyjából látom a végeredményt, hogy hogy fog majd kinézni, és mit kell alakítanom rajta, így meg szinte egy új sablont kell létrehoznom. Ami végülis nem hátrány, de kezdőként még nagyon kevés vagyok ehhez szerintem.

Most pl már minden töröltem, a wampservert is, aztán ujra feltettem, és ugyanúgy néz ki mint, mint elötte.

Türelmes vagyok, de idegesít, hogy nem tudok mit kezdeni vele, és még csak megoldását se találom. Pedig biztos mással is megtörtént már. Rossz, hogy tehetetlennek érzem magam, és nem tudom mit kellene csinálnom, pedig elméletileg infós lennék....(ezért oszt tanulhattam! :DDD )

de amugy itt a példa: hiába változtatok a sablonon, a menük és modulok nem változnak.

[link 1]
[link 2]

Illetve újratelepítés után is ezek a menük fogadnak.

(#269) zone válasza B.Ricsike (#268) üzenetére


zone
őstag

A képekkel kellett volna kezdeni, most már értem mi a gondod.
Egyetlen menüpontod van, a home, ahol nincs semmi tartalom. Ha az admin felületen default sablont váltasz, akkor természetesen ugyanannyi tartalom lesz látható, csak más stílusban.
Nem tudom, hogy mennyire látod át a joomla működését.

A kérdés az, hogy mit szeretnél?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#270) Dick81 válasza Met (#261) üzenetére


Dick81
tag

Sikerült valami előrelépést produkálni? A "felső sáv" csak akkor akkor fog látszani ha van benne valami tartalom. Egyébként automatikusan elrejti a joomla. Jobban mondva nem tölti be a kódba.

[ Szerkesztve ]

(#271) Dick81 válasza GunarasSRB (#260) üzenetére


Dick81
tag

Szia!

A Rólunk/Galéria/Hírek menüpontok, hogyan kerültek a contentbe? Ha jól látom azok egyedi HTML linkek.
Nos! Azokat a linkeket törölni kéne az adott "cikkből" majd létrehozni az új menüket a menükezelőben. Az újonnan létrehozott menüknél a "Szülő menüpont v. Parent" opciónál a "F.K Olimpija"-t kell kiválasztanod. Így a Rólunk/Galéria/Hírek menüpontok az "F.K Olimpija" almenüi lesznek. A tartalom hozzárendelése innentől a megszokott módon történik.

Egyébként lassan migrálni kéne azt az oldalt 2.5-re de minimum az 1.7 valamelyik legújabb verziójára!

(#272) Dick81 válasza B.Ricsike (#268) üzenetére


Dick81
tag

Szia!

Első körben kéne egy tiszta, mintaadatok nélküli Joomla telepítés. Az, hogy az egyes modulok/menük hol jelennek meg nagyban függ attól, hogy a használt sablon milyen lehetőségeket ad erre. A Joomla-val feltelepülő sablonok jó kiindulási pontot nyújtanak. Gyakorolni jók azok is. Viszont egy egyedi sablon egyrészt nem azokat a pozíciókat fogja tartalmazni mint a beépített, másrészt nem ugyan azzal a névvel fogunk a modulpozíciókra hivatkozni mint a gyáriban.

Azt, hogy milyen modulpozíciók vannak az adott sablonban illetve, hogy milyen névvel tudsz rájuk hivatkozni, azt úgy tudod megnézni, hogy az admin. felületen Bővítmények/Sablonkezelő-ben a beállításokban engedélyezed a Modulpozíciók megtekintése opciót, majd mented a változtatásokat. Go To böngésző! (...ja, hogy most is ott vagyunk! :DDD )
A címsorba a következőt kell beírni: http://localhost/joomla telepítési könyvtár neve/?tp=1
Úgy fog betölteni az oldal, hogy meg fognak jelenni a felhasználható modulpozíciók illetve a neveik.

Eddig jussunk el egyelőre! :)

Nem kell félni a Joomla-tól! Van egy sajátos logikája de ha elcsíped a fonalat akkor már pikk-pakk fognak menni a dolgok! :K

[ Szerkesztve ]

(#273) B.Ricsike válasza Dick81 (#272) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Igen, én is ezt szeretném, egy tiszta telepítést, azzal meg is oldódna minden bajom.

Csak ezt nem tudom megcsinálni. Hiába törlöm a joomla-t is és a wampservert is, mégis miután újratelepítem, akkor ugyanez a kép fogad.

Egyébként bejöttek a modulpozíciók, szal addig megvagyok.

(#274) Dick81 válasza B.Ricsike (#273) üzenetére


Dick81
tag

Oké! Az alap telepítésben nem is fogsz látni mást csak a "Home" menüt meg a "Login" modult. A menük kezelésével tisztában vagy már? Menük létrehozása, strukturálása, stb...
Ha megy a menükezelés akkor létre kéne hozni egy modult az új menünek. Bővítmények/Modulkezelő/Új a felugró ablakban értelem szerűen a "Menü" opciót kell kiválasztani. Ezzel létre jön a "menü-modul"-od.

1., A "Részletek" ablakocskában megadod a modul nevét, pl.: tesztmenü.
2., Beállítod, hogy látható legyen-e az imént megadott cím.
3., Kiválasztod, hogy melyik pozícióba kerüljön a menü-modul (katt. a "válasszon pozíciót" gombra)
4., A felugró ablakban, alapértelmezés szerint látszik az összes feltelepített sablon összes modulpozíciója. Ezt le tudod szűrni az éppen használt/alapértelmezett sablonra. Ehhez a jobb felső sarokban lévő Válasszon sablont legördülő menüben kell kiválasztani az aktuális, alapértelmezett sablonodat.
5., Kiválasztod a kívánt modulpozíciót.
6., Visszakerülve a modulkezelőbe, az "Alapbeállítások" ablakocskában hozzárendeled a menümodulhoz a megjeleníteni kívánt menüt. (Válasszon menüt legördülő)
7., Mented a cuccot.

Innentől kezdve látszania kell az új menüdnek a kiválasztott modulpozícióban.

(#275) B.Ricsike válasza Dick81 (#274) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ez megvan. Okés a dolog. Viszont újratelepíteni hogyan tudom? Hogy teljesen a nulláról induljak??

(#276) Dick81 válasza B.Ricsike (#275) üzenetére


Dick81
tag

A WAMP szervert nem kell babrálni. Egészen egyszerűen törlöd a joomla telepítési könyvtárát, majd bemásolod a "steril" telepítőcsomagot és a böngészőben megnyitod az "oldalad" (http://localhost/joomla telepítési könyvtár/). Szépen végigmész a telepítés egyes lépésein és kész.

[ Szerkesztve ]

(#277) B.Ricsike válasza Dick81 (#276) üzenetére


B.Ricsike
őstag

3szor megcsináltam.... semmiváltozás...:(

(#278) Met válasza Dick81 (#270) üzenetére


Met
nagyúr

Sikerült valahogy, de aza baj hogy nem tudom hogy sikerült :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#279) Dick81 válasza B.Ricsike (#277) üzenetére


Dick81
tag

Akkor nem értem, hogy mit szeretnél elérni! Azt szeretnéd hogy tele legyen adatokkal a frissen telepített joomla! Akkor a telepítés közben ki kell választani a Mintaadatok telepítése opciót.

(#280) Dick81 válasza Met (#278) üzenetére


Dick81
tag

Na az, hogy lehet!? :)) public már a cucc?

(#281) B.Ricsike válasza Dick81 (#279) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Basszus.... ez kellett... mintaadatok telepítése..... hogy erre miért nem gondoltam :W :W :W

(#282) Met válasza Dick81 (#280) üzenetére


Met
nagyúr

Még csak teszt fázisban van [link]

Szöveget formázni hogy lehet? Régebbi Joomlában cikk írások lehetett formázni a szöveget, 2.5.2-ben már nem?
A tanusítvány oldalon az almenü azért került két sorba mert túl hosszú lenne a három egymás mellett jól sejtem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#283) zone válasza Met (#282) üzenetére


zone
őstag


Ezt kellene látnod, lehet alul véletlenül megnyomtad a "toggle editor" gombot?
Ha kiveszed az almenüből az "energetikai tanúsítványt" szavakat, az eléggé lerövidíti szerintem, vagy ha nem hosszú a válasz rész, akkor egyszerűbb lenne egy "gyakori kérdések" részt csinálni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#284) Dick81 válasza Met (#282) üzenetére


Dick81
tag

Én a helyedben megrövidíteném az első két almenüt egy kicsit.

Mikor kell a tanúsítvány kiállítása.
Mikor érdemes tanúsítványt készíttetni.

Így már lehet, hogy el fognak férni egymás mellett. Ha nem akkor próbáld meg magának az oldalnak a szélességét kitolni egy picit. Mondjuk 1050px. v. 1100px-re.

Elméletileg a TinyMCE-szerkesztővel tudod a cikkeket formázni.

Az is jó amit zone mond. Mármint a GYIK.

[ Szerkesztve ]

(#285) Met válasza zone (#283) üzenetére


Met
nagyúr

Nem találok toggle editor-t :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#286) zone válasza Met (#285) üzenetére


zone
őstag

Ott kell lennie a "page break" és "read more" mellett, a szövegdoboz alatt.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#287) Met válasza zone (#286) üzenetére


Met
nagyúr

Ennyi van Article, Image, Page Break, Read More
2.5.2-es Joomlában nem máshol van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#288) Met válasza Met (#287) üzenetére


Met
nagyúr

A profilomnál nem volt beállítva a szerkesztő :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#289) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Keresnék hasonló designer programot Joomla 2.5-höz, olyat mint Artisteer 3.1 :K

(#290) Aston Deen


Aston Deen
tag

Sziasztok!

000webhost-ra telepíteném a joomla 2.5-öt de az adatbázis adatok megadása után csak "gondolkozik" a végtelenségig és nem lép tovább.

Mi lehet a gond? Találkozott valaki hasonlóval?

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#291) Aston Deen válasza Aston Deen (#290) üzenetére


Aston Deen
tag

Megjelent a 2.5.3-as, ezzel már jól működik a telepítés.
Probléma megoldva :)

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#292) scream válasza scream (#289) üzenetére


scream
veterán

Valaki ? :F

(#293) Met válasza scream (#292) üzenetére


Met
nagyúr

Ez engem is érdekelne.
Dreamweaverhez van joomla template kit de még nem sikerült működésre bírni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#294) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok ebben!!
Letöltöttem a joomla honlapjáról a telepítőt. Ez egy tömörített fájl amiben van még egy admin meg egy site nevű tömörített mappa még, illetve egy pkg xml
Csináltam egy atw-s tárhelyet oda hogy kell fel tölteni? illetve egyáltalán hogy kell telepíteni?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#295) Dick81 válasza scream (#292) üzenetére


Dick81
tag

Az a helyzet, hogy nem nagyon van az Artisteer-hez hasonló designer program amivel tulajdon képen nulla html/css ismeret nélkül lehet tetszetős sablonokat készíteni.

Met!

Legjobb tudomásom szerint csak J1.5-höz létezik ez a kit, bár lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#296) Dick81 válasza adyh (#294) üzenetére


Dick81
tag

Szia!

ITT találod a telepítőcsomagot amire szükséged van. Amit letöltöttél az a nyelvi kiegészítő. Egyelőre nincs a 2.5-ben alapból benne a magyar nyelv.
Az ATW-s Joomla telepítés elég babrás. Ha ismerkedni szeretnél a Joomla-val akkor inkább localhost-on tedd WAMP szerverrel.

(#297) adyh válasza Dick81 (#296) üzenetére


adyh
tag

Köszi, telepítettem a wampot. Hová kell akkor másolni a joomlat? Hogy kell használni ezt a programot?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#298) Dick81 válasza adyh (#297) üzenetére


Dick81
tag

Nem tudom, hogy állsz de ITT egy használható videó.

(#299) jbenzo


jbenzo
csendes tag

S.O.S.
Sziasztok!
Véletlenül átállítottam a "Joomla - Felhasználó" beépülő modult nem
engedélyezettre, illetve benne az automatikus felhasználógenerálást
NEM-re állítottam.
Azóta senki sem tud belépni a Joomla admin felületre.

Hogy lehetne ezt visszaállítani?
Mi a megoldás?

Sürgős lenne!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#300) Dick81 válasza jbenzo (#299) üzenetére


Dick81
tag

Állítsd vissza egy korábbi mentésből az oldalt (mert ugye élesben működő rendszerről mindig van aktuális backupunk). Vagy MySQL kotorászás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.