Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#851) G.F. válasza kokov (#847) üzenetére


G.F.
aktív tag

Trükk: Nem lesz hosszú az oldalsó menüd, ha másik menübe teszed a cikket.
Létrehozol a menükezelőben egy új menüt, és odateszed a cikkeket menüpontként. Mivel ezt a menüt nem publikálod egyik modulpozícióban sem, ez rejtett marad.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#852) kokov válasza baracsi (#849) üzenetére


kokov
tag

Áhá, világos. Köszönöm szépen. Kipróbálom. Egy images nevű mappára láttam hivatkozást többet is a css-ben, ilyen mappát a médiakezelőben viszont nem látok, innen a gondolat, hogy itt valami file szinten nem kerek és mégsem látok mindent. Végső soron megleszek a mappa nélkül. Nem nagy érvágás.

(#851) G.F.

Ilyesmi átfutott az agyamon, csak nem akartam elhinni, hogy ezt adminként tényleg így és ez így oké… szóval, hogy ez nem generál egy hatalmas facepalmot az „utódomra” amikor meglátja. Úgy értem nincsenek nagy terveim a weblappal, de amit megteszek vele, azt szeretném szépen elkövetni.

[ Szerkesztve ]

(#853) Anász


Anász
tag

Sziasztok!

Joomla 3.4.5 alatti JCE 2.5.11 szerkesztőnél hogyan kell kikapcsolni a content filtert? Hiába állítottam át ezek szerint, egyszerűen nem tudok beletenni picasa-ból diavetítést, mert csak egy fehér négyzet lesz belőle. Csak forráskód nézetben tudom beletenni, de mihelyst visszaállítom normál szerkesztőre, egyből kiszűri azt.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#854) G.F. válasza Anász (#853) üzenetére


G.F.
aktív tag

Gondolom iFrame-mel van beillesztve. Ha igen akkor: Component->JCE Editor -> Profiles -> Default .
A default Profil általában az engedélyetett alapból. Itt a felső Plugin Paraméters fület kiválasztva a baloldali ikonoknál mész lefelé a Media Support-ig. Na itt általában nincs engedélyezve az iFrame. Engedélyezd.

Youtube-os videók is menni fognak.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#855) Anász válasza G.F. (#854) üzenetére


Anász
tag

Igen, ezeket így állítottam be, de így sem jó. A picasa diavetítés linkjében embed type="application/x-shockwave-flash" van, de flash tiltás sem látok sehol.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#856) G.F.


G.F.
aktív tag

De mivel illeszted be? iframe?

-gf-

(#857) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Egyik barátom szeretné megosztani a weblapján az iphone-os naptárját. Addig eljutottam, hogy olvasásra megosztottam, ahol kaptam egy linket. "webcal://p07......" Van rá valamilyen megoldás, hogy megjelenjen a naptár a weboldalán akár html, akár valamilyen bővítmény/modul szintjén? (lehetőleg ingyen, illetve ha lehet ne úgy, hogy a google naptárral kelljen szinkronizálni)

(#858) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Üdv!

Egy weboldalt (1.5ös joomla) elköltözettem az egyik tárhelyről egy másikra. Az új helyen szinte minden jó kivéve egy menüpontot, ami a community builder power search pluginját használja. Ez behal.

A tárhely szolgáltató az alábbi üzenetet küldte:

"Az Önök által használt com_advancecb plugin kódja elvi hibás, hiszen nem épít fel adatbázis kapcsolatot, ami miatt a szerverünk nem szolgálja ki a kérést.
A Joomla rendelkezik adatbáziskezelő osztállyal, ezért magában a plugin forráskódjában kell javítani az összes mysql_query-t tartalmazó sort úgy, hogy az használja a $db változóban eltárolt adatbázis osztály függvényeit. 3 fileban található meg a hibás kódrészlet.
Amennyiben nem áll módjában a hibát javítani, úgy érdemes felvenni a kapcsolatot a plugin gyártójával, vagy konzultálni egy PHP fejlesztővel, aki ismeri a Joomla felépítését."

Van itt olyan aki vágja mit kell átírni, vagy ez már nagyon mélyvíz és tényleg keressek egy fejlesztőt. (az oldal eredeti összerakója nem elérhető már)

Minden segítséget köszönök :R

[ Szerkesztve ]

(#859) G.F. válasza zeorsdfd (#858) üzenetére


G.F.
aktív tag

Az előző tárhelyem működött? Mert ha igen, furcsállom, hogy itt meg nem, az oka pedig, hogy rosszul van megírva. Első körben megpróbálnám leszedni a plugint és újra felrakni.

-gf-

(#860) zeorsdfd válasza G.F. (#859) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Igen, az előző tárhelyen működik. Ám ott azt se vették észre, hogy pl "vírusos" volt a weboldal, márpedig az volt, bár nagyjából ártalmatlan, asszem.
És sajnos ez egy összetákolt plugin, nem a gyári, hanem annak egy átalakított változata. El tudom képzelni, hogy csak néhány sor átírásáról van szó, de egyelőre nekem ez mélyvíznek tűnik.

(#861) zeorsdfd válasza zeorsdfd (#860) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Kerülőúton megoldódott; egy másik pluginnal megcsináltam :)

(#862) sz.j


sz.j
nagyúr

HWSW mai (2015.12.15-i) cikke:

"Azonnal frissítsünk minden Joomla-telepítést!"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#863) krisztian7


krisztian7
tag

Frissítettem egy ismerős joomla oldalát, mert még egy régi 2.5 verziót használt és most valamiért nem működik az oldal, pedig mást nem állítottam át. Hol találok valami log fájlt, ami alapján be tudom határolni a hibát., az admin részt elérem, de az oldal címet beírva, csak egy HTTp 500 hibaüzenet fogad.

(#864) G.F. válasza krisztian7 (#863) üzenetére


G.F.
aktív tag

Első körben próbáld meg az adminon a globális konfiguráció alatt kikapcsolni a keresőoptimalizálási beállításokat. kikapcsolni . (4 x nem)

-gf-

(#865) krisztian7 válasza G.F. (#864) üzenetére


krisztian7
tag

A probléma megoldódott, a stílus vmiért nem kompatibilis a friss joomla-val. Szenvedek vele egy pár kört, megnézzük, milyen lesz :)

(#866) G.F. válasza krisztian7 (#865) üzenetére


G.F.
aktív tag

2.5-öt frissítettél 3.4-re?

-gf-

(#867) krisztian7


krisztian7
tag

Igen, de ahogy látom van ebből probléma bőven. A cikkek se jelennek meg rendesen, amikor megnyitom szerkesztésre, akkor fura módon jelenik meg. Amúgyis új oldalt kellett volna elvileg varázsolnom, de így már biztos, hogy az lesz.

(#868) G.F. válasza krisztian7 (#867) üzenetére


G.F.
aktív tag

A gond a nem kompatibilis komponensek, modulok, pluginek. Töröld az összes külsőt, vagy kapcsold ki, a bővítménykezelőben. Menni fog. Amúgy ezt ajánlatos a2.5.x -3.x.x frissítés előtt megtenni.

-gf-

(#869) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Egy egyszerű, többnyelvű oldalt szeretnék létrehozni barátomnak, aminek a tartalmát majd ő szerkeszti szabadon. Semmi más nem kell, hogy változzon rajta, csak az oldalak szöveges tartalma.

Viszont a nyelvválasztás beállításával nem boldogulok... Megcsináltam már két módszer szerint is, de mindig ugyanaz a baj. Nem látom a választható nyelveket..

Ha esetleg valaki tudna segíteni, szívesen elküldeném neki a felhasználónevet és jelszót azért, hogy egyszer megmutassa ennek mikéntjét.

Nagyon hálás lennék.

(#870) G.F. válasza q13579 (#869) üzenetére


G.F.
aktív tag

A joomla 3 telepítésnél felajánlja ezt a lehetőséget. Így tetted fel? Ez automatikusan megcsinálja amit kell.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#871) q13579 válasza G.F. (#870) üzenetére


q13579
senior tag

Igen, így tettem fel.

Biztos valami kis probléma lesz, de sehogy sem jövök rá...

Tényleg szívesen odaadom bárkinek egy pár perces hibakeresésre a loginom :))

(#872) G.F. válasza q13579 (#871) üzenetére


G.F.
aktív tag

küld el priviben, délután ránézek. skyped van?

-gf-

(#873) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Joomla weblapokat csináltam / szeretnék csinálni, de elakadtam, és egy tapasztalt oktatóra lenne szükségem.
Olyan módon képzelem ezt el, hogy van nekem egy sablonom és ezt szeretném a magam formájára átalakítani. (kép cserék, logo csere, modulok hozzáadása/eltávolítása)
Természetesen nem kérem ingyen, megegyezés kérdése. Akár távoktatás is érdekelhet.

Kérem olyan jelentkezzen, aki tud pár referenciát felmutatni.

Légyszi PÜ-ben keressetek. (azonnal látom)

Köszi!

u.i.: tanfolyamra azért nem akarok menni, mert nem akarom az alapoktól kezdeni az egészet. A tanfolyam felét feleslegesen ülném végig.

u.i. 2.: bocsánat, ha szabálytalan dolgot kértem

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#874) G.F. válasza IamGabor (#873) üzenetére


G.F.
aktív tag

A template átalakításához, testreszabásához, készítéséhez inkább html+css ismereteket kéne szerezned, mert ez nem joomla specifikus... Modulok hozzáadásához, eltávolításához nem hiszem, hogy tanfolyam kéne, azt adminról megteheted. Ha modul pozíciók hozzáadására gondoltál, ahhoz sem kell kimondottan joomla specifikus tudás, hiszen az index.php-ben történő módosításról van szó...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#875) IamGabor válasza G.F. (#874) üzenetére


IamGabor
tag

Itt ez a template például. A modulok, és azok pozíciója mind maradhatna, én csak a tartalmakat akarom módosítani. (képek, szövegek, és esetleg a színek)

TEMPLATE

Ehhez már van Gantry is, de valahogy elveszek a sok lehetőség között.
Elég jó dokumentáció van hozzá, de hiába módosítok tartalmat, nem változik a preview-on.

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#876) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Én is új vagyok itt. Most ismerkedem a joomla-val, ezelőtt soha nem dolgoztam ilyennel. Most ott tartok, hogy van xampp és bitnamival felraktam a joomla-t. Működik minden, be is tudok lépni, tudom szerkesztgeni a két db sablont.
De. Nekem ezt az oldalt kellene átdolgoznom. Ez úgy működik, hogy kaptam egy hozzáférést, amin ha belépek, akkor webes felületen tudom szerkeszteni az oldal tartalmát, de a kinézetet nem. Amúgy a szerkesztő is elég béna, egy kép beillesztéssel is t@kölnöm kell, hogy középre rakja, pl. (Azt nem tudom, hogy az a sulinet sajátja-e vagy sem, én már csak örököltem, de az elődöm már nem volt itt mikor jöttem).

Namost nekem ugyanilyen elképzelésem van, de nem kell semmi csicsa, egy egyszerű, szép oldalt szeretnék, webes kezelőfelülettel. De pl semmi szükségem felhasználói adminisztrációra, meg ilyesmikre. Kérdezném, hogy a joomla jó-e ehhez vagy inkább próbáljam pl dw-el? De ahoz nem is nagyon értek, másrészt akokr csak statikus lesz az oldalam. Statikus oldalt tudok csinálni, de pl egy galériát kézzel megcsinálni gondolom nem egyszerű (ha egyáltalán lehet).

Ebben kérnék segitséget, amit előre is nagyon köszönök!

Üdv!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#877) G.F. válasza Flowtation (#876) üzenetére


G.F.
aktív tag

Természetesen alkalmas. Gyakorlatilag minden meg lehet vele oldani.

-gf-

(#878) Flowtation válasza G.F. (#877) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi. Pár dologban tudnál akkor majd segíteni? Természetesen privátban is jó, hogy ne terheljük a fórumot.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#879) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Ilyesmi hibával találkozott már valaki? Néhány ikon kinézete nem igazán stimmel. Tudja esetleg valaki, hogy mi okozhatja? Joomla a legfrissebb, egyéb hibát nem produkál.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#880) khorvat


khorvat
senior tag

Sziasztok!

Mondjatok már nekem, jól használható, ingyenes vagy ha csak fizetős van az is jó űrlapkészítőt joomla 3.4 alá.
Cél egy egyszerű 5-10 kérdésből álló étel rendelési felület létrehozása lenne. Kb. adatokat kérnék be és egy A, B , C menüből darabszám megjelöléssel mehetne egy kitöltött űrlap az adott kifőzdének emailen.
Olvastam vmi beépített joomla űrlapkészítőről is ez létezik még 3.4 alatt, ha igen mi a neve hol találom?

Minden segítséget, ötletet szívesen veszek!

(#881) CactuS válasza khorvat (#880) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Webdorado Form Maker.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#882) khorvat válasza CactuS (#881) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszönöm, feltelepítettem a próbaverziót egész használhatónak tűnik.
:C :R

(#883) G.F. válasza CactuS (#879) üzenetére


G.F.
aktív tag

Első pillantásra olyan, mintha nem lenne betöltve az IcoMoon font, amiből jönnek ezek az ikonok. Ennek a media/jui/fonts mappában kéne lenni.

Az akeeba backup ikonja nem onnan "jön", azt látni is.

Ha megnézed a böngésződdel a forrást, mit látsz?

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#884) zeorsdfd válasza khorvat (#880) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Én a breezingformsot használom több éve elégedetten

(#885) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

joomla-ban szerkesztett weblapot kellene módosítani, a kérdéses eset most az lenne, hogy képeket kellene feltölteni és beszúrni a szövegbe
amit ez a videó bemutat, sajnos nálam nem működik, a kép kiválasztása után a feltöltésre kattintva a A kép nem érvényes. hibaüzenet fogad, kisebb mint ~100kb-os jpg képekről lenne szó
ha már feltöltött képet próbálok beilleszteni, az természetesen működik, csak a feltöltés nem megy, mi lehet a probléma?
köszi

One Ring to rule them all

(#886) G.F. válasza LOTR (#885) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ezt okozhatja szerverbeállítás is. FTP-vel próbáltad?

-gf-

(#887) LOTR válasza G.F. (#886) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem nem próbáltam, mert nem tudom hogy kell :)

joomlát én még csak itt láttam, de az aki készítette és korábban foglalkozott a weblappal, már nincs és így én módosítgatom, ha éppen kell valamit
miután belépek a weblap admin felületére az már egyből joomlát használ, tehát ugyan azt látom, amit a videóban is mutatnak, már ha az annak megfelelő menüpontra lépek

One Ring to rule them all

(#888) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, remélem tudtok segíteni.

Tegnap este észrevettem, hogy az egyik weblapom iszonyatosan belassult. Mármint a betöltése. Bármelyik oldalnak. Elkezdtem utána olvasgatni mitől lehet, de nem nagyon találok rá semmit. Az a lényeg, hogy bekapcsoltam a debug módot és megnézegettem mit mennyi idő alatt tölt be és kijött egy nagyon nagy eltérés.

Idő: 60061.2 ms / 60061.2 ms Memória: 0.741 MB / 0.74 MB Application: afterLoad

Ez mi lehet? És hol lehet állítani vagy törölni? Kb már 1 hónapja nem nyúltam az oldalhoz, a legfrissebb 3.x joomla van rajta, de a hiba csak pár napja állhat fent.

Segítséget előre is köszönöm.

(#889) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

3 éve nem foglalkoztam joomla-val, most össze szeretnék dobni egy honlapot, de elég sok dolog kiesett. Favourite dark témát használok, abban pedig a favpromote modult szeretném rábírni arra, hogy ha megnyomok egy gombot rajta, akkor az egy cikket jelenítsen meg, de fogalmam sincsen hogyan működik ez most. Valaki tudna segíteni?

(#890) zeorsdfd válasza diegho (#889) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Erre talán legegyszerűbb a népszerű JCE editort használni.
A modulban lévő képpel hivatkozz a cikk linkjére. A JCE editor linkelő gombjában van link-ablak, ahol könnyedén kiválasztható a cikk (de menü is vagy akár kontakt...stb )

[ Szerkesztve ]

(#891) diegho válasza zeorsdfd (#890) üzenetére


diegho
nagyúr

Ó bakker tényleg valahogy így csináltam régebben. JCE-t fel is raktam már kezdésnek, nem tudtam minek, de azt tudtam, hogy kelleni fog :R

Ha már itt vagyok kérdeznék. Egy cégnek egy nagyon alap honlapot kellene csinálnom, ami egyszerű, átlátható, de mégis modern, ha összehoztam valamit, akkor szabad ide linkelni és tanácsokat kérni, hogy mit lenne érdemes változtatni?

(#892) Feribacsi555 válasza diegho (#891) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Hogyne, kíváncsiak lennénk rá. (Legalább is én mindenképp)

(Ha szabad javasolni valamit, hogy nézzen ki, akkor az "alapság", de mégis modern dolgot én egy egyoldalas weblapként tudnám elképzelni.)

Egy jó tanács. Vigyázz a JCE editorral, érdemes mindig a legfrissebb állapotában tartani, mert előszeretettel mennek be azon keresztül a weblapra illetéktelen, szórakozni vágyó személyek.

[ Szerkesztve ]

(#893) diegho válasza Feribacsi555 (#892) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi a tanácsot.

Most éppen sablont válogatok, nem tudom eldönteni melyik legyen az igazi.

(#894) zsolti3120


zsolti3120
újonc

Sziasztok!

Nem vagyok szakember, elnézést, ha alap dolgot kérdezek, de nem foglalkoztam Joomla alapú oldallal még túl sokat! Egy ismerősöm megkért, hogy rendezgessem kicsit a Joomla-alapú weboldalát, amit csinálok is egy ideje, de a főoldali tartalmakhoz még nem nyúltam hozzá eddig. Az lenne a kérdésem, hogyha a főoldali képeket és szövegeket módosítom, törlök, feltöltök, stb... - akkor az oldal addigi lájkszáma megmarad? Van egy külön facebook rajongói oldal beépítve, illetve magát a weboldalt is lehet ajánlani facebook-kattintással, s utóbbira gondolok. Ha rámentek a főoldalon a változtatásokra, akkor az nem fogja nekem nullázni ezt? Hogy tudnék biztonsági mentést készíteni egyszerűen, hogy elkerüljem?

Nagyon köszönök minden segítséget!

(#895) Feribacsi555 válasza zsolti3120 (#894) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Szia.

Biztonsági mentést több féleképpen is lehet. Hosting cég függő amúgy. Ha jobb cégnél vagy akkor azok alapból mentenek mind adatbázist, mind pedig tartalmat, így két szép szó után visszaállítanak, ha baj van. De ha van panel felületük elvileg te is tudsz mentést kérvényezni, de ez megint csak felület függő.

Vagy belépsz ftp-n és lementesz onnan mindent. Ez a joomlánál azért egy 10-20 perces móka :D

Továbbá érdemes minden esetben lementeni az összes adatbázis táblát.
Remélem tudtam segíteni. Mielőtt hozzányúlsz mindenképp ments.

Szerk:
Eszembe jutott, hogy van egy olyan alkalmazás, hogy akeeba backup joomlához.
Sosem használtam, de asszem az is tud mentést csinálni, illetve erre van kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#896) zeorsdfd válasza zsolti3120 (#894) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Biztonsági mentéshez Akeeba, mindenképpen!
Néhány perc a mentés és a visszaállítás is. (fileok és adatbázis egyben visszamegy üres könyvtárba vagy akár egy másik szerverre is)

(#897) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Megkértek, hogy tegyek ki egy képet az általam valamikor 2015-ben készített jommla oldalra. Be is léptem a joomlába és a userek között, egy oda nem illő nevet találtam.

Az oldalra egyébként regisztrálni nem lehet. Mit tehetek ellene? Egyelőre tiltottam, bár az oldalon annyira kárt nem tehet, mert hozzászólni egy cikkhez sem lehet!

[ Szerkesztve ]

(#898) zeorsdfd válasza Ronyman (#897) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Enyhén szólva behatolásgyanús az a név, én azonnal törölném.
Ezt érdemes feltenni: http://extensions.joomla.org/extension/securitycheck
Saját passwördöt megváltoztatni is érdemes.

(#899) khorvat


khorvat
senior tag

Olyan kérdés merült fel bennem, hogy hogyan állapítható meg egy joomla oldalról hogy használ-e cookie-kat?
Esetleg minden joomla használja vagy a joomla biztosan nem használja esetek fennállhatnak?

Az apropó onnan jött, hogy EU-s szabályozások miatt ha cookie-t használ az oldal kötelező a látogatókat erről tájékoztatni és erre kifejezett beleegyezésüket kérni. Joomlára tudtok már ilyen beépülőről vagy modulról amivel ezt a figyelmeztetést okosan gyorsan le lehet gyártani és ha szükséges az oldalon publikálni egy felugró üzenet formájában?

(#900) Feribacsi555 válasza khorvat (#899) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Innen csemegézhetsz :)) [link]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.