Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#451) emitter válasza Mans20 (#450) üzenetére


emitter
őstag

Szia, persze! Bár valószínűleg ha ezt így kérdezi, akkor nem fogja tudni beállítani, ahhoz ennél azért jobban kell érteni a témához :)

(#452) Mans20 válasza emitter (#451) üzenetére


Mans20
addikt

Ok és van valami leírás?egyet már átküldtem,nem tudom mit tudnak kezdeni vele,meg ki ért hozzá.

(#453) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Szükségem lenne egy könnyen használható ingyenes slider-re egy kis falu honlapjához. Már elég sokat próbáltam, de mindegyikkel volt valami probléma. A legjobban a DJ image slider tetszik, de valamiért nem váltja automatán a képeket, pedig be van állítva. 3.1.1 joomla-t használok.

(#454) emitter válasza Mans20 (#452) üzenetére


emitter
őstag

saját háttérkép: valami ilyesmi nem jó? Ha nem kell hogy változzon, biztos ki lehet kapcsolni.. Egyébként szeirntem csak css-hackkel lehet megoldani, ahhoz meg érteni kellene vkinek a témához..

(#455) emitter válasza diegho (#453) üzenetére


emitter
őstag

kép-slider kell, vagy cikk-slider? Sajnos nem próbáltam még a DJ Image Slidert, esetleg kérdezz rá a fórumában, ha nagyon nem megy..

(#456) diegho válasza emitter (#455) üzenetére


diegho
nagyúr

Kép slider kellene. Feldobtam egy másikat, az meg ha a mainmenü-ben blog elrendezésre rakom a cikkeket nem tölti be a képeket. Bármi mást csinálok jó, kivéve, ha blogra rakom. Icetheme black&white-ot használok. Valamiért azt csinálja nálam ez a black&white, hogy 1 cikket megjelenít rendesen a mainmenü-ben, az összes többit 2 oszlopba dobja alá, pedig nincs belőve oszlopos elrendezés. Úgy szeretném, hogy a kiemelt cikkek látszódjanak ott, összesen 3-4 db, de rendesen szépen egymás alatt.

A DJ slider fórumba már írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#457) Mans20 válasza emitter (#454) üzenetére


Mans20
addikt

Mindegy kösz,Én se értek hozzá.

(#458) diegho válasza diegho (#456) üzenetére


diegho
nagyúr

Mire leírtam megoldottam :))

De van másik kérdés: az alapértelmezett betűméretet és betűszínt hol tudom átállítani?

[ Szerkesztve ]

(#459) emitter válasza diegho (#458) üzenetére


emitter
őstag

az alapértelmezett sablon css-fájljában:
/templates/<template_neve>/css/template.css
ebben keresd a body{...} taget. Ha nem megy, szólj, nem tudom mennyire értesz a css-hez. :)

(#460) diegho válasza emitter (#459) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi. Ma nem nagyon vagyok itthon, de este átnézem. CSS-ből variálom a színezést is, meg pár modulban már állítottam betűméretet, színt, csak az alapértelmezettet nem tudtam hol kell, ha nem jön össze szólok.

(#461) emitter válasza diegho (#460) üzenetére


emitter
őstag

ok, egyébként Firefoxhoz ajánlom a Web Developer nevű addont, ezt bármely elem kontext menüjéből felhívhatod (Inspect Element), és megmondja az adott elem css-formázását, ill. hogy az a szabály melyik css-fájl hanyadik sorában szerepel :)
Chrome-nál van ugyanilyen beépítve :)
Nagyon hasznosak! Csak általában a böngésző cache miatt CTRL+F5-tel kell megnézni a módosítások hatását a weboldalon, mert sima frissítésnél a cacheből veszi elő a változatlan css-t... Vagy ki kell kapcsolni a fejlesztés idejére a cache-t.

(#462) diegho válasza emitter (#461) üzenetére


diegho
nagyúr

Chrome-nál hogyan hozom elő ezt? Firefox is fent van de jobbára chrome-ot használok.

(#463) emitter válasza diegho (#462) üzenetére


emitter
őstag

Kontext-menüből "Elem megtekintése"

Például:

(#464) adise


adise
őstag

Sziasztok blogot, hogy lehet létrehozni joomlahoz a legegyszerubben? Egy menupontot szeretnék bloggá alakitani és oda a regisztráltak irhassanak cikkeket. koszi

(#465) tusi74


tusi74
őstag

Nagyon láma kérdés jön. Ha egy CSS beállítás csak a sablon által legenerált forrásban van benne, és nem találom, egyetlen CSS-ben sem akkor hol lehet szerkeszteni.

Chrome-mal nézel az elemet, kis is jelzi, hányadik sorban, és hol kellene átírni, de a gyökérben mutatja, ahol nincs is CSS fájl. Próbából megnéztem az oldal forrását, ott pedig ott van.

A Chrome így jelzi ki: http://www.oldalam.hu/:82 azaz a 82. sorban van, de melyik fájlban.

Másoknál viszont rendesen kiíja, hogy melyik CSS fájl, hányadik sora. Köszönöm előre is. :R

(#466) emitter válasza tusi74 (#465) üzenetére


emitter
őstag

tudsz screenshotot, vagy még jobb ha URL-adni?

(#467) Vekko


Vekko
aktív tag

Sziasztok!

Olyat lehet, hogy egy menüpontot átnevezzen mikor valaki belép? Esetleg eltüntesse?

(#468) emitter válasza Vekko (#467) üzenetére


emitter
őstag

Igen! Mégpedig: adott menüpont megnyitása -> "Részletek" szekció -> "Hozzáférés" mező -> állítsd "Public"-ról "Registered"-re, így csak a regisztrált (belépett) usereknél jelenik meg

(#469) Vekko válasza emitter (#468) üzenetére


Vekko
aktív tag

Nem ezt kérdeztem. Nekem az kellene, hogy egy publikus menüpontot nevezzen át (tüntessen el), belépés után.

(#470) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Valamiért matematikai formula-ként jelenik meg a / -jel a honlapon, amit készítek: [link] hol tudom átkapcsolni, hogy normálisan jelenjen meg?

(#471) emitter válasza diegho (#470) üzenetére


emitter
őstag

valószínűsítem, hogy a szövegszerkesztőd alakítja át automatikusan ilyenre. Már az editorban is így jelenik meg? Ha forráskód-nézetre kapcsolsz az editorban, ott elképzelhetőnek tartom, hogy ki tudod javítani normálisra. Ha nem megy, kopizd be ide az editorbeli html-forráskódot.

(#472) diegho válasza emitter (#471) üzenetére


diegho
nagyúr

Két editort is próbáltam már, de itt a kód:

<p><span style="color: #800000; font-size: 12pt;">Somogyudvarhely Községi Önkormányzat Képviselő- testületének 15/2006. (XII. 15.) számú önkormányzati rendelete a helyi adókról.</span></p>
<p><span style="color: #800000; font-size: 12pt;"><a href="images/rendeletek/helyi_adok_alaprendelet.pdf"><span style="color: #800000;">Alaprendelet</span></a></span></p>
<p><span style="color: #800000; font-size: 12pt;"><a href="images/rendeletek/helyi_adok_modosito.pdf"><span style="color: #800000;">Módosító rendelet</span></a></span></p>

(#473) emitter válasza diegho (#472) üzenetére


emitter
őstag

megvan, a True Typography nevű plugin a ludas. Bár gondolom az nem megoldás, hogy leszeded, de esetleg (jó esetben) ki lehet kapcsolni a beállításainál, hogy a /-rel elválasztott számokat ne alakítsa át törtté...

(#474) diegho válasza emitter (#473) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi kipróbálom, remélem sikerül normálisan beállítani.

(#475) diegho


diegho
nagyúr

Sikerült, van rá beállítás, hogy rendesen hagyja őket.

(#477) OhAi27


OhAi27
tag

sziasztok!

ez az oldal joomla rendszer lenne? a benne levo webaruhaz szinten valami joomla plugin?

(#478) LógaGéza válasza OhAi27 (#477) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Igen, ez egy Joomla + VirtueMart alapú webárúház.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#479) adam_


adam_
senior tag

Sziasztok!

Kezdő Joomla honlap készítő vagyok.Egy ingatlanközvetítő oldalt szeretnék felfrissíteni Joomlába ültetve. Már localhostra feltelepítettem a Joomla-t. A Real Estateről hallottam, hogy remek ingyenes ingatlanközvetítős bővítmény, esetleg ehhez létezik olyan téma amely kb. ilyen oldalt adna ki: [link]? Mit gondoltok? Vagy esetleg más alternatíva? Annyiban még "extrább" lenne az általam alkotott oldalt ennél, hogy pl. az ingatlanos részben Google Maps térképen is jó lenne mutatni az adott ingatlan helyét. Természetesen ingyenes megoldások érdekelnének.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#480) diegho


diegho
nagyúr

Lenne egy alap kérdésem. Adott egy honlap, megvan a tárhely minden, a honlap drupal-ban készült. Ugyanannak a tárhelynek a /joomla könyvtárába csináltam az új honlapot. A kérdés az, hogyan tudnám most felcserélni a kettőt. Mármint azt szeretném, hogy a joomla-val készült oldal jöjjön be a régi helyén.

(#481) LógaGéza válasza diegho (#480) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
A legegyszerűbb megoldás szerintem, ha csinálsz egy index.html-t a következő tartalommal:

<html>
<head>
<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="0; url=http://www.a-te-oldalad.com/joomla/index.php">
</head>
</html>

Persze a www.a-te-oldalad.com részt cseréld a tiedre megfelelőre.

Majd a index.html-t feltöltöd a tárhelyed gyökerébe.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#482) diegho válasza LógaGéza (#481) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi, ki is próbálom.

(#483) LógaGéza válasza diegho (#482) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most nézem, hogy elszúrtam a szkriptbe a linket, így lenne helyesen:

<html>
<head>
<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="0; url="http://www.a-te-oldalad.com/joomla/index.php">
</head>
</html>

Bár lehet azzal is megy, amit megadtam az előző hszben (abszolút vs relatív linkelés :) ). Csak ki kell egészíteni egy "-el a linket.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#484) diegho válasza LógaGéza (#483) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi, sikerült! :R

Még egy kérdésem lenne. A böngészőfülben "home" néven nyílik meg most az oldal, ezt hogyan tudom megváltoztatni? A globális konfigurációban beállítottam az oldal nevét, de nem az látszik.

(#485) LógaGéza válasza diegho (#484) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem tudom nálad hogy vannak, nálam az éppen aktuális kategória/cikk/menüpont neve van fenn a fülben. Valószínű, hogy annak a lapnak a neve amit kijelöltél kezdőoldalnak, annak Home a neve. Azt változtasd meg.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#486) diegho válasza LógaGéza (#485) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen, ez volt a baj, a főmenü-t home-nak neveztem el és ezt írta ki felül.

(#487) adam_


adam_
senior tag

Sziasztok!

Joomlával szeretnék kialakítani egy ingatlanközvetítős oldalt.Célom egy ehhez hasonló oldal kialakítása:
http://www.expat-consulting.com/

Mit gondoltok, egy ilyen oldal kialakításához melyik a legpasszolóbb (akár fizetős) ingatlanközvetítős komponenscsomag, és a hozzá tartozó smink? Mit tanácsoltok?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#488) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Szeretnék joomlát tanulni mivel az iskolám számára kellene készítsek egy honlapot. Milyen tutoriálokat illetve leírásokat ajánlotok? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#489) adam_ válasza PumpkinSeed (#488) üzenetére


adam_
senior tag

Ajánlom többek között ezt, és a készítő többi videóját is. ;)

(#490) PumpkinSeed válasza adam_ (#489) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#491) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Fel akarom tenni, a webszerverre a joomlát, van a var/www könyvtár ezen belül egy joomla nevű mappába akarom betenni, de a var/www-n azaz a www.domainnev.hu-n szeretném megjeleníteni. Mivel normál esetben ez a www.domainnev.hu/joomla alatt jelenne meg lehet valahogy varázsolni? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#492) LógaGéza válasza PumpkinSeed (#491) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!

Kicsit feljebb pont hasonlóról volt szó :)

Röviden csinálsz a /var/www-be egy index.html-t ezzel a tartalommal:

<html>
<head>
<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="0; url="http://www.domainnev.hu/joomla/index.php">
</head>
</html>

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#493) PumpkinSeed válasza LógaGéza (#492) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#494) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudtok oldalt ajánlani, ahol használható és ingyenes templatek vannak joomla 3-hoz?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#495) emitter válasza PumpkinSeed (#494) üzenetére


emitter
őstag

nem követtem figyelemmel az utóbbi időben a templateket (korábban is csak a 2.5-ösöket), úgyhogy marad a gugli, nézd meg az első pár találatot...

(#496) PumpkinSeed válasza emitter (#495) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az a gond, hogy ilyen téren már szét kerestem a google-t. Legtöbb helyen csak ilyen free-nek állítják aztán 10-20 dollárt csak elkérnek érte. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#497) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudja valaki, hogyan lehet jelszót cserélni joomlában? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#498) LógaGéza válasza PumpkinSeed (#497) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felhasználókezelőben esetleg?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#499) PumpkinSeed válasza LógaGéza (#498) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt én is megtaláltam, de 200x átírtam, és még is a régi jelszót kéri. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#500) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Üdv,

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy elég régi joomla 3-as weblap aminek senki nem tudja a jelszavát. Nem tudom, mit is kellene tenni ennek az érdekében. Mi a tanácsotok. Megpróbáltunk valamit bűvészkedni az e-mail címmel, de mivel az egy régi már egy nem létező céges e-mail cím így azt sem tudja senki. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.