Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Jhonny06 válasza C64 (#550) üzenetére


Jhonny06
veterán

Közben utánanéztem és a legtöbb helyen azt írják, hogy csak alig érzékelhetően fogja vissza, én emiatt nem vennék új deszkát.

(#552) fatallerror válasza C64 (#550) üzenetére


fatallerror
addikt

nem érdemes, a pcie 3 kihasználtsága még odébb van

amúgy egyik tesztgépben sem volt pcie 3 :]

don't tell me what i can't do!

(#553) C64


C64
őstag

bakker, kidobtak egy valag új technológiát, és nincs is rá szükség.
virtu, ssd cache, pci-e 3.0, z75, z77, (quicksync is mahaság sztem), meg ezek a távoli elérések az alaplapokba beépítve..... az 1155 télleg csak home felhasználóknak való. sőt, az a poén, hogy a sata3 sincs még kihasználva. egyedül az usb3 ami sokat ér.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#554) fatallerror válasza C64 (#553) üzenetére


fatallerror
addikt

de basszus még tulajdonképpen megsem jelent de csodálkozol h nincs kihasználva... nem úgy van h megjelenik vmi és bumm akkor egyből eláraszt mindent és hasít, attól mert tudni fogja attól még idő kell míg kihasználják, a pci 2 sem volt az első naptól kihasználva (talán még most sincs teljesen)
szóval nem úgy van h kitalálnak 1 új dolgot és akkor ráugrik minden gyártó és azonnal kihasználják, ha így lenne akkor olyan gyors fejlődés lenne h havonta vennél gépet xD

a sata 3 kivan használva, csomó ssd majdnem eléri a 600 mb/sec-et

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#555) Valdez válasza C64 (#544) üzenetére


Valdez
őstag

gpgpu-s alkalmazásoknál van némi előnye, de máshol nincs.

(#556) Valdez válasza fatallerror (#554) üzenetére


Valdez
őstag

"a sata 3 kivan használva, csomó ssd majdnem eléri a 600 mb/sec-et"

és ne felejtsük el a raid-et, hoppá, máris kevés a sata3...

(#557) 04ahgy válasza Valdez (#556) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Miért lenne kevés? Mindegyik meghajtó külön 600MB/s csatornán, kábelen kommunikál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#558) C64 válasza Valdez (#556) üzenetére


C64
őstag

raid-hez miért kevés a sata2? meghajtónként 300mb/s. a sata3-as ssd-k pedig csak csupa nulla vagy csupa egyes olvasásakor érik el azt a bizonyos 5-600mb sebességet, normál használat esetében még mindig bőven elég a sata2 :K ezt alaposan kitanulmányoztam és ez az igazság!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#559) Valdez válasza 04ahgy (#557) üzenetére


Valdez
őstag

Attól függ melyik raid. A raid 0-ra gondoltam.

[link]

(#560) C64 válasza Valdez (#559) üzenetére


C64
őstag

egyik raid-nél sem számít!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#561) 04ahgy válasza Valdez (#559) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én értem, hogy mire gondoltál, de hat SSD-t RAID0-ba kötve mindegyiknek lesz külön 600MB/s linkje. Meghajtónként, egyenként.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#562) fatallerror válasza C64 (#558) üzenetére


fatallerror
addikt

ha meg ennyire tanulmányozod akkor nem értem h miért gondolod azt h vmi megjelenik és már olyan ügyesek a gyártók h ki is tudják használni :]

na mind1, ennyi off elég, a lényeg h jelenleg felesleges a pcie 3 miatt platformot váltanod:]

don't tell me what i can't do!

(#563) Valdez válasza 04ahgy (#561) üzenetére


Valdez
őstag

Ja tényleg valóban, benéztem :)

(#564) C64 válasza fatallerror (#562) üzenetére


C64
őstag

hát mivel úgy úgy marketingelik már jelenleig is ezeket az újításokat, mintha valóban megérné váltani. a pci-e 3.0-át még nem tanulmányoztam, nem tudom, hogy valóban kihasználja-e a gtx680 az interfészt, vagy csak marheting bullshit ez is...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#565) fatallerror válasza C64 (#564) üzenetére


fatallerror
addikt

nem láttam olyan gtx 680as v 7970es dobozt ahol lenne marketing diagram h pcie 2 vs pcie 3 szóval szerintem nem volt egyik vga gyártó részéről sem ilyen

elméleti ábrát láthattál pcie 2 vs 3 között ami csak a sávszélet hasonlítja össze ami meg igaz is, csak még nincs olyan termék ami kitudja használni

don't tell me what i can't do!

(#566) C64 válasza fatallerror (#565) üzenetére


C64
őstag

az alaplap gyártók tolják a marketinget...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#567) fatallerror válasza C64 (#566) üzenetére


fatallerror
addikt

a paramétereket hasonlítják csak

most ha elmész mondjuk az asus oldalára 1 z77es alaplapot megnézel ott van h a csatolófelület 2x gyorsabb és ez igaz is, csillaggal jelölik h majd ha lesz olyan eszköz akkor lesz 2x gyorsabb de a szabvány attól még 2x gyorsabb, nincs ebben semmi hazugság

don't tell me what i can't do!

(#568) BigBlackDog válasza fatallerror (#567) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sztem is jogos ez. Más kérdés, hogy "túl korán" jött ez a szabvány, de hát valamiből kell csinálni a "neked szükséged van erre" dumát, máskülönben nem lesz pénz.

[ Szerkesztve ]

(#569) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

(#570) fatallerror válasza csucsbicep (#569) üzenetére


fatallerror
addikt

most hozta le a ph is ezeket az intel lapokat :K

don't tell me what i can't do!

(#571) csucsbicep válasza fatallerror (#570) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Már észre is vettem... :D

(#572) fatallerror válasza csucsbicep (#571) üzenetére


fatallerror
addikt

most már késő, lebuktál h jobban figyeled az ipont : D

don't tell me what i can't do!

(#573) Nite válasza HaZsolt (#543) üzenetére


Nite
őstag

60k az kisker brutto? mert ha az akkor maris letettem a 3475S-rol mert akkor a 3570K-t igen barati 40k korul beszerzem :B

Paid my dues!

(#574) huby80


huby80
senior tag

Hát ez a teszt alapján nem érdmes várni az ivy re [link] tuning se megy neki annyira + meleg is....többet vártam töle :(

(#575) Superhun válasza huby80 (#574) üzenetére


Superhun
addikt

Várjuk csak meg azért a hivatalos indulást, a tesztben csak ES procik szerepeltek. :)

(#576) C64 válasza huby80 (#574) üzenetére


C64
őstag

azért az furcsak, h alacsonyabb fesszel ennyire felmelegedett.... valami nem stimmel.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#577) korcsi válasza C64 (#576) üzenetére


korcsi
veterán

Kisebb a szilícium felülete, és majdnem ugyanakkora teljesítményt kell elvezetni a magról.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#578) fatallerror válasza huby80 (#574) üzenetére


fatallerror
addikt

sokszor fogjuk még lefutni h jaj de szar lesz? :W kezd már uncsi lenni h itt már semmi senkinek nem jó (helytelennek hangzik a mondat? xD )....

don't tell me what i can't do!

(#579) LackoMester válasza huby80 (#574) üzenetére


LackoMester
addikt

Szeretnél ilyen procit :K , szerintem meg simán jók lesznek, legalábbis nekem bőven elég lesz a 3770 K.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#580) Pubszon válasza LackoMester (#579) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem is, és biztos vagyok benne, hogy nem lesz ezzel semmi gond. :N
Az meg, hogy kisebb a szilícium felülete az hülyeség, GPU-knál is ez van de mégsem melegebbek. Mert ugye a CPU kupak egyből elosztja a hőt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#581) fatallerror válasza Pubszon (#580) üzenetére


fatallerror
addikt

semmi baja nem lesz... ez 1 korai cucc volt amit teszteltek és nem bírta a tuningot, a véglegesnek nem lesz semmi baja.

a trollokkal meg nem kell törődni, nem tudom h milyen 30-40-50%-os teljesítménynövekedést akarnak meg alacsonyabb fogyasztást is mellé...eleve már az sb is 1 profi cucc, most még profibb lesz, ennyi.
sose érte meg évről évre váltani így nem értem az olyan kijelentéseket sem amiket olvastam a topikban h "fú alig lesz gyorsabb mint az sb akkor lenem cserélem erre a szarra az sb-t"

szóval soka hülye, szard le :))

don't tell me what i can't do!

(#582) korcsi válasza Pubszon (#580) üzenetére


korcsi
veterán

Kösz a véleményezést...

A szilícium felülete kisebb, ez tény.
A hőmérséklet a félvezető és a kupak közti hőellenállás függvényében változik, ami adott.
Mivel kisebb a felület nyilván nagyobb lesz a hőlépcső, aminek mértéke lehet, hogy nem jelentős.

Tehát a megfelelő megállapítás az hogy a kisebb szilíciumból adódó hőmérséklet többlet nem jelentős, nem pedig hülyeség, rendben?

A GPU-s példa pedig nem igen felel meg erre a problémára.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#583) fatallerror válasza korcsi (#582) üzenetére


fatallerror
addikt

jó de ha megnézed csak az a tuningos hőmérséklet lett olyan magas, alapon kb annyira meleg mint az sb... szóval nem ez a baja mint amit írtál

don't tell me what i can't do!

(#588) korcsi válasza fatallerror (#583) üzenetére


korcsi
veterán

Alapon nem is fogyaszt annyit mint a sandy.
Szerintem Ivy egyértelmüen jobb processzor lesz mint sandy, azonos áron mindenképp jobb vétel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#589) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, az ivy "igp" teljesítményérő lehet tudni valamit? Hogyan viszonyul pl egy gt 430hoz vagy a A8-3850-hez? Főleg a gyengébb verzió érdekelne, mert csak azt pakolják az alacsony fogyis verziókba. :(((

Az élet nem habostorta.

(#591) HaZsolt válasza Nite (#573) üzenetére


HaZsolt
őstag

Jaja, egyébként szerintem ugyanugy lesz beárazva mint amikor a Sandy bejött (i5 760 került 45be, 2500K pedig 50-be). Most is ezt várom 2500k jelenlegi ára+5000Ft =azaz 60 körül.

(#592) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

huby80 légy szíves befejezni az érvelést egy teszt alapján! Leírtad a véleményed és pont.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#593) fatallerror válasza korcsi (#588) üzenetére


fatallerror
addikt

hát ez az :] ezért nem értem miért ilyen sokan elégedetlenek :]

don't tell me what i can't do!

(#594) HaZsolt válasza huby80 (#574) üzenetére


HaZsolt
őstag

huby ezek még mérnöki példányok hivatalosan még nem is jelent meg az Ivy. Lesznek jobb BIOS-ok ---> jobb lesz a support---> jobbat fog menni a proci is. A 22nm miatt biztos, hogy egy picivel többet fog menni az Ivy (legalábbis én nagyon meglepődnék ha nem lenne egy minimális előrelépés sem )

(#595) huby80 válasza HaZsolt (#594) üzenetére


huby80
senior tag

Srácok legyen igazatok és tényleg legyen jo.....

(#596) HSM válasza huby80 (#595) üzenetére


HSM
félisten

Rosszabb biztos nem lesz, akkor nem adnák ki. :)

(#597) csucsbicep válasza HaZsolt (#591) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem annál kicsit magasabb áron lesz. De mondjuk, aki ennyit tud költeni procira ott mondjuk + 5k nem számít.

(#598) Pubszon válasza korcsi (#582) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, de vedd hozzá, hogy csökkent a fogyasztás ezzel együtt nőtt a hatásfok is, így a processzor hűvösebb lesz.
Ez az én elgondolásom, persze ha a kupak és a mag optimálisan érintkeznek.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#599) fatallerror válasza Pubszon (#598) üzenetére


fatallerror
addikt

mondom h nem valószínű h olyan meleg lesz, rosszat kaptak... a 3570k ha megnézed nem lett olyan meleg tuning mellett sem

bár minden tekintetben fura eredmények lettek pl h a 3570k többet fogyaszt mint a 3770k szóval kár messzemenő következtetéseket levonni, majd kiderül minden hó végén :))

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#600) korcsi válasza Pubszon (#598) üzenetére


korcsi
veterán

Nőtt a hatásfok? Mi ez valami villamos gép?
Egy biztos, nagyobb arányban csökken a magok felülete, mint a fogyasztás, ergo a processzor nem lesz hűvösebb, nem jelentősen de nélkül néhány fokkal melegebb lesz.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.