Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) TomiLi válasza Klikodesh (#900) üzenetére


TomiLi
addikt

Azért kíváncsi leszek, hogy csütörtökre ide is ér-e az a proci.... Elvileg nincs akadálya, de soha nem lehet tudni. Meg a másik dolog, ha előttem már rendeltek többen, akkor lehet, hogy lemaradok róla...
Majd meglátjuk. Nem szoktam így a start tájékán vásárolni, most így jött ki a lépés.

Bogyóka

(#902) LackoMester


LackoMester
addikt

Amint elérhető, itt nálunk az Sk- ba én már veszem is, bőven jó lesz, meggyőztek a tesztek. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#903) Klikodesh válasza Abu85 (#893) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Egyaltalan nem pozitivumkent ertettem az anand reviewban a rengeteg igp tesztet, bele se neztem, a tietekben lattam benne ez jatekra igazabol alkalmatlan normalis felbontasban, kb annyi valtozik, hogy most nem 7 eves jatekokkal hanem 5 evesekkel lelhet majd jatszani alap orajelen.

Ami jo ha epp egy aprozasnak hala gpu nelkul marad az ember de azert csak egy backup.

Ertem hogy mire gondolsz mikor nezni kell honan jott az Intel, de szerintem nekik mindig is az volt a nezopontjuk annyit kell lefedni a paicbol ami a legnagyobb margint meghagyja nekik.
Igy adtak el a fantasztikus igpjuket 10 even keresztul office gepekbe minimalis raforditassal.
De kutyabol nem lesz szalonna, a jovoben is maradnak annal, hogy eleg ha a nagy tobbseg igenyeit kielegitik csodakra nem nagyon szamitok.

Kivancsi leszek mikor lehet majd az IGP-t tenyleg szamitasra hasznalni majd egy dedikalt gpu mellett peldaul vagy mikor fod beolvadni teljesen a prociba bizonyos szamitasokat teljesen atveve, de nem keves viznek kell meg lefolynia a dunan.

Ezt valoszinuleg az AMD fogja majd eroltetni de mennyire sikeresen az kerdeses itt most a peldaul a BD patchre gondolok ami nem is lett kesz mire a proci kesve kijott es tobbszor kellett nekifutni a sikerhez.
Remelem tobb sikerrel jarnak majd e teren es tenyleg elernek vele egy nagy attorest mind szamitasi teljesitmenyben mind elvezetesebb jatekok eloallitasaban kinek mi az ami szamit de erre meg eveket kell varni szerintem hogy altalanos legyen es ne feher hollo az alkalmazas ami tamogatja.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#904) Abu85 válasza Klikodesh (#903) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az IGP-t mindenki erőlteti. Az AMD annyiban különbözik a többiektől, hogy hamarabb meglátták a Dennard scaling végét. Éppen ezért a reakciójuk is gyorsabb volt mindenkinél, amellett, hogy nagyon leegyszerűsítették ezt a kérdést az ATI felvásárlásával. De a lényeg mindenkinél ugyanaz. A skálázhatóságnak vége, a processzormagok számát nem tudod növelni, a teljesítmény oldalán pedig +10%-ért vért kell izzadni évről-évre. A megoldást erre a gondra a GPU hordozza, mert ezek az egységek jóval kisebb energia mellett képesek egy operáció elvégzésére, mint egy processzormag.
Ha a skálázás biztosítható lenne a processzormagok fejlesztésével, akkor az Intel sem gondolta volna újra a grafikus architektúrát az Ivy-ben egy Tick lépcsőnél. A változásokkal azonban kockáztatni kellett, mert a CPU oldaláról nem lehet normálisan skálázni a teljesítményt. Ennek az IGP az egyetlen reálisan elfogadható módja. Van másik, amit a Pollack-féle szabály ad, de ott ki kell végezni az egy szálon elérhető teljesítményt. Itt a jövőben valószínűleg lesznek visszalépések, de a nem komolyak. A Pollack-féle szabály drasztikus visszalépés mellett lehet életképes. Ez Atom szintű magokat jelentene, amit viszont nem tartanak túl jó ötletnek a gyártók ... szerencsére.

A GPGPU-s alkalmazásokat nem kell keresni, csak észrevenni. Az Intel 150 alkalmazásról beszélt, míg az AMD nagyjából 200-at támogat, ami képes az IGP erejét valamilyen módon hasznosítani. Nyilván a különbséget elsősorban a Stream okozza, ami az AMD saját technológiája, de ennek a fejlesztését már a cég leállította, így mindent visznek át OpenCL-re. Persze pár Stream alkalmazás megmarad, de annyira nem lényeges ez. A fejlesztés alatt álló programokat át fogják írni egy támogatott platformra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#905) Klikodesh válasza fatallerror (#896) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nyilvanvalo, hogy az Intel leall a gyartassal de nem azonnal, bar most jelentettek be majd egy tucat procit kivonnak a forgalombol, ha abban benne van a 2500, 2600 akkor igazad van nem neztem meg pontosan miket de nem hiszem hogy a felsokategorias sandyket toroltek volna.

Egyebkent a proci durvan tobb mint amire egy atlagfelhasznalonak szuksege van, ennel egy joval olcsobb modell is eleg lesz csak jatekra ahogy elnezem az eredmenyeket.

A csalodottsag a procival kapcsolatban nem a clock for clock teljesitmennyel van mert ezt lattuk a previewban es a leakekben ez kifejezetten jo egy ticktol.
Az ebbol adodo bonuszbol lejon az alacsonyabb orajel es ezzel ellenkezoen 5Gt korul remeltunk stabilan leghutessel, igaz kedvezobb fogyasztast kapunk helyette, de szerintem ez csak a notiknal igazan erdekes, akinek sandyje van valahogy igy varta a dolgot amire erdemes lehet upgradelni.
Talan egy uj stepping es majd 5G air... de ez mar megint abrandozas.

Viszont ami jo hir ez a kedvezo fogyasztas jelentheti majd, hogy az Ivy-e mar ha lesz ilyen talan 2 maggal tobbel jon mar ki mert lehetove teszi az uj 22nm es gyartastechnologia.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#906) Klikodesh válasza Abu85 (#904) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ugy ertettem az alkalmazasok GPGPUs at vagy ujrairasanak tamogatasban lesz az AMD a a jegtoro mert joval az Intel elott jarnak ezen a teren, leglabbis a piacon levo termekeikkel biztosan es nekik erdekuk.
Viszont az intelt az eredmeny talan rossz szinben tuntetne fel es emiatt varhatoan meg nem allnak ki mogotte teljes mellszelesseggel.

Az amd abbol is profital, hogy ha nem az inteles compilerekel keszulnek majd a jovoben a programok megint erdemes nekik a gpgpu softwarefejlesztest tamogatni, ez megint nem erdeke az Intelnek.

Nincs igazan tul szeles ralatasom a dologra mert csak arrol tudok amire szuksegem van de egy pelda.
Az x264 fo programozoja irta, hogy o tobb mint 600 orat toltott a gpu hasznalatanak bevonasaval olyan programozokkal akiknek allitolag gpgpu volt a fo vonaluk, koztuk volt meg nvidia alkalmazott is, vegul eredmeny hianyaban nyomtalanul tuntek el .

Nyitott a temara tehat aki ugy gondolja birtokaban van annak a tudasnak amivel a projektet elorebb tudja mozditani hajlando ujra megprobalni de sajnalja az elvesztegetett idot amit a program javitasara fordithatott volna.

Nyilvan nem egy mai kodrol van szo es fogalmam sincs mennyire dokumentalt, azt is elismerem az a kozeg nagyon erzekeny a minosegre es kompromisszumra nem lettek volna hajlandoak, ezek mind nyilvanvaloan olyan problemakat jelentettek amik miatt mar lehet nem erte meg rajta dolgozni. De erdekes, hogy elmeletileg pont fekudnie kene a gpuknak ennek a feladatnak es megsem tudtak elorelepest elerni a cpukhoz kepest.

Az is igaz, hogy az utodja kevesebb mint egy even belul veglegesitesre kerul es ezzel a dolog jelentoseget veszti, de szerintem jol mutatja nem olyan egyszeru ez a folyamat.

Azert az a 150-200 alkamlmazas eleg elenyeszo a piacon elerhetokhoz kepest, meg akkor is ha nyilvanvaloan a legfontosabbakat celoztak meg az eddig elkeszultekkel.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#907) fatallerror válasza Klikodesh (#905) üzenetére


fatallerror
addikt

remélem h új stepping-el sikerül a tuningon javítani, bár ha megoldódik a tuning találnak mást amibe belelehet kötni :]

azért olvasgatok minden fele és a többségnek tetszik elvégre gyorsabb, kisebb fogyasztás, alapon nincs nagy hő, ár sem nőtt miért lenne ez rossz? :]

nem hiszem h az amd megtudja szorongatni az intelt 40e ft feletti ársávban jelenleg pedig jó lenne.
na mind1 a lényeg h így is rendben van/lesz az ár és majd visszaállok intelre, emlékszem még a p4-es logómra 6 évig láttam xD

don't tell me what i can't do!

(#908) Abu85 válasza Klikodesh (#906) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindenki érdeke, hogy a skálázódás fenntartható legyen. Az Intelé is, mert annál nincs rosszabb, hogy az AMD-n baromira jól fut, de náluk sehogy. Ezért nyitnak ők is. Az, hogy mennyire komolyan gondolják az Ivy mutatja. Egyszerűen egy Tick váltásnál képesek voltak áttervezni a GPU-architektúrát. Ez nagy kockázat ám.

Az AMD már régóta támogatja a szoftverfejlesztőket, hogy Open64 compliert használjanak. A játékfejlesztők már meg is hallgatták őket ezzel kapcsolatban. Sok AAA kategóriás játékhoz ezt használják. Ez annyira nem nagy előny láthatod.

Az OpenCL és a CUDA az nehéz. Nem kétséges, hogy ezen változtatni kell. A C++ AMP valamivel könnyebb, de korlátozottabb is. A változást egyébként az hozhatja, ha szimplán natív C++-ban lehetne programozni a GPU-t. A Larrabee ilyen lett volna, illetve az AMD a GCN-nel nagyon erősen ebbe az irányba lépett. A vISA lesz ennek a kiterjesztése. Ugyanez megvan az Intel és az NVIDIA oldalán is. Az AMD HSA-jának annyi az előnye, hogy a specifikációi nyíltak lesznek, így az ARM és az ARM-ra építő cégeknek ez lesz az egyetlen lehetséges alternatíva, mert az Intel és az NV megoldása zárt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#909) fatallerror


fatallerror
addikt

3570k review

sokszor még a 2700k-t is megelőzi, fogyasztás pompás, tökéletes :R

ő lesz az én befutóm szerintem :K

don't tell me what i can't do!

(#910) Jack@l válasza fatallerror (#909) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszi a linket!
Kicsit felemás érzésem van az új jövevényekkel kapcsolatban, egy alaphangon 5 ghz-et vártam volna tőlük léghűtéssel... :S

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#911) Abu85 válasza Jack@l (#910) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tri-Gate mellett eleve kizárt volt. Ez nem olyan egyszerű, hogy az előd tudta, akkor ez is. Alapvetően mások a tranzisztorok, más területekre vannak optimalizálva.
A fejlesztés van a rendszerben. Több is mint azt egy Ticktől várni lehetett volna. Nem annyira tuningolható léggel, mint a Sandy, de nagyságrendekkel jobb az IGP, ami az Intelnek fontos, hiszen így már nem probléma a GPGPU-s gyorsítás az alkalmazásokban. A keserűség szerintem nem megalapozott. Véleményem szerint nagyon szépet fejlődött az IGP, ahol arra szükség volt, és ez jelenti az Ivy előnyét a Sandy-hez képest. Ezt még nem látod az alkalmazásokban, de ott az OpenCL támogatás, ami kész és lesz C++ AMP is, hiszen a DirectCompute 5.0 adott. Szépen ki lehet használni az IGP általános számítási képességeit, hiszen az erőforrást és a pénzt a fejlesztésbe belerakták, így kamatoztatni is érdemes.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#912) HSM válasza Abu85 (#904) üzenetére


HSM
félisten

Ami nekem sajnos egyetlen review-ből sem derült ki, hogy most akkor érdemes-e a HD4000-es IGP-t keresni, vagy sem, mert a HD2500-at eléggé rondán megkurtították. A grafikai teljesítmény nem számít, az nem üti meg nálam a mércét, csak az egyéb felhasználások. Z77 lapot tervezek, virtu-val, és később valamilyen Radeon HD7800 szintű VGA-val. Egyik cikk se tért ki olyasmikre, hogy végülis hasznosítható lesz-e az IGP ereje, és ha igen, mire, mennyire és hogyan. Mert eddig nekem az jött le, hogy elég hanyagolható ez az egész IGP móka, directcompute ide vagy oda.... Mert amúgy ha működne, és lehetne mire használni, jó kis lowpower móka lehetne, esetleg a GPU-nak is segíthetne mondjuk fizikát számolni. De arra, hogy a következő x évben a gép üzemidejének 99,5%-át powergated állapotban töltse a +10EU, felesleges rá költeni, pl. csak ezért 3570K-t venni.

(#911) Abu85: Kamatoztatnám én GPGPU-nak a leendő IGP-m, de mégis miben és mihez lehet kamatoztatni? Az 5800-as radeonom is tud elvileg GPGPU-ként működni, és mégse nagyon tudtam ezzel mit kezdeni egy jópofa raytracing demót leszámítva...

[ Szerkesztve ]

(#913) MiklosSaS válasza fatallerror (#909) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo kis link, jo kis tesztek, jo kis proceszorok. Hat igen, az intel az intel marad. Faj a szivem amikor nezem hogy csoro kis talicska akarom mondani fantasztikusan eros Bulldozer majdnem mindig az utolso helyen botorkal (es 8150, nem 8120 vagy 6100).

Azert ami agaszt az a melegedes, jo lenne kivarni par teszteket a kollegaktol, hagyomanyos kozep-kategoriaju hutovel, mert amilyen teszteket en lattam, az mind valami uberfasza hutovel volt.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#914) keIdor


keIdor
titán

Jövő hónap eleje-közepe fele váltanék, de max 130-140k-t érne meg nekem a móka, akkor is főleg azért, mert SATA3, USB3 miatt eleve váltani akarok, meg ez a lap amúgy se a CF-ek gyöngye, túl közel van egymáshoz a két VGA, így eleve váltanom kell.
SATA 3 az SSD miatt kell, nejnem már maxon, USB3 külső HDD miatt.
3770K kell, de egyelőre sztem nem is tuningolom, mert mi a ráknak?:D
Gondolom a CPU laza 80k tuti lesz, ram az nem számít igazán, max 20k, maradt 30-40k alaplapra, ajánljatok valamit. Már annyira nem érdekel, hogy Deluxe legyen, minden kutyafüle legyen rajta, a lényeg, hogy a két VGA között legyen 1 slotnyi hely, meg azért a VRM, ilyenek jók legyenek, tudjon azért egy 4,5GHz-et a procival, ha arról van szó.

Körbenézek azért én is, de ajánlhattok ti is valamit, meg akkor már ramot is. Z77 kell.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#915) C64


C64
őstag

Hát nekem az jött le, hogy 2600k vagy 3770k tök mind1, teljesítmnény szempontjából.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#916) Jack@l válasza Abu85 (#911) üzenetére


Jack@l
veterán

Engem ez egyáltalán nem hat meg, van videokártyám ami 4-5x gyorsabb. Ha egy 10-essel olcsóbban lenne ugyanez a kis K-s IGP nélkül, azt venném...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#917) ittakary válasza keIdor (#914) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tyuha. Terjedelmes cucclista :R

(#918) warcat válasza keIdor (#914) üzenetére


warcat
veterán

40-es keretből szerintem Asrock z77 Extreme 4.

EA: It's in the crate!

(#919) huby80 válasza warcat (#918) üzenetére


huby80
senior tag

elég jonak tünik.:) mit ajánlanak még hozzá? giga? asus?

(#920) MarcZ válasza keIdor (#914) üzenetére


MarcZ
senior tag

Épp pár napja néztem az ASRock Z77 Pro4-M nevezetű alaplapját. 3 soltos (SLI/CF), szóval szerintem valami ilyesmi lenne az, amit te keresel. Ja és, ha esetleg a 2 db 7970 nem jönne be, akkor ott a lehetőség a harmadikra. :D

A man's got to do what a man's got to do.

(#921) Abu85 válasza Jack@l (#916) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak a VGA-d közvetlenül nincs a processzormagok mellett. Sok feladatban borzasztóan limitáló a PCI Express busz. Ma szándékosan úgy írják a programokat, hogy ebből ne legyen baj, mert a fejlesztők ismerik a rendszer korlátjait, de az IGP-k mellett erre nem kell figyelni. Az AMD az Intel megoldása is pár nanoszekundum késéssel képes adatot feldolgozni, majd visszaadni. Erre az AMD-nek már van Zero Copy támogatása, és gondolom az Intel is dolgozik hasonlón, ha már a hardvert ennyire kigyúrták a GPGPU-ra.
Lehet, hogy még nem látod, de sokkal többet fog érni az általános számításra képes IGP, mint az 5 GHz-es tuning. Azzal, hogy az Intel végre aláírta ezt a fejlődési irányt biztosan.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#922) Abu85 válasza HSM (#912) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 4000 sokkal gyorsabb. A HD 2000 nagyjából a felét tudja. Szóval érdemes 4000-et venni.
Pont erről írtam a harmadik oldalon. Az Intel kigyúrta az IGP-t GPGPU-ra. A Sandy buta volt. Ez már nem az, és jobb is a felépítés. Grafikában vannak limitáló tényezők, mint a gyenge ROP és a viszonylag gyenge setup rész, de az EU-k az IGP-n belüli L3-mal eléggé komálják majd a számításokat. A szálkezelés sokkal jobb lesz, így a co-issue képesség is sokszor használható majd ki szerintem. OpenCL támogatás már van. Ezt persze még fejleszteni kell, de ez csupán szoftveres kérdés. A C++ AMP támogatás még nincs bejelentve, de a DirectCompute 5.0 megy, szóval ez is csak szoftveres kérdés. Sőt, ez gyakorlatilag kvázi támogatás, mert csak engedélyezni kell, amikor itt a felület.

Az Intel látva a skálázási problémákat elvitte a fejlesztést az IGP irányába. Lényegében ez az Intel első igazi APU-ja. Követik az AMD-t ebben az értelemben. Mivel mindenkire vonatkoznak a fizika törvényei, így mindenki ugyanazt a következtetést vonja le a Dennard-féle skálázási szabály kihalásával a homogén többmagos processzorok skálázása is megállt. Kvázi ugyanaz a probléma mint az egymagos processzorok hattyúdalánál, csak most több a megoldandó gond, de lépni kell, mert a skálázódás nem tartható fent. Erre a cégek egységesen a heterogén módon programozható lapkákat látják megoldásnak, ami logikus, mert a grafikus vezérlő a jellegéből adódóan sokkal kevesebb energiát igényel egy operáció végrehajtásához. A Dennard-féle skálázás nélkül lényegében az a cél, hogy az operációk végrehajtása kevesebb energiát igényeljen, mert a gyártástechnológia fejlődése már fizikai határokat feszeget, így az ingyen ebédnek lőttek. Moore törvénye él, mert egységnyi méretbe több tranyót lehet pakolni a csíkszélesség váltásoknál, de ez semmit sem ér, ha a bekapcsolásukhoz szükséges energia nem, vagy csak alig csökken. Innentől kezdve a chiptervezőknél pattog a labda. A gyártástechnológia fejlődésében nem bízhatnak, így a tervezés szintjén kell növelni a hatékonyságot. Ezt lehet a Pollack-féle szabállyal csinálni, vagy ha nem akarják kivégezni az egy szálú tempót, akkor a heterogén éra marad. Egyelőre az utóbbit választották a cége okkal, így a fejlődés erre megy. Innentől kaptak egy pöttyös labdát a szoftverfejlesztők is, hogy ideje brutál mód párhuzamosítani, akár úgy hogy átdobálják a feladatokat a CPU és az IGP között, vagy a program nem fut majd gyorsan. Ezt persze majd dobják vissza, hogy ez így nem jó, mert a mai integráció lényegében csak fizikai jellegű, de az architektúrákat egymáshoz kellene tervezni, hogy ne kelljen felesleges másolgatásokat csinálni a rendszermemóriában. Ezt a labdát a cégek nyilván elfogadják, és az integráció új generációját már úgy tervezik, hogy architekturálisan is egymáshoz illő komponensekből álljon a lapka. Lásd Kaveri APU, mint a következő evolúciós lépcső. Ugyanezt fogja mindenki másolni. Az Intel is, csak a Larrabee leszármazottja még nincs olyan állapotban, hogy bevethető legyen.

Elég sok dologra használható az IGP. Már az Intelé is elég okos. A peak FLOP teljesítmény az nem annyira erős, de jól etethető, így az átlagos tempója jó lehet. Persze ez függ az algoritmustól, de maximum a co-issue mód nem használható, az elsődleges vektor viszont etethető. A mire pedig a fejlesztőkön múlik. Nyilván lehet fizika számítására. Egyelőre a DiRT 3 használ ilyet a látványra DirectCompute 5.0-val, de lehet játékmenetre is. Vagy ott az AI gyorsítása. A Shogun 2 a Llano APU-n, illetve a Brazos platformon az AI-t az IGP-vel számítja. Persze ez nem általános kód, hanem egy CAL-ban írt dolog, vagyis semmi máson nem fut, de van OpenCL, lesz C++ AMP, így ezek a lehetőségek megnyílnak.

A másik rész itt az általános programok területe. Ott az új WinZip 16.5, ami OpenCL-lel gyorsítja a feldolgozást. Ez egyelőre csak AMD-n működik, de a kód megvan, így kellő tesztelés után az Intel és az NVIDIA OpenCL driverére is engedélyezik. A WinZipben tisztán látszik az APU előnye. Az AMD Vision APU-kkal a gyorsulás mértéke 70-120% lehet terméktől függően. Sima VGA-val a PCI Express korlátozó, így ott a gyorsulás jóval kisebb. Nyilván az Ivy Bridge-es teszt még várat magára, de amint engedélyezik le lehet mérni, hogy mennyit gyorsul. Valószínűsítem a 60-70%-ot, mert az algoritmus hatékonyan futtatható ezen az IGP-n. Például az AMD TeraScale (aka VLIW) architektúráján a WinZip kódja nem olyan hatékony. Ez tipikusan abból ered, hogy az AMD ezt az architektúrát játékra tervezte, így sok helyen kompromisszumot kötöttek. A GCN architektúrán már nagyon hatékony a WinZip kódja. Például lehet venni egy 256 bites AES kódolást. Ezt lemértem a HD 5850-en és a HD 7850-en. Elméleti TFLOPS-ok tekintetében a HD 5850 jobban áll, de a HD 7850 mégis 3,8x gyorsabban futtatja az előbbi feladatott. Erre mondtam, hogy a peak FLOP érték nem biztos, hogy irányadó. Azt sem mondom persze, hogy nem, de ez nagyon függ a futtatott algoritmustól és az architektúrától.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#923) HSM válasza Abu85 (#922) üzenetére


HSM
félisten

Aha, értem már, köszönöm az infókat! Ami még nem világos teljesen, hogy akkor érdemes egy jó GPGPU, pl. egy 7850 mellé is az erösebb hd4000-es IGP-t tenni? Jól vettem ki a szavaidból, hogy a PCI-E késleltetése miatt igen? Mert akkor lehet mégis 3570K-t veszek... :)

(#924) Interceptor


Interceptor
addikt

Szerintetek érdemes várni egy új steppingre, vagy jó ez a proci ahogy van? Mindenben jobb az sb-nél kivéve a tuning alatti melegedést. Fog ez változni? Maximum 4,4-4,5ghz-en használnám, van erre esély hosszútávon a jelenlegi állapotában léghűtéssel?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#925) warcat válasza Interceptor (#924) üzenetére


warcat
veterán

1,1 V-on lehetséges a 4,4 -4,5 Ghz,azzal elbánik kényelmesen egy normális hűtés; a várakozás meg...ugye tisztában vagy vele,hogy nem rittyentenek csak ide neked egy új steppinget,ha lesz is ilyesmi,hónapok kérdése és akkor azzal az erővel már várjuk meg a Haswellt ésatöbbi ésatöbbi

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#926) korcsi válasza warcat (#925) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem a fogyasztása nem lesz kisebb jelentős mértékben egy új steppingtől, innentől a hőmérséklete sem fog jelentősen változni, ez ilyen, emberi feszültségekkel jól megy és ott még nem is annyira meleg, extrém dolgokhoz lehet nem a legmegfelelőbb.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#927) LackoMester


LackoMester
addikt

A teszteket nézegetve, olvasgatva a 3770 K általába 1.25- 30 V körül tud 4.5 Ghz- en, ( 1.35 V kell neki 4. 75 Ghz- re, szinte ez a max, de itt már rohadtul forrósodik, és elszáll a fogyasztás is brutálisan)
szerintem 4 Ghz- re elég lesz neki 1.15 V is, és ez már nekem bőven elég. :K
Ha meg valaki az úja steppingre szeretne várni, akkor hajrá várakozás, egy helyen azt olvastam kb. 6 hónap, szóval ez van. Kinek kell veszi, kinek nem vár. ;)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#928) Interceptor válasza warcat (#925) üzenetére


Interceptor
addikt

Normális léghűtés alatt mit értünk? egy Hpyer TX-el is elmenne? Ha elég a léghűtés akkor valószínűleg ez a proci lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#929) fatallerror


fatallerror
addikt

szerintem ti nem vagytok átlag userek ha a 4.5 ghz-re is finnyáztok h talán elég, 4k-s pornót kódoltok v nem tudom : D

és ahogy vki írta várni mindig lehet :K de felesleges, a haswell sem lesz gyorsabb 40-60%-al, az a baj h jó dolgunkban irreális elvárásaink vannak a legtöbb esetben indokolatlanul. ezért megy a fikázás minden téren ilyen csúnya módon :/

szóval próbáljatok már kicsit annak örülni ami van, lehetne rosszabb is :))

don't tell me what i can't do!

(#930) HSM válasza fatallerror (#929) üzenetére


HSM
félisten

Nem érted, sz@r, mert nem megy 5000ft-os hütéssel 5+ghz-et... ;]
Ezek után már félve írom le, hogy egy 3450 mellett döntöttem, a CM sima 212-es hütö meg már várja itthon... :C

[ Szerkesztve ]

(#931) Interceptor válasza fatallerror (#929) üzenetére


Interceptor
addikt

Részemről semmilyen fikázás nem történt, próbálom körbejárni a témát ugyanis 5 év után új konfigot tervezek venni, amit hasonlóan hosszú ideig használnék. 4,4-4,5ghz bőven elég lenne, komoly tuningba biztosan nem kezdenék.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#932) HSM válasza Interceptor (#931) üzenetére


HSM
félisten

Most komolyan azt gondolod, hogy azon a +30%-on fog mulni, hogy jo lesz-e 5év múlva, amit most venni akarsz? :U

(#933) Interceptor válasza HSM (#932) üzenetére


Interceptor
addikt

Nyílván nem... A 4,5 ghz most érdekes inkább. A lényeg inkább az lenne, hogy bírja e ezt a terhelést hosszú távon. De a legelején még ezzel kezdtem, ez volt a kérdésem és volt aki meg is tudta válaszolni ezt jól. Most már csak a megfelelő proci hűtő a kérdés. Mielött veszek valamit elötte szeretem kivesézni a témát, ennyire egyszerű.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#934) Pubszon válasza Abu85 (#911) üzenetére


Pubszon
veterán

De mi van akkor, ha van dedikált VGA-m?
Amellett még ki tudom használni az IGP előnyeit?

Mert kezdek a 2700K-ra hajlani, általános használat mellett nem sok előnyét látom eddig a 3770K-nak sajnos... :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#935) Abu85 válasza Pubszon (#934) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Windows 7 több grafikus drivert is elfogad. Innentől kezdve telepítheted a drivert az Intel IGP-jéhez is. Ettől még nem kötelező egy kijelzőt rákötni. Elvan az natúran magában.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#936) Pubszon válasza Abu85 (#935) üzenetére


Pubszon
veterán

És a programok hogy döntik el, hogy nekik melyiket érdemesebb használni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#937) Abu85 válasza Pubszon (#936) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megmondod neki, hogy mely eszközöket használja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#938) Mans20 válasza HSM (#930) üzenetére


Mans20
addikt

Én is azt tervezem,megírhatnád hány fokos vele,mert nekem is az a hűtő van.

(#939) csucsbicep válasza Pubszon (#934) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én azt venném, amelyik olcsóbb...

(#940) Jack@l válasza Abu85 (#922) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezt már kitárgyaltuk párszor. Hiszem, ha majd lenyomja a dVGA-m renderelésben egy kis szutyok IGP, na akkor fogok majd először elgondolkodni a váltáson, addig mese habbal. Proci meg kell mindenféleképp, nagyon sok dolgot nem lehet megoldani opencl-el... (ez a haverjaira is vonatkozik)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#941) Abu85 válasza Jack@l (#940) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek alapján az iparág legjobb szakértőit dolgoztató Intel, AMD, NVIDIA trió tévúton van a jövővel kapcsolatban. De még az ARM-os gyártók is.
Szvsz most kellene egy céget alapítani, és kötni az ebet a karóhoz ... hiszen a többmilliárd dolláros fejlesztési pénzeket elköltő cégek egységesen rosszul lőtték be a jövőt. Talán meggazdagodnánk egycsapásra. :) Meg is van az elméletem. A tokozásra egy olyan lapkát ültetünk ami fizikai értelemben nem a mi dimenziónkban lesz. Ezzel a mi fizikánk törvényeit felülírhatjuk úgy ahogy akarjuk. Nem is értem, hogy ez a többieknek miért nem jutott eszébe. :) Mennek egy teljesen értelmetlen jövőkép felé, amikor sokkal kézenfekvőbb megfejteni a negatív energia titkát.

Nem akarlak megbántani, de az Intel/AMD/NVIDIA/és a többiek mérnökei okosabbak nálad. Sőt szerintem a fórumunkon fellelhető legtöbb embernél is. Mindezt a legnagyobb tisztelettel állítom. Hidd el ők tudják, hogy milyen problémákkal szembesül a chipgyártás és mi a megoldás rá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#942) Jack@l válasza Abu85 (#941) üzenetére


Jack@l
veterán

Látom nehéz feldolgozni, hogy nem valami ködös jövőképben élek, ami vagy bejön vagy inkább nem...
Mindig ezzel a nagy opencl mágiával jössz, szegény amatőrök meg azt se tudják mi fán terem, én programoztam a pirosak meg a zöldek GPGPU-s SDK-jával már, tudom miről beszélek.

De! ha annyira ragaszkodsz hozzá, akár be is bizonyíthatnád mennyire ez a jelen/jövő, irtó remek cikk lenne összehasonlítani a ma kint levő opencl-es progikkkal(sokkal és nem csak beleszemezgetve kedvünk és célunk sszerint) azt, hogy mit tud mondjuk egy AMD IGP, meg egy ugyanolyan erős maggal rendelkező dGPU ami mondjuk 128 bites GDDR5-el van megáldva, meg azzal a csúnya késleltetéssel.
Szerintem ezrek kajálnák a cikket, komolyan.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#943) Valdez válasza Abu85 (#937) üzenetére


Valdez
őstag

Tehát ha nekem van egy ocl képes apum, meg egy ocl képes diszkrét vga-m, és a kijelző a dvga-ra van kötve akkor hogyan is működik ez?
Gondolom az apu-ban levő gpu-t biosban kell engedélyezni, ha engedélyezem, akkor nem az lesz az alapértelmezett (magyarul, nem kapok jelet a monitorra mert az apuban levőt használja)?
És ha kapok jelet a monitorra, akkor win-ben látni fogom mindkét vga-t, opencl-t használó programban pedig ki tudom választani a cpu-t, az igp-t, és a dvga-t is külön-külön, vagy akár mindet egyszerre?

(#944) Abu85 válasza Jack@l (#942) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy dologra gondolj. Egyszer ugyanezekkel a problémákkal szembesült a chipgyártás. Igaz, hogy nem voltak annyira súlyosak mint ma, illetve a Dennard scalling is csak a zátony felé közelített, és nem futott rá mint most, de mégis elég volt ahhoz, hogy a csodás 10 GHz-es processzorok jövőképéről letérjünk a többmagos processzorok irányába. Kijöttek a holmik, de idő kellett ahhoz, hogy a programozók kihasználják az extra magot. Erre jöttek a megoldások pl.: pthreads, illetve később az OpenMP. Nem azért váltottak a programozók mert olyan marhára könnyű több szálra optimalizálni, hanem azért mert rá voltak kényszerítve. A versenyhelyzet kényszerítette őket, hogy a programokat versenyképessé tegyék a konkurens megoldásokkal.
A helyzet ugyanaz mint pár éve, csak most teljesen megállt a Dennard scalling. Erre nem lehet már építeni. A teljesítményt tehát alig növekedő tranzisztorszám mellett kell előhúzni. A gyártók egységesen a GPU-ban látják a megoldást. Erre is vannak programozási megoldások. Régen a shaderekkel szenvedtek a kalandozók, és úgy kellett felépíteni a programot, mintha egy grafikus alkalmazás lenne, de mára van OpenCL, illetve C++ AMP. Ez nagyjából egy elfogadható szint. De kell egy egyszerűsítés, ami a következő lépés lesz. Ez a natív C++ támogatás. Itt nézheted az AMD GCN architektúráját, ami már támogatja, de ugyanúgy támogatni fogja az NVIDIA és az Intel későbbi megoldása is. Az Intelről már lehet is elképzelésed, hiszen a Larrabee alapjaira építik a jövőjüket, de még nem áll kész az implementálásra.
Ugyanígy a programozók helyzetéről. Nem lesz könnyebb programozni. Ugyanúgy utálni fogják, mint a több szálra optimalizálást, de a hardverek skálázhatósága ebbe az irányba biztosított, így ez már nem választás kérdése.
Valószínű, hogy a heterogén érában is elérjük a határokat, ahogy eddig is, de addigra remélhetőleg történik valami gyártástechnológiai áttörés.

Lehet, hogy te ebben nem hiszel, és ehhez jogod van, de azt nem lehet vitatni, hogy a gyártók miben hisznek. Gondolhatod, hogy kielemezték a helyzetet, illetve a lehetőségeket, és úgy jutottak arra az álláspontra, hogy a gondokra a lehetséges megoldás a GPU integrálása. Nem kell, hogy tetsszen ez a jövőkép, de ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#945) fatallerror válasza Jack@l (#942) üzenetére


fatallerror
addikt

ajánlom a figyelmedbe : DDDD

don't tell me what i can't do!

(#946) BullZeye válasza Jack@l (#942) üzenetére


BullZeye
veterán

A probléma ott van, hogy elérték a processzorok határait, és ezért indultak el integrált gpu irányába, hisz nem kevés sebességet ad az pluszba.
A probléma azzal van, hogy nem lehet kihasználni, mert aki ilyen procit vesz, az vesz mellé egy normális VGA-t is, és tavalyi teszteket nézve, elég sok Frame drop volt, mikor a monitor az alaplapba volt kötve, és azon keresztül számolta a videókártya.

Z77-es és Ivy bridges tesztet még erről nem láttam, úgyhogy ha találkozott vele valaki linkelhetne egyet.

(#947) Abu85 válasza Valdez (#943) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Feltelepíted az IGP-re a drivert, és nem kötsz rá kijelzőt. A driver betölt a Windows 7 indulásakor. A képen a Windows 7 arra a GPU-ra rakja ki, amire a kijelző van kötve. A sorrend az mindegy. Ahol ez számít az a Windows előtti állapot, de a legtöbb alaplap kínál lehetősége a GPU-k sorrendjének meghatározására. Megkéred, hogy a PCI Express porton keressek a GPU-t, ha ott megtalálja, akkor azon lesz kiküldve a kép.
A driver betöltése után minden erőforrás megjelenik. Az IGP-n persze nem lesz kijelző, így az csak úgy ott lesz.
A programtól függ, hogy az OpenCL hogyan van implementálva. De elméletben mindent be lehet fogni munkára.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#948) Jack@l válasza Abu85 (#944) üzenetére


Jack@l
veterán

Ok, mit szólsz a cikkes felvetéshez? Jó ötletnek tartod? Látunk ilyet a közeljövőben a PH-n?
Én nagyon kíváncsi lennék rá.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#949) Abu85 válasza Jack@l (#948) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van már egy elméleti cikk születőben a miértekről. Az NVIDIA és az ARM erről beszédes, így sok dolgot megtudtam. Manapság az Intelnek is megeredt a nyelve a heterogén éráról.

Tesztelni fogunk programokat. OpenCL-eseketés DirectCompute 5.0-sakat. Amint itt lesz a Trinity erről lesz egy átfogó elemzés az Ivy Bridge mellett is. Addig nem, mert a programokat meg kell szerezni. Egyeztetni a fejlesztőkkel, hogy adják ide tesztelésre, ha meg nem, akkor a gyártóktól kell elkérni. Végső megoldás meg a vásárlás, amit annyira nem szeretnénk, de ha nincs más mód, akkor az is ok.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#950) HSM válasza Abu85 (#944) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nem az a kérdés, merre fog fejlődni a technika, hanem az a kérdés, mikor. Mert én azt látom, bizon még nagyon döcögősen indul be ez a szekér, pont úgy, mint a többszálú programozás. 2-3 éve még nagyon sok profi programnál is örülhettél, mint majom a farkának, ha kijött egy rendes multitask verzió. De még ma is rengeteg program 1, vagy max 2 szálon fut, vagy legalábbis ennyit használ hatékonyan. Ha ehhez hozzáveszem, mióta van többszálú processzor az asztali piacon, akkor bizony van még legalább 2-3 évünk, míg a heterogén kütyük szükségessé válnak, vagyis mire az egységsugarú júzer is hasznát veheti, nemcsak aki a folyadékok áramlásának szimulálásában kíván gyönyörködni. ;) És ahogy írtad is, kelleni fog komolyabb szoftveres támogatás, meg idő, míg a programok ezeket használva elkészülnek, tehát asszem nyugodt lehetek majd a HD2500-as VGA-mmal, ami lesz, mert nem fog még hiányozni a +10EU, előbb fogok platformot cserélni. Úgyis lesz valami nem támogatott feature ezeken a cuccokon, hogy kénytelen legyél megvenni az újat, mire jönnének rá a progik... ;] Azt a néhány progit, amit egyszer érdemes kipróbálni alapon megnézek, a 6EU is ki fogja hajtani, pláne ha olyan jóféle hatékony a rendszer. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.