Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) csucsbicep válasza stfx (#400) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez hülyeség.

(#402) stfx válasza csucsbicep (#401) üzenetére


stfx
aktív tag

Persze ok is irtak, hogy gyanus a dolog es utannaneznek, de mivel sokkal kisebb teruletrol kell elszallitani a hot, meg kit tudja, hogy a 3d tranzisztor hotermelese mikent alakul, meg akar igaz is lehet.

(#403) fatallerror válasza stfx (#400) üzenetére


fatallerror
addikt

az anandtech-es preview hitelesebb szerintem... de messze van még a megjelenés :(

am nem kell tőle sokat várni. 20-30 w-al kevesebb fogyasztás meg kb 15%-al gyorsabb lesz az sb-nél de nem is hiszem h az sb tulajok a célközönség, azoknak minek váltani :]

don't tell me what i can't do!

(#404) stfx válasza fatallerror (#403) üzenetére


stfx
aktív tag

Az anandtechnel se tuning, se homerseklet meres nem volt. Attol meg hogy kevesebbett fogyaszt az ivy, meg lehet magasabb a homerseklete, a kisebb holeado felulete miatt. Persze az is lehet hogy a kereskedelmi forgalomba kerulo ivy-k uj steppinget kapnak, vagy az is ahogy a tweaktonosok irtak, lehet hogy valami nem stimmelt naluk. Az uj stepping benne van a pakliban, es lehet ez miatt van a csuszas. Mindenesetre erdekessegkep linkeltem a tweaktownt, nem a sotet(piros) oldalon allok. :)

[ Szerkesztve ]

(#405) fatallerror válasza stfx (#404) üzenetére


fatallerror
addikt

elméletileg ezeket a teszteket lesem közölhetnék még : D

am nem szóltalak le csak mondtam : D furán magas az a 97 w, szerintem is ez még nem az igazi majd a véglegesebb hidegvérűbb lesz : D de alapon meg normális én meg úgysem tuningolok :] 99% h ivy bridge lesz a köv procim :K

don't tell me what i can't do!

(#406) Jack@l válasza stfx (#404) üzenetére


Jack@l
veterán

Biztos a lap mért rosszul, vagy szarul volt rajta a hűtő, 100 fok már szerintem pusztulás közeli állapot ilyen kis csíknál.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#407) Abu85 válasza Jack@l (#406) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy szilíciumostya egészen elképesztő hőmérsékleteket is kibír. A maiak 120°C-on is elvannak. Nagyjából 130-140°C jelent problémát. A 100°C például Ultrabook szabvány, vagyis maximum ennyin mehet a proci és a dGPU. Persze mehet kisebb hőtermelés mellett is, de sajna sok gyártó kihasználja a lehetőségeket. Nyilván a hűtés nem valami komoly egy vékony gépben.
A csíkszélességre a feszültség van kedvezőtlen hatással. De ez sem általános dolog. A gyártástechnológiák különbségétől is nagyon függ.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#408) fatallerror válasza Abu85 (#407) üzenetére


fatallerror
addikt

az amit ott mértek nem alapórajelen volt, alapon kb annyira volt meleg mint a sb.

amúgy ez már a 2. ivy teszt amit leközöltek, azt mondtad a múltkor h ezeket az oldalakat akik idő előtt lehoznak bármit is jól megszopatja az intel

don't tell me what i can't do!

(#409) Abu85 válasza fatallerror (#408) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arról, hogy hol merre mi mennyi nem tudok nyilatkozni. Majd megnézzük. :)

Gondolom az ominózus oldalak feltöltötték a bankszámlát a büntire. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#410) fatallerror válasza Abu85 (#409) üzenetére


fatallerror
addikt

már ismerem az ilyen burkolt smiley-s kommentjeitek : D gtx 680 óta tanultam belőle, tuti h ti is kirakjátok a tesztet amikor megjelenik a cucc : D szerintem azt is tudod h mit kaptok, ha tudod kérlek nyugtass meg h i5-ös is lesz : D

ja de kb annyi embert vonzottak így az oldalra h még a bünti ellenére is megérte publikálniuk :] bár lehet nem akkora baj h kirakták mert ugye nem szedték le egyik tesztet sem

don't tell me what i can't do!

(#411) Abu85 válasza fatallerror (#410) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mondhatom meg, hogy mink van/lesz. Majd kiderül. :) Minél több termékre szeretnénk mérést.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#412) fatallerror válasza Abu85 (#411) üzenetére


fatallerror
addikt

még 1 hónap, de sok : D remélem sikerül úgy összehoznotok mint az sb-t :K

már szállingóznak az alaplapok is, 30k körül tökjó h77esek vannak, nekem az bőven elég lesz : D egyébként mintha nem is árulhatnák még az alaplapokat de lehet rosszul emlékszem

don't tell me what i can't do!

(#413) LackoMester válasza fatallerror (#412) üzenetére


LackoMester
addikt

A deszkákra ( chipset- re ) nemvonatkozik a tiltás, szóval árulhatják, és árulják is. A legtöbb helyen csak MSI van, az Asus- ok, Giga- k még valahol a tengeren konténerben utaznak. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#414) fatallerror válasza LackoMester (#413) üzenetére


fatallerror
addikt

most néztem az iponon h már egész sok van. 1 asus h77es tetszik 32k meg 1 asrock z77es 40k-ért. mire én veszek addigra még barátibb lesz a dolog, nem tudom h miért mondják sokan h drágák az ivy-s lapok, 24k-tól már vannak :U

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#415) LackoMester válasza fatallerror (#414) üzenetére


LackoMester
addikt

Én is mglepődtem az árakon, de az sosem baj, h. olcsóbb lesz valami, és nem drágább. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#416) fatallerror válasza LackoMester (#415) üzenetére


fatallerror
addikt

így 1 h77es meg 1 i5ös teljesen baráti lesz, szerintem időtálló dolog lehet

don't tell me what i can't do!

(#417) tomic válasza fatallerror (#414) üzenetére


tomic
addikt

Németeknél az Asrock Z77 Extreme 4 125 euro. Ez a legolcsóbb jelenleg ami kapható.

(#418) fatallerror válasza tomic (#417) üzenetére


fatallerror
addikt

mármint z77es de h77es sokkal olcsóbb és az is jó

don't tell me what i can't do!

(#419) KAMELOT válasza fatallerror (#418) üzenetére


KAMELOT
titán

MSI H77MA-G43 80euro nálunk. Elég jól felszerelt lap.
Proci árakra meg kiváncsi vagyok. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#420) fatallerror válasza KAMELOT (#419) üzenetére


fatallerror
addikt

jaja, vkinek már van ilyen a fórumban, emlékszem h linkelte a fotóit :K
amik kikerültek magyar árak szerintem reálisak, kb mint a sb, szerintem aki új gépet épít az a h77-i5 kombónál jobbat nem tud :]

don't tell me what i can't do!

(#421) Superhun


Superhun
addikt

(#422) csucsbicep válasza KAMELOT (#419) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Biztos jóval drágábbak lesznek, mint az sb procik és alig lesznek erősebbek, legalábbis az eddig kikerült eredmények alapján.

(#423) KAMELOT válasza csucsbicep (#422) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát azt gondoltam. Ezért max 77-es alaplapot éri meg venni és procit meg SB-t.

(#420) fatallerror: ahogy megnéztem jól fel vannak szerelve. Hűtés is jó rajtuk és áruk is elfogadható. Biztos többet érnek mint a H67-es lapok.

(#421) Superhun: sajnos ilyen agyonfeszelt nitrogénes bulival nem megy senki semmire.
1. nagy a fesz
2. folyékony nitrogén drága és 24/7-ben sok pénzt emészt meg
3. ha a VID range-n kívül van a fesz akkor nagyon hibázik a proci
4. fent áll a veszélye ,hogy elfüstöl a proci.

Rekordokra meg nézegetésre jók az eredméynek másra nem.
Maradjunk a lég- / vízhűtés és 5-5,2GHz körüli emberi értékeknél. Azaz 1,45-1,5V-ig. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#424) fatallerror válasza KAMELOT (#423) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem is szimpik, nem hiszem h a z77-re szükségem van, tuningmentes vagyok, sosem izgatott :]

ami "véletlenül" kikerült ár az megnéztem ezek voltak:
-i5-3450 - 56 500 ft
- i5-3550- 61 600
-i7-3770 - 88 500

na most ha ezek tényleg ennyibe fognak kerülni kezdőáron akkor szerintem korrekt, i5 nagyon jó vétel lehet. szóval kb 10 ezerrel lesznek drágábbak a mostani sb-khez képest és 15%-al gyorsabbak meg 20-30w-al kevesebb fogyasztásúak, az olyanoknak jön jól mint én, nyilván az sb felhasználóknak felesleges váltaniuk

don't tell me what i can't do!

(#425) LackoMester


LackoMester
addikt

Valószinűleg maradok az Asus- nál, nekem egyelőre a P8Z77-V PRO a legszimpibb, remélem az ára 210- 220 Euro- nál nemnagyon lesz több, vagy esetleg ami még szóba jöhet az ASROCK Z77 Extreme6, ez olcsóbb is, és jobban felszerelt.
Meglátjuk. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#426) fatallerror válasza LackoMester (#425) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem az asus-ok bios-a nagyon tetszik bár annyira nem számít mert sok időt ott nem kell eltölteni :] jókis cucc lehet mind2 bár szerintem a v pro 50-60e körül lesz

nem mai kérdés de nekem majd átkell gondolnom h h v z mert lehet h kell a pci slot az audigy hangkártyámnak mert gondolom az alaplapi még nincs ilyen jó

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#427) LackoMester válasza fatallerror (#426) üzenetére


LackoMester
addikt

Ezeken már EFI Bios van, egyébként a régi Asus BIOS- al sem volt semmi problémám ( nemúgy mint a Giga- sal ) egyébként a PRO ára 60 körül lesz ( már valahol elő is rendelhető 62 -ért )
Egyébként 3770K proci lesz benne, nem akarok hatalmas tuningot, de azért egy 20% OC- t jó lenne, ha simán bírná a lap. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#428) fatallerror válasza LackoMester (#427) üzenetére


fatallerror
addikt

erős lesz az tuning nélkül is, kérdés h mire használod : D

én részben a fogyasztás miatt térek vissza intelre meg kell a teljesítményéből is 1 kis szelet mert megőrülök h mennyi ideig tart 1 rart kicsomagolnom most meg sokx lekell szednem mkvmerge-el a magyar hangot és a muxing is lassú nekem (jó tudom szar a procim de a bulldozer sem felel meg nekem) szóval nem csak a játékról van szó de azt gondolom h nekem az i7 csak mutogatásra lenne jó, teljesítményben 1 i5 elég bőven :]

a fontosabb alaplapok mostani árai (amiket láttam árak lehet h nem a legolcsóbbak) amúgy:
Z-sek
ASRock Z77 Extreme-4 38 381 Ft
ASRock Z77 Extreme-6 52 174Ft
ASUS P8Z77-V 48 682 Ft
ASUS P8Z77-V Deluxe 69 192 Ft
ASUS Sabertooth Z77 61 826 Ft
MSI Z77A-G45 42 456 Ft
MSI Z77A-GD55 49 755 Ft
GIGABYTE GA-Z77X-D3H 42 151 Ft
GIGABYTE GA-Z77MX-D3H 34 399 Ft

don't tell me what i can't do!

(#429) LackoMester válasza fatallerror (#428) üzenetére


LackoMester
addikt

A mostani lapomhoz képest olcsóbbnak mondhatók ( majd 80 volt ), szóval nem olyan veszélyesek, legalábbis nálam belefér a keretbe, még a ASUS P8Z77-V Deluxe is, a plusz funkciókat a P8Z77-V PRO képest nem használnám ki, szóval elég lenne bőven ez is.
Sabertooth viszont érdekes lehet, ott viszont nemtetszik a ventiles hűtés. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#430) KAMELOT válasza fatallerror (#424) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha jó lapot akarsz akkor inkább Z-t hosszabb távon a több csatlakozófelület kifizetődőbb.
PCI PCI-E meg a többi.
Ahogy elnézem jó drágák.
Én i7-3820 + Asus Sabertooth X79-et tudok szerezni 65K + 65K-ért. :)
Én semmiképpen sem vennék se SB-t se IB-t. ha már alaplap és proci akkor legyen a legjobb és legolcsóbb.
Igen ha te váltani akarsz AMD-ről akkor neked minképpen jobban megéri Z77 + SB i5-2500K
Így olcsón megúszol egy szuper gépet.
BIOS-t meg csak egyzser állítod az elején és utána nem kell semmit benne matatni. Nekem a régi BIOS is megfelelel. Egyszerű gyors könnyű kezelni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#431) fatallerror válasza KAMELOT (#430) üzenetére


fatallerror
addikt

ezen gondolkodom én is, mert így olcsóbb lenne nekem 1 z-s mint 1 h-s+ hangkártya és ahogy néztem a normális hangkártyák drágák így még megtartanám ezt a jókis audigy-t :K

de van időm eldönteni, kb ősszel lesz ez a gépcsere : D addigra a vga meg a prociárak is beállnak :]
a bios engem sem igazán érdekel, nem sokat időzik ott az ember : D

don't tell me what i can't do!

(#432) LackoMester válasza KAMELOT (#430) üzenetére


LackoMester
addikt

Most nemértelek, Én semmiképpen sem vennék se SB-t se IB-t. ha már alaplap és proci akkor legyen a legjobb és legolcsóbb.
Egész idáig azt írtad, h. milyen jó lesz az Ivy, most meg nemkéne?

Én i7-3820 + Asus Sabertooth X79-et tudok szerezni 65K + 65K-ért. Akkor vedd meg, jó ár. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#433) fatallerror válasza LackoMester (#432) üzenetére


fatallerror
addikt

na mondjuk én olyat biztos nem vennék. többet fogyaszt és alig gyorsabb a 2600k-nál

don't tell me what i can't do!

(#434) KAMELOT válasza LackoMester (#432) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor félreértettél.
természetesen IB és SB-vel semmi gond. nem azt írtam ,hogy rosszak vagy gond van velük csak ha tudok picivel drágábbért sokkalta jobb alaplapot venni akkor inkább azt veszem.
Ha nem lenne ilyen lehetőség akkor i5-2500K + Z77-es alaplap mindenképpen.
Hiszen az a teljesítmény mindenre elég.
ÁÁÁ jó is lenne....de őszintén nekem az ami van bőven elég. Amit cserélni fogok az max a videókártya lesz és az is csak a GTA 5 végett. Oda már nem lesz elég a HD5670. Egy HD7850 / 7950 lesza befutó nálam. meglátjuk melyikre lesz zseton. :D

(#433) fatallerror: igen őszre már kijön a GTX6xx sorozat szóval a hardver árak beállnak a régi kerékvágásba. szeptember október tájékán érdemes vásárolni gépet akkor lesznek jók az árak. Reméljük.
tesztben konnektorból mérve i7-3930K 4,5GHz + HD6970 fogyasztott IDLE 95W. Szerintem nagyon szuper az. Persze ha neked ennél kisebb fogyasztás kell akkor számodra más alternatíva kell.
Előzetes tesztek alapján 0,995V-on megy az IB 4GHz-t. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#435) LackoMester válasza KAMELOT (#434) üzenetére


LackoMester
addikt

Alap, h. ha kicsivel drágábbért tudok jobb deszkát, pocit venni persze h. megveszem, de ez szinte mindenre vonatkozik. Én is gondolkodta, a 3820- on, de az Ivy- s ( 3770 K ) rendszer olcsóbb és mellesleg gyorsabb is.
Egyébként amint elérhető már veszem is. :K
Kártyám eladó lesz nyár végén, megveheted. :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#436) fatallerror válasza KAMELOT (#434) üzenetére


fatallerror
addikt

nem csak a kisebb fogyasztás miatt lsz ivy-m hanem mert árban picit elérhetőbb : D
meg mondom, én nem tuningolok mert minek : D amire nekem kell felesleges

#435) LackoMester: te dolgozol is a géppel?

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#437) LackoMester válasza fatallerror (#436) üzenetére


LackoMester
addikt

persze... :DDD én Nem. ;)
az asszony szokott az apósomnak nyomdai munkálatokba besegíteni ( adobe photoshop ), max ennyi ;)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#438) fatallerror válasza LackoMester (#437) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor minek az i7? hogy legyen? xD

don't tell me what i can't do!

(#439) LackoMester válasza fatallerror (#438) üzenetére


LackoMester
addikt

most is az van :B , hobbym a PC, és mert kell.... ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#440) fatallerror válasza LackoMester (#439) üzenetére


fatallerror
addikt

ja látom már mid van, na arról már igencsak érdemes váltani, durván 4 éves proci, szép :]
mondjuk ha az intel prociéletkorokat nézem akkor nekem is eszembe jutott már h akkor még 25-30 ezret rádobni és i7 a 8 szál miatt mert később még jól jöhet és akkor lehet kihúzna 4 évet sőt simán ha azt nézem h az én gépemben 3 éves cuccok vannak és épp h középkategóriások voltak már akkor is :K
na de nem látom még a jövőt, azért nem kell az összes pénzem a gépbe ölni :B

don't tell me what i can't do!

(#441) mobal válasza LackoMester (#439) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szaggat a Cod? :P :DDD

Akarok venni egy új, komolyabb notebookot, üzletit. Úgy döntöttem (mert csunyák a mostani modellek Latitude E6420 / ThinkPad T420) megvárom az Ivy -t. Úgy érzem jó döntés volt :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#442) KAMELOT válasza LackoMester (#435) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha azt veszük ,hogy a Z77 lap olcsóbb és csak a proci picikét drágább akkor az megéri jobban + fogyasztás is kisebb lesz.

(#441) mobal: jól teszed ,hogy megvárod az IVY-s notebookokat. Nagy telejsítmény alacsony fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#443) LackoMester válasza fatallerror (#440) üzenetére


LackoMester
addikt

hmmm...2 éves...
a jövőn ( PC- re gondolok ) nemnagyon érdemes agyalni, hidd el ha nem érné meg nekem a váltás akkor nem váltanék...

Kamelot
ahogy már korábban írtam a fogyasztás nemnagyon érdekel, de a tesztek al a 3770K gyorsabb mint a 3820, és kevesebbet is fogyaszt... :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#444) mobal válasza KAMELOT (#442) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen! És bár nem vagyok nagy gamer, néha kis cod meg mmorpg de ha nem vagyok otthon és elönt az unalom (lukas óra rulz) talán jó ha lenne ilyen módszer is főleg télen az idő kitöltésére. Amúgy meg játszani ott az asztali, amúgy nem fő szempont gépnél. Javában gondolkodom, főleg Android és már kevés neki az ULV -s Core 2 Duo. No meg ha fut egy webszerver vm akkor is érezni, hogy valami lassú.

Akkor jól gondoltam, hogy az Ivy -re várni mostmár + 2 - 4 hónapot megéri. Árban remélem ugyanott lesznek a gépek ~ 300e pénzért.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#445) fatallerror válasza LackoMester (#443) üzenetére


fatallerror
addikt

jó de maga a proci 2008 novemberi 3,5 éves :]

és jöhet itt akármilyen next gen konzol új grafikai mocikkal még akkor is elég lesz az sb, ib nekik, pont h kb akkor hajtják ki : D szóval szerintem még befektetésnek is jó lehet nekem az ivy bridge

don't tell me what i can't do!

(#446) LackoMester válasza fatallerror (#445) üzenetére


LackoMester
addikt

hmmm... csak nem a C i7 930- as ( az Q1 2010- es ) ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#447) fatallerror válasza LackoMester (#446) üzenetére


fatallerror
addikt

ops összekevertem a 920assal :B

don't tell me what i can't do!

(#448) KAMELOT válasza mobal (#444) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindeképpen megéri megvárni. 300e Ft-t laptopért. ÚÚÚ az már kemény. :)

(#443) LackoMester: persze hogy gyorsabb más architektúra. És jóval alacsonyabb feszen is megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#449) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Igaz az hogy ha nem ivy proci van a z68/z77 lapban hanem egy pl. egy 2600K(sandy) akkor nem müködik a pci-e 3.0...tehát felesleges p67-ről meg egy 2600K-ról váltani z68/z77-re mert úgysem müködik a dolog??
Köszi!!
:R

[ Szerkesztve ]

(#450) csucsbicep válasza ScomComputer (#449) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Még eleve a PCI-E 3.0-án semmi értelme.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.