Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) LackoMester


LackoMester
addikt

Vihar előtti csend. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#852) deicide


deicide
veterán

Érdekelhet valakit jövő heti átvétellel 3770K olcsón? :DDD Megtartanám magamnak, de nincs kedvem szerelgetni, meg akkor már jó volna egy Z77 is alá...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#853) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Tűkön ülök. Lássuk már lássuk már lássuk már!

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#854) MiklosSaS válasza deicide (#852) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudok valakit akit igen !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#855) p87 válasza deicide (#852) üzenetére


p87
senior tag

Pm!

[ Szerkesztve ]

(#856) sgamez


sgamez
tag

Van egy gépem celeron G540 es procival, amit most videókártyával szeretnék bővíteni. A kérdésem az lenne hogyha veszek bele egy radeon 6670 es kártyát, akkor az igp és a kártya teljesítménye összeadódik?

(#857) korcsi válasza sgamez (#856) üzenetére


korcsi
veterán

Nem.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#858) MiklosSaS válasza sgamez (#856) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Valamit olvastam de nem tudom megerositeni, hogy ha tudsz valamit babralni a virtu lucid-al, valahogy ossze lehet hangolni. De nem vagyok temaban, probalj utana nezni netten.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#859) #64791808 válasza sgamez (#856) üzenetére


#64791808
törölt tag

G540-nel nem megoldható ebben a formában.

(#860) sgamez válasza #64791808 (#859) üzenetére


sgamez
tag

Milyen formában működne?

(#861) fatallerror válasza sgamez (#860) üzenetére


fatallerror
addikt

most tudom h én leszek a bunkó de nem fáradnál át abba a topikba ahova ez szorosan kapcsolódik? :]

don't tell me what i can't do!

(#862) sgamez válasza fatallerror (#861) üzenetére


sgamez
tag

oké :Y

[ Szerkesztve ]

(#863) TomiLi


TomiLi
addikt

Iponon az IT cikkek alatt már kint van egy ivy bridge sandy bridge cikk címe, de nem lehet megnyitni.
(gondolom a fentebb említett 18:00-ra kell várni)

Bogyóka

(#864) warcat válasza TomiLi (#863) üzenetére


warcat
veterán

Olvastam anno, nem új, 1-2 hetes,csak Intel bácsi gyorsan levetette,azért is van 21 hozzászólás.
Viszont a 6 órásból lehet lesz valami.

EA: It's in the crate!

(#865) fatallerror


fatallerror
addikt

hivatalos a 9:00 am pt tehát még 40 perc

don't tell me what i can't do!

(#866) Valdez


Valdez
őstag

Hát ha az e1 is forró lesz, akkor várhatunk még pár steppinget mire kiforr a dolog.

(#867) zoleeno1 válasza TomiLi (#863) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az már április eleje óta ott van, csak az intel megkérte őket, hogy jó lenne ha nem tennék közé a megjelenés előtt :) [link]

szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#868) TomiLi válasza warcat (#864) üzenetére


TomiLi
addikt

jah... én meg azt hittem, hogy ez csak mostani "előkészület".... :B

(#867) zoleeno1 : :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#869) fatallerror válasza Valdez (#866) üzenetére


fatallerror
addikt

én év vége fele fogok venni talán addigra megoldják v nem, de szerintem nekem nem is kell majd k-s, nem vagyok az a tuningember :]

tehát a tuningot leszarom meg azt is h hány százalékkal lesz gyorsabb, az érdekel h mennyivel fogyaszt kevesebbet :K (ill olyan szempontból ha akkor vásárolok úgy sem lesz más, jó még bulldozer : P )

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#870) #64791808 válasza fatallerror (#869) üzenetére


#64791808
törölt tag

Arról nem beszélve, hogy a K nélkülieket is meg lehet hajtani egy kicsit. Alattam is 2600 van, és megy 3,9-4,2 gigát terheléstől függően.

Megnézem a teszteket, ha a 3770K léggel valóban nem kiemelkedő, akkor veszek egy 2700K-t.

(#871) fatallerror válasza #64791808 (#870) üzenetére


fatallerror
addikt

azért a chipset előnyeit, újdonságait is vedd figyelembe h kell e neked ill ha nem évente fejlesztesz jól jöhet a pcie 3 meg az usb 3

don't tell me what i can't do!

(#872) #64791808 válasza fatallerror (#871) üzenetére


#64791808
törölt tag

Egy Z77 Extreme 4 van a gépben, USB3-mal eddig csak a gond volt, de van SB alatt is, PCIe 3 meg nem kell.

Asrock Z77 Extreme4 jelenség:
- a BIOS csak a felső USB3 portokra kötött billentyűzettel megy, ha lejjebb, az USB2-re kötöm, akkor nem
- a windows, amíg nincsenek USB3 driverek telepítve, addig nem látja a felső két portot

Tehát beüzemeléskor kb 26x kötöttem át a billt :D

(#873) fatallerror válasza #64791808 (#872) üzenetére


fatallerror
addikt

és gondolom nem 26x mondtad h k. anyád, b..meg : DD

#874) Cerebellum: haha, nekem fáradtsági állapottól függ, bár többnyire én is csak elbabrálok, főleg mostanság, de nemrég még az összes általam ismert csúnyaszót elmondtam : D

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#874) #64791808 válasza fatallerror (#873) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ó nem. Nekem ez ilyenkor kihívás, és minél többet genyázik velem egy adott probléma, annál nagyobb a katarzis, mikor megértem és megoldom a problémát. Mert ugye olyan nincs, hogy nem.

(#875) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Kivancsi vagyok az Anand reviewra a preview utan, de leginkabb a [H] cikke erdekel.

Kyle nagyon szokimondo volt a 3960Xes es a Bulldozeres reviewban az eredmennyel kapcsolatban, legalabb egy oszinte velemenyt is lehet olvasni a sok alkatreszert kuncsorgo oldal mellett. :K
Nem mintha az eredmenyt nem tudnam magam kielemezni de ertekelem a szokimondasat kulonosen a BDs "reviewk" utan. :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#876) fatallerror


fatallerror
addikt

itt az első :]

ph-n is kint van :]

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#877) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Ivy Bridge won't typically overclock as high as Sandy Bridge on air.

The frequency delta isn't huge. You'll still be able to hit 4.4 - 4.6GHz without resorting to exotic cooling, but success in the 4.8 - 5.0GHz range will be limited to water alone for most.

Anand az OCrol, ugy latszik megis csak igazuk volt a sracoknak az XS-en.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#878) Abu85 válasza Klikodesh (#877) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Viszont cserébe az IGP sokkal jobb lett. :) Ez volt az Ivy lényegi fejlesztése. Két oldalon elemeztük is, hogy szépen ki lett gyúrva. Az általános számítások felé viszi az Intel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#879) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Végre itt a teszt.

(#880) fatallerror válasza Abu85 (#878) üzenetére


fatallerror
addikt

bezzeg mostmár idetoltad a pofid abu : DDD

várom már h melóm, pénzem legyen és vehessem meg a kis ivy bridgem :K oliverda azt írta h 40 fokos csak (nem írta h milyen állapotban) szóval tökjó

don't tell me what i can't do!

(#881) Klikodesh válasza Abu85 (#878) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ahogy elnezem Anand majdnem egy egesz reviewt szant az IGP elemzesere... :DDD
Nem erzem kicsit sem marketingszagunak a dolgot, plane nem azzal a hatterben, hogy az Intel hagyta hogy csinaljanak egy previewt... :))

Tudom mar regota tudtuk hogy az IGpre es a fogyasztasra lett kihegyezve, de azert elt bennunk a remeny, hogy meglesz az ivyvel 5G leggel, hat nem ugy nez ki. :(

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#882) fatallerror válasza Klikodesh (#881) üzenetére


fatallerror
addikt

a tuningosok tuningoljanak mást : D bőven elég ez alapon is... ráadásul a tuningosok értenek annyira a gépekhez remélem h nem vártak megváltást ettől a cpu-tól, tick azaz die shrink az sosem a forradalomról szólt hanem a foltozásról és ez sikerült is :K

mindenképpen jó cucc lett és senki nem fogja megbánni ha ilyet rak a gépébe :))

don't tell me what i can't do!

(#883) fatallerror


fatallerror
addikt

órajel/hőmérséklet

don't tell me what i can't do!

(#884) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

A Hardocp review elolvasara sem erdemes annyira nem forditottak ra idot, par sorban idezni tudom toluk amit olvasni erdemes mert azert mindig megnevettettek.

Kar mert a max stabil OC eredmenyeik egy reviewban torteno publikalasa nagyon jo a piacon elerheto procik osszehasonlitasara.

Velemenye az ivy-rol:

The new Ivy Bridge processors from Intel are surely a win...for Intel.

Bulldozerrol:

It has been a while since we referred to an AMD product as an "abortion," but we all know that Bulldozer is certainly fitting of that title.

Persze ezek semmik ahoz kepest mit kapott szegeny Intel a 3960X-ert:

Intel debuts its $1000+ Extreme Edition 3960X processor parroting how great it is for the gamer and enthusiast. With 6 cores and 12 threads, a new motherboard and chipset platform, and quad channel DDR3, Intel as done the impossible, given us everything we don't want, and nothing we do want.

One of the most craptacular things about this review, is that Intel did NOT sample us its K series Sandy Bridge E processor. You know, the only one we give a damn about? Yeah, we know that is stupid and you might as well leave now. :))

Megnezem a PHs cikket mert Anand szorgosan lebenchelt mindent amit Intel eloirt neki, Kyle meg ugy nez ki el elaludt a benchek kozott es inkabb feladta, jo lenne valami normalis hangnemu cikket talalni.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#885) warcat válasza fatallerror (#883) üzenetére


warcat
veterán

Na ez végre hasznos, akár 1,1 V-on lehetséges a 4,4-4,5 Ghz és sweet spot, 1,2V-nál érdemes megállni,de elballaghatsz 4,7 Ghz környékéig de már feleslegesen sokat fogyaszt és melegszik.

Akinek elég a 24/7-re kiszemelt 4,5 Ghz annak remek választás marad,és még az undervolting is fasza ha le lehet menni 0,9V-ra.
Még keresni kell egy hasonlót 3570k-ra, ott ugye nincs HT,valószínűleg hűvösebb.

EA: It's in the crate!

(#886) csucsbicep válasza warcat (#885) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jó tuningban tényleg nem csinált nagy csodát, de itt is lesznek brutál példányok, bár azok sb-en is akadnak.
HT hiánya miatt persze, hogy hűvösebb.

(#887) Klikodesh válasza fatallerror (#882) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Boven eleg. Tudod, kinek, mire...

Mint irtam nem vartunk sokat a ticktol csak egy 10% koruli max oc novekedest 5G air teljesen kielegito eredmeny lett volna, azert a tickek ezt nagyjabol eddig szoktak hozni.

Igen most van helyette az igp... nem kinoznam magam se ot azzal hogy 1600p-t megkisereljem rajta.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#888) TomiLi válasza warcat (#885) üzenetére


TomiLi
addikt

Na engem is a 3570K érdekelne és nekem bőven elég lenne a 4.5GHZ, vagy ha csak 4.4, nem halok bele.

Bogyóka

(#889) hermanyi válasza warcat (#885) üzenetére


hermanyi
őstag

Én úgy látom ,hogy csak komoly hűtővel érdemes piszkálgatni mert azok a 80-90C fokok elég kemények ha azt nézzük vízzel voltak hűtve .
Nekem a 2500K-m nem megy 80 C ig léggel .
Tudom HT meg stb , de azért kíváncsian várom hazai teszteket .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#890) fatallerror válasza warcat (#885) üzenetére


fatallerror
addikt

szerintem ez a tuning dolog kb az egyetlen amibe belelehet kötni és ez is olyan h szerintem az emberek 70-80%-át nem is érinti mert nem tuningol...de még ezzel együtt is szerintem megkérdőjelezhetetlen h a legjobb ár/érték arányú proci a piacon az ivy bridge

don't tell me what i can't do!

(#891) fatallerror válasza Klikodesh (#887) üzenetére


fatallerror
addikt

az igp senkit nem érdekel jelenleg amíg ilyen gyengék (az amd-é is gyenge). ha a vga kitud kapcsolni akkor erre jó az igp netezni esetleg még 1 1080p-s filmet is elbír bitrátától függően
legtöbbünket szerintem az 5 ghz-es órajel sem bár van aki nem alszik jól ha nincs meg a 4,5 ghz ( #888) ceaser ) :]

a másik és legfontosabb és caps-el írom: EZ VAN, BEMÉSZ A BOLTBA AKKOR EZT TUDOD VÁLASZTANI VAGY A BULLDOZERT VISZONYLAG ELÉRHETŐ ÁRON, HA NEM TETSZIK AKKOR NEM VESZEL SEMMIT :B

don't tell me what i can't do!

(#892) csucsbicep válasza fatallerror (#891) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

IGP-ről nekem is ez a véleményem, jelenleg egyik sem olyan erős, hogy húú. Netezni, meg videot nézni elég bármelyik.

(#893) Abu85 válasza Klikodesh (#881) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Látom, de csak a teljesítményt mérik. Fura, hogy architektúra mélységeit eddig máshol nem láttam. Pedig nagyon fontos változások voltak, amiket mérésekkel talán nem lehet kimutatni, ezen sokat dolgoztam, hogy megszerezzem az adatokat.

Az IGP sokkal fontosabb volt. Az Intel is látja, hogy megáll a skálázás. Egyszerűen az IGP biztosítja a további teljesítményt. Azt nem mondom, hogy ez egy szuper IGP. Vannak még hibái, de azt kell nézni, hogy honnan indultak. A Gen6 egy ezer sebből vérző szar volt, most pedig a sebeket bekötözték, és skálázhatóvá tették, emellett felokosították is, hogy ne legyen gondja a programok, illetve a játékok általános gyorsításával sem. OpenCL-lel és C++ AMP-vel már ott a lehetőség a fizika számítására az IGP-n. Minden extra GHz-nél többet ér ez a teljesítményben, és a fogyasztás sem lesz magas.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#894) warcat válasza fatallerror (#891) üzenetére


warcat
veterán

Azért nem ilyen egyszerű a helyzet, 2500k boltban 54,bazárban 50,használtan meg mondjuk 45,ehhez képest elég vastagon megkérik az árát a +5%-nak ami kényelmesen 60 felett van. :)

EA: It's in the crate!

(#895) Klikodesh válasza fatallerror (#891) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ezt nem kapod meg a boltban ha bemesz legalabbis en nem latom. ;)
Viszont mekem ugy tunik hogy tudom valasztani a Sandy-t es a Sandy-et is az altalad emlitett BDn kivul. :DDD

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#896) fatallerror válasza warcat (#894) üzenetére


fatallerror
addikt

és #895) Klikodesh
jó de az sb aki kapja marja tehát nem lesz csak amíg elnem fogy azaz választási lehetőség nem sokáig lesz, használtan meg hardverapróról sem mindenki vásárol :]

jó tudom nyomi vagyok h boltban vásárolok xD

don't tell me what i can't do!

(#897) csucsbicep válasza fatallerror (#896) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hidd el sb nem fog eltűnni egyik napról a másikra. Még 775-ös procik is kaphatóak...

(#898) TomiLi válasza fatallerror (#891) üzenetére


TomiLi
addikt

Én nem ezért nem alszom jól, csak ez már nem ide tartozik! :DD :P

De már tegnap rendeltem egyet, majd meglátjuk, hogy mit bír léggel. Elvileg csütörtökön van itt, hétvégén majd lehet piszkálgatni, ha már "K"-s proci.... :B

(#899) fatallerror: :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#899) fatallerror válasza csucsbicep (#897) üzenetére


fatallerror
addikt

nem az a lényeg, arra akartam rámutatni h mellényúlni nem lehet az ivy bridge-el sem, nyah :B de mire én veszek vmit csak nem lesz, meg lesz addigra új bulldozer is, hátha jó lesz :]

oliverda kiszerkesztette a jó kis poénom a másik topikban :(

#898) ceaser: fúj biztos vmi undi szóval tényleg ne írd : D

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#900) Klikodesh válasza TomiLi (#898) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Gondolkodtam rajta hogy rendelek kulfoldrol azert vartam az elemzeseket, csutorok kapnam en is de az eredmenyek lattan maximum masodkezbol veszek olyan minimalis a plusz amit a sandy mellet nekem adna hogy nem adnek sokat erte.

(#894) warcat

Szerencses vagy, megjegyteztem ezt en is valamelyik review utan a kozelmultban es kaptam is rendesen erte "mekkora hulye vagyok" mert ujat es hasznaltat ossze merek hasonlinatni. :D

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.