Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) tomic válasza toyone (#1236) üzenetére


tomic
addikt

Meg egyszer szeretnem megköszönni a segítséged. Mindenki furcsálja ,hogy nem ment . De az is lehet ,hogy egy hibás példányt fogtam ki.

(#1252) p87 válasza csucsbicep (#1243) üzenetére


p87
senior tag

Megnéztem, igen, külön külön lehet szabályozni a ventiket, mindegyik csatlakozónak van egy állítható grafikonja.

(#1249) Keldor papa: 148k volt tisztán, de utazási költség miatt ~160k. De így is megérte mert ahogy látom most jól elszálltak az ivy proci árak.

[ Szerkesztve ]

(#1253) TomiLi válasza Jack@l (#1238) üzenetére


TomiLi
addikt

Ebből a hsz.-edből az derül ki, hogy Te értesz hozzá, én meg nem! :DD

(#1239) fatallerror : Még régebben egy 2600k-m volt, kb. úgy néz ki, ez a mostani venti, mint az akkori.

(#1240) N_A_S És tényleg! Az tényleg lehet gond, mert most raktam fel a rendszert, és még nem frissítette SP1-gyel. :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1254) csucsbicep válasza p87 (#1252) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszönöm. :R

(#1255) TomiLi válasza N_A_S (#1240) üzenetére


TomiLi
addikt

Megjöttek a GFlops-ok, és természetesen vele együtt a forróság is....

Bogyóka

(#1256) emre33 válasza TomiLi (#1255) üzenetére


emre33
addikt

Ezen forróság miatt gondolkodom, hogy i7-3770K helyett i7-3770 veszek.
39x szorzón lehet futtatni, vagyis 3900Mhz-n.
Talán az egészségesebb 24/7-re, mint 4500 és a forróság.

non K cpu tudja a VT-d -t
Ezt maximum vmwarea futtatásánál használhatom ki? Ott gyakorlatilag mit lehetne tapasztalni?

Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)

Kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1257) Attix82 válasza TomiLi (#1255) üzenetére


Attix82
őstag

A hűtőd ilyenkor langyos?

(#1258) tomic válasza TomiLi (#1255) üzenetére


tomic
addikt

Ezt mivel hűtöd?

(#1259) TomiLi válasza Attix82 (#1257) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem néztem.

(#1258) tomic Noctua NH-U12P, meg egy alpenföhn 120-as venti. (nem egy favorit hűtő, de nem tudom, hogy hozna-e javulást egy erősebb hűtő )

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1260) Attix82 válasza TomiLi (#1259) üzenetére


Attix82
őstag

Megnéznéd esetleg kézzel a hűtőd forró e.

(#1261) N_A_S válasza TomiLi (#1255) üzenetére


N_A_S
veterán

Teljesen rendben vannak egyébként az értkékek, ha ilyen fesz mellett lemegy a 20 run, akkor egész jó kis procit fogtál ki. SB-nél az volt a módi hogy Linx alatt ne engedd 85 fölé egyik magot se, itt szerintem ha 90 alatt tudod tartani akkor nyugodt lehetsz, mivel ezeknél 7 fokkal feljebb lett tolva a TjMax a Sandyhez képest

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1262) TomiLi válasza N_A_S (#1261) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi a hasznos információkat! :R
Meg is csinálom a 20 körös tesztet. Az SB-nél is egyszer lőttem be, aztán hónapokig rá sem néztem semmilyen teszt programra.
Úgy vagyok vele, hogy nálam a későbbiekben, ilyen terhelést soha nem fog kapni többet a proci, mint egy ilyen teszt során.

(#1260) Attix82 ÁÁÁ, semmit nem érezni a cpu-n belüli forroságból: kívül.
A házamban olyan orkán van, hogy csak annak a hűvös szelét érezni, a hőcsöveket kívülről megfogva (belülről nem megy... :DDD ) nem lehet érezni semmilyen meleget.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1263) Attix82 válasza TomiLi (#1262) üzenetére


Attix82
őstag

Ez a baj, menne ez jobban csak nem adja át a hőt :(

(#1264) TomiLi válasza Attix82 (#1263) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor végeredményben tényleg akármilyen hűtőt rakhat rá az ember, ha a procin belül van a "hiba"?

Bogyóka

(#1265) Attix82 válasza TomiLi (#1264) üzenetére


Attix82
őstag

Kb igen.

(#1266) fatallerror válasza Attix82 (#1265) üzenetére


fatallerror
addikt

és mit írtak az oc-sok? hogy a felső borítás alatt lévő pasztamennyiség kevés/sok? elfelejtettem már és lustavagyok elolvasni megint xD
ha csak ennyi ezt könnyű orvosolnia az intelnek

don't tell me what i can't do!

(#1267) slayer007 válasza fatallerror (#1266) üzenetére


slayer007
tag

nem csak, h kevés, hanem minőségileg is gyengébb, mint kellene.

Im insane, what's your excuse?!

(#1268) LackoMester válasza p87 (#1242) üzenetére


LackoMester
addikt

Cs, bakker én is ugyanezt rendeltem, csak nálam a hűtésért egy Gelid GX7 -es felel majd.
Grat. :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1269) fatallerror válasza slayer007 (#1267) üzenetére


fatallerror
addikt

de akkor orvosolható a dolog az a lényeg :]

ők ki is próbálták más pasztával? (vazze mindjárt elolvasom megint)

don't tell me what i can't do!

(#1270) Pietrosz válasza fatallerror (#1269) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem tudom hányan fogják szétvagdosni a procit emiatt..
Intelnek meg kb mind1.

[ Szerkesztve ]

(#1271) MiklosSaS válasza LackoMester (#1268) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A Gelid-el jol fogsz jarni. 2 vagy 1 ventis ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1272) HSM válasza Pietrosz (#1270) üzenetére


HSM
félisten

Intelnek nem mind1. Ha szétvágod és kipurcan, nem kell másikat adniuk gariban. Ha nem vágod szét, akkor meg pont melegszik annyira, hogy ne feszelhesd agyon, emiatt megincsak nem fog tudni gariidö alatt kinyúlni. Win-win... ;)

(#1273) Erdei88 válasza HSM (#1272) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezekre a procikra is lehet plusz pénzért garit venni, ha tuning közben szállna el?

(#1274) LackoMester válasza MiklosSaS (#1271) üzenetére


LackoMester
addikt

Egyelőre csak 1, de valószinűleg ez is bőven elég, ha esetleg kevés volna, amit nemhinnék akkor veszek + egy ventilt. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1275) HSM válasza Erdei88 (#1273) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, de a tuning gari se szétvágási gari. :) A höfokra meg mindenki figyel, így nem lesz annyi proci halálba feszelve.... :D
Én is jobban örültem volna a régi megoldásnak, de megértem, miért hanyagolták itt. Én pl. ezért nem is gondolkozom használt SB vásárlásán, amilyen feszek elfogadottak voltak ott a topicban 24/7-re, sokszor csak pislogtam...

[ Szerkesztve ]

(#1276) Pipó


Pipó
őstag

Mivel sok embert visszatart a vásárlástól a magas hőfok, szerintem az intel rákényszerül, hogy találjon valami megoldást. Majd az eladási adatok elemzése rádöbbenti őket.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#1277) Attix82 válasza Pipó (#1276) üzenetére


Attix82
őstag

Szerintem ezen az újrapasztázás sem segítene, tuning viszonylag kevés embert érdekel, alapon meg nagyon jók.

(#1278) korcsi válasza Pipó (#1276) üzenetére


korcsi
veterán

A vásárlók 99%-ának fogalma sincs arról, hogy hömérö van a prociban, a nem k-s prociknál meg oly mindegy, azt úgyse tudod elfüteni.
Az Amd mellett az Intel megint remek negyedéveket fog csinálni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1279) fatallerror válasza Pietrosz (#1270) üzenetére


fatallerror
addikt

úgyértettem h a teszter srácok de már elolvastam és nem kísérleteztek csak megállapították h a a titkós szósz nem az igazi : D

lehet h később megcsinálják (bár kétlem) de felesleges valóban, a jobb tuning miatt minek. az átlagnak meg jól müxik
inkább a haswellre javítják ki, szerintem már leszarják az ivy-t, gőzerővel dolgoznak az újon :))

legtöbb embernek felsem tűnik h meleg

don't tell me what i can't do!

(#1280) XaraX válasza fatallerror (#1279) üzenetére


XaraX
addikt

"legtöbb embernek felsem tűnik h meleg"
Ezen jót derültem, ha már fel sem tűnik, ott már nagy a baj. :D

(#1281) fatallerror válasza XaraX (#1280) üzenetére


fatallerror
addikt

miért tűnne fel? az 1 dolog h itt a kockák agyontuningolják meg 100%-on terhelik de az átlag nem fogja se tuningolni se 100%ig terhelve használni, alapon meg nem olyan meleg. pont ezért nem hiszem h komolyan foglalkozna ezzel az intel

don't tell me what i can't do!

(#1282) TomiLi válasza fatallerror (#1281) üzenetére


TomiLi
addikt

Szerintem nem cpu vonatkozásában értette Xarax! :DDD

Bogyóka

(#1283) fatallerror válasza TomiLi (#1282) üzenetére


fatallerror
addikt

ja lol most esett le : DD

don't tell me what i can't do!

(#1284) HSM válasza Pipó (#1276) üzenetére


HSM
félisten

Miért kényszerülne rá? Tuning nélkül, vagy a sima K-nélküli darabok húzva is igen kellemesen hűvösek, jóval 4Ghz felett és jócskán megemelt feszültségen kezdődnek a melegedési "gondok".
Komoly összegben fogadnék, hogy nem véletlen lettek ezek így kiadva. :K Az emberek ha a hőfok rendben, hajlamosak elfelejteni, hogy csökkent a csíkszélesség. Anno a 65nm-es Q6600-amnak nem mertem többet adni 1,4V-nál, a 45nm-es I7 920-amnak 1,35V-nál, az emberek meg lazán küldik 1,3V felett az SB-ket, a 22nm-es IB-nél is lazán mérgelődnek, hogy 1,3V-on már iszonyat meleg.... :W

(#1285) fatallerror válasza HSM (#1284) üzenetére


fatallerror
addikt

csak a csíkszélességre nem lehet fogni szerintem :] mert akkor pár év és alap lesz a 130 fokos proci : D

de ahogy néztem más fórumokat is 4-4,2 ghz-en még 60 fok körül vannak ami jó szerintem, bár még mindig nem láttam totál alapon nyugalmi állapotban hőmérsékletet és normális mondjuk játékterhelés v 1 kis médiakódolás alatti hőmérsékletet, állandóan csak agyonterhelt benchmark utáni hőmérsékleteket látok azt meg kinem szarja le :W

don't tell me what i can't do!

(#1286) Attix82 válasza HSM (#1284) üzenetére


Attix82
őstag

Mindenképpen jó reklám lenne , ha MHzbe rekordot döntene....

(#1287) Pipó válasza HSM (#1284) üzenetére


Pipó
őstag

Mert minden szakmai fórum foglalkozik vele és senkinek nem tetszik. Nem erre számítottak. A kellemetlen hírt pedig a legtöbb vásárló még azelőtt meg fogja tudni, mielőtt megvenné. Ha megoldható, rövidesen meg fogják oldani. Ebben biztos vagyok.

Április van, a lakásokban 20-22 fok körül. Nálam a tetőtérben nyáron 33. Én is váltani akarok, vártam is erre, de inkább kivárok pár hónapot, mi lesz. A 8400-at most négy éve, hogy vettem, ezt is szeretném hosszabb ideig használni, ezen már nem múlik.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#1288) Erdei88 válasza HSM (#1284) üzenetére


Erdei88
veterán

Kevesen vagyunk akik 24/7 1,3V alatt használják az SB vagy IB procikat. Nekem 4,5Ghz-es órajel mindenre elég 1,256V mellett

(#1289) N_A_S válasza Erdei88 (#1288) üzenetére


N_A_S
veterán

Az IB-t 1,3V felett nem igen fogják használni :N 1,3-on is csak nagyon kevesen

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1290) HaZsolt válasza TomiLi (#1255) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ha Noctuával már 1,2 V-on már kazán a proci akkor én a 212+ al alig fogom tudni meghúzni.

(#1291) Attix82 válasza HaZsolt (#1290) üzenetére


Attix82
őstag

Kicsit tök mind1 mi van rajta, mert a Noctua se meleg....nem adja át a hőt a kupaknak és azon keresztül a hűtőnek, vagyis azzal is el fogod érni ezt az OCt hasonló hőmérséklettel.

(#1292) BullZeye válasza HaZsolt (#1290) üzenetére


BullZeye
veterán

De ha a proci bírja, mert a TJMAX is megnőtt, a szobát nem fűti jobban mint Sandy, sőt, sokkal kevésbé, mert a probléma az, hogy kis csíkszélesség miattt nem adja át a hőt, és mivel kevesebb TDP, kevesebb hőt termel a környezetnek.

Z77 lapokban nagyjából 10%al ráver játékokban Sandyre, azaz 4,5Ghz-en köbö 5Ghznek felel meg.

Nem mellesleg Linx-hez közeli hőmérséklet értéket soha soha soha többet nem fogtok elérni általános használat közben, de még benchmarkok alatt sem.

Akkor mégis mi a problémátok?

(#1293) HSM válasza fatallerror (#1285) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne lehetne a csíkszélességre fogni? Kisebb feszen kéne jobban mennie, ennyi. Kevesebbet javult fesz/órajel arányban, mint amennyit nőtt az áramfelvétel, és így a feszültségérzékenység. Valószínüleg arról van szó, hogy az alapfeszes kellemes fogyasztásra "optimalizálták" a motyót. Miért ne tették volna, egyre erősödik a notebook-vonal, asztali vonalon meg konkurencia nélkül már így is nyeregben voltak.
Miért nem jó az agyonterhelt benchmark hőfok? Valahol láttam alapórajeles hőfokokat, ilyen 55-60 fokok agyonterhelve.... :D Nekem jó lesz 80 fokon 4200-4400, ha végül mégis 3570k lesz... (De azt is csak akkor, ha valami szarul megírt játékhoz kelleni fog, de szerintem nem nagyon lesz ilyen.) A jelenlegi 920-am is jóideje alapon megy, ami fix 2,8Ghz, mivel untig elég így is. Ehhez képest szép ugrás egy 3,4 és 3,8Ghz között ketyegő csip... :D

(#1286) Attix82: A rekord-döntés extrém hűtéssel megvolt. De ne feledd, az egyszeri júzer nem rekordokat akar döntögetni, sőt, nem is ért a tuninghoz... :U Más kérdés, a fórumokon pont az a réteg csapódik ki, aki tuningol, de mi vagyunk a kisebbség az eladások tekintetében.

(#1287) Pipó: Szakmai fórum, yeah... Hígul mindenhol a társaság. Mindenki örökéletű, végtelenségig húzható csipet szeretne, kár, hogy ilyen nincs. Nem fogják megoldani, mert nincs mit megoldani. Úgy fest, csak új revízióval lehetne javítani kicsit, az meg még idő, nem kevés.

(#1288) Erdei88: Nalátod. Én eredetileg 3450-et rendeltem, mondván, minek 3,7Ghz-nél magasabb órajel, nem lennék sokkal előbbre mondjuk egy 4,8Ghz-es SB-vel, vagy 4,4Ghz-es K-s IB-vel. Aztán az árak úgy alakultak, hogy 3570K áll nyerésre mégis, mint vásárlás alanya. ;]

(#1290) HaZsolt: 4-4,4Ghz környékén kis fesszel alig melegszik, fölötte durvul be, mindenféle hűtéssel az eddig olvasható beszámolók alapján. Nekem sima 212 lesz rajta, és nem félek a hőfokoktól. ;]

(#1292) BullZeye : Ennyi. :C :R Mondjuk hiába csak maghőfok, azért jobb, ha az ember így se engedi 80-85 fok fölé, nagyon közel (20 fok) a Tjmax-hoz. De úgy is azért a 4,5Ghz környéke könnyen összejöhet. Mondjuk erről érdemes lehet utánanézni a datasheet-ben, mi az ajánlás, régebben 20 fok körül volt.

(#1294) fatallerror válasza HSM (#1293) üzenetére


fatallerror
addikt

azért mert akkor nem csak tuningolva és ennyivel nőne a hő.
azért nem jó hőfok mert az átlagfelhasználás során sosem lesz 80 fokos

don't tell me what i can't do!

(#1295) huby80


huby80
senior tag

játékra érdemes 3770k venni vagy elég a 3570k?

(#1296) fatallerror válasza huby80 (#1295) üzenetére


fatallerror
addikt

a 3450 is elég játékra :K

don't tell me what i can't do!

(#1297) HSM válasza fatallerror (#1294) üzenetére


HSM
félisten

Vigyázz az átlagfelhasználásra, nem jó így gondolkodni. Mert ha egyszer kijön egy olyan progi, és 90 fok felett forr a proci észre se fogod venni. Én pl. Alan Wake játékkal jártam úgy, hogy olyan jól volt optimalizálva az 5850-emre, hogy még játék a büdös életbe nem izzasztotta meg annyira, mint az, volt, ahol 5 fokkal volt melegebb, mint minden más játékban, a furmark 80 fokára melegedett a kari a ventiprofilommal általános 72-75-el szemben. Pedig hogy mondta mindenki, hogy a furmark nem releváns, semmibe se melegszik fel annyira a kari, meg hogy mesterséges, meg mittudomén, hát erre tessék, jó hogy nem hallgattam rájuk. Bármikor belebotolhatsz olyan progiba, vagy egy régebbi újabb verziójába, ami már eléri a Linx vagy Prime szintjét a procin. Ha meg abból indultál ki, hogy a rosszul optimalizált úgyse melegít úgy, abból lehet kellemetlen meglepi.

[ Szerkesztve ]

(#1298) slayer007 válasza huby80 (#1295) üzenetére


slayer007
tag

Ha kb csak arra használod, elég a 3570k.

Im insane, what's your excuse?!

(#1299) csucsbicep válasza huby80 (#1295) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jatekra i5 is boven eleg, nem kell i7.

(#1300) LackoMester


LackoMester
addikt

Szerdán jön az én cuccom is, már elő is kerestem a jól bevált pasztát.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.