Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) LackoMester


LackoMester
addikt

Nálunk SK- ban pár helyen már megjelent ( még nem kapható ), bár még csak az ár van feltüntetve de a 3770 K, 308 euro a legolcsóbb helyen, szóval nagyon hasonlóak az árak mint MO-n.

Winne
szerintem ha tudsz váltani, és a különbségre van keret, akkor ne gondolkodj. :K

Keldor
én is sokat filóztam, milyen deszka legyen, de akárhogy is filózva -nézegetve egyértelműen a P8Z77-V / PRO a legjobb választás azok közül amiket belinkeltél, én PRO változatot veszek.
Az Asrock még egész pofás, főleg az Extreme 6, de kicsit félek a márkától, pedig az utóbbi időbe csak jót hallani a minőségről. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1202) Jack@l


Jack@l
veterán

Nem látott véletlenül valaki tuning -os cikket, amiben ivy-t tesztelnek P67-el Z68-el és Z77-ben?
Kíváncsi lennék az új lapok mennyi plusszt adnak, vagy adnak e egyáltalán ilyen téren.
(saját tapasztalat is jöhet, N.A.S.-ét már láttam itt)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1203) BullZeye válasza korcsi (#1200) üzenetére


BullZeye
veterán

4 év alatt az 28k, ennyi ideig szoktam használni egy gépet.

(#1204) Hisztogram válasza BullZeye (#1203) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

szorozva a tápegység hatékonyságával

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#1205) Speed® válasza Hisztogram (#1204) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És hozzátéve, hogy nem fog 4 év alatt ~35k órát üvegre terhelve menni..
A fogyasztásra nem kéne fogni a vételt/váltást..az újdonság varázsa :)

(#1206) korcsi válasza Speed® (#1205) üzenetére


korcsi
veterán

Maximum hütésre, zajszintre lehet fogni, amúgy ott a pont.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1207) fatallerror válasza keIdor (#1195) üzenetére


fatallerror
addikt

asus v :K 48k asszem és tökéletes :B

nekem is szerintem ez lesz majd amikor eljutok idáig : D nekem azt kell eldöntenem h h77 és új hangkártya v marad az audigy és z77 azon belül ez a v-s asus, árban ugyanannyi mert azok a h77esek amiken mégis van pci azok ócskák v nem tetszenek

don't tell me what i can't do!

(#1208) Mans20 válasza korcsi (#1206) üzenetére


Mans20
addikt

Én arra fogom hogy inkább váltok akkor amikor kijön egy új cpu,pl i5 750-et, cseréltem 2400 ra,és nem kellett annyi pénzt hozzátenni,meg a laphoz se,mint ha pl a 2-3 év múlva kijött dolgokat venném meg.

(#1209) HSM válasza Mans20 (#1208) üzenetére


HSM
félisten

Oké, csak így 2-3 alkalommal fizeted ki azt a kisebb összeget... :D
Néha bejön, néha nem. Persze, mindenki úgy fejleszt, ahogy neki jólesik. :R

[ Szerkesztve ]

(#1210) ImI87


ImI87
őstag

Hali!

Még mindig vacilálok proci ügyben.
Jövő héten veszem tehát nem cseréréől van szó.
2500K vs 3570K 54K vs 62K

A 2500K már kiforrott, a 3570K meg zsír új.
Tuning miatt nem tudom érdemes-e az újabb proci. Régen még az volt, hogy az első szuériák jól mentek. Most mi a helyzet, érdemes az első adagból venni ?

Ez a kis árkülönbség belefér, de nem tudok dönteni. Adjatok légyszi pár érvet egyik és másik mellett !

Köszi! :R

ImI

(#1211) korcsi válasza ImI87 (#1210) üzenetére


korcsi
veterán

Ha nem akarod nagyon húzni, és nem számít az ár, akkor 3570 sztem jobb vétel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1212) slayer007 válasza ImI87 (#1210) üzenetére


slayer007
tag

a 2500k jobban húzható köszönhetően a jobb hőelvezetésének, de ezen kívül kb tök ugyan olyan erősek tesztek alapján, talán ha 5%-al erősebb a 2500k-nál. A 3570k-ban az IGP jóval erősebb, ami asszem megtámogatja a cpu számításait ott ahol tudja, bár gondolom van diszkrét videokarid, így igazából nem sok értelmét látom... ha nem akarod az egekbe huzni, jo az ivy. Kisebb a fogyasztása az tuti, de igazán nem sok különbség van köztük.. :)

Im insane, what's your excuse?!

(#1213) fatallerror válasza ImI87 (#1210) üzenetére


fatallerror
addikt

ha nincs irreális elvárásod tuning terén (már hol tartanak az emberek h alapdologként emlegetik a legalább 4,5 ghz-es tuningot és ha nincs meg akkor már szar... ezt tőled függetlenül írom, eszembe jutott csak :] ) főleg h a pénz mind1 akkor természetesen 3570k :K játékosként mind1 de ha dolgozgatsz is v babrálod a videóid akkor pár másodpercet nyersz vele

don't tell me what i can't do!

(#1214) N_A_S válasza ImI87 (#1210) üzenetére


N_A_S
veterán

Hogy érted hogy a 2500K már "kiforrott"? Ezt úgy írod mintha változtattok volna rajta bármit is a megjelenés óta :U

https://tinyurl.com/phnas

(#1215) fatallerror válasza N_A_S (#1214) üzenetére


fatallerror
addikt

szerintem úgy értette h jobban kiismert

don't tell me what i can't do!

(#1216) tomic válasza keIdor (#1195) üzenetére


tomic
addikt

Nekem jelenleg egy P8Z77-V PRO van. A lap rendben is működik. Egy dolgot viszont nem értek benne, hogy miért nem veszi vissza a feszt nyugalmi állapotban , miért csak a szorzót.
Előtte volt egy MSI Z77-GD65 lapom. De ott vigyázni kell mert csak a PCI-E3 vid karikat támogatja. Amúgy az MSI szimpibb volt nekem.

(#1217) korcsi válasza tomic (#1216) üzenetére


korcsi
veterán

Csak Pcie 3.0-as karikat támogatja??? Az ám a kompatibilitás... Ne vicceljünk már.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1218) tomic válasza korcsi (#1217) üzenetére


tomic
addikt

Nekem egy 6970 es van, de nem adott képet. Ezert is lett kicserélve Asusra. Nekem is érdekes volt elhiheted.

[ Szerkesztve ]

(#1219) N_A_S válasza tomic (#1218) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem biztos hogy a PCI-E 2.0 volt a baja, lehet az nem tetszett neki hogy ASUS a kari

https://tinyurl.com/phnas

(#1220) csucsbicep válasza tomic (#1216) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez a dolog visszafelé is kompatibilis. Ha nem ment benne a 6970 az nem ez miatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#1221) HSM válasza tomic (#1218) üzenetére


HSM
félisten

Ez egy marhaság... El tudod képzelni, hogy bármely gyártó kiad egy lapot úgy, hogy nem kezeli a PCI-E2.0-t, amikor a piacon kapható VGA-k 98%-a ilyen? :U Szerintem simán csak belenyúltál egy döglött példányba....

(#1222) tomic válasza csucsbicep (#1220) üzenetére


tomic
addikt

Nézd meg a lap oldalat. toyone-val is beszeltem ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1223) Winne


Winne
nagyúr

Ha most választanátok minimális tuningra lapot 1155 alá, akkor kinek mi lenne a top3? (pro/contra)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1224) csucsbicep válasza tomic (#1222) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 3.0-hoz ivy proci is kell.

(#1225) TomiLi


TomiLi
addikt

Bogyóka

(#1226) Hisztogram válasza N_A_S (#1214) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

A procit nem is, de a SATA2 vezérlőt javítani kellett. Ha jól értelmeztem a két processzor közti különbség (az igp-t leszámítva) majd csakl az opencl terjedésével ütközik ki igazán.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#1227) HSM válasza tomic (#1222) üzenetére


HSM
félisten

Azt írja, PCIE gen3... Az meg kompatibilis a 2.0-val. Erről ennyit. A prociban van a vezérlő, szóval pláne. Itt tesztelték is 2.0-ás kártyával, nem hiszem, hogy ne vették volna észre, ha nem indul el... :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#1228) ImI87


ImI87
őstag

Köszi a választ mindenkinek ! :R

(#1229) N_A_S válasza Hisztogram (#1226) üzenetére


N_A_S
veterán

Azt az alaplapokban kellett javítani (B3 rev)

(#1224) csucsbicep
ez így van, mivel a PCI-E vezérlő a prociban van :K

(#1225) ceaser
kevés a GFlops, valószínűleg nem AVX-es támogatású LINX-et használsz

ezt töltsd le LinX 0.6.4- new library (10.3.9.015)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#1230) TomiLi válasza N_A_S (#1229) üzenetére


TomiLi
addikt

Okay! :R

Bogyóka

(#1231) csucsbicep válasza TomiLi (#1225) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez szép eredmény.

(#1232) keIdor


keIdor
titán

Koszonom mindenkinek a valaszt, marad a jo oreg Asus.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1233) Hisztogram válasza N_A_S (#1229) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Így van, egész pontosan az P/H67es chipseteket kellett cserélni. Ugyanazt mondjuk.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#1234) N_A_S válasza csucsbicep (#1231) üzenetére


N_A_S
veterán

Erre még egy 10 fokot rá fog verni az AVX, meg oda már lehet hogy kevés lesz a fesz is

https://tinyurl.com/phnas

(#1235) fatallerror válasza TomiLi (#1225) üzenetére


fatallerror
addikt

tökjó :K a hűtőgyártók örülhetnek az ivy bridge-nek : D

don't tell me what i can't do!

(#1236) toyone válasza tomic (#1222) üzenetére


toyone
őstag

Ezt a jelenséget még mindig furcsállom.
Most megint utána néztem,egyetlen oldalon sem említik hogy lenne ezzel gond.
Az MSI Forumát is átgörgettem egy arc írt hogy ő úgy gondolja ezzel van a gond. De nem azzal volt.
Szóval ez rejtély, amint lesz ilyen lap nálam ez lesz az első amit ki fogok próbálni.
Hoc.hu-n is GTX 560 TI vel van tesztelvi az is 2.0

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1237) TomiLi válasza N_A_S (#1234) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem tudom miért, de nekem az általad linkelt LinX-szel sem megy feljebb a GFlops értéke... Mi lehet a gond?
Elsőre nekem is "túl alacsonynak" tűntek a hőmérséklet értékek.

(#1231) csucsbicep Köszi, csakhát nincs eléggé leterhelve, ahogy N_A_S írja...

(#1235) fatallerror Nekem is tetszik! :DDD , hát ja lehet venni rá a batár dupla tornyokat.... :C

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1238) Jack@l válasza TomiLi (#1237) üzenetére


Jack@l
veterán

De mit érsz a batár tornyokkal, ha egyszer le se tudja rendesen adni a hűtőnek a hőt?
Nem az a gondja, hogy 200 watt meleget kell elszállítani róla, hanem hogy kis felületen gyűjti össze.
Egy jól felpolírozott vizes blokkal, meg esetleg kupaktalanítással biztos van még feljebb sztem.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1239) fatallerror válasza TomiLi (#1237) üzenetére


fatallerror
addikt

úgy néz ki :] egyébként milyet kaptál gyárinak? kb mint a 2500k-é?

don't tell me what i can't do!

(#1240) N_A_S válasza TomiLi (#1237) üzenetére


N_A_S
veterán

Akkor viszont valószínűleg nincs fenn az SP1

https://tinyurl.com/phnas

(#1241) HSM válasza Jack@l (#1238) üzenetére


HSM
félisten

A batár toronynak kisebb légáramlat is elég, mint egy kis légyfingnyi toronynak, ergó halkabban hűthető, és akár még így is jobban hűt.

(#1242) p87


p87
senior tag

Csatlakoztam az Ivy táborba egy 3770K procival. Ezúton is köszönöm deicide fórumtársnak a processzort!
Pár kép:

D-tek fuzion V2 blokkal és tripla radival hűtöm a procit. Vízhőfok 30°C volt a méréskor.

Ez még csak durva próba, nem nagyon volt időm tesztelni még.
Ez az első uefi-s alaplapom, még bele kell jönnöm, windowst is újra kellett raknom. Egy bosszantó dolog, hogy nem megy a Roccat egerem az uefi alatt, mindig másik egeret kell rádugnom...
Sajnos nehogy felhőtlen legyen az örömöm, behalt az 1terrás samsung vinyóm rengetef fontos anyaggal. :O

(#1243) csucsbicep válasza p87 (#1242) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szép cucc. Grat.

Esetleg megtudnád nézni nekem a Fan Xpert 2 programot, hogy tényleg egyesével tudod a ventik fordulatszámát állítani? Jöhet pü-be is.

(#1244) BullZeye válasza p87 (#1242) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne USB3.0-ba dugd az egeret, akkor tán működni fog.

(#1245) p87 válasza csucsbicep (#1243) üzenetére


p87
senior tag

Köszi!
Megnézem majd.

(#1244) BullZeye : Végigpróbáltam én az összeset, de nem működik. :(((

(#1246) Jack@l válasza p87 (#1242) üzenetére


Jack@l
veterán

Már majdnem megkérdeztem, hogy gyári blokkot is adnak a laphoz :)
Jó cumó, várjuk a komolyabb teszteket.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1247) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

mi az esélye annak, hogy egy i5 3450 - alapjáraton - elmegy a gyári hűtőjével ?

ha megakasztom - majd- pl egy filmkódolással, 4 mag, alapos terhelés.

(#1248) HaZsolt válasza g@bo (#1247) üzenetére


HaZsolt
őstag

77Watt. Elmegy gyári hűtővel 100%

(#1249) keIdor válasza p87 (#1242) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanezt a pakkot akarom en is, megkerdezhetem mennyit fizettel? Tippre jo 150k.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1250) pzske


pzske
aktív tag

Én a 3570k mellett döntöttem.Nem akarom tuningolni, illetve a 2500/2500k teljesítménye én azt gondom mindenre elég, de ha 1x mondjuk el akarom adni nyilván az újabb architektúrát könnyebb lesz szerintem és ez az árkülönbség nem 1 összeg sajnos a mai világban. ( Ma voltam a gyerekkel fagyizni 190 ft 1 gombóc fagyi........) Ilyen lapot rendeltem, ilyen memóriákkal remélem nem lesz gond.......

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.