Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) 04ahgy válasza fatallerror (#350) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy erről nem fogok nyilatkozni. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#352) fatallerror válasza 04ahgy (#351) üzenetére


fatallerror
addikt

1 próbát megért megkérdezni :Đ

sok jó dolog lesz idén, suli után már csak melót kell szerezni és olyan vásárlás lesz itt h tyűűű :ĐĐ

visszaállok intelre az fix mert ez az ivy ilyen fogyasztásmutatóval lenyűgöző

don't tell me what i can't do!

(#353) watercooling válasza BigBlackDog (#334) üzenetére


watercooling
tag

4.5Ghz feszemelés nélkül 2500k-ban?
Nekem az a furcsa hogy ilyen sok tartalékot hagy Intel mostanában a procikban, pár éve még azt mondta hogy nem lesz tuning, meg bla-bla... Most meg 5Ghz sem lesz lehetetlen léggel elérni szerintem.

(#354) csucsbicep válasza watercooling (#353) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tuning csak a K-s procikban van, tehát a bla-bla igaz lett.

(#355) 04ahgy válasza watercooling (#353) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Léggel-vízzel kimaxolsz egy 2500K/2600K-t. Nincs több benne nitró alatt sem, egy MHz-cel sem megy többet. Hol a tuning? :) A tuning az a Cedar Mill esetén volt. Na, azok szorzólockos procik voltak. Nem az, hogy az intel nagy kegyesen nyitva hagyta a szorzót kis plusz pénzért...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#356) watercooling


watercooling
tag

Ok-ok :R
Város ez az Ivy. Z77 lapokat néztetek már? Asrock s MSi nagyon jön fel... Asus felkötheti a gatyáját :)

(#357) csucsbicep válasza watercooling (#356) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Keress vissza a topikba, már voltak linkelve.

(#358) watercooling válasza csucsbicep (#357) üzenetére


watercooling
tag

Sokat segítettél! remélem neked is tudok ennyit segíteni majd.

[ Szerkesztve ]

(#359) watercooling


watercooling
tag

Aki tervezi váltani erre az milyen lapot ajánlana?

(#360) 04ahgy válasza watercooling (#356) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen város az Ivy? Nem értem, mire gondolhatsz. Az AMD nevezte el főleg városokról a régebbi 939-es és AM2-es procikat...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#366) Jack@l


Jack@l
veterán

Hogy legyen egy kis félig on is:
Miben lesz jobb egy Z77-es lap, mint egy z68-as?
Natív usb3-on kívül, mert azzal ezért egy rendes külső csip is elboldogul.
Mi az ami megéri a minden bizonnyal masszív felárat amit majd kérnek érte?
Ja, meg nemtom volt e már(fórumba találtam):
April 8 is the launch date for z77 and April 29 for ivy

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#367) watercooling válasza 04ahgy (#360) üzenetére


watercooling
tag

HGyu ne fárassz :U inkább vigyázz a titkaidra!

(#368) Pubszon válasza 04ahgy (#360) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem azt akarta írni, hogy Várós. :D
Azaz már várja a megjelenést. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#369) 04ahgy válasza Pubszon (#368) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De nem azt írta, és amit írt, azt is lehetett megfelelő módon értelmezni, főként a processzormagok gyártónkénti elnevezési tematikáit ismerve. De azt hittem, tud valamit, amit mi még nem ezen a téren, és ezt megosztja. Azért kérdeztem.

Elnézést kérek, ha mindez téves volt, és a leírtak ellentétes mivolta mellett nem látok bele a gondolatokba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#370) adalbert1 válasza csucsbicep (#287) üzenetére


adalbert1
veterán

Viszont a H61 gondolom csak a saját USB3 vezérlőjét tudja használni, a processzorét nem, ugye? Mondjuk a két általam nézett lap között van vagy 10k HUF árkülönbség, az pár évre leosztva nem sok, de úgy vagyok vele hogy nem szívesen fizetek plusz pénzt azért amit lehet hogy ki se használok.

(#371) GribMate válasza adalbert1 (#370) üzenetére


GribMate
aktív tag

A H61-nek nincsen natív USB3 támogatása, csak külső chipekkel oldhatják meg az olyan lapokon.
Az Ivy-ben sem lesz USB3 vezérlő, az az új generációs chipsetben lesz.

A déli híd még nem költözött be a prociba. :)

[ Szerkesztve ]

(#372) stfx


stfx
aktív tag

(#373) smkb


smkb
őstag

Intel-Core-i7-3610QM-Tested

45w tdp mobil chip gyorsabb egy notiban a cinebenchben mint az FX8150....

(#374) Jack@l válasza smkb (#373) üzenetére


Jack@l
veterán

Ilyet itt ne mondj me meglincselnek kitiltanak... :D
---
Örülök hogy azért szállingóznak ki az eredmének, remélem a kis K-s se lesz nagyon 50 felett.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#375) dangerzone válasza stfx (#372) üzenetére


dangerzone
addikt

Ez alapján nem valami nagy durranás. :U

(#376) csucsbicep válasza stfx (#372) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tuning megint nincs.. SB-ről 0 értelme van ezekre váltani. Gondolom 6 magos i7 nem lesz 1155-ben.

(#377) p87 válasza dangerzone (#375) üzenetére


p87
senior tag

Én is ezt mondom. A legelső anand-os tesztben valahogy jobban teljesített volna...
Most nem tudom mit csináljak, mert váltani akarok majd, várjak-e még vagy vegyek egy i7-3820 procit és lapot... :U
Sima sandyt nem akarok már.

[ Szerkesztve ]

(#378) LackoMester válasza p87 (#377) üzenetére


LackoMester
addikt

Várd meg az Ivy- t, hasonló cipőben vagyok én is. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#379) p87 válasza LackoMester (#378) üzenetére


p87
senior tag

Igen, valószínű ez lenne a legokosabb.

(#380) LackoMester


LackoMester
addikt

Találtam egy kis infot pár Z77 -es Asus lapról, talán érdekes lehet. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#381) csucsbicep válasza LackoMester (#380) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Engem kifejezetten érdekel. Köszi.

(#382) fatallerror válasza LackoMester (#380) üzenetére


fatallerror
addikt

nagyon a megjelenés szélén már ez is csak gondolom 50 ezer alatt nem lehet majd ilyen z77es alaplapot venni :/
mondjuk az átlagnak elég a h77-es is és azt láttam 25e körül is

don't tell me what i can't do!

(#383) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

(#384) LackoMester


LackoMester
addikt

Már nálunk is kaphatók az MSI Z77 - es megoldásai, bár én egy ASUS P8Z77-V PRO -ban gondolkodom, bár ez se eldobnivaló deszka.
Meglátjuk.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#385) adalbert1 válasza GribMate (#371) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmm, ezt akkor benéztem (mármint az USB3 - processzor - chipset dolgot), látszik hogy annyira nem követem mostanában ezeket a dolgokat). Arra kitért már valamelyik preview hogy az új GPU gond nélkül le tudja-e már játszani a 23,976 fps-sel készült filmeket?

(#386) fatallerror


fatallerror
addikt

már 1 csomó alaplap kapható, jöhetnének már a procik is... most nincs a fejemben h mi volt a legutsó dátumvariáció de már várom h mit fog tudni

don't tell me what i can't do!

(#387) fatallerror


fatallerror
addikt

holnap elméletileg i5-ösök jönnek (3450,3330) de lehet nem jó az infó mert nem látok semmi nagy felhajtást : D

don't tell me what i can't do!

(#388) KAMELOT válasza p87 (#377) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy i7-3820-as procival és egy ASUS SABERTOOTH X79 lappal jól jársz. Minden rajta van hűtés szóval célnak megfelelő. Én tuti ezt venném. És főleg ahogy a régi X58-as tagok is akkor megvették még mindig jó mindenre. 4 éves konfigról beszélek. Esetleg későbbiekben teszel bele 6 magos procit. Ja és simán húzhatod 4,6GHz-ra. Persze azért egy Noctua vagy Scythe hűtő alap. + a konfighoz egy ASUS HD7950-DC2-3GD5

Z77-es lapoknál a gond egyikben van ez másikban van az esetleg drága is lesz. IVY-nél megint lesznek nem tuningolható példányok főleg ,hogy jó drágák is lesznek. Az a pár Watt óránként meg nem csap agyon.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#389) csucsbicep válasza KAMELOT (#388) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem sincs sok értelme SB-ről erre váltani, főleg, ha jóval drágábbak lesznek, ami elég sanszos. Az 1366 pedig biztos, hogy szép karriert futott be.

(#390) KAMELOT válasza csucsbicep (#389) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja meg aki HC gépet akar venni annak is inkább a legjobb választás i5-2500K +P67 Sabertooth lap. Erősebbre nincs értelme váltani. Többi megspórolt pénzen meg vegyen 7950-es kártyát. Azt hiszem 5 évig nem fog kelleni váltani semmire.
X58 igen szép karriert futott be. Még ha látni olcsón ilyen eladó konfigot még azt is megéri megvenni. Pl. Asus Rampage Gene II + i7-920 60 000ft-ért szerintem jó vétel. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#391) csucsbicep válasza KAMELOT (#390) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

2500K, hogy öt évig jó lesz-e azt nem merem kijelenteni, de főleg, hogy ivy már eleve nem fejlődött, akkorát cpu erőben egy ideig biztos topon lesz még.

(#392) watercooling


watercooling
tag

Érdekes x79-be nem támogatja nVidia 6xx vga a PCI Express 3.0, lehet arra akar ösztönözni hogy z77 vegyen mindenki? :F

[ Szerkesztve ]

(#393) HaZsolt válasza csucsbicep (#391) üzenetére


HaZsolt
őstag

2500K-val olyan Q6600 as érzésem van. Az 5éven keresztül megállta a helyét és még ma sem rossz.

(#394) KAMELOT válasza csucsbicep (#391) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ha megnézel régebbi Q9xxx procikat még mindig mennek és mindenre jók. Lényeg a natív 4 mag 3GHz körüli teljesítményen. :)
IVY inkább fogyasztás terén lett nagyon jó. pl. 0,990V-on 4GHz nem piskóta! :D

(#392) watercooling: hát mondjuk én ilyet nem látok. Másik meg ha így is lenne akkor inkább az illető vesz AMD krátyát.
Supports NVIDIA® Quad-GPU SLI™ Technology
Supports AMD Quad-GPU CrossFireX™ Technology

(#393) HaZsolt: Q6600 még mindig sok mindenre jó. Ha van alatta egy jó lap akkor 3-3,2GHz-n elég a kraft.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#395) DjDanee87 válasza watercooling (#392) üzenetére


DjDanee87
addikt

És ennek hol van jelentősége? Tudtommal a 2.0 sávszéle sincs teljesen kihasználva.

(#396) csucsbicep válasza KAMELOT (#394) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem erre gondolt: [link]

(#397) KAMELOT válasza csucsbicep (#396) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja mondjuk felsleges mert ahogy előtted írták a PCI 2.0 sincs teljessen kihasználva. Szóval nem lesz gond egyikkel sem. Ha meg beléteszed a PCI 3.0-ba nem fog semmi történni.
Ezen filózgatni felesleges.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#398) 04ahgy válasza fatallerror (#387) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A procik majd április végén.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#399) fatallerror válasza 04ahgy (#398) üzenetére


fatallerror
addikt

ja azóta már frissültem h ápr 29 : D az anandteches preview alapján meg dögös cucc lesz na persze nem annak akinek sb-je van :]

don't tell me what i can't do!

(#400) stfx


stfx
aktív tag

Hat ha ez igaz, akkor hiaba visz a 3770K 4.8GHz-et 1.176v-on, ha corsair H100-al is 97 fokos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.