Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) fatallerror válasza ScomComputer (#449) üzenetére


fatallerror
addikt

a sandy bridge nem támogatja a 3.0-át de jó darabig nem is érdekes ez :]

don't tell me what i can't do!

(#452) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Akkor ez csak valami reklámfogás gondolom...mert vennék majd egy gtx680-at és azért gondoltam a 3.0-t, de akkor nem éri meg váltani egy p67-ről....z68..z77-re ez a lényeg!
Köszi!
:R

(#453) csucsbicep válasza ScomComputer (#452) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem a 2.0 x16 még mindig elég a 680-nak.

(#454) mobal válasza KAMELOT (#448) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nézd meg az adataimnál milyen asztali gépem van. Jó ideig ez volt az utolsó, bár a mai napig elég. Inkább notebookba fektetek.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#455) ScomComputer válasza csucsbicep (#453) üzenetére


ScomComputer
veterán

:R :R

(#456) KAMELOT válasza csucsbicep (#453) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez mondjuk érdekes.....tehát ha van PCI 3.0 és egy SB procim akkor nem megy a VGA???
Akkor minek rakták oda? Lényegében a PCI 2.0 is elég a dolgokra.

(#454) mobal: ja amid vna bőven elég. Mondjuk ha egy HD6950-et dobná mellé simán vinne mindent meg 4GHz-ra a procit. Több nem is kell.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#457) BigBlackDog válasza KAMELOT (#456) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szvsz megy akkor is, csak 2.0-s sebességgel.

(#458) hermanyi


hermanyi
őstag

És hiába a PCI-E 3 és IVY akkor sem lesz gyorsabb mert a PCI-E 2 sávszél sincs kihasználva ha jól értesült vagyok a témában .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#459) csucsbicep válasza KAMELOT (#456) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Megy csak 2.0-án. Ez a 3.0 csak marketingnek jó még, másra nem.

(#460) Pubszon válasza ScomComputer (#452) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor lehet lesz értelme, hogy ha mondjuk 2db GTX 690-et (vagy erősebb 2 GPU-s VGA-t) fogsz rakni egy Z77-es lapba, amiben PCI-e 3.0-ás lesz és az osztódik 8-8 sávra.
Na ebben az esetben lehet kevés lenne a 2.0-ás 16x-os sávja a 4 GPU-nak.

Remélem érted mit akarok mondani. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#461) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok egy eldöntendő kérdés,
Melyik kombót válasszam hogy gyorsabb legyen a fotó szerkesztése (lightroom) ?

I3-2120-as proci + SSD (szerkesztendő fotók ezen lennének)
I5-2320-as proci + meglévő hagyomásnyos vinyó, ráadásul 5400rpm-es

Köszi!!

(#462) BigBlackDog válasza Monya78 (#461) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt inkább itt kellett volna, főleg, hogy a felsorolt procik nem az Ivy családba tartoznak. :(((

[ Szerkesztve ]

(#463) Jhonny06 válasza Monya78 (#461) üzenetére


Jhonny06
veterán

Winyóba fektetni most nem a legjobb döntés, egyébként az i3-on simán elfut a Visual Studio, aminek aligha kevesebb a rendszerigénye, mint a Lightroom-nak, szóval jó lesz az a proci, én az SSD-s kombóra szavazok, legalább időtálló lesz. Esetleg még egy kis RAM az SSD mellé.

[ Szerkesztve ]

(#464) KAMELOT válasza Monya78 (#461) üzenetére


KAMELOT
titán

BigBlackDog-nak igaza van. Inkább másik totyikban. Ez IB topik. :)
Fotószerkesztéshez 4 magos i5-2320 + 7200rpm-es HDD. :) SSD-t ne nagyon vegyél. hely végett nem éri meg.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#465) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Bocs figyelmetlen voltam, tényleng rossz topicba írtam!

Csakhogy befejezem a történetet: Vinyót nem akarok venni, az van. Természetesen nem az összes fotót akarom az SSD-n tárolni, csak az aktuális feldolgozandó 4-10Gb mennyiséget.

(#466) Jhonny06 válasza Monya78 (#465) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ezért SSD. Ha winyót nem akarsz venni, akkor maradna az 5400-as, az pedig csúnya bottleneck. Az i3 és i5 közötti különbség pedig nem számottevő, Lightroom-nak bőven elég az előbbi.

(#467) Monya78 válasza Jhonny06 (#466) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönöm, megerősítetted a gondolataimat :)

(#468) adalbert1 válasza fatallerror (#414) üzenetére


adalbert1
veterán

Vannak már fent Gigabyte lapok is, egész olcsón. Pl. ez a H77-es csak 21k, de van Z77 is 24k környékén. Viszont a Via audió és atheros lan elég gagyinak tűnik rajtuk, vagy csak én vagyok így vele?

[ Szerkesztve ]

(#469) BigBlackDog válasza adalbert1 (#468) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A via hangkariról nekem sem a minőség jut az eszembe :D. Atheros lan annyira gagyi csak nem lehet (routerek alkatrészeiben otthon vannak), de egy realtek vagy intel jobb lenne szvsz.

(#470) LackoMester


LackoMester
addikt

A VIA hangkártyás lap nekem se kéne ( korábban volt már ), az Atheros Lan szerintem nem olyan gagyi, szóval felőlem az jöhet. :K
Azért persze Marvell, Intel, Realtek jobban hangzik. :K
A P8Z77- V Pro- ba ( ami ki van nézve ) Intel van, szóval az jöhet, de érdekesség képpen a Deluxba, ugye az alapból 2 hálókártyás, ott az egyik Realtek a másik Intel.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#471) mobal válasza LackoMester (#470) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem ha teheted az Atherosz -t is kerüld.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#472) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Gyerekek, melyik a jobb választás Z68 Extreme3 Gen3, vagy Z77 Extreme4, ha most vennétek lapot?
Az Extr.3-on van sata600 intel??
Köszi!
:R :R

(#473) watercooling


watercooling
tag

Megint elérhető: 3770 gyorsan csapjatok le rá :)

(#474) KAMELOT válasza watercooling (#473) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem éri meg. Másik minek megvenni mikor még hivatalossan ki sem adták? :)
84K nagyon drága és főleg nem húzható példányról van szó.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#475) watercooling válasza KAMELOT (#474) üzenetére


watercooling
tag

Hát épp azért mert még meg se jelent :)
Amúgy meg többen vannak akik nem tuningolnak, s a legújabb konfigot akarják.

[ Szerkesztve ]

(#476) fatallerror


fatallerror
addikt

érdekes h megint fent van, anno ők írták h véletlenül rakták fel és még nincs majd ápr 29-én lesz xD ez vmi intel fizetett hirdetése v nem tudom : D

am ha ez lesz a kezdőára az simán jó, a k-s meg akkor kb 90 körül lesz és akkor kis idővel még akár olcsóbb is lehet mint a sb

don't tell me what i can't do!

(#477) ScomComputer


ScomComputer
veterán

472

Valaki, legyen olyan jó és adjon tanácsot!
:R

[ Szerkesztve ]

(#478) fatallerror válasza ScomComputer (#477) üzenetére


fatallerror
addikt

menj az alaplapos topikokba

don't tell me what i can't do!

(#479) Jhonny06 válasza ScomComputer (#472) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lényegi különbség nagyon nincs köztük, mondjuk a Z77-nek van sima CFX támogatása, a Z68-nak csak Quad.

(#480) stigma


stigma
addikt

Biostar is alkotott egy Z77-es lapot , Extreme 4-et ami ha jó árben jönne ki bestbuy lehetne.
Igaz még csak LN2-vel tesztelve, és 3770k-val, de szerintem ha itthon is forgalomban lesz , akkor érdemes odafigyelni mint a P55ös szériában nagyot alkottak.(Igaz ott egy mATX-es lappal)
Remélem jó kedvcsináló, igaz a napokban jött ki egy 7ghz-s Ivy LN2-es teszt.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#481) C64


C64
őstag

Szerintetek megéri cserélni az ASUS Maximus IV Extreme-t Z77-re? Sztem nem.....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#482) stigma válasza C64 (#481) üzenetére


stigma
addikt

Szerintem nagyon nem éri/érné meg lecserélni, mert többet annyival nem fog tudni.
Pár hsz-el feljebb leírták igazából akinek jobb SB-je van, ami tuningos; felesleges +10%ért váltani, csak pénzkidobás lenne.
De max a többiekre is hallgass mert én is Z77/Z68-on gondolkodom arra váltok majd...kérdés mit hoz a jövő :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#483) fatallerror válasza C64 (#481) üzenetére


fatallerror
addikt

sb platformról semmiképpen sem érdemes váltani mert minek : D de tényleg ezekkel a rafkós alaplapkérdésekkel menjetek az alaplapos topikokba : D ott tudják pontosan h melyik alaplap mit bír meg am is ez a procirészleg : Đ

don't tell me what i can't do!

(#484) csucsbicep válasza C64 (#481) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Dehogy éri meg. Az összes ivy proci túl lesz szerintem árazva, sb olcsóbban jobb megoldás. H61 is már 12k körül van .

(#485) fatallerror válasza csucsbicep (#484) üzenetére


fatallerror
addikt

ugyanannyiba fognak kerülni

másik meg h ki vesz h61es lapot 1 i5, i7nek : D

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#486) csucsbicep válasza fatallerror (#485) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

és H77-et?

(#487) fatallerror válasza csucsbicep (#486) üzenetére


fatallerror
addikt

hát a h77es és a h61es ég és föld, sokkal jobb felszereltségű és mindent támogat amit a z77 kivéve a ramtuningot

don't tell me what i can't do!

(#488) csucsbicep válasza fatallerror (#487) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ennyi erővel van H67 is. Nem látom az a nagy fejlődést ezek az új alaplapok/procik esetén.

(#489) fatallerror válasza csucsbicep (#488) üzenetére


fatallerror
addikt

még megsem jelentek de már szarok ez jó :]
aki új gépet vesz az minek vegyen majd sandy bridge-et mikor ugyanannyiért vehet ivy-t (v számoljuk pár ezressel többért a kezdeti ára miatt) és 30w-al kevesebbet fogyaszt és 15-20%-al gyorsabb is az ivy, senki nem mondta h reform lesz, a már tökéletes procit még tökéletesebbé tették meg belekerülnek a mai fícsörök :] ha te 40-50%-os növekedést vársz nyilván csalódni fogsz :]

az alaplapokkal sem értem h mi a bajod, mindent tudnak amit ma 1 alaplapnak kell tudnia

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#490) csucsbicep válasza fatallerror (#489) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Láttad gondolom, hogy 04hgyu kapott egy procit és éppen hogy erősebb volt az sb-es megfelelőjétől. Nincs bajom a lapokkal csak csak engem nem győzött meg az egész, ennyiről van szó. De mindenki azt vesz, amit akar.

(#491) fatallerror válasza csucsbicep (#490) üzenetére


fatallerror
addikt

de mért? mire számítasz? az sb-vel ne törődj már mondtam mert nem lesz sb és ib :] mármint úgy értem h nem választási lehetőség lesz h sb v ib, sb eltűnik

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#492) Speed® válasza fatallerror (#485) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Aki nem akar tuningolni, hiszen alapon is bőven jók..és felszereltségben van bőven olyan H61, ami kielégíti az átlagos felhasználói igényeket.
De ne menjünk bele itt tényleg..csak ex H61+2600 tulajként szemet szúrt.

(#493) csucsbicep válasza Speed® (#492) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vmi ilyenre gondoltam. De sztem is fejezzük be.

(#494) fatallerror válasza Speed® (#492) üzenetére


fatallerror
addikt

legolcsóbb h77es lap most kezdőárral 21k és nem ez lesz a legolcsóbb ivy-s lap szóval most is lesz majd 12k-ért lap ha ez a problémája
az új procik ugyanannyiba fognak kerülni mint a sandy bridge és még1x mondom h itt nem választási lehetőség lesz hanem lesz ivy bridge és kész, én legalábbis úgy tudom h az ivy az a sandy utódja lesz és addig veszel sandy-t míg elnem fogy...

és azt nem indokolta meg még mindig a fórumtárs h mibaja van az ivyval... ha a sb tetszik neki az ivy-nak is tetszenie kell neki mert ugyanannyiba fog kerülni csak jobb : D

don't tell me what i can't do!

(#495) csucsbicep válasza fatallerror (#494) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Honnan tudod, hogy annyiba fog kerülni?

(#496) fatallerror válasza csucsbicep (#495) üzenetére


fatallerror
addikt

minden forrásnál meg az intel szájából is mintha elhangoztt volna h azonos áron lesznek.

és az eddig kikerült magyar ár is stimmel a 3770 esetében, 294 dolcsi (65k huf )plusz az áfánk meg 1 kis árrés 84kért van fent

a 2600 is 294 volt szintén 8x huf volt a kezdőára

i5-nél dettó

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#497) KAMELOT válasza C64 (#481) üzenetére


KAMELOT
titán

Cserélni akkor éri meg ha minimum 30%-os gyorsulást tudsz az újjal elérni.
Szóval SB-ről IVY-re felesleges cserélni.
IVY csak annak jön szóba aki új rendszert akar vagyis már régi a rendszere és van rá keretje váltani.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#498) C64 válasza KAMELOT (#497) üzenetére


C64
őstag

Igen, de én most az alaplap váltásra gondolok, nem a cpu váltására. Amit egyébként biztos meg fogok tenni. 22nm-es cpu 6ghz-en, azért az már érdekes :DD
A P67-et a Z77-re való váltásáról nem döntöttem még. Arra volnék kíváncsi, hogy azt megérné-e...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#499) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Én kicsit félek az előzetes (többek szerint nem túl megbízható) tesztekből kiindulva. Alapon kevesebbet fogyaszt, meg 10 %-kal gyorsabb, ok. Húzva is gyorsabb, ez is ok. De húzva, a hőmérsékletet nézve viszont egyértelműen sandy.

(#500) KAMELOT válasza C64 (#498) üzenetére


KAMELOT
titán

Őszintén szólva. Amit írtál lapot arról nem éri meg váltani Z77-re. Az a P67-es lap nagyon is jó. Max a VGA kivezetéssel tud többet semmi mással.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.