Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Beldar válasza Martin Eden (#24100) üzenetére


Beldar
tag

Köszi, valóban ez megoldotta, frissítést telepített.
Viszont azóta az egyik box nem működik, unknown error-t ír ki, nincs tv adás rajta, pedig próbáltam párszor újraindítani....

(#24102) Martin Eden válasza Beldar (#24101) üzenetére


Martin Eden
tag

Nálam nem telepített frissítést egyik sem, csak bebootoltak és újra volt epg. A tieid lehet régebb óta nem voltak újraindítva, viszont lehet pont a frissítés tett be az egyiknek, azt viszont már jó eséllyel csak az Invitel fogja tudni orvosolni...

(#24103) Martin Eden válasza Martin Eden (#24098) üzenetére


Martin Eden
tag

Az epg-s éjféli hiba megszűnt.

(#24104) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Gyors kérdés.

A Life- és OzoneNetwork-kel mi van?

"Kódolt jel" felirat, hang jön, de kép nincs, ahogy epg sem...

Üdv, Vino

(#24105) steele80


steele80
senior tag

Sziasztok! Találkozott már valaki olyan hibával mostanában, hogy a csatornaszámok megváltoztak. Nálam most az M4 Sport a 174 es csatornán jön idáig elöl volt. És további csatornák is változtak. A kedvenc csatornákba kijelölt csatornákat is össze-vissza adja be, illetve ha megnyomtam az 1-es gombot ott az M2 jött a kedvenc csatornákban, most gátlástalanul beteszi az M1-et ami viszont nincs benne a kedvencekbe, de ezzel át is vált az összescsatornára. Ezt a beállításokban vissza tudom venni, de egy olyan programhely megnyomásakor, ami nincs benne a kedvencekbe egyből visszavált az összes csatornára. Albis set top box és a múlt héten áramtalanítva volt, mert külföldön voltunk és mikor vasárnap újra bekapcsoltam már ilyen volt és azóta is. Újra lett indítva, de a helyzet nem változott.

(#24106) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!

Nagyobb csomagra váltottam és így a saját routerem már nem birkózik meg a tempóval.
A szerződésben van egy wifi opció, viszont a szolgáltatás telepítésekor nem kaptam routert, mert ugye már volt saját. Megkérdeztem az invitelt, hogy ilyenkor mi a teendő, erre ők azt mondják, hogy az ő routerük az faszán tudja és a szerződés szerint nekem van olyanom.
Két dolgot adott a szolgáltató:
- Optikai modemet (1LAN és + TV kimenettel)
- 1db Set-Top boxot
Mit tudok ilyenkor tenni?

(#24107) #41133696 válasza kopidoo (#24106) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#24108) kopidoo válasza #41133696 (#24107) üzenetére


kopidoo
senior tag

Pont a gazdaságos megoldást szerettem volna erőltetni (adjon a szolgáltató routert).
Esetleg más alternatíva a C5 helyett :U

(#24109) taki01 válasza kopidoo (#24108) üzenetére


taki01
őstag

Dlink dir 860l ennek az ára kb 17 ezer de akciókor kb 14 ezer szokott lenni. Gyári szoftvere elég gagyi így ajánlott rá egy openwrt vagy lede firmware. Ez az egyik legolcsóbb ac-s router. Ha nem szeretnél mókolni akkor viszont 30 ezer alatt nem úszod meg az új routert.

[ Szerkesztve ]

(#24110) Gubek-Einste válasza kopidoo (#24108) üzenetére

ITT van az ezzel foglalkozó szaktopik, elsőnek az összefoglaló elolvasása ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24111) kigyi_23 válasza taki01 (#24109) üzenetére


kigyi_23
addikt

DIR-842-es is jó lehet olcsón hozzá lehet már jutni mivela T 1Ft-ért osztogatta :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24112) Dr_Senkihazi válasza Dr_Senkihazi (#24088) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

na megoldodott...
egy 12 éve inviteles szerelö és egy 30 éve ezzel foglalkozo (jelenleg) inviteles technikus mondta hogy ilyet még nem láttak,de szeretik a kihivást :D
2 napig kutakodtak,valoban nem a készülékekben volt a hiba,de nem is a hálozatban,hanem a modemben állitodott el valami ezért küldött rossz idöt/dátumot a készülékekre,laptoprol rakta rendbe.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#24113) #47106304


#47106304
törölt tag

Invetelnél vagyok NET30 és van hűségem 6094 forint. Van egy új csomag Tripla M 5490-ért amiben Tv szolgáltatás is van. Felhívtam őket és azt mondta a kezelő, hogy ez csak új belépőknél van nekem mint kb.5 éves hűséges előfizető 9000 ft.-ért tudja ugyanezt adni. Összefostam magam.

(#24114) kigyi_23 válasza #47106304 (#24113) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha átmegy a törvényjavaslat amit benyújtani készülnek akkor erre a problémára gyógyír lesz. Ugyanis akkor nem lehet rosszabb helyzetben a hűséges előfizető mint az új.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24115) 8zabi válasza #47106304 (#24113) üzenetére


8zabi
őstag

ha van konkurencia fenyegesd őket azzal, hogy mész át hozzájuk, ha meg nincs, akkor a Telenor Hipernettel
mindenkivel ezt csinálják, a lényeg hogy ne hagyd magad

(#24116) Lauda válasza #47106304 (#24113) üzenetére


Lauda
félisten

Mond le es harom honap mulva megkotod. Amint ez beterjeszted lesz sokkal jobb havidij is.

(#24117) frici69


frici69
tag

Akkor leírnám velem hogyan próbálkoztak be.
Mondom, hogy lejárt a hűségidő. Hölgy mondja 8300Ft lenne a következő 2 évre az eddigi 7200Ft helyett a 15M ADSL+telefon Start opció. Kérdezem tőle ez jár annak aki 97-óta ügyfél és még az internet áfa is csökkentve lett. Mondja,hogy ez az új kidolgozott tarifa de, várjak egy kicsit. Újabb ajánlat 7890Ft. Erre mondom neki ,hogy ha ennyi akkor megyünk máshová. Újból mondja várjak egy kicsit. A következő ajánlat 7290Ft de ha Díjneten fizetem 300Ft lejön belőle és a csomag marad a régiben.
Ezt a harcot minden lejáratkor meg kell vívni.
Sajnos másik vezetékes szolgáltató hiánya miatt itt nincs választási lehetőség. A szolgáltatással nincs gondom,ha valami gond volt legkésőbb másnap jöttek javítani. Talán idén ideér az MVMnet az optikával és nem kell tovább nyüglődni a 0.9-es feltöltéssel sem.

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#24118) kigyi_23 válasza frici69 (#24117) üzenetére


kigyi_23
addikt

12K-t ajánlott a hölgy tavaly édesanyám vette fel a telefont 9500-ig lealkudta beleegyezett 15/2+tv+telefon. Na én felhívtam néhány nappal később amikor megtudtam mi történt és egy az egyben közöltem vele, hogy bocs meggondoltuk magunkat lemondom az egészet. A végén 6K-ért akarta adni majd 4-ért is megkaptuk volna már, de nem mentem bele ez annyira rohadt egy dolog, hogy az időseket behúzzák a csőbe, mert ők elhiszik azt amit mond nekik, hogy ez a legjobb legvégső ajánlat, ha nem köti meg msot azonnal akkor megemelik a díjat és 20k+ lesz a számla összege... Undorító amit csinálnak.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24119) frici69 válasza kigyi_23 (#24118) üzenetére


frici69
tag

Gratulálok! Na, akivel én beszéltem az tuti,hogy nem adott volna ekkora kedvezményt. Ki kell fogni,hogy éppen kit kapcsolnak. Tovább már nem nyújtottam a dolgot. Lehet,hogy még kellett volna. Mint írtam remélem rövidesen lesz optika barátibb árral és jobb opciókkal.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#24120) kigyi_23 válasza frici69 (#24119) üzenetére


kigyi_23
addikt

Akkor még nem volt optika most 3200-nál tartunk ugyanarra a csomagra és 3800 a fejlesztett csomagra 60-as net+tv+telefon :D (ez utóbbi még nem elérhető, néhány hét kell még nekik az élesítésig.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24121) frici69 válasza kigyi_23 (#24120) üzenetére


frici69
tag

Nem tudom,hogy irányunkba (89-es körzet) elindult e már valami érdemi munka vagy még csak papír tologatás van.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#24122) kabelmania27 válasza kigyi_23 (#24120) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az korrekt havidíj, ahol van konkurencia olcsóbb ez más társaságnál is így van.

(#24123) #47106304 válasza Lauda (#24116) üzenetére


#47106304
törölt tag

Novemberben jár le a hűség addig kivárok aztán lemondom erre az volt a válasz hogy akkor már lehet nem lesz ez az akció. A régi előfizetőket lesajnálják mert tudják hogy nincs konkurencia.

(#24124) Intruder2k5 válasza #47106304 (#24123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lesz más akció, esetleg még jobb is. Egyébként van konkurencia, ott a MindigTV, van több tányéros TV is, amik még ha nem is felelnek meg, hivatkozni lehet rájuk, hogy jobb alkupozíciód legyen. Mellesleg be van nyújtva a törvényjavaslat, mi szerint a maximális hűségidő 1 év lehetne, és a régi előfizetők soha nem járhatnának rosszabbul mint az újak. Szóval lehet érdemes is várni novemberig, mert az kevésbé valószínű, hogy az újaknak emelnék fel 9000Ft-ra a díjat, inkább a kettő közt lesz valami kompromisszum a végére, ha lesz ilyen hatályos törvény.

(#24125) se000


se000
tag

Üdv.
3 hónap mulva lejár a hűségem és kaptam ajánlatot családi HD +60 mb net + telefon 8390 FT.
Ez jónak számit vagy várjak mig lejár a hüség? Tarr van még de az drágább ugyhogy az nem játszik.

(#24126) kabelmania27 válasza se000 (#24125) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Jelenleg milyen csomagban vagy és mennyi a havidíj?

(#24127) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Volt egy kis problémám a net sebességgel december-március időszakban.. esténként visszalassult 60-70Mbitre a 100-ról.

Érdemes nyitvatartani a hibajegyet ha valós a probléma és bármikor jön ki a szerelő a a problémás órákban akkor tudod produkálni a hibát.

Kis kötbért kaptam:

(#24128) se000 válasza kabelmania27 (#24126) üzenetére


se000
tag

Üdv.
Digitális családi tv 77 csat + 30 net + Start plussz telefon = 7736 ft
Annyi fejlemény van hogy hivtak ma mondtam 2 db ca modult kérek akkor rendben a 2 év , a 8390 ft ba lkalkulálja bele de nemet mondott . Gondoltam visszahív hogy sikerült elintéznie de nemjött be.

(#24129) kabelmania27 válasza se000 (#24128) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel magasabb csomagba kerülnél elfogadható a havidíj, ettől független lehet érdemes megvárni a hűségidő végét, mert hűségnélkül könnyebb ügyfélmegtartó csomagot kiharcolni.

(#24130) se000 válasza kabelmania27 (#24129) üzenetére


se000
tag

Oké, úgy lesz, köszi

(#24131) whiskeys válasza kabelmania27 (#24129) üzenetére


whiskeys
őstag

Sajnos ez így igaz... Pedig nem így kellene működni. Mert nekik is tolerálni kellene hogy előfizetők vagyunk és számítunk is nekik....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#24132) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Ma pakolgattam a szobában, ezért a tv-ből ki kellett húznom az RF kábelt egy időre.
Visszadugtam a kábelt és amikor csatornát váltottam észrevettem hogy nem írja ki a műsorok címét és a téve műsorújság alkalmazása sem talál információkat a csatornákról.
CI modult használok, a csatornákat újrahangoltam.

Jelentsem a hibát, vagy csak várjak amíg nem érkezik valamilyen frissítő adatcsomag a kábelen?

Per aspera ad astra.

(#24133) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#24132) üzenetére


Oryctolagus
tag

Várni kellett.
Problem solved.

Per aspera ad astra.

(#24134) kabelmania27 válasza Oryctolagus (#24132) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet központi probléma volt.

(#24135) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Zalaszentgróton 2 órával ezelőtt élesítették a fejlesztett D3-as rendszert.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24136) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

30 megás optikai invitel netem van (+vezetékes telefon), gondoltam megnézem mennyiért adják a 60-ast, belépek az inviteles fiókomba, utána a csomagváltás fülre és erre kiírja, hogy: "önnek nincs ajánlatunk"
WTF??
Ne akarjak gyorsabb netet? (fizikailag lehetséges)
Ne akarjak esetleg iptévét mellé?
Már az is bosszantó, hogy a régi hűséges ügyfeleknek drágább a havidíj, mint az újaknak, de hogy már ennyire nem fontosak? :W

Csillagkaput a Csillag térre!

(#24137) Lauda válasza Ted_Beneky (#24136) üzenetére


Lauda
félisten

Nem érdemes komolyan venni azt az ajánlatos dolgot. Fáradj be egy invitelpontba/hívd fel őket ezügyben.

[ Szerkesztve ]

(#24138) Ted_Beneky válasza Lauda (#24137) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Igazából az bosszant, hogy egy ekkora szolgáltató nem tud olyan honlapot összedobni, ami korrektül tájékoztatja az előfizetőket. Ne adj isten (de!) még időt is tudnak spórolni vele, hogy online kíváncsiskodnak vagy elintéznek valamit. Ennyi erővel írjanak ki egy telefonszámot meg egy címet nagy villogó betűkkel középre és kész a honlap :(

Csillagkaput a Csillag térre!

(#24139) Lauda válasza Ted_Beneky (#24138) üzenetére


Lauda
félisten

Hát az a része egy nagy nulla :D , a szolgáltatásuk viszont nagy átlagban stabil, problémamentes.

(#24140) Ted_Beneky válasza Lauda (#24139) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A szolgáltatással nekem sincs bajom, ezért gondoltam duplázni a sávszélességet. Augusztus közepén lejár a hűségidőm, addig hátha lesz valami a készülő törvényből, amiről már volt szó.
Kicsit kiengedtem a gőzt, köszi :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#24141) kisapa válasza Ted_Beneky (#24136) üzenetére


kisapa
senior tag

Van az invitel oldalon egy chat én ott kérdeztem meg és kaptam is egy összeget. Egy próbát megér. Mellesleg a hűségidő vége előtt kb 1 hónappal már volt ajánlatuk.

[ Szerkesztve ]

(#24142) Ted_Beneky válasza kisapa (#24141) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi! :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#24143) taki01


taki01
őstag

Már megint alakít az invitel 1 Mbps-el lett lassabb netem. Arra lettem figyelmes, hogy belassult a net újra indítottam HGW-t és már csak így állt fel:

Szerintem ebből Telenor Hello Data lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24144) kabelmania27 válasza taki01 (#24143) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Korábban is volt hasonló problémád amit egy idő után megoldottak, úgy látom a vonal tudna 16Mbitet.

(#24145) taki01 válasza kabelmania27 (#24144) üzenetére


taki01
őstag

CRC kicsivel több mint 61 ezere ugrott még üfsz-al beszéltem.

Most csinálhattak vele valamit mert rendbe jött magától.
Azért nem adják meg a 16 Mbps-et mert úgy van beállítva dslam hogy snr-t nem engedi 6 db alá esni.

[ Szerkesztve ]

(#24146) kabelmania27 válasza taki01 (#24145) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélhetőleg akkor már nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#24147) taki01 válasza taki01 (#24145) üzenetére


taki01
őstag

Ma volt kint a szerelő és most átrakott egy másik érpárra a központ fele. Holnapig teszteljük és ha ugyanúgy nem jó akkor jönnek a kábelszerelők és átnézik az összes kötést.

(#24148) Lui76


Lui76
őstag

Sziasztok !
Tudtok róla,esetleg jár ebbe a fórumba olyan aki mondjuk az invitel technikai ügyfélszolgálat részén dolgozik?
Adsl netes problémám húzódik már hónapok óta , és csupa értetlen emberhez kapcsolnak.

www.kezmuveskeramia.hu

(#24149) taki01 válasza Lui76 (#24148) üzenetére


taki01
őstag

Leírhatnád a problémádat lehet hogy már más is találkozott a hibával és egy képet is bedobhatnál hogy milyennek a vonal paramétereid.

(#24150) Lui76 válasza taki01 (#24149) üzenetére


Lui76
őstag

Az Adsl összes sebességét végig toltam, mióta adsl létezik , 2014 óta 20/1 Mbps Adsl előfizetés, teljesített 16/1-et kb. de gond nélkül.
Tavaly ősztől már csak 12/1-et .
Mikor idén februárban egy hibajegyet erre tettem , bevizsgálta a telekom (övék a réz )
És noha én nem engedtem lekapcsoltak 10/0,5-re mert , hogy a "20-at" nem bírja.
Azóta mint a cövek 10/0,5 , és akárhogy kérem nem tudják megtenni , hogy visszakapjam a
sebességem . Az utolsó technikusi ötlet (a telekommal hívásom közben egyeztettek ők) az volt , ha
15-ös csomagba rakat az üf szolgálattal akkor jó lesz , mert a telekom szerint azt bírná. Ezt elmondja az ügyfélszolgálatnak és átkapcsol .... átkapcsolt üf szolgálathoz , de hát nincs ilyen csomag :Y ... ezért nem tud segíteni , és szerinte még így legalább a garantált 10 mega megvan nem tud mást tenni.

Tehát a vonalam bírna vmennyivel többet most is.
A feltöltésben érezni nagyon a lassúságot ezért küzdök.
Nem értem milyen jogon korlátozzák így le a vonalat , ha közben azóta is a 20-as szerződésem él .

kb 3-4 órányi üf/technikai üf.szolgálati beszélgetésen vagyok túl...
20 évet öregedtem.

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.