Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Franky2Ster válasza kabelmania27 (#9300) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Igen biztosan dobnak ,nálunk is dobtak be.... :)

(#9302) waterphone válasza poli27 (#9299) üzenetére


waterphone
tag

Köszi vele már beszéltem, és nagyon segítőkész is volt, de erről a "vidékről" nincs információja sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#9303) Intruder2k5 válasza waterphone (#9302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A nincs információ szerintem annyit jelent, hogy nincs semmi fejlesztés tervbe véve! Csak a megfogalmazása diplomatikusabb...

[ Szerkesztve ]

(#9304) waterphone válasza Intruder2k5 (#9303) üzenetére


waterphone
tag

Azt mondta az ügyfélszolgálatos hölgy konkrétan, hogy lehet folyamatban levő fejlesztés, de ők kizárólag attól a szinttől látják az információkat a rendszerben (jogosultsági szint) ahol már befejezett fejlesztés van, és eladásra kínálható.

Említettem neki, hogy többek számlalevelében szerepel Kozármisleny mint fejlesztési terület, amit gondolom nem hasra ütés szerűen írtak rá.

No mindegy még van kb. 1 hónapom a "hűségből" hogy ez kiderüljön biztosra :)

(#9305) Intruder2k5 válasza waterphone (#9304) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor kellett volna kérni, hogy kapcsoljanak egy olyanhoz, aki tud erről mondani valamit! Különben jó lerázós dumának is hangozhat... Meg különben is, tudja meg valahonnan, ha az ügyfelet ez érdekli, vagy mondja meg kerek perec, hogy ilyen infót nem adnak ki, vagy pedig, hogy ne várj semmi fejlesztést!

[ Szerkesztve ]

(#9306) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9305) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A fibernet oldalán fel minden netcsomag fel volt sorolva, mellé volt írva, hogy hol érhető el, pl speed 15 30 60 és 120 csomag csak Kecskemét meghatározott részein és előzetes felmérés után rendelhető. Fibernet-Invitel átállás után még meghagyták a régi menürendszert, pár hónapja teljesen átalakították a honlapot, kicsit hasonlít az UPC oldalára.
A dtv és analóg területekről van lista (112 településből 24teleülésen van dtv), de a docsis3-as csomagról nincs infó, csak cím alapján lehet megnézni. pl beírsz egy Kecskeméti címet (van amelyik utcában csak 1,6,10Mbitet ír) 6,15,25és 50Megabites.

[ Szerkesztve ]

(#9307) kabe2006


kabe2006
csendes tag

Lenne még egy kérdésem:
A házam mellett van az üzletünk, ahol elég sok időt töltök el és gondoltam, ha beköttetem az 50 megás netet, akkor átviszem az üzletbe is.
Nem akarok wifit, mert sok problémám volt ezzel otthon is, sok van a környéken és zavarják egymást, ezért néztem árnyékolt, kültéri, húzószálas kábelt, amivel át szeretném kötni a routerből.
Lényegében az egyik helyen lenne a router, a másik vége pedig egy APC UTP villámvédőjébe menne bele.

Kicsit technikai jellegű a kérdésem:
Hova kössem az árnyékolás vezetékét?
Ha a levegőben közvetlenül menne mellette a kábeltv, akkor ez zavarhatja?
Illetve a négy érpárból csak 3-at tudok bekötni, mert a 4.-en átkötném az otthoni telefont is :)

Mire figyeljek? Ha van ilyen villámvédős eszközöm, akkor ne féljek a villámlástól? Amúgy (4-5 méter magasságban futna, kb. 50 m)
Hova kössem az árnyékolás vezetékét?

Megköszönném, ha ellátnátok pár hasznos tanáccsal!

(#9308) albiosz


albiosz
őstag

Üdv!

STB áramtalanítás eddig tök jól működött, bekapcs után kellett neki kb. 1 perc, amíg felállt a rendszer, utána ment rendesen. Ma viszont eljut az invitel kezdőképernyőig, frissítést keres, majd UID-t és PIN-t kér. Előbbiről fogalmam sincs, honnan kéne azt tudnom? A másik két box megy gond nélkül, bár azokat nem szoktuk áramtalanítani.

Valakinek ötlet esetleg? Előre is köszönöm!

(#9309) poli27 válasza kabe2006 (#9307) üzenetére


poli27
veterán

Közterületen menne, vagy a kertedben?Ha közterületen oda engedély is kellhet.[link] én két ilyennel oldanám meg, igaz drágább de nincs vezeték.Ha 2 szálat nem kötsz be akkor csak 100 megás lesz a kábeled.Az árnyákolt utp-hez olyan csati is kell [link] !Catv nem tudja zavarni !

(#9310) Intruder2k5 válasza poli27 (#9309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Árnyékolt UTP nincs! :)

UTP = Unshielded Twisted Pair

Az árnyékolt változat STP, azaz Shielded twisted pair!

(#9311) poli27 válasza Intruder2k5 (#9310) üzenetére


poli27
veterán

Dupla :(((

[ Szerkesztve ]

(#9312) poli27 válasza Intruder2k5 (#9310) üzenetére


poli27
veterán

Igazad van elírtam :) Vagy Ftp is lehet :P Folied Twisted Pair :D

(#9313) feka007


feka007
nagyúr

Rohadt invitel :W

(#9314) bopeti98 válasza feka007 (#9313) üzenetére


bopeti98
őstag

Mi történt?

[ Szerkesztve ]

(#9315) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Végre valami pozitív invitelnél.:U

Ma hívtak, hogy fejlesztés történt VDSL-t építettek ki nálunk így a 10megás net helyett 25megásat tudnak biztosítani ami mellé az iptv is tudja már a HD adásokat.

A lényeg, hogy mindezt ugyanazon az áron mint most. :K

(#9316) feka007 válasza bopeti98 (#9314) üzenetére


feka007
nagyúr

Azt hittem sz.r a net, de csak tesóm töltött le.. :W. :D De azért tartom a véleményt

(#9317) SzlobiG válasza feka007 (#9316) üzenetére


SzlobiG
félisten

Fail. ;]

(#9318) bopeti98 válasza SzlobiG (#9315) üzenetére


bopeti98
őstag

Hát itt még mindig semmi pozitív a részükről. Ugyan az a ultraszuper max 5 Mbitet "tudó" ADSL vonal van amin nem hogy HD adás de még sima SD adás is bedögleszti a netet. :D Szerencse hogy van itt T-Home kábelnet :K

[ Szerkesztve ]

(#9319) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó topicba írok, de egy próbát megér :K
Kisvárosomban most kezdi digitális TV szolgáltatását az Invitel, eddig csak analóg volt.
Ezügyben szeretnék egy kis infót, hogy is működik ez a set-top box-al történő műsor rögzítés, mivel még nem volt digitális szolgáltatásban részem.
A szórólapjukon azt írják, hogy a műsorokat "....megállíthatja, visszatekerheti, felveheti".
Ez az adott általam éppen nézett csatornára vonatkozik, hogy ha pl. kimegyek vacsizni, akkor ezt aktiválom, felveszi a műsort, és amikor visszamegyek, akkor gyakorlatilag ott folytatódik ahol abbahagytam, és felvételről nézem már ekkor? ....anélkül, hogy ismerném ezt, nekem ez jött le.
Vagy olyan lehetőséget is tud a set-top box, mint a régi vhs magnók, hogy beprogramozok egy csatornát, dátumot, időpontot tól-ig, (mondjuk hajnalban egy F1 futam az M1-en) és azt rögzíti?
További kérdés, hogy a rögzített műsort ki tudom-e nyerni laptopra valamilyen módon, hogy pl. DVD-re kiírjam?
Légyszi egy kis infót, mert teljesen tájékozatlan vagyok ebben.... :R

(#9320) Intruder2k5 válasza fireman (#9319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nagyjából jól gondolod, a baki csak annyi, hogy "kinyerni" semmit sem tudsz belőle, szerzői jogi problémák miatt! És ugyanezen okokból nem is minden csatorna rögzíthető, és visszatekerhető... Sőt - bár ebben már én sem vagyok biztos, mivel nincs Invitel szolgáltatásom - valószínű, hogy a felvett műsorok nem is a Te STB-dre kerülnek, hanem központilag egy szerver veszi fel, majd amikor meg szeretnéd nézni, akkor onnan stream-eled! Ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

(#9321) Franky2Ster válasza fireman (#9319) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

A digitális tv-nél a beltéri egység merevlemezére rögzíti a műsorkat nem központi szerverre, mint az IPTV-nél.A műsorokat egy módon kinyerheted a készülékből ha nincsen leblombálva lematricáza a készülék kiszeded a merevlemezt és ráteszed pc-re egy átalakító segítségével. :R

(#9322) Intruder2k5 válasza Franky2Ster (#9321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, ez digitális TV, én benéztem IPTV-nek! :)

(#9323) fireman válasza Intruder2k5 (#9320) üzenetére


fireman
tag

Köszi az infót mindenkinek!

(#9324) totocar


totocar
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.Most cserélték le a régi modemünket ZTE ZXV10 W300B modemre (IPTV szolgáltatás van nálunk). Eddig 3 PC egy TP Link TL-SF 1005D eternet switch-en keresztül kapcsolódott a régi modemre, egyiken XP, másikon Windows Vista, harmadikon Windows 7 operációs rendszerrel. A modemcsere után a harmadik, Windows 7 alatt futó gép az istenért sem akar kapcsolódni az internetre. Mellékeltem egy képet, amit a hálózati kapcsolatokkal kapcsolatos adatokat tartalmazza (?) Egy ősrégi gépre, amin XP-n van, rádugtam a harmadik géphez menő kábelt és azonnal kapcsolódott. Ebből gondolom, hogy valami sajátos Windows 7 - Inviteles - modem problémám lehet. Tudtok segíteni, tanácsot adni, hogy hol keressek megoldást a gondunkra? Üdv

(#9325) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Ma kötötték be az optikát 50/20 köszönöm Ivitel :DD

(#9326) kabelmania27 válasza totocar (#9324) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Diagnosztikát nézd meg
Próbáld meg letiltani a kapcsolatot majd engedélyezni.
Ha egyszerre csak két gépen van net lehet azért van mert az új modem max két gépnek ad ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#9327) Reag3nS válasza Franky2Ster (#9325) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Torrenten is ennyit hoz?

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9328) kabelmania27 válasza totocar (#9324) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg azt, hogy újraindítod a modemet és csak a win 7es gépet kötöd a swichre utána mehet rá a másik két gép.

(#9329) Franky2Ster válasza Reag3nS (#9327) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

uTorrenten letöltést mértem csak eddig az 6,5Mb/s-et írt ki :DD

(#9330) Ace Ventura válasza Franky2Ster (#9325) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem rossz :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9331) Franky2Ster válasza Ace Ventura (#9330) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszi Ace Ventura! :R

Új mérési adataim:

(#9332) Reag3nS válasza Ace Ventura (#9330) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Kérdezted, hogy hol lakom ebben a hozzászólásodban: [link]

Írtam privátot, de nem válaszoltál. Meg tudod nézni?

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9333) Intruder2k5 válasza Franky2Ster (#9331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mérési hiba! Nekem 50/5-ös netem van, és szintén mértem már 70-80, de 120Mbps feletti értéket is (ráadásul 100-as hálókarival), sajnos a linket nemrégen töröltem, így nem tudom beszúrni! Folyamatosan letölteni azonban nem tudok annyival, az eddig max 55Mbps-re jött ki, és gyanítom ez nálad is hasonlóan működik... De látványos! :)

A torrenten mért 6,5MB/sec reális lehet, az ~52Mbps körül van!

[ Szerkesztve ]

(#9334) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9333) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én is mértem 100as lan kártyával 115Megabitet koliban.

[ Szerkesztve ]

(#9335) Franky2Ster válasza kabelmania27 (#9334) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Igen csak ez itthon van :DD

(#9336) totocar válasza kabelmania27 (#9326) üzenetére


totocar
csendes tag

Kipróbáltam a tiltás-engedélyezést, nem javult semmi. Az előző modemnél is voltak gondok, ott ilyesmi segített, de most nem.
A windows 7-s PC internetkábelét bedugtam egy ősöreg XP-s gépünkbe, amit évek óta nem használunk, és azonnal működött az internet, meg a másik két gépen is.

(#9337) totocar válasza kabelmania27 (#9328) üzenetére


totocar
csendes tag

Kipróbáltam, sajnos nem segített.

(#9338) Franky2Ster válasza totocar (#9337) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Lehet benyeltél egy vírust és a tűzfal miatt nem enged netet kapcsold ki a tűzfalat.Én is így jártam a napokban több vírusírtóval tudtam megoldani a problémát.

(#9339) waterphone


waterphone
tag

Azt legyen kedves megmondani valaki, hogy invitel analóg tv adás mennyire gáz minőségű?
Főleg HD ready, illetve full hd tv-ken érdekelne a dolog. Jelenleg T-Home iptv-m van, és nem tudom mennyire volna "fájdalmas" a szemünknek a lefelé váltás.

Gyakoriak az üzemszünetek, hibák, stb?

[ Szerkesztve ]

(#9340) Gubek-Einste válasza waterphone (#9339) üzenetére

Analóg adást egy HD tévén nézni nagyon gáz, szolgáltatótól függetlenül is. Javaslatom nem, hogy ne váltsál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9341) Daffni2 válasza waterphone (#9339) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem hallottam még Invitel analóg adásról.

"Aki ad,az nyer"

(#9342) waterphone válasza Daffni2 (#9341) üzenetére


waterphone
tag

Nálunk csak az van.
Ex fibernet hálózaton + kábeles net vs. T-Home csomagok.

Túl vagyok már 3 ügyintézőn + 2 üzletkötőn, és egy nem reagáló ügyfélkapus próbálkozáson az esetleges fejlesztésekkel kapcsolatban, de eddig teljes a sikertelenség.

Viszont a nagy "T" árai jóval magasabbak ezért érdekelne mennyire gáz az analóg adás pl. HD ready tv-n. Szinte kizárólag sport közvetítéseket nézünk, mert filmnézésre inkább WD HD TV-t használunk, ahol a minőség már nem kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#9343) Daffni2 válasza waterphone (#9342) üzenetére


Daffni2
addikt

Analóg adás HD ready TV-n sokkal inkább élvezhető mint Full HD-n.

Mindig TV ? olcsó és jó minőség.

"Aki ad,az nyer"

(#9344) kabelmania27 válasza Daffni2 (#9341) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Invitel megvette a Fibernetet, így lettek koaxos területei [link][link]

(#9345) waterphone válasza Daffni2 (#9343) üzenetére


waterphone
tag

Néztem a Mindig TV ajánlatokat is, de ott elég soványka a sportadó kínálat.
Gyakorlatilag nem sok mást nézünk azonkívül.

Az Invitel ajánlatban az a vonzó hogy családi tv csomag (abban van minden sportcsatorna ami érdekes) + 10/2-es kábelnet = 7490/hó, de fél évig csak fele díjat kell fizetni a futó akció szerint. Persze 2 éves hűséggel ami nem rövid. Viszont így 2 évre összesen 157.500-at kell kifizetni. A jelenlegi szerződésem továbbvitelével a T-Home 240.000 / 2 év ahol 5 mbit-es net.
A világ mai állása szerint ez már jelentős különbség.

Csak a minőség kérdése nyugtalanított, de ha azt mondjátok hogy 37"-os HD ready plazmán
nem lesz annyira gáz akkor az jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#9346) connorhu


connorhu
csendes tag

Adott egy invitel optikai internet, egy Huawei echolife hg8240 végpont, egy win xp és egy tp-link TL-WR940N v1.4 wifi router. A probléma az, hogy míg az xp minden gond nélkül csatalkozik pppoe, a tp-link detektáláskor static kapcsolatot állapít meg (valszeg nem kap választ a DSL keresésre), és pppoe-vel nem hajlandó kapcsolódni.
FW upgrade volt a tplinken. Más ötletem hirtelen nem volt. Itthon más szolgáltató, más készülékek, más kapcsolat, szóval nem igazán ismerős a terep. De kicsit valószínűtlennek tartom a helyzetet, mert a szutyok régi XP simán csatlakozik, a 2012-es fw meg nem.
Az invitel lepattint, mondván ez nem az ő problémája. Valahol jogos, hiszen az eszközök egyféle felállásban működnek, viszont a wifi routert is kéne tudni használni.

connor

(#9347) Intruder2k5 válasza connorhu (#9346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK-nél előfordul, hogy nem akaródzik neki a PPPoE kapcsolat!

(#9348) Franky2Ster válasza connorhu (#9346) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Próbáld régebbi fw-vel...

(#9349) connorhu válasza Franky2Ster (#9348) üzenetére


connorhu
csendes tag

Annál régebbi sajna nincs mint ami rajta volt eredetileg. openwrt-t javasoltak még. Ha a saját routeremmel megy, és beleegyezik a tulaj, megpróbálom azzal.

connor

(#9350) Franky2Ster válasza connorhu (#9349) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Nálad is nagy a ping értéke az optikán? Nálam 15ms-nél nem megy lejjebb... :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.