Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

Új inviteles előfizető vagyok (Kalocsa), tegnap kötöttek be hozzám 25/5-ös netet, a sebesség eléggé felemás.
Egy Lynksys WRT54GL routerem van, ezen keresztül az asztali gépen (régi masina talán sempron 2600-as proc. 500 MB ram) kb. 7-10/5, wifis laptopon (új, Lenovo Z580) 17-20/5 sebesség jön, ha kiiktatom a routert és közvetlenül az asztali gépbe dugom akkor 10-12/5, ha közvetlenül a laptopba dugom akkor 24/5 a sebességem.

A sebességet ezek szerint befolyásolja, hogy "lassú régi" gépen mérem, vagy aránylag korrekt erősségű laptopon,....illetve hogy van-e közbeiktatva router?
....vagy valami más bibi van nálam? :((

[ Szerkesztve ]

(#9502) kabelmania27 válasza fireman (#9501) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Számít, hogy milyen a géped, routered.
Nálam és másoknál is lassabb most a kábelnet, de ha router nélkül megvan a sebesség nincs nagy probléma.
BluEyes:Lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#9503) ubisali válasza poli27 (#9494) üzenetére


ubisali
csendes tag

Tavaly óta közel 1éve vagyok előfizető invitelnél! akkor lettem az amikor ahuawei tabletet osztogatták! A butított verziót! Én hiszek nektem hogy dslem van de ha lejár az egy év hűség lehet optikám hogy én is tudjak ilyen szédítő sebességeket mérni mint ti?

Samsung Galaxy S4 LTE 4.3 T-mobile

(#9504) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Dsl-en és optikán megvan a teljes sebesség?

(#9505) Degeczi válasza Daffni2 (#9198) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez tényleg vmi elképesztő... :W

Az érvényes szerződési feltételeik listaára szerint (eléggé a végén, 31. oldal) a Mixer3 Net25-öt (25/5 net, 62 csatornás családi IPTV csomag, telefon) 11890-ért adják.

Ugyanakkor rögtön a nyitóoldalon reklámozzák, h új ügyfeleknek 2 évre szerződve 5990-ért adják ugyanezt, még ingyen meg is fejelve egy amúgy 500 Ft-os kiegészítéssel, amivel az Inviteles vezetékes számok 0 Ft-ért hívhatóak egész nap, +egy 700 Ft-os csomaggal, ami választhatóan még 5-7 TV csatornát ad, és fél évre még ezt is megfelezik, 2995 Ft-ra!

Vagyis egy új ügyfél fél évig negyedannyit fizet, mint egy akár évtizedek óta hűséges, utána már "csak" a felét - és még akkor is több kedvezményt kap: ekkora mocsok cég nincs még egy, az biztos...

(#9506) kabelmania27 válasza Degeczi (#9505) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejár a hűséged nem mehetsz vissza kisebb csomagba csak listaáron...

(#9507) #41635072 válasza kabelmania27 (#9504) üzenetére


#41635072
törölt tag

ADSL-en megvan.

Degeczi: Írj a Nemzeti Hírközlési Biztosnak és segíteni fog ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#9508) Degeczi válasza kabelmania27 (#9506) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pár éve még ezt az ajánlást kezdeményezte többek között az Invitel is, aminek 2. pontja így szólt:
"A hűségnyilatkozat nem lehet a fogyasztóval szembeni gazdasági "kényszer" eszköze, ezért a mindenkori kedvezmény nélküli, illetve listaár és a hűség-szerződéssel meghatározott ár közötti különbség nem lehet aránytalan" - és a négyszeres ár szerintem finoman szólva is kimeríti az "aránytalan" kifejezést...

holnap meg is kérdezem tőlük, h ez most komoly-e, mert viccnek durva lenne :U

(jelenleg a 10/0.5M netem és a telefon Invitel, +UPC Direct összesen majd' 14e, ezért most akarok T-Home kábelre váltani, ami 11e alatt lenne 30/5 nettel és "Hoppá" telefonnal,
és meglepve látom, h az Invitel nagyon is tudna versenyképes árat adni az említett 6e-rel, hát még annak felével (de egye fene, adják 6e-ért, a fél évig félár valóban lehetne az újak kedvezmenye, az szerintem korrekt) - de ott az oldal végén az apróbetű: az ajánlat csak azokra vonatkozik, akik legalább 90 napja nem vettek igénybe Invitel szolgáltatást... a listaár pedig 12e-et említ, mint linkeltem)

[ Szerkesztve ]

(#9509) fireman válasza kabelmania27 (#9502) üzenetére


fireman
tag

Köszi az infót, sejtettem hogy számít a router és a gép is, de azért 1 napos előfizetőként "nem igazán vagyok elégedett" a jelenlegi sebességgel 25/5 esetében:

....ez általános az invitelnél vagy a sok esőtől "ma beáztak a vonalak"? :W

[ Szerkesztve ]

(#9510) lucifer15


lucifer15
tag

Hali!

Invitel optika 25/12.5 Linksys 54GL router

http://www.speedtest.net/result/2270556713.png

(#9511) kabelmania27 válasza fireman (#9509) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem általános, ritkán szokott ilyen előfordulni, általában meg van a max sebesség, de ma sajnos lassabb a letöltés, valami központi hiba lehet.
lucifer15: Ezek szerint optikán is lassabb a letöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#9512) Alex91 válasza fireman (#9509) üzenetére


Alex91
félisten

Xar a routered, vegyel valami jobbat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9513) BluEyes válasza fireman (#9509) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyugi, holnap már meglesz, ma sajnos országosan le van halva az Invitel hálózata. [link]
Az 54 megabites wifi eszközök a gyakorlatban kb. 20-22 Mb/s-ot tudnak max, ezért csak annyi a laptopon a wifi sebessége.
A régi gépeken szintén előfordulhat, hogy nem akar jó lenni a sebesség, ez lehet a gyenge proci, kevés memória, vagy alaplap (csippszet) miatt is, bár a 2600+ Sempron nem szokott problémázni, illetve akkor is ez a helyzet, ha régi 10 Mb-es a hálókártyád. Ellenőrizd le, hogy miféle a kártya, ha 10/100-as, akkor esetleg próbálj drivert frissíteni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9514) kabelmania27 válasza BluEyes (#9513) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Helyre állt:

(#9515) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#9514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lassan elmennek lefeküdni az emberek, kikapcsolják a gépeket...

(#9516) 8zabi válasza Alex91 (#9512) üzenetére


8zabi
őstag

nekem is WRT54GL van és simán viszi a 25/5-öt, igaz kábellel van összekötve a géppel és tomato firmware van rajta, de nem szar :U

(#9517) Intruder2k5 válasza Alex91 (#9512) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WRT54GL simán átvisz 25Mbps-t! A vége valahol 35 és 45 közt van, verziószámtól és firmware-től függően!

[ Szerkesztve ]

(#9518) InvitelGuide válasza nábob (#9486) üzenetére


InvitelGuide
csendes tag

Kedves Ügyfelünk,

Kérünk, hogy kérdésed, panaszod az Ügyfélkapu alkalmazáson keresztül küldd el hozzánk, így tudjuk továbbítani az illetékes kollégáknak, és ők utánajárni a helyzetnek.

Az Ügyfélkaput megtalálod a Facebook oldalunkon: https://www.facebook.com/Invitel/app_319107494851763

Köszönettel,
Invitel

Üdvözlettel, InvitelGuide www.facebook.com/Invitel

(#9519) Franky2Ster válasza InvitelGuide (#9518) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

És akinek nincsen Facebook nem használ?

(#9520) Intruder2k5 válasza Franky2Ster (#9519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt jó, hogy mondod, így a jövőben talán majd minden Invitel előfizetés mellé jár egy facebook account akciós áron! Már csak az a kérdés, hogy a "Nem működik az internet!" problémát akkor hol jelentik majd be az emberek...?! :)

[ Szerkesztve ]

(#9521) Degeczi válasza Intruder2k5 (#9520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Error: no keyboard detected! Press F1 to continue..." :D

(#9522) bopeti98 válasza Degeczi (#9521) üzenetére


bopeti98
őstag

Ez jó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9523) Degeczi válasza bopeti98 (#9522) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#9524) bopeti98 válasza Degeczi (#9523) üzenetére


bopeti98
őstag

Fail :D

(#9525) poli27 válasza Degeczi (#9521) üzenetére


poli27
veterán

Attól még nyomhatod,csak nem fog történni semmi :D

(#9526) poli27 válasza Intruder2k5 (#9520) üzenetére


poli27
veterán

Felhívod őket, és majd a FB-ra, irányítanak hehe :D Vicces a lényeges kérdésekre sose válaszol invi pajtás...

(#9527) Intruder2k5 válasza poli27 (#9526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erős a gyanúm, hogy itt letiltották a hivatalos kommunikációt, mert nem lehet törölgetni a postokat mint facebook-on! Legalábbis ők nem tudják törölni! Ezért lehet, hogy jó bot módjára dobálja be ezeket a sablon facebook-os postokat!

[ Szerkesztve ]

(#9528) powerup2 válasza Intruder2k5 (#9527) üzenetére


powerup2
addikt

Lehet vagy a facebookot akarják erőltetni :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9529) Degeczi válasza Degeczi (#9508) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Reggeli nyitáskor már hívtam is az Invitel salest, h akkor mennyiért kaphatnék mindenes "Mixer" szolgáltatást.
Azt mondták, először is meg kell nézni mi érhető el nálam, mert a honlapon beírt címre kapott pozitív válasz még nem garancia arra, hogy tényleg el is érhető itt az FTTX.

- "Rendben - de lehetne gyorsan utánanézni? Ha nem tudnak jó ajánlatot adni, a másik szolgáltató már akár holnap jön szerelni"
- "Természetesen, utánanézünk, még délelőtt visszahívjuk!"

Mondanom sem kell, ebéd után én érdeklődtem ismét, talán elhagyták-e a számomat: ugyan más vette föl, de látta, h rajta vannak az ügyön, és "a műszak válaszára várnak, de rövidesen hívnak majd"

Mindjárt este 8: ma már aligha lesz válasz...

Most már végigjátszom, T-Home-nál átrakattam jövő hétre az időpontot, végülis nem sürgős, de mindenképpen röhej: 1 munkanap alatt még azt sem lehet megtudni, elérhető-e egy adott címen egy bizonyos szolgáltatás, nemhogy annak árazása?! :O

(#9530) Degeczi válasza Degeczi (#9529) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát mára visszahívtak: nincs optika errefelé, hiába írja azt a honlapjuk a pontos címre... :(

Egyébként ha minden igaz, a 12e-es normál ár lenne hűséggel 9e, amit a mostani (azt mondja, rövidesen lejáró, ÁSZF-ben nem listázott) akcióval Szegeden 6e-ért adnak, és azt felezik még meg új ügyfeleknek 3e-re.
Tehát ha lett volna optika, elvileg megkaphattam volna régi ügyfélként is 6e-ért, csak a fél évig felezést nem.

Így valszeg bevállalok 1 évet a T-Home-nál, aztán ha jövő ilyenkor is lesz Invitel akció (és addigra eljutnak ide az optikával), akkor már az új ügyfeleknek kijáró kedvezményt is megkaphatom, hiszen így akkor rövidesen fölmondok náluk.

(#9531) Reag3nS válasza Degeczi (#9530) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Megéri ide oda ugrálni és mindig az akciókat megkapni. Amúgy T-nél elérhető nálad az optika?

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9532) Degeczi válasza Reag3nS (#9531) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kábel
de az is jobb lesz, mint a mostani ADSL, leginkább a fölfelé irány miatt

aztán egy év alatt tán csak halad felénk is az Invitel optika, mert amúgy nagyon jó lenne a 6e-es komplett csomag

(#9533) Reag3nS válasza Degeczi (#9532) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Mit ajanlottak 6 ezerert?

25 megabites optikat es Tv-t? Hany csatornaval?

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9534) Reag3nS válasza Degeczi (#9532) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Mit ajanlottak 6 ezerert?

25 megabites optikat es Tv-t? Hany csatornaval?

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9535) Degeczi válasza Reag3nS (#9533) üzenetére


Degeczi
nagyúr

még kinn van a honlapjukon:
- 25/5 M net
- IPTV 62 csatornás családi csomaggal (+még 4-7 további csatorna ingyen választható, a rögzítést pedig a szolgáltató végzi, nem a beltéri - ennek előnyeivel és hátrányaival együtt)
- telefon, Invitel körzeten belül korlátlan ingyen hívással
ez 6e-ért bombajó, ráadásul új ügyfelek fél évig csak 3e-et kell fizessenek
(mindez 2 év hűséggel, de ilyen feltételekkel simán bevállalható)

ehhez nekem csak egy második beltéri kellene egy ezresért, így 7e-ből minden kompletten meglenne

összehasonlításul a T-Home-nál
- 30/5 M kábelnet
- IPTV családi csomag 58 csatornával, 2 beltérivel (de rögzítés nélkül, mert havi ezres lenne olyan beltéri)
- "Favorit" telefoncsomag (ami 100 óráig adja a körzeten belüli ingyen hívást, de végülis elég annyi)
1 év hűséggel 9700 lesz

(ami még így is nagy előrelépés lesz nekem a 10/0.5M ADSL net után, amiért ráadásul telefonnal, UPC Direct TV-vel együtt kb. 14e-et fizetek)

(#9536) Reag3nS válasza Degeczi (#9535) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Igen, mindenképp jobban jársz.

Ugye itt megint felmerül a kérdés, hogy az oldalukon nem szerepel ez a 6 ezer forintos ár. :D Akkor hogy adhatják ilyen áron neked. Igen, nyilván ahol versenyezni kell ott meglépik ezt.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9537) Degeczi válasza Reag3nS (#9536) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze rákérdeztem: azt mondta, az ilyen akciók azért nem kerülnek bele az ÁSZF-be, mert rövidek, és területfüggőek (most pl. csak Szeged)

(#9538) Reag3nS válasza Degeczi (#9537) üzenetére


Reag3nS
senior tag

:)) Vagy olyan szolgáltató van jelen abban a lépcsőházban pl, ami ugyan olyan gyors és alájuk kell verni árban. :) Ismerem én a dörgést. ;)

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9539) Degeczi válasza Reag3nS (#9538) üzenetére


Degeczi
nagyúr

?
nem lépcsőház: most is kinn van a honlapjukon az akció, egész Szegeden érvényes, ha olyan címeket adsz meg, ahol listáz optikát a honlapjuk

pl. 6726-os IRSZ-re mondjuk Fésű u., 6771-esre mondjuk Bánya u

ahol szerintük sincs optika, ott kisebb, 30 csatornás csomagokat ajánl hasonló áron

(#9540) Intruder2k5 válasza Degeczi (#9539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az MindigTV...

(#9541) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Véletlenül nem tudja valaki mennyi a maximum adat amennyit lehet forgalmazni és nem szólnak érte, egy hónapban optikán LE és FEL ?

(#9542) Intruder2k5 válasza Franky2Ster (#9541) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nincs ilyen limit leírva sehol!

(#9543) Degeczi válasza Intruder2k5 (#9540) üzenetére


Degeczi
nagyúr

MindigTV-t ott kínál, ahol a honlap szerint sincs optika, csak ADSL, ami nem elég stabil IPTV-hez + nethez

De lehet próbálgatni, egy rakás szegedi címre listázza ezt az ajánlatot, amit írtam.
Mint látható, az újszegedi, régi lakótelepi Fésű utcában pl. 25/10, a szőregi (falusias kertváros) Bánya utcában ugyanaz a 25/5 net mellé ad 62(+min 4 max 7 további) IPTV csatornát, +ingyen körzeten belüli telefont (ez az "Otthon plusz") 6 ezerért amit nálam is listáz azon a környéken, egy másik címre

Szóval ez nem egy adott konkurrens miatti lokális ajánlat - csak sajnos nem feltétlenül valós: a honlap pontatlanul adja meg a lehetőségeket

[ Szerkesztve ]

(#9544) Reag3nS válasza Degeczi (#9539) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Lépcsőházakban nagyobb valószínűséggel van több szolgáltató, épp ezért optika is. Ezért írtam, hogy ott mennek jobban egymás alá, ott nagyobb a verseny.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9545) Intruder2k5 válasza Reag3nS (#9544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor asszem kéne építenem egy lépcsőházat a ház mellé! :)

(#9546) Franky2Ster válasza Intruder2k5 (#9545) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

:C

(#9547) Degeczi válasza Reag3nS (#9544) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezért hangsúlyoztam ki, h többek között Szeged-Szőreget is listázza, ami teljesen falusias környék, kizárólag családi házakkal

de lehet Alsóváros, pl. 6725 Sárkány utca is, ami szintén csak magánházakból álló környék, és nem csak a 6e Ft-os 25/10M + 62 csatorna csomagot kínálja, de 50/20, sőt, már 150/60-at is

szóval nem úgy tűnik, h a lakótelepek felé terjeszkednének, mint a Digi, hanem csak a jóég tudja milyen megfontolásból merre (ez azért rossz, mert így arról sem tudnak fölvilágosítást adni, mikor várható egy környéken)

(#9548) Reag3nS válasza Degeczi (#9547) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Amelyik lakásba behúzzák az optikát, ott bármekkora sávszél előfizethető. Csak a vdsl területeken van limit. (25/5) Az optikai vezetéken sokkal kisebb a veszteség. Nem a kábel a szűk keresztmetszet, hanem a kiszolgáló rész.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#9549) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem meg az inviteltől egy digitális kábel csomagot amiben van egy 10megás net is.
Mivel nekem eddig csak adsl netem volt és bekötéskor nem tudok itt lenni ezért szeretnék egy kis infót kérni tőletek h van a kábeles netnél a bekötés, használat, hogy ha esetleg szétkell kapni a gépet akkor tudjam mit h kell vissza kötni.
Azt még tudni kell h van egy Eaton szünetmentesem is. Eddig ezen keresztül volt az adsl modem csatlakoztatva.
Illetve van egy tp link routerem is.

Szóval a kérdésem az lenne h
- kapok e majd modemet ugyanúgy mint eddig?
- ha igen akkor ugyanúgy lehet e a szünetmentesen keresztül ezt csatlakoztatni?
- a most használt tp link routeremen majd mit kell átállítanom h tudjam használni?
- kapok e belépési kódot?
- azonnal kapcsolódik a net a win betöltése után vagy vmennyit várni kell majd rá?

Előre is köszönöm a segítségeket!

Üdv: Gábor

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#9550) Gubek-Einste válasza menyoronc (#9549) üzenetére

- Természetesen kapni fogsz majd egy kábel modemet.
- Attól függ, hogy eddig hogyan volt csatlakoztatva a XDSL modem, ha normál dugóval akkor nem lesz gond.
- Át kell állítani a internet típust PPPoE-ről Dinamikus-ra.
- Nem kell a csatlakozáshoz kód, rádugod és menni fog.
- Modem felállása (kb 2 perc) után már is lehet netezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.