Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Gubek-Einste válasza Lac-coo (#800) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek egy Live Linux-ot futtass a gépen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#802) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok !

Windows 10 meglehet azt oldani, hogy 2 hálózatot használjak egyszerre ?
Arra gondolok, hogy van adsl internetem ami 10/05-ös plusz a mobilinternetet a telefonomról usb internetmegosztással.
A feltöltési sebességet szeretném valahogy gyorsítani, ha van rá így mód.
Köszi !

(#803) hun-vik


hun-vik
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérném a hozzáértők segítségét:
40/10 Mbps sebességű internetem van (5 GHz-es mikrohullámú) és október végétől kezdődően durván alacsony lett a sávszélességem. A szolgáltató 18/4 Mbps sávszélességet garantál, azonban ez az érték köszönő viszonyban sincs a valósággal. Amikor szerződtem a céggel akkor a sávszélesség egész korrekt volt, viszont most kritikán aluli. Az alábbi link szerint néz ki az internetem:
[Speedtest]
November eleje óta erőteljesen és egyértelműen látszik, hogy kb. 17-20 óra között durván nincs sávszélesség. Éjszaka, reggel, vagy napközben magasabb értéket biztosítanak (ami még így sem éri el a garantált értéket -kivéve a feltöltést: az rendben van-).
A szolgáltatót 4x hívtam telefonon és 1 hét elteltével jutottak odáig, hogy egyáltalán foglalkozzanak a problémával. Én arra gyanakszom, hogy a sávszélességem le van korlátozva (Ők tagadják).

Kérném a véleményeteket, hogy ezt a periodikusan változó sávszélességet mi okozhatja?

Köszi szépen mindenkinek! :R

(#804) Gubek-Einste válasza Gyuszi83 (#802) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gépen ezt nehezebb megcsinálni mert csak egy default gateway lehet, egy dual WAN képes router-en load balance beállítással már sokkal könnyebben menne a dolog.

#803 hun-vik
Túl sok az előfizető és kevés a rendelkezésre álló kapacitás az ilyen esetek háttere. Ezzel te nem tudsz mit tenni, folyamatosan zaklatni kell a szolgáltatót.
Melyik szolgáltatónál vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#805) hun-vik válasza Gubek-Einste (#804) üzenetére


hun-vik
csendes tag

Köszi szépen a választ! :R :R

A KitNet Kft.-nél vagyok 2015. szeptembere óta (Szeghalmi cég), előtte az Invitelnél voltam, de ott csak 10/0,5 Mbps ADSL netet tudtak biztosítani "horror" áron.

[ Szerkesztve ]

(#806) Gubek-Einste válasza hun-vik (#805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég sufni cégnek tűnik, egy net csomag lista sincsen fent az oldalon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#807) Gyuszi83 válasza Gubek-Einste (#804) üzenetére


Gyuszi83
tag

Sajnos nincs Dual Wan képes routerem. Windows alatt szeretném valahogy beállítani, ha lehet. Tudsz esetleg küldeni valami leírást ?

(#808) Gubek-Einste válasza Gyuszi83 (#807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak statikus beállítással lehetne megcsinálni, hogy melyik forgalom melyik irányba menjen de neked nem ez kell így csak a dual wan-os router marad.
Milyen router áll rendelkezésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#809) Gyuszi83 válasza Gubek-Einste (#808) üzenetére


Gyuszi83
tag

Egy upc direkt-es zte zxhn h298n router. Elég gagyi és sajnos le se tudom cserélni mert ezen keresztül csatlakozik.

(#810) Gubek-Einste válasza Gyuszi83 (#809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van benne PPPoE Passthrough mód akkor után köthetsz egy saját router-t ami már megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#811) hun-vik válasza Gubek-Einste (#806) üzenetére


hun-vik
csendes tag

Jól látod! :C
Sajnos Magyarország keleti részén ("rezervátum") nem nagy variáció van a fair vállalkozásokban ezen a területen (sem). Ahhoz képest, hogy infokommunikációs cég már a weboldaluk is ezt a "sufnicég" érzést támasztja alá.
De az Invitel sem korrektebb, mert igaz, hogy azt a "0"-t stabilan szolgáltatta, de a monopol helyzetével durván vissza is él (aránytalanul magas árak).

(#812) Doky586 válasza hun-vik (#811) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne érezd magad kivételezettnek.. :((
Nálam Budapesten se jobb a helyzet..:
[link]

és mindez havi 6200 Ft -ért.. :(((
konkurens szolgáltató nincs, nagyobb csomag nincs..

[ Szerkesztve ]

(#813) hun-vik válasza Doky586 (#812) üzenetére


hun-vik
csendes tag

Részvétem!

Sajnos a konkurencia hiányának eléggé hátrányos kihatása van ránk nézve ..... :K

ui: de Neked legalább jó a ping értéked :D

(#814) Gubek-Einste válasza hun-vik (#813) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vezeték nélkül netnek a nagy hátránya a magas ping.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#815) hun-vik válasza Gubek-Einste (#814) üzenetére


hun-vik
csendes tag

Amikor "normális" sávszélességet biztosítottak, akkor 35-45 pingem volt (ezt nem éreztem tragédiának). Most viszont nagyon gyenge a hálózat, sokszor néhány Kbps tényleges letöltési sebességgel (amihez magas ping érték is társul).
Nekem nincs ezekkel a mikrohullámú hálózatokkal kapcsolatosan hozzáértésem, ezért szerettem volna itt érdeklõdni, hogy lehet-e esetleg manipulálni a szolgáltató részérõl a sávszélességet (mint már írtam állítólag nem korlátozzák a netem).
A kapacitás gyengeségükön túl okozhatja-e esetleg más rendszerhiba ezt a gyenge szolgáltatást?

(#816) Gubek-Einste válasza hun-vik (#815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet eszköz és beállítás hiba is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#817) hun-vik válasza Gubek-Einste (#816) üzenetére


hun-vik
csendes tag

Köszönöm a válaszod! :R
Sajnos a hozzáállásuk a probléma megoldásában arra utal, hogy nem érdekük a stabil szolgáltatás.
A lényeg, hogy nem hagyom annyiban!

(#818) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok Digi kábel netem van. Az internet sebesség tesztelésére melyik a legjobb, legajánlottabb oldal?
A Speedtest.net egyfolytában nagyon egymástól eltérő eredményeket ad (és tele van pakolva reklámokkal, amik a böngészőt is belassítják). A http://digi.hu/meres oldal akkurátus, megbízható eredményt ad? :F

És 7-10ms latency elfogadhatónak számít?!

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#819) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#818) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mérjél több oldalon is egymás után.
Nézd meg ITT is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#820) SunMount3r válasza Gubek-Einste (#819) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az az oldal 54/41-et mért aztán 31/40-et, aztán utóljára 80/46-ot, mindíg 20-as ms-el Budapestre (Debrecenből). A speedtest.net is hasonlóan különböző eredményeket produkál: elsőre 22/25-öt, aztán 36/50-et, aztán 20/53-at 13-18 ms között Nyíregyházára.

A Digi speed tesztje viszont rendszeresen 88/52-ő körül mér 7-11ms-el...

Most akkor kinek/minek higgyek? :F Gyanúsan eltérőek ezek az értékek.

Nem lehet, hogy valami helyi Router vagy LAN gond van nálam?!

Köszi!

(#821) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valós használat során milyen sebességek vannak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#822) SunMount3r válasza Gubek-Einste (#821) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom, hogy mivel lehetne mérni azt?! Torrent az ugye nem túl mérvadó, mert nem csak tőlem függ, de Innen most leszedtem az első Ubuntu torrent-et az átlag 7.8MB/s-el jött le (gondoltam ezeket seed-elik rendesen). De tegnapiak között is látok olyat, amin 8.2MB/s-et mért átlagnak. De azért az ilyen elég ritka.

Tudsz olyan filemegosztót, ahonnan korlátlan sebességgel lehet letölteni nagyobb file-okat?! Vagy hogy lehetne ezt akkurátusan mérni?! :F

[ Szerkesztve ]

(#823) SunMount3r válasza SunMount3r (#822) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Google Drive-ról kapkodtam le pár 250-300Megás file-t és 9.9MB/s körül hoztak. Ezek szerint csak nem lehet gond...?! :F

Nem lehet, hogy ezeknél a speedtest oldalaknál bejátszik az is, hogy maga az oldal is terheli közben a böngészőt?

(#824) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#823) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztosan jelent terhelés maga az oldal is mivel általában flash-t használnak.
Egyszerre több mindent kellene leszedni, több helyről és akkor talán ki jönne, hogy mennyi is a valós sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#825) Lac-coo válasza Gubek-Einste (#801) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hát ha hiszed ha nem az NV Shadowplay csinálja, nem értek hozzá, nem tudom miért -hogyan, de leszedtem jó lett a böngészés, felraktam lassú, megint leszedtem ma ismét jó ....

(#826) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv! Van egy 18mbit-es Znet előfizetésem, a gond az lenne, hogy gyakran videóknál nem használja ki a teljes sávszélességet, ami így akadozik. Korábban youtubeon is volt ilyen gond, azt megoldottam, jelenleg indavideóval és hasonló oldalakkal van gond, pl:. youwatch. Van valami megoldás erre?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#827) krealon válasza milkabrams (#826) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy 18mbit-es Znet előfizetésem, a gond az lenne, hogy gyakran videóknál nem használja ki a teljes sávszélességet, ami így akadozik. Korábban youtubeon is volt ilyen gond, azt megoldottam, jelenleg indavideóval és hasonló oldalakkal van gond, pl:. youwatch. Van valami megoldás erre?"

18 Mbps szimetrikus interneteleres (Le/fel: 18/18 Mbps)?
Ha nem, megy kozben egyeb forgalom (p2p, pl torrent)?
Vannak okoseszkozok, vagy kamerarendszer a halozatba kotve?

A legegyszerubb az lenne, ha a routered tudna forgalmi adat statisztikat gyartani, es abbol lehene otleteket meriteni, hogy merre erdemes elindulni hibat keresni.

(#828) milkabrams válasza krealon (#827) üzenetére


milkabrams
őstag

18/4 mbit, gyakran megy torrent, de csak pár tíz kb/s seed, 2 okostelefon gondolom nem ez a probléma ugyanis a youtubeon csak nagyon ritkán van gond 1080p 60fps videókkal, úgy az esetek 3%-a. Bocs routerekben nem vagyok otthon.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#829) krealon válasza milkabrams (#828) üzenetére


krealon
veterán

"18/4 mbit, gyakran megy torrent, de csak pár tíz kb/s seed"

A torrent onmagaban lehet problema, ha a kicsi sebesseghez nincs beallitva viszonylag alacsony (100 koruli) maximalis kapcsolatszam.

Tapasztalatom szerint 50 kB/s upload mellett mar atlagosan 1000 koruli bejegyzessel dolgozik a router cimforditoja (a NAT tabla merete ennyi), ami egy szolgaltatoi eszkozt mar meg tud fektetni.

Ezen felul a Windows 10 frissiteseinek es komponeneseinek (pl Defender) letoltese jelentos terhelessel szokott jarni. Ha bekapcsolom a Win10-es tesztgepemet, akkor jo ideig szinte megall az egyeb gepeken folyo forgalom, mert a teljes savszelesseget kitolti ez az egy PC. Minden mas esetben (amikor nincs win10-es gep a halon) kivaloan teszi az OpenWRT QoS modulja a dolgat, es semmi sem akadozik.

Szoval amig nem tudod valahogy lemerni, vagy probalgatassal meghatarozni (egyesevel lekapcsolni a halozati eszkozoket es figyelni az akadozast) a problemat okozo eszkozt, addig gyakorlatilag lehetlen segiteni a problemadon.

Illetve ha wifi kapcsolatot hasznalsz, akkor nincs is sok ertelme hibat keresni, mert azt annyi minden befolyasolja (pl az access point (router) elhelyezkedese, a szomszedos halozatok, vezeteknelkuli eszkozok, stb), hogy nagyon kicsi esellyel fogod tudni a kivant eredmenyt elerni.

(#830) milkabrams válasza krealon (#829) üzenetére


milkabrams
őstag

win 7-est használok, a gép vezetékből kapja a netet, lehet, hogy a seed a gond

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#831) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Van egy mobil netes előfizetésem, amivel nem tudom a sebességet elérni, amit kellene tudnia.
20Mb/s fölé csak időnként ugrik fel, elindul 50-el, majd van, hogy leesik 4-5-re. Ezt egy laptoppal próbálom wifi-n keresztül.
Win 10 alól.

Aztán tegnap az asztali gépen is kipróbáltam, ami vezetékkel csatlakozik, ott 100Mb/s körül ment a net.
Vissza a laptopra, nem megy 20-nál gyorsabban.
Kicseréltem a vinyót egy win7-el telepített-re, de azzal sem megy gyorsabban.

Mi lehet a hiba oka? Van valami ötletetek, mert nekem már elfogytak az okok, amik a hibát okozzák!?

Régebben volt, hogy elkonfiguráltam a routerben a titkosítást TKIPT-re állítottam, és akkor elég konstans 20 körüli érték volt csak, de visszaállítottam AES-re és jó lett. Ez egy huawei router volt, most egy d-link van 4g stick-el.

PC

(#832) krealon válasza Wasquez (#831) üzenetére


krealon
veterán

"Régebben volt, hogy elkonfiguráltam a routerben a titkosítást TKIPT-re állítottam, és akkor elég konstans 20 körüli érték volt csak, de visszaállítottam AES-re és jó lett."

Bizonyos kliensek csak AES tikositas eseten mukodnek N-es uzemmodban.

"Van egy mobil netes előfizetésem, amivel nem tudom a sebességet elérni, amit kellene tudnia."

Mivel a garantalt savszelesseg mobilnetnel 0 Kbps, igy a "kellene tudnia" nem igazan indokolhato. :(

"20Mb/s fölé csak időnként ugrik fel, elindul 50-el, majd van, hogy leesik 4-5-re. Ezt egy laptoppal próbálom wifi-n keresztül."

A Wifi is ugyanugy radios atvitel, semmilyen garancia sincs a megbizhato mukodesere.

"Aztán tegnap az asztali gépen is kipróbáltam, ami vezetékkel csatlakozik, ott 100Mb/s körül ment a net."

Ez is alatamasztja, hogy a wifi nem kabel. :R

(#833) Wasquez válasza krealon (#832) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nekem a mobilnettel nincs problémám, elég jó értékeket mutatott a huawei routerrel, ott 70Mb/s volt általában.
Amiket írtál, azok általánosságok, a wifi 150Mbps volt rajta.
A mostani DWR116 wifi 300 Mbit/s, és mégsem tudja még csak a közelébe se tolni a sebességet, mint az elődje, lehet hivatkozni, hogy wifi, meg mobil internet, de a tapasztalatom alapján általánosságban nem tudja ugyanazt, mint amit lecseréltem, és a gyári specifikáció alapján lényegesen gyorsabb a készülék.
Valami konfigurációs bibit gyanítok inkább a probléma oka ként.

PC

(#834) Wasquez válasza krealon (#832) üzenetére


Wasquez
senior tag

Elolvastam az írásodat, és beállítottam az alapján, de nem akar ez úgy működni, ahogyan kéne!
Valami a router és a stick között lesz szerintem, de nem tudom, hogy mi!?
A wifi sebességét mivel lehet tesztelni jól?

PC

(#835) Gubek-Einste válasza Wasquez (#834) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi sebességét mivel lehet tesztelni jól?
Pontosan hogyan értetted ezt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#836) lp640sv


lp640sv
tag

Hello! remelem jo topicba teszem fel a kerdesem,ezt talaltam a kerdesemhez legkozelebb allonak! :)
A kerdesem az lenne,mi oka lehet annak hogy egyes weboldalakat nem tolt be egy bongeszo sem? pontosabban firefoxal es chromeal probaltam! a legtobb oldal megy de pl a pcguru.hu vagy amit pont most probaltam a heroesofthestorm.eu nem! toltodik-toltodik majd (the connection has timed out).
Probaltam mobilon is wifin keresztul de ugy se jonnek be!
Elore is koszi a segitseget! :)

(#837) Wasquez válasza Gubek-Einste (#835) üzenetére


Wasquez
senior tag

Arra gondoltam, hogy a pc és a router között szeretném megnézni, hogy pontosan mekkora az átvitel sebessége!?

PC

(#838) Gubek-Einste válasza lp640sv (#836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más net alól (pl mobilnet) rendben bejönnek az oldalak?
Milyen neted van?
Szolgáltatói vagy custom DNS-t használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#839) Gubek-Einste válasza Wasquez (#837) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kábeles és egy wifi-s eszköz között indíts el egy fájl másolást de ezzel csak a pillanatnyi helyzetet fogod látni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#840) Wasquez


Wasquez
senior tag

A laptopomban lévő hálókártya minden újraindítás után elfelejtődik, ez mitől lehet szerintetek? Újra telepítem a driverét, és újraindítom, akkor működik.
win 7 és win 10 alatt is ezt csinálja.

PC

(#841) Gubek-Einste válasza Wasquez (#840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú és mennyi idős a notebook?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#842) Wasquez


Wasquez
senior tag

HP6730s 2009-es nagyjából.

PC

(#843) Gubek-Einste válasza Wasquez (#842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bele kellene nézni, hogy nem-e lazult meg a kártya.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#844) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Adott egy multiplayer játék (Rainbow Six Siege). Gond nélkül bejutok a partykba, de ahogy a host elindítja a játékot nálam lényegesen tovább tölt, mint másnál. Vírusvédelmet már kikapcsoltam hátha az okozza, de nem. A routert is kiiktattam, és így is fenn áll a probléma. 102/10-es upc netem van. A netezés pörgős, nem tapasztaltam semmi anomáliát. A számítógép teljesítménye bőven elegendő, nem ettől van a töltési idő növekedése. Van esetleg valami ötletetek?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#845) Wasquez válasza Gubek-Einste (#843) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ja azt nem írtam, hogy ez a kártya a vezetékes.

PC

(#846) Gubek-Einste válasza bajtokarpi (#844) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más játék esetén nincsen ilyen gond?
UPC-nál 120/10-es net van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#847) Gubek-Einste válasza Wasquez (#845) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel már több mint 7 éves így nem elképzelhetetlen, hogy kezd sajnos tönkre menni szegény, el kellene vinni szervizbe, hogy ott mit mondanak.
Amit még megnézhetnél az az, hogy egy Live Linux rendszerrel, hogyan viselkedik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#848) bajtokarpi válasza Gubek-Einste (#846) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Ezt nem tudom sajnos, mert ezzel játszok csak multiban. Haveroknál pikk-pakk betölt, szinte nulla a várakozási idő, mindig csak én "tekerek". Ja és azt elfelejtettem írni, hogy mikor új pályát tölt be, akkor igazán szembetűnő a várakozási idő. Bocs elírtam igen, 120/10.

battletag: bossi#2666

(#849) Gubek-Einste válasza bajtokarpi (#848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kellene próbálni más játékkal is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#850) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy idősebb szüleim nagyon szeretnek hallgatni egy online rádiót TV-n keresztül.
Ezt a rádiót a Tv böngészőjéből tudom csak behozni, viszont 20 percenként a hang megáll egy pár percre majd újraindul. Gondolom addig bufferel, vagy passz..

Okozhatja-e azt a problémát, hogy egy sima T-Home-os router van a 2. emeleten viszonylag messze a Tv-től?
(Youtube stb, viszont gond nélkül megy)

Nem szeretném feleslegesen nagy költségekbe verni őket, hogy veszek egy drágább routert és közben a probléma meg se oldódik.

De én arra tippelek, hogy a Tv készülékben amúgy se lehet valami nagy wifi fogó és ez a baj.
Bárkinek esetleg valami ötlete? Okozhatja ezt a gondot?
Sajnos nem tudom megoldani semmi más készülékkel.
Ha ez megoldhatja, milyen router-t lenne érdemes vennem? Kb 100nm-es a ház, és két végpontba van a két készülék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.