Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Gubek-Einste válasza Godeze (#600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van lehetőség az eszközt modem módban használni? Ha igen akkor sem jönnek be az említett oldalak?
Custom DNS beállítást próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#602) Godeze válasza Gubek-Einste (#601) üzenetére


Godeze
csendes tag

Nem tudom sajnos modem módban használni az ezközt. Custom DNS-t próbáltam, semmi hatás.

(#603) Gubek-Einste válasza Godeze (#602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szoláltatónál próbáltad már bejelenteni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#604) Castard válasza Gubek-Einste (#599) üzenetére


Castard
csendes tag

Ez lehet a hiba forrása? Van valami megoldás?

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni."

(#605) Gubek-Einste válasza Castard (#604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A publikus IP cím biztosan nem az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#606) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

T home van itthon, Huawei 8245-ös egységgel, újratelepítettem a gépet, minden működik kivéve a vezetékes net, egyszerűen nem talál kapcsolatot. Tudnátok segíteni mit csináljak?

(#607) Gubek-Einste válasza NORBl (#606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit írni ki?
LAN driver rendben fel van téve (gyártói)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#608) SP4C3


SP4C3
veterán

Sziasztok!

Letöltési sebesség: 10 Mbps - Feltöltés: 1 Mbps

Kérdés: Vajon mennyire nagyon pofátlan arány a szolgáltatóktól, valamint az is mekkora pofátlanság, hogy a "maradék" 9Mbps feltöltési sebességet a bérelhető szervereik fenntartására "lefoglalják"? :O

Javítson ki valaki, ha tévedek. :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#609) Gubek-Einste válasza SP4C3 (#608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A feltöltési sebesség mindig is kevesebb volt mint a letöltési mivel feltöltésre kevesebb hálózati kapacitás van mint letöltésre.
Milyen net kapcsolat ez? Koax/xDSL/optika?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#610) SP4C3 válasza Gubek-Einste (#609) üzenetére


SP4C3
veterán

ADSL. Az rendben van, hogy nem ad annyi feltöltést, de ha egy retkes videót akarok feltölteni youtube-ra, akkor mivan? 1500MB-ot 1Mbps-val feltölteni? Kérlek.. :////

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#611) Gubek-Einste válasza SP4C3 (#610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen a xDSL technológiája, amikor megcsinálták akkor még nem volt igény nagyobb feltöltésre.
Váltanod kell ha van lehetőség olyanra ahol nagyobb feltöltést adnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#612) Rahel


Rahel
csendes tag

Sziasztok. Tegnap a szolgáltatónk hozott egy új modemet Technicolor TC 7200 beüzemelte van is net viszont a wifi része valamiért nem jó telefon a jelet látja de net nincs. Esetleg valami ötlet?

(#613) Gubek-Einste válasza Rahel (#612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT kérjél ez ügyben segítséget mert net az van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#614) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok! Van egy 4 Mb-os netem, és égy egy antennás 150Mb/s-os TP-Link-es routerem. Reggel és napközben tűrhető az internetem, este kb. 7 óra tájba olyan szinten belassul, hogy az nem emberi. A Cod 2-n szoktam multizni, és ott van olyan, amikor a ping felugrik 800 és 999- re. Ha már 90-100-as a pingem, akkor nagyon jól megy minden. Ha multizok, akkor mindent kikapcsolok (torrnet, böngészők, skype, stb.), vagyis csak a cod multi megy, de így is hamar felugrik a pingem. Már a router menüjében is átállítottam a frekvenciát, de sajna az sem segít. Lopni nem lophatják a netemet, mert jelszavas. Hiába felhívom a központot, ott azt mondják, hogy hiába rákapcsolódnak távolról az internetemre, ott minden rendben van, és a 4 Mb/s helyett 8-at mér a speedtest. Szerintetek van erre valami megoldás?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#615) Gubek-Einste válasza BLUE TORNADO (#614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen kellene használni mert este már mindenki otthon van és ők is használják a saját wifi-jüket amik így zavarják egymást.
inSSIDer3 mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#616) BLUE TORNADO válasza Gubek-Einste (#615) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Ugyan abban a szobában használom a notit, amelyikben van a router is

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#617) Gubek-Einste válasza BLUE TORNADO (#616) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#618) szarvasbogár


szarvasbogár
aktív tag

Sziasztok!!

A megvadulás határán vagyok!!

T mobil 20 gigás stick folyamatosan szétkapcsol amikor épp nem akkor a nagy super 4g lte garantált sebesség meg minden anyámkínja olyan szinten lassú, hogy itt a hardverapron alig tölti be a képeket... YouTube teljesen esélytelen majd kb 10 perc múlva átugrik 2g+ jelre ami egy erősen korlátozott sebességnek felel meg! A sticket már egyszer visszavittem ugyan ezen okok miatt kaptam egy másikat de az sem jó.
Első körben csak a 6 gigás mobilnet volt de meggyőztek, hogy menjek feljebb a huszasra mert ott minden gyorsabb..
Komolyan mondom áááá ez kész...

Ja és 11. Kerületről van szó!

Ez így használhatatlan ez így kuka! Két évre teljesen megéri azt a 150 ezret kifizetni ha nem hajlandóak szerződést bontani és fölgyújtok valakit:(

Valami tipp, hogy hova érdemes menni reklamálni vagy van e értelme egyáltalán?

A slusszpoén, hogy ma de. a fulltilten kilences pókerem volt pénzes asztalon bent volt nem kevés dollár kaptam egy all in-t remegtem örömömben ahogy rányomtam a call -ra elment a net! Miiiiiiiii???? Persze buktam az egészet mert így autó dobás lett. Az jó nem?:DDD

(#619) 4Grider válasza szarvasbogár (#618) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég stabil itt Büdöspesten a 4G. Ilyen apróságokat kell csak beállítani hozzá, hogy csak 4G üzemmódban menjen a modem, meg hogy tétlenség esetén ne bontsa el a vonalat. Ezek megvoltak?

(#620) szarvasbogár válasza 4Grider (#619) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Köszi a választ!
Nem állítottam semmit csak feltelepítettem a pinkóddal és azóta szívok vele.
Megnézem hátha segít.

(#621) flec


flec
újonc

Sziasztok!
Windows 7 alatt gondom akadt az internettel. A problémám az, hogy bekapcsolom a gépet, felcsatlakozik a wifire de nincs internet. Ha kikapcsolom a laptopon a wifit és vissza akkor lesz internet de csak egy kis időre, később megint elmegy. Ha akkor is kikapcsolom a wifit és vissza akkor megint működik egy ideig és így tovább. Régebben működött rendesen, pár hete romlott el és nem tudok rájönni mitől. Próbáltam újratelepíteni a wifi drivert de nem oldotta meg. Nem a routerrel van a gond mert 4-en lakunk a lakásba és minden más gépen jó az internet, telón is. A gépemen 2 oprendszer van, win10 alatt nincs ilyen gondom. Ha máshol használom akkor is ez a probléma, tehát másik a router esetén. Van ötletetek mitől lehet?
Köszi a válaszokat előre is!

(#622) SP4C3 válasza flec (#621) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehetséges, hogy valami oknál fogva ugyanazt az IP címet kapja meg a 2 eszköz (hibázik a DHCP)

Használj minden eszközhöz statikus (szépen kézzel előre beállított) IP címet.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#623) Gubek-Einste válasza SP4C3 (#622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IP címet MAC cím alapján szokás fix-álni.
A te öltedet megbukik akkor ha más hálózaton is használva van a gép mert a másik helyen mások lehetnek a beállítások, a folyamatos kézi állítgatás nem éppen a legjobb.

#621) flec
Milyen típusú adapter van a gépben?
Gyártói vagy chipset driver-rel próbálkoztál?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#624) SP4C3 válasza Gubek-Einste (#623) üzenetére


SP4C3
veterán

-.-

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#625) flec válasza Gubek-Einste (#623) üzenetére


flec
újonc

#623) Gubek-Einste :

Az adapter típusa: Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter .
Ehhez kerestem drivert és raktam fel, tehát gondolom gyártóit. Nem tudom mit jelent az, hogy chipset driver.

(#626) Gubek-Einste válasza flec (#625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

INNEN szetted le? Ha igen akkor ez a chipset driver.
A gyártói az lenne amit a laptop gyártója a saját weboldalán tesz közzé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#627) flec válasza Gubek-Einste (#626) üzenetére


flec
újonc

Igen, akkor chipset driver. De fél éve semmi baj nem volt, jól működött, most mégis ledobál.

(#628) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Hogyan gyorsabb a notebookomon az internet? Ha wifin, vagy ha kábelesen használom? Mi a külömbség a kettő közt? Ha az egyiken gyorsabb, mint a másikon, akkor az miért van?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#629) Gubek-Einste válasza BLUE TORNADO (#628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen mindenképpen stabilabb de kérdés, hogy a notebook-ban milyen wifi és ethernet adapter van mert csak így lehet erre a kérdésre egyértelműen válaszolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#630) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép estét !

erre valaki segítsék !

Valaki valamit elállított a gépemen és ha keresővel keresek és meg akarnám nyitni a linket ez jön be !

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#631) Gubek-Einste válasza RAZERXX (#630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen böngészőt használsz?
Ha az adott oldalt közvetlenül nyitod meg akkor rendben van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#632) abkm


abkm
csendes tag

Sziasztok,

azt szeretném megtudni, hogy mit kell tennem, vagy hogyan tudom elérni azt, hogy lehetőleg mindig online tudjak lenni? A munkám miatt van erre szükség.
Jelenleg Digis vagyok és meg vagyok elégedve, de a Digi csak panelbe szolgáltat és el kell költöznöm. Akkor meg már nem egy másik panelba mennék, ha lehet.

A gondom az, hogy a többi szolgáltatót vagy nem ismerem, vagy rosszat olvastam róluk. a UPC-t nem tartom megbízhatónak, habár sok helyen ők vannak.

Nem tudom, hogy milyen arányba a fogyasztók által használt eszközökben van a hiba, a szolgáltatói oldalhoz képest. Tehát az esetek hány %ában miattam megy el a net és hányszor miattuk.

Tudtok valami tippet adni, hogy milyen eszközökkel (router, beállítások) vagy módszerrel (több szolgáltató egyszerre, backup mobilnet, ha a FŐ internet megszakadna..) tudnám elérni a közel 100% online állapotot?

A lényeg, hogy amikor dolgozom NEM MEHET EL A NET! :)

Minden tipp, vagy konkrét javaslat érdekel.

Köszönöm

(#633) RAZERXX válasza Gubek-Einste (#631) üzenetére


RAZERXX
tag

Szia!
Köszi ,mindegy ha chrom ha Explorer ez van !!! de érdekes hogy nem minden oldalra dobja ki !

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#634) Gubek-Einste válasza abkm (#632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC miért nem megbízható?

A legoptimálisabb megoldás ha van egy backup mobilneted és olyan router-ed amelyik dual/multi WAN képes (általában ez csak CFW alatt érhető el) így ha az elsődleges kiesik jó eséllyel továbbra is lesz neted. Esetleg még xDSL netet is bekövesztetsz ha tényleg biztosra akarsz menni.
Ha a területen egy szolgáltató megbízhatóan működik akkor általában csak az áramszünet illetve az országos hiba szokott kiesést okozni.
Ha tényleg annyira fontos a munka miatt a net akkor üzleti előfizetés és/vagy bérelt vonalat köttessél be.

Ha tudod már, hogy az új helyen milyen szolgáltatók vannak/lesznek akkor ITT érdeklődjél, hogy melyik legyen.

#633 RAZERXX
Más eszközzel nincsen ilyen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#635) RAZERXX válasza Gubek-Einste (#634) üzenetére


RAZERXX
tag

nincsen a kollégáim egy routert akartak fel telepíteni vagy konfigurálni és aközben állítottak el valamit

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#636) Gubek-Einste válasza RAZERXX (#635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És nem mondták meg, hogy mit is csináltak és/vagy nem felügyelted őket?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#637) RAZERXX válasza Gubek-Einste (#636) üzenetére


RAZERXX
tag

nem mert szabadságon voltam , tuti hogy valami hálózati proxi beállítás de én nem jövök rá

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#638) Gubek-Einste válasza RAZERXX (#637) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Keresd meg az illetőt és addig nem hagyd élni ameddig vissza nem csinálja amit tett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#639) abkm válasza Gubek-Einste (#634) üzenetére


abkm
csendes tag

Azért, mert most is van egy UPC-s előfizum és 3 napig nem volt Digi (háziállat elrágta a vezetéket) és UPC-vel toltam és elég rossz volt. Sokszor ledobott, elment, nem voltam elégedett vele. Arról nem szólva hogy valamiért 2-szer annyiba kerül, mint a Digi és 300gigánál már jön a levél.

Egyébként szerettem volna ezt valamilyen programmal tesztelni, hogy mennyire stabil, vagy esetleg a gépembe egy jobb wlan-t tenni, mert a Digi kábellel megy a gépbe, de a backup UPC pedig Wifi volt.

Nem nagyon vagyok képben a témával, de szívesen olvasok felvilágosító anyagot, de semmit nem találtam a guglin, ami ezt a témát vesézné kis.

(#640) Gubek-Einste válasza abkm (#639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam teljesen stabil a UPC-s net, nincsen semmilyen gond sem vele.
A 300 GB három havi átlagban számolva pedig csak egy ÁSZF-ben lévő lehetőség, évek óta nem hallottam olyanról, hogy valakit korlátoztak volna, sőt már a figyelmeztető leveleket sem küldik ki.

Kimondottan stabilitást elég nehéz tesztelni mivel nincsen rá egzakt módszer. Lehet folyamatos ping-et csinálni a Bix-re vagy valahova de a keletkező log elég hosszú, a gyakori sebesség mérés pedig foglalja a hasznos időt.

Dual/Multi WAN-ról nem nagyon lehet általánosan olvasni mivel nem egy olyan téma amit nagyon ki kellene vesézni, inkább csak a megvalósítás (fall over vagy load balance) az amiről van 1-2 anyag és azok is csak a konkrét kialakítás és hasonlókról szólnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#641) abkm válasza Gubek-Einste (#640) üzenetére


abkm
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#642) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Az miért lehet egy adott szolgáltatónál, hogy, ha szép napsütéses idő van, tökéletes minden, ha viszont borús vagy esős, akkor fos az egész. Konkrétan speedtest leméri a tökéletes értéket le/fel, de a ping nagyon gáz. Mikrohullámú a net, de az adó 200m-re van, tehát az nem okozhatja.

(#643) Gubek-Einste válasza diegho (#642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel vezeték nélküli így a körülmények változásával változik az elért eredmény is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#644) Archangel226


Archangel226
újonc

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Eddig minden rendbe volt a gépemmel, ma valamiért nem jöttek be bizonyos oldalak.
ERR_CONNECTION_REFUSED
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
Ilyen hibaüzenetekkel. Emellett a face pl grafika nélkül jött be, pl csak szöveg és a dobozok. Vagy nem jelenít meg képeket, rettenetesen szaggat.
Nyomattam vírusírtót, oda-vissza, ccleaner, pc doctor stb.
Aztán végül a vezeték nélküli kapcsolat tcp/ip 4 dns címét átállítottam kézire ( 8888 8844).
Ezután a face tökéletesen bejön, de néhány oldal továbbra is a fenti hibaüzit dobja.

Zárójelben: ha visszaállítom normálisra, vagyis hogy a dns-szolgáltatót auto. keresse, ugye beszarik a face, de pl az asztalról indított lol (league of legends) kliens tökéletesen megy. Ha átállítom a dns-t, tökéletes a face, de nem hajlandó menni a lol különböző hibaüzeneteket feldobva.

Segítsetek ennek mi az oka, és hogyan tudnám eredeti medrébe visszaterelni nethasználatot.

Köszi!

(#645) Gubek-Einste válasza Archangel226 (#644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Melyik szolgáltatónál vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#646) Archangel226 válasza Gubek-Einste (#645) üzenetére


Archangel226
újonc

Telekom, Hauwei hg8245h

(#647) Gubek-Einste válasza Archangel226 (#646) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tegnap óta gondok vannak a T netjével így valószínű, hogy emiatt van ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#648) Archangel226 válasza Gubek-Einste (#647) üzenetére


Archangel226
újonc

Csak furcsa, hogy minden oldal tökéletesen bejön csak 1-2 nem. Pl ma a telekom oldala ezt írja:

A(z) www.telekom.hu oldal nem működik

A(z) www.telekom.hu túl sokszor irányította át.
ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

De emellett minden fasza.

(#649) Gubek-Einste válasza Archangel226 (#648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A T-s topikban is írták, hogy van ami megy és van ami nem, ez időszakosan is és helyileg is változó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#650) Archangel226 válasza Gubek-Einste (#649) üzenetére


Archangel226
újonc

Köszi, akkor várok, hátha helyrejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.