Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) FabioeM


FabioeM
csendes tag

Sziasztok!

Már nem tudom, hány napot keresgéltem a neten, de nem találtam megoldást a problémámra: időnként (van mikor 10, van mikor 30 percenként) borzasztóan belassul/elmegy a hálózatom/netem percekre.

Amiket tapasztaltam:
Kollégiumban UTP kábelen keresztül neteztem, és amikor nekem belassult a netem, mindenki másnak hiba nélkül ment a nete.
Itthon is ugyanez van, mindig belassul (és másik gépeken jó), csak itt wifin vagyok. Így nem gondolnám, hogy a LAN és a Wifi driverével egyszerre lenne gond, vagy a szolgáltatóval, routerrel, modemmel stb. Hálózati aktivitást sem látok, amikor lassú. (Erőforrás-figyelő, Win7)
Nem csak az internet nem jön be, hanem még a router configját (192.168.1.1) sem tölti be, csak marha lassan.
Vírus- és kémprogramirtás megtörtént.
Nem telepítettem szerintem semmi különösebb programot.
A windows azt jelzi, hogy van internet.

Egy másik probléma, hogy amikor megy a torrent, de egy darab torrent se aktív, akkor nincs net itthon. Azt olvastam, hogy a router NAT táblája telik be (ha jól emlékszem). Nem tudom, van-e összefüggés, de ha esetleg erre is tudtok megoldást, megköszönném. A TCPZ-t találtam anno a neten (mert régebben is volt ilyen időszak), de nem vált be, meg talán később vírust is jelzett rajta a gép.

Köszi előre is :)

(#502) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne ,hogy amikor töltök le az utorrentel akkor egy darabig tölt is de egy idő után el kezd csökkenni a letöltési sebesség és mikor 0-ra csökken utána elmegy a net és nem is akar vissza jönni csak akkor ha újraindítom a routert.

Nem tudjátok mi lehet ennek az oka?

(#503) etejedu válasza Doctor46 (#502) üzenetére


etejedu
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#504) demike93


demike93
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valahogy nyomon tudom követni azt, hogy milyen programok használják a hálózatot?
Konkrétan úgy értem, hogy napról napra (kollégiumban mérve van a le és feltöltési forgalmam) min. 2-3 giga feltöltést mér nekem a rendszer pedig én szándékosan nem töltök fel semmit.

Köszönöm a segítséget előre is!

So Long, and Thanks for All the Fish

(#505) juhasz22


juhasz22
aktív tag


csomag 4/0.5 szoval ez max sebesség

Ilyen és hasonló speedtesteket kapok de ha sima letöltést inditok valamilyen honlapról az csak a felével vagy nagyon ingadozva tölt le mitől lehet ez? Most már a 3. hete csinálja ezt

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#506) krealon válasza demike93 (#504) üzenetére


krealon
veterán

Futtass analitikat a gepeden, hogy tenyleg toled megy-e a forgalom:
https://www.glasswire.com/

(#507) club1 válasza Doctor46 (#502) üzenetére


club1
veterán

Túl sok a routernek a torrent. Csökkentsd a le- és feltöltési szálak számát, válassz erősebb routert, vagy térj át kábelre (ha wifit használsz).

(#508) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet a probléma? Illetve valami, modem-szolgáltatós gond lehet, vagy valami windowos dolog. UPC-net Ubee EVW3226 modem. Kábellel PC-hez kötve. Ha elkezdek neten játszani, főleg az elején a net elkezd elmenni pár másodpercre folyamatosan, tehát szakadozik, elmegy-visszajön egymás után többször. Ilyenkor win hálózat is a tálcán jelzi. Próbáltam modem resetet, gépen hálózat driver reinstallt. Illetve ma xbox-on mikor felmentem játszani online, ott is tipikusan ilyen jelenség volt, mintha szakadozna a net. Wifin van. (online forgalom autók ugráltak, teleportáltak, minden nagy késéssel látszódott csak).

Viszont az előbb wotoztam, ugyanúgy előjött, de ezalatt gyorsan telefonon (wifi) elkezdtem böngészni és ott hibátlan volt minden.

[ Szerkesztve ]

(#509) Gabor8634


Gabor8634
tag

Sziasztok az mitöl lehet, hogy ha bekapcsokom az asztali gépet azon 5-10 percig nincs net vagy csak akadozva hogy pl még egy oldalt se tudok megnyitni? Rúterből van vezetèkkel ràkötve a gép? Most volt 2 napja újrarakva a gèp is!?

(#510) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

(speedtest.net teszt után)
Mi lehet a megoldás arra, hogy 11mb/s tölt le (Kaposvár-Dunaújváros),ez torrentnél 3,1mb/s, de fel már csak 0,10-0,30kb/s-el és akkor szakadozik a net. Eddig 250-400kb/s megvolt simán. Nem tudom mi lehet a probléma.

Nyugodtan tudok online játékokkal játszani, de ha facebookon akarok üzenetet küldeni, akkor néha nem küldi el vagy például képet akarok átküldeni (200kb) az legalább 30p-ig tart vagy megszakad, holott eddig nem tartott 1mp-ig sem. :R

Mostanában jött ki ez a probléma, de nem tudom mi lehet a gond. Megszakadt (megtört) a netkábel...vagy nem tudom. Másik gépen nem volt alkalmam tesztelni a netet, de az online játék megy ott is.

Nem tartom valószínűnek, hogy a szolgáltatóval van a gond.

Választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#511) Gubek-Einste válasza szabog4 (#510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközök (modem, router) van használatban?
Milyen net kapcsolat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#512) szabog4 válasza Gubek-Einste (#511) üzenetére


szabog4
aktív tag

Hosszú napok után rájöttem, hogy a fő kábel vége megtört, elromlott. Ezt kell majd megcsinálni.
Most jó megint, viszont most meg-megszakad 1-1 pillanatra a net, de a feltöltés is rendes. (Böngészés közben van néha a pillanatnyi kimaradás, online játéknál nincs ilyen gond.)

Köszönöm a segítséget! :)

HUN_Thorpedo

(#513) darenix111


darenix111
újonc

Sziasztok, elég érdekes helyzetbe kerültem.
Nem csak most, az új gépem megvételekor is..
Adott összeggel próbáltam gépet vásárolni (190e ft) (i5 4690, 8gb 1600mhz ram, gtx 760, 1tb winyó, asrock h97 fatality performance)

Ebből a 190-ből nekem kölcsön kellett adjam kb a felét, ezért kb félig sikerült megvennem a gépet, de lehet üzemelni. (i5 4690, 2gb 1333mhz ram, hd 4600, asrock h97 fatality performance)

A probléma a következő: a játékok megfelelően futnak, akadás nélkül, jó fps-en (persze nem ultrán, de egyébként sem az fps-en van a lényeg)
A netem laggol, Call of Duty 4-et sem tudok rendesen játszani, mert belaggol, lagometer-en látszik a piros csík tehát elvileg csak az internetem lehet a ludas. World of Warcraft is laggol, felugrik a pingem, megállnak a karakterek stb.

Konkrétan: az összes játékom laggol, de csak ilyen 1mp-re akad be és már a plafonon kötök ki idegességemben mert amúgy meg a pingem jó, 20-30 körül van.
10 megás netem van, semmi ilyesmi nem történt kb 1hónapja és azelőtt sem, amikor még pentium 4-es gépem volt. Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj!!

Az alaplapomhoz van egy xFastLan nevezetű driver, amit ha kikapcsolok még szörnyűbb lesz a játék.. Szerintem csak is ez lehet a baj, mert eddig semmi probléma nem volt az internettel, semmilyen lag spike se semmi. Help... :F :O

(#514) RickyRozay


RickyRozay
csendes tag

Üdv!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy amikor bekapcsolom a laptopot 1 percig kb van net rajta aztán nincs. Majd egy router ki-bekapcsolás után megint van kb ennyi ideig. Ezt megjátszom 3-4-szer és utána mintha semmi sem történt volna és megy. Normál használat közben is szokott gondolkodni, de nagy többségében utána semmi baja. Csináltam router reset-et, nem segített. Kábelről megy a net vagy wifiről teljesen mindegy ugyanez a helytzet.
Már nem tudom mit kéne tenni. Azon gondolkozom, hogy újratelepítem a windowst. :((

(#515) krealon válasza RickyRozay (#514) üzenetére


krealon
veterán

Ha regi a router (tobb mint 3 eves) , akkor lehet, hogy elektrolit kondenzator kiszaradas miatt a veget jarja.

(#516) csakegyroli


csakegyroli
csendes tag

Hali mindenki!
Egy siemens se361 routerrel van megosztva az internet, ha egyedül vagyok itthon semmi baj. Asztali gépem van, netkábellel csatlakozik a nethez. Viszont ha valaki laptoppal vagy telóval rácsatlakozik a wifire elmegy a net rövid idő belül.. Ez nálunk már régi móka, de eddig elviselhető volt. Egy áramból kihúzás-visszadugás orvosolta a problémát de általában magától is visszajött. Most már viszont elviselhetetlen ha egyszerre netezek pl anyámmal ami napi rendszerességgel meg is történek állandóan elmegy a net fél-1percre.. 10percre visszajön aztán megint utazgat... Nagyon bosszantó tud lenni... Nem szívesen telefonálgatok a szolgáltatónak a routert még fater kötötte be. Mi lehet a gond?? Egyébként digisek vagyunk. :W

(#517) Gubek-Einste válasza csakegyroli (#516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset + újra beállítás, esetleg firmware frissítés volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#518) Peppo


Peppo
őstag

Egy újra előkerülő problémával fordulok hozzátok, hátha valakinek van ötlete.

UPC 120-as kábelnet. Időnként a modem egyszerűen újraindul. Net elmegy, kb. fél perc múlva modemen az állapotjelző ledek kialszanak, majd szép sorban újra kigyulladnak, ahogy bekapcsoláskor is teszik. Van, hogy napokig semmi baj nincs, máskor ötpercenként csinálja. Először a táp volt a gyanús, ki lett cserélve, de nem segített. Utána már a modemet is kicserélték, három napig bírta az új, és most ugyanez a hiba. Most épp ötpercenként szakad.

Gyanítom, megint hívhatom a UPC-t, mert most már csak arra tudok gondolni, hogy valahol ott van a hiba. Vagy okozhatja ezt a számítógép? Képes valahogy újraindítani a modemet?

(#519) Gubek-Einste válasza Peppo (#518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Képes lehet újraindítani a gép is a modemet.
Milyen modemed van?
Milyenek a jelszintek?
Hogyan van elosztva a kábel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#520) club1 válasza Peppo (#518) üzenetére


club1
veterán

Ha routerként használod a gyenge szolgáltatói eszközt és erőforrás-igényes tevékenységet (pl. torrentezés) végzel rajra, simán előfordulhat hogy nem bírja és újraindulhat.

(#521) Peppo


Peppo
őstag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek! Nem biztos, hogy minden kérdésre tudok felelni.

Az előző egy Cisco3212 volt, most egy 3925-ös van. Wifi letiltva.

Jelszintet hogy tudom meg?

Kábel bejön a lakásba, ott egy kis dobozba, onnan a modembe, onnan a gépbe. A dobozból kijön még a tv kábele is, az előző tulajnak volt tv előfizetése, de az évek óta nincs bekötve, és nem nyúlt hozzá senki. Jó 3 éve használom a netet, az utóbbi időszakot leszámítva problémamentesen.

Használom torrentezésre, de ez így volt korábban is. És ha kilövöm a torrentet, akkor is előjön a hiba, ezt már kipróbáltam. Általában játék közben, Diablo3, Starcraft, (pókerezni már fel sem merek menni) és Skype használata közben jön elő (ill. ilyenkor veszem észre inkább), de olykor böngészés közben is. Van, hogy nem is nyúlok a géphez, csak be van kapcsolva, és látom, hogy megint újraindult a modem. Épp ez a baj, hogy nem tudom semmilyen tevékenységhez kötni, teljesen kiszámíthatatlan.

Nem tudom, ennek lehet-e bármi köze hozzá, de nyáron lett a net 120-ra bővítve 60-ról, utána még egy ideig nem volt baj, aztán ősszel kezdett szarakodni. Akkor még csak ritkábban, de pl. tegnap szinte használhatatlan volt. A sebességgel nincs baj, az annyi, amennyinek lennie kell. Már amikor nem szakad.

(#522) Gubek-Einste válasza Peppo (#521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha router módban van akkor 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1, ha bridged módba van akkor 192.168.100.1 címen lehet megnézni a jelszinteket. Egy ilyen adatsor kellene.
Ha nincsen tévé előfizetés akkor az osztó/tap helyett tegyél be egy F toldót mert az is okozhatja a zavart.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#523) Peppo válasza Gubek-Einste (#522) üzenetére


Peppo
őstag

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 2.7 dBmV 36.8 dB
Channel 2: 2.2 dBmV 36.5 dB
Channel 3: 2.6 dBmV 36.5 dB
Channel 4: 3.5 dBmV 36.5 dB
Channel 5: 4.4 dBmV 36.4 dB
Channel 6: 3.5 dBmV 36.2 dB
Channel 7: 3.7 dBmV 36.2 dB
Channel 8: 3.9 dBmV 36.5 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 42.0 dBmV
Channel 2: 42.4 dBmV
Channel 3: 42.7 dBmV
Channel 4: 42.4 dBmV

(#524) Gubek-Einste válasza Peppo (#523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak a jelszintek, ezzel nincsen probléma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#525) Peppo válasza Gubek-Einste (#524) üzenetére


Peppo
őstag

Remek. Nem tudom, örüljek-e neki vagy sem. :)

Megnézem majd a legközelebbi szakadásnál, változik-e valami.

A gép felől okozhatja valami ezt? Hálókártya pl.? Vagy valami program?

(#526) Gubek-Einste válasza Peppo (#525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a jelszintekkel nincsen gond így nem valószínű, hogy szakadáskor is lesz bennük változás.
Okozhatja a gép felől is valami de hogy mi azt nem tudom. Nekem anno amikor még a Motorola SBV6120E modem volt akkor amikor felmentem az admin felületére akkor újraindult.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#527) csakegyroli válasza Gubek-Einste (#517) üzenetére


csakegyroli
csendes tag

Resetelni reseteltem már, beállítani nemtudom hogy kell, firmwareről pedig nem tudom mi az és hogyan kéne frissíteni :D

(#528) Gubek-Einste válasza csakegyroli (#527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha reset volt akkor utána nem állítottál be semmit sem?
Firmware a router-en futó szoftver. Frissítését úgy kell, hogy a gyártó oldaláról letöltöd a a legfrissebbet és a webfelületen betallózod és le okézva a router frissíti de ha ennyire nem értesz hozzá akkor ne is próbálkozzál vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#529) club1 válasza Peppo (#525) üzenetére


club1
veterán

Én azért megpróbálnám bridge módba tenni, és mögötte saját routerrel megoldani az otthoni hálózatot.

(#530) Peppo válasza club1 (#529) üzenetére


Peppo
őstag

Az miben segítene?

(#531) Gubek-Einste válasza Peppo (#530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatók által adott HGW-k nem éppen a legjobbak router módban, ajánlatosabb bridged módba tenni (ha va rá lehetőség) és saját router használni. A fő baj az ilyen eszközökkel, hogy a szolgáltatók olyan firmware-t használnak amelyekben alaposan megnyirbálva vannak a funkciók.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#532) csakegyroli


csakegyroli
csendes tag

Tegnap este le reszeteltem a routerem rendesen így végre hozzátudtam férni a beállításokhoz mert eddig nem tudtam a jelszót. De viszont most nem tudok rácsatlakozni a netre, végig nyomtam a kis next next varázslót de az nem nagyon segített én meg advanced settingbe nem tudom mit kell üresen hagyni és mit kell állítgatni. Wifit végre sikerült beállítani más csatornára mert azt olvastam hogy az zavarhat be a routernek, megnéztem a házba több wifi is 6oson volt.. Viszont ha felakarok csatlakozni DNS hibát ír gondolom valami rossz a beállításokba. Hogyha valaki nagyjából letudná írni mit hova írjak be mit hagyjak üresen az nagyon jó lenne mert most nincs net. :DD

(#533) krealon válasza csakegyroli (#532) üzenetére


krealon
veterán

"De viszont most nem tudok rácsatlakozni a netre, végig nyomtam a kis next next varázslót de az nem nagyon segített"

Internet-elofizetesi szerzodest tessek elovenni, es az abban leirtaknak megfeleloen csatlakozni.

(#534) csakegyroli válasza krealon (#533) üzenetére


csakegyroli
csendes tag

Huuh hát a routert mi raktuk be, a házba bekötött nettel költöztünk szóval remélem van azon a papíron info erről... ha nincs nemtudom mitsinalok :D

(#535) CheeseDave


CheeseDave
csendes tag

Sziasztok!

Problémám akadt a nettel, kérdezném hogy valaki látott-e már ilyet:

Integrált kártya: GA-MA770T-UD3P (Realtek PCIe GBE Family Controller)

Pár napja kezdte el, hogy korlátozott kapcsolat, aztán újraindítgatás, kibedugdosás, renew megoldogatta. Aztán egyre gyakrabban, mostmár néha azt írja hogy kábel nincs bedugva, és nem lehet megoldani. Hátul a LED néha egyáltalán nem, néha csak narancs színben, néha felvillanó zöld mellet van (de semmiképp sem folyamatos villogás). Utánaolvasva az alap dolgokat megtettem (áramtalanítás, bios reset, portalanítás, bios update, driver update, és ezeknek tetszőleges kombinációja).

Lemondtam a portról, előhúztam 2db régi hangkártyát (RTL8139C+D), felváltva próbáltam őket, de a tünetek ugyan azok vannak. A kártyát jól felismeri, viszont kábel vagy nincs bedugva, vagy korlátozott kapcsolattal.

Eredeti kártyán korlátozott kapcsolatnál beállítottam kézzel az IP-ket, és képes volt kommunikálni a routerrel/nettel. De elég darabosan: https://db.tt/tfscExKz

A gép mellé téve a laptopot és bedugva ugyan azt a kábelt a laptopon hibátlan az internet. Sok más eszközön is (wifi/kábel). Próbáltam más porton is.

Ötlet?

(#536) krealon válasza CheeseDave (#535) üzenetére


krealon
veterán

CD-rol vagy USB pendrive-rol futtatott Live Linux (Pl Ubuntu) segithet kideriteni, hogy szoftveres vagy hardveres problemarol van-e szo. Ha ott jol mukodik, akkor a telepitett oprendszer romlott el.

(#537) CheeseDave válasza krealon (#536) üzenetére


CheeseDave
csendes tag

Szerencsére volt másik Windows a gépen, amin régebben hibátlanul működött minden (előző telepítés), és annál is ugyanúgy fennállt a probléma, úgyhogy én hardveresre tippelek mindenképp. De hogy lehet, hogyha külső hálókártyátál is rossz?

Köszi a segítséget.

(#538) #65134656


#65134656
törölt tag

Sziasztok!

Az Én történetem ez lenne kérem aki tud segítsen sürgősen!

Adott egy általános iskola vezetékes telekomos kapcsolattal itt kiválóan működik minden,be van kötve a ZTE speedport 724 router melyre egy POE adapter van rákötve (átjátszotta az iskolából a netet wifi antennán a könyvtárba kb 20m különbség a sulitól) ez is ment minden rendben volt! Ám jött a parancs a könyvtárba ne legyen net hanem az iskolával szemközti épületben legyen (2. osztályig itt vannak a gyerkőcök ide is kell e-napló).Leszereltük a könyvtárból az antennát az antenna végéről a POE adaptert majd átköltöztettük a szemközti épületbe és egymásra irányítottuk a két wifi antennát + a WRT54GL routert is a szemközti suliba áthoztam,mondván minek vezetékes kapcsolat ha vezeték nélkül is lehet.. Ma bekötésre került a cuccos két antenna egymással szinte szembe van, bekötések stimmelnek, ám ha a szemközti suliban a Linksys WRT54GL internet portját összekötöm a POE adapter lan interfészével NEM ÉSZLEL SEMMIT sem a Linksys és a lan portokba sem sehol! Ki lett próbálva ugyan olyan típusú eszközzel (Linksys WRT54GL) az sem észleli a kábeleket egyik portban sem... de ha más kábelt dugok rá az eszközökre egy másik helyen,például egy asztali PC lan kábelét a speedportos helyről akkor stimmel minden.. A beállítások mint leírtam nem lettek elnyomva át lett hozva csak az antenna meg a router, dhcp be van kapcsolva, vezeték nélküli hálózat bejön de net elérés nincs mert felkiáltójeles!

Azonban ha "direktben" a POE adapter lan portjából a laptopom lan portjába dugom a kábelt úgy van internet... Nem hinném hogy a kábel a probléma mert egyszer valahogyan bejött az internet vezeték nélkül és teszteltem is ,szaladgáltam a laptoppal az épületben,hogy meddig van jel minden felé volt a szemközti épületben wifi elérés és ugye ha direktbe bejön a POE adaptertől akkor a routeren már miért nem jön át vezeték nélkül?

Megoldás?

Címek így vannak beállítva:

Speedport router
ip: 192.168.1.64
maszk:255.255.255.0
átjáró:192.168.1.254

Linksys WRT54GL
ip:192.168.2.100
maszk:255.255.255.0
átjáró:192.168.2.1

*** UPDATE***

Kicseréltem a POE adapter interfészébe dugott LAN kábelt egy másik UTP kábelre,majd a linksys router internet portjába dugtam a kábel másik végét így érzékeli hogy van bedugva kábel villog az internet felirat alatt a led de nem folyamatosan kb 15másodpercenként villog 4másodpercig! Ha a POE adapter LAN interfészéből egyenesen egy számítógép LAN interfészébe dugom a kábelt ÚGY SINCS MÁR INTERNET felkiáltójeles lett,nincs internetkapcsolat! Ötlet?

(#539) CheeseDave válasza CheeseDave (#537) üzenetére


CheeseDave
csendes tag

Update: Kiszereltem a gépet, bekötöttem egy másik kábellel, és jó volt. A szobába elég hosszú, 28M-es UTP-vel jön a net, hosszabbítóval minden ilyesmivel, átmozgatva a kapcsolatokat újra felismerte a hálózatot a gép, és folyamatosnak tűnik. A rejtély nem oldódott meg (hogy a másik gép miért tudta használni ugyan azt a kábelt), de remélem egy így működik még.

[ Szerkesztve ]

(#540) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,
Mi okozhatja azt,hogy naponta tobszor is kiakad a net ; de ha ujra inditom a gepet megint minden ok ?

(#541) Gubek-Einste válasza brugo (#540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsivel több leírás kellene a hiba jelenségről, használt eszközökről, netszolgáltatásról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#542) brugo válasza Gubek-Einste (#541) üzenetére


brugo
aktív tag

Iskolai halozatrol lenne szo es a melettem levo kolegaimmal is megtortenik ugyanez. Meg az is segit ha kihuzom az internet csatlakozast majd visszadugom anelkul, hogy ujrainditanam a gepet.

(#543) Gubek-Einste válasza brugo (#542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az úgy tűnik, hogy van valamilyen időkorlát a használatban, erről inkább a rendszergazdával kellene beszélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#544) #42007296


#42007296
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni kapcsolódási problémával kapcsolatban.

Win 8.1 fut az asztali PC-men és wi-fi-s kapcsolattal van nethez kötve.

Kb. 2 hete kezdődött a problémám, mely abból áll, hogy bekapcsolás után mikor betölt az op.rendszer és megnyitom a böngészőt még pár percig nem tud csatlakozni. Ezelőtt ilyen nem fordult elő.
Böngészővel nem lehet gond, mert más alkalmazás sem csatlakozik internethez ez idő alatt.

Tehát csak a bekapcsolást követő néhány percben áll fent ez a probléma.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csipesz

(#545) Gubek-Einste válasza #42007296 (#544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi hálózathoz ilyenkor kapcsolodik?
Van a gépnek rendes IP címe?
Wifi driver frissítés/újra telepítés volt már?
Milyen wifi adapter/router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#546) #42007296 válasza Gubek-Einste (#545) üzenetére


#42007296
törölt tag

Igen, a wi-fi kapcsolódik azonnal.
Igen, van rendes IP címe.
Driver frissítés is volt már. ( Újra nem volt telepítve még )
A géphez egy TP-link TL-WN722N adapter van.
Ami mgosztja a netet az pedig: TP-link TL-WR340GD.

(#547) Gubek-Einste válasza #42007296 (#546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vezetékkel is van ilyen jelenség?
Más eszközzel is csinálja?
A router-en egy reset volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#548) #42007296 válasza Gubek-Einste (#547) üzenetére


#42007296
törölt tag

Vezetékkel is ilyen.
Reseteltem is és a laptoppal nincs ilyen gondom.

(#549) Gubek-Einste válasza #42007296 (#548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel más eszközzel nem áll fent a jelenség így nem hálózati gond ez, az adott gépben kell keresni a hiba forrását.
Rákérdeztél már a Win8.1 témában erre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#550) #42007296 válasza Gubek-Einste (#549) üzenetére


#42007296
törölt tag

Még nem, de ezt fogom tenni javaslatodra!
Köszönöm a segítséged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.