Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) club1 válasza Alloy (#450) üzenetére


club1
veterán

Pedig a pinggel lesz ott a gond. Kell benne lenni néhány x100 ms-os vagy kimaradt csomagnak. Az adott játékszervert pingelted amikor nézted a csomagkésést?

(#452) Alloy válasza club1 (#451) üzenetére


Alloy
csendes tag

Nem teszteltem, például a Battlefield3 bármelyik szerveréről "Timed Out"-tal kidob az meg ugye rengeteg szerver, a TeamSpeak meg egyedül engem vág ki.

Még 1szer megmértem és itt a veszteség:

Hogy tudom én ezt fixálni windowsban? Mert a TuneUp, CfosSpeed humbug véleményem szerint, semmit nem csináltak.

[ Szerkesztve ]

Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#453) club1 válasza Alloy (#452) üzenetére


club1
veterán

A cégnek volt mikrohullámú előfizetése a 13. kerületben úgy, hogy a tetőnkről vagy 6 adót lehetett látni. Az adsl-re váltás minőségi ugrást jelentett a csomagkésések de leginkább kimaradások tekintetében. Azóta már optikai bérelt vonalat használunk, amikor pedig időnként megjelenik egy-egy kereskedő és megpróbál az olcsóbb mikrohullámra rábeszélni, akkor jó nagy ívben hajtom el őket.

(#454) Alloy válasza club1 (#453) üzenetére


Alloy
csendes tag

Sajna albérletben lakom így csak ezt a megoldást tudtam kivitelezni. Vezetékes nem játszik. Azt hiszem bele kell hogy törődjek.

Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#455) Danex


Danex
addikt

Hello, ezt a problémát okozhatja a szolgáltató? Váltig állítják, hogy nálam van a hiba.

Próbáltam 2 routerrel, router nélkül, windows-t is újraraktam. Vírusírtóval több fajtával, nélküle is...

A jelenség, hogy véletlen időközönként egy fél perc elejére elmegy az internet, új IP-t nem kapok, a kapcsolat a szolgáltatóval nem szakad meg csak szimplán "nem jön a net".

Próbáltam a szolgáltató által kiosztott DNS szerverrel, a Google DNS szerverével és egy 3. DNS szerverrel is minddel produkálta a problémát.

A szolgáltató amúgy DIGI kábel net, központi modemmel.

(#456) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ha egyszerre futnak ugyan azok a torrentek két gépen akkor ebből lehet gond?

(#457) Gubek-Einste válasza DrojDtroll (#456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem de teljesen felesleges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#458) DrojDtroll válasza Gubek-Einste (#457) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Csak azért van így mert van egy torretn szerverem, de vannak torrentek amik a többi gépen is fent vannak.

(#459) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Digi 200/80 előfizetésem van, egy Tp-link WR841N routerrel. Pár napja elkezdett megszakadozni a vezetékes net kapcsolatom. A telefonon Wifi van, de az asztali gépem(Win 7 64 ultimate) ami vezetékesen van a routerhez kötve, az van hogy percenként megszakad. Ilyenkor nyomok neki egy Windows-os hálózati hibaelhárítást aminek a végén nem tudja (?) azonosítani a hibát, ellenben a kapcsolat helyreáll. Gondoltam rá hogy esetleg a router az ami haldoklik vagy az alaplapi hálókártya. Mostanra odáig fajult ez a szakadozás, hogy percenként elszáll az internet.
Tudna esetleg rá valaki megoldást? Minden tanácsot szívesen fogadok.
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#460) Gubek-Einste válasza nmy1212 (#459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a jelenlegi router-edben csak 100-as portok vannak így mindenképpen érdemes egy csere egy gigabites portokkal rendelkező típusra.
Egy reset-et adhatsz neki hátha megjavul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#461) nmy1212 válasza Gubek-Einste (#460) üzenetére


nmy1212
tag

Igen a csere esedékes azt tudom, de ez okozhatja ezt a percenkénti szakadozást? Bár változó mikor mennyi idő után vág le, de ha "rohamot" kap akkor percenként.

(#462) Gubek-Einste válasza nmy1212 (#461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem normális, reset sokszor csodákat tud tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#463) nmy1212 válasza Gubek-Einste (#462) üzenetére


nmy1212
tag

Nos a helyzet nem javult, egész nap nem szakadt meg, most este kezdett rá megint. Este 9 óra óta 1-2 percenként szakadok meg. Ilyenkor a router felületére sem tudok belépni. Amint megjelenik a kis háromszög a hálózati ikonnál, nyomok rá egy hibaelhárítást aminek a végén általában (néha kiírja mi volt a baj) semmi hibát nem talál, de a kapcsolat helyreáll.
Egyszerűen tippem sincs mi lehet a baj. Kaptam már routerre, hálókártyára és szolgáltatóra is véleményt, hogy az lehet...

(#464) Gubek-Einste válasza nmy1212 (#463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset meg volt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#465) nmy1212 válasza Gubek-Einste (#464) üzenetére


nmy1212
tag

Többször is.

(#466) Kódos


Kódos
aktív tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy néha megszokott szakadni az internet kapcsolat,de ez nagyon random van olyan mikor egy nap többször is van olyan mikor 2 hétig semmi!Próbáltam router reset-et próbáltam új win7-et de ez sem oldotta meg a problémám!Ezt a hiba addig nem oldódik meg míg nem csínálok egy hibaelhárítást a géppel v ki nem húzom az internet kábelt a gépből v nem csinálok reset-et! :W :W
Előre is köszönöm ezekkel a hiba üzenetekkel jön folyton a gép!(felső hiba nem mindig)

Köszönöm annak aki segít

[kép]

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#467) Rainbowzero


Rainbowzero
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy kis fennakadásom
2. ízben telepítem újra a rendszeremet (win 8.1 x64)
Régebben se volt gondom, de mikor fapadosan telepítem, a windows t se.
Tehát semmi driver, vagy bármi, csak uTorrent a szükséges letöltések miatt.
Magyarán 60Mbps es internetem van. Ez okés. Letöltéskor, uTorrent szerint 7,3 Mb/sec el is csorognak az adatok.
A GTS Datanet szerint is helytálló a dolog.
De.
Miután telepítettem a szükséges programokat (AVG, Office, BS- VLC player, Catalist Center, Daemon, WinRAR)
Pár újraindítás persze.. a sávszélesség visszaesik 10-15Mbps re...
Ezt folyamatosan, napokig tartja...
Néztem: torrent nem megy, win frissítés kilőve, AVG se frissít..
mi lehet az oka?
Telepítettem a megfelelő, LAN drivert is, nem segített (pontosabban ideiglenesen...)
Ez az első konfigom, mely így szívat :P

Válaszotok előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#468) olivera88


olivera88
veterán

Egy kolléga szolgáltatót váltott , és mindig fel kell csatlakozni a netre, de a csatlakozás után azt írja ki h modemhiba. A szolgáltató T-Home, modem ZTE, OS Windows 7. Lehet valamit kezdeni vele vagy valóban hibás a modem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#469) Gubek-Einste válasza olivera88 (#468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A ZTE nem modem hanem HGW így van benne router is, abban kell beállítani a csatlakozási adatokat, majd a gépen automatikus konfigurációt kell beállítani, a korábbi PPPoE kapcsolatot törölni kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#470) olivera88 válasza Gubek-Einste (#469) üzenetére


olivera88
veterán

És hogy kell beállítani a csatlakozási adatokat?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#471) Gubek-Einste válasza olivera88 (#470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fel kell menni az admin felületre és ott kell megadni, a telepítést végző emberke nem csinálta meg?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#472) olivera88 válasza Gubek-Einste (#471) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Nem. :( Azt mondta nem ért hozzá. :W

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#473) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Nem csoda, hogy akciózták a szolgáltatásukat, újabban annyira nem fényes az amúgy 20Mbit\s-os kapcsolat :D

[link]
[link]
[link]

Szerk.:
Most látom csak, mit várok tőlük, ha az internet sávszélesség fogalmát egyszerűen letudták annyival, hogy "15MB"..bár lehet ez a havi adatforgalmi limitet akarja jelölni?... :W

[ Szerkesztve ]

(#474) Bence82


Bence82
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom megfelelő témába írok-e, de nem találtam jobbat...
Van egy-két "problémám", ebben szeretnék segítséget kérni, remélem tud valaki válaszolni.
1-2 héttel ezelőttig UPC 30 megás net-ünk volt. Nem volt valami nagy szám, például egy internetes játékot éppen hogy vitt(ping átlag kb 80ms), a böngészés kielégítő volt, bár nem felhőtlen. Hozzá tesztem, ha az asztali gépen egyikünk játszott, akkor se azon, se a laptopon nem használhattunk torrentet, youtube-ot,stb mert durván akadt a játék. Az asztali gépen ha a böngésző fut, érezhetően romlik a játéksebesség. Tudom, vagyis gondolom, hogy ez a gép hibája is, de a szakadozás/lagg mennyire függ a gép teljesítményétől?
Az elmúlt néhány hónapban viszont érezhetően leromlott a net minősége. Érezhető volt mind a játékban, mind böngészésben. Gondolok itt a lagg-ra. Böngészésben hihetetlen idegesítő volt, mintha egy P2-P3-as géppel próbáltam volna netezni, Annyi különbséggel, hogy csak a böngésző volt olyan lassú. Mondjuk gondolom a Chrome se 100-as már, ugyanis régóta rajta van a gépen. Próbáltam már újratelepíteni, hátha gyorsabb lesz, de visszaállított mindent magától, mikor újra felraktam, így kb semmit se értem vele.
Na szóval utóbbi időben elég rossz volt a net, ami bár tudom a géptől is függ, szolgáltatótól eredő lehetett.
Váltottunk 120-as netre(múlt héten), az akciós csomag miatt pedig egy ideig 240 Mbit/sec-et kapunk. Az egy dolog hogy a modemcsere után elfelejtették átállítani(csütörtökön cserélték, hétfőn telefonáltunk), de mikor átállították, nem volt érezhető változás a böngészésben. Talán egy pici. Gondoltam majd holnapra biztos jobb lesz. Jobb is lett, de utána megint rossz. Van hogy egy oldalt percekig tölt, aztán hirtelen behozza, majd mikor rámegyek valamire az oldalon megint töltés percekig. Ez most volt valamelyik nap. Mintha csak néha pár másodpercre jönne be a net. Speedtest.net-en a 100megát se éri el a sebesség.
A upc-t felhívva azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy ő onnan úgy látja megvan a 240Mb/s és hogy lehet a hálókártyával van a baj, mert van 100 megás és 1 gigás. Leszedtem egy programot, az aida-t ott láttam valami 1000mb/s-et, bár nem biztos hogy jót néztem. Testvérem szerint 100 megás. Akarunk is venni 1 gigásat a napokban.(nagyon kíváncsi leszek, hogy után milyen lesz)
DE! Egyik kérdésem hogy ez okozhatja a durva szakadozást? Már ha tényleg 100 megás és nem 1 gigás. Mivel 60-80Mbit sebesség kb fixen van.
Másik kérdésem pedig, hogy amikor a régi net volt, a gépbe dugott ethernet kábelnél egy sárgás-zöldes led/ fény világított. Most amióta az új net van, ez narancssárga. Ez normális, vagy valami hibát jelez? Kerestem, de nem találtam róla semmit.
Tehát amellett, hogy ez mit jelenthet, tudnátok válaszolni abban is, hogy ez a durva szakadozás mitől lehet? Hálókártya, szolgáltató, gép...? Habár nem új már a gép(és megviselt az oprendszer) én a szolgáltatóra tippelnék, mivel néha-néha teljesen jó a net. Nem szakadozik, nem lassú.
Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett, a szakértőktől meg elnézést ha hülyeséget írtam. :)
Köszönöm előre is a válasz(oka)t.
Bence

(#475) arch7nGel


arch7nGel
csendes tag

Nem valami pörgős a topik, de azért csak megkérdem.
Hetek óta rosszalkodik a kábeles netem. A le/feltöltéssel nincs gondom, de a pinggel és a jitter annál inkább.
Napközbe este 10-11-ig multis játékok szinte a játszhatóság határán van, vagy inkább alatta. 100+ms pinget és 50-100ms jitterert kapok a pénzemért. Gondolom nem kell ecsetelni, hogy dobálnak a játékok és hiába lő az ember fejre, ha 4x-re talál. Este 10-11 után viszont, hirtelen 20-30 körül lesz a pingem, 3-4 jitterrel. Túl van terhelve esetleg a hálózat? Vagy esetleg nálam van gubanc? Le/feltöltésre van garancia, de erre lehet egyáltalán reklamálni?

Hétvégi példa: Link

[ Szerkesztve ]

(#476) Gubek-Einste válasza arch7nGel (#475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha este 11 után jó lesz a ping/jitter akkor nem nálad van a hiba, szinte biztosan a terhelés okozza, ez ellene te semmit sem tehetsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#477) 123xyz


123xyz
tag

Hello.

Hálás lennék egy kis hozzáértő segítségért, a következő a problémám:

Sokszor elődordult az utóbbi időben, hogy valamiért a böngésző nem látja az oldalakat, a windows hibajavító szerint a DNS kiszolgáló nem válaszol, viszont közben a netrádió a winamppal gond nélkül megy. Szóval van netem, de nem tudok böngészni. Ez így mennyire normális? Vagy a netrádió valahogy teljesen máshogy működik, és azért nem hal meg? Egyébként a t-home pirelli nevű modem-router eszközét használom.

(#478) Gubek-Einste válasza 123xyz (#477) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez így elsőre tényleg DNS gondnak tűnik, ha szolgáltatói DNS-t használsz akkor állítsd be valamelyik custom DNS-t egy teszt erejéig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#479) 123xyz válasza Gubek-Einste (#478) üzenetére


123xyz
tag

Köszi a tippet, találtam is egy olyat, ami jónak tűnik, most az lesz az elsődleges. Aztán majd meglátom néhány nap elteltével, hogy előjön-e a probléma újra :)

(#480) arch7nGel


arch7nGel
csendes tag

Kijöttek megnézni a modemem. Én speciel nem voltam otthon, de állítólag száltörés volt az UTP kábelben és emiatt volt nagy ping. Valamit mértek is az itthoniak elmondása szerint. Érdekes ez a ping, mert csak hétvégén és hétköznap délután jön elő?:) CS:GO ma ugyan úgy élvezhetetlen volt, mert pár körig 40ms a ping, amit még tűrhető, de a meccs felénél már 50-100 között ugrál és össze vissza dobál a játék. Sima 1.6-on is ugrál... Lehet a gépemmel van baj?

(#481) Peppo


Peppo
őstag

Üdv!

Leírom itt is, hátha valakinek van tippje, mi lehet a baj.

UPC 120-as net, pár hónapja lett duplázva 60-ról. Kb. egy hónapja jelentkezett először a probléma, azóta egyre sűrűbben előfordul. Időnként rövid időre elmegy a net. Mivel sokat játszom online, idegesítő tud lenni, mert ilyenkor persze kidob a játékból, és csatlakozhatok újra. Van, mikor csak a menüig dob ki (Diablo 3), és rögtön vissza is tudok menni, de van, hogy annyira bont, hogy a modemen is kialszanak az állapotjelző ledek, és gyakorlatilag újraindul a modem. Ilyenkor újracsatlakozás, stb. Ahogy írtam, kb. egy hónapja kezdte, azelőtt semmi baj nem volt vele, akkor is, ahogy most is a játék mellett a Skype fut még, ezen beszélek a többiekkel. Kipróbáltam Skype nélkül, torrentet kilőve is, de ez sem segít. Van, hogy 10 perc alatt háromszor is elmegy, máskor órákig gond nélkül működik. Átlagosan 1-2 óránként jelentkezik, de néha napokig hibátlanul megy. Egyébként, mikor a játékból kidob, a Skype is szinte mindig megszakad. Akkor is, ha a modem nem indul újra. De csak nálam, a többieknél semmi nem történik, szóval a baj nálam van valahol.

A modem döglött volna be? Vagy valami szoftveres probléma lehet? Böngészés közben eddig nem tapasztaltam, de ott nem biztos, hogy észrevenném, ha pár másodpercre vagy 1-2 percre elmegy a net.

Ha valaki tud tippet adni, azt előre is köszönöm!

(#482) club1 válasza Peppo (#481) üzenetére


club1
veterán

Milyen típusú a szolgáltatói modemed/gw-ed?

(#483) Peppo válasza club1 (#482) üzenetére


Peppo
őstag

Azt hiszem, ez az:

http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/119/~/cisco-epc3212---modem-inform%C3%A1ci%C3%B3k

(#484) club1 válasza Peppo (#483) üzenetére


club1
veterán

Első tippem az lenne, hogy kezd halódni a külső tápegysége. Én kimérném, és ha tényleg az gyengélkedik, kicserélném saját pénzen, mert amit mostanában adnak helyette, az sokaknál kivágta már a biztosítékot.

(#485) Peppo válasza club1 (#484) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi, kipróbálom! A halódik mit jelent pontosabban? Nem adja le a szükséges feszültséget, vagy ingadozik?
Péntekre szerzek feszmérőt, aztán meglátjuk.

(#486) etejedu


etejedu
őstag

Hali!
Itt is leírom hátha lesz válasz.

Nemrég rendeltem internetszolgáltatást.
A modem is megjött. Jelszó ill. Felhasználónevet is megkaptam a belépésre.
Sajna elég lassan ér ide a szerelő mert még nem kapcsolta be a szolgáltatást.
Nélküle nem tudom bekapcsolni? Mi kell hozzá még hogy legyen netem?

(#487) club1 válasza etejedu (#486) üzenetére


club1
veterán

Ha adsl-ről van szó (mert ezt elfelejtetted megemlíteni): A te oldaladon kell a telefonvonalra egy splitter (elméletileg a modemmel együtt megküldik). A splittert a legelső osztás elé kell bekötni a telefonkábelen, a modem ágát a modemre, a telefonágát a további telefonkészülékek felé kell kötni. Ha a modem ezután nem működik, nincs még beállítva a telefonközpontban a dslam.

(#488) etejedu válasza club1 (#487) üzenetére


etejedu
őstag

"nincs még beállítva a telefonközpontban a dslam"

Sajna igen, magamtól nem lehetséges a beállítás. :(

(#489) fffffffftKb.


fffffffftKb.
csendes tag

Udv. Digi kabel netunk van. Ha jol tudom a neve:Strada. 1mbot garantalnak letoltesnek. Fel nem tudom mennyit de kb 25-30kb. Sajnos analfabeta vagyok ezekhez az internetekhez, hogy hogyan mukodnek. Stb. Lenne valami jo internet elerheto szamomra? Mert az a baj, hogy jatszok egy multiplayeres jatekkal(cod4) es kora delutan meg ugye egesz delutan es kb este 11ig laggolok. A pingem nem nagy csak neha de akadozik. Ilyen kis mikrolaggok. Lehet hogy valami a mi hazunkban nincs rendben? Vagy csak szimplan keves ez az internet? Varom valaszotok.

(#490) mlinus válasza fffffffftKb. (#489) üzenetére


mlinus
őstag

Szia. A Diginek a kábelnete nagyon gyér. LAkcím alapján rá lehet keresni, hogy mi elérhető. Esetleg Telekom oldalán nézd meg, milyen sebességű csomag érhető el.
Alapvetően nem a sebességgel van gond, mert bár az lassú - nem okozna lagot, hanem arról van szó, hogy túl van terhelve, amin csak a szolgáltató tudna javítani.

(#491) fffffffftKb. válasza mlinus (#490) üzenetére


fffffffftKb.
csendes tag

Koszonom a gyors valaszt. Milyen fajta netek vannak? Ugye nekunk kabel van. Van masfajta? At lehez alakitani a mienket?

(#492) mlinus válasza fffffffftKb. (#491) üzenetére


mlinus
őstag

Igen, kábel, de régi szabványú, docsis 2. Elő lehet fizetni másra, pl DSL, ha elérhető. "átalakítani" nem lehet, max ha a szolgáltató portfoliót cserél. :)

(#493) fffffffftKb.


fffffffftKb.
csendes tag

Es kb. Mennyi ido es mennyi penz kikottetni a diginel? Es mennyi ido be a telekomnal? Ha edesapam neven van a digis net es o jelenleg kulfoldon tartozkodik(aprilisig) attol le lehet meg mondani?

(#494) mlinus válasza fffffffftKb. (#493) üzenetére


mlinus
őstag

A telekom általában 1 hét alatt köt. De biztos elérhető nálatok? :)

Fel kell hívni a digit, ebben nem tudok segíteni. Attól is függ, hogy van-e hűségszerződés kötve. Ha nincs, vagy lejárt, akkor ingyenes. Ha még van, akkor ki kell fizetni a kötbért.

(#495) odinkain


odinkain
tag

sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, csak mert nem vagyok teljesen tisztában itt mindennel.
Vettem egy modem/router-t

NETGEAR wireless ADSL2+ modem router DGN2200v4
DSL netem van,legalábbis amennyire tudom. a kérdésem az lenne, hogy kellene beüzemelnem?

Net az van, csak beakarom üzemelni a routert is.
Amit nem értek, hogy mindkét modem dobozába volt splitter, viszont a modem leágazásba, nem megy bele a CAT5-ös kábel.
a vodafone-os dobozban voltak ezek, a tipusszám külömbözik:

ez pedig a netgear-es dobozban:

Kérlek segítsetek, mert nem igazán értem, és nem tudom beüzemeni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

PSN: inkaoner81

(#496) odinkain válasza odinkain (#495) üzenetére


odinkain
tag

Na kibogoztam a dolgot, viszont így is a netgear-es routeren piros a net led.
próbáltam konfigolni, de az ip címet és a webcímet is beírva, "az oldal nem jeleníthető meg" vagy milyen szöveget kaptam.
esélyes lehet, hogy ki kellene kapcsolnom a tűzfalat?

PSN: inkaoner81

(#497) #56474624


#56474624
törölt tag

Hello!

Olyan gondom lenne, hogy ha sokáig (elég 40-50 perc is) nem nyúlok a géphez, csak megy a háttérben a torrent, és/vagy zenét hallgatok róla és közben nem nyúlok az egérhez, billentyűzethez, a monitort is kikapcsolom, akkor miután leülök internetezni, az egész belassul, vagy egyáltalán nem megy, miközben alul a böngészőben a "Szerver azonosítása folyamatban..." szöveget írja ki. Ilyenkor a gépet újra kell indítanom, hogy megoldódjon a problémám. Energiagazdálkodás a hálókártyán nincs bekapcsolva, tehát az kilőhető. Egyébként routerre van kötve, de ahhoz nem lehet köze. :N

[ Szerkesztve ]

(#498) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Sziasztok!

Lassan 3 hete karácsony óta 4 Mbps es netem a legtöbb internetes weboldalt YouTube-ot ingadozva tölt be a letöltésem webről közel sincs a maximális sebességhez (500Kbps-2Mbps között van) pedig ezidáig mindig maximális sebességgel tudtam tölteni viszont a legtöbb speedtest(speedtest elsőre gurította a 4 Mbps-t másodjára meg csak 2 Mbps jött) és a torrentek korrektül jönnek. Vírusirtás volt gépet újrahúztam, DNS-t is átállítottam a Googlés-ra, pingem 20-60 köt van (ezzel szerintem nincs probléma) de még mindig rossz. Mi lehet a baj?

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#499) mlinus válasza juhasz22 (#498) üzenetére


mlinus
őstag

milyen szolgáltató?

(#500) juhasz22 válasza mlinus (#499) üzenetére


juhasz22
aktív tag

[link]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.