Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) raskolnikoff válasza Posterm (#100) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Lehet hogy karbantartás volt. :F

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#102) FishAir


FishAir
senior tag

pitty-putty van: [link]

iDontcare

(#103) robagp


robagp
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok felrakni képet és videót úgy, hogy csak az lássa akit akarok, pl jelszó, vagy bármi. Ja és hová, pl freeweb-em van, ha jó erre.

Válaszokat előre is köszi!

(#104) raskolnikoff válasza robagp (#103) üzenetére


raskolnikoff
őstag

tar.hu :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#105) haczi


haczi
csendes tag

Nekem olyan problémám van, h töltök le vmit ami nagyobb méretű dolog akkor bizonyos időközönként megszakad a kapcsolat. Kiírja a gép, h csatlakozás, de rá kell kattintani és ha nem vok ott akkor feleslegesen megy a gép. Hogy lehet XP-n beállítani, h automatikusan csatlakozzon???
(Elvileg most be van kapcsolva, de csak akkor csatlakozik, ha megnyitok egy böngészőt és akkor bead egy olyan ablakot, h csatlakozás.)
Ez nem tudom, h számít-e, de T-Online-os netem van.
Előre is köszönöm. :)

(#106) adam1


adam1
aktív tag

Sziasztok a próblémám a következö van egy honlap amit napok óta nem tudok elérni itthonról semelyik pc-röl sem nincs letiltva nálam sehol,a routerban is megnéztem semmi bejegyzés viszont átmegyek a szomszédba onnan bejön az oldal és mást is kérdeztem tehát müködik.Mi lehet az oka ennek lehet ök letiltották az ip cimem vagy mi szent szar lehet.www.abrakmester.hu az oldal cime. :F

[ Szerkesztve ]

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#107) Uthenger válasza adam1 (#106) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha a szomszédnak is uaz a netszolgáltatója mint neked, akkor
a. letiltotta az oldal gazdája az ip címed v.mi rosszalkodás miatt
b. nálad van szoftveres-hardveres tűzfal ami blokkolja

ha más adja a netet, akkor lehet szolg hiba.

nézd meg hogy a dns-t feloldja -e
nslookup oldalcím
ha visszaadja a címét, akkor nem dns hiba, lehet routolási gond...
tracert oldalcím
ha végigmegy, akkor nem szolg hiba, ha a saját szolgáltatód hálózatán belül akad el, akkor náluk hiba, ha a külső szolgon, akkor IJ.

De többnyire a korábbi b verzió szokott bevállni :)
jó keresgélést.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#108) adam1 válasza Uthenger (#107) üzenetére


adam1
aktív tag

Kikapcsoltam a routeren is és a winben is a tüzfalat semmi,a szomszéd kábeles én adsl.rosszalkodás nem lehet nem olyan oldal ez.ha lefuttatom a diagnosztikát ezt irja ki hogy online az oldal és valahol tűzfal blokkolja az oldalt a két gép között probáljam a 80-as tcp porton keresztül,de úgy sem megy.Három gépen próbáltam nálam ami egy routeren megy ezek eggyikén sem jön be ezért gondoltam a routerra,de lehet az ip cimemet blokkolja az oldal én is erre gondolok.Az alábbiakat nem értem sajnos nslookup

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#109) adam1 válasza Uthenger (#107) üzenetére


adam1
aktív tag

Irtam nekik mailt,blokkolják az ip cimemet mint kiderült tcp csomagokkal bombázza öket a gépem állitólag.

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#110) Uthenger válasza adam1 (#109) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Akkor mégis csak rosszalkodás történt :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#111) adam1 válasza Uthenger (#110) üzenetére


adam1
aktív tag

Nem,valami virus vagy mi lehet ami tcp csomagokat napi 22 ezret küldözgetett nekik :F Már müködik.

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#112) haczi


haczi
csendes tag

Kérlek az én gondomat se felejtsétek el!!!

[ Szerkesztve ]

(#113) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Olyan gondom lenne hogy GTS-es netem van és amikor csörög a telefon akkor megszakad a net, pedig a szűrő be van téve. A szűrő telefonvonal részén van még egy elosztó ami egy multis nyomtatóhoz megy ami az 5. csörgés után fogadja a Fax-ot. Esetleg lehet ez a készülék a baja?

(#114) Mr-Pamacs válasza haczi (#105) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Pl getRight-al töltöd a fájlt és ott aszem be lehet állítani h szakadás esetén ujra "tárcsázzon".

(#115) mefistofeles

Szeva srácok!
Tök láma vagyok a kérdésben ezért itt szeretném megkérdezni...
Szóval van egy ADSL internetem, 5Mb/s - 756kb/s sebességű. Sokszor lemértem több sebbesség mérő teszten és hozzávetőleg tudja is mindíg ezt. DE az miért van, hogy bármit töltök le illetve fel (bárhonnan, illetve bárhová) ennek a sebességnek csak töredékét tudom elérni. Letöltés kb 600-700 kb/s, feltöltés pedig 60-90 kb/s. Mi lehet a probléma? ..vagy ez normális :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116) BluEyes válasza mefistofeles (#115) üzenetére


BluEyes
őstag

Az a probléma, hogy nem szorzod nyóccal. A sebességed 5 megabit (5000 kilobit), ami hozzávetőlegesen 625 kilobájt. Csóközön.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#117) mefistofeles válasza BluEyes (#116) üzenetére

:C :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#118) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

GTS netem van és olyan gondom lenne h sokszor órákig nincs szolgáltatás, pontosabban van IP-m de adatforgalamt nem tudok csinálni, semmit. Pingelés sem megy. Ujrakapcsolódás után még IP-m sincs, a prim és sec DNS-t megkapja de az IP-t nem, van amikor a DNS-t sem. Teljesen behal. Ha fel is kapcsolódik akkor fél percen belül behal megint. A routerrel nincs gond (SMC 7004VBR EU),máshol stabilan megy.

(#119) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#118) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Na mint kiderült nem a szolgáltatónál volt a hiba.
Történet:
Reggel fél 6-tól 7-ig próbálkoztam a kapcsolódással. Nem ment, panasz levél a szolgáltatónak (nagy nehezen) 7 órakor. Délután 1 körül hívnak hogy otthon vagyok-e mert jönne a szerelő megnézni. Mondom jöjjön. Szerelő kijön, probléma elmesél,nézegeti, rádugja a saját gépét, modemét, kért egy bemérést, mondja h ez jó, de lekéri a hibanaplót. Tényleg nem felőlem volt a hiba, elkezdi javítani. Kicserélte a fali aljzatot (még a régi fajta volt), lecserélte az oszlopról lejövő kábelnek a dobozát is a házfalán, megnézte a 2 oszlopon lévő toldást is. Lemászik, na mondom nem lesz olcsó, dobozok, kiszállás (szombaton), munkaidő... Kérdem mennyi. Semmi, cég fizeti (T-com). A hibanaplót nem zárta le, hogy ha baj van vele akkor szóljak be ujra és megy visszafelé a központ fel a hibakereséssel. Hétfőn jön a telefon hogy észleltem-e hibát, mert ha nem lezárnák a hibanaplót.Kellemesen csalódtam a T-comban.

(#120) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy gigászi problémám. Az a helyzet, hogy van nekem egy 1 Mbit-es netem (1024 kbps/128kbps), és azzal ugye ~120-128kbps-kel tudok letölteni. Azt vettem viszont észre, hogy ha pl. töltök egy torrentet (valamilyen klienssel, utorrent) pl. 100-110kpbs-kel, és elindítok egy másik letöltést egy böngészőből (Firefox), akkor az is megy kb. 100-110kbps-kel. Szóval ha két különálló klienssel töltök le, akkor olyan mintha megduplázódna a sávszélesség. (nem mintha zavarna :DDD )
1. Ez mitől van/lehet?
2. Meg lehet-e oldani, hogy két torrentet töltök ugyanígy, tehát úgymond dupla sávszélességgel?

Saját tapasztalat: próbáltam két torrent-klienst feltelepíteni (utorrent, bittorrent), de azzal nem jött össze (ha egy-egy torrentet beraktam a progikba, akkor szépen eloszlott az 1Mbit, ~50-50kbps).

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#121) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok

A következő probléma megoldásában szeretném kérni a segitségeteket.

Feltelepitem a windowst,utánna megy a hálozat rendessen, emailküldés outlookkal simán megy.
Majd kb 2 hetente egyszerüen emailküldésnél hálozati hibát ir ki. Bármit csinálok nem müködik.
Viszont ha megint ujratelepitem a windowst akkor megint jó.
Ez mitől lehet. segitsetek.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv:Zoli

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#122) raskolnikoff válasza plaschil (#120) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nekem is volt már ilyen, sőt DC-vel nekem anno az 512 kbit ment néha 130 kbyte/sec-al is:D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#123) janeko


janeko
őstag

lehet nemjó topikba irom...
szoval nekem inviteles netem van, és csomoszor kifagy :F mit lehet vele tenni azon kivül, hogy ujra csatlakozok, mert mikor töltök nem a legjobb a kifagyás :W

(#124) Tanya- válasza janeko (#123) üzenetére


Tanya-
tag

invitel helpdesk, modem csere.

(#125) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok! A következő problémával fordulok hozzátok.Pár napja vettem észre,hogy aaz internetkapcsolatom folyamatosan megszakad kb.10 percenként torrentezés közben.Eddig nem volt ilyen problémám.Nem telepítettem semmi új progit,se a torrent-klienst nem váltottam(Q-torrent,Bitlord).Routerem nincs,viszont 4M/256k-s ADSL-em igen.Nem tudom,hogy befolyásoló tényező-e,hogy kb.2 hónapja a Tvnet "lepasszolt" a Tvnetwork-höz.Hogyan tudnám ellenőrizni,hogy hol lehet a hiba? Válaszaitokat előre is köszönöm.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#126) kjany


kjany
tag

Sziasztok !
Miért lehet, hogy _ _ _ _.tw (taiwani) weboldalakat nem tudok megnyitni ???
Körülbelül 2 hete áll fenn ez az állapot, addig tökéletesen müködött minden, nem emlékszem semmi dologra ami ezt előidézhette volna.
PQI pendriveokat árulok itt a ph.-n (is), igy infószerzés céljából nap-mint nap megnéztem az oldalt [http://www.pqi.com.tw], ami egyszercsak elérhetetlenné vállt, gondoltam gond van a PQI weboldalán, de közben kiderült, hogy máshol lehet a hiba, semmiféle .tw oldal nem müxik. :W

[ Szerkesztve ]

(#127) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok! A következő problémával fordulok hozzátok.Pár napja vettem észre,hogy aaz internetkapcsolatom folyamatosan megszakad kb.10 percenként torrentezés közben.Eddig nem volt ilyen problémám.Nem telepítettem semmi új progit,se a torrent-klienst nem váltottam(Q-torrent,Bitlord).Routerem nincs,viszont 4M/256k-s ADSL-em igen.Nem tudom,hogy befolyásoló tényező-e,hogy kb.2 hónapja a Tvnet "lepasszolt" a Tvnetwork-höz.Hogyan tudnám ellenőrizni,hogy hol lehet a hiba? Válaszaitokat előre is köszönöm.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#128) kjany válasza kjany (#126) üzenetére


kjany
tag

Mostmár biztos, hogy nem a gépen van a hiba.
Három másik gépet tettem rá az UTP -kábelra, mellesleg mindhárom különböző böngészővel, de Taiwan továbbra is elérhetetlen. :Y
Hilfe - hilfe !

(#129) i0301


i0301
csendes tag

Üdv!
(Előre is bocs hogy nem vagyok egy lángész az informatikában...)
Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémám miatt:
Október 1 , kb. 11 óra körül elment a net asszonypajtás laptopján (Fujitsu-Siemens Amilo Li1705) és nem bírtam orvosolni a gondot...
Szolgáltatónk a Beltáv , kábeles netünk van (a modem nem nálunk van), amit én itthon szépen Netgear Switch-el osztottam kétfelé.
Másfél évig semmi gond nem volt (leszámítva egy-két IP cím ütközést , ezt még ki tudtam javítani...), de ez most kifogott rajtam...DNS hibát ír ki a kapcsolódáskor... 3x újratelepítettem már az XP-t...
Előre is köszönöm.

istván

(#130) i.csab


i.csab
csendes tag

S.O.S.! Gyors segítségre lenne szükségem! Talán ide jobban illik a kérdésem...

Tegnap új Win XP SP2-t telepítettem a barátnőm ASUS A6000-es laposára, s nem működik a mobil internet, T-Mobile web’n walk szolgáltatást használ (5GBos csomag), pedig a tanulás miatt nagy szükség lenne rá!!!
Új rendszer lévén újra telepítettem mindent a Globetrotter Mobility Manager-t is, s felismeri a kártyát (PCMCI-os!), még a PIN kódot is be lehet ütni, alul a tálcán infoként kiírja h csatlakozott, s akárhányszor próbálkozok, amikor az Exploler-re kattintok elsötétül a képernyő, s lefagy a gép és csak az újraindítás segíthet és nem lehet netezni…
Már tudtam a problémáról, mert ez régen is jelentkezett, úgy 2 éve amikor új volt a gép meg a netkari, s akkor bevitte a T-Ponthoz, ott nyomkodtak rajta valamit, nem árulták el a barátnőmnek h mit és én se tudom…az mondták h néhány laptop alaplapjával inkompatibilis ez a kártya, de ők akkor kis tanácskozás után megoldották, s meg is csinálták, de az új rendszerrel az ugye elszállt, én meg nem tudtam h pontosan mit állítgattak rajta…tudom az lenne a legegyszerűbb ha újra bevinnénk, de ahonnan való a netkártya igen csak messze van most, s nagyon fontos lenne a tanulás miatt, nincs idő utazni!!!
Már fel hívtam a (szegedi) T-Pontot, h távsegítségben hátha tudunk valamit kezdeni vele, de szolgáltatást ellenőrizték volna h aktuális-e, persze hogy az jó, mert most is netezek vele csak saját gépen…szóval azt mondtak h bocsi nem tudnak mit mondani így rá és ajánlották a 1722-t h ott próbálkozzak hátha…de ott is csak azt mondták h ha már így működött meg hardveresen nem történ vele semmi baleset, biztos szoftveres baja lehet…hát köszönöm, de mi az???
Szóval ha valaki egész véletlenül nem járt így mint mi? S nem tudja mi lehet a gond???! Köszönöm előre is a segítséget, nagyon fontos és sürgős lenne…Köszönöm!

(#131) Imy


Imy
veterán

Adott egy elvileg 1024/256kbs internetkapcsolat.

Speedtest szerint 200-500k körül van, de volt ma 90kbs is.
Pingre csomagvesztés 5-6%, válaszidő 130mS-900mS, átlagban 300-350mS.

Ez kicsit sem elfogadható, nem?

(#132) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

egy igen érdekes problémával szeretnélek megismertetni benneteket,valamint segítségeteket szeretném kérni.
egy napon a feleségem azzal állt elő,hogy nincs internet.vagyis van,de csak a céges levelezésem,a gmail és a skype működik (lehet hogy még + 1-2 dolog is,de mindent ugye nem lehet kipróbálni).lényeg a lényeg,hogy hiába törtem az agyam,más nem jutott eszembe,minthogy várunk egy kicsit,hátha csak karbantartási munkálatok vannak.nem erről volt persze szó.próbáltam a win gyorssegítségét használni,ami azt állítja hogy a tűzfallal vannak beállítási gondok,de igazán nem értek hozzá,és nem is tudtam kimazsolázni semmit belőle.na gondoltam kihívjuk a szolgáltatótól a szerelőket és megmondják mi a bibi,de nem tudták megmondani...azt javasolták,hogy tegyem újra a win-t.(ja,persze,ez a hozzánemértés...)

szerintetek mitől lehet ez?létezik ilyen,hogy 1-2 dolog működik,de az összes többi nem?
esetleg az létezhet hogy egy rossz vagy rosszul sikerült win frissítéstől van ez?ugyanis azt állítja a feleségem,hogy egyszer automatice frissített és azóta van ez a gebasz.
jelenleg csökkentett módban használom a netet,de ezt nem kéne talán rendszeresíteni.tudnátok segíteni nekem,mint abszolút laikusnak?
köszi előre is!

betyár

(#133) Ery


Ery
tag

Hy! lenne 1 olyan problémám (invitel) ,hogy elindittom a gépet 1percig megy normálisan a net de 1 perc után belassul mintha 56K-s lennealig tudok netezni és meg is szakad időnkénk.
a torrent viszont maxal tölt sokszor de a böngészés akkor akkor is lasssu.
aki tud segiteni pls irjon mer megörülök :D

(#134) Ery


Ery
tag

ja és a letöltés a böngészövel is max sebességgel jön de a böngészés viszont lassu ha lejött utánna is meg elötte is. tehát böngészés lassu állandoan de ha töltök az max-al jön.
(firefoxal, ie-el egyaránt rossz). és hiába enterezek le 1 oldalcimet nem inditja el kiirja h kész és nemcsinál semmit, kb 100adszorra indul el az odlal

(#135) Lordnekroset


Lordnekroset
csendes tag

Elnézést kérek ha esetleg rossz helyre írok de már nagyon kétsébe vagyok esve.

Már 2 szer cseréltem szolgáltatót mert elég furán viselkedik a netem.
A probléma az alábbi :

Teljesen változó időnként elmegy vagy elképesztöen belassul a netem.
Viszonyitás ként 542kb/s töltök le és hirtelen majnem elmegy a net azán 4-5 mp ig 4-5kb/s el tölt...aztán elkezd visszaálni.
---Ez még anyira nem is zavarna de minden egyes program ledob az internetröl ugye emiatt. Nem is kell mondanom ajátékaim amiket drágán megvettem játszhatatlanok és egy 2 órás mecs közepén elszáll szétverném a szolgáltatóm. Hiszen minek van netem ha nem mükszik.

Az idöpontok teljesen változóak. Van hogy délelött jó, délután minden 10-20 percben 4-5 percig csinálja. Vagy van hogy napokig minden 5 percben 2-3 percig ezt csinálja.

Elsösorban a szolgáltatóra gyanakodtam de már azóta kicseréltem és 2-3 hónapig az új szolgáltatóm tökéletes volt. Most ez is kezdi...(digi netem van)
Egy Tp link vezeték nélküli routert használok és a Digisek modemjét. A modem és a router a gépen és magán a modem/routeren is tökéletes kapcsolatot mutat. Miden úgy világit ahogy kell rajtuk. Valamint a routerhez adott driver program is mindig 80-90% os müködést ir. Ami ennek a netsebességnek a 3x osát is kéne bírja. A win. hálózati tulajdonságok is állandóan jót ír és folyamatos kapcsolatot. (kivéve ha egyértelmüen nincs)
---Mondták egyesek a programjaimmal van gond....aha persze mind a 20al.És az explorer sem jön be akkor....vagy nemtölti tovább az aktuális oldalt.

Nemtudom mi a baj tehát. Én a gépen gyanakszom valamire...te halvány fogalmam sincs mi lehet. Előzö szolgáltatóm szerintem fel sme fogta miről beszélek neki. Kiküldött egy szerelőt ami szétszedte és öszedugta a vezetékeket....ami semire sem volt jó persze. Az internetem így használhatatlan valaki segítsen kérem!!!

(#136) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!
Lehet h nem a megfelelő helyen teszem fel kérdéseimet,de a mobilnetem kiakaszt.
A mobilomat a notimat összekötöttem USB kábel segítségével és így netezek. A probléma a sebességgel van mert csak 921.6Kbps-es elméleti sebességet tudok kisajtolni a rendszerből, és nem találok olyan szoftvert ami segítene a dolgon mivel az elméleti sebessége a HSPDA sebességével megegyező kellene h legyen.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#137) azazell0


azazell0
csendes tag

Sziasztok,

mi a legmegbízhatóbb, elérhető árú technológia internet-elérésre? Externet ADSL-em van, végül is nem rossz, de néha (1-2)óránként előfordul, hogy pár pillanatra megszakad a kapcsolat. Ha éppen böngészek, nem nagy probléma, mert fél perccel később reload és minden működik. Azonban online póker esetén súlyos veszteség ér a kapcsolat gyengélkedésekor (fontos, hogy nem bomlik a kapcsolat, hanem egyszerűen elérhetetlenné válnak a szerverek néhány pillanatra), és hajlandó lennék akár külön is fizetni egy igazán megbízható internetkapcsolatért.

Szempontok:
- megbízhatóság
- forgalmi korlát nem igazán számít (persze jobb, ha nincs)
- nagy sebesség se fontos
- de ne legyen túl drága.

Milyen lehetőségeim vannak?

(#138) ratmanvh


ratmanvh
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Barátnőmnek ADSL-je van, és valamiért nem akar neki működni.Ez alatt azt értem, hogy nem lehet vele neten semmit sem csinálni(böngészni, msn, stb.).Pedig mikor csatlakozik a netre, azt írja ki a windows, hogy van kapcsolat, meg mikor a kapcsolat ikonra kattan azt írja ki,hogy van ki- és bemenő adatforgalom.A tulajdonság részben pedig minden mező ki van töltve(ip, stb.).Nem értem,hogy miért nem működik a net.

Előre is kössz a segítséget :)

(#139) zsolt1129 válasza ratmanvh (#138) üzenetére


zsolt1129
addikt

Routerrel használja?

(#140) KiFe


KiFe
csendes tag

Remélem jó helyre írom be a problémámat.. Tehát irodai hálózat minden gépen gond nélkül megy az internet, egyiken viszont érdekes dolgokat csinál Os újratelepítés, NIC, hálókábel csere után is....
bizonyos oldalak időtúllépés miatt nem jönnek be, illetve ha mennek is kb 5 percig, aztán megint nem meghatározhatatlan ideig.. Pingelni lehet, tracert lefut, semmi további ötletem nincs.. XP, és Vista alatt is ugyanez a gondom volt.

[ Szerkesztve ]

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#141) pugi11


pugi11
csendes tag

Helló.
Problémám van az internetre csatlakozással. /pr-es 1,5M-ás/
Azt írja ki a winxp, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott. És nem is lehet csatlakozni a netre. Nincs router, switch semmi, csak modem. A hálókártya jó biztos.
Ha rádugok egy másik gépet a modemre akkor minden rendben van.
Már sok mindent állítgattam hátha jó lesz de semmi. Kérlek segítsetek, ha tudtok.

(#142) Katan


Katan
csendes tag

Hy

A problémám a következő lenne, kb 1-2 napja észre vettem, hogy a netem szakadozik, ledobni nem dob le, de kb 1-5 mp-re megáll az adatforgalom ami azért elég kellemetlen játék közben. Routerrel sztm nincs hiba, mert kipróbáltam sima modemmel is és azzal is ugyan ezt csinálja. Virus sem lehet, mert le le elenőríztem nod32+trojanhunterrel is. Felhívtam a T-fost, ott azt mondták hogy a vonalban nincs hiba. Ha tudnátok pár tippet mondani akkor azt szívesen kipróbálnám (amúgy én a telefonkábelre gyanakszom ami a telefontol a modemig, vagy a póznától a házig jön el)

Kérlek segítsetek, előre is köszi

http://www.gametracker.com/server_info/193.221.95.212:29004/

(#143) styng


styng
csendes tag

Üdv mindenki

Remélem tud valaki ötletet adni.Win 7 van a gépemen (3 verziót is kipróbáltam,semmi változás ez ügyben).Ha reggel indul a gép frankón megy a net(kábelnet).De ha 5 perc múlva vagy 5 óra múlva újraindítom (tehát akár mikor a nap folyamán) akkor nincs.meg kell várnom a 3 órát,míg a szolg. frissíti az ip címet.De xp alatt nincs ilyen probléma.Mi lehet a baj.Köszönet ha valaki segít :O

(#144) rules011


rules011
csendes tag

Hali ! Internet problémám lenne.. Elvileg 2 mbites netem van, amiből a fele ritkán frankón fut de a többi 1mbit valahol eltünt.. :C codban a pingem az egekben teng és laggolok mint állat :(( :(( de ha speedtesten mérem 40 körül szokott lenni. Ha a netemet átdugom másik gépre tökéletesen fut minden, sosem lassú. Pl ha utorrentel szedek cuccot akkor simán megy a 220kb/s de ha explorerrel vagy mozzilával vagy chrome-al töltök netről cuccot alig szedi 20kb/s-al. Ezt rohadtul nem értem miért van :W Valaki tudna segíteni ebben a problámában? :))

Kívánságműsor a rádióban: "Kérnék egy számot a BKV-soknak, Rihannától a Shut up and drive-ot."

(#145) flash-


flash-
veterán

Nekem olyan problémám lenne hogy miért nem tudok internet sebességet mérni a speedtest.net oldalon?ahányszor indítom,össze-vissza fals adatokat ír.

5 megabites adsl netem van t-online tól.
van hogy 20 megabitet ír,van hogy 1-et.
pedig régen működött a speedtest.net.
nem értem.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#146) KicsiUbul válasza flash- (#145) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Mostanában a T-s netnél előfordul, hogy hülyeségeket mutat.

Értem én...

(#147) flash- válasza KicsiUbul (#146) üzenetére


flash-
veterán

hmm,megnéztem kb 20 internet sebesség teszt oldalt, és találtam egyet ami jót mutat!
Fura hogy ez mitől tudja,a többi mér nem,na mind1
link alant:
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#148) topcy999 válasza rub22 (#50) üzenetére


topcy999
csendes tag

hi all lenne 1 problémám windows 7 allat csatlakozik a wifim és van net
de xp alat nem csatlakozik telepitem a hálozatokban az IPV6 kapcsolatot
csatlakozik de nincs net betok lépni a ruterba ami megosza a netet de net az nincs

http://www.speedtest.net/result/914467183.png

mielöt valaki megkérdezné és mért nem használom a win 7 akkor azért mert fogja a gépet és én játcani is akkarok

én

(#149) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali.
Nekem is van egy problémám minden este 21 óra után szakad a nettem. 22 óráig gyakorlatilag használhatatlan :(( Elmegy van úgy hogy magától visszajön néhány perc múlva, de van olyan is hogy újra kell csatlakoznom.
Ez mitől lehet eleinte modemre gyanakodtam, de mivel csak ezekben az időpontokban fordul elő ezért a szolgáltatóra gyanakszom.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#150) nuendo


nuendo
tag

üdv mindenkinek!
3 és fél éve vagyon ENTERNET szolgaltatómnál..eddig semmi gond nem volt velük
de kb 1 hónapja nem jön be az nCore, ámsnál meg jó, páran mondták hogy a szolgáltató letiltotta? lehetséges? mit ajánlatok mit tegyek? nagyon jó lenne ha tudnátok segiteni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.