Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) scofield657


scofield657
csendes tag

Sziasztok!
A következő gonddal küzdök ismerősömmel 1hónapja kb. Teljesen véletlenszerű időpontban (naponta többször) a hálózatot elmegy. Semmilyen oldal nem jön be. Csak a teljes újraindítás hozza helyre az egészet, van hogy sokadik újraindításra. Kicseréltem teszt jelleggel már a routert is, a kábeleket, eszközökkel nem csatlakoztam rá és így is előjön a hiba. A szolgáltató bármely telefonhívásunkra annyit reagál, hogy a hiba nem náluk jelentkezik, mert az ő eszközeik visszajelzése alapján minden jó. Hogyan tudnám bebizonyítani, az ellenkezőjét? Mit rontok el? Vagy mit teszteljek? A router log-jai alapján sem derül ki semmi pontos dolog, legalábbis az ott található logok alapján google érdemi találatot nem hoz. Mellékelek egy képet, hátha azok alapján ti tudjátok, hogy hol a gond.
Egyébként mikor elmegy az 'internet' pontosabban, mikor már nem jön be semmi oldal, vagy skype hívás megszakad, akkor a router menübe betudok lépni, wifi hálózat is látszik hogy van. Győr melletti szolgáltató adja az internetet kábelen -> falutv. Szolgáltató egy modemet adott amely egy asus routerrel van összekötve.

Válaszotokat előre is köszi.

(#1052) krealon válasza scofield657 (#1051) üzenetére


krealon
veterán

A router log-ja ujrainditaskor elvesz, igy a kepen erdemi informacio nem latszik.

Ha van Windows-os geped, probald futtatni a Halozati hibaelharitot.

A naplot, syslog szerver segitsegevel tudod megorizni.
Windows-ra peldaul en ezt hasznaltam egyszer:
https://sourceforge.net/projects/syslog-server/files/syslog-server/1.2.x/

Dianosztikai alplepesek: https://www.dnsstuff.com/network-troubleshooting-steps

(#1053) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!
A szolgáltatótól mikrohullámon kapjuk a netet. Egy ideje az a gond vele, hogy megszakad a kapcsolat, és csak akkor lesz újra, ha áramtalanítjuk a poe adaptert és a routert. Ilyenkor egy darabig jó, de van amikor 1 óra vagy rövidebb idő múlva már nem. Szolgáltató szerint náluk minden jó. Amit eddig próbáltunk: Számítógépbe külön hálókártya, poe adapter csere, router csere, asztali pc helyett laptop, kábel csere. Egyik sem jött be. A szolgáltató szerverét pingelve pedig szerintünk náluk van a hiba. A válaszidő hirtelen felugrik, csomagokat dobál el, illetve van amikor nincs válasz. Sajnos másik szolgáltató itt nem érhető el, illetve még nem járt le a hűségidő. Valakinek ötlete, hogy mit kellene még megnézni?

(#1054) Gubek-Einste válasza renegat1 (#1053) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Antenna rendben van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1055) renegat1 válasza Gubek-Einste (#1054) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Igen. Legalábbis szerelők szerint. Tegnap délután voltak újra. Amikor lett mutatva a log fájl ,akkor azt mondták, hogy normális ha felugrik a ping. Erre 2 percre rá elment a net. Azt mondták, hogy törik rajta a fejüket, hogy mi lehet a hiba és elmentek. Lassan 1 hónapja így megy.

(#1056) rigoattila


rigoattila
lelkes újonc

Sziasztok!
Fivem-Gta 5 RP-vel játszok és előjön egy olyan probléma hogy "Connection Interrupted" le és vissza csatlakozik a szerverről. Van amikor 5percenkén van amikor 2 percenként csinálja ezt így annyira nem élvezhető a játék.(nem dob le a szerverről csak gyorsan lecsatlakozik és vissza bár ez szerveren jaték közben olyan 4-7 másodperces kihagyás) 
Más játékoknál nem tapasztalom ezt.(Rocket League, Lol, Csgo)

Internetem 500mb Upc, Connect Box.

Gépem: Msi b450 Tomahawk max, Ryzen 5 3600, Curcial Ballistx 32gb 3600 (2x16), AMD Radeon RX 5700XT (Shapphire Nitro +)

HDD-n volt a játék átraktam SSD-re de ez sem oldotta meg a problémát)
Volt egy időszak mikor nem csinálta kb 3hétig.

(#1057) Gubek-Einste válasza rigoattila (#1056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyenek a jelszintek?
Más gépen is ez a helyzet ugyan ezzel a játékkal?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1058) rigoattila válasza Gubek-Einste (#1057) üzenetére


rigoattila
lelkes újonc

Kábelen csatlakozok.
Más gépem nincs amin ki tudnám próbálni de két haveromnak is upc-ről megy a játék de nekik semmi probléma.

(#1059) Gubek-Einste válasza rigoattila (#1058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A modem jelszinteket kérdezem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1060) rigoattila válasza Gubek-Einste (#1059) üzenetére


rigoattila
lelkes újonc

Hogy tudom megnézni?

(#1061) Gubek-Einste válasza rigoattila (#1060) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszközön van erre egy menüpont de, hogy pontosan, hogy azt most nem tudom megmondani de a UPC topikban le van írva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1062) rigoattila válasza Gubek-Einste (#1061) üzenetére


rigoattila
lelkes újonc

Hát ezeket találtam de UPC topik elolvasása után ezek rendben vannak de azért elküldöm! [kép] [kép]

(#1063) Gubek-Einste válasza rigoattila (#1062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ezzel nincsen gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1064) markknight


markknight
veterán

Van egy UPC-s connect boxom és az a helyzet, hogy mostanában óránként újraindul a modem, de van, hogy gyakrabban és ez eléggé nehezíti a home office-t, főleg a meetingeket. A vodánál azt mondják, hogy flappol meg nagy a packet loss a routeren, majd kiküldenek egy szerelőt aki megnézi. Ami bizonyos, hogy ilyen újraindítás után még a 192.168..-t sem tudom behozni egy ideig. Volt valakinek hasonló eset? Mi lett a vége? Milyen routert ad manapság a vodafone a felvásárlás után?

A logok ezt mutatják: Illegal - Dropped FORWARD packet: SRC=2a03:2880:f0ff:0013:face:b00c:0000:008e MAC=01:5C:7A:D6:45:86;CM-MAC=ac:22:05:bf:1b:d6;CMTS-MAC=00:01:5c:7a:d6:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

[ Szerkesztve ]

(#1065) Gubek-Einste válasza markknight (#1064) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszintek milyenek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1066) markknight válasza Gubek-Einste (#1065) üzenetére


markknight
veterán

Mire gondolsz? (tapasztalatlan vagyok a témában)

(#1067) Gubek-Einste válasza markknight (#1066) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Belépsz admin felületre és másolod a jelszint adatokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1068) hondahun


hondahun
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! A fiam babrálta a gépét és valamit elállított, amit nem találok mi lehet, mert mikor elindít egy online játékot, a 170-es net leesik 3-4-re. Wi-Fin keresztül kapcsolódik a gép a routerhez. Köszönöm!

(#1069) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Egy meglehetősen furcsa problémát tapasztaltam a gépemmel nemrég:

Otthon két channeles wifi elérésünk van, 2,5 gigahertzes és 5gés wifi (Telekomos Sagemcom routerrel). Utóbbi időben a gépem rendszeresen azt játtsza el, hogy vagy csak az 5G hálózatra hajlandó csatlakozni (a 2,5 gigahertzesre meg egyáltalán nem, windows folyton azt hajtogatja hogy nem lehet a hálózatra csatlakozni), nem olyan rég meg csak és kizárólag a 2,5-ösre volt hajlandó csatlakozni, az 5g-s wifire meg egyáltalán nem.

Még furcsább pedig az hogy minden más eszközön gond nélkül tudok váltogatni a kettő között, szóval szerintem nem a routerünkkel van a gond.

Bármi tipp hogy ezt mi okozhatja?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1070) krealon válasza Corleone33 (#1069) üzenetére


krealon
veterán

Ez nem internet, hanem Wifi probléma.
Az illetékes a Wifi topik.

(#1071) Corleone33 válasza krealon (#1070) üzenetére


Corleone33
aktív tag

oppardon, bocsi emiatt ^^"

és köszi a pontosítást

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1072) MolnárKrisz


MolnárKrisz
csendes tag

Sziasztok! A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
UPC connect box
kábelen használom
Nagyobb terhelésnél(pl nagyobb fájl letöltése) az egyik számítógépen elmegy az internet 15-20 másodpercre, majd visszajön. Ez ismétlődik pár percenként, egész addig, amíg tart a terhelés. A Windows 10 ilyenkor is jelzi, hogy "csatlakoztatva". Másik eszközön ez nem fordul elő se wifin sem kábelen.

(#1073) Gubek-Einste válasza MolnárKrisz (#1072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez azon fordul elő amelyiken megy a letöltés vagy más eszközön?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1074) MolnárKrisz válasza Gubek-Einste (#1073) üzenetére


MolnárKrisz
csendes tag

Csak azon amelyiken megy a letöltés. És mindig ugyan azon a gépen fordul elő.

(#1075) Goldmember01


Goldmember01
tag

Sziasztok!

Most kötötték be ezt a fiberhome routert meg internetet, miután 2 hete volt egy digis itt és szólt, hogy ingyenesen upgradelik erre a jobbikra meg a tv is szebb lesz. Totál hozzá nem értő vagyok nyilván látszik az írásból, ezért fordulok hozzátok.
Az internet végül is megy, de rengeteg weboldalt nem tölt be, köztük van a digi.hu is, eeszt.gov.hu is, profession.hu és még sorolhatnám. Kétlem, hogy ezeknél az oldalaknál mind hiba van...
Még épp elértem a srácot, aki bekötötte de nem nagyon foglalkozik vele, azt mondja ha más oldalak bejönnek akkor van internet...
Viszont vannak gondok játékoknál és programoknál... Battlefieldezni nem tudok, mert amíg az Originbe be tudok jelentkezni, a játékban nem tud online módba váltani. Battle.net applikációban is hasonló a probléma ott mondjuk tudok játszani de a Shopot meg képeket nem tölti be.
Mi lehet a probléma? Hogyan tudnám kijavítani? Ha kértek screenshotokat valamilyen beállításról szóljatok nyugodtan.

(#1076) Goldmember01 válasza Goldmember01 (#1075) üzenetére


Goldmember01
tag

Áramtalanítottam az új routert, újraindítottam a gépet és visszacsatlakoztattam a routert és minden működik... Volt már hasonló az elmúlt időben, általában reggel első bekapcsoláskor... hasonlóképp oldódik meg mindig... Mi baja lehet olyankor?

(#1077) krealon válasza Goldmember01 (#1076) üzenetére


krealon
veterán

A naplók, eszközlista és a hálózati beállítások nélkül, érdemi választ a kerdéseidre nem tudok adni.

A helyszínen, egy hozzáértő tudna tanácsokat adni. :R

(#1078) Gubek-Einste válasza MolnárKrisz (#1074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet, hogy gyenge a gép és emiatt van ez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1079) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy vettem új routert de van a digitől is router ami most modem üzem módba van szál optikás net (Gigabit 1000) és a speedtesztbe nem hozza a teljesítményt ami legalább 300 lenne, ehhez képest 96-ot hoz. Nem tudom, hogy hol a gond. Ha valaki tudna ebben segíteni megköszönném.

Csé

(#1081) Gubek-Einste válasza CsabaSteel (#1079) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú router-t vettél?
Kábel csere volt a router és a szolgáltatói eszköz között?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1082) CsabaSteel válasza Gubek-Einste (#1081) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

AsusRT-AX82U, igen, cat 5E-s a kábel ami a wanba megy meg van egy router kabel ami a lan1be megy és a gépbe.

Csé

(#1083) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulnék felétek:
-4-5 napja megfigyeltem, hogy zavaróan belassult a google oldala, ha képet keresek és ránagyítanék be sem hozza stb...CHROME
- gondoltam megnézem Firefoxon is:
Nem kapcsolódott: lehetséges biztonsági probléma
A Firefox egy lehetséges biztonsági kockázatot észlelt, és nem lépett tovább a(z) www.google.com oldalra, mert ez a webhely biztonságos kapcsolatot igényel.

Más nem vett észre hasonlót ha a google-t használja tudom is én ha valamit keres?
Semmilyen más oldallal nincs gond..
Ötlet?

(#1084) vjacintka válasza vjacintka (#1083) üzenetére


vjacintka
tag

[link]
A fenti vidi segítségével megoldottam, hogy firefox is behozza a google-t.
De ott is ugyanolyan lassú és körülményes.
Telón érdekes nincs ilyen gond.

(#1085) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Helyi hálózatos problémám lenne.Adott egy TP-Link switch az egyik oldalon a másik oldalon pedig egy Tenda Router. A két eszköz között van 25-30 méter szerelt UTP kábel. A probléma az, hogy csak 100Mb jön át de ha újraindítunk mindent akkor egy darabig megy az 1000Mb mi lehet a probléma? Talán kábel minőség?

[ Szerkesztve ]

(#1086) krealon válasza Franky2Ster (#1085) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy TP-Link switch az egyik oldalon a másik oldalon pedig egy Tenda Router. A két eszköz között van 25-30 méter szerelt UTP kábel. A probléma az, hogy csak 100Mb jön át de ha újraindítunk mindent akkor egy darabig megy az 1000Mb mi lehet a probléma?"

Érdemes lenne a kábel végi csatlakozókat újra krimpelni, hátha csak a szerelés nem tökéletes.

Ha gyári a kábel és nincs megtörve, akkor a következő tippem, hogy a két csatlakozó eszköz közül az egyik "Green Ethernet" specifikációjú, ezért forgalom mentes időszakban lecsökkenti a link-sebességet, amit a butább eszköz kábel hiba miatti csökkenésnek értelmez és később már nem próbálja növelni.

Ez utóbbit a pintos tipusszám és hardver verzió ismeretében lehetne kideríteni.

(#1087) Franky2Ster válasza krealon (#1086) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszönöm megpróbàlom a tanàcsaid.

(#1088) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok, vodafone otthoni netem van (250mbit-es), már egy jó ideje szarakodik a net, mostanában kezdtem jobban belemélyedni, mert eddig csak elkönyveltem,hogy szar a gyári wifi router de most kezd körvonalazódni,hogy más is gond lehet.
Ezt abból szűrtem le, hogy amíg nincs bekapcsolva a laptomop, addig viszonylag rendben van minden telefonról nézve, packet loss nélküli jó pingek jönnek, de amint bekapcsolom a laptopot, elkezd csomószor packet loss lenni, 10s feletti pingek és elviselhetlenül lassú oldalbetöltésekkel, de nem folyamatosan. Torrenttel és anélkül is. Milyen irányban javasolnátok a nyomozást, van valami jó hálózat elemző progi, amit laikusként is tudnék használni, vagy bármi más javaslat, amit érdemes lenne lecsekkolni/átállítani a routeren? Ha bármi infóval tudok segíteni légyszi írjátok meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.