Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Gubek-Einste válasza Cody007 (#750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg SNR lock-ot kaptál és amiatt csökkent a sebességed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#752) Cody007 válasza Gubek-Einste (#751) üzenetére


Cody007
csendes tag

Hát én is ettől tartok. Félek, a szolgáltatónak hiába említeném, mert azt se tudná miről van szó.
Van megoldás az SNR lockra?

(#753) Gubek-Einste válasza Cody007 (#752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a szolgáltató tudja levenni így te ezzel semmit sem tudsz csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#754) torik


torik
senior tag

Üdv

Nem találtam olyan topikot ahova ez a probléma jobban illene, ha elsiklottam felette akkor elnézést

A gondom az lenne hogy hónapokkal ezelőtt telepítettem a wtfast nevű programot, de alig használtam mert végül nem volt rá szükség. Tegnap takarítottam a gépet, letöröltem a programot, feldobta hogy restartoljak, de gondoltam ráér. Eztán még nyugodtan használtam a netet.
Ma ahogy bekapcsoltam a gépet nem volt internet elérés. Futtattam egy ellenőrzést, kiadta a win7 hogy valami wtfast-tól maradt vissza. Javítottam/töröltem, most elvileg van net, legalábbis a jobb alsó sarokban azt írja, de valójában továbbra sincs. Eddig kiírta a böngésző hogy a weboldal nem elérhető, most már csak egy nagy fehér semmi van a helyén (firefox). Emlékszem telepítéskor valami adapterrel még külön kellett szórakozni hogy működjön rendesen.

Most egy másik számítógépről írok, ami tökéletesen működik a wifivel egyetemben.

Valaki tudna adni tippet? Néztem vannak külön programok amik ennek a törlésére vannak de nem tudom mennyire megbízhatóak. Újrahúzás lesz a vége?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#755) Gubek-Einste válasza torik (#754) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne futtatni egy ilyen takarító programot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#756) torik válasza Gubek-Einste (#755) üzenetére


torik
senior tag

Mint mondtam nem vagyok biztos ezeknek a random feldobott programokban.

Egyébként utánaolvastam és a hálózati kártya lehet a ludas mert a network adaptert meg kellett babrálni telepítéskor. Próbáltam törölni/tiltani és újrarakni de nem használt, pedig leírás alapján ez a probléma:

net van de a böngésző nem hoz be semmit.

All that and a bag of chips

(#757) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Budapest ADSL MT: nincs net

:O

(#758) Gubek-Einste válasza Doky586 (#757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a kérdés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#759) Doky586 válasza Gubek-Einste (#758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak jeleztem hogy a T-nek szünetelt a TV és internet szolgáltatása (legalábbis részlegesen) féltucatnyi városban reggeltől kb du 3h-ig. Hibabejelentő felsorolta azon városokat (köztük Bp-t is) ahol szünetelt a szolgáltatás és túlterheltségre hivatkozva ezen területekről nem is fogadott hibabejelentést... :(
kérdés nincs, ez tájékoztatás volt..

[ Szerkesztve ]

(#760) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egy érdekes problémát tapasztaltam a mai nap folyamán. Korábban gond nélkül elértem az "us.kimsufi.com" oldalt, illetve a náluk lévő szerveremre is probléma nélkül be tudtam SSH-zni. Mai nap viszont se böngészőből, se SSH-n keresztül nem megy a dolog. Vezetékes internettel (több városból is próbálva) "A webhely nem érhető el" hibaüzenetet kapok, anonymous proxykon keresztül "403 Forbidden" (Apache) hibaüzenet jön. Telekomos mobilnettel viszont simán betölt az oldal. Leállásról nem olvastam (már amennyire hozzáférek az ottani fórumhoz). Ugyanez a helyzet a teljes OVH-s "DNS családdal". A szerverek élnek, de parancssorból nem tudom pingelni őket, csak weboldalakról (pl. ping.eu).

Szerintetek ez mi miatt lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#761) Gubek-Einste válasza BigBlackDog (#760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltató netjéről próbálkoztál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#762) BigBlackDog válasza Gubek-Einste (#761) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Több Telekomos ADSL volt, amikről nem működött, viszont a Telekomos mobilnettel gond nélkül megy.
Más szolgáltató internetszolgáltatásán keresztül nem nagyon tudok próbálkozni...

[ Szerkesztve ]

(#763) Gubek-Einste válasza BigBlackDog (#762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg a T-nél leállás van több irányba is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#764) Zsoxx válasza BigBlackDog (#760) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Próbáld Tor böngészővel.

(#765) BigBlackDog válasza Zsoxx (#764) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A helyzet ugyanaz volt, mint proxyval (403), de ma már betöltenek az oldalak probléma nélkül. Valószínűleg akkor a T-s hálózatban volt valahol a probléma forrása. Köszönöm a válaszokat! :R

(#766) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Érdekes gondom adódott. Egy ideig bármikor, ha online játszani akartam, 10-15 mp-enként ledobott a net, és csak néhány másodperc múlva jött vissza. Mikor meguntam, felhívtam a UPC-t, akik csináltak egy factory resetet a modemen. Azóta ez a probléma megszűnt, viszont (szerintem) teljesen véletlenszerűen, de rendszeresen (napi szintű probléma) elmegy a netem.

Ilyenkor váltakozik a jobb lenti net-jelző ikonnál a hibaüzenet az identifying, és a network cable unplugged között. Ha ki-, és bekapcsolom a "Realtek PCIe GBE Family Controller"-t a hálózati központban, néha megjavul egy kis időre, néha nem. Volt, hogy az újraindítás segített, volt, hogy csak az áramtalanítás (valahol olvastam, hogy ilyen is kellhet), és volt olyan is, hogy egyik sem.

Próbálgattam ki-be kapcsolgatni az Internet Protocol Version 6-t, átállítani a DNS szerver címet a google-ére (ezt is olvastam, hogy segíthet), volt flushdns, de semelyik nem jelentett tartós megoldást.

Windows 7 Home Premium (64 bit) van a gépen. Egyszer már kaptam "Ethernet has no valid ip configuration" hibaüzit is.

Van esetleg ötletetek, hogy oldjam meg a problémát?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#767) 4Grider válasza Kanczy (#766) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért nem a UPC topicban kérdezel?
Első körben ott megkérdezik majd a modemed jelszintjeit, mert a leírtak akár arra is visszavezethetőek...

(#768) Kanczy válasza 4Grider (#767) üzenetére


Kanczy
veterán

Nem a nettel van a gond, hanem a gépem beállításaival. A wifi is működik, és ha átdugom a kábelt a laptopba, az is rendben van, szóval a gépemben van a hiba :K

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#769) 4Grider válasza Kanczy (#768) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha tudod hogy a gépeddel van a probléma, akkor miért kérdezel, és miért nem teszel bele egy néhány ezer Ft-os hálózati kártyát?

(#770) Kanczy válasza 4Grider (#769) üzenetére


Kanczy
veterán

Adsz rá néhány ezret? Vagy megengeded, hogy kérdezzek az erre a célra létrehozott topikban? Köszönöm a tanácsokat :)

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#771) Gubek-Einste válasza Kanczy (#770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Driver frissítés volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#772) Kanczy válasza Gubek-Einste (#771) üzenetére


Kanczy
veterán

Igen :(

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#774) Gáboromm


Gáboromm
tag

Sziasztok! Segítséget kérek.

Adott Pesten Digi hálózatban kábelmodemes internet.

Maximális sávszél
8 / 2 Mbit/s
Garantált sávszélesség:
1024 / 512 Kbps

Az utóbbi hónapban észrevettem, hogy egyre lassul. 1 hete kb. már elviselhetetlen mértékben.
Csak netezni tudok, de már pl. youtubozni, vagy multiplayer játszani nem. Illetve nem normálisan.

Elkezdtem mérni a netet.

A feltöltést állandóan kb. 1.5 Mbitre teszi. Ez még rendben is van.
Jelenleg
Ping: 274 ms
Letöltésem:
1,51 mbit/sec
Feltöltésem:
1,53 mbit/sec

Ez a ritka alkalmak egyike, hogy a letöltést 1.51 mbit-re teszi. Általában 0.5 vagy 0.32...stb Tehát a garantált alá.

Bár így 1.5 mbiten is próbáltam multizni, nem lehet. Gondolom hullámzik.

Miért van ez? A gépemmel lehet valami, mivel kijöttek a digisek, és megmérték a saját laptopjukkal.

Letöltés 8 mbit volt. Saját laptopomon is megnéztem, ott is 8 mbit körüli volt. És gyors. Minden fasza.

Tehát az asztali gépemmel lehet valami. Milyen drivert frissítsek, vagy mit csináljak egyáltalán, hogy javuljon?

1.5 hónapja volt proci csere és grafikus kártya csere. Ez bezavarhatott?

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#775) Gubek-Einste válasza Gáboromm (#774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy LAN driver frissítést minimum csináljál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#776) Gáboromm válasza Gubek-Einste (#775) üzenetére


Gáboromm
tag

És azt hogy kell?

Mert ha arra gondolsz, hogy ESZKÖZKEZELŐ.

Kiválasztom a hálókártyát jelen esetben Realtek PCI GBe Family controller.

Frissítem (Illesztőprogram frissítése).

Majd 2 választás
1. ha interneten próbálom (Automatikus keresés), akkor végtelen ideig keresi.

2. Ha meg letöltöm, majd ILLESZTŐPROGRAM keresése számítógépen.

Akkor meg kiírja, hogy MÁR TELEPÍTETTE A LEGFISEBB illesztőprogramot...stb. naprakész.stb.

Ezeket kipróbáltam!

Változás semmi!

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#777) Gáboromm


Gáboromm
tag

Viszont másik hálózati eszköz Microsoft Terelő alagútkezelő adapter felkiáltójeles.

Tulajdonságokba belépve az eszköz nem indítható el (kód 10)

Ez zel mit lehet kezdeni? Tiltsam le?

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#778) Doky586 válasza Gáboromm (#777) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Microsoft Terelő"
Vajon mit terelhet..? tyúkokat..?

(#779) Gáboromm válasza Doky586 (#778) üzenetére


Gáboromm
tag

Microsoft Teredo

Sorry. :)

LOL

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#780) Doky586 válasza Gáboromm (#779) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a Microsoft IPv6 alagútszolgáltatása rendszergazdák részére. Semmi szükség rá, nemsokára itt a rendes IPv6 a Telekomtól. Nálam mobilneten már megy.

(#781) Gáboromm válasza Doky586 (#780) üzenetére


Gáboromm
tag

aha. ez szépé. de mit csináljak?

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#782) Doky586 válasza Gáboromm (#781) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem semmi köze a Teredo-nak a problémádhoz. (le is tilthatod)

(#783) Gáboromm válasza Doky586 (#782) üzenetére


Gáboromm
tag

OK. és mit csináljak?

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#784) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Haliho !

UPC nettel két napja előjött egy idegesítő lassulás...
Várakozás a szerverre, biztonságos kapcsolat létrehozása, szerver azonosítása folyamatban...ilyenek dob és gyakran fél percet várok egy oldalra :(
Más eszközön, ugyanezzel a nettel wifiről nincs problémám ...
Mi lehet a gond ?

(#786) Gubek-Einste válasza Gáboromm (#776) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megnézed pontosan milyen típusú a LAN adapter majd a weben keressél hozzá friss driver-t.

#784 Lac-coo
Kábelen rendben van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#787) Lac-coo válasza Gubek-Einste (#786) üzenetére


Lac-coo
őstag

PC van egyedül kábelen, azon ilyen gondolkodós, többi eszköz wifin, azokon hasít ....De PC-n is jó a ping, sebesség stb, csak mire betölt egy oldalt néha fél perc ...

(#788) Gubek-Einste válasza Lac-coo (#787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha más eszközön nincsen ilyen gond akkor az adott kliens eszközben kellene keresni a forrást.
Milyen router-t használsz? Saját vagy szolgáltatói eszközt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#789) Lac-coo válasza Gubek-Einste (#788) üzenetére


Lac-coo
őstag

UPC, kis fekete Technicolor :) Eddig jó volt , most bolondult meg , már feltéve ha azzal van baj ...
De néztem már más böngészővel, hálókártyát is újraraktam már, mindent próbáltam, de a PC-men ez rendre előjön ....

[ Szerkesztve ]

(#790) Gubek-Einste válasza Lac-coo (#789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Live Linux-szal is tegyél egy próbát.
Más kábeles eszközzel volt próba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#791) Lac-coo válasza Gubek-Einste (#790) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem, csak wifin ....

(#792) Gubek-Einste válasza Lac-coo (#791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kellene próbálni másik kábeles eszközzel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#793) Lac-coo válasza Gubek-Einste (#792) üzenetére


Lac-coo
őstag

Igen, keritek majd egy kabelt es megnezem laptoppal mit csinal...

(#794) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Viszont ha a mediaboxon nezem a hardver allapotot, ott azt irja, higy ethernet interface allapota not ok ...
Az mi ?

(#795) Gubek-Einste válasza Lac-coo (#794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Horizon box elég szeszélyes. Mennek a visszirányos dolgok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#796) Lac-coo válasza Gubek-Einste (#795) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hogy mik mennek... ? :)

(#797) Gubek-Einste válasza Lac-coo (#796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Visszanéző és Myprime?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#798) Lac-coo válasza Gubek-Einste (#797) üzenetére


Lac-coo
őstag

Azok mennek. Neztem notival kabelen, azon is lassu, de most mar wifin is kezdi, alig tudok ide is bejonni :)

(#799) Gáboromm válasza Gubek-Einste (#786) üzenetére


Gáboromm
tag

Kerestem hozzá, de semmi.

Hiszen fentebb írtam, hogy nem lehet installálni. Mivel mindent okésnak talált.-

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#800) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Valaszolt az UPC , azt mondjak , hogy a tsztjeik szerint a modemre csatlakoztatott gep csak 10 mb/s sebessegre kepes...
De emlekeim szerint toltok en joval tobbre is...
Ha pc hiba esetleg van tippetek mit nezzek meg ? Thx ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.