Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) rolii92i válasza 4Grider (#697) üzenetére


rolii92i
tag

Hogyan nézhetem meg h milyen? :D

(#702) rolii92i válasza Gubek-Einste (#698) üzenetére


rolii92i
tag

A neten ezt találtam egy 2011es bejegyzés alapján a szolgáltatónk honlapján:

"Internet szolgáltatásunk egyre több helyen elérhető optikai és KTV kábelen."
+

"Békés és Csongrád megyében található hálózatainkat 6 gigabites gerincvonal köti a magyar internet szívehéz Budapesten. Összességében közel kétszáz km hosszúságú optikai gerinchálózatot üzemeltetünk, amelyen szélessávú internetet és digitális kábeltelevíziós jelet juttatunk el több, mint harminc településre. "
Ezek alapján optikainak kell lennie :)
A modemes válaszom rád is vonatkozik:hogyan nézhetném meg h milyen?

[ Szerkesztve ]

(#703) rolii92i válasza rolii92i (#702) üzenetére


rolii92i
tag

Na a típusát megnéztem: Cisco EPC3212
remélem segít :)

pingtesten D*-t kapok átlag 90es pinggel.

[ Szerkesztve ]

(#704) Gubek-Einste válasza Bjørgersson (#699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router nélkül is ilyen a sebesség?

#701 rolii92i
Koax/Kábelneted van.
Milyenek a modem értékek? (192.168.100.1 IP címen a Down és UPstream értékek kellenének)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#705) rolii92i válasza Gubek-Einste (#704) üzenetére


rolii92i
tag

Ezeket találtam:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 5.6 dBmV 40.5 dB
Channel 2: 4.8 dBmV 39.4 dB
Channel 3: 4.7 dBmV 39.6 dB
Channel 4: 4.7 dBmV 39.5 dB
Channel 5: 4.9 dBmV 39.8 dB
Channel 6: 5.6 dBmV 40.4 dB
Channel 7: 5.7 dBmV 40.6 dB
Channel 8: 5.7 dBmV 40.8 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 37.7 dBmV
Channel 2: 37.7 dBmV
Channel 3: 37.7 dBmV
Channel 4: 37.7 dBmV

(#706) Gubek-Einste válasza rolii92i (#705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#707) rolii92i válasza Gubek-Einste (#706) üzenetére


rolii92i
tag

Akkor mi mi lehet hogy gyengébben kapom a jelet?

(#708) Gubek-Einste válasza rolii92i (#707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy máshol is megadta magát valamilyen eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#709) rolii92i válasza Gubek-Einste (#708) üzenetére


rolii92i
tag

Hálókártya,router?
A falból jövő kábelvég nem tud megsérülni egy ilyen szituációban?Elvégre érintkezett a tönkrement modemmel?

(#710) Gubek-Einste válasza rolii92i (#709) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármi tönkre mehetett ami érintkezett a baj pillanatában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#711) Bjørgersson válasza Gubek-Einste (#704) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyedül a TechPowerUP német szerveréről tölt így 20 Mbps-mal, minden más változatlan.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#712) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#711) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valami ötlet?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#713) Gubek-Einste válasza Bjørgersson (#712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NIncsen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#714) Bjørgersson válasza Gubek-Einste (#713) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor valoszinuleg a szolgaltatonal nem ok valami? :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#715) Gubek-Einste válasza Bjørgersson (#714) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát tehetsz a hiba bejelentővel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#716) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. OTP-s vagy és napi rendszerességgel használom az OTPdirekt felületét utalásokhoz. A bejelentkező képernyőn azonosító számot, 2-szer 8 tagú számlaszámot és jelszót kell megadni.
Évek óta használom probléma nélkül. Néhány hete újrahúztam a PC-t és azóta chromeban belépéskor az alábbiakat írja ki:

"Sajnáljuk,de az Ön által megadott számlaszám formátuma hibás."

Minden megadott adat megfelelő!

Mivel utalnom kellett felhívtam őket és a helpedesk-es adta a tippet, ami eszembe sem jutott: próbáljam más böngészőből, mert előfordul, hogy a chrome-ot nem szeresse......Ekkor valóban működött. Minden gond nélkül, 1szer.

Azóta viszont nem működik. Se chrome-mal, se Firefox-xal, se Explorer-rel, se Operával. Természetesen ilyenkor mindenki az mondja, hogy az én készülékemben van a hiba, DE próbáltam céges laptopon, párom laptopján, ismerősnél, most pont vna nálam egy családi PC, amit javítok, azon sem működik.

KIZÁRTNAK tartom, hogy 4 féle böngészővel 6 féle gépen nem jó és ugyanazt a hibaüzenetet kapom. A felületen fizetős szolgáltatásom is van, amit így nem tudok használni.

Az OTP hárít és tagad............náluk ilyen panasz nincsen, minden rendben működik.

Kérlek segítsetek! :(

[ Szerkesztve ]

(#717) krealon válasza Metacska (#716) üzenetére


krealon
veterán

"4 féle böngészővel 6 féle gépen nem jó és ugyanazt a hibaüzenetet kapom."

Ugye internetbiztonsagi szoftver (antivirus) telepitve van a gepeken? Azok kulonbozoek?
Bongeszokiegeszitok vannak-e?
Kertlen program irtast vegeztel-e? (MalwareBytes Antimalware, AdwCleaner, stb)
Bongeszo Cache urites volt-e?
Egyelore nincs tobb otletem.

(#718) Gubek-Einste válasza Metacska (#716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálkozzál egy Live Linux-szal, ott mi a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#719) rolii92i válasza Gubek-Einste (#710) üzenetére


rolii92i
tag

A falból kijövő internetkábelvég?
Arról halottam hogy le lehet belőle nyisszantani ha valamiért nem megfelelő a vége.
Ez is előfordulhat?Ha igen hogy csináljam "szakszerűen"? :D

(#720) Gubek-Einste válasza rolii92i (#719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az egész kábel kellene kicserélni mert az lehet inkább a rossz és nem a csatlakozó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#721) rolii92i válasza Gubek-Einste (#720) üzenetére


rolii92i
tag

Értem.
Korábban említettem a hálókártyát az is lehet a ludas vagy mivel nincs fizikai kapcsolat kizárható?

(#722) Gubek-Einste válasza rolii92i (#721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden lehetséges, egyenként végig kell tesztelni mindent, hogy biztos legyél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#723) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Wifi-routerem van, a PC kábelen kapja az internetet a routertől. Így ugyebár a Win7 indulásakor már azonnal van netkapcsolat, nem kell külön a tálcán lévő ikonra kattintva felkapcsolódni a netre.

Viszont néha előfordul, hogy nem kapcsolódik fel a gép a netre a windows indulásakor. Ilyenkor mit lehet tenni (a restarton kívül)? A hagyományos módszer nem jó, a Csatlakozásra kattintva nem kapcsolódik.
(Speedport Entry-m van, de egy korábbi wifi routerrel is megcsinálta, bár azzal sokkal ritkábban fordult elő.)

(#724) krealon válasza Zsoxx (#723) üzenetére


krealon
veterán

"Wifi-routerem van, a PC kábelen kapja az internetet a routertől. Így ugyebár a Win7 indulásakor már azonnal van netkapcsolat, nem kell külön a tálcán lévő ikonra kattintva felkapcsolódni a netre.
Viszont néha előfordul, hogy nem kapcsolódik fel a gép a netre a windows indulásakor. Ilyenkor mit lehet tenni (a restarton kívül)? A hagyományos módszer nem jó, a Csatlakozásra kattintva nem kapcsolódik.
"

A geped a routerre csatlakozik, es a router csatlakozik az internethez (pontosabban az internetszolgaltatohoz).
Ha kapsz ervenyes IP cimet (ami nem 169.254. -el kezdodik) a router-tol, akkor a pc-n mar nincs mit tenni, a routerben kell megkeresni a csatlakozasi hiba okat.
Ha bongeszoben elerheto a router adminisztracios oldala (az alapertelmezett atjaro IP cimet a bongeszo cimsorba irva), akkro a PC rendben van. Felesleges csatlakozassal probalkozni.

Az alapertelemzett atjaro lekerdezese windows-on:
parancssorban (Start --> cmd -->[Enter]) kiadva az

ipconfig

parancsot, egy Default Gateway (Alapertelmezet Atjaro) kezdetu sorb vegen talaljuk.

(#725) Zsoxx válasza krealon (#724) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor majd megkérdem a routeres topikban, mert ilyenkor hiába kattintgatok a router kezelőfelületén a csatlakozásra, nem csinál semmit.

(#726) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Lenne egy kis gondom a netemmel

előzmény: semmi gond nem volt se modemmel se a nettel, de hétfőn gipsz-kartonoztuk a palfont, akkor le lett vágva a koax kábel F csatija amit a netesek raktak fel, és a kábel a léchez lett beszorítva, na már most kész lett minden, összedugtam mindent, és volt net, 2 óra múlva elment,fél nap múlva jött vissza, és megint 2-3 óra múlva elment, bementem a netesekhez kicseréltük 2 napja a modemet, rögtön lett net, el se ment, minden szuper volt, viszont ma megint belassult, kb a 8 ból 1-2 megát mértem, aztán elment, visszajött stb, felmentem a padlásra, mert hogy attól félek, hogy a kábel odaszorítás miatt lett ez, kb 1 méteres darabbal kötöttem össze, rögtön felállt a rendszer, és teljes sávszél elérhető lett, aztán lejöttem, összekötöttem megint a régi kábellel, és itt is jó

na már most, ha tényleg pl az odaszorítás miatt van ez, akkor miért lenne az, hogy 1-2 óráig, új modemmel, 1-2 napig jó, aztán hirtelen elmegy, holott meg se mozdítom se a modemet, se a kábelt?

Én raktam rá F csatlakozót, a szigetelés nem ér hozzá a réz szálhoz középen, szóval elvileg azt is jól csináltam, valami ötletetek van esetleg?

Xbox One: bandymnc

(#727) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyenek a jelszintek?
Hogyan néz ki a kábel/csatlakozó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#728) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#727) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jelszintet honnan tudhatom meg?

kábel egy mezei koax, és egy sima menetes F csatlakozó van

Xbox One: bandymnc

(#729) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a modem? Melyik szolgáltatónál vagy?
Mivel írtad, hogy be van szorítva a kábel így jó lenne látni, hogy hogyan néz ki,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#730) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#729) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Arris TM6016 a modem

a szolgáltató a helyi kerekegyházi szolgáltató
a kábel meg sac per kb így néz ki :

Xbox One: bandymnc

(#731) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

192.168.100.1 IP címen kellene bejönnie a modem admin felületének ahol is ilyeneket meg lehet nézni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#732) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#731) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nekem ez kínai, hátha te?

Xbox One: bandymnc

(#733) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszintek rendben vannak most, ha gond van akkor is csináljál egy újabbat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#734) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#733) üzenetére


bandi0000
nagyúr

rendben, majd jelentkezek ha gond van, köszönöm :R

Xbox One: bandymnc

(#735) core i7


core i7
addikt

Sziasztok kérdeztem már párszor de még mindég nem kaptam megoldást a problémára ezzel kapcsolatban
Youtube ezt Csinálja néhe:

Nem mindég csinálja de elég gyakorik
legfrissebb WHQL illesztőprogramom van 368.81
Próbáltam már hardveresen is de úgysem jó
Modem probléma lenne vagy mi lehet a gond?

(#736) Gubek-Einste válasza core i7 (#735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Több böngészőben és eszközön is jelentkezik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#737) core i7 válasza Gubek-Einste (#736) üzenetére


core i7
addikt

Igen

(#738) Gubek-Einste válasza core i7 (#737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Nélküle is jelentkezik?
Milyen net kapcsolat (xDSL, koax/optika/stb) és melyik szolgáltató?
Szolgáltatói vagy custom DNS van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#739) core i7 válasza Gubek-Einste (#738) üzenetére


core i7
addikt

Ez a modemem
technicolor
Model TC 7200.U

Többit nem tudom hol kell megnézni...

[ Szerkesztve ]

(#740) Gubek-Einste válasza core i7 (#739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kiiktatni nem tudod mert ez modem és router is egybe eszköz.
Ha nem tudod milyen DNS beállítás van akkor szolgáltatóit használsz, át kellene rakni valami custom-ra, a LAN beállításoknál szokott lenne static/custom néven.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#741) core i7 válasza Gubek-Einste (#740) üzenetére


core i7
addikt

Hol van ez a Lan beállítások?

(#742) Gubek-Einste válasza core i7 (#741) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvető/Helyi hálózat menü pont alatt a 1_DNS -kiszolgáló és a 2_DNS -kiszolgáló pontba állítsd be a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 IP címeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#743) core i7 válasza Gubek-Einste (#742) üzenetére


core i7
addikt

Windows7 ben ezt hol lehet elérni? Bocsi de tényleg nem tudom :DDD .

(#744) Gubek-Einste válasza core i7 (#743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a TC admin felületén kell beállítani.
W7 alatt az adapter beállítások között az IPv4 alatt de inkább a HGW-ben állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#745) core i7 válasza Gubek-Einste (#744) üzenetére


core i7
addikt

az Helyi hálózatost beállítottam a DNS1 8.8.8.8 meg a DNS2 8.8.4.4 de az IPV HGW-t nem tudom vagy ugyanezt lehet ott is?

(#746) core i7


core i7
addikt

Sajnos még mindíg fenn áll a probléma

(#747) Gubek-Einste válasza core i7 (#745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Be lehet állítani ott is.
Hogyan nézni az admin felület?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#748) Cody007


Cody007
csendes tag

Sziasztok!
Telekomos internetem van, ami az utóbbi időben iszonyú lassú! Mitől lehet?
10Megás netem van. Ami működött is elég sokáig normálisan. Letöltés, vagy torrent. 900 kB/s sebességgel jött... Pár hónapja ez jó ha 200 at eléri.
Ma pl. Speedtest 1.72Mb/s t mért...ping 45.
Hívtam szerelőt...almikor itt volt, lehet a véletlen műve, de akkor pont jó volt..olyan 800kB/s t mért. Modem dsl 360r t1. Router asus rt-n12. Kipróbáltam másikkal is... De akkor is ilyen lassú volt az internet. Szerelő szerint a modemnek semmi baja. Valami elosztó doboz ázott be az egyik villanyoszlopon azt mondta. Amit kicserélt...de 2 nap múlva megint ilyen lassú lett...
Szóval ilyenkor mi van? Megint hivogassam őket? Mert ugye fizetem rendesen...de ahoz képest használhatatlan az egész...nem azt kapom amit kellene. Sajnos másik szolgáltató nincs itt... 2 km-el odébb, másik utcába meg 50megás net is van...itt meg 10 a max.azért fura ez is.
Köszönöm az ötleteket előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#749) krealon válasza Cody007 (#748) üzenetére


krealon
veterán

"Router asus rt-n12."

A sokfele valtozatbol pontosan melyik? (Mert az RT-N12+ -ra sok a panasz peldaul. Az RT N-12 D1 sokkal megbizhatobb.)
A firmware friss rajta?
Windows 10-et hasznalsz?

"nem azt kapom amit kellene"

A szerzodesben vallalt minimum sebesseg a toredeke az elvi maximumnak, igy valojaban megkapod azt, amire szerzodtel. :((

Figyelni kene az szamitogeped halozati kapcsolatanak a forgalmat, mert lehet hogy valami trukkos alkalmazas forgalmaz, amit nem veszel eszre.
Windows 7+ eseten az Eroforrasfigyelo (Resourece Monitor, perfmon /res paranccsorbol inditva) alkalmas erre a feladatra.

(#750) Cody007 válasza krealon (#749) üzenetére


Cody007
csendes tag

Köszi a választ!
Asus RT-N12-D1 most néztem meg. De nem is fontos, mert TP-Link tl-wr741nd vel is ki lett próbálva és ugyanaz volt. firmware hez nem nyúlok ha nem muszáj. de nem hinném hogy régi.
Windows 8.1 et használok, az is kb. 1 hónapja lett újratelepítve.
Igen 10 megás netnél 1 Mbit/s a garantált letöltési sebesség. Végülis persze ez megvan...de könyörgöm ez használhatatlan, nulla. Sokáig 900kB/s volt a letöltési sebesség. Egyszer csak gyakran szakadozott, elment, és 260-170 kB/s körülire lecsökkent.
Meg az is bíztató, hogy a szerelő is tanácstalanul nézte csak..és azt mondja nem tudja mitől van ez....
Nagyon trehány szolgáltatás ez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.