Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

helló, egyik ismerősömnek lenne egy olyan problémája, hogy az internet kapcsolata nem igazán működik.

van kapcsolat wifin, csatlakozott is, és a nem böngészős internetes appok mennek is, pl. skype

de sem az IE legfrissebbje, sem a Chrome legfrisseb változata nem tud jelet fogni, és nem tud castlakozni sehova.

Tehát csak böngészős a probléma, viszont internet tuti van mert közben ment a skype.

Valaki tudna segíteni?

powered by Tiger Lake & GA10x

(#352) tombar


tombar
senior tag

sziasztok!
miért van az h p2p van, pingelni tudok gépről weblapot, de iszonyat lassan jönnek be a honlapok? az az érdekes h a routeren van még 2 hibamentes wifis kapcsolat, enyém rendes kábeles. annyi volt a szitu h egyszer csak belassult a net és ez van már 1 hete. mindent újból indítottam, letiltottam az összes hálókártyát, javítattam, direktben a modemre kapcsolódtam stb... de még mindig ugyanolyan. a facebook viszonylag gyorsan bejön (kb 10s, de utána még tölti legalább 2 percig), de google 1általán nem. persze upc ügyfélszolgálatot nem lehet elérni... mindig várjak 10 percet...

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#353) tombar válasza tombar (#352) üzenetére


tombar
senior tag

na az alaplapi hálókártyával megy rendesen. kíváncsi vagyok h meddig :F

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#354) pre2


pre2
csendes tag

Sziasztok! Van egy kis problémám! 2 oldal nem jön be megfelelően, pedig eddig kiválóan működött. Wifit használok, és semmi baj nem volt, az egyik oldalnál a chrome ezt írja ki:
Nincsenek fogadott adatok
Nem sikerült betölteni a weblapot, mert a szerver nem küldött adatokat.
Íme néhány javaslat:
A weboldal újratöltése később.
Hiba: 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): A szerver adatok küldése nélkül lezárta a kapcsolatot.

Sütiket töröltem már, azóta sem javult a helyzet... valami okosság valakitől? :) Köszi :R

(#355) pre2


pre2
csendes tag

Megjavult :) köszi azért :D

(#356) Xterms


Xterms
tag

Üdv az uraknak!

Biztos, hogy naponta előkerülő kérdés, nézzétek el nekem. :)

Adott egy PC, W7, D-Link modem, GTS előfizu, minden kiválóan működött. De elköltöztem otthonról, és hogy ott maradt édesanyámnak legyen net, egy másik gépre átzsinóroztam ugyanazt a modemet, ugyanabból a falból jövő vezetékkel. Volt net úgy pár napig, aztán szólt, hogy valami nem kerek. 651-es hibát ír, a modemen az összes led világít, a szolgáltatónál utánanéztek és kaptuk az sms-t, hogy a jel kimegy a házhoz, azzal nincs baj.

Na most azt nem értem, hogy ha először működött, miután átdugdostam, akkor most miért nem? Vagy véletlenül pont abban a pár napban ment tönkre a modem?

Köszönöm a válaszokat!
Üdv,
X

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#357) #81556480


#81556480
törölt tag

Heló!
Rákerestem de nem nagyon értem.

Röviden leírná nekem valaki mi az a PING és mikor jó? ha kicsi vagy ha nagy?
Multiplayer játékoknál szokta kiírni.
Lehet rajta javítani vagy a szolgáltatótól függ?

(#358) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Sziasztok!

UPC-s ADSL netem van és 3 napja az a problémám vele, hogy időközönként megszakad és nem világít a modem lan ledje, és csak akkor tudom újra csatlakoztatni, ha áramtalanítom a modemet. Ezzel a gonddal felhívtam a upc-t és csak azt tanácsolták, hogy probáljam ki más lan kábellel ki is próbáltam, de nem hozott eredményt. Tudnátok ebbe segíteni? Előre köszönöm!

(#359) ShERiFF91 válasza norbi1989 (#358) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Próbáld meg ellenőrizni a csatlakozókat, mindegyik kattanásig legyen benne mind a két eszközben.
Szerintem lehet még az a baj, hogy túlmelegszik a modem. Ha a LAN led nem világít szakadáskor, akkor a modem és a gép között keresendő a probléma, tehát UTP kábel, hálókártya, vagy modem port/hardver hiba. Ha van rá lehetőséged, próbáld meg cserélni ezeket!

(#360) ShERiFF91 válasza #81556480 (#357) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

PING
Ez azt jelenti, hogy egy adott kérésre mennyi időn belül érkezik válasz. Minél kisebb, annál jobb.
Nem feltétlenül szolgáltatófüggő.

(#361) ShERiFF91 válasza Xterms (#356) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

A 651-es egy általános hibakód (Távoli számítógép nem elérhető)
Ha eddig működött, akkor valószínűleg vagy kábelezési, vagy hálókártya hiba.
Modemen nézd meg, hogy a LAN led világít-e, illetve, hogy a géped hátulján az UTP csatlakozónál villog-e a zöld led.
De a legegyszerűbb, ha nyitsz egy cmd-t, és lefuttatod az ipconfig parancsot. (Windows gomb + R -> cmd -> ipconfig). Ha itt azt látod, hogy adathordozó leválasztva, akkor ellenőrizd a kábeleket, majd, hogy nincs-e letiltva a hálókártyád (Windows gomb + R -> ncpa.cpl -> Helyi kapcsolatokra jobb klikk -> Letiltás vagy engedélyezés látszik) Ha nincs letiltva (letiltás látszik), akkor próbáld meg frissíteni az illesztőprogramját. (Ha integrált hálókártya, akkor az alaplapod gyártójának honlapján a pontos alaplap típusra keresve valahol megtalálod a drivert a support menüben)
Ha ezek nem segítenek, akkor valószínűleg hardveres hiba, próbáld meg cserélni a hálókártyád és/vagy a modemed.

(#362) ShERiFF91 válasza ShERiFF91 (#361) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Ja! És 651-es hibakódot kaphatsz akkor is, ha sokszor próbálkoztál rossz felhasználónévvel és jelszóval csatlakozni. (pl ha véletlenül belenyomtál a jelszó mezőbe, akkor törölte a mentettet, és üres jelszóval próbálkozik csatlakozni) Modem restart után ha 691-es hibát kapsz, akkor ez volt a baj, ezt kell ellenőrizned. Szerződésen elméletileg rajta van, vagy ha nincs/nincs meg, akkor hívd fel a szolgáltatód ügyfélszolgálatát, ott mentenek neked újat az előfizetés azonosítása után.

(#363) Bruce001


Bruce001
csendes tag

Sziasztok.. UPC -s vagyok.. Olyan problemem van,hogy :
1 hónapja cseréltek modemet. Azóta előfordul, hogy nincs net. Viszont a windows ikon továbbra is azt jelzi,hogy csatlakoztatva és piros X sincs sehol Elvileg rendszer szerint minden ok. Néha géprestart,néha modem restart segít.. ? WTF? :W Hozzáteszem. Van mikor csak úgy menet közben eltűnik an et.

(#364) Gubek-Einste válasza Bruce001 (#363) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen modemed/netcsomagod van?
Amikor ez történik akkor
- mit látsz a modemen? Mely ledek világítanak/villognak?
- eléred a modem admin felületét? Ha igen milyenek a jelszint adatok/mi van a log-ban?
- ha van router akkor: 1; a WAN led világít?, 2; mit mutat a WAN státusz?
Mikor történik ez? Ha van terhelés vagy üres járatban is? Ha terhelés alatt akkor mekkora? Torrent/letöltés fut? Minden kapcsolat megszakad vagy csak némelyik? Ping megy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#365) Bruce001 válasza Gubek-Einste (#364) üzenetére


Bruce001
csendes tag

wào. ha otthon leszek megnèzem ezeket. a màsodik legnagyobb csomag van. torrent mindig megy. ment eddig is. Wifi az alaplapon van. màs cuccom nincs. terhelèstöl függetlenül àll le. winfosban minden olyan mintha müködne a net. torrent is leàll. modemen legutòbb sàrgàn villogot valami. modem ki bekapcstòl megjavult. holnap mondok pontos infokat.

(#366) ShERiFF91 válasza Bruce001 (#365) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Akkor ezek szerint wifivel csatlakozol. Ha szinkronhiba van, akkor a wifi attól még nem szakad meg, ilyen esetben a modemet igen, de mást nem tudsz pingelni. Érdemes egyébként felvenni a kapcsolatot a szolgáltatóddal, mert ha koax alapú szolgáltatásod van, akkor központ oldalról kb 1 perc amíg megnézik a szakadozást a jelszintek alapján.
Én még megpróbálnám vezetékkel is, hogy úgy is reprodukálható-e a probléma.
Ha van más, ugyan azon a technológián lévő szolgáltatásod (tv,voip/voca), de ott nem tapasztalsz hibát (képkimerevedés, kockásodás tv-nél, vagy szakadozás, erős háttérzaj telefonnál), akkor nem a vonallal lesz a probléma, hanem valószínűleg a gépeddel. (persze ekkor is lehet még vonali hiba)
Nem melegszik túl esetleg a modem, jól szellőző helyen van?

(#367) Bruce001 válasza ShERiFF91 (#366) üzenetére


Bruce001
csendes tag

Nem.. Kábeles a net. Modem -> gép -> alaplapi wifi a telefonomhoz... Az alaplapomon kifelé van wifi. Illetve kifelé használom csak. Modem kb 30 centis körzetében semmi nincs. Hibátlanul szellőzik. Modemtől Tv nincs. A nappaliban a tvműsor megy közben hibátlanul. Ami persze tök külön dolog.

[ Szerkesztve ]

(#368) killer095


killer095
őstag

Sziasztok valaki tud ajánlani valami megoldást hogy a fel-és letöltési sebbeségemet hol tudom lekorlátozni?

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#369) club1 válasza killer095 (#368) üzenetére


club1
veterán

Ha a routered támogatja, akkor ott, ha nem akkor ott szoftveresen ahol le- és feltöltesz.

(#370) Géb19


Géb19
csendes tag

Sziasztok nekem böngészőkkel lenne egy kis gondom. Tegnapelött óta a chrome nem tölt be semmit, se ha új lapot nyitok meg, se ha bemegyek beállításokba.Amikor újratelepítem akkor 1 használat erejéig jó de ha kilépek és vissza akkor már megint rossz. Mozilla pedig 5percenként összeomlik, vagy csak úgy kilép. Próbáltam már úgy is hogy tűzfal ki van kapcsolva de semmi változik

valaki valami tanács?

(#371) Gubek-Einste válasza Géb19 (#370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kártevőirtás vagy rendszer újratelepítés, itt már komoly gondok vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#372) thorex


thorex
tag

Üdv!!!

Egy olyan problémám lenne, hogy mikor internetezek, akkor a böngészés lassú, de a letöltés és a feltöltés jó(, de van amikor gyors van amikor lassú a böngészés). :K
Internet Explorer 8 vagy Mozzila vagy Google Crome ezeknél mindegyiknél ezt csinálja.
Törölni szoktam a sütiket, de a legtöbbször ez sem ér semmit. :K

A gépen Eset Smart Security van, illetve Spybot van, de néztem más kémprogram keresőket mint a Spyware Terminátor és a Malewarebytes, de ezek nem találtak semmit. (csak a Spybot szokott :K , de akkor se lesz jobb --> szóval a gép nem lassú csak a böngészés).
Néztem, hogy valamilyen futó program megy-e, de a processzort nem fogja le semmi. :K

A szolgáltatóm a Diginet, és ha tesztelem a sebességet, akkor elég lassú a fel- illetve letöltés, de amikor ők tesztelték, akkor jó volt nekik.

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja ezt, és mi lehet a megoldás???
A választ előre is köszönöm!!!

(#373) club1 válasza thorex (#372) üzenetére


club1
veterán

Routered van?

(#374) Soma01 válasza thorex (#372) üzenetére


Soma01
veterán

DNS-re gyanakszok. Ki kellene próbálni más DNS-t pl. a google-ét.

(#375) thorex válasza club1 (#373) üzenetére


thorex
tag

Nem, kábeles

(#376) thorex válasza Soma01 (#374) üzenetére


thorex
tag

Köszi a választ, de a DNS nekem "DNS kiszolgáló címének autómatikus kérése" van bejelölve.
Vagy ez csak Routernél van szerintem amit írtál, vagy lehet hogy nem értjük egymást :F talán

(#377) club1 válasza thorex (#376) üzenetére


club1
veterán

Helyette mondjuk bepipálod azt, hogy kézzel adod meg, és beírod ezt a két dns-t: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

(#378) thorex válasza club1 (#377) üzenetére


thorex
tag

Köszi a gyors választ, eddig "teszteltem", és jónak tűnik. :R :R :R

(#379) Soma01 válasza thorex (#378) üzenetére


Soma01
veterán

...sejtettem!

(#380) 11hh


11hh
tag

Nálam az a probléma hogy 60M/30M netért fizetek és gyorsabb a netem.

(#381) ShERiFF91 válasza 11hh (#380) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Praise the Lord! :D

Hol is fizetsz elő? :D :D

(#382) 11hh válasza ShERiFF91 (#381) üzenetére


11hh
tag

Békés megyei városkában.

(#383) Gubek-Einste válasza 11hh (#382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a szolgáltató neve? Mennyit perkálsz ezért?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#384) 11hh válasza Gubek-Einste (#383) üzenetére


11hh
tag

Szolgáltató nevét inkább nem mondanám 2600FT-ot fizetek érte havonta, hűség nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#385) 11hh


11hh
tag

Azért nem kell várni csodákat ezektől az internet sebesség mérésektől, mindegyik kicsit más. Attól függ mennyire van az a szerver leterhelve amin csináljuk a tesztet.


Ennél igaziból gyorsabb szokott lenni a net, csak a sebességmérő nem mutatja ki.

[ Szerkesztve ]

(#386) ShERiFF91 válasza 11hh (#385) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

szerintem ez inkább bug, mint a tényleges sebességed...
vagy tényleg ~40 MB/sec a sebességed más letöltésnél pl?

[ Szerkesztve ]

(#387) 11hh válasza ShERiFF91 (#386) üzenetére


11hh
tag

Szerintem nem bug.
http://kepkezelo.com/images/i6aluxul7clobyi2jjq4.jpg
Jobb gomb kép megjelenítése, akkor látod a teljes képet.

[ Szerkesztve ]

(#388) Gubek-Einste válasza 11hh (#387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem is jól jönne ennyiért egy ilyen net. Privátba tényleg megírhatnád, hogy ki a szolgáltató.
Linkbe betehetted volna a képet mivel úgy könnyebb lenne megnyitni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#389) 11hh válasza Gubek-Einste (#388) üzenetére


11hh
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#390) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

nem tudom, hogy ez ebbe a témába való-e, de a következő a gondom:
Az internet elvileg működik, de egyik böngésző se indul.
Eleinte a skype működött, de kijelentkezés után nem tudok visszajelentkezni se.
Pingelni tudom az oldalakat.
Routerről megy, más gépnél működik (és rrestart után a hibáson is pár percig)
Mi lehet a gond?

(#391) Gubek-Einste válasza szcsaba1994 (#390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez valamilyen gép gond lesz, látszik, hogy másik gépről megy. Menj át oprendszerednek megfelelő témába. Kártevőirtót futtattál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#392) wicken válasza 11hh (#380) üzenetére


wicken
tag

ezek a mérések teljesen rosszak.

az elérhető leggyorsabb net otthon a 120-as fiber.
a képen látható mérés pedig ennek a duplája.

kicsit gondolkodni kellene...

a 120-as fiber normális értéke 90 és nem 240. LOL

(#393) fkkkkk


fkkkkk
csendes tag

Hello!

Lenne egy problemam, amitol mar kiteptem az osszes hajam szoval kerlek segitsetek valahogy:D

Van egy lapim, ( dell inspirion 6400 ) es egyszeruen a net nem gyorsabb 750 kb/s rajta. se torrenten, se bongeszon keresztul ( speed teszt 5 kulonbozo helyen , wifi-s kabel- is kirpobalva ). A lenyeg: eddig t-online osok voltunk ott ugyan ez volt a helyzet, bnom lapijan minden ok ott rendesen toltunk 6mb/s-al, a routeren sehol semmin nem lett allitva semmi. aztan masik keco, ott upc-nel ugyan ez, kabelrol es wifi-rol is 750kb-nal megall:D. DE ha beviszem pl melohelyre ott wifirol kabelrol is siman jon tobbel. Mas ide hozza a laptopjat neki is megy tobbel a letoltes/netezes, pedig nalam nem lett semmi allitva. Egyszeruen nem ertem.
Segitsetek!

Udv,

Gergo

[ Szerkesztve ]

(#394) ShERiFF91 válasza fkkkkk (#393) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Szia!

1. Ha másnak működik a net normál sebességgel, akkor nem szolgáltató oldali probléma
2. Ha routeren nem állítottál semmit, akkor nem ott van a baj
3. Ha a géped máshol nem korlátoz 750Kb/s-nál (750KB/s ? ), akkor nem is a géped a hibás
4. Ha wifivel és utp-n keresztül is ugyan annyit mérsz, akkor nem hardware-es hiba

Így mind a 3 hibaforrást kilőttük, személy szerint lehetetlennek tartom, hogy ez a hiba egyáltalán létezik. :D

Én azt mondanám, hogy biztos legyél a dolgodban, először reseteld a routert, majd építsd fel megint a PPPoE-t. Így akkor biztos gyári alapértelmezett beállítások lesznek a routeren, ami egy konkrét MAC-re biztos nem oszt ki kisebb sebességet.
Ha ez nem segít, akkor Windows reinstall. :) De csak azért, mert nem tudom, hogy hol lehetne korlátozást beállítani :)
Ha ezek nem segítenek, akkor semmisem. Szerintem. :)

Viszont még egy buktató kérdés :D :
Amikor Te mérsz sebességet, akkor másik gépről, vagy háttérben futó alkalmazással nem korlátozod a sávszélességet (torrent, bármiféle letöltés, stb)?

(#395) fkkkkk


fkkkkk
csendes tag

Szia!

Persze meresnel sem lett hasznalva semmi es a router reset, uj beallitasok minden megvolt. Epkezlab elkepzelesem sajnos nincs, igy marad valoszinu a windows reinstall:D az meg kiamaradt.

(#396) ShERiFF91 válasza fkkkkk (#395) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

ezt a linket esetleg még nézd meg!
Itt lehet korlátozni win7 alatt a sávszélességet.

(#397) piku87


piku87
csendes tag

hali
az lenne a problémám hogy a laptopom csatlakozva van wifi-vel az internetre, az asztali gépem vezetékkel a laptopomhoz és nem tudok internetet buherálni az asztali gépre. Amikor futtatom a hibakeresőt ezt a hibát írja:
local area connection doesn't have a valid ip configuration
a pláne az hogy nemrég még működött, alaptop elvittem 2hétre mire vissza jöttem össze dugtam már nem ment a net az asztali gépemen (win7 mind a kettőn)

(#398) LaciMaci84


LaciMaci84
csendes tag

Sziasztok, lehet,hogy nem a megfelelő témába írok segítség kellene. T-home internettel rendelkezek 20/1 + ZTE modem router előzőleg kb 1 hónapja egy Pirelli. Az a problémám, hogy otthon 3 gép van rákötve az eszközre madzagosan + néha telefon, noti WiFin. Az egyik madzagos gépen kb 5 perc használat után elmegy a net, de a másik kettőn nem, sem a WiFis eszközökön. A probléma nem most jött elő de már elegem van belőle. Hálózat van mert jelzi sőt azt is kiírja hogy internet elérés de a böngészőkön semmi nem jön be, csak ha gépet újraindítom akkor működik újra de csak kb 5-10 percig. Volt már hálókártya driver frissítés, hálókártya csere, kábel csere minden de a probléma továbbra is fen áll. Az alaplap egy GIGABYTE GA-MA770T-UD3 Win7 Ulti X64 még esetleg erre is gondoltam mert a másik két gép is hasonló de azokon X86 Win7 Ulti van azok még soha nem produkálták ezt.
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#399) ShERiFF91 válasza piku87 (#397) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

csatlakoztasd a pc-t a routerre...:)

(#400) ShERiFF91 válasza LaciMaci84 (#398) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

1. Router reset (csak akkor, ha tudod újra konfigolni, tehát megvannak az ISP adatok, és tudod, hogy hogyan kell konfigolni, különben a szolgáltatód is csak pénzért tudja megcsinálni)
2. a jól működő gépből tedd át a rossz pc-be a hálókártyát (ha nem integrált), teszteld ott, hátha mégis a hálókártyával van para
3. win reinstall

én ezeket próbálnám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.