Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#552) Peppo


Peppo
őstag

Üdv!

A következő problémával találkoztam. A net időnként (kb. 30-60 másodpercenként) pár másodpercre (2-3 sec) elmegy. Lehet, hogy csak nagyon lelassul, lehet, hogy teljesen szétmegy, ezt még nem tudtam megállapítani de a lényeg az, hogy mintha másodpercekig nem lenne kapcsolat. Aztán visszajön, majd megint elmegy, és ez így ismétlődik folyamatosan. Böngészés közben még csak elviselhető lenne, de játszani már nem lehet így.
Tegnap vagy tegnapelőtt történt meg először, de akkor pár perc után helyreállt. Ma viszont már órák óta csinálja, és nem úgy tűnik, mintha szándékában lenne megjavulni. Újraindítás természetesen megtörtént, nem segített semmit.

UPC 120-as kábelnet. Cisco 3925-ös modem, ami amúgy majdnem új, kb. két hónapja cserélték le vele a régit egy más jellegű probléma megoldásakor. Az állapotjelző ledek úgy világítanak, ahogy eddig is.

Mi lehet a probléma? A szolgáltatónál valami, vagy beszart a modem? Ha valakinek lenne tippje, hálás lennék. Előre is köszi!

(#553) club1 válasza Peppo (#552) üzenetére


club1
veterán

UPC topic.
Ott megkérdeznék, hogy milyen a jelszinted (192.168.100.1-en tudod megnézni), és az alapján adnának a fórumtársak tanácsot.

(#554) Peppo válasza club1 (#553) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi! Beírtam oda is.

(#555) #10505344


#10505344
törölt tag

Sziasztok!!!

6hónapja vettem egy fullos gépet.
2 hónapig jó volt a facebook, és hasonló weboldalak!Utána nem töltötte be a dolgokat.Lassan töltötte csak, de leginkább a facet! Tudom le sem szarjátok a facet, de idegesít.
Szóval Firefoxot használok. Tegnap előtt lett újratelepítve a gépem.Firefoxot raktam rá ismét. Egy napig jó volt minden. És rá másnapra megint lassan töltötte be, illetve csak akkor látom az üzeneteimet, amikor f5-ót nyomkodok!Letöltöttem a legújabb adobe flash playert is. Internet explorer alatt is rossz..
És most már nem csak a face, hanem más oldalak is lassan jönnek be, illetve összeomlanak :)
Kép is alig jün be, illetve nem értem ezt, hogy egy napig jó, egy napig nem.. szóval mit lehetne tenni?
30 megás netem van. És semmi program a gépen.
És nagyon idegesít már! :((( :(((

(#556) Gubek-Einste válasza #10505344 (#555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állíts be custom DNS-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#557) #10505344 válasza Gubek-Einste (#556) üzenetére


#10505344
törölt tag

Egyáltalán nem értem, hogy most ez mit jelent :D

(#558) club1 válasza #10505344 (#557) üzenetére


club1
veterán

A hálókártyád beállításainál alapból két dns kiszolgáló van, ezeket a szolgáltatód adja. Ha ezek vackok/lassúak, okozhatnak olyan problémát, amit leírtál. Ezek állítsd át másra (pl. Google DNS-ekre: 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4).

(#559) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
egy ismerősöm minap megkeresett, hogy nem megy neki az internet, és jó lenne, ha át mennék és ránéznék. nem tudom pontosan mi lehet a probléma, csak annyit mondott, hogy azt írja ki, hogy "küldés van, fogadás nincs".
kérdeztem egy infós barátom, szerinte próbáljam meg a háló kártyát letiltani és vissza, valamint azt is mondta, hogy a számlára kérdezzek rá be van-e fizetve.

egyenlőre ennyi a dolog, szeretnék felkészültem átmenni, ezért is nézek utána előre.

vajon hol lehet a gond, és mi a megoldás?
köszönöm,
D@niel

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#560) Gubek-Einste válasza D@niel (#559) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyi alapján semmit sem lehet mondani, ha lesz valami konkrétabb akkor azt majd írd le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#561) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Az vajon mitől lehet, hogy minden egyes alkalommal, mikor bekapcsolom a gépet az internetbeállításokban, a helyi hálózatokon belül ki kell kapcsolni a "proxikiszolgálók használatát"? Ellenkező esetben nem kapcsolódik.
Rejtélyes módon mindig bekerül elé a pipa.
További jelenség, hogy a sütik is mindig letiltódnak.
Ezt csütörtök óta tapasztalom, amikor is vírusírtóval egy pár káros dolgot eltávolíttattam.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#562) petymeg


petymeg
addikt

Még m indig nem oldódott meg.

Ha bekapcsolom a gépet és böngésznék ezt dobja a Chrome:

Aztán bemegyek a beállítások > speciális beállításo > proxy beállítások menün belül a helyi lan beállításokba és a lenti képen pirossal bekarikázott pipát kiveszem.

Lekézom minden megy flottul. Aztán a következő újraindításkor kezdődik minden elölről, bekerül oda a pipa és nem megy a net.
Tudja valaki mért van ez?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#563) club1 válasza petymeg (#562) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk én azzal kezdenék, hogy körülnéznék ezen a gépen valami jobb biztonsági szoftverrel. Azaz én valami rosszindulatú szoftver tevékenységére gyanakodnék első körben.

(#564) petymeg válasza club1 (#563) üzenetére


petymeg
addikt

Megtörtént, adw cleaner programmal 3 db káros programot lőttem ki -reklámokat dobáltak fel a böngészőben- meg az agv-t is lefuttattam, de az nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#565) Szetx


Szetx
csendes tag

Üdv!
Két napja produkálja ezt a jelenséget a csodálatos parisatos net: jelszint nulla. Ugye ezzel a router sem tud mit kezdeni így be van dugva a kábel btw, és ha mégis felismerné a modemet, akkor sincs semmi: nodns. Azért kérdezlek titeket mert tegnap rámondtam a rögzítőre mi a helyzet (8 órán át nem volt se net se telefon), de se válasz se kocsi nem jött ki. Ma úgyszint hívtam őket reggel 8kor és délben is, de semmi nem történt, 30 perce visszajött a net de ki tudja meddig. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#567) vitya81


vitya81
tag

Üdv!

Remélem jó topicba írom le a gondomat, ha mégsem akkor nyugodtan irányítsatok át! :)
A problémám kb. 1 hónapja kezdődött: adott egy internetszolgáltató, már kb. 4-5 éve van szerződésem velük, az internetszolgáltatás (jelenlegi sebesség: 40Mbit/s - 5Mbit/s) mindig stabil és jól működő volt, néhány kivételtől eltekintve, de ez ilyen hosszú idő alatt bőven belefér, viszont az elmúlt hónapban folyamatosan drasztikus sebességromlást tapasztalok. A letöltés és feltöltés gyakran az 1Mbit/s-t sem éri el. Jeleztem a szolgáltatónak, kijöttek kábelt cseréltek a csillagponttól a házig, házban a csatlakozókat kicserélték, speedtest-tel ellenőrizték, megvolt a sebesség (akkor épp jó volt), végeztek. Persze a probléma ugyanúgy jelentkezett/jelentkezik. A zavaró ebben az egészben nem az, hogy böngészni, vagy letölteni nem tudok max. sebességgel (le is sz.rom), hanem hogy bármilyen internetes telefont (face, viber, skype) szeretnék használni botrányos a minőség, nem hallom a másik felet, zúg, búg, megszakad..... Soha nem volt ilyen gond, mindig tiszta volt a vonal, órákig tudtam úgy beszélni, hogy semmi gond nem volt vele.
Tanácsokat, illetve egy olyan programot keresek, amivel 24 órán keresztül mérhetem a le/feltöltési sebességet, ping-et (mint a speedtest, csak folyamatosan működjön, készítsen statisztikát min., átlag, max. sebesség) NetWorx nevű programot használom, de az csak akkor méri a teljes sávszélességet, ha ténylegesen le-, ill. feltöltök valamit. Kérek tőletek ötleteket, tanácsokat.

Üdv: Viktor

speedtestek:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#568) Gubek-Einste válasza vitya81 (#567) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Folyamatos letöltés nehéz lenne mérni, pingre ott a végtelenített parancssor megoldás.
Jó lenne ha leírnád, hogy milyen szolgáltatónál vagy és milyen eszközt adott a szolgáltató a használathoz. Szomszédoknál mi a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#569) vitya81 válasza Gubek-Einste (#568) üzenetére


vitya81
tag

Hali!

A szolgáltató neve Tarr kft., az általa biztosított, és eddig tökéletesen működő Cisco gyártmányú modemet használom, innen egy TP-Link gyártmányú wifi router szórja a lakásban a wifi jelet, de a számítógép közvetlen csatlakozik ehhez. Mi vagyunk az utolsó ház az utcában, csillagponton egyedül vagyunk, így a 'szomszédokról' nem tudok nyilatkozni, de az utcabeli haver (másik csillagponton van) nem panaszkodik. A válaszodból arra következtethetek, hogy arra nincs lehetőség, hogy folyamatosan mérjem a maximális sávszélességet, direkt internet használat nélkül?

ilyen a letöltési sebesség.

telefonnal készült mérések:

[ Szerkesztve ]

(#570) Gubek-Einste válasza vitya81 (#569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A folyamatos letöltés méréssel az a gond, hogy nincsen hova menteni a letöltött állomány, a másik fele pedig, hogy nincsen amivel 24 órán át folyamatosan tudsz letölteni.
Pontos típus kellene a modemről és a router-ről.
Wifi-s mérés annyira nem számít mivel a környezeti tényezők erősen befolyásolják.
Jó lenne látni a jelszinteket a modemből.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#571) user12 válasza vitya81 (#569) üzenetére


user12
őstag

"de a számítógép közvetlen csatlakozik ehhez"

mármint a routerhez?

A helyedben megpróbálnám pl, hogy egy napig úgy használom a netet, hogy közvetlenül csatlakoztatom a gépet a modemre és megnézni, akkor mit produkál.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#572) KAeom


KAeom
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy olyan problémám, hogy ha elkezdek letölteni és nem korlátozom le akkor kis idő múlva teljesen elmegy a net egy pár percre. 10 megás netem van (Falun csak ilyen van 1,2-vel szedek le) Ezt mi okozhatja? A szolgéltátó hálózata vagy a modem? Amúgy a modemem nem egy mai darab kb 8 éves ADSL2+-os.

(#573) krealon válasza KAeom (#572) üzenetére


krealon
veterán

"Lenne egy olyan problémám, hogy ha elkezdek letölteni és nem korlátozom le akkor kis idő múlva teljesen elmegy a net egy pár percre. 10 megás netem van
[...]
Amúgy a modemem nem egy mai darab kb 8 éves ADSL2+-os.
"

Egy 8 eves modemben mar szinte biztosan kiszaradt az "osszes" elektrolit kondenzator, igy valoszinusithetoen ez lesz a hiba forrasa.

Nekem is hasonlo idot birt ki egy DSL-380T. A kondik feluposodtak, nem volt kedvem forrsztgatni, ezert vettem egy olcso TP-link Annex-B-s (T-com terulet) ADSL modemet, ami utana hibatlanul uzemelt.

(#574) thorex


thorex
tag

Üdv!!!

Egy kis segítség kellene!!! :)

Van egy Dell vostro laptopom amelyben 4gb memória, i5-ös proci, van és amelyen win7 64bit-es oprendszer van.
A bekapcsolás után ha van Netem akkor 45 perc után a memória hírtelen leterhelődik a 4-ből 3 vagy kicsit több. Készítettem pár fotót hogy milyen folyamat teszi ezt:

a leterhelés pillanata:

mi foglalja le:

ugyanaz csak a folyamatokban:

ha rámegyek hogy jobb klikk szolgáltatás

Kérdésem: Mit kell ilyenkor csinálni??? (kivéve hogy rakd újra a gépet, vagy indítsd újra)

Ezen kívül van Eset smart security 7 és spybot valamint ccleaner is, de ezek sem találnak semmit. A frissítés ki van kapcsolva. böngésző IE11 követésvédelmi "listákkal".

(nem tudom hogy a topikba tartozik, de másikat nem találtam hogy hova tudnám írni :DDD )

(#575) KAeom válasza krealon (#573) üzenetére


KAeom
csendes tag

Köszi a választ nekem is pont ilyen modemem van. Akkor valószínűleg cserélni fogom.

(#576) Gubek-Einste válasza thorex (#574) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel fizikailag nem magával a nettel van baj így nem ide tartozik, menj át a Win7-es témába ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#577) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi problémámmal fordulnák hozzátok, segítségért.
T-home os vagyok, 120as internet csomaggal, telefonnal és 2 iptv box-al.
Hálózat úgy néz ki, hogy minden saját eszköz egy saját routerre van rákötve (rt-n18u) ami dmz-ben van.
Saját hálózatunkon van 2 wifi ap, 1 nas (saját epitesu darab OpenMediaVault-al szerelve), 2 smart tv, 2-3 laptop, 5-6 telefon.
Hibajelenségünk az, hogy az internet egyszercsak megszakad. Se tv se net, semmi. Modem ujraindítása megoldotta a problémát (legalábbis a következő szakadásig) Aztán az egyik szakadás után meguntuk, bejelentettük a régi cickos modemet, hoztak is egy új D-Link dcm-704 es példányt. Ugyan ez a jelenség, de ennek a modemnek a konfigurációs felületén nincs újraindító gomb (vagy csak nem találom :( ), ezért állandóan fel kell mászkálni a padlásra.
A csere 3 nappal ezelőt történt, azóta minden reggelre szakadt a net. Telefonáltunk a Tseknek, azt mondták hogy a mi hálózatunkban valami "program :F ", ami kifagyasztja a netet. Rakerdeztem, nem a torrent. Ötletem nincs milyen program fagyasztaná, nas-on plex, ts, torrent, ftp, ssh, sql, web szerverek futnak non-stop.
Szakadáskor elérherő a modem, jelszintek jók, semmi hibára utaló jelet nem látok, kivétel azt, hogy onnan sem lehet traceroutolni semmit (mert ugye itt a ping csak lan-ra mukodik).
Ha kellene még valami infó, kérdezz :)
Köszönöm a segítségeteket! :R

(#578) Gubek-Einste válasza Szajkop (#577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyenek is a jelszintek.
Ha az Asus csak AP/Switch módban van akkor is előfordul ez?
Az IPTV box-on a D-Link-re vannak kötve vagy az Asus-ra?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#579) Szajkop válasza Gubek-Einste (#578) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Pontosan lyenek:

Ma reggelre sem volt internet, de mire felkeltem mar ujra lett inditva az egesz rendszer.
Asust nem probaltam switchként alkalmazni, tomato előnyeit használom. ( Bw limit, statisztikak, portforward vpn)
Boxox a dlinkre vannak dugva, csak ott mennek. (Illletve mehetnek az asusrol is de akkor aktivalni kell az igmp proxy-t ami tele nyomja a halozatot adatforgalommal.)

(#580) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Üdv!
A következő problémával fordulok hozzátok. Az internet szolgáltatóm nemrég NAT-olta az IPv4-es IP címeket. Azaz nem tudok bejövő kapcsolatokat fogadni, de nem csak én, hanem az összes előfizető sem IPv4-en keresztül. Viszont lehetett ingyenesen igényelni 256db IPv6-os címet. Mivel a régi routerem nem támogatta az IPv6-ot, ezért vettem egy újat, ami már támogatja (TP-LINK WDR3600). Nagy nehezen sikerült beállítanom, hogy csatlakozhassak a szolgáltatómhoz IPv6-on keresztül (PPPoEv6). Valamilyen okból kifolyólag csak statikusan tudok IPv6-os címmel csatlakozni a számítógépen, de ez még önmagában nem lenne probléma, hanem az, hogy továbbra sem tudok bejövő kapcsolatokat fogadni kívülről. Kikapcsoltam a tűzfalat, majd csináltam egy külső pingelést a statikusan beállított IPv6 címre (http://www.subnetonline.com/pages/ipv6-network-tools/online-ipv6-ping.php) segítségével. Ez még működött is, de amikor elindítottam egy IPv6 TCP protokollon működő http szervert, akkor egyszerűen azt írta ki port ellenőrzésnél (http://www.subnetonline.com/pages/ipv6-network-tools/online-ipv6-port-scanner.php), hogy nem elérhető. Most hogy is működik ez?

(#581) dort575


dort575
csendes újonc

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám a ts3 szerveremmel kapcsolatba. Az a baj, hogyha a ts3 szerveren több mint 130-an vannak, akkor elkezdenek felhasználók tömegesen egyszerre "connection lost"-ozni. Beszéltem a szolgáltatóval és azt mondta, hogy túl lépem a 10.000 pocket/s-et, amit már blokkol a dos védelme a szolgáltatónak. Erre valaki nem tud valami megoldást, hogy hogy csökkentsem ezt vagy, hogy tudnám ezt megoldani? Elköltözni nem szeretnék tőlük, mert nagyon meg vagyok velük elégedve, plusz szerintem máshol is van ilyen korlát.

(#582) Matepok


Matepok
újonc

Sziasztok!

Nem nagyon értek az internethez, előre is elnézést, ha valakit felkavarok az esetleges túl laikus kérdésemmel, hozzáfűzött soraimmal. :D

A problémám az, hogy UPC-nél vagyok, és néhány hónapja az előfizetők kaptak egy ilyen modem+router kettő az egyben "dobozt". Mióta ez megvan nekünk, azóta néha kiakadok eléggé... ugyanis ha meg szeretnék nézni egy videót az interneten, kis felbontásban is néha lassan töltődik be, nagyobb felbontásban be se töltődik (látszik, hogy próbálkozik betölteni, de egyszerűen nem halad...), vagy például amikor egy frissítést szeretnék letölteni egy játékhoz, az is elég lassan jön le. Torrentfájlokat használva nem nagyon töltök le semmit mostanában (gondolok itt filmekre, vagy bármi másra igazából :D), de gyanítom, hogy az se jönne elég gyorsan. Egy példa: mai játék frissítése 100-400 kb/s sebességgel jött. Na, ez korábban (mielőtt megkaptuk volna az új "dobozt") inkább 1 mb/s sebességgel jött. Filmek is 1-2 mb/s sebességgel jöttek... Videók is gyorsabban töltődtek, és nagyobb felbontásban is sikerült betöltődniük...
Ezekkel ellentétben viszont a böngészőben általában gyorsan betöltődnek az oldalak, szóval azokkal nincs bajom.

Erről az új meg régi "dobozról" beszélek egy kicsit, hátha az is számít valamit, amit ide írok, ebbe a részbe. :D

Szóval régebben külön volt modem és router. Azt a régebbi modemet azt hiszem, hogy elvitték, amikor az újat beszerelték, a router az megmaradt itt. Ez a router össze van kapcsolva a mostani modem+routerral. Ami elvileg felesleges. Talán itt van a hiba, hogy az is ott van, de próbáltam anélkül is, és úgy sem volt jobb a helyzet, úgyhogy nem hiszem, de azért szóljatok, ha mégis. :D Állítólag ez a mostani kombináció erősebb, mint a régebbi volt.

Egyéb dolog, ami számít(hat):

2 számítógép és 2 okostelefon csatlakozik legfeljebb a hálózathoz (ami jelszóval le van védve, szóval mások elvileg nem csatlakoznak rá. :D). Ebből az én gépem vezetéknélküli hálózatra csatlakozik (ezen nem működnek jól a dolgok), a telefonok is, de az elfogadható/normális leggyakrabban, azokra nem panaszkodok, és a másik számítógép vezetékkel kapcsolódik a hálózathoz, azon minden rendben működik.
De ha csak az én gépem kapcsolódik a hálózathoz (senki más nem tölt le semmit sehonnan, csak én használom az internetet), akkor is marad lassú a letöltés a fentebb említett esetekben.

Aki ért hozzá, örülnék, ha tudna mondani néhány dolgot, ami segíthet. Amennyiben szükség van egyéb információra, hát, azokhoz nem fogok érteni én már valószínűleg, de talán keresgéléssel megtalálom :D

(#583) Gubek-Einste válasza Matepok (#582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd a kapott HGW-t brideged módba és használd a saját router-edet úgy ahogyan eddig tetted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#584) Castard


Castard
csendes tag

Sziasztok!

Már egy jó ideje szarakszik a netem, néha megy rendesen, néha lassan, néha egyáltalán nem. Sok mindennel próbáltam megoldani ezt a problémát, de hiába. Nem is igazán értek hozzá.. Otthoni hálózatról van szó (kábel + wifi, de az enyém csak kábelről kapcsolódik). Csak az én PC-men jelentkezik a probléma. Le-feltöltés megy tökéletesen ha éppen van netem, szóval a böngészéssel van a baj pl Facebook egyáltalán nem akar menni. DNS problémára gondoltam ezért azt is állítgattam, de semmi. Kábel se lesz hibás, mert más gép ugyanitt rendesen működik. Win7 az oprendszer, már többször újra raktam. Integrált hálózati kártyám van, az illesztő-program újrainstallálásával is próbálkoztam. Néha valami olyasmit is ír, hogy nem kap rendes ip-t, ezért beállítottam statikusra, de semmi változás. Remélem mindent infót leírtam. Megpróbálok, majd képet is mellékelni.

Ha van valakinek valami ötlete kérem írjon!!
Előre is köszönöm a válaszokat!

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni."

(#585) Gubek-Einste válasza Castard (#584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni, hogy milyen netről is van szó (szolgáltató/technológia/sebesség) és milyen szolgáltatói eszközt kaptál hozzá?
Van esetleg saját router használatban, ha igen milyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#586) Castard válasza Gubek-Einste (#585) üzenetére


Castard
csendes tag

8Mb-es Invitelről van szó, wifi-router-modem kombót adtak, de van még egy router, ill egy unifi. Konkrétabbat neveket most nem tudok írni.

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni."

(#587) Gubek-Einste válasza Castard (#586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kapott HGW router vagy modem módban fut?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#588) Matepok válasza Gubek-Einste (#583) üzenetére


Matepok
újonc

hàt, èn megcsinàltam... vagy nem :D

csak aztàn most az a vezetèk nèlkuli hàlòzat (a "beèpìtett" routeren keresztuli) teljesen eltunt. :D

a 192.168.0.1-nèl beìrtam a felh. nevet meg a jelszòt, belèpodtem, ràkattoltam arra, hogy àllìtsa àt bridge-re, utàna kiìrta, hogy egy kis turelmet kèr, vagy mit, aztàn utàna nem toltodott be tobbè az egèsz 192.168.0.1 :D ùgyhogy nem tudom, hogy mi lett azzal :o

szòval ìgy most jò, tok jòl betoltodik jò minosègben is a videò, meg minden, de azèrt visszajohetne az a màsik hàlòzat is, az egèsz 192.168.0.1-gyel egyutt. :D otlet? :D

(#589) Castard válasza Gubek-Einste (#587) üzenetére


Castard
csendes tag

Nem én állítottam be, de szerintem modembe. Hogy lehetne megnézni?

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni."

(#590) AdonosFlew


AdonosFlew
újonc

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy mostanában egy perc netezés után elmegy az internet. A probléma csak úgy oldódik meg, ha kihúzom a wifi adaptert(TP-LINK TL-WN722N High-Gain 150mbps) és újra visszadugom, de ez csak ideiglenes megoldás, ugyanis csak további egy percig tudok netezni aztán megint elmegy a net. Az a fura, hogy szokott olyan lenni, hogy ha várok egy 15percet akkor visszajön a net az adapter kihúzása és bedugása nélkül. Továbbá, ha elmegy a net, a windows tálcán ahol a wifi jelet jelzi, azt írja ki hogy van internet elérés, pedig nincs. Nem router probléma - szerintem - mivel a többi eszközöeimmel (másik géppel, telóval) van internet. Próbáltam már a DNS-t a google szerverére átirányítani (8.8.8.8 és 8.8.4.4 címmel), de ez sem oldotta meg a problémát. Hiába jelzzi ki a gép, hogy van net, egyik böngészőn (opera, chrome, IE) sem tudom elérni az internetet. Próbáltam ilyenkor a parancssorral ping-elni a www.google.hu-t de semmi. Az illesztőprogram a legfrissebb, a diagnosztika/hibaelhárítás semmi problémát nem talált. Csak egyszer írta ki azt, hogy a rendszergazda blokkolja az IPv6-ot, de ez lehetetlen mivel én ahhoz nem nyúltam. Vírusírtót többször is futtattam de semmit nem talált (Malwarebytes). Arra is gondoltam, hogy a tűzfal blokkolja a netet valahogy ezért kikapcsoltam a nyilvános- és magánhálozatokra vonatkozó tűzfalat is, de továbbra sincs netem. Az adapter szerintem nem lehet rossz mivel akkor egy percig se tudnék netezni, ha visszadugom.

A hibaelhárítás ezt hozza fel:
A(z) 1. kapcsolatazonosító adatai
Kapcsolat kezdete: 2015-11-24 21:27:31-682
Automatikus konfiguráció azonosítója: 1
Profil: Home4us
SSID: Home4us
SSID-hossz: 7
Kapcsolat módja: Infravörös
Biztonság: Igen
Előtársítás és társítás
Független hardverszállító kapcsolatbeállításai: Nem
Független hardverszállító biztonsági beállításai: Nem
A profil megfelel a hálózati követelményeknek: Sikeres művelet
Előzetes társítás állapota: Sikeres
Társítás állapota: Sikeres
Legutóbbi hozzáférési pont: e0-88-5d-e6-62-9c
Biztonság és hitelesítés
Beállított biztonsági típus: WPA2-PSK
Beállított titkosítási típus: CCMP(AES)
802.1X protokoll: Nem
Kulcscsere inicializálva: Igen
Egyedi címes küldés fogadott kulcsa: Igen
Csoportos küldésű kulcs érkezett: Igen
A fogadott biztonsági csomagok száma: 0
Az elküldött biztonsági csomagok száma: 0
Biztonsági próbálkozás állapota: Sikeres művelet
Kapcsolat
Csomagstatisztika
Ndis Rx: 8333
Ndis Tx: 7466
Az egyedi címes küldés visszafejtése sikeres: 6
A csoportos küldés visszafejtése sikeres: 0
Az egyedi címes küldés visszafejtése sikertelen: 0
A csoportos küldés visszafejtése sikertelen: 0
Rx sikeres: 10
Rx sikertelen: 0
Tx sikeres: 52
Tx sikertelen: 0
Tx - újrapróbálkozás: 0
Tx - ismételt újrapróbálkozás: 0
Tx - maximális élettartam átlépve: 0
Tx - ACK-hiba: 0
Barangolási előzmények: 1 elem
Időpontok: 2015-11-24 21:35:57-860
Forrásul szolgáló alapazonosító (BSSID): e0-88-5d-e6-62-9c
Ok: 0x00000002

InformatívDiagnosztikai adatok (Vezeték Nélküli Kapcsolat)
A(z) vezeték nélküli kapcsolat diagnózis részletei:

A munkamenetről a vezeték nélküli kapcsolat tájékoztató eseménynél talál teljes körű tájékoztatást.

Segítőosztály: Automatikus beállítás
Inicializálás állapota: Sikeres művelet

Még esetleg az egyik képen látható a diagnosztika eseménynaplója és abban találtam egy érdekes mondatot. Valami javaslatotok van esetleg?

(#591) Gubek-Einste válasza Matepok (#588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bridged módban nincsen wifi (Wi-Free igen) és a 192.168.100.1 IP címen érhető el a HGW admin felülete.

#589 Castard
Az admin felületen lehet megnézni, hogy milyen módban van a HGW.
A saját router publikus vagy privát IP címet kap?

#590 AdonosFlew
Másik gépben próbáltad már az adaptert?
Másik adaptert már próbáltál a problémás gépben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#592) Matepok válasza Gubek-Einste (#591) üzenetére


Matepok
újonc

ò, nagyon szèpen koszonom a vàlaszt ès a felvilàgosìtàst benne, igazàn hasznos volt szàmomra, èrtèkelve van a segìtsèged!!
ìgy tudom, hogy hogyan csinàlhatom vissza, ha kellene valamièrt :D

(#593) AdonosFlew válasza Gubek-Einste (#591) üzenetére


AdonosFlew
újonc

A másik gépen probléma nélkül működik itt nem... :(

(#594) Gubek-Einste válasza AdonosFlew (#593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg másik USB portban is volt próba?
Másik adapterrel volt próba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#595) Castard válasza Gubek-Einste (#591) üzenetére


Castard
csendes tag

Ránéztem az admin felületre, annyit találtam h Routing. Hogy a router milyen ip-t kap azt nem tudom.

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni."

(#596) Gubek-Einste válasza Castard (#595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyesmi a Status vagy hasonló nevű helyen szokott lenni ahol összesítve látható az eszköz pillanatnyi állapota.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#597) Castard válasza Gubek-Einste (#596) üzenetére


Castard
csendes tag

[link]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni."

(#598) Godeze


Godeze
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: az otthoni netre kapcsolódva bizonyos weboldalakat (pl. microsoft, ebay, facebook) nem érek el (ERR_CONNECTION_RESET vagy Request Timeout ). Más oldalak gond nélkül bejönnek. Ha mobilnetre csatlakozok akkor működik minden oldal. Két laptopon és a Nokia telefonomon is ugyanez a helyzet. Viszont ha az androidos telómmal csatlakozom az otthoni netre azzal elérek minden oldalt. Két napja kezdődött az egész. Mi lehet a probléma?

(#599) Gubek-Einste válasza Castard (#597) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez publikus IP címnek tűnik.

#598 Godeze
Milyen modem/HGW/router van használatban?
Milyen szolgáltató/technológia/sebesség a net elérés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#600) Godeze válasza Gubek-Einste (#599) üzenetére


Godeze
csendes tag

Sky SR102 HGW
Sky / DSL / 8-1Mbps

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.