Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-31 10:46:22

LOGOUT.hu

Interneteléréssel kapcsolatos problémak topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Egyfejű


Egyfejű
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Van egy Adware.ChinAd vírusom ami állandóan telepakolja a képernyőt reklámokkal. Ezt próbáltam kiirtani egy Yac nevű programmal ami aztán elárasztott minden szarral. A Malwarebytes leszedte ezeket és most megint csak az Adware.ChinAd maradt azt nem tudja eltávolítani, de azóta nem megy a Firefox és a Thunderbird. A Firefoxot sikerült beüzemelnem egy mentés, törlés, újratelepítés és visszatöltéssel, de a Thunderbirddel ez nem vált be.

Indítás után kiírja, hogy pop.gmail.com kikeresve..... és nem tölt le semmit.

Több cím is be van állítva, de egyiket sem tölti le, ha hüldeni akarok levelet akkor azt írja ki, hogy

"Az üzenet küldése sikertelen.
Az üzenet küldése a levélküldő (SMTP) kiszolgálóval (pop.gmail.com) ismeretlen okból megszakadt. Ellenőrizze, hogy a levélküldő (SMTP) kiszolgáló beállításai helyesek-e, és próbálja meg újra."

A beállításokat nem változtattam.

A bögésző működik, de más programok nem érik el az internetet, nem tudnak adatbázist frissíteni pl. AVG, Malwarebytes, Skype nem indul, torrent nem megy.

(#652) Gubek-Einste válasza Egyfejű (#651) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel van valamilyen csúfságod így elsőnek azt kellene letüntetni, valamilyen CD-ről vagy pendrive-ről indítható megoldással kellene próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#653) Egyfejű


Egyfejű
tag

Elvileg most már tiszta a gépem, de az internetet továbbra sem tudja elérni több program, ezért a leveleimet sem tudom letölteni.

(#654) Gubek-Einste válasza Egyfejű (#653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telepítsd újra a gépet, az lesz a legegyszerűbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#655) Egyfejű válasza Gubek-Einste (#654) üzenetére


Egyfejű
tag

Ettől szeretném megkímélni magamat.

(#656) Gubek-Einste válasza Egyfejű (#655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én sem szeretem az újra telepítéseket de lassan már gyorsabb és egyszerűbb lesz megcsinálni mint megoldást keresni a jelenlegi helyzetre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#657) Savanya1234


Savanya1234
újonc

A gépeimnek egyszerű hostneveik vannak, az Ubuntu szervernek ubuntu-pc, a Windows alapú gépemnek windows-pc.

Ha ezt írom be a böngészőbe (pl. http://ubuntu-pc), akkor bejön a webszerver, de ha a lokális IP címét 192.168.0.5, akkor már nem és ez vica versa így megy.
Valamint a Samba szerver is működik, stb.

Szintén nem tudják a gépek egymást pingelni sem IP alapon, de host alapon igen.
A ping 192.168.0.5 nem dob ki semmit, elvesznek a csomagok, de a ping ubuntu-pc már működik.

Mi a gond? :(

(#658) Amentos


Amentos
újonc

SZIASZTOK!
Szeretnem lecserélni az ip címem..
Egy D-Link DCM-704-es routerem van. Sok mindennel próbálkoztam, de mindig vissza dobja a régi ip címem :/ Esetleg, ha valakinek lenne valami ötlete, vagy megoldása kérlek segítsetek. Mivel érdeklődni fogtok, hogy minek új ip azt is leírom :O.. A tesóm ügyesen egy tiltott felhasználóval lépett be gyakorira és ezért letiltották az én felhasználómat is.. Írtam panasz levelet, de nem hitték el :O..
Ha esetleg több adat kéne, akkor jelezétek.
A router menűjét ezzel a címmel tudom megnyitni: 192.168.0.1
Ha WAN release-ra kattintok az ipm eltünik, majd elmegy a net és egy kis idő múlva vissza dobja a régi ipm :O..

(#659) 4Grider válasza Amentos (#658) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kábelnet hálózatokon az ip cím bérleti ideje több hét szokott lenni. Ezt te nem állíthatod át.
Mivel az ip címet egy fizikai címmel rendelkező eszköznek adják, ezért ezt a címet (mac address-t) megváltoztatva lehet csak esélyed azonnal ip cím váltásra. Azaz meg kell nézni, hogy az eszközödben van-e mac address klónozásra lehetőség. Ha van, akkor valamelyik számítógépben lévő hálókártya mac addressét add meg neki. Ha nincs ilyen lehetőség, akkor marad a kábelmodem kikapcsolása a lease expires idejéig.

(#660) Amentos válasza 4Grider (#659) üzenetére


Amentos
újonc

Hello.
És ezt hogy tudom megtenni.. Van Mac címe, mert a router beállításainál ott van a MAc adress és van utánna írva..

(#661) Gubek-Einste válasza Amentos (#660) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsen valós lehetőséged az IP címed megváltoztatására.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#662) Amentos válasza Gubek-Einste (#661) üzenetére


Amentos
újonc

De egyik nap csesztettem egy csomó ideig a router-t és sikerült a csere, de azóta annyi idő eltelt és nem tudom, hogy a fenébe követtem el :O.. Lehetséges volt eddig 1-szer, de mégegyszer nem akar sikerülni.. Először csak próbálgattam, hogy tudok-e valamit kezdeni ajd vele..

(#663) 4Grider válasza Amentos (#662) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor még egyszer:
A kábelnet hálózatokon az ip cím bérleti ideje több hét szokott lenni. Ezt te nem állíthatod át.
Nézd meg, hogy a routereden van-e mac address clone lehetőség. Ha van használd, ha nincs, így jártál.

(#664) Gubek-Einste válasza 4Grider (#663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez csak akkor működik ha modem módú eszköz lenne használatban de nála router módban fut az eszköz így ez a megoldás nem működik nála.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#665) Amentos válasza Gubek-Einste (#664) üzenetére


Amentos
újonc

Szóval, ha mondjuk mikor elmegyünk itthonról több napta és lekapcsolom a routert, akkor kapok úk ip-t mire hazaérünk?? Honnan tudjam meg, hogy mennyi idő után cserélődik az ip? :O

(#666) Gubek-Einste válasza Amentos (#665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megmondani, hogy lesz-e új vagy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#667) LA1703


LA1703
tag

Sziasztok.

Csak egy kis érdekesség. Alsónémediben lakom, pár hónappal ezelőtt szerződést kötöttem a szomszéd városban lévő internet szolgáltatóval.
40/20 Mbps internet 4990 Ft/hó.
Az elején minden tökéletesen működött, egészen múlt hét hétfőig.
Ekkor ugyanis a letöltési sebességem éppen hogy elérte a 6Mbps-ot.
Többszöri hiba jelentés, telefonálás és e-mail váltás után a mai napon úgy döntöttem, szerződés ide vagy oda vissza mondom a szolgáltatást mivel köszönő viszonyban sincs a szerződésben foglalttal.
Miután ezt e-mailben meg írtam nekik, azt a választ kaptam, hogy teljes mértékben egyet értenek velem, sajnos kevesen vannak és amennyiben ez bele fér még holnap ellenőriznék nálam a kapcsolatot és a kint lévő eszközt.
A válasz el olvasása után meg szakadt az internet kapcsolatom majd miután vissza jött láss csodát.
Egy kérdés azért foglalkoztat.
Maradjak náluk, hátha csak ideiglenes hiba volt (ami 9 napig tartott) esetleg keressek másik szolgáltatót?

http://fektigumi.hu/

(#668) Gubek-Einste válasza LA1703 (#667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Adj nekik még egy esélyt, hátha "tanultak" az esetből.
Ez valami mikros szolgáltató?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#669) LA1703 válasza Gubek-Einste (#668) üzenetére


LA1703
tag

Igen az.
[link]

http://fektigumi.hu/

(#670) Amentos


Amentos
újonc

Nem találtam olyan lehetőséget, hogy Clone Max adress.. Mac címeket hozzá lehet rendelni, de az csak annyi, hogy melyik Mac címen engedélyezi a net hozzáférést :O..
A Primary Network Bridged mit takar? Az mi a jó fene?

(#671) Gubek-Einste válasza Amentos (#670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képernyő képet a beállításról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#672) Amentos


Amentos
újonc

Nos ez a nyitó menű.. Mond hova kattincsak és fotózom azt is :D.. A smiley merő unalomból került oda és hogy feldobjam a kedveteket, ha lehangoltak lennétek :D..
http://www.kepfeltoltes.hu/view/160614/1008024635k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#673) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!
Utóbbi időben jelentkezett egy olyan problémám, hogy a youtube videók minden második nap iszonyat lassan bufferelnek, és különböző oldalakon, pl használtautó, gearbest. a képeket és oldalakat percek alatt tölti be.
Rainbow Six Siege játék során a szerverekhez kell kapcsolódni, és az ismerőseim 5mp-es kapcsolódási idejével szemben nálam ez is 3-4percet csatlakozik. Chromenál oldal betöltésekor ugyanúgy várakozás a szerverre van bal alul. Mi lehet a probléma?

A gép sem gyenge, és az internet is 120-as, ami speedtest szerint meg is van 10-es pinggel. :F :F :F

A házban a többi gépnek nincs baja

[ Szerkesztve ]

(#674) 4Grider válasza Amentos (#672) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha tényleg megoldást akarsz, akkor ne tök irreleváns (a jelszintekről szóló) fotót tegyél fel, hanem ahol a WAN beállítások vannak, illetve ahol a bridge üzemmódot találtad.
Egyébként úgy láttam, hogy nincs ebben a GW-ben mac address clone, ha viszont van bridge üzemmód, akkor egy gépnek tudsz vele publikus ip címet adni, így az jó eséllyel változni fog.

(#675) Gubek-Einste válasza XP NINJA (#673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a többi gép rendben van akkor nem a nettel van gond így nem ide való a kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#676) Intruder2k5 válasza XP NINJA (#673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem Telekom net? A Telekom topikban lehetett olvasni 1-2 hete a "lassú YT pufferelés" problémáról.

(#677) XP NINJA válasza Intruder2k5 (#676) üzenetére


XP NINJA
őstag

Igen az, de win reinstall megoldott mindent. :R

(#678) Czaby01


Czaby01
újonc

Sziasztok!Olyan problémám van,hogy windows 10es rendszergazdai fiókomon nincs netem,de a vendégnek van.Mi lehet a gond?Kérem segítségeteket!Köszi előre is.

(#679) 4Grider válasza Czaby01 (#678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Névfeloldás van?
Helyi proxy szerver van?
Valamilyen gépre telepített internet security megoldás van?
NT domain van?

(#680) Czaby01 válasza 4Grider (#679) üzenetére


Czaby01
újonc

köszi a gyors segítségedet,de ezekre sajna nem tudok válaszolni.Ez egy pc stick amin win10 van

[ Szerkesztve ]

(#681) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
A Z-Netnél vagyok újabban, és lenne egy olyan problémám, hogy lasú a böngészés és böngészővel való letöltés, míg a torrentel semmi gond, valami ötlet?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#682) Gubek-Einste válasza milkabrams (#681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A torrent alatt lassú a böngészés?
Milyen neted van (kábel/optika/mikro)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#683) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

T-home-os internettel kapcsolatban kerestem topikot, remélem, hogy jó helyen kopogtatok a kérdésemmel.
Az az én problémám, hogy semmiképpen nem tudom konfigurálni a megfigyelő rendszert, hogy a boltban lévő T-s interneten el tudjam érni. Ha hazahozom a gépet, itt 3 perc alatt tökéletesen megy a dolog, ezért merem azt hinni, hogy nem én rontom el a beállítást.
Kicsit konkrétabban:
Hikvision rendszerről van szó, saját DDNS szolgáltatással, amin keresztül teljes körűen lehet vezérelni a rögzítő eszközt. Van benne egy egyszerűbb mód is (EZVIZ-nek hívják), az megy a boltban is, de ott nem lehet sok mindent csinálni, "csak" láthatóak a kamerák képei. Szóval rendben megkapja az ip-t az eszköz, helyi hálózaton tudom is vezérelni, de ha kívülről akarom elérni, akkor nem található az eszköz.
Már a portokat is átirányítottam a gép ip-jére, de az is feleslege, mert nem megy, itthon pedig ezek nélkül is simán...
Tehát a T-s internetben gyanítom a hibát.
Egyébként általában milyen sűrűn kap egy T-s előfizető új IP-t? Mert én a boltban ma kaptam vagy 4-szer! :F
Előre is köszönöm a segítséget/ötleteket. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#684) Gubek-Einste válasza Játékos (#683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net kapcsolat (xDSL/koax/optika) ez?
Milyen szolgálatói eszközöd van?
Van saját router a szolgáltatói eszköz után kötve? Ha igen milyen módban van használva?
Meg kellene nézni, hogy nem-e NAT-olt IP címen vagy, nézd meg a szolgáltatói eszközben mi a WAN IP cím, utána egy netes oldalon, hogy mit jelez ki neked mint IP címet, ha a kettő nem egyezik meg akkor NAT-olt IP címen vagy, hívd fel a T-t és kérd vissza a publikus IP címet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#685) Játékos válasza Gubek-Einste (#684) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Köszönöm a választ! :R
ADSL, "természetesen" van az eszköz után router, mégpedig rögtön 2 is, WDS kapcsolattal. Ebben a percben MŰKÖDIK a távelérés tökéletesen! Nem változtattam semmit sem, és működik! :F
Viszont megint új IP címünk van. Továbbra is kérdezném, hogy milyen sűrűn szokás új IP-t osztani a felhasználóknak? Egyáltalán mikor és milyen okból kapunk újat?
Ha naponta 4-5 alkalommal megszakad a net és új IP-t kapunk, az normális, vagy valami szolgáltatói hibára lehet gyanakodni?
Előre is köszönöm a választ! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#686) Gubek-Einste válasza Játékos (#685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

PPPoE kapcsolatnál (ilyen xDSL is) minden csatlakozásnál új IP címet kapsz.
Napi többszöri szaladozás nem normális, be kell jelenteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#687) Játékos válasza Gubek-Einste (#686) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm! :R
Új kérdés vetődött fel: jelenleg a T-online által hozott DSL-360R nevű modemre van kötve egy TP-LINK WR-720N router. Megy vele a csatlakozás rendesen, de le kell cserélni ezt a router, mert nagyon nagyoon sokszor ledobál magáról minden gépet/kapcsolatot.
Próbáltam 2 új routerrel is csatlakozni, de hiába. PPPoE kapcsolat, név/jelszó párosra ügyeltem, többször beírtam, de nem jártam sikerrel.
2 dolog merült fel bennem: a szolgáltató figyeli, hogy milyen eszköz csatlakozik rá, vagy a modem valamiért nem képes dolgozni a 2 új routerrel.
Hálás lennék, ha tudna valaki válaszolni erre a kérdésre.
Előre is köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#688) Játékos válasza Játékos (#687) üzenetére


Játékos
addikt

Ja, a két új router a küvetkező lenne:
WR740N, vagy WN841N.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#689) Gubek-Einste válasza Játékos (#687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

PPPoE csatlakozás esetén nincsen ilyen megkötés, kábelnet esetén van a MAC címhez kötés de ott MAC klónozással lehet ezen segíteni vagy könnyen új eszköz regisztrálható.
Milyen verziós a modem? Kék-szürke vagy fekete?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#690) Játékos válasza Gubek-Einste (#689) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Sejtettem, hogy a MAC nem kötött, mert a klónozás nem oldotta meg a problémát... :(((
Az eszköz fekete színű. (TL-WR720N)
Most visszatettem a régi kicsi routert, azzal pillanatok alatt csatlakozik, de olyan bizonytalan az egész, hogy naponta 10-20 alkalommal tünik el a net, de ilyenkor sok esetben magát a routert sem találom. Ezért számomra nem egyértelmű, hogy melyik eszköz hibás, vagy talán mindkettő? Ha valamelyik új routerrel dolgozna a modem, akkor ki lehetne szűrni, de így meg vagyok lőve egyelőre.
Vélemény/tapasztalat szerint ilyenkor, ha az ember szól a T-nek, akkor kicserélik ezt a csodás modemet? (Egyébként üzleti előfizetésről van szó.)
Köszönöm szépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#691) Gubek-Einste válasza Játékos (#690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Napi 10-20 szakadás nagyon sok, azonnal be kell jelenteni.
A modem színét kérdeztem, nem a router-ét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#692) Játékos válasza Gubek-Einste (#691) üzenetére


Játékos
addikt

Persze, a modem fekete...:)
Rossz helyre írtam a típust.
Bejelentem máris, csak az a kín, hogy mikor szakadás van, olyankor sok esetben nem látom a routert sem. Ilyet csinálhat a modem/szolgáltató hibája? Ez a legfőbb kérdés.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#693) Gubek-Einste válasza Játékos (#692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lenne szabad, hogy modem hiba esetén ne érd el a router-t.
Nézd meg, hogy router nélkül mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#694) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok nem tudom jó helyre irok-e vagy tudtok-e segíteni de olyan kérdésem lenne hogy a router a másik géptől kb 40 m kábelel lehetne összekötni na most ezt hogy lehet megoldani hogy a legkisebb veszteség legyen ? 120 megás netünk van most a gép 20 méter hosszú kebelel van össze kötve olyan 5-10 mb eltérés van

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#695) Gubek-Einste válasza Cry0 (#694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sima UTP kábel 100 méterig használható újabb eszköz beiktatása nélkül így a 40 méter még bőven belefér.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#696) rolii92i


rolii92i
tag

Sziasztok!
Múltkori vihar tönkrevágta a modemet,kicserélték,a sebességünk megvan de borzalmasan szaggat,úgy érzem magam böngészés közben mint a 10 évvel ezelőtti 512-essel(frusztráltan) :N
a modem "link" ledje narancsárgán villog ahelyett h zölden világítana,ezt meg is jegyezte amikor itt volt,de nem csinált vele semmit és hát azóta sem javult meg.
Ötletek h mi lehet a gond?
Esetleg a falból jövő kábellel is történhetett vmi és azért nem jön jól a jel?
előre is köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#697) 4Grider válasza rolii92i (#696) üzenetére


4Grider
nagyúr

Adsl vagy kábelmodemről van szó?

(#698) Gubek-Einste válasza rolii92i (#696) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen modemről és net szolgáltatásról (xDSL/koax/optika) van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#699) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Néhány hónapja sebességproblémákkal küzdök, az érdekes viszont az az egészben, hogy nem minden weboldalon / szerveren jelentkezik, valamint csak a letöltéssel van gondom. Speedtesten akárhányszor nézem, mindig megvan a 20/1 Mbps sebesség, amire elő vagyunk fizetve.

alaplapi LAN vezérlő típusa: Intel 82579V
routerem típusa: TP-Link WR841N (router reset nem segített)
modemem típusa: Motorola SB5101E
operációs rendszer: Windows 8.1 Pro x64, gyári LAN driverrel

Amik garantáltan nem hozzák a 20 Mbps-os sebességet;
• GeForce.com - nagyjából 3-4 Mbps, ha szünetelem, majd folytatom a letöltést, felugrik a sebesség 6-7 Mbps-ra, majd visszalassul
• WiFin keresztül Samsung szoftverfrissítés (nem tudom, honnan töltődik)
• Dropbox - ~1 Mbps
• rusfolder.com - változó, van amikor 20 Mbps, van amikor ~1 Mbps
• Originről pl. pár napja egy 2,3 GB méretű DLC-t majd' egy óra alatt sikerült letölteni, ami olyan ~5 Mbps-os átlag letöltési sebességnek felel meg, pedig két hete még semmi gond nem volt vele, ráadásul a letöltési sebességet is rosszul írja, volt már 1,3 MB/s, 4,8 MB/s, de még 10,2 MB/s is
• TechPowerUp, itt van például ez a fájl:
• német szerver - 8-10 Mbps
• holland szerver - 5-6 Mbps
• angol szerver - 3-4 Mbps
• #1 amerikai szerver - 4-5 Mbps, majd belassul ~2 Mbps-ra
• #3 amerikai szerver 3-4 Mbps, majd belassul szintén ~2 Mbps-ra

Néhány példa, amikkel még (?) nincs gond;
• Steam, Uplay, Google Drive
• YouTube videókkal sincs gond egészen 1440p-ig
• WiFin keresztül Google Play Store
• P2P fájltátvitel

Szolgáltató- vagy esetleg felhasználóoldali lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#700) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#699) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja igen, a szolgáltató kimaradt. BTM 2003, legutolsó suttyó, noname tanyanet szolgáltató. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.