Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) laychi válasza cyber86 (#18749) üzenetére


laychi
veterán

CPU, RAM OC?

(#18752) cyber86 válasza laychi (#18751) üzenetére


cyber86
őstag

Cpu gyári tuning. Ramot próbáltam xmp nélkül is de ugyan az.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#18753) Bélaaaa válasza cyber86 (#18749) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Fent van a chipset driver egyáltalán, ha igen, az a legfrissebb?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#18754) laychi válasza cyber86 (#18752) üzenetére


laychi
veterán

Játék újratelepítése, másik meghajtóról való futtatás?

(#18755) cyber86 válasza Bélaaaa (#18753) üzenetére


cyber86
őstag

Igen. Ami most jött ki azt fel is raktam vagyis ezeket:
IME 1952.14.0.1470
Chipset 10.1.18295.8201

Meg most nézem, hogy tegnap kijött új bios update.

Version 1502 2020/05/048.16 MBytes
ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI) BIOS 1502
"Improved system stability.

Megnézem hátha javul bios updattel de ha nem akkor már csak az az ötletem maradt, hogy veszek valami olcsó lapot ami még megbirkózik a 9700K-val tesztelés erejéig és ha ott nem produkálja akkor valszeg a lap a hibás de ezt hogy garoztatom le akkor azt nem tudom :(

Szerk: ti milyen legolcsóbb lapot ajánlanátok tesztelés céljából?

szerk2: (#18754)laychi 2 hetes win van a gépen és újra is volt telepítve a játék de mivel nem csak játék alatt csinálja a hibát így kizárnám az ssd-t.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#18756) tothjozsi96 válasza cyber86 (#18755) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem bármi jó lehet, de ha van jó árban B360/B365-ös lap akkor olyant vegyél.

(#18757) s.bala31 válasza cyber86 (#18746) üzenetére


s.bala31
őstag

A win 10 új frissítése produkál audió problémákat, esetleg még ott is körülnézhetnél.

[ Szerkesztve ]

(#18758) laychi válasza s.bala31 (#18757) üzenetére


laychi
veterán

Viszont visszaolvasva a hsz-eit írja, hogy előtte más procinál is jelentkezett ugyan ez a hiba, nyilvánvalóan korábbi windows alatt.

(#18759) syIex


syIex
veterán

Beújítottam egy másik 9900K-t viszont nem igazán emlékszem már, hogyan is kellett az OC-t csinálni.. :DDD

Jelenleg így állok:

Nem fagyott le a Prime95 alatt viszont látható, hogy dobott egy hibát valamikor a 3-as és 4-es Core is.

Kb 6-7 percig ment amikor leállítottam mivel láttam, hogy eléggé forrósodik a hangulat.

Szerintetek kevesebb Mhz-vel kellene próbálkozni vagy mi tudnék tenni, hogy ne sűljön meg a proci? :F
A BIOS jelenleg így néz ki:




[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18760) MPowerPH válasza syIex (#18759) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez sem egy 5GHz-s CPU. :DDD

SA es az IO foloslegesen magas... Latom auton van, MSi lapok ismet bizonyitjak azt, amiert nem szeretem oket.
Power limiteket nyugodtan toljad ki, a 150 - 170W ilyen feszen edes keves.
En a helyedben nem eroltetnem az 5GHz-t ezzel sem. Nem stabil ezen a feszen, huteni nem tudod... Feszt kellene emelni hozza, ami mar nem egeszseges. Ha itt hibazott, fagyni fog mashol is.

Egyebkent AVX on vagy off?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18761) MPowerPH válasza MPowerPH (#18760) üzenetére


MPowerPH
félisten

mod: bar igy jobban megnezve, nem vilagos teljesen. Legyszi csinalj mar egy scr shot -ot, mikozben fut a prime, es latom a CPU-Z kepet.
LLC mennyire van allitva?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18762) syIex válasza MPowerPH (#18760) üzenetére


syIex
veterán

Az Sa és IO mennyi legyen?
Ki engedtem a limiteket. :K
AVX Auto-n van. Azt mennyire kellene rakni?

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18763) MPowerPH válasza syIex (#18762) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak egy kepet legyszi szurj be, ahogy kertem.

Rakd oket 1.1V -ra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18764) syIex válasza MPowerPH (#18763) üzenetére


syIex
veterán

Nem tudom pontosan mit kell keresni így csináltam többet.
Közben azelőtt még át állítottam pár dolgot a Biosban, remélem látható az is.


The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18765) Csavez™


Csavez™
veterán

Sziasztok!
Új vagyok, 7700k-ról váltottam 9900k -ra, eddig tetszik, játékok alatt kevesebb a lagg, de tesztelem még.
Állítgattam rajta 5,2ghz 1,36v -al játékok alatt 50-60 °C, az örökzöld prime-al 5perc után felment 80 felé, de az egy proci gyilkos program! Nem is tudom hogy létezik e olyan felhasználói program ami ennyire kihasználná bármikor is a processzort?
Jók ezek az adatok?

(#18766) syIex válasza Csavez™ (#18765) üzenetére


syIex
veterán

Milyen deszkát használsz és mik a BIOS ballitasaid? :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18767) kicsipapucs válasza syIex (#18764) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Szia!

Amikor indítod a prime95-öt, van egy ablak, ahol a smallfft, smallest fft, blned, custom, stb értékeket állítod. Ott van alul pár pipa, hogy disable avx, disable avx2. Ha azokat kitiltod, akkor , AVX nélkül kéne mennie a procidnak. Nem fog tudni FMA3 stabilat 5GHz-e 1,33V socket fesszel. Az LLC gondolom auton van, de minimumra se reportált a hwinfo vcore-ra 1,320V alá, ergo nem die sense-es a lapod, hanem az oldschool socket sense és nem sokat droppol, szóval tippre auton LLC3, vagy LLC4-re rakja magát a lap. Ezt a DigitALL menüben tudnád megnézni a biosban.

Amit még látok a screenből: ring clockod nagyon magas, legalább a teszt erejéig vedd le 4700-ról 4300-ra mondjuk, mert 4700-on simán kérhet plusz vcoret a mag 5GHz-hez szükséges fesze fölött is.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18768) MPowerPH válasza syIex (#18764) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ez pedig load 1.35V, azt hittem van egy jokora vdrop, de nincs.

1.35V -on meg hasznalhatod, nem valoszinu, hogy baja lesz. De ez sem egy fonyeremeny. :N Rohadt sok az a fesz ahhoz a frekihez.
En a ringet nem piszkalnam. Jol erzi az magat annyin is, javasolt ertek egyebkent is -300MHz a CPU frekihez kepest. Igazabol nem hiszem, hogy sokat hozzaad vagy elvesz a stabilitasbol. Bar ezekhez a memokhoz nincs ertelme rugatni oket, ugyhogy akar hagyhattad volna 4300-on, mint az elso tesztnel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18769) Csavez™ válasza syIex (#18766) üzenetére


Csavez™
veterán

Ha alaplap akkor EVGA, de amúgy mindenem az! :)

Holnap lövök pár képet a bios-ról ! Nem találok sehol egy szaros pendrive-ot...

(#18770) kicsipapucs válasza MPowerPH (#18768) üzenetére


kicsipapucs
őstag

"Rohadt sok az a fesz ahhoz a frekihez." Hát nem. Almát almához hasonlíts pls, főleg ha tanácsot is adsz. XI Apex die sense-t használ vcore mérésre, a fenti MSI a régi socket sense-et, előbbi brutálisan kevesebbet mutat. Kb úgy értelmezd a fórumtárs értékeit, hogy mintha a te lapodban LLC5-öt és BIOS-ban ennyi vcore-t állítanál.
Vonatkoztass el attól, hogy a rendszered cpuzben reportál 1,22V-ot, vagy tudom is én mennyit 5GHz-en.

Bónusz: FMA3-as load-ot tolt neki, az sokkal több feszt kér, mint egy non-avx p95.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18771) kicsipapucs válasza Csavez™ (#18769) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Miért x8 slotba raktad a vga-t? Amúgy a Z370 Micro egy gyönyörű lap, jó választás!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18772) MPowerPH válasza kicsipapucs (#18770) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudtam, hogy az MSi lapokat is ilyennel szereltek. Giganal tisztaban voltam vele, hogy a VCore reading -et masol kell keresni.

VR VOUT lenne itt is a pontosabb ertek?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18773) syIex


syIex
veterán

Esetleg tudtok ajánlani egy olyan értéket amivel el induljak?
Marmint hogy mit állítsák pontosan a dolgokon aztán onnan kezdeni nézni.
pl az AVX a biosban Auto van állítva, azt mennyire kellene tenni vagy mi alapján egyáltalán?
llc hol tudom keresni mert nem látok olyat... :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18774) Csavez™ válasza kicsipapucs (#18771) üzenetére


Csavez™
veterán

Kösz az észrevételt! :R Annyira megszoktam a highend alaplapokat, hogy elsiklottam felette! Eszembe nem jutott, hogy van olyan pcie slot ami 8x!
Ami miatt oda raktam, hogy nem szereti a ház a 3slot -os vga-t, ha felülre rakom kicsit feszül, és nehéz beledugni, a kábeleket.
Ha nem szólsz, észre sem vettem volna a teljesítmény alapján, le is tesztelem holnap van e különbség!

(#18775) laychi válasza syIex (#18773) üzenetére


laychi
veterán

LLC a DigitALL Power-en belül van.
Én 5-re lőttem az én lapomnál, de ez egy fapados sli plus.
Menj le a fesszel addig amég bebootol, adj 0,020V-t és próbálj egy cinebenchet. Ne rögtön avx2-vel görcsölj,az ráér majd.

"pl az AVX a biosban Auto van állítva, azt mennyire kellene tenni vagy mi alapján egyáltalán?"
- alapértelmezett 0
Ha offsetet állítassz be,akkor kapásból throttlingolni fog avx-et használó folyamatoknál, a beállított értékkel csökkenni fog az órajeled allcore

[ Szerkesztve ]

(#18776) syIex válasza laychi (#18775) üzenetére


syIex
veterán

Így azért egyszerűbb elindulni, mint a semmiből.
Szóval beállítottam amiket mondtál.
5 Ghz,
4,3 Ring,
AVX 0
LLC Mode 3
1,27 V (így bebootolt és lefutott az R15)
SA és IO 1,1 V

Mi a következő "lépés" ilyenkor? :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18777) kicsipapucs válasza syIex (#18776) üzenetére


kicsipapucs
őstag

hwinfonál a jobb oldali oszlopot görgesd lejjebb a fotóidkor, hogy látsszon az a blokk, ami itt is: A system hőfok kezdetű. Ott reportálja a vcoret középen.

"Mi a következő "lépés" ilyenkor?" Hogy megkeresed mekkora legkisebb feszen indul be és fut le a Cinebench.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18778) laychi válasza syIex (#18776) üzenetére


laychi
veterán

Így a BIOS-ban beállított feszhez képest mennyi a difi terhelés alatt?

A CPU Core Voltage Mode AUTO-n van?
Én adaptve módban használom,de override a fix fesz mód,ami ajánlatos stabilitást tesztelni OC-nál.

Következő körben esetleg mehet Rog realbench és IBT, utóbbi lehet több feszt fog kérni, illetve az is előforduhat,hogy az avx miatt a feszt megnöveli az llc3 hatására.

(#18779) syIex válasza kicsipapucs (#18777) üzenetére


syIex
veterán

Rendben. Köszönöm, de az már holnapra marad.
Mennyivel éri meg haladni? 0,05 vagy annál is kevesebbel?
Futtattam egy Prime95 AVX nélkül kb 5 percig, ment szépen és nem dobott hibát sem így valamint 84 fok volt a max core is egy pillanatig.
Innen folytatom aztán jelzek mindenképp. Köszi a tanácsokat mégegyszer. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18780) kicsipapucs válasza syIex (#18779) üzenetére


kicsipapucs
őstag

"Mennyivel éri meg haladni?" Én mikor már nagyon a végét keresem a procinak, akkor 0,01V-onként nézem.
Ha kiteszteled minfeszre R15-ben, az még nagyon messze lesz a végleges, daily képes beállításoktól, de jó iránymutató a procival kapcsolatban.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18781) keIdor


keIdor
titán

Intel's 12th-gen Alder Lake CPUs rumored to use LGA 1700 socket, replacing LGA 1200 after just two generations: [link]

Ez az Alder Lake jövőre jön, akkor nem lesz hosszú életű, sőt.
Így pláne nem venném meg ezeket az alaplapokat, egy év múlva meg LGA 1700... azért tényleg elmennek a fenébe.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18782) hokuszpk válasza keIdor (#18781) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ddr5, pcie5 ez legalabb indokolhato.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18783) MPowerPH válasza keIdor (#18781) üzenetére


MPowerPH
félisten

12th gen. Hol van az meg. :U

Mondom en, ha nem AMD, akkor valami jofele HEDT cpu -t kell venni. eBaye -en nezem, hatha feltunik hasznaltabn 10980XE. Azert annak meg ujonnan is jol megtfizetheto volt az arcedulaja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18784) palfitom válasza Csavez™ (#18769) üzenetére


palfitom
félisten

Szép gép, gratulálok!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18785) syIex válasza kicsipapucs (#18780) üzenetére


syIex
veterán

És azokra hogyan tudok tesztelni? Hogy daily képes legyen teljes mértékben? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18786) MPowerPH válasza syIex (#18785) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy konkret feszt azert mutathatnal. Gyanus volt nekem tegnap, de nem gondoltam, hogy az MSI is socket sense -et rakta a lapra.

Don't Tread On Me

(#18787) syIex válasza MPowerPH (#18786) üzenetére


syIex
veterán

Biosban gondolod vagy HWInfo által? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18788) MPowerPH válasza syIex (#18787) üzenetére


MPowerPH
félisten

HWInfo. Csak fotozzad vegig az osszes feszultseggel kapcsolatos oldalt.

Don't Tread On Me

(#18789) syIex válasza MPowerPH (#18788) üzenetére


syIex
veterán

Hát igen meglepő eredmény eddig.
6 percig nyomtam a Prime95-öt igaz AVX nélkül, de akkor is bíztatónak tűnik eddig az eredmény.



The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18790) ScomComputer válasza syIex (#18789) üzenetére


ScomComputer
veterán

Láthatod,hogy terhelés alatt 1.288 a vcore...ami érdekes,hogy az emberek 90%-a a dob be képet az mind a Core Vid képet dobja,azt hiszi,hogy az a vcore..."de miért ?" :DDD
MSI lapokon ha IR vrm vezérlő van rajta akkor szokott lenne egy un. "vr vout" a hwinfo-ban azt nézd még meg van e,mert a valós vcore feszültséget ez mutatja,hasonlóan,mint a gigabyte lapjainál....igazság szerint az asus lapoknál is ez mutatná,de az asus letiltotta ennek a kiolvasását... :K

[ Szerkesztve ]

(#18791) Devid_81 válasza ScomComputer (#18790) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam pl a core VID az siman 1.42v felett van, mikozben a vcore meg 1.34v
Egyik se keves, de ez van, legalabb van a hutonek is dolga nem csak alszik :D

...

(#18792) SZKEBE75 válasza ScomComputer (#18790) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

"....igazság szerint az asus lapoknál is ez mutatná,de az asus letiltotta ennek a kiolvasását..."

Az fincsi! :Y :C

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#18793) ScomComputer válasza Devid_81 (#18791) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen,mert a VID a cpu-ba "programozott" adott órajelhez rendelt maximális feszültség,amit egyéb értékek "C1E/EIST" stb. befolyásolhat,és befolyásol...ezért is magasabb sokkal,mert ez max...
"VID (Voltage Identifier) = Voltage Level "request" by the CPU to the motherboard's VR (voltage regulator) to supply it, this is initialized by the CPU and can change accordingly if the CPU is in power saving mode like C1E/EIST features, and also each CPU has an unique max VID internally that was set at factory level while they're running at full load. Turning off power saving features like C1E/EIST will overide and disable those feature and the cpu's VID will be permanently set at their max."

(#18792) SZKEBE75: sajnos ez van,ezt még anno az "overclock.net"-en olvastam egyik asus mérnök írta (azt hiszem Raja, de nem vagyok benne már biztos), hogy az ASPxxxx vezérlők is tudják a kijelzést csak le van tiltva... :K

[ Szerkesztve ]

(#18794) syIex válasza syIex (#18789) üzenetére


syIex
veterán

BF 5 alatt ki is fagyott.
Az mitől van, hogy pl 1.27 V Core mellett a Prime ment jó pár percig viszont 1.275-nél már a Cinebench sem tud végig menni ért kékhalal. :F
Ilyenkor növelni kell még tovább az értéket és minden mást úgy hagyni?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#18795) ScomComputer válasza syIex (#18794) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen adj neki egy + kis vcore-t és jól csinálod,mert a játék az igazi teszt,ez a prime,meg CB csak epenis-re való....bár ha primet futtatnád órágik mint néhány loser csinálja tuti eldobja magát.... :D

(#18796) kicsipapucs válasza syIex (#18794) üzenetére


kicsipapucs
őstag

1,270V prime stabil, 1,275V R15 nem stabil?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18797) snecy20 válasza syIex (#18794) üzenetére


snecy20
veterán

Félő, hogy az 5Ghz lesz az, amit el kell engedni, és visszalépni 4.9-re.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18798) ScomComputer válasza snecy20 (#18797) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem kell azt elengedni,ne vedd el a kedvét.....nálam anno járt olyan 9900K(oem) ami 1.38-al tolta az 5Ghz-t, de ment vele,és ez volt a lényeg... :)

#18796) kicsipapucs

Te anno készültél valami nagyszabású tesztekkel, az hogy áll?Kb. mikor láthatjuk... :K

[ Szerkesztve ]

(#18799) snecy20 válasza ScomComputer (#18798) üzenetére


snecy20
veterán

El lehet menni a végsőkig, de az optimális azért csak jobb. :D
Persze előbb még azt kell kideríteni, hogy vajon csak a feszültség az, ami kevés-e az 5Ghz-hez neki.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18800) syIex válasza kicsipapucs (#18796) üzenetére


syIex
veterán

Igen pontosan ez a helyzet... :W
Legalábbis 6 percig stabil volt AVX nélkül.
Indítottam egy BF V-öt aztán ott már viszont egy olyan 10 perc után kék halálozott...

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.