Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) Hencso


Hencso
Ármester

Hali urak. MSI Z87 alaplapot szerváltam benne egy Intel-Xeon-Processor-E3-1220-v3 cpu val. A kérdésem az lenne hogy lehet e cpu t tuningolni?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#34452) MK VII válasza Hencso (#34451) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Nem..

(#34453) SoulReaver válasza Hencso (#34451) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ha ez volt a célod, miért nem előtte kérdezted meg? :)

(#34454) Hencso válasza SoulReaver (#34453) üzenetére


Hencso
Ármester

Se baj najd meg lesem mi a kotta nem tudom meik cpu xeon téren ami tuningosab de az FX és amd cpu ágon már hánytam temeti a vilanyt paks meg pislákol csak miattam igy váltotam intelre.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#34455) MK VII válasza Hencso (#34454) üzenetére


MK VII
veterán

Xeon-t max BCLK-val tudod feljebb húzni, de nem nagy mértékben.. KB felesleges is, mert az kihat minden más értékre is ami előreláthatólag nem egészséges más komponenseknek.. Valahol olvastam Xeon tuningról, de ott sem nagyon erőltették..
Inkább add el aztán tegyél bele egy i7-et, ha tuningolni szeretnél.

Kérlek szépen.. Próbálj meg érthetőbben fogalmazni és írásjeleket használni... Tudom nehéz helyesen írni, de csak sikerül, ha megpróbálod..
FX topikban is kerültem az összes hozzászólásodat, mert megfájdult a fejem az értelmetlen összevisszaságtól amit hozzászólás gyanánt odabiggyesztettél..

:R

[ Szerkesztve ]

(#34456) Laraxior válasza Hencso (#34454) üzenetére


Laraxior
titán

Húbazzeg komám... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34457) zzola válasza Laraxior (#34456) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#34458) tipuka válasza MK VII (#34455) üzenetére


tipuka
addikt

úgy harmadik nekifutásra sikerült nagyjából megérteni a mondandóját. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34459) kicsipapucs válasza tipuka (#34458) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ne csináljátok a feszkót, srácok. Ennél sokkal gázabb szövegeket is szó nélkül hagytok/hagyunk sokszor, tagolással simán érthető a fenti szöveg. Ismerek fórumtársat (még ebbe a topikba is ír), akihez tolmács kell.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#34460) Hencso válasza kicsipapucs (#34459) üzenetére


Hencso
Ármester

sry telefon tapifon ... +4 kor keltem ennyi belefér amúgy vissza mondtam ilyen msi z87 et nem is láttam még :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#34461) Grózi válasza Hencso (#34460) üzenetére


Grózi
veterán

Ha jól tévedek,akkor ez egy Medion típusgép alaplap.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34462) Laraxior válasza Grózi (#34461) üzenetére


Laraxior
titán

:K Így van, de valami MSi gyártmány, gondolom ami lehullott a szalagról, valami maradék példányok, a kevésbé csicsás darabok :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34463) Hencso válasza Laraxior (#34462) üzenetére


Hencso
Ármester

minek ontanak ilyen lapokat úgy őszintén a gyártok ? irodára oké úgy sem nézegetik de z87 es chipset minek rá ?:D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#34464) Televan74


Televan74
nagyúr

Még gariztatnám a MSI Z97 Gaming 5 lapot,elég lenne a 4790k alá egy MSI H81M-P33 lap? :B

(#34465) Laraxior Lehet megtetszik és maradni fog és a gaming 5 adom el. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34465) Laraxior válasza Televan74 (#34464) üzenetére


Laraxior
titán

Mire elég? Megy vele, de kb annyi :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34466) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Urak, ha egy Asus Maximus VII-be 4670K helyett 4790K-t teszek, lesz érezhető lesz a különbség? Érdemes lehet?

(#34467) SoulReaver válasza PhilBrick (#34466) üzenetére


SoulReaver
veterán

Eleve a két proci között nagy a különbség, órajel, HT.

Gondolkodás nélkűl cseréld ;)

Egyébként én is 4670k-t cseréltem 4790k-ra, sokkal jobb!

Bár attól is függ, h mire használod. De egyébként mind1 is, mert ha nem is használod ki, később is erősnek számít majd!

[ Szerkesztve ]

(#34468) PhilBrick válasza SoulReaver (#34467) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ok, akkor cserélem.
Végülis csak a játékoknál lehet kevés néha a mostani, az évi 2-3 videóvágás nem komoly szempont. Az viszont igen, hogy 100€-ért még bőven halogathatom a rendszer váltást.

[ Szerkesztve ]

(#34469) SoulReaver válasza PhilBrick (#34468) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez a 4790k még szerintem sokáig elég lesz.
Nem indokolja semmi komoly a cserét, bár a ddr4, skylake kombó tény, hogy gyorsabb, de a haswell en is elfut minden...

(#34470) cyberkind válasza SoulReaver (#34469) üzenetére


cyberkind
félisten

Alig gyorsabb, egyedül ami miatt érdemes váltani az az, hogy hidegebb az újabb.

Paranormal Cocktivity

(#34471) TeeBee73 válasza cyberkind (#34470) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ha nem húzom, az adataimnál lévő hűtővel, terhelve nem megy 60-66 C° fölé a proci. Igaz, van hangja a ventinek.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#34472) SoulReaver válasza cyberkind (#34470) üzenetére


SoulReaver
veterán

"Alig gyorsabb"

(#34473) cyberkind válasza SoulReaver (#34472) üzenetére


cyberkind
félisten

Igaz nem tesztprogival játszunk de a 3DMark kb 300 ponttal adott többet egy 6700k és DDR4 kombónak mint egy 4790K DDR3-nak, a proci azonos órajelen ment.
Talán annyi még, hogy jobban játékra ajánlott a Skylake, illetve aki most vesz cuccot az egyértelmű, hogy vegye azt ha van rá keret.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#34474) SoulReaver válasza cyberkind (#34473) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jah, hogy a 6700k vs 4790k!!! Azt hittem a 4670k és 4790k ról írtad :)

Igen igazad van. Haver most vett 6700k-t,maga a proci alig gyorsabb, egyedűl a ddr4 húzza fel a tetsztekben.

Csináltunk összehasonlítást is, a gépen van, majd bedobom, ha érdekel :)

(#34475) cyberkind válasza SoulReaver (#34474) üzenetére


cyberkind
félisten

Minden ilyen teszt jöhet ide. ;)

Én is i5-ről jöttem egész konkrétan 4690K-ról és sokkal jobb az i7, amellett, hogy többet is megy. :))

Paranormal Cocktivity

(#34476) apollo12


apollo12
veterán

asszem nem hiába ment +100Cfokon ibt alatt

újra pasztáztam mx2 vel, egész jó kis eredmény 22cfokos szobában 1.3 volton 4.5ghz :D

[ Szerkesztve ]

(#34477) SoulReaver válasza cyberkind (#34475) üzenetére


SoulReaver
veterán

Elqrtam. mindjárt javítom..

[ Szerkesztve ]

(#34478) Laraxior válasza apollo12 (#34476) üzenetére


Laraxior
titán

Cseréld le CLU-ra, talán még jobb lesz :D
Saját magad csináltad? Ügyes! :R

Úgy látom, akkor ez is olyan frankó példány mint az enyém, 1.3V kell a 4.5GHz-hez :O
Nekem 1,31, de delid nélkül csak 1.328V-on volt stabil, tehát nyertem vele.

(#34479) cyberkind: +1
De írta, hogy megpróbálja betenni. Hát nem sikerült ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34479) cyberkind válasza SoulReaver (#34477) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam semelyik se megy.

(#34478) Laraxior
Igazad van! :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#34480) zzola válasza zzola (#34410) üzenetére


zzola
félisten

Ismét üdvözlet mindenkinek!

Bekerült a vga a gépbe, jelenleg így áll a bios:

Munka közben:

Battlefield 4-gyel próbáltam izzasztani a gépet. Kékkel jelöltem, ahol leesett az FPS, ez lehet a processzor helytelen beállításától? Vagy lehet az alaplap nem bírja? Elviekben jó a lap, az ajánlottak között tartják számon PH!-n.

[ Szerkesztve ]

(#34481) SoulReaver válasza cyberkind (#34479) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem tudom, hogy berakni html linket :D

Megcsinálom majd képnek még délelőtt folyamán.

[ Szerkesztve ]

(#34482) Laraxior válasza zzola (#34480) üzenetére


Laraxior
titán

Azok a cuccok amik az adatlapodon szerepelnek, vagy az lett cserélve? :R

Ezt így nem nagyon fogja megmondani senki, bármi miatt eshet az FPS. Egy hirtelen robbanás, vagy füstfelhő, neadjisten, ha aktiválod az Active Protectiont, akkor ott bedroppol mint állat, főleg, ha közben folyamatosan lőnek, az meg hárítja. :K BF4 ficsőr ;]

Én a BIOSban az auto beállításokat normalra tette, hogy ne nagyon kóvályogjon a fesz. Bár ez csak régen volt módi, semmit sem auton hagyni, mostanság nem tudom, de biztos ami biztos alapon... :D

Ó, KFA2 VGA :C

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34483) zzola válasza Laraxior (#34482) üzenetére


zzola
félisten

Ami az adatlapon van, az van most.

(#34484) zzola válasza Laraxior (#34482) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Az auto és a normal mód között mi a különbség?
Viszont az új hűtő és a paszta, no meg a 4 venti (most még csak 3) meghozta a jótékony hatást! Ennek örülök...

KFA2-t egy PH!-s kolléga ajánlotta! Sőt, Ő is szerezte be nekem... :)

[ Szerkesztve ]

(#34485) Laraxior válasza zzola (#34484) üzenetére


Laraxior
titán

Auton annyira áll be amennyire akar, normalon pedig annyin marad amennyi az előtte levő szám, akár fixálni is lehet mindent annyira.
Mondom ez anno a P35-P45-X58 idejében biztosan így volt, akkoriban nem nagyon ajánlottunk sehol auto beállítást, mert az alaplap máshogy gondolja a fesz emelést.
Bár lehet itt kiesik, neked meg főleg, mert gyakorlatilag minden alapórajelen megy.
"K"-nál előfordulhat.
Majd jön valaki aki rábólint, vagy azt mondja, hogy itt már nem így van. Ne vedd készpénznek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34486) zzola válasza Laraxior (#34485) üzenetére


zzola
félisten

oké. auto/normal/beállítható érték, így van a sorrend.
Ha auton-hagyom az miért baj? Elviekben kárt nem tud tenni a lap cpu-ban. Vagy túl sok feszültséget ad(hat) neki, amikor kevesebbel is beéri?

(#34487) apollo12 válasza Laraxior (#34478) üzenetére


apollo12
veterán

nem volt olyan vészes, most lehet rendesen tuningolni :D

köv hónapban rendelek egyet

(#34488) blu79 válasza apollo12 (#34487) üzenetére


blu79
addikt

- hát azt nagyon jól teszed, és figyeld addig is a hőmérsékletet, mert ez is száradni fog és kezd felfele menni a hőmérséklet. Nekem MX4 volt delid után 2-3 hétig és a végén már szinte olyan hőmérséklet volt mint delid előtt :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34489) apollo12 válasza blu79 (#34488) üzenetére


apollo12
veterán

fasza, hol érdemes rendelni ?

(#34490) Laraxior válasza apollo12 (#34489) üzenetére


Laraxior
titán

Én a Merlintől hozattam 3k. Volt nekik raktáron is, itt volt hamar :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34491) blu79 válasza apollo12 (#34489) üzenetére


blu79
addikt

- én is Merlintől rendeltem, mint Laraxior, de mellé még rendeltem egyebet is, nehogy a postaköltség több legyen :)) :DDD :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34492) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Nem tudjátok véletlenül, hogy hogy a pékbe tudok firefoxal kimenteni egy oldalt, úgy, hogy aztán ide be is tudjam rakni?

[ Szerkesztve ]

(#34493) TeeBee73 válasza Laraxior (#34482) üzenetére


TeeBee73
addikt

Azért anno' a GTX8800 Ultra SLi-d sem volt kutya. :D
MOD: SoulRiever: az oldal linkjét a címsorból copyzod, majd itt a link beillesztésénél paste.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#34494) SoulReaver válasza TeeBee73 (#34493) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az oké, de a gépre van mentve egy htm fájl és, ha linkelem, akkor nem nyitja meg.

(#34495) Venyera7


Venyera7
senior tag

Itt a teszt az 1600mhz-es kittel ahogy ígértem. Sajna ennél feljebb nem tudok menni... Majd a másik kitet is megnézem ami gyári 2800mhz-es, hogy muzsikál, de nem hinném, hogy ennél jobb eredmény lenne vele...

(#34496) SoulReaver válasza Venyera7 (#34495) üzenetére


SoulReaver
veterán

Elég jó az 1600Mhz- hoz képest :) enyém 2400Mhz, nem is tudok rajta húzni sajna.

[ Szerkesztve ]

(#34497) TeeBee73 válasza SoulReaver (#34494) üzenetére


TeeBee73
addikt

Most telefonról vagyok, de úgy emlékszem, valahol szerepel benne az eredeti URL is.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#34498) blu79 válasza Venyera7 (#34495) üzenetére


blu79
addikt

- ez komoly! , ez milyen 1600Mhz-es kit amelyiket ilyen jól lehet húzni?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34499) duc válasza blu79 (#34488) üzenetére


duc
aktív tag

Amíg nem volt meg a CLU, addig kísérleteztem normál pasztákkal kupak alá. MX2 ott jobb eredményt hozott mint az MX4, maradt is egy pár hónapig. Ezután kezdtek emelkedni a hőmérsékletek, gondolom száradni kezdett a paszta. Rendeltem CLU-t és Conductonaut-ot, végül az utóbbi ment a kupak alá, Kyronaut pedig a kupak és a hűtő közé. Valószínű valami jobb eresztést sikerült kifogni a prociból mert 1.2v -on stabil 4.6GHz, 4.7- hez 1.25V kell.
Lehet bármilyen pasztát tenni kupak alá, de úgy tűnik a folyékony fém cuccok verhetetlenek.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#34500) Venyera7 válasza blu79 (#34498) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ilyen, sajna nem volt már 2800mhz-es kit, csak egyet vettem belőle akkor (èn hülye). Viszont kellett mèg 8GB ezèrt vettem 1600mhz-est.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.