Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) Alpi.


Alpi.
addikt

Napi xar :
All B, H and Q chipset boards had overclocking disabled in the latest BIOS updates because of windows 10 and intel deciding to make the OS BSOD when a non Z motherboard is used for overclocking. If you are using a B/H/Q chipset board and want to overclock you will need the next to latest BIOS not the newest one and will want to avoid using windows 10. The BIOS that removes the feature states "update Microcode 19" so for anyone else reading, avoid this update if you want to retain overclocking on your non Z board.

3258 + win 10 bajos igy.... Koszi ! Haverom kuzdott ma ezzel a dologgal. Vegulis 1 file torlesevel orvosolhato a problema, de azert mutatja az Intel "korrekt" hozzaallasat a dolgokhoz...
:(

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#33652) Venyera7


Venyera7
senior tag

Hali sràcok!

Memória oc-val kezdtem a napot, secondary timings-ot állítottam ami után csak fekete kèpernyő van. CMOS clear volt, mem ok is. Tettem be másik ramot, azzal is ezt csinálja. A gép megy csak nincs kép. Mi döglött meg?

[ Szerkesztve ]

(#33653) lanw válasza Venyera7 (#33652) üzenetére


lanw
aktív tag

Hibakódot dob?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#33654) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Távozom urak, innentől Skylake a platform. Hasznát vettem a topicnak, mindenkinek kösz a helpet, aki valaha időt szánt rám. :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33655) MK VII válasza Trailblazer (#33654) üzenetére


MK VII
veterán

Na ne.. Megcsalsz minket? Ejj ejj.. Nem errű' vót' szó. :D
Találtál jófogáson egy gémer' vasat, nemdohányzó női tulajtól, kihasználtság miatt, kórduóval meg GT740-nel mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#33656) Trailblazer válasza MK VII (#33655) üzenetére


Trailblazer
addikt

Majdnem. :DDD

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33657) Venyera7 válasza lanw (#33653) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nincs a lapomon q-code kijelző, csak cpu led és memória led. Gép bekapcs felvillan a 1 cpu led utána 2 memória led, ezt ismétli ~10sec után. :F

(#33658) Alpi. válasza Venyera7 (#33657) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem valoszinu, hogy megdoglott barmi is. 1 ramot tegyel be csak egy eddig nem hasznalt slot-ba. Cmos clear-nel tap ki volt love ? Esetleg egy elem kiszedeses cmos clear-t nezz meg. Tippre valamit tul szukre vettel es azert nem indul.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#33659) Venyera7 válasza Alpi. (#33658) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ezek is voltak, csináltam bios flashback-et is és semmi. :O :W

(#33660) F e Z o válasza Venyera7 (#33657) üzenetére


F e Z o
veterán

Bios sípolások vannak?

H2O über alles!

(#33661) Venyera7 válasza F e Z o (#33660) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nincs. :N

Aventyr
"Tippre valamit tul szukre vettel es azert nem indul."

100% hogy ez a baj, csak nem tudom törölni. :W

[ Szerkesztve ]

(#33662) Hando válasza Venyera7 (#33659) üzenetére


Hando
tag

Úgy látom nem csak nekem halt be egyik pillanatról a másikra az alaplapom ASUS MAXIMUS VII HERO
led csak 00 hibát dob és ennyi nem bootol nem postol a bios, nálam is volt bios flash back nem segített semmit (láttam neked is hasonló Asus Sabertooth z97 Mark 1 lapod van)

Ipon ma írt hogy nem garízzák mert "nem gyári az lga foglalat"

Milyen szerencse mindenről csináltam fotót elküldés előtt aminél nem tapasztalok hibát/elváltozást, most küldtek egy képet ők is, gyorsan összepainteztem (kicsi kép az ipon képe) elküldés előtti képen nincs semmi
Nekem gyanus rám akarják kenni hogy ne keljen gariztatni!

[ Szerkesztve ]

(#33663) Grózi válasza Hando (#33662) üzenetére


Grózi
veterán

Sajnos azt kell mondanom,ha igazad is van,nem lesz könnyű dolgod azzal a tróger bandával.Kitartást!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33664) Venyera7 válasza Hando (#33662) üzenetére


Venyera7
senior tag

Iponnál a gariztatást már hallottam mástól is, hogy nem szeretik. Èn ezért szoktam inkább aqua-ból vásárólni. Mindegy próbálkozom még hétvégén, ha nem sikerül kezdeni valamit vele, akkor megy garira. Menni idő egyébként az átfutási idő?

(#33665) SSJPeter válasza Grózi (#33663) üzenetére


SSJPeter
őstag

+1.

(#33664) gollo91:
Minden boltnak "törekednie kell a 15 napra" javításnál.
Általában max. 30 napig szokták bütykölni a cuccokat, ha addig nem megy, fel szokták adni és cserélnek...jó esetben.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#33666) Melorin


Melorin
addikt

Az a közvélemény, hogy az Intel processzorok nagyon erősek, és játékra legtöbbször felesleges tuningolni (single player módban leginkább), mert alapórajelen is nagyon erősek. Még a legalapabb i5 is elég szinte bármire.
Tudtok azzal kapcsolatban valami olyan tesztről, ahol elkezdik kisebbre venni az órajelét, hogy megnézzék hol kezd "elfogyni" a proci ereje és kezd leesni az fps?

(#33667) #Morcosmedve válasza SSJPeter (#33665) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

30 munkanap, addig kb. felesleges bármit is csinálni, de a nyugalmuk megzavarása miatt a 20. nap után szoktam írni nekik :D

© asszongya'hogy

(#33668) F e Z o válasza Hando (#33662) üzenetére


F e Z o
veterán

Nehéz lesz bizonyítanod, hogy Ők hajlították el a lábat a foglalatban. :(

H2O über alles!

(#33669) SSJPeter válasza F e Z o (#33668) üzenetére


SSJPeter
őstag

A törvény alapján jótállásnál a bolton van a bizonyítási teher, nem a fogyasztón.
Persze a gariztatás kikényszerítéséhez valószínűleg bíróságra kellene menni és ott bemutatni az eredeti állapotról készült képet.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#33670) Venyera7


Venyera7
senior tag

Egy B85 lap mehet addig a konfigba, amíg a gariból megérkezik a másik deszka?

(#33671) MK VII válasza Venyera7 (#33670) üzenetére


MK VII
veterán

Hogyne mehetne! ;)

(#33672) Laraxior


Laraxior
titán

Na ezért nem nyúlok én a ramokhoz sose. Jópárszor eljátszotta velem az 1366-os UD7-es Gigabyte alaplapom. Volt, olyan, hogy egy fél nap múlva indult csak el. Nem is értem, kínlódtam vele egy csomót. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33673) Laraxior


Laraxior
titán

Futtattam egy Cinebench-et.
Úgy látom tényleg elég "szuper" a processzorom. Az egyik mag 65°C míg a legmelegebb 76°C :DDD

Az még hagyján, hogy csak magas fesszel megy 4,5GHz-et, de hogy még a kupakja is ennyire el van baszva :( :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33674) NFree válasza Laraxior (#33673) üzenetére


NFree
addikt

Megynugodhatsz kupakra majdnem mind fos (csak az enyém nem ) ;] mert egyformán tüzel az összes mag :DDD Add el vegyél egy alacsonyfeszest, az mégjobban fűt de ha tudod hűteni jobban megy . Nekem ez a 3. I7em . 100-200 mghz -ért cseréltem 2 procit. (nem emlékszel véletlen a pumpa amit anno tőlled vettem az az erősebb vagy a gyengébb fajta?) még mindég megy igaz szivárog kicsit de lusta vagyok szétszedni. :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#33675) Laraxior válasza NFree (#33674) üzenetére


Laraxior
titán

Nem ér meg nekem egy fillért sem, amik meg alacsony feszültséggel mennek magasabb órajelen, azok meg még jobban fűtenek. Ez megfelel nekem, a VGAnak is elég a 4,5GHz. Lehűteni is le tudom.
Nem tudom melyik szivattyú. DDC? Van belőle még egy itthon, de az csak akkor indul ha kicsit odabaszkodom valamihez, ezért most kellett vennem egy másikat. :DDD
Az biztos, hogy az én nagy radimat anno elvitte, ha azaz, akkor asszem akármit ráköthetsz :K :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33676) Ciccuka válasza MK VII (#33655) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én is távozok az LGA1150 (és LGA1151-ről is lebeszéltem magam) frontról. Már pedig csak G3258-es processzor kellett volna a gépbe. De összegeztem és maradok a bevált 4 magos AMD-nél, ami ugyan kicsit lassabb (bizonyos tesztekben azért gyorsabb), de nem kell rá költeni semmit. Továbbá itt még normális kupak van (rá lehet jól tépni a batár nagy hűtőt (1kg) merevítővel, Intelnél ilyen probléma állhat fel). Keretet amúgy sem kaptam sehol, gyári hűtővel meg szégyen lett volna használni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33677) NFree válasza Laraxior (#33675) üzenetére


NFree
addikt

Hát igen ez van , emlékszem anno milyen vadásztok mentek alacsonyfeszes q9550 ért , azok voltak a jó dolgok.
Mind1 szóval régóta megvan a pumpa , meg remélem még meg is lessz egy darabig.

Nagyon agyalok , hogy delideljem a mostnai 4790K-mat de szerintem nem éri meg , 1,22v al 4,6 on ketyeg 4,7 hez olyan 1,27v kell , de nem tudom hűteni. 100mhz ért meg nem tudom érdemes megnyesni. Ha meg netán elkap a gépszíj s kemény tunigot szeretnék akkor az ultra megint nem jó a kupak alá sokan azt mondják. Úgyhogy marad így ahogy van. :R

vga

(#33678) Laraxior válasza Ciccuka (#33676) üzenetére


Laraxior
titán

Azért ez az inteles probléma eléggé mondva csinált indok az amdre váltáshoz.
Amúgy sem kell magyarázkodni, hogy miért váltasz...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33679) Kaci84


Kaci84
őstag

Hello a procinál a kupak tetején az alsó sor a sorozatszám ügye?
A gari levélen hosszabb a sorozatszám.

(#33680) Ciccuka válasza Laraxior (#33678) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pontosan: nem váltok, hanem maradok AMD-nél (mert nem éri meg kiadni annyit, ami csak abban jobb, hogy kevesebbet fogyaszt, tudniillik max keret +30 csak, abból nem lehet a világot megváltani). Viszont ha az RX 470, ha emberi árban lesz és normalizálódik a fogyasztása is, akkor azon már érdemes lesz elgondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33681) Venyera7 válasza Ciccuka (#33680) üzenetére


Venyera7
senior tag

Amd Fm2+ 860k az kell neked. :K

(#33682) Venyera7 válasza Laraxior (#33672) üzenetére


Venyera7
senior tag

A gond az volt, hogy vettem 2×4gb-os 2800mhz-es ramot.
Hülye voltam kellett volna még egy kit, de ez már nem volt csak 1600mhz-es így hát vettem azt. Aztán mint kiderült mennek ezek is 2800mht-et ;] , ès neki láttam belőni az időzítéseket... kicsit szűk lett és a lap beadta a kulcsot. :W

(#33683) F e Z o válasza Venyera7 (#33682) üzenetére


F e Z o
veterán

Melyik 1600-os ramok mennek 1800-at és milyen időzítés mellett???

H2O über alles!

(#33684) juve600 válasza Hando (#33662) üzenetére


juve600
nagyúr

patent meggörbitették
fizikai behatás
gari ugrott :(((

(#33685) Venyera7 válasza F e Z o (#33683) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ez Cl13-al. :K

[ Szerkesztve ]

(#33686) Alpi. válasza Venyera7 (#33682) üzenetére


Alpi.
addikt

Elég hihetetlen, hogy a lap ettöl ment tönkre. Nem sok köze van a ram időzítésekhez. :U

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#33687) Venyera7 válasza Alpi. (#33686) üzenetére


Venyera7
senior tag

Èn sem értem, a secondary timings vettem szükebbre ès nem állt fel a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#33688) Hando válasza juve600 (#33684) üzenetére


Hando
tag

Mindegy képem van és bizonyíthatom nálam nem ilyen volt az lga foglalat, fogyasztó védelem lesz belőle, mert az említésétől nem riadtak vissza 2 mondattal lezártak:

"A garanciális ügyintézésre az LGA sérülések helyreállítása előtt nincs mód!
Ha kívánja jelen állapotában tudjuk visszaküldeni."

Ha így akkor én is 1 szinttel feljebb lépek és megteszem a lépéseket!

Egyik régi kollégámmal pont ma beszéltem 5 hónap után feladta a harcot velük belefáradt a folytonos csomag küldözgetésbe és levél írásba velük, kísértetiesen hasonló a dolog, egy nagyobb árfekvésű alaplap 2 hónap után megadta magát és szerintük nem volt baja ha igen azt a user tette tönkre, vége az lett hogy vett egy ugyan olyan lapot másik üzletbe!

[ Szerkesztve ]

(#33689) laychi válasza Hando (#33688) üzenetére


laychi
veterán

Össze kell szedni a sértetteket apróról meg haveri körből és vagy 20-30 embernek egyszerre feljelentést tenni többek közt becsületsértés miatt, hogy haverodról is azt állítja az üzlet, hogy tönkretette. Ez vádaskodás.
Nem szabad hagyni. Be kell záratni őket, ha másképp nem megy.

(#33690) SSJPeter válasza Hando (#33688) üzenetére


SSJPeter
őstag

A fogyasztóvédelemtől nem is fognak megijedni, mert jól tudják, hogy annak a bírságoláson kívül nincs más jogköre és azt is csak szabályszegés esetén alkalmazhatja, itt pedig max. egy bírósági ítélet mondhatná ki, hogy történt-e visszaélés vagyis, hogy ők hajlították-e el a foglalatot.

Itt bíróságra érdemes menni. Ha velem történne ilyen, én elmennék a közjegyzőhöz és fizetési meghagyást nyújtanék be az Iponnal szemben az alaplap vásárláskori értékére. Ha nem mondanak ellent, akkor ezt a pénzt automatikusan megkapnád, végrehajtó útján is akár. Bár gondolom nem lesznek olyan hülyék, hogy ne mondjanak ellet, de ilyenkor az ügy automatikusan perré fog alakulni, ahol be lehet majd mutatni a képet bizonyítékként, és a bíró majd oda ítél, akinek hisz...ha nyered a pert ők fizetik a perköltséget is.
A közjegyzőnek kell némi pénzt előre fizetni azonban. Nyilván ha többen mennének egyszerre perre ellenük, az valóban jobb lenne.

Amúgy van itt a PH!-n egy topic az Iponról, ide ajánlom, hogy írd le ezt az esetet, de mivel a fő Ipon guru immáron fő PH!-s guru is lett, sok jóra ne számíts majd, ha nyilatkozik erről a témáról. Láttam már olyat, hogy valakit csúnyán leoltott.

Én annyira ki nem állhatom őket, hogy egyből ki is bannolnának, ha elmondanám mennyire, így csak annyit mondok, hogy nem értem miért vásárolnak annyian még mindig náluk...nagyon nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#33691) cyberkind válasza SSJPeter (#33690) üzenetére


cyberkind
félisten

Az a baj, hogy tudsz olyan boltot mondani akinél minden happy vagy legalább sokszor az?
Mindenki rohadék ha kifizetted a rendelésedet, és ez a szomorú, hogy itt így megy.

Paranormal Cocktivity

(#33692) SSJPeter válasza cyberkind (#33691) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nem tudom mennyit lehet itt offolni erről...egyik bolt sem tökéletes nyilván, de ez a bolt szerintem kb. a legalja ami a garanciát illeti...kb. bármelyik jobb. Nem véletlenül olcsóbb, mint a többi, hát ezért.
Van a másik nagy bolt, a vizes, nyilván az sem tökéletes, de szerintem mérföldekkel jobb, mint az Ipon.
De tudnék még mondani, mondom kb. csak jobb van.
Mondjuk az, hogy megsértik a foglalatot, hogy ne kelljen gariztatni olyan aljasság, amire nemigen van jelző.
Ez a legalja, mondom. Kevés helyen mernék ezt megjátszani, jó nagy hátszelük lehet valahol, hogy nem égetik meg magukat...
Aztán persze elhiszem, hogy visszatérő haver-vásárlókkal ők is tök korrektek...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#33693) xatos3


xatos3
senior tag

apropó pici segítség kéne nekem, a 4690k nekem jól be lett állítva 4400ra 1,227 volttal viszont biost kellett resetelnem és teljesen elfelejtettem hogy volt belőve, asus hero vii lapom van szal eszméletlenül jól paraméterezhető

szerintem throttlingol 4400on a proci mert lassabbnak tűnik mint 3900gyári turbóval, de emellett meg beton stabil, na meg az is eszméletlen furcsa hogy 70-80 fokra is fel-fel ugrik egy stresszteszben, játékoknál csak 65 fokos

jaj hányszor sírom még vissza a fx8320at hogy 4600on betonstabil volt 65 fokkal még occt-ben is

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.