Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) F e Z o válasza jolti05 (#33249) üzenetére


F e Z o
veterán

Azért érdemes manuálisan beállítani a feszeket, mert auto tuningnál a lap minél nagyobb szorzót állítasz be, annál jobban túlfeszeli a procit, teljesen feleslegesen.

H2O über alles!

(#33252) jolti05


jolti05
őstag

Köszi a hozzászólásokat!

Egyetlen egy értéket tudok konkrétan Fixed módba állítani, a CPU Input Voltage-t. Alapból 1.9V-ra állítja és Hint-ként az olvasható az UEFI-ben, hogy tuning esetén az 1.8-1.9V ajánlott (a minimum a 0.4V).
A VCore Voltage és a CPU Cache Voltage esetében csak Adaptive és Override mód van.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#33253) Trailblazer válasza jolti05 (#33252) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, jelen esetben az utóbbi kettő közül lehet választani, amennyiben korlátozni szeretnéd az elszabadult voltokat. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33254) kicsipapucs válasza jolti05 (#33252) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Az override a fix! A C-state-ek viszont ez esetben is működnek, a bekapcsolod őket, így bár a CPU-Z a biosban belőtt értéket fogja mutatni, az egyes magok 0V-ig is levehetik a feszültségüket és 0 MHz-ig az órajelüket, kvázi kikapcsolják magukat.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33255) santa clause


santa clause
aktív tag

Sziasztok!!

Remélem jó helyre írok, adott egy i3 és az a bajom vele hogy valamiért "fennakadt" 1700Mhz-en a proci, eddig szépen levette 800-ra ha nem volt rá szükség de 2 hete ezt csinálja. (Toshiba laptop egyébként)
Biosba is be van állítva hogy dinamikus legyen, de ami furcsa hogy annyi a hőmérséklete mint mikor 800-on megy. Elképzelhető hogy rosszul látja a win és az aida is??

Ha valaki tudna tippet adni mi lehet, azt megköszönném!!! :R

(#33256) kicsipapucs válasza santa clause (#33255) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Az Energiagazdálkodási sémáknál nincs valami elállítva a Vezérlőpultban? Minimum processzor teljesítmény, vagy az egész séma teljesítménycentrikusra például?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33257) apollo12


apollo12
veterán

heló játékok alatt 4670k 4.2ghz 1.2 volton magok 65-72cfok között üzemel játékok alatt ezzel a hűtővel [link] kupak alatt clu van, jó nak mondható vagy érdemes újra pasztázni a kupak alatt ?

(#33258) Hannibhál válasza apollo12 (#33257) üzenetére


Hannibhál
őstag

Jó az

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#33259) juve600


juve600
nagyúr

üdv
raktam mégegy ventit a corsair h80i-re
igy az i7 4790K proci 4,4ghz-en max 61fok
az már elég jó ugye ?

(#33260) F e Z o válasza juve600 (#33259) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha nem zavar a ventik által keltett szélzaj, akkor patent.

H2O über alles!

(#33261) juve600 válasza F e Z o (#33260) üzenetére


juve600
nagyúr

nem hangos
silent módban megy
:R

meg ugye 26 fokos szobában :D

[ Szerkesztve ]

(#33262) santa clause válasza kicsipapucs (#33256) üzenetére


santa clause
aktív tag

Nincs elállítva sajnos, remélem hogy nem hw hiba...

(#33263) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A konfigomba (Asrtock z97m itx/ac 2x8gb ram ddr3 2600mhz ram, silverstone sx500lg táp) vettem itt hardveraprón egy i7 4790k-t, és sajnos azt kell tapasztalnom, hogy alapvetően nem túl stabil vele a gép, pedig egy Enermax Liqmax II 120s kompakt víz hűti (tudom, hogy nem a legdurvább hűtés, de azért ennek el kellene tudnia bánni szerintem ezzel a procival)
Alapvetően stabil is lenne vele a gép, 30-34 fokon tartja üresjáratban a hűtő a procit, de ha rányomom az aida rendszer stabilitás tesztet egyből felpörög a venti, a hőfok felugrik hirtelen 80 fokra, és újra indul a gép...

A proci alapórajelen van, a biosba még semmit se piszkáltam, minden auto-n van.

Akitől vettem a procit ezt írta:
Nálam egy Deepcool Gamer Storm 240 játékvíz volt rajta. FIX 1.15V mellett 44x szorzóval a turbo órajelén, tehát 4.4GHz-en használtam. IDLE visszavett 800 MHz-re.
Aida szépen futott így, bár 90 fok fölé is felment. Ha nem nyúltál a CPU feszültséghez, akkor terhelés alatt 1.26V-ot kér magának 4.4GHz-hez, ami nagyon magas, szóval érdemes a feszültséget visszább venni.

Hol tudnám beállítani a procinak a feszt?
Az oc résznél, vagy a cpu settings-be?
Továbbá, ha már 2600Mhz-es ramjaim vannak, akkor ezt hogy lehetne belőni, hogy ki is használjam?
A választ, segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33264) laychi válasza Pöttön (#33263) üzenetére


laychi
veterán

oc tweakerben van cpu vcore voltage mode,ott ki tudod választani,hogy hogy szeretnéd beállítani a feszültségszabályozást.
Override= FIX fesz
Adaptive=Aktuális órajelhez az aktuálisan szükséges feszt állítja
vcore voltage-nál alatta tudod beírni,hogy mekkora feszültséget szeretnél.

Ramot is oc tweakerben tudod állítani XMP profil vagy DRAM frequency-nél meg tudod adni manuálisan,ha nincs xmp profilod a ramhoz,ez esetben a rajta feltüntetett időzítéseket manuálisan kell beállítanod a dram configuration menüpont alatt.

(#33265) Pöttön válasza laychi (#33264) üzenetére


Pöttön
őstag

Érem, és mekkora vcore voltage-et érdemes megadni neki, ahoz hogy alulfeszelve mennyen neki az alap 4ghz?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33266) Pöttön


Pöttön
őstag

Úgy néz ki sikerült stabilizálni a cuccot, Override 1,150 vcore-al, a cpu venti silent 800rpm-en, így már lefut az Aida teszt stabilan.
De azért vicc, hogy a cpu hőmérségletet fix 50C- nak jelzi, a cpu magok, meg 100%-os terhelés alatt, 60-80C fok között ingáznak....

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33267) Pöttön


Pöttön
őstag

Az miért van hogy a processzort fix 50 foknak érzékeli az alaplap (biosba is, és win alatt az aida is)
Ebből kifolyólag, meg nem tudok egyéni venti szabályzást megadni, mert nem pörgeti fel a ventit, a cpu core-ok meg szépen mennek fel az egekbe...
A másik kérdésem, meg az lenne, hogy miért van az hogy majd 20 fok átlagban a különbség a cpu core 1 és a core 4 között?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33268) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Kicsit OFF: A jövő héten költözünk és a gépet is furikazzuk. A vga-t kiszedem az alaplapbol, kérdésem az lenne, hogy a CPU hűtőt érdemes leszedni? :) A hűtő egy arctic cooling freezer 7 pro rev.2 és egy i5 4570-es procko van alatta. :) Az út amúgy max 15 perc lesz és viszonylag jó az út. :R

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#33269) F e Z o válasza CptAdamica (#33268) üzenetére


F e Z o
veterán

Simán berakjátok hátsó ülésre vagy a csomagtartóba a gépházat, nem kell leszedni a procihűtőt. :)

H2O über alles!

(#33270) #Morcosmedve válasza F e Z o (#33269) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Így van, a proci hűtő nem egy tégla, nem kell leszedni.

Én a winyót is törölközőben vagy valami rázkódásmentesebb cuccban vinném, illetve a PCIe eszközöket is vidd külön, ahogy írtad is.

© asszongya'hogy

(#33271) F e Z o válasza #Morcosmedve (#33270) üzenetére


F e Z o
veterán

Régen elég sokat jártam lanparty-ra, majdnem heti rendszerességgel, sose szedtem szét a gépet, mégse volt semmi baja sosem.

H2O über alles!

(#33272) #Morcosmedve válasza F e Z o (#33271) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kinek mi. PCIe se kéne, hogy gond legyen, de egy nagyobb kártya szépen ki tud lengeni, nem nagy szám kivenni. :)

© asszongya'hogy

(#33273) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Köszönöm szépen. :R Gépházat valószínűleg a dobozában fogom vinni, még megvannak a kis szivacsok is. :)

Megyen!

(#33274) Pöttön válasza juve600 (#33201) üzenetére


Pöttön
őstag

Az szerintem elég jó, nekem egy Enermax liqmax 2 120s-el 1,15v- al terhelve max 75 fokos... Lehet váltok majd h80i re én is, ha ennyit számít neki a vastagabb radi...

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33275) MK VII válasza Pöttön (#33274) üzenetére


MK VII
veterán

H80i-vel nem sokra mész, ha húzni akarod a kockát. Minimum H100i, de én inkább vennék egy komolyabb kéttornyost mint vizet. Vagy épített víz zsebbenyúlósan.

[ Szerkesztve ]

(#33276) Puma K válasza Pöttön (#33274) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem inkább dupla radis AIO-ra válts ha már játék víznél akarsz maradni.

Tavaly nyáron a Corsair H75 még egy i5 4460-ra téve ellátta a feladatát, de egy i7 4790K procit már csak úgy tudja lehűteni hogy alul kellett feszelnem, mert a gyári fesz mellett 90°C körül mozgott 100% terhelésen 4.4Ghz-cen.

Gondolkodom, hogy vagy maradni kéne még egy ideig a játék vizeknél és rárakni egy valamilyen dupla radis dögöt vagy kezdetnek építeni egy vizes kört csak a procira.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33277) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Pentium G3258-essel alapfeszültségen kb hány GHz-ig lehet eljutni egy olcsóbb lapban?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33278) balika55


balika55
csendes tag

Üdv! :)
Az 1.hsz. alapján idáig sikerült eljutnom. Valamit még át kellene állítanom vagy jó lesz így?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#33279) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
SOS gyors segítség kellene!
Az i5 4690k-nak a gyári hűtője ugyan olyan mint egy I7 4790k-nak?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33280) #Morcosmedve válasza Pöttön (#33279) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen.

© asszongya'hogy

(#33281) Pöttön válasza MK VII (#33275) üzenetére


Pöttön
őstag

Ezzel az egyetlen problémám csak a házam. :)) Bele lehet tenni egy dupla 12cm-es kompakt vizet is, de akor bukom a vga-t, ha pedig csak 1x12cm-est teszek bele akkor még bele fér egy 17centis itx vga. :)
A gépház puszta méretéből adódóan, a torony hűtés, meg az épített víz alapból felejtős nálam. :)

(#33280) hpeter10: :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33282) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Csatlakoztam a klubhoz egy 4690K-val :)
Mivel még csak gyári hűtés van rajta, nem vagánykodok vele, de azért lefixáltam az órajelet a turbo sebességére, 3900MHz-re 1.1V-al.
Az lenne a kérdésem első körben, hogy az nem baj, ha a 4 mag nem ugyanakkora feszültséget kap valamiért?

(#33283) Bile Demon válasza Melorin (#33282) üzenetére


Bile Demon
őstag

üdv,
Nem baj.

Bruhe

(#33284) kicsipapucs válasza Melorin (#33282) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Én még lejjebb venném a feszt, ha gyári hűtővel vagy egy darabig. :)
A képen pedig VID értékek vannak, nem valós mért feszek.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33285) TeeBee73 válasza #Morcosmedve (#33272) üzenetére


TeeBee73
addikt

"Egy nagyobb kártya szépen ki tud lengeni."
Arra nem gondoltál, hogy oldalra fektetve szállítod a gépet?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#33286) #Morcosmedve válasza TeeBee73 (#33285) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezt nem lehet ilyen könnyen körül írni, én a legbiztonságosabbat variációt mondtam, ennél többet nem tudok tenni, eleve nem csak egyenesen mész, illetve bármi közbe jöhet.
Neked az is elég biztonságos, ha berakod a csomagtartóba úgy, ahogy van fektetve, akkor szíved rajta, de ha neki elpattan valami és utána jön, akkor én nem akarom kínosan érezni magam.

Szerintem nincs mit beszélni tovább erről a témáról. :R

© asszongya'hogy

(#33287) jolti05 válasza Ciccuka (#33277) üzenetére


jolti05
őstag

Én ~drágább alaplappal 4.3Ghz-ig jutottam, de amondó vagyok, hogy ez adott típus esetén is eltérhet, legyen szó alaplapról, vagy akár a processzorról.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#33288) jolti05


jolti05
őstag

aero2zero + kicsipapucs:

Köszönöm a válaszaitokat. Sajnos még nem jutottam el oda, hogy babráljak vele, de szinte biztos, hogy a hétvégén lesz rá időm és járok erre :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#33289) Melorin válasza kicsipapucs (#33284) üzenetére


Melorin
addikt

Így már szimpatikusabb :D Aida stresszteszt közben lőve:

(#33290) Ciccuka válasza jolti05 (#33287) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valakinek mintha Asus H81M-PLUS-al is sikerült (ez most 16k-ba kerül), azért érdeklődtem, mert hátha valamelyik olcsóbb Asrock alaplapban is sikerülhetne (Asus amúgy sem szimpatikus márka).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33291) Trailblazer válasza Ciccuka (#33290) üzenetére


Trailblazer
addikt

Neked. Nekem meg az Asrock nem szimpatikus. :N (Járt a kezeim között elég döglődő lap tőlük ahhoz, hogy ez a vélemény kialakuljon.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33292) bandi0000 válasza Ciccuka (#33290) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de most komolyan, egyrészt sztem nem sok értelme van húzogatni egy 2magosprocit

másrészt, ne csak a cpu-ra legyen már pénzünk, hanem rendes tuning lapra, jó hűtőre és jó tápra, ha ebből 1 is kiesik akkor minek tuningolni? Vagy csináld normálisan vagy sehogy, mert ha lesz valami baja a lapnak akkor meg az lesz szidva hogy milyen szar, holott Z-n kívül egyiket se tuningra tervezték

Xbox One: bandymnc

(#33293) Melorin válasza kicsipapucs (#33284) üzenetére


Melorin
addikt

Nem értem, hogy miért nem jók a VID értékek. Bármelyik programmal mérem, ugyan azt kapom.
Nem szeretnék egyszerre 4-5 monitorozó programot futtatni ha nem muszáj.
Én azt vettem észre, hogy mindegyik helyesen mutatja mind a hőfokokat mind pedig a feszültség értékeket. :F

(#33294) NFree válasza bandi0000 (#33292) üzenetére


NFree
addikt

+1. Annyit viszont megjegyeznék , és sokáig használtam g3258 at 4,5ghz en . és igen is a gyári órajelhez képest sokat segített rajta az órajel emelés, a kis 770 em bőven kiszolgálta mindenhol. (játékban) bencre kevés volt oda 6-8 hengeres kell. ;)

vga

(#33295) bandi0000 válasza NFree (#33294) üzenetére


bandi0000
nagyúr

az igaz, hogy játéka válogatja, de ott ahol pl egy 970-el vagy 280X-el 4 magos intel húzva is 90+%-on pörög oda azért kevés, nyilván ezek multik, meg nem sok ilyen játék van, de azt a procit csak azért tették húzhatóvá mert jubileumi, de biztos valahol lehet érezni

Xbox One: bandymnc

(#33296) kicsipapucs válasza Melorin (#33293) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem kell ötöt használni, nem mondott senki ilyet! :)
Az összes program, amelyik a screenshot-odon szerepel, a VID-et mutatja, nem hibás egyik program sem, csak ez egy szimpla szoftveres érték. Hogy egyszerűen fogalmazzak, ezt adja ki az alaplap "utasításba" a feszültségszabályzó áramkörnek, hogy "na gyerekek, ezt kéne megpróbálni előállítani, oké?", magyarán ez a terv feszültség.
A vcore-t a hwinfoban fogod egyedül megtalálni, ha lejjebb görgetsz a listában, illetve még a CPU-Z mutatja, de ez utóbbi sokszor összekavarodik és XOC módban mutat feszt, simában meg VID-et, pedig fordítva kéne neki.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33297) balika55


balika55
csendes tag

(#33298) Alpi. válasza kicsipapucs (#33296) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja ! Hwinfo szepen mutatja az osszes fontosabb feszt csak lejjebb kell gorgetni, esetleg ki kell loni azokat a dolgokat, amik nem erdekelnek. Ugy egy kepen lesz minden, ami fontos.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#33299) laychi válasza balika55 (#33278) üzenetére


laychi
veterán

Ha van a ramodnak xmp profilja,akkor azt állítsd be.
Tesztelj az összefoglalóban lévő progik valamelyikével és próbáld csökkenteni a core voltage feszültséget, ameddig stabil marad

CPU/ring/GT voltage mode-ot vagy adaptív,vagy override módba lődd be.
Adaptívnál az órajellel együtt változik a feszültség,override-nál fix a feszültség.
Adaptívnál arra figyelj,hogy némelyik procinál a beállított feszültséghez képest elég sokat rádob a lap avx, avx 2 terhelésnél(ibt,linx,prime95)

(#33300) kicsipapucs válasza laychi (#33299) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez a "fix a feszültség" kijelentés nem teljesen igaz.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.