Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) #Morcosmedve válasza Ciccuka (#33600) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De a kupakot visszateszi, csak nem ragasztja, úgy már nem. :) De szerintem sok értelme nincs, csak 4,6-4,7GHz feletti IBT és társainak a tesztelésére.

© asszongya'hogy

(#33602) F e Z o válasza Ciccuka (#33600) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem hallottam még ilyen problémáról, pedig páran már csináltak delidet. Kupak leszedése után, pasztázás, s ezután visszateszik a kupakot, kivéve egy-két vizesblokknál, ahova nem kell visszatenni.

H2O über alles!

(#33603) Ciccuka válasza F e Z o (#33602) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mi értelme visszarakni, ha egyszer le lett szedve? Jó pár évekkel korábban aki kupaktalanított processzort, azt nem rakta vissza rá, amikor felkerült a hűtő.

A megskalpolt processzor

CPU-kupaktalanító tűnt fel a Kickstarteren

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33604) Laraxior válasza Ciccuka (#33603) üzenetére


Laraxior
titán

2010-ben... :DD 16 MHz-et hozott pluszba...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33605) #Morcosmedve válasza Ciccuka (#33603) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pont ezért, mert lepattan, illetve semmi értelme, ha már közte szinte forrasztott a hőátadás CLU-val, sőt, jobban elosztja a kupak a hőt.

(#33604) Laraxior: Az a másik :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33606) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Ha procit skalpol (Delidel) valaki akkor amikor sikerült a delid akkor a nyákon vagy rajta hagyja a régi ragasztót amivel az IHS oda volt ragasztva és úgy teszi vissza a kupakót persze miután kicserélte a ratyi intel pasztát clu-ra.Igy akkor pár miniméter ragasztó marad a kupak alatt ami pont meg akadájozza a le sarkazást.

De ha le is szedi a régi ragasztót a nyákról valaki akkor vissza kell ragasztani az IHS-t mert ha nem akkor fel fekszik a kupak a CPU Die-ra és akkor van a lesarkazás mert a kupak el billen,amolyan libikoka hatás jön létre,A vissza ragasztás amolyan támasz a kupaknak és persze csökken a veszély hogy le sarkazód.Szoval vissza kell ragasztani a kupakot delid után.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#33607) Kaci84 válasza MK VII (#33599) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem köszi a választ.

Viszont ennek fenyében új i7 4770 OEM 62ért van.
i5 4690K BOX használtan 52 meg a Z lap felár meg a kupakolás.

Akkor az i7 felé billen?

[ Szerkesztve ]

(#33608) Trailblazer válasza Kaci84 (#33607) üzenetére


Trailblazer
addikt

Látom, témánál vagyunk. :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33609) Kaci84 válasza Trailblazer (#33608) üzenetére


Kaci84
őstag

Akkor most lebuktam...
Ja muszáj sajnos mert eddig erről nem nagyon tudtam :B

[ Szerkesztve ]

(#33610) Kaci84


Kaci84
őstag

A gyári K procik alapjáraton is melegek ha meg vannak húzva?

(#33611) Melorin válasza Kaci84 (#33610) üzenetére


Melorin
addikt

Mi az, hogy alapjárat és meghúzva?
A K procik nem melegedősebbek mint a simák. A K procikat azért delidelik mert húzni is szeretnék őket. Magas órajelen + Vcore-on már sokat számíthat ha nem a gyári paszta van a kupak alatt.

(#33612) MK VII válasza Kaci84 (#33607) üzenetére


MK VII
veterán

El kell döntened, hogy akarsz foglalkozni asz OC-val vagy sem.. Ha nem akkor én egy 4790-et vennék a 4770 helyett. Ha OC-znál akkor mehet a 4690K viszont ott egy Z-s lap ugye még kelleni fog a jobbikból illetve egy komolyabb hűtő is.

Én személy szerint, ha unatkozok, szeretem OC-zni a gépem. Részemről a 4690K-ra esne a választás. Ha esetleg komolyabban játszanál online játékokkal akkor az i7-et javaslom.
Nálam az online játékok kiesnek szóval számomra nem szükséges az i7.

(#33610) Kaci84
Minden haswell i-s proci forrófejű.. Még az i3-ak is szépen tudnak melegedni, ha terhelve vannak. K-s procit ami tuningolva lesz annál pedig szinte elmaradhatatlan dolog a delid.

[ Szerkesztve ]

(#33613) #Morcosmedve válasza MK VII (#33612) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azért ez így nem igaz, annak kell a delid, aki AVX2-es LinX-el tesztelget napokat, 4.6-4.7 felett, nagy feszültségen. Ellenben, aki kiteszteli ésszerűbb programokkal/használattal, oda felesleges, mert 60-65C lesz max, ha vesz rá egy valamire való hűtőt.

© asszongya'hogy

(#33614) Laraxior


Laraxior
titán

Az enyém sincsen delidelve. 1.32V-on megy 4.5GHz-en. LinX-et sosem futtattam. Se semmilyen tesztprogramot. Játékok mennek szépen oszt kész. Feszültséggel mentem lejjebb, de ott már kék halálozik, úgyhogy maradt az 1.32V
Néha egy-egy mag eléri játék alatt a 80°C-t, de átlagban el van olyan 70 körül.
Felesleges kínozni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33615) #Morcosmedve válasza Laraxior (#33614) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, főleg, hogy az egy nagyon rossz proci. 4,5-höz 1,32V rengeteg.

(#33616) Laraxior: Elégnek elég, lehűtve le van, de még ennél a szélsőséges értékpárnál is hűthető, azaz nem mondanám delid szükségnek. Nyilván a szivárgások, stb-ktől függ, plusz azonos feszen a nagyobb órajel több hőt termel.

(#33617) MK VII: Kb. igen! :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33616) Laraxior válasza #Morcosmedve (#33615) üzenetére


Laraxior
titán

De nem is melegszik annyira ennyi feszültséggel. Volt alacsony VID-es processzorom, tudott óriási órajeleket alacsony feszültséggel, de úgy termelte a hőt, mint atom.
Nekem megfelel ez a 4,5GHz. Feszültség is tökmindegy, a lényeg, hogy le legyen hűtve. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33617) MK VII válasza #Morcosmedve (#33613) üzenetére


MK VII
veterán

Igazad van.
Azért is tettem oda az elmaradhatatlan elé a "szinte" szót.
De valóban.. Csak játékoknál azért tartható egy normális hőfok jó hűtővel.

(#33618) lanw


lanw
aktív tag

Sajnos az én példányom (4670K)olyan feszültséget kér,hogy a hajam égnek áll. Szóval, 1.37V 4.4Ghz-n. Alatta kékhalál.Víz van rajta,és így 100% terhelés mellett,persze nem linx meg anyám kínja mellett(játékok alatt) kényelmes 65 fok. 4.5Ghz körül már sanszos az 1.45,de az meg is öli. :((

Viszont,nem tudom,hogy ebben a topikban,de egy kolléga javasolt egy alufóliás megoldást ami esetleg a kupakot lejjebb nyomná,és talán jobb lenne a hővezetés. Kupaktalanítani nem szeretnék. Ez tévhit,vagy próbát esetleg megér?

#33619 Mennyi idő alatt várható a degradálás?

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#33619) #Morcosmedve válasza lanw (#33618) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem Haswell-nél már az 1,3V is necces.

(#33621) lanw: Vízzel is nagyon max 1,35V de azt se ilyen órajelért (nem való ezeknek a prociknak), hanem 4,8GHz-ért pl. és oda már én is elgondolkodnék rajta, hogy megérné kupaktalanítani, főleg, hogy a paszta vízhűtés alatt is limitál, sőt, jobbat mondok, olcsóbb egy delidbe belemenni egy ~15-25k-s hűtővel és az eredmény is jobb, mint egy 100k-s vizet építeni CPU-ra.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33620) Grózi válasza lanw (#33618) üzenetére


Grózi
veterán

Azon a feszen én se járatnám hosszútávon a helyedben!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33621) lanw válasza #Morcosmedve (#33619) üzenetére


lanw
aktív tag

Vízzel is?

#33622 - oké,akkor lejjebb viszem az órajelet.. :(

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#33622) MK VII válasza lanw (#33621) üzenetére


MK VII
veterán

Nem a hő miatt.. 1,3V felett nem ajánlatos hosszútávon használni a Haswelleket.. Nem tesz neki jót.

(#33623) Laraxior válasza lanw (#33618) üzenetére


Laraxior
titán

1,37V-on nem igazán lesz probléma, csak ne maxos loadline calibrationnel kooperálj.

Érdekes, hogy az E8400től kezdve, az összes processzornak 1.4V-ot mond mindenki maximum...

(#33622) MK VII : 65°C-on mi baja lehet? Ez az egyik. A másik meg az első hozzászólásban 1.45V van megadva... amit mondjuk már sokallok, de a max 1.4V belefér megfelelő hűtés mellett.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33624) lanw válasza Laraxior (#33623) üzenetére


lanw
aktív tag

Ezt a bios-ban gondolom lehet szabályozni,hogy csak full krafton kapja meg ezt a feszt,de félő,hogy akkor nem indul be.

#33619 Szóval 4.2 Ghz, 1.3 alatt?
#33625Laraxior Asus z87 maximus VI,és köszönöm akkor azért nem aggódom annyira. :R

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#33625) Laraxior válasza lanw (#33624) üzenetére


Laraxior
titán

Járathatod úgy is, hogy kikapcsolod az energiatakarékossági funkciókat, úgy állandó lesz a feszültség és az órajeled is. Amennyit beállítasz annyi lesz, max terhelés alatt esik be valamennyit, de ez az alaplapod függvénye, hogy milyen jó a tápellátása. Ha hoki az alaplap, akkor attól is lehet instabil, magasabb feszültségen. Esetleg érdemes azt is megtapogatni terhelés alatt.
Beállíthatod az összes Intel-féle energy saver ficsőrt. Úgy visszaveszi az órajelet és a feszültséget is. A legtöbben így használják, hiszen böngészés, vagy filmnézéshez felesleges a 4GHz+

Mellesleg megfordult a kezemben pár processzor a Q6600-tól felfelé szinte mindegy platform, adtam is nekik bőven, de egyről nem jött panasz, hogy degradálódott volna.
A ramok halnak meg a legkönnyebben. Ott ha alacsony időzítésre veszed, nagy fesszel, akár 1-2 napon belül degradálódik, de a processzor nem ilyen érzékeny.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33626) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Ez a táblázat helytálló?
Valahol találtam...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#33627) #Morcosmedve válasza Laraxior (#33623) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1,45V air max, bench alá (úgy se fut le, mert throttlingol vagy eleve kifagy).

1,4V-ot ad meg max, na ugye. Miért ad annyit, mert -0,05-0,1V-al alá kell lőni, de mint írtam nem mindegy milyen áron/eredményért kell ennyi feszt belepumpálni.

(#33626) SSJPeter: Mit, mihez, mire? Szerintem gen 4-ig jó és a hőmérsékletek is. Skyake-nál a fesz mehet 1,35V 24/7-re, valszeg erről van szó a képen és így már korrekt.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33628) Laraxior


Laraxior
titán

Decemberben vettem a CPUmat. Azóta 4.5GHz-en jár 1.328V-on (BIOSban ennyit állítottam, sima standard loadline mellett, terhelés alatt is ennyi)
Köszöni jól van. Se delid, se semmi extra nincsen rajta. Mondtam hogy játékok alatt látom, hogy 1-1 mag néha belekóstol a 80°C-ba, de átlag elvan 70 alatt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33629) lanw válasza Laraxior (#33628) üzenetére


lanw
aktív tag

Ez elég korrektnek tűnik!

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#33630) MK VII válasza Laraxior (#33625) üzenetére


MK VII
veterán

Halt itt már meg haswell proci, ha jól emlékszem 4790K 1,3V fölötti 24/7-es használattól.. Most pontosan nem tudom kié volt.
Jobb a békesség..

(#33631) Laraxior válasza lanw (#33629) üzenetére


Laraxior
titán

Jamm, most írták, hogy a fos a CPUm, mert a legtöbb 1.22-1.25V körül tudja a 4.5GHz-et.
Ez 1.328V-on.
Megnéztem a 4.6GHz-et is, de még 1.39V-on sem volt stabil, úgyhogy hagytam azt a 'csába.
ezért lett a 4.5GHz. De mint kiderült ez is elég, hiszen a VGA 100%-on jár a játékok alatt, tehát minden optimális.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33632) #Morcosmedve válasza MK VII (#33630) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, nem egy éven belül fogja beadni magát. Illetve eleinte csak bekér majd mindig kis fesz. lépcsőket.

(#33631) Laraxior: Még határeset, szíved rajta, de ilyen erővel 1,25V körül menne 4,4-en és elég lenne még VGA alá, szerintem 4,4-től az szokott lenni. Felbontás, hw. környezet függő is.

© asszongya'hogy

(#33633) Grózi válasza MK VII (#33630) üzenetére


Grózi
veterán

Több darab is,de volt olyan akinek bírta hosszútávon is.Mindenki maga dönti el,hogy kísérti-e a szerencsét,én részemről 1,3 fölé nem mennék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33634) SSJPeter válasza #Morcosmedve (#33627) üzenetére


SSJPeter
őstag

Igen, bocs azt elfelejtettem odaírni, hogy ezt 24/7-es beállításokra találtam.

Azt megkérdezhetem, hogy van annak bármilyen jelentősége, hogy a BCLK frekvencia 100 vagy 100.2?
Ha a lapomban beállítom az XMP profilt automatikusra, akkor mindig pont 100-on van BCLK, a CPU frekvenciája 3999.1mhz de a ramjaim csak 1860-on mennek.

Viszont van olyan beállítás is, ahol 100.2 lesz a BCLK, ilyenkor 4006mhz-n megy a proci és a ramjaim is 1866mhz-n mennek.

Maradhat így?
Kicsit jobban néz ki.

Let’s go Brandon!

(#33635) #Morcosmedve válasza SSJPeter (#33634) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

OK, azért kitalálható volt, csak na :D

Állítsad be manuálisan a ramjaid XMP értékeit (MHz-ben és CL-ben is, illetve a feszültséget is) és a BCLK-t 100-ra, befixálva minden szorzót mellettük (CPU, Cache, arányosítók), CPU Spread Spectrum -> Disable.

© asszongya'hogy

(#33636) juve600


juve600
nagyúr

üdv
konfigom az adatlapomon

kérdés:
ramokat mekkora Mhz-en használjam,jelenleg 1600-on mennek

:R

(#33637) Laraxior válasza juve600 (#33636) üzenetére


Laraxior
titán

Ha 2400-as akkor 2400-on. Idozites maradhat auton, feszultseg legyen a ram altal megadott.

Az enyem a legolcsobb legratyibb ram. 1600-as Kingston. 2133-on szaladnak. Kb ez a vege, mert a 2400-at nem bírják.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33638) juve600 válasza Laraxior (#33637) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

azt néztem hogy van XMP profil,az is jó ? az alapból arra állitja

(#33639) Laraxior válasza juve600 (#33638) üzenetére


Laraxior
titán

XMP-től én tartok egy kicsit, még az 1366-os időszakból.
Errol majd a tobbiek mondanak valamit :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33640) Grózi válasza juve600 (#33638) üzenetére


Grózi
veterán

Persze,azon 2400-n fog szaladni-az a gyári profil,ha nem akarod állítgatni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33641) #Morcosmedve válasza juve600 (#33638) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

XMP jó.

© asszongya'hogy

(#33642) juve600


juve600
nagyúr

köszönöm

amúgy gyakorlati haszna van a dolognak ?

(#33643) SSJPeter válasza #Morcosmedve (#33635) üzenetére


SSJPeter
őstag

Köszi, beállítottam.
Most a CPU Z szerint tartja a 100mhz-t.
Gondolom az mutatja a valós értéket és nem az ASUS monitorozó...

Let’s go Brandon!

(#33644) juve600 válasza SSJPeter (#33643) üzenetére


juve600
nagyúr

vazze nálad egy hetes meló lehet egy gép ujratelepités ( ikonok száma)

(#33645) #Morcosmedve válasza SSJPeter (#33643) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezt használd és Very High-on.

Nincs mit.
Szerintem most már jónak kell lennie, ennyi eltérés belefér. Elvileg mind a kettő jól mér, csak az Asus ritkábban mintavételezhet.

(#33644) juve600: Biztos van, amit nem tenne vissza és ami nem a Windows meghajtóján van. Minden esetre nem rövid, de az SSD sokat segít. Ennek ellenére a Win gyűlöli a sok desktop ikont.

(#33646) sephi: Ha van türelme lehet tud faragni.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33646) F e Z o válasza SSJPeter (#33643) üzenetére


F e Z o
veterán

A CPU feszből is faraghatsz szerintem.

H2O über alles!

(#33647) Melorin válasza F e Z o (#33646) üzenetére


Melorin
addikt

Az 1.1V-ból? Nem hiszem, hogy sokat lehetne. Ő amúgy is azt mondta, mielőtt vette volna, hogy azért nem vesz K-s i7-et mert nem akar pepecselni vele. :D

(#33648) Grózi válasza SSJPeter (#33643) üzenetére


Grózi
veterán

És hőfok figyelésre se az asus progit használd,mert kupakhőt mutat nem maghőt.Konkrétan nekem anno a Pro Gamer 43 fokot mutatott a cpu-ra,mikor a HwInfo és a CoreTemp 80 fokot.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33649) SSJPeter válasza #Morcosmedve (#33645) üzenetére


SSJPeter
őstag

Köszi, majd letöltöm az új IBT-t is, most csak azért indítottam el, hogy legyen valami terhelés egyáltalán.
Mondjuk tesztelgetni nekem fölösleges, mert auto-n hagytam a feszt amúgy is, és eddig semmi gond nem vele.

(#33647) Melorin:
Igen, ez így igaz, nem akarok pepecselni. :D
Nem hinném, hogy állítgatni akarom, sőt eddig úgy hittem, hogy ez az 1.1V már így is elég alacsony.

(#33644) juve600:
Jó 2 éves Windows, felgyűltek az ikonok, majd ha lesz időm törölgetek, de nem tudom mi az összefüggés a sok ikon és a gép újratelepítés között...

(#33648) Grózi:
Igen, ezt tudom, hogy nem jó.
Én is CoreTempet szoktam használni erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#33650) #Morcosmedve válasza SSJPeter (#33649) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Rendben. :)

Az az összefüggés, hogy sok mindent kell feltelepítsél.

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.