Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) xatos3 válasza #Morcosmedve (#33700) üzenetére


xatos3
senior tag

na szóval hogy is kell megakadályozni hogy ne thermal throttlingoljon a 4690k @4400 1,227 volton? :D :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#33702) #Morcosmedve válasza xatos3 (#33701) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azt elflejted, hogy az AMD-n 65 vagy 70C a max hőfok, de rég járt nálam ilyen.

Nálad 90C. Nyilván, nem kell elérni.

Ha fix fesz és terhelés alatt is ennyit kap (LCC Bandwidth!), akkor ennyit tudsz hűteni. 80fok soknak tűnik ennyi fessszel, ilyen órajelen. Fixáld be az értékeket, picit lefele is mehetsz.

Utazok, de összefoglalóban van elég sok segítség! :) Legközelebb ments le a beállításokat PrtScr-el.
HA kell, M6F BIOS-t tudok majd feltenni, hogy azon miket lőttem be.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33703) Laraxior válasza xatos3 (#33701) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem nem throttingol. Ne szintetikust nézzél, illetve ne ilyen durván terhelőst,. mert ott normális a 80°C, ami játékokban az életbe nem éri el a 70°C-t sem.
AIDA gyorsítótár mérést nézz, azt rammal együtt nézi, de mégse terheli annyira a CPU-t, vagy 3dMark Physics tesztet.
Az enyém 1.32V-on megy, szintetikust rá se engedek, mert a 90°C garantált, talán egyszer néztem meg... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33704) Balathruin válasza xatos3 (#33701) üzenetére


Balathruin
veterán

Először nézd meg HWInfoval hogy ténylegesen visszavesz-e. Nálam gond nélkül megy a 4,6GHz 1,26V.

(#33705) xatos3 válasza Laraxior (#33703) üzenetére


xatos3
senior tag

már win boot közben is észreveszem hogy nehézkesen tölti be a programokat amik a renszerrel együtt indulnak egyértelmű hogy van valami gebasz ha húzom, meg nemtom hogy offsettel állítsam át, vagy a dinamikus fesszel?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#33706) Laraxior válasza xatos3 (#33705) üzenetére


Laraxior
titán

Az a b*zi offset nekem úgy túl feszeli mint az állat.

1.1V az alap, +0.2-t toltam rá, oszt istennek nem akar 1.34V alá menni, úgyhogy én a következő restartnál meg is szüntetem :K Gigabyte alaplap.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33707) #Morcosmedve válasza xatos3 (#33705) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mikori es milyen Win? Fix fesszel probalkozz LLC6-al aztan ha terhelesre nem lefele droppol jo, ha igen, emeld, amig jo nem lesz.

Jokat javasoltak a tobbiek is. Esetleg egy BIOS update, habar lehet az XMP nem mukodik a legujabb-al, de kezzel beloheto, olvass utana a lapnak.

© asszongya'hogy

(#33708) xatos3 válasza Laraxior (#33706) üzenetére


xatos3
senior tag

nekem helyén tartja nagyon beton lett az asus fesz kontrolja
de most azon agyalok hogy neki se kezdek hanem beviszem melóhelyre a gépet mert ott van egy nagyon speciális szilikon zsír ami átlátszó de sokkal nagyobb a hővezető képessége mint a cpu pasztáknak

meg nem mondom fejből mi a neve, de ha 100 gépbe az van és beton stabilak meg nem száradnak ki akkor jó kell legyen :DDD

(#33707) hpeter10
pár hónapos win 10 szülianpi frissítéssel

eddig soha se droppolt semerre se csak ha az órajelet csökkentette akkor ment vele együtt le (terhelés megszünése)

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#33709) Baggio04 válasza Baggio04 (#33530) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Voltam itt a múlt héten azzal a problémával, hogy melegedett nagyon az i3 aida stressz alatt
[link]. Ma voltam az illetőnél és két játékkal egy darabig eljátszogattam, közben háttérben ment a monitorozó progi. Szóval játék alatt nem ment 55 fok fölé a proci (igaz a grafkártya miatt nem is volt 100%-ban kihasználva - r7 260x). Tehát játék alatt okés volt az egész. Csak gyanús kicsit ez a nagy hőmérséklet különbség játék és stressz teszt között...
üdv

Baggio

(#33710) Beeerka válasza Baggio04 (#33709) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Nálam egy i3 4160 gyári hűtővel, rendesen szellőző házban, stress teszt alatt majdnem belenyalt a 100 fokba.
Szar a paszta a kupak alatt, ennyi. (i7 4770 meg stress alatt 60-65 fok.)

(#33711) Baggio04 válasza Beeerka (#33710) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Nálam meg az i5 4460 az 50 fokot karistolja (néha picit felülről is - de crysis közben még sosem volt 50 felett) egy olcsó tatsumi hűtővel...

Baggio

(#33712) juve600


juve600
nagyúr

felraktam 2400-ra a ramokat, XMP profil
első induláskor dobott egy kékhalált a win 10
vissza 1600-ra
semmi gond

(#33713) Laraxior válasza juve600 (#33712) üzenetére


Laraxior
titán

Én mondtam ,hogy inkább a manual, mint az XMP :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33714) NFree válasza Laraxior (#33706) üzenetére


NFree
addikt

Be lehet állítani csak türelem és tesztelés kérdése , nyugi szánj rá egy kis időt. Nem az off set feszeli túl hanem az intel marhasága , avx ,fma utasításkészlettel van dolga a procinak kap + 0.01-0.1v feszt beálítástól fügetlen , ez procinként változik 4770K-m nál kerek 0.1v ot dobott rá. előző procinál semmit . jelenlegi procimnál meg 0.015v környékén kap +ba a beállítotthoz képest . én meg vagyok vele elégedve . ;)

(#33712) juve600
2400 on már valszinű kell neki egy kis fesz is . feszt hozzá lőtted ? nem minden lap álítja be a feszt . s ha marad 1.5v on akkor persze , hogy dob egy hátast .
Az xmp vel semmi gond .

[ Szerkesztve ]

vga

(#33715) juve600 válasza Laraxior (#33713) üzenetére


juve600
nagyúr

nics rá idöm kitesztelgetni

(#33716) Laraxior válasza juve600 (#33715) üzenetére


Laraxior
titán

1,65V-os ramok.... Ennyin is mennek?
Auto beallitas nem jo? Ugyse dob olyan sokat a ram a rendszeren, csak a mennyisege, a minosege kevésbé.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33717) Laraxior


Laraxior
titán

Azon gondolkodom, hogyha delidelve van egy cpu, akkor miert nem eleg csak egy keret a cpu magja kore ami nem engedi felrecsuszni a cpu hűtőt.
GPUn is ugyanigy van megoldva, kupak nelkul. Jobb is a hoelvezetes.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33718) juve600 válasza Laraxior (#33716) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor marad 1600-on

(#33719) TeeBee73 válasza Laraxior (#33717) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mert akkor bezárhatnának a kupakgyárak. ;] :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#33720) Laraxior válasza juve600 (#33718) üzenetére


Laraxior
titán

En is felhuztam 2133-ra a ramjaimat, amik 1600osak. De az idozitest auton hagytam. Cl10 helyett bedobta cl11-be de a feszultseget hagyta 1,5V-on. Nem mintha sok értelme lenne :DDD A 16GB a lenyeg, az idozites semmi.

(#33719) TeeBee73: de utolagosan is meg lehetne csinalni, hogy ne kelljen a kupakot visszatenni. Pont a helyere ragasztani, hogy el se mozduljon. GPUnal most tapasztaltam, hogy amikor huzom meg a csavart, csuszkal a paszta miatt, de a magnak semmi baja nem lesz a körülötte lévő keret miatt.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33724) Laraxior


Laraxior
titán

Nem olyan rossz értékek ezek a legolcsóbb ramoktól..

NB frequency 4000-en megy, csak azt is visszaveszi a CPU órajellel együtt.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33729) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Srácok a fiamnak vettem egy gtx 770-es kártyát és a jelenlegi x4 760K-s gépe gyenge hozzá.

Azon gondolkodtam, hogy veszek neki egy i5-ös / non K / procit, persze alaplappal és rammal.

Elég lesz hozzá az i5? Játékra kellene , Wow, GTA V stb.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#33730) laychi válasza fauv (#33729) üzenetére


laychi
veterán

bőven
980Ti-t is kihajtja az i5(meg az újabb gen-t.)
de azért ne a legolcsóbb,legkisebb órajelű legyen,meg ne "S" vagy "T" végződésű

(#33731) fauv válasza laychi (#33730) üzenetére


fauv
őstag

köszi, de írj konkrét példát melyiktől ajánlott már

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#33732) laychi válasza fauv (#33731) üzenetére


laychi
veterán

mivel a gta 5 eléggé prociigényes, így a 4690-et ajánlanám leginkább.
persze az sem mindegy menyit szánsz rá

esetleg nektek megérné egy skylake inkább,újabb,erősebb,időtállóbb valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#33733) Melorin válasza laychi (#33732) üzenetére


Melorin
addikt

[link]
Lényegében szinte a legalapabb jelenleg kapható i5 is több mint elég.
A wow-hoz is intelt ajánlanék. Volt AMD X4 740 procim és kevés volt hozzá, pedig a VGA-m sem volt erős (HD 7790) Ahogy bele tettem az i5-3470 procit, szárnyra kapott a játék.

(#33734) fauv válasza Melorin (#33733) üzenetére


fauv
őstag

köszi Urak ! :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#33742) Melorin


Melorin
addikt

4690K IGP-nél normális, hogy nem tudok 512MB-nál többet adni a rendszermemóriából?

(#33743) Laraxior válasza Melorin (#33742) üzenetére


Laraxior
titán

4770K-nál is ugyanennyi :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#33744) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Igazából egy fél-OFF kérdéssel fordulnék hozzátok, de procihoz is kapcsolódik.

Szóval: Egy i5-4460 szerintetek ki tud hajtani egy GTX1060-as kártyát?

Előre is köszöntem! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#33745) Venyera7 válasza HoaryFox (#33744) üzenetére


Venyera7
senior tag

Persze :K

(#33746) HoaryFox válasza HoaryFox (#33744) üzenetére


HoaryFox
őstag

Valahogy sejtettem én is, de azért megerősítésképp inkább megkérdeztem :D

Ja és természetesen köszi! :C

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#33747) MK VII válasza HoaryFox (#33746) üzenetére


MK VII
veterán

Azért egy kemény online puffogtatós meccsen gondba lesz az biztos szóval a kihajtja persze, de nem minden esetben.

(#33748) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Egy kérdésem lenne.

Van egy i7 4790es procim.
Van értelme átkupakolni?

(#33749) #Morcosmedve válasza robyg (#33748) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha nem k-s (és ha k-s se feltétlenül, extrém), akkor nincs értelme kupaktalanítani, pontosabban CLU-ra cserélni a hővezetőt a szilícium és a kupak közt.

© asszongya'hogy

(#33750) MK VII válasza robyg (#33748) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem inkább alacsonyabb feszültséggel teszteld ki. Kb felesleges a non-K procikat kupakolni.
Alacsonyabb feszt kell neki adni és egy normális hűtőt rátenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.