Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) misfine válasza F e Z o (#33050) üzenetére

Úgy lesz, csak olvasnom kell jó pár tutorialt, mert ahogy elnézem a Haswell overclockba van egy kis különbség az elődjeihez képest :Y

never say never

(#33052) MK VII válasza misfine (#33051) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. A különbség annyi, hogy sokkal egyszerűbb a tuning mint a régi prociknál.
3 értéket kell állíts...
VCore, VCCIN, VRing... Ezek beállítása már elég a Haswell tuninghoz..

Egyébként meg az összefoglalóban nagyon sok minden le van írva.. Gyakorlatilag minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#33053) misfine válasza MK VII (#33052) üzenetére

Néhány kérdésem lenne még. Beállítottam a következőket, s jelenleg így állok:
-Vring - 1,05 V
-vcore - + 0.001 V offset (ez a legalacsonyabb megadható nekem)
-VCCIN - 1,8 V
-LLC - level 5 (lvl 1-9-ig van)
-XMP beállítva, 1600mhz, 1.5V
-sync all core és a freq x40
Analog i/o - offset +0.001
Digia szint ugy
System agent v - offset +0.001

Azt hiszem kb ennyit állítottam. A kérdés pedig, hogy itt nem-e kell állítani TDP limitet, s persze a power savingeknél valamit kikapcsolni ? :)

[ Szerkesztve ]

never say never

(#33054) MK VII válasza misfine (#33053) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem pentiumom van. A 4690 BIOS beállításokat, értékeket nem tudom. Amit biztosan tudok, hogy felesleges ennyire bonyolítani a tuningot mint ahogy nekikezdtél. Feltolod fix 1,3V-ra a Vcore-t aztán megkeresed azt a frekvenciát amit még visz azon a feszültségen. Utána Vccin és Vringgel finomítasz rajta.

Ha megtaláltad a max értékeket akkor nekiállsz offset-tel belőni. Csinálsz fix és offsetes profilt a BIOS-ba aztán, ha tartós kakaó kell akkor a fix feszes profilt használod, ha csak netezgetsz meg filmezel akkor offsetes profillal nyomod...
Szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33055) kicsipapucs válasza misfine (#33053) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Magam sem csináltam volna másképp kezdésnek.
Ezzel a beállítással az alapfeszen legmagasabb stabil órajelet tudod megtalálni, az is a cél?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33056) F e Z o válasza MK VII (#33054) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem lesz sok az 1,3V elsőre? Ha szar a paszta a mag és a kupak között, Linx alatt rendesen elszállhatnak a hőfokok.

H2O über alles!

(#33057) KYZRR válasza MK VII (#33048) üzenetére


KYZRR
őstag

Köszönöm nektek, akkor még megpróbálok faragni a feszültségeken. :R

You can only die once, make sure it is worth it...

(#33058) MK VII válasza F e Z o (#33056) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem elsőre a max feszhez meg kéne találni azt a mhz-et aminél még hűthetőek a hőfokok aztán lehet lejjebb menni.
Úgyis észreveszi, hogy mennyire bírja a feszültséget.. Ha meg sok lenne lejjebb kell menni természetesen.
Nem úgy értettem, hogy akkor márpedig az 1,3V-on kell nyüstölni.
Fesszel fentről megyünk lefele.. Szerintem.

A másik, hogy belő egy 4,5ghz-et mondjuk aztán ahhoz emeli a feszt.. Bár az én véleményem, hogy úgy lassabban lehet beállítani a megfelelő értékeket.

(#33059) F e Z o válasza MK VII (#33058) üzenetére


F e Z o
veterán

Mondjuk én először vid-en nézem meg mit megy, aztán stock alulfesz. Persze nem vagyunk egyformák. :)

H2O über alles!

(#33060) laychi válasza misfine (#33049) üzenetére


laychi
veterán

Jó döntést hoztál,én a 4790K-ról is visszaváltottam 4690K-ra,nem ért annyival többet számomra. Spóroltam vele 30k-t.

(#33061) misfine válasza MK VII (#33054) üzenetére

Ezt sosem fogom felnyomni 1.3-ra, inkább kevesebb freq-en használom. 1.150 körül mozog most +0.001 offset-el 4.0GHZ-en, és így is üti a 78 fokot. Pedig MX-4 pasztát használok, és dupla ventis Matterhorn Pure-al hűtöm. :R Nagyon ramaty chip-et fogtam ki hőfok szempontjából, aztán még lehet, hogy feszek szempontjából jó, és a 4.5 GHZ-et elérem kevéssel is.

@kicsipapucs - 4.5 GHZ a cél, nem akarok feljebb menni egyáltalán. A kérdésem, hogy itt nem kell PLL-t kapcsolni vagy hasonló, ahhoz hogy 4.5 GHZ-et elérjem? Vagy elég ha csak a már most említett módon megtalálom a legkiseb vcore offsetet a 4.5 GHZ-hez, a többi marad a mostanin?

never say never

(#33062) MK VII válasza misfine (#33061) üzenetére


MK VII
veterán

Azt mondják a forróbb fejű példányok kisebb fesszel is beérik általában.
Lehet, hogy olyat fogtál ki. Viszont, ha igen akkor 4,5GHZ-hez nem fogod megúszni a delidet. :)

(#33063) misfine válasza MK VII (#33062) üzenetére

Egy dolgot amúgy még nem értek, mégpedig, hogy ha offset feszekkel dolgozom, speedsteps enable és c6 is, akkor miért nincs úgymond "idle" nálam és megy folyamatosan 4ghz-en?

szerk: sync all core van bekapcsolva, és nem turbo ^^ valszeg ezért

[ Szerkesztve ]

never say never

(#33064) MK VII válasza misfine (#33063) üzenetére


MK VII
veterán

Windowson belül az energiagazdálkodást tedd kiegyensúlyozottra. Én is offseteltem és nekem sem vette vissza az órajelet idle-ben.. Aztán átállitottam és azóta jó.

(#33065) misfine válasza MK VII (#33064) üzenetére

Egy utolsó kérdésem lenne, aztán remélem utána már csak az eredményekkel kell itt zaklatnom a usereket :D
Haswellnek (ennek a 4690K-nak) mennyi a max hőfok amin még jól vagyok? Persze tesztek alatt értem, mert tudom, hogy átlag használatnál nem lesz annyi.
(Linx-el tesztelek, 10 kört elsősorban, 4092 ram, és 23118 a problem size.)

Jelenleg 1.140-1.150-en viszi a 4.3 GHZ-et, stabilnak tűnik(offset +0,01), offset +0,001-en már a 4.3-nál kékhalál volt.(bár elég jónak tűnik, hogy a 4.2-t vitte 1,13-on.) Szóval bizakodó vagyok, hogy 4.5-höz a maximum ~1.22 elég lesz.

[ Szerkesztve ]

never say never

(#33066) MK VII válasza misfine (#33065) üzenetére


MK VII
veterán

Tesztelgetés alkalmával olyan 82 fok az ami még elfogadható.. Annál feljebb nagyon ne engedd..
Játékok alatt, tehát huzamosabb ideig max 70-72 körül kéne meghúzni a határt.
Aztán ,ha valakinek más a véleménye úgyis leírja. :)

[ Szerkesztve ]

(#33067) misfine

Nos a szituacio az, hogy folyamatos kekhalaloztam egeszen +0.030 vcore offseten is(4.2 stabilnak tunt +0.001en is), pedig meg a vringen is emeltem 1.050rol 1.060ra. Ezen a x43-an nem sikerult meg stabil beallitast talalnom, majd holnap folytatom. Esetleg lehet hogy mas erteken is kell emelnem es nem csak a vcore-n ? Barmi tipp h kekhalal mitol johet meg elo ha nem csak a keves vcore miatt? :F

[ Szerkesztve ]

never say never

(#33068) kicsipapucs válasza misfine (#33067) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Mennyi a cache freki? 4GHz?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33069) misfine válasza kicsipapucs (#33068) üzenetére

Azt nem allitottam kulon. Konkretan nem is tudtam h van olyan :'D Csak a cpu freqet allitgattam autorol eloszor 40re utana 42 es 43. Sync all core.

never say never

(#33070) kicsipapucs válasza misfine (#33069) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A vring fesz annak a feszültsége. Ha auton hagytad, valószínűleg azt is emelte a cpu frekivel együtt.
Szerintem azt az értéket zárold 40x szorzón, azaz 4GHz-en, 1,100V-os FIX feszültség mellett (ne offset-eld), így kellő teljesítményt is ad, de a tesztelés idejére ki is tudod zárni az instabil körből.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33071) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Eléggé sokszor ezt a hibát hozza elő bootolásnál.., amit tudni kell, ha lehuzom az SSD-t, és visszadugom, akkor minden rendben.., csak elindulásnál van ez a hiba, se kék halál, se semmi egyéb nem jön elő használat közben. Minden új a gépben. sata slotot váltottam, új áramkábelt tettem, stb stb. De valamiért semmi változás.., amikor bedobja ezt a hibát, még a BIOS-t sem tudom megnyitni! SSD állapota 100/100 , 23 nap üzemidővel. Pendriveról tettem fel a windowst, RUFUSal irtam ki. Örülnék neki ha megszűnne ez a hiba, tudnátok adni tanácsot ? Köszönöm szépen előre is!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#33072) kicsipapucs válasza newwave0507 (#33071) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Cseréld ki a Sata adatkábelt kezdésnek.

Szerk.: és a tápkábel?

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33073) newwave0507 válasza kicsipapucs (#33072) üzenetére


newwave0507
tag

Megcseréltem a HDD kábelével.., először jó volt, aztán most meg megint u.a. :/

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#33074) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok!

Nincs valami ötletetek hogy miért pörög allandoan a procim (i7 4790K) 4200-4300MHz körül már akkor is ha csak egy chrome meg van nyitva ? Eddig ezt nem csinalta meg volt nyitva a chrome es ilyen 900MHz körül volt ,mostanába észrevettem hogy egyre tőbbet van 4000 fölött akármilyen program játék stream video menjen is a gépen :F

(#33075) Trailblazer válasza Hardtech (#33074) üzenetére


Trailblazer
addikt

Windows energiagazdálkodás rendben van? Én erről győződnék meg először.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33076) AtHoS válasza Hardtech (#33074) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vagy esetleg nem volt mostanában VGA driver buhera? Lehet gond van a hardveres gyorsítással

read-only mode on the forum

(#33077) Hardtech


Hardtech
tag

Ez az hogy semmihez nem nyultam csak feltünöen sokkal többet tartózkodik a proci a 4000+ Mhz kategoriaban mint regebben viszont a felhasznalas ugyan az net film jatek nincs uj jatek se uj program semmi minden a regi

[ Szerkesztve ]

(#33078) krekk válasza Hardtech (#33077) üzenetére


krekk
tag

Ez nekem is volt 3500 alá nem akart menni, végül újrahúztam a windows-t az segített csak.

(#33079) #85552128 válasza Hardtech (#33077) üzenetére


#85552128
törölt tag

A windows energiaséma nem állítódott át ? Nekem mondjuk pont hasonló miatt van eleve van egy profil "normál" használatra ami csak 2.6 GHz-ig engedi, így is bőven elég, ha pedig teljesítmény kell pár kattintás vagy egy parancsikon és átvált a rendes profilra...

[ Szerkesztve ]

(#33080) mobal válasza Hardtech (#33077) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Futtass egy Hitman PRO-t.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#33081) GâLî válasza NFree (#5977) üzenetére


GâLî
tag

4790k Kicsit szerencsétlen helyzetbe kerültem a pengés kupaktalanítás során, volt egy légbuborék a kupak ragasztásában amitől egy picit megszaladt a penge a saroknál és elvitt magával 3 kondenzátort is. A pad-ek épen maradtak, a kondik viszont repedtek, a fémezés a végükről részben leszakadt:

A letört kondikat 680nF értékűnek mértem, viszont egyelőre egyik gyártónál sem találtam ilyet 0201 méretben. Stabilitásban jobban járhatok-e ha 1uF-os darabokat rendelek és forrasztok be? Amennyiben igen úgy érdemes lehet az összes kondenzátort nagyobb értékűre cserélni?

Jelen pillanatban kondik nélkül megy, de tuningolni így még nem mertem. Tervben van egy Der8auer OC frame beszerzése és a rendszer kupak nélküli összerakása.

[ Szerkesztve ]

Coo?!

(#33082) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Van egy i5 4690k-m,asus maximus7 ranger lapban,rajta egy Coolermaster seidon 120 V.2 kompakt víz.Asus oc.front panel van beépitve,és ezen keresztül oc ztam a procit,4,2 ill 4,4 re,.4,4 en mennyi lenne a normális hőfok ami elfogadható?75-78 fokot tudtam elérni a legjobb eredmény amit elértem.

privátra illik válaszolni

(#33083) kicsipapucs válasza nyulnyulu (#33082) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Mivel terhelve volt 78 fokos a processzor? Nem mindegy ám, hogy AIDA, vagy LinX alatt!

Jól értem, automatán, a rendszernek engedted, hogy felrakja a procit 4400-ra?

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33084) nyulnyulu válasza kicsipapucs (#33083) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

igen aida 100% terhelés mellett,és a panelen keresztül engedte.

[ Szerkesztve ]

privátra illik válaszolni

(#33085) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

kérdés most az,hogy keressek nagyobb hűtőt?Vagy ez még nem gáz hőfok.

privátra illik válaszolni

(#33086) F e Z o válasza nyulnyulu (#33084) üzenetére


F e Z o
veterán

Kevesebb fesszel nem megy 4,4-et az a proci? Ne aida64-nel tesztelj, hanem linx-szel, minimum 4096MB rammal, 10 körön keresztül.

H2O über alles!

(#33087) nyulnyulu válasza F e Z o (#33086) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Mint irtam én a feszhez nem nyultam,oc panelen keresztül ment.

privátra illik válaszolni

(#33088) kicsipapucs válasza nyulnyulu (#33084) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Aida alatt ez magas érték, alig mozgatja meg a procit, főleg, hogy nem FPU-t terhelsz. Ha arra rápróbálsz, tuti throttlingba fog menni.

Szerintem ez nem követendő út, térj le róla.
1,350V az nagyon magas, főleg 4400MHz-hez. Az előlap (illetve az azáltal vezérelt alaplap) úgy lövi be, hogy még a legfosabb valaha legyártott procik is tudják a 4400-at. Magyarán bőven túltolja a feszültséget.
Szerintem a BIOS-ban szépen kézzel konfiguráld be a gépet teljesen-rendesen, ennél kisebb fesszel menni fog a 4500MHz is, én úgy gondolom.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33089) nyulnyulu válasza kicsipapucs (#33088) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Köszönöm a választ,akkor egyenlőre még nem.eröltetem a 4,4 et,120 as radiátorral meg főleg nem.Majd megpróbálom biosbol,onnan még nem próbáltam,és még nem is csináltam,majd megkérek vki hozzáértőt,mutassa meg egyszer.

privátra illik válaszolni

(#33090) NFree válasza GâLî (#33081) üzenetére


NFree
addikt

Szia részvétem , beszélj cink elekkel keresd meg itt aprón , elvileg ha tudjátok a kondi értékét lehet vhonnan rendelni. Mi anno csak azért nem rendeltünk, mert nem tudtuk az értéket s nincs hozzá műszer amivel meg lehtett volna mérni a kondit. Biztos hogy repedt megnézted nagyítóval? . Nos azt mondom , használd akkor így a procit s ha nem találtok kondit rá akkor meg kell várnod míg valaki jobban elszúrja s hátha meg tudod venni tőlle a halott procit(nekem nem jött össze).
Viszont én eladtam annó így sérülten a procit , elég jó áron az új tulaj türelmes volt s szerzett egy döglött darabot s elvileg azóta is működik. :R
Nézesd meg elekkel lehet nem is sérültek a kondik s vissza lehet szépen rakni , csinált már itt csodákat a srác mikor 3 réteget pótolt a nyákon mert átvágták. ;)
Egyébként sajnos többi dologban nem tudok segíteni mire szabad cserélni vagy nem mert hülye vagyok az elektronikához.

[ Szerkesztve ]

vga

(#33091) GâLî válasza NFree (#33090) üzenetére


GâLî
tag

A kondik forrasztását el tudom intézni, gyanús hogy inkább pákát kellene használni mint hőlégfúvót.

Igen, töröttek, mikroszkóppal megnéztem, a kép is akkor készült. A padeken látszik hogy a kondenzátorok fémezése szakadt le és benne maradt a forrasztásban. (mondjuk inkább mint hogy a pad szakadt volna fel... :) ) A mérést épphogy végre tudtam hajtani a maradékon ami rajtamaradt. Felmerült bennem hogy a sérülés miatt kisebb értéket mértem, de mindhárom daram 680nFos értéket mutatott ami az értéksornak is megfelel.

A kérdés valójában csak az hogy választhatok-e nagyobb értéket? Illetve akkor az hogy melyik processzorokon vannak ilyen kondenzátorok?

Coo?!

(#33092) NFree válasza GâLî (#33091) üzenetére


NFree
addikt

Sztem ha nagyobb értéket választanál az összeset le kéne cserélni, sajnos az elektronkai részhez nem értek .
[ffodi] forumtársat kéne megkérdezni, ő sztem othon van a témában, de mostanába nem nagyon jár erre s nem merem mondani , hogy privátba zavarjuk . rendes srác nem harap csak elfoglalt. :B :R

Elvileg pont ugyanilyen döglött procit kell keresni , lehet a sima 4790 en már másak az értékek.

[ Szerkesztve ]

vga

(#33093) TeeJay


TeeJay
félisten

elképzelhető az hogy nyáron mikor melegebb a proci mert bent is 27-28fok van kékhalált csinál az előtte egész ősszel,télen tavasszal 23-24fokos szobában pörgő proci mert kevés neki a kitesztelt minimum feszültség?

1,16V-nál ment hónapokig a proci stabilan gond nélkül de mióta bejött a meleg már 2x volt kék képernyő aztán emelek megint picit a feszültségen és várom hogy stabil lesz-e

másik kérdés
4790K proci delidelve, alap feszültségen kb. meddig lehet húzni a turbó szorzót?
most mind a 4magra 44x szorzó van tehát 4,4GHz-en futnak de ha nem károsítja kicsit facsarnék még belőle ki valamennyit mert pont olyan procizabáló programot használok ahol ha 100% közel ér a terhelés elkezd elhasalni és ezt akarnám elkerülni
4,5GHz-ig turbózáshoz nem kell max Vcore-t emelni vagy ha 1,16-on elviszi a 4,4GHz turbót akkor picivel több elég lesz a 4,5GHz-hez is?

harmadik kérdés mi volt az a fasza Intel program ami rendesen megtekeri a procit hogy kiderüljön tényleg stabil-e?
nem az Intel burn teszt hanem a másik csak nem vágom mi a neve

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33094) AtHoS válasza TeeJay (#33093) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Intel® Extreme Tuning Utility ????? [link]

read-only mode on the forum

(#33095) laychi válasza TeeJay (#33093) üzenetére


laychi
veterán

OCCT vagy prime 95

(#33096) TeeJay válasza AtHoS (#33094) üzenetére


TeeJay
félisten

igen ez az
valszeg azért volt kék képernyő mert 4400-on hajtom full turbóval és kevés volt neki az 1,16V
felraktam most 1,17V-ra és eddig nincs gond :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33097) TeeBee73 válasza TeeJay (#33093) üzenetére


TeeBee73
addikt

Hinnye. Ezt Google fordítottal írtad, vagy Szabolcsi vagy? :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#33098) Venyera7 válasza TeeBee73 (#33097) üzenetére


Venyera7
senior tag

:DDD

(#33099) Szaboocs


Szaboocs
csendes tag

Sziasztok,

Van egy i3-4170-es procim kb 8-9 hónapos, az lenne a kérdésem hogy mennyire normálisak ezek az értékek? mert én kicsit soknak tartom őket:

http://imgur.com/jagT9pw

indulás után jó 20-30 percig 31-32 fokosak de kis netezés után kb itt stagnál. Rendszerstabilitás teszt alatt 73-74 fokos. Ez normális vagy kezdhetek aggódni? gyári hűtés van egyébként rajta.

(#33100) NFree válasza Szaboocs (#33099) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem normális . ha felmenne 85 fölé tartósan akkor kezdenék agódni , meleg van ezt most minden gép észre veszi. ;) De ha aggaszt akkor rakj rá valami komolyabb hűtést biztos hoz kb 10 fokot s azzal rendben leszel.

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.