Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Aullah


Aullah
tag

Sziasztok!

Milyen hőpasztát ajánlotok? A gépem prociját és a másik gép VGA-ját kéne bekennem. Mivel a világvégén élek, valószínűleg a hardverapróról vennék.

(#652) a199thin válasza neduddki (#7) üzenetére


a199thin
csendes tag

very useful information. thanks a lot for this.

thanks
99th

(#653) Aullah válasza Aullah (#651) üzenetére


Aullah
tag

Már nem kell.

(#654) adamo94 válasza Fade_Away (#1) üzenetére


adamo94
csendes tag

A paszta hővezetésnél 1.8 W vagy 4.5 W melyik a jobb?

(#655) Impressa válasza adamo94 (#654) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
A nagyobbik érték a jobb ( 4.5 W ). De van ennél nagyobb is, MX-4 ( 8.5 W ) ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#656) aknaakna


aknaakna
tag

Alap kérdés következik: Mennyi (fok) a különbség egy gyári pasztával és egy minőségi pasztával felvértezett CPU/VGA között?

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#657) Chrystall


Chrystall
senior tag

Valaki tudna abban segíteni, hogy mi az a négyzet alakú cumó, ami a processzorom rézhűtő-lapkáján volt, a közepén hiányzott négyzet alakban az anyag, és elvileg arra volt, hogy ne folyjon meg körbe a paszta a processzorról, vagy mi. Egy egész vékony rétegű gyurmaszerű anyag volt. Milyen néven lehet olyat kapni? Az is gap pad? Sajna letöröltem, mikor újrapasztáztam a CPU-t.

(#658) Impressa válasza Chrystall (#657) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Gap-pad-nak hívják, ahogy te is írod. :K Anélkül is meg tudod csinálni a pasztázást, picit óvatosabban kell csinálnod, ha ezüst pasztát használsz.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#659) Chrystall válasza Impressa (#658) üzenetére


Chrystall
senior tag

Megcsináltam már, megy is a gép, de ha jövőre megint szétszedem, visszaragasztanék a helyére ilyet. Neten lehet kapni 0.2mm vastagat, gondolom az jó lenne, ha kiszedem a közepét. Vagy ez tényleg nem oszt nem szoroz?

(#660) Impressa válasza Chrystall (#659) üzenetére


Impressa
őstag

Mivel jól sikerült megcsinálnod, és már hasít is a géped, így nincsen rá szükséged. Nagyon sok gépnél gyárilag nem is tesznek gap-pad keret a lapkára. Nagyon sok gépet pasztáztam már, de soha nem éreztem hiányát.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#661) Zidanekrisz


Zidanekrisz
csendes tag

Szeretnék venni magamnak a laptopom processzorára hűtőpasztát. De inkább nagyobb csomagolásban h ne fogyjon el olyan hamar.
Mit ajánlotok? Azt olvastam h az Artic MX2 és MX4 a legjobban bevált, de azért megkérik az árát.

Eddig Cooler Master HTK 002-t használtam 2g-os volt 3,40€ (1000FT). Hamar elfogyott 5-6-szor kentem be vele a processzort. De azért jól hűtött.

Az egyik oldalon találtam 100g-osat (AlphaCool Silver Grease) postaköltséggel együtt lenne kb. 40€. (11600Ft) Szerintetek beválhat és lejjebb megy a hőmérséklet, mert most olyan 80-90C között van. Erről van szó.

Nem tudom hogy használt-e vki ilyet vagy ehhez hasonlót? megéri rá költeni, ha sokáig áll felbontva nem fog beszáradni vagy valami ehhez hasonló?

(#662) Impressa válasza Zidanekrisz (#661) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Az igaz, hogy drágábbak a legtöbb pasztánál, de jók is. Nem rég vettem MX-4 20g-os kiszerelésben, mert mostanában jönnek a laposok pasztázásra. :D Eddig csak jó tapasztalatom van pasztával kapcsolatban.
Előtte Noctua NT-H1 használtam, azzal sem volt gondom.

Cooler Master HTK 002
hővezetése: 4.5 W/m-K

ARCTIC MX-4
Hővezetése: 8.5 W/m-K

A nagyobb érték a jobb.

Mx-4-nek kisebb a viszkozitása (folyékonyabb), így könnyebben kenhető, mint HTK 002-es, de ez már gyakorlat kérdése. Lehet ekkora mennyiségre nincsen szükséged, mert megbontás után lassan, de fokozatosan kezd kiszáradni a paszta. AlphaCool Silver Grease adatlapját még nem sikerült megtalálnom, így jó kérdés milyen tulajdonságokkal bír.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#663) leviiibog


leviiibog
csendes tag

Sziasztok!

Ez a paszta milyen a gyári Intel hűtő pasztához képest?
[link]

A gyári Intel pasztával a proci terhelés alatt is 66 °C volt maximum, így 72 °C, lehet hogy keveset tettem volna fel? Ez az első pasztázásom.

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#664) #97716736 válasza leviiibog (#663) üzenetére


#97716736
törölt tag

Üdv!
Ezt a fajta pasztát nem ismerem. De bátran ajánlok neked MX4-es pasztát, a gyárihoz képest legalább 10°C-ot javítani fog. Felkenni meg úgy kell, hogy a proci közepére egy kis pöttyöt nyomni, aztán szépen vékonyan elkenni, hogy mindenhova jusson.
Ha látod hogy kevés akkor mindig egy kicsit nyomsz rá, és figyelj hogy egyenletesen kend el.
Ha meg túl sokat raksz rá az nem jó, meg mellé is folyik.

(#665) >Deego.. válasza leviiibog (#663) üzenetére


>Deego..
senior tag

MX 4 vagy MX 2 a jó választás. Bár utóbbit én jobban kedvelem.
De a Thermalright Chill Factor III is ugyan olyan jó vagy jobb 1-2 fokkal az MX nél, tapasztalat.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#666) leviiibog válasza >Deego.. (#665) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Ma sikerült beszereznem ezt a König pasztát, eddig az eredeti Intel paszta volt rajta, csak lekaptam a CPU hűtőt, aztán rohantam a legközelebbi számtech. üzletbe, ahol ezt adták. A gond igazából csak az, hogy a venti felpörög 3500RPM-re, ami piszkosul hangos.

A pasztát a proci közepére nyomtam, és rá a hűtőt, lehet, hogy a módszer a rossz?

(MX4 pasztát nem szeretnék venni, ha nem muszáj, elég drágán jönnék ki belőle, a szállítás miatt.)

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#667) >Deego.. válasza leviiibog (#666) üzenetére


>Deego..
senior tag

Természetesen nem szeretnénk rád erőltetni, csak egy alternatíva volt.
A módszernek jónak kell lennie.

Milyen cput akarsz hűteni a gyári hűtővel?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#668) leviiibog válasza >Deego.. (#667) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Intel Pentium Dual Core E6500 (2.93Ghz) húzva 3.4 Ghz-re. A feszültséget nem tudom állítani, hála a csodálatos lapomnak, de legfeljebb 5 °C-kal melegebb, de inkább kevesebbel. A Q-Fan engedélyezve van.

Egyébként alapjáraton megegyezik az Intel pasztával a hőmérséklet (45 °C).

[ Szerkesztve ]

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#669) >Deego.. válasza leviiibog (#668) üzenetére


>Deego..
senior tag

Az a baj, hogy a gyári hűtő "alkalmatlan" ilyen célra. Tuningra nem jó.
Javaslom egy viszonylag olcsó hűtőre cseréld le, halkabb és hűvősebb is lesz.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#670) leviiibog válasza >Deego.. (#669) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Gyári pasztával viszont teljesen jó értékeket produkált a gyári hűtővel, ezért kérdezem, hogy a paszta típusával van-e a gond, vagy én rontottam-e el valamit.

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#671) >Deego.. válasza leviiibog (#670) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ha úgy csináltad ahogyan ajánlották akkor semmi promléma nem lehet.
A paszta minősége is számít, de a hűtő és a szellőzés is nagyban hozzá járul a dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#672) #97716736 válasza leviiibog (#666) üzenetére


#97716736
törölt tag

Az úgy nem jó legalább is én szerintem, hogy közepére nyomtad és úgy rá a hűtőt. Nem tudja rendesen az egész felületre szét nyomni, inkább a közepére jut bőven, és oda elég sok.
Tehát a lényeg itt az egyenletesség, MX4 meg az árát megéri. Szerintem a helyi számtech boltba is betudod szerezni max rendelésre.
Én 4gr-osat használom, eddig 4-szer kentem fel cpu-t, kétszer VGA-t, és még mindig 3 pöttyig van a jelzés paszta mennyiségben, a 4-ből.

(#673) >Deego.. válasza #97716736 (#672) üzenetére


>Deego..
senior tag

Én is szét szoktam kenni egy segédeszközzel. Szépen egyenletesen.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#674) #97716736 válasza >Deego.. (#673) üzenetére


#97716736
törölt tag

Bankkártyával, vagy egy kemény papírral, és akkor mehet is.
Vagy a másik módszer hogy az ujjadra zacskót húzol és szétkened úgy. ( Bár így több paszta is elhasználódik feleslegesen)

(#675) >Deego.. válasza #97716736 (#674) üzenetére


>Deego..
senior tag

Már sikerült megtapasztalnom. :)

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#676) leviiibog válasza #97716736 (#672) üzenetére


leviiibog
csendes tag

Ma újrapasztáztam, és terhelés alatt csak 67 °C-ra megy fel, bár a gyári hűtő itt már felpörgött ~2800RPM-re. Ez a maximum fordulatszám egy gyári Intel hűtőnél?

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#677) FF23 válasza leviiibog (#676) üzenetére


FF23
senior tag

Már egyszer pörgött neked 3500-at is (#666)!?
Az a kb. 1,5cm magas bordás gyári hűtő ennyit tud. Ha nem akarsz/tudsz költekezni, akkor szerezz be itt az aprón 1-1,5k-ért egy ~3cm magas, rézmagos gyárit.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#678) >Deego.. válasza FF23 (#677) üzenetére


>Deego..
senior tag

Akkor már 2k ért ez is megérné.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#679) FF23 válasza >Deego.. (#678) üzenetére


FF23
senior tag

Plusz a szállítás, az aprón meg kifoghat közelit is személyes átvétellel. Feszt emelni amúgy sem tud, így ahhoz a procihoz elég a nagyobb rézmagos gyári is.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#680) leviiibog válasza FF23 (#677) üzenetére


leviiibog
csendes tag

3500-at írt, viszont most játszottam SpeedFan-nel, és felhúztam a ventit 100%-ra, és így olyan 2800 körül forgott. Már azt sem tudom minek higgyek. :DDD

"Önmagadat nem megtalálni kell, hanem megteremteni!"

(#681) Chrystall


Chrystall
senior tag

Intel Dual Core T4500-as mobil proci van a gépemben, 35W-os. Most a legutóbbi pasztázás óta 43 C körül megy alapjáraton, ha videót konvertálok, 72 C körülre melegszik. Arctic MX4-gyel lehet ezt lejjebb vinni? Prolimatech pasztát használtam. Zavar, hogy a bal kezem alatt ha ölbefogom már megérezni mikor felmegy 70 fok körülig.

Egyébként azt nem értem, hogy miért baj, ha sok paszta kenődik a processzorra? Keveset tettem rá, te amúgy miért baj a sok. A GPU fölött ott a gap pad, vagy 1-2 mm vastag, mégis csak elvezeti a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#682) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Paszta ügyben kéne kis help.
Van 2 tubus Thermalcote (2x28g) pasztám, és ez a Turpentine oldja csak ?

(próbáltam 100% alcohol -al , de az meg se kezdi...pff.) ez a Turpentine (ahogy olvastam) ragadós anyag amit pl. cserfa kérge alól nyerik ki. Ezt hol lehet beszerezni ? (megfelelő összetétel) ami kell a "Clean" -hez !?

Ez a paszta megfelelő pl. AMD FX-8350 -re ?
(a paszta kenhető, de nem folyékony ! , remek pasztának nézem / ajánlották !)

Köszönöm a válaszokat / segítséget ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#683) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#682) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez az a Terpentin ami festékboltba kapható ? "Speciális hígító, Palma lemosó" ? :Y

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#684) Dell XPS válasza MaxxDamage (#683) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Ön nyert, nagyon régen a Háztartási boltokban rengeteg volt!

Üdv, Dell XPS

(#685) MaxxDamage válasza Dell XPS (#684) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia, :)

Köszönöm válaszod ! ;) :R

Igen, most festékboltba kapható... :) - am. ismerős volt a "név" valahonnam.. mint hígító...
Ezt a pasztát csak ezzel lehet oldani / lemosni a procc-ról ? :Y (leírás szerint IGEN..)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#686) Dell XPS válasza MaxxDamage (#685) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia! :)

Nem használtam még ( CPU/GPU tisztítás), ezért nem reagáltam bővebben rá. Amennyiben a féktisztító is leviszi tökéletesen, akkor ez is jó lehet, és lehet hinni a leírtaknak szvsz. Emlékeim szerint régebben is sok "csodát megoldott"..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#687) MaxxDamage válasza Dell XPS (#686) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R :R

Köszönöm !
(igaz még nemkell újrapasztázni, de sose lehet tudni mikor kell...) :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#688) Caldera


Caldera
aktív tag

Ajánlom a pasztázók figyelmébe az alábbi videókat
Pasztázás1
Pasztázás 2
Jól látszik, hogy a legjobb ha nincs elterítve a paszta, mert kiszorítja a levegőt a hűtő felszerelésekor (ehhez persze megfelelő viszkozitású paszta kell). Én kipróbáltam két üveglap között, hogy hogyan terül ami van. Az elterített módszernél pedig jó kis légpárnát szív be a hűtés a CPU közé, rontva a hőátadást. Semmivel nem lehet olyan tökéletesen sík felületet kenni, hogy ne alakuljanak ki benne légbuborékok.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#689) bkercso


bkercso
nagyúr

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy a konthában kapható pasztának mennyi a dielektromos állandója?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#690) Impressa válasza bkercso (#689) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Milyen értéket kell(ene) képviselnie? én egyébként ezzel soha nem foglalkoztam, mivel annyira kis mennyiségről van szó, nincs jelentősége, meg ugye a dielektromos állandó hőmérséklet-, frekvencia- és nyomásfüggő (de ezt te is tudod), bár szerintem azonos potenciálon vannak, ha számítógépek pasztázásáról beszélünk. Ha máshoz kell, akkor passzolom a kérdést. :) Én se a konthánál, se a HQ-nál, se a SINI-nél nem találtam olyan pasztát, amire szükségem lett volna. :))

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#691) bkercso válasza Impressa (#690) üzenetére


bkercso
nagyúr

Máshoz kell, kisfrekire, szobahőm-re. Olyan 3-5 körüliek a szilikonpaszták, de ki tudja...
Azért köszi.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#692) artiny


artiny
őstag

Ekkora adag paszta sok vagy kevés a processzor es a gpu ra? (márkát,típust nem tudok mondani milyen - úgy hozták már kinyomva)
[link]
http://i.imgur.com/F5jZCbq.jpg
a gpu bol(ami elobre van, abbol megprobaltam kicsit lecsipni...)

egyebbkent nem lett jo, a proci (i3 350m idleben 43-45 fok, a gpu pedig 58-62 idle ben). Mit rontottam el?jatek alatt lekapcsol a gep olyan 1 perc utan.

(#693) #97716736 válasza artiny (#692) üzenetére


#97716736
törölt tag

Mindig kevéssel kezded. Szétkened valami kemény lappal, aztán ha nem került mindenhova teszel mellé még egy kicsit.

(#694) bkercso válasza artiny (#692) üzenetére


bkercso
nagyúr

a soktól nem kell félni, mert kinyomódik oldalra. Inkább az számít, hogy ne szoruljon légbuborék a felületek közé, mert a levegő hőszigetelő. Ezért kell szétkenni a felületeken összeillesztés előtt.
Kapható grafit tartalmú paszta is, az jobban vezeti a hőt, de vigyázz vele, mert az áramot is vezeti és zárlatot okozhat!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#695) #97716736 válasza bkercso (#694) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ezért kell megbízható forrásból venni, Az Arctic MX2-3-4 mind jó :K

(#696) artiny válasza #97716736 (#695) üzenetére


artiny
őstag

A gpu alatt eredetileg mintha hovezeto lapka lett volna. Ha beszereznék egy ilyen lapkát? cpu es a gpu ala nem lenne jobb? mivel mar harmadszor pasztáztam át ma és meg mindig nem jo. vagy annnyira rossz lehet a paszta?

(#697) bkercso válasza artiny (#696) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztos, hogy a paszta a baja? Nem poros a borda? Rá van szorítva rendesen a gpu-ra? A régi paszta le lett róla vakarva?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#698) #97716736 válasza artiny (#696) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ha gpu lapka, az más néven szilikonpaszta. Az ha gyárilag olyan volt, nem árt ha ugyanolyat teszel vissza, mert nekem volt nagyon régen egy 8800GTS-em ami szilikonpasztával volt összerakva.
Na a lényeg az volt hogy leszedtem, sima pasztával felkentem, és néztem hogy nem fekszik rá a lapka, és a hűtő egymásra, tehát egy nagyon kicsi hézag volt akármennyire ráhúztam a csavarokat, és itt elvész a hűtési teljesítmény.
Tehát praktikus ugyanolyat rá rakni.

(#699) Impressa válasza artiny (#696) üzenetére


Impressa
őstag

A GPU-k alá gap-padot szoktak tenni, persze ettől eltérhetnek egyes gyártók, de a legtöbbnél még mindig ezt használják. Nem érdemes hőpasztát használni helyette.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#700) lajxko


lajxko
tag

Üdv!

Lenovo Y570 újrapasztázását szeretném.
Artic Cooling MX 2-3-4 -et ajánlották hozzá, de a helyi boltban jelenleg csak Arctic Silver 5 High Density paszta van. Mi a véleményetek erről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.