Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Angel2014 válasza dewil666 (#1200) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszi... :R

és erre a kis téglalap procira milyen technikát ajánlanál a pasztázásra..?

Próbáltam kinyomni egy pöttyöt középre de nem tud szétterülni...egy plexivel próbáltam ellenőrizni...két sarkára nem jut és akkor a magok nem lesznek hűtve egyformán..

Próbáljam eloszlatni egy műanyag kártyával vékonyan?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1202) dewil666 válasza Angel2014 (#1201) üzenetére


dewil666
őstag

Én mindíg úgy csinálom hogy a fecskendő amibe a paszta van annak a hegyével pici sűrű pontokat teszek majd szntén a hegyével eligazítom hogy mindenhol legyen.
Azután mikor a hűtőt ráteszem kicsit balra-jobbra körkörösen megmozkatom és közben óvatosan nyomom lefelé. Még mindíg bevált ez a technika és mindenhol vékonyan van a paszta.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1203) Angel2014 válasza dewil666 (#1202) üzenetére


Angel2014
addikt

Sajnos a Lenovo y50-70 nél annyira befekszik a hűtő a helyére hogy nem tudod már mozgatni csak lefelé nyomni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1204) detroitrw válasza Angel2014 (#1203) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha teríted a pasztát a procin teljesen akkor fölösleges a mozgatás
esetleg annyit ellenőrizhetsz hogy nem erős rögzítés (kézi rányomással vagy közepes erővel betekert rögzítővel) után mennyire kenődött szét a paszta
ha a minta procival megegyező a hűtő talpán akkor nem lehet gond, az esetlegesen a két felület között kipréselt pasztát le is törölheted, de ha csak perem szinten került mellé akkor nem kell vele foglalkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#1205) Angel2014 válasza detroitrw (#1204) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt az értéket kaptam 50 perc üzemidő után ahol játszottam is ...szerinted , szerintetek jó ez egy i7 4710 hq procin?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1206) detroitrw válasza Angel2014 (#1205) üzenetére


detroitrw
addikt

Attól függ mennyire volt használva a cpu
Én teszt progit szoktam futtatni ~10 percig pl. AIDA/rendszer stabilitás teszt

(#1207) Angel2014 válasza detroitrw (#1206) üzenetére


Angel2014
addikt

Játszottam neteztem stb...de mindjárt feldobok egy tesztet...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1208) Angel2014 válasza detroitrw (#1206) üzenetére


Angel2014
addikt

Tessék ...10 perc után... de ebben mindent kijelöltem nem csak a cpu volt benne...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1209) Angel2014 válasza detroitrw (#1206) üzenetére


Angel2014
addikt

Itt meg csak a cpu- terheltem 10 percig...beállt 62-65 fok átlagra...emellett a win frissítést töltött le neteztem és a dfefender is frissítette magát..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1210) detroitrw válasza Angel2014 (#1209) üzenetére


detroitrw
addikt

A 100 fok cpu-nál már bőven a kritikus szinten van
Ilyen terhelést nem fog egy játék vagy film okozni, de ez megmutatja hogy a cpu disszipálási "képességéhez" képest a hűtésed nem megfelelő!
szvsz A jó hűtési teljesítmény ilyen terhelés mellett ha a hőmérséklet 75 -től nem magasabb! (és az se árt ha hűtésbe marad még pluszba potenciál!)

(#1211) Angel2014 válasza detroitrw (#1210) üzenetére


Angel2014
addikt

Na ebből semmit sem értek...100 fok? 75 fok? ilyen értéket nem is linkeltem...62 fok terheléssel netezéssel win és defender háttér frissítéssel én ezt mondtam...erre te azt mondod a 62 fok nem megfelelő?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1212) detroitrw válasza Angel2014 (#1211) üzenetére


detroitrw
addikt

Ezt Te linkelted: klikk
ezen a képen a maximális átlag hőmérséklet 90, és van olyan ami 94-es
mivel diagram nincs (temperatures fül!) ahol látszódna milyen meredekséggel éri el a 90-et így valószínűsítem hogy ez további terhelésnél menne 100-ig is simán!

A 75 fokot meg én írtam, hogy nálam az a megengedett maximális hőfok legalább 10 perc terhelésig
ezt nevezem én megfelelő hűtésnek!

[ Szerkesztve ]

(#1213) Angel2014 válasza detroitrw (#1212) üzenetére


Angel2014
addikt

Jelőld ki az összes ablakot ahogy én is az aidában és küld már légyszi a képet hagy nézzem meg...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1214) detroitrw válasza Angel2014 (#1213) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha a sajátomra gondolsz akkor: klikk

itt látható hogy a cpu 70 volt max
úgy hogy a venti 700-on forog (a max ~2400)

(#1215) Angel2014 válasza detroitrw (#1214) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt eljátszottam sokszor mire rájöttem ....na most tedd be az aksit és dugd fel töltőre....és lesz nálad állítom 110 fok.... :K na de szerintem ez asztali gép...és a procit sem látom milyen benne...ha kivenném az aksit vagy lehúznám más érték lenne.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1216) Angel2014 válasza Angel2014 (#1215) üzenetére


Angel2014
addikt

Nézd Táp nélkül csak akkuval...most meg fridzsider lett... :K

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1217) detroitrw válasza Angel2014 (#1216) üzenetére


detroitrw
addikt

ááá Neked laposod van ... :W ( ezt benéztem :)) )
Az egy kicsit más helyzet :))
mármint abból hogy túl sok lehetőséged nincs :(

Az hogy milyen cpu-ról van szó a hűtés szempontjából lényegtelen mert az erősebb procinak is ugyan az a kritikus hőmérséklete

Az utolsó kép alapján a hőfok stabil tud lenni tehát a paszta felvitele és a hűtő illesztése jól sikerült

(#1218) Angel2014 válasza detroitrw (#1217) üzenetére


Angel2014
addikt

szerintem a proci is számít a tied intel 3220 2 mag 4 szál...az enyém 4 mag 8 szál...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1219) detroitrw válasza Angel2014 (#1218) üzenetére


detroitrw
addikt

attól mert 4/8-as ugyan úgy nem használhatod egy adott hőmérsékleten hosszabb időn keresztül

Persze ez laposnál teljesen más ott a környezet adottságával nem tudsz mit tenni :(((

(#1220) dewil666 válasza Angel2014 (#1215) üzenetére


dewil666
őstag

Ezt már a Lenovo G580 fórumon is megírtam, hogy nincs köze az akku vagy töltő csatlakozásnak ha minden esetben a profil a maximumra van állítva!!
Nekem teljesen mindegy akkuval vagy nélküle, töltővel vagy nélküle, mert az energiasámát egyformára állítottam. Csak a fényerő változik.
(Amúgy jó az új lapos?)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1221) Angel2014 válasza dewil666 (#1220) üzenetére


Angel2014
addikt

Erre nem kell feltenni sémát mint a g580 ra és látod mégis változik a hőfok ha lehúzom....sőt most nézem ugyan az a beállítása mint tápon ...a fényerő csökken de feltekertem....

Amúgy jó a lapos van 3 db ilyenem is zsír új dobozos 220k -ért...[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1222) dewil666 válasza Angel2014 (#1221) üzenetére


dewil666
őstag

A Windowsban van alapból a séma :DDD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1223) Angel2014 válasza dewil666 (#1222) üzenetére


Angel2014
addikt

Én csak ott tudom nézni... :K Tudod azért nem vagyok kezdő... :DD

És itt látod lehet köze a csatinak...mert köze lehet a hűtésnek, a proci működésének stb...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1224) dewil666 válasza Angel2014 (#1223) üzenetére


dewil666
őstag

Én mindig egyformára állítom. Ezért nincs különbség nálam :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1225) Angel2014 válasza detroitrw (#1219) üzenetére


Angel2014
addikt

Na szóval lenovo y50-70 laposról van szó...i74710HQ MX4 -el frissen pasztázva, így akkor ez jó érték hőfokilag ?

Itt minden kijelölve áramhoz csatlakoztatva:

Itt csak a CPU van kijelölve áramhoz csatlakoztatva:

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1226) detroitrw válasza Angel2014 (#1225) üzenetére


detroitrw
addikt

Szia!

Laposba nem tudom mi az elvárható, de amit írtam is hogy mivel cpu terhelésnél stabilan tudja tartan a hőfokot a pasztázás és a hűtő biztos jól van felrakva!

(#1227) Raggie válasza Angel2014 (#1225) üzenetére


Raggie
őstag

Én nem érezném kényelmesen magam 90 fok fölötti hőmérsékleteknél.

Valószínűleg kicsit karcsú a hűtése a notinak. Nem pasztázás miatt, hanem úgy amblokk. Ez a mai "erős de vékony" notik típushibája.

Ne stressz-tesztel nézd hanem mondjuk valami játék alatt. Ha ott még tűrhető hőmérsékletek vannak(értsd: max kb 80-85 körül) akkor nincs gáz.

Clint Eastwood FTW

(#1228) Angel2014 válasza detroitrw (#1226) üzenetére


Angel2014
addikt

Itt azt írják [link]valami gebasz van a pasztázással mert 10 fok különbség van core 1 és a core 4 között az meg nagyon sok...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1229) Raggie válasza Angel2014 (#1228) üzenetére


Raggie
őstag

Én simán láttam már ilyet jó pasztázásnál is. Az intel chipek belső hővezetése jó szar.
Ettől függetlenül meg lehet próbálni egy újrapasztázást is. Ártani nem árthat! :)

Clint Eastwood FTW

(#1230) Angel2014 válasza Raggie (#1229) üzenetére


Angel2014
addikt

Ok nekiugrok...k...va nehéz ezt a téglalap procit pasztázni ...

Amúgy a hütőn van hat csavar számozva az a sorrendet jelöli a szétszedésére és az összerakására? Mert lehet ezt elszúrtam...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1231) Raggie válasza Angel2014 (#1230) üzenetére


Raggie
őstag

Hát annyi a lényeg, hogy átlóban húzd meg őket. Nem olyan fontos a sorrend.
Valahogy így:

Clint Eastwood FTW

(#1232) detroitrw válasza Angel2014 (#1228) üzenetére


detroitrw
addikt

Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de a programtól is függ hogy melyik magot mennyire tudja leterhelni (esetleg a háttérbe lévő progik is foglalhatták a kihasználtságot), hiába mutatja hogy 100% ...
Főleg úgy hogy tudsz ilyet is produkálni (szintén saját linked): klikk

(#1233) Angel2014 válasza detroitrw (#1232) üzenetére


Angel2014
addikt

Na újrapasztáztam...

Ilyen volt...szerintem nagyon vastagon volt alatta...

És ilyen lett,,,85 foktól nem ment feljebb a 2. mag...

Ugye ez még csak javulhat mert kell a pasztának egy kis idő amíg beáll rendesen igaz? Így egyből lefuttatva nem igen valós érték... habár már ez is jobb mint volt...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1234) Raggie válasza Angel2014 (#1233) üzenetére


Raggie
őstag

Jobban néz ki! :)
Sokat nem fog változni, max 1-2 fokot plusz-minusz.

Aaaaz tényleg bődületesen sok paszta...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1235) detroitrw válasza Angel2014 (#1233) üzenetére


detroitrw
addikt

Meglocsoltad rendesen :DDD (ez nálam 4-5 felrakási mennyiség)
Én nem sokkal szoktam többet felrakni egy cuccra mint amit Te most lőttél (hogy leszedés után mennyi maradt rajta)!

Ezért írtam hogy érdemes egy próbafelrakást megejteni: klikk

ha ez vezető képességű lenne kukázhattad volna a kütyüt :(((

Ja és persze a pasztának is van "bejáratási" ideje!

[ Szerkesztve ]

(#1236) Angel2014 válasza detroitrw (#1235) üzenetére


Angel2014
addikt

Többszöri teszten most a max 86 fok...de az átlagja 79-82

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1237) Angel2014


Angel2014
addikt

Muerte a gamer topicban javasolta így csináljam a pasztázást...[link]

80 fok max...és 75 fok átlagban...terhelve..ez már tényleg jó érték. Alapjáraton 38-42 fok lett.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1238) Rockstone


Rockstone
tag

Sziasztok!

Fura kérdés lesz, de próbált már vki hővezető paszta helyett fogkrémet vagy majonézt használni ? :D

(#1239) Gamer21


Gamer21
tag

Üdvözletem emberek ! Nem tudom hogy jó helyen járok e ez ügyben de remélem tudtok segíteni ! :DD

Valaki tudna nekem abba segíteni ,, hogy egy Referencia 6970 -hez milyen Hővezető lapot kell vennem ? Mert nézegettem de van vékonyabb meg vastagabb és nem tudom e téren melyik a jobb :( ,, a videókártyát meg nem akarom azt ért szétszedni :N

Meg milyen Hővezető Pasztát ajánlanátok hozzá ? Mert a GPU újra pasztáznám egyúttal !

Már 6 éve hűségesen kiszolgál ,, de játék közben már fel megy a hőfok 90 - 92 fokig is és eddig nem volt vele ilyen problémám ,, és lehet érezni hogy a játék is droppol vagy minek szokták ezt hívni ,, akad mikor eléri ezt a hőfokot !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#1240) Angel2014 válasza Gamer21 (#1239) üzenetére


Angel2014
addikt

1mm írnak rá...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1241) Gamer21 válasza Angel2014 (#1240) üzenetére


Gamer21
tag

Köszi szépen !

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#1242) detroitrw válasza Angel2014 (#1237) üzenetére


detroitrw
addikt

Szerintem az a legjobb ha a megfelelo reteget "egyenletesen" eloszlatod, nem idoigenyes s tutira az a legjobb
Ha kozepre huzol egy csikot akkor a mennyiseget nem tudod beloni, ahhoz tapasztalat is kell.
Teritsd el szepen aztan amit irtam tegyel egy probafelrakast s az egybol megmutatja jo munkat vegeztel e

A pasztazas koveto egy het a lenyeg, persze gephasznalattol is fugg ...

(#1238) Rockstone:
Sok mas anyagot is teszteltek mar kozepes eredmennyel
de ezeknek a teszteknek semmi ertelme mert max egy tesztelesig tart
1-2-3 ... ev utani tesztnel tutira elvereznenk, a leggagyibb gyari paszta is sokkal jobb lenne ...

[ Szerkesztve ]

(#1243) Rockstone válasza detroitrw (#1242) üzenetére


Rockstone
tag

Igaz, inkább vettem ma egy 500ft-os pasztát, mégse kenhetek majonézt egy 70ezres procira :D

(#1244) dewil666 válasza Rockstone (#1243) üzenetére


dewil666
őstag

Azért egy 70 ezres proci megérdemelt volna egy 1500ft-os pasztát (mx4, Grizzly) szerintem :W

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1245) korn


korn
aktív tag

olcsó ebayes pasztákat próbálgattam, valamilyen jófajta enermax a referencia:
enermax --- 50°C
ht-wt160 fehér szilikon szutyok --- 56°C
hy610 arany színű szutyok --- 54.5°C
hy510 szürke, jól terül --- 52.5°C
gd460 ezüst, nagyon sűrű --- 51.5°C
hy880 szürke, kissé sűrű --- 51.5°C
gd900 szürke, jól terül --- 50°C

Fix fordulatszámú ventivel ment a teszt természetesen. Durva overclock-nál hatványozottan kijönnek a különbségek. A gd900 overclock-hoz is teljesen jó. A hy510 pasztát szervizeléshez használom, arra tökéletes, nem szárad ki könnyen. Ebay-en a hy510 3-4-500ft 30 gramm, gd900 kb 1000ft 30 gramm.

(#1246) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Véletlenül nem csinált valaki tesztet MX-4 és Thermal grizzly kryo között?

(#1247) Raggie válasza SoulReaver (#1246) üzenetére


Raggie
őstag

Tessék: LINK :D

Clint Eastwood FTW

(#1248) SoulReaver válasza Raggie (#1247) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi!

De felhasználói teszt érdekelne! :) Amit otthon a jó user csinál.

(#1249) patesz


patesz
csendes tag

Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék hogy melyik a legjobb, leghatékonyabb hővezető paszta ha laptop processzor és GPU újrapasztázásához kellene? Az ár másodlagos, inkább a megbizhatóságon lenne a hangsúly, valamint nincs szükségem nagy kiszerelésre.
Annyit megtudtam már hogy a fehér színű nem elég jó laptopokhoz, ezért a szürke színűt ajánlották.(?!)

Érdekelne több hozzáértő véleménye is. Akár konkrét típus megnevezése mellett.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Patesz

(#1250) Raggie válasza patesz (#1249) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem vegyél Arctic Cooling MX-4 pasztát. Az elég jó ár-érték arányú és lehet kicsi, pár grammos kiszerelésben is kapni.

Szerk.: és még a színe is szürke! :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.