Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Sn4k388 válasza haten (#1450) üzenetére


Sn4k388
tag

Köszönöm a tippet.

Igen láttam hogy nagyon kis mennyiséget kennek el rajta, TGC 1g osat vettem

Még nem volt dolgom vezető pasztával , így megfogadom a tanácsodat és beszerzem a szalagot biztos ami biztos alapon. :R

(#1452) Sn4k388 válasza Sn4k388 (#1451) üzenetére


Sn4k388
tag

Ma megjött a MX-4 paszta és a TGC fém.

A a delidet még nem csináltam meg de újrakentem a cpu-t az mx-4 el

A vélemény az hogy idle meg terhelés alatt is 5-6 fokot hozott a König CMP-COOLPAST30 -el szemben!!!

Szóval senki se vegye azt a pasztát.
A delid jövőhéten esedékes mert addigra kapom meg a delidelő szettet az ismerőstől.

i5-6400 4.4 ghz 1.296 vcore Enermax Liqmax II 240 ( Ventik elindulási % on a pumpa 35 %)

mx4 el idle 45 fok víz 33.5 fok cpuz stress test 75 fok víz 39 fok

(Vízhőfok radi alján mérve)

(#1453) dewil666 válasza Sn4k388 (#1452) üzenetére


dewil666
őstag

Én egyszerű 35 forintos Gillette pengével csináltam kb 10-15 másodperc alatt.
Mivel vékony a penge úgy vágta mint a vajat erölködni sem nagyon kellett.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1454) Sn4k388 válasza dewil666 (#1453) üzenetére


Sn4k388
tag

Megvolt a "NAGY" delid igazából nem bírtam tovább várni félrészegen egy szikével estem neki :Y

De sikerült

TGC ment a cpu ra a hűtőre meg mx4

Egy Enermax 240 es játékvíz hűt egy i5-6400 at 4.4 ghz 1.3vcore előtte 75 fok terhelt és 50 fok idle

Most 56 fok terhelt ls 42 idle. Szóval sokat számít :D :C

(#1455) Raggie válasza Sn4k388 (#1454) üzenetére


Raggie
őstag

Ha a TGC az Thermal Grizzly Conductonaut-ot jelent, akkor nem igazán lesz jó. Figyelj a proci hőmérsékletre mindig és pár hónap múlva is ha ilyen lesz, akkor oké.

(a nem "folyékony fém" paszták a lid alatt el szoktak folyni idővel és nem vezetik utána a hőt rendesen)
Ezért Coollaboratory Liquid Ultra vagy más hasonlót szoktunk oda rakni. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1456) Sn4k388 válasza Raggie (#1455) üzenetére


Sn4k388
tag

köszi nézegetem mert ha felmegy 78 fok fölé a cpu akkor kegyetlenül elkezd zúgni a gép és észrevestem

Elvileg ez folyékony fém más is volt felkenni (Javíts ki ha tévedek)

Igen Thermal Grizzly Conductonaut

(#1457) Raggie válasza Sn4k388 (#1456) üzenetére


Raggie
őstag

Szorri, benéztem! Ez tényleg jó! :K

(összekevertem a Kryonaut-tal!)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1458) haten


haten
tag

A Thermal Grizzly Conductonaut a legjobb megfizethető paszta szerintem. Nálam is 15 fokot hozott. Nekem bevált. 3 napos gépet kentem le vele.
előtte
letisztítva
TGC-vel kezelve

(#1459) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de nekem egy videó/leírás kellene, hogy mennyi pasztát helyezzek a CPU-ra. Egy Elitebook 8570p laptopról van szó. 1080p yt videók alatt felkúszott 75 fokig, majd újrapasztáztam kitakarítással de így is 55-65 között ugrál sima böngészéssel, 50 alá nem is nagyon megy alapjáraton se. Ez egy i5-3210M. MX2-vel kentem és lehet, hogy kevés/sok/rosszul applikált lett a paszta. Ehhez kellene nekem instrukció. Ez a paszta elvileg elég jó vezető. Előre is köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#1460) haten válasza EnterR (#1459) üzenetére


haten
tag

Talán ez segít legtöbbet, ha megnézed:
video
Nagyjából ennyi kell, viszont folyékony fémnél egyetlen csepp is sok, annyira vékonyan kell kenni.

(#1461) Sn4k388 válasza EnterR (#1459) üzenetére


Sn4k388
tag

Paszta jó.

Középre egy kicsi pötty utána vékonyan elkenem egy fülpiszálóval Csak hogy épphogy legyen mindenütt a cpu kupakon

Nagyon elrontani nem lehet ha nem vagy biztos benne inkább kicsit többet tegyél (De ésszel) max kinyomja oldalra.

Sima paszta nem vezeti az áramot nagy baj nem lehet

(#1462) EnterR


EnterR
veterán

Köszönöm. Ez az alaplapja, a bekarikázott kis lapka az micsoda? Chipsetre tippelnék, de nem tudom. Abból a szempontból fontos, hogy a hővezető réz érinti ezt is és jelenleg van felette egy hővezető pad-ra hajazó cucc, viszont eléggé el van öregedve és itthon csak MX2 van, amivel újra tudnám kenni. Mehet erre is a paszta?

A CPU-t meg akkor mindenképp újrakenem, mert ugye nem szabályos négyzet felülete van, amin szépen eloszlana a paszta, hanem téglalap és inkább egy kártyával vagy valami hasonlóval elterítem a felrakott pasztát.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#1463) EnterR válasza EnterR (#1462) üzenetére


EnterR
veterán

Illetve tudok beszerezni ismerőstől Arctic hőközlő padot, ez is jó lesz a CPU-hoz? Paszta vagy pad lesz a jobb? Mindkettő Arctic.

PSN ID: marquuard

(#1464) Sn4k388 válasza EnterR (#1463) üzenetére


Sn4k388
tag

A bekarikázott az a gpu arra is mehet a paszta a pad nem jó (memóriákra szokták használni)

GPU+CPU-t bekened véknyan és mehet vissza (Előtte alkoholos kedövel le kell törölni mindent róla)

(#1465) EnterR válasza Sn4k388 (#1464) üzenetére


EnterR
veterán

Laikus kérdés, de az biztos, hogy a GPU? Integrált VGA-ja van a procinak, nincs dedikált.

PSN ID: marquuard

(#1466) Sn4k388 válasza EnterR (#1465) üzenetére


Sn4k388
tag

Akkor az alaplapi chip lesz.

De pad et akkor se rakj rá hanem pasztát

(#1467) EnterR válasza Sn4k388 (#1466) üzenetére


EnterR
veterán

Rendben, ma újrakenem akkor. Köszönöm! Egyébként MX2-n kívül van még valami ajánlható paszta megfizethető áron? Nekem a 8g-os kiszerelés van és sok gépet megjárt, lassan elfogy. Maradjak ennél vagy van hasonló áron ennél jobb is?

PSN ID: marquuard

(#1468) Sn4k388 válasza EnterR (#1467) üzenetére


Sn4k388
tag

Mx4 de jo a 2 is nemnagyon van jobb paszta ebben az árban

(#1469) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! 6 évbe vettem egy MX4 20g pasztát , szerintetek ennek is van szavatossága?

Mert most is használom, de szerintem régebben könnyebb volt kenni.

Most ezeken vacillálok Mx4 (4g ) vagy Be quiet! DC1 ( 3g ). Ha van ezeknél jobb kérem jeleztétek, van valami Coollaboratory Liquid Ultra is itthon de azt még anno a 3570K kupak alá tettem, ami elvileg marja a hűtőket .

. Kicsit sokallom a Ryzen 1700X Division alatt a 68-70C° t . hátha egy másik paszta hozna valamit. A régi MX4 van alatta a hűtőhöz ( DARK ROCK 3 ) kapott Be quiet! DC1még nem tettem rá.

[ Szerkesztve ]

(#1470) haten válasza BullKoxa (#1469) üzenetére


haten
tag

Szia!

12 hozzászólással ezelőtt irtam a jelenlegi legjobb hővezető pasztát (TGC). Jobb a Coollaboratory Liquid Ultra-nál. 3000 Forint körül lehet venni. Csak alumíniumot marja, rozsdamentes acél, és réz alkatrészekre nyugodtan lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1471) BullKoxa válasza haten (#1470) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! köszönöm az ifót. Azt hiszem elsőre ezt próbálom ki, jobb mint az MX4 1.5X majdnem. Thermal Grizzly honlapján dőlt el a választásom ( Thermal Grizzly Kryonaut ),ez nem fém és nem vezeti az áramot. Ha ez nem jó akkor marad amit te ajánlottál ( Thermal Grizzly Conductonaut, ez szinte majdnem olyan ami van itthon Coollaboratory Liquid Ultra ) .

Köszi szépen mindent .

Üdv : Kornél

[ Szerkesztve ]

(#1472) Raggie válasza BullKoxa (#1471) üzenetére


Raggie
őstag

Kryonaut agyon jó cucc! Ajánlom! :K

Clint Eastwood FTW

(#1473) Angelo69 válasza Raggie (#1472) üzenetére


Angelo69
senior tag

+1 ;)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1474) syIex


syIex
veterán

Sziasztok! Rengeteg helyen olvastam rengeteg dolgot a pasztákról és a vélemény is rengeteg. Azért írok, hogy egy utolsót még meghallgassak! :D Szóval van otthon egy sima fehér pasztám és van egy aranyozott. 6700K-ra menne és egy H105 fogja hűteni. Kérdésem az, melyiket lenne érdemesebb használni? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1475) detroitrw válasza syIex (#1474) üzenetére


detroitrw
addikt

A ketto kozul egyiket se :)

6700K-s viz melle ne szegyelj legalabb 1k-t kiadni normalis pasztara. :R

Azokat a pasztakat meg kib@szasbol ajandekozd el :))

Ha tervezed a normalis paszta vasarlasat is es addig akarod hajtani akkor meg tokmindegy melyiket rakod fel

:B

(#1476) syIex válasza detroitrw (#1475) üzenetére


syIex
veterán

Hmm értem! És mit ajánlanál rá akkor? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1477) detroitrw válasza syIex (#1476) üzenetére


detroitrw
addikt

Talalsz a hsz-ek kozott teszt linkeket
pl.:
[link]

De a google is segit benne 3-4 tesztbol ki tudod szurni melyik lehet Neked megfelelo
(nagyon regi teszteket ne nezz mertmar par termeket nem forgalmaznak...)

A legjobban a folyekony femmel jarnal, mivel felrakas utan (ugyelve arra, hogy ne okozzon zarlatot!) keptelen kiszaradni, s ezaltal mivel vizet hasznalsz igy soha nem kell szetbontanod a hutot (persze a radis ventiket neha nem art tisztitani ha nem megfelelo a porszures a haznak)

[ Szerkesztve ]

(#1478) syIex válasza detroitrw (#1477) üzenetére


syIex
veterán

Aha értem! Hát persze, azokat néha át kell fújni. Viszont akkor egy ilyet beújítok! Hogy értetted a zárlat lehetőségét? Nem mehet mellé egy csepp sem? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1479) detroitrw válasza syIex (#1478) üzenetére


detroitrw
addikt

Attol fugg mit ertunk a nem mehet melle
Mivel ez kifehezetten jol vezeti az aramot igy nem megfelelo helyre kerulve zarlatot okozhat
Javasolni szoktam, hogy ellenorizni kell a gep bekapcsolasa (aram ala helyezese elott), hogy mikent fekszik fel a huto a cpu-ra (ezt latod a lenyomatbol), ill. eltavolitod a ket felulet altal kiszoritott felesleges mennyiseget.
Ha ez az egyszeru muvelet megvan akkor nincs miert aggodni.

Ennel a termeknel, ha nem vagy jaratos a megfelelo mennyiseg felvitelevel erdemes extrem kis mennyiseget rakni a cpu kozepere, s ranyomni ujjal a hutot hogy az a mennyiseg milyen feluleten oszlik majd szet, ennek megfeleloen meg tudod hatarozni hogy mennyit erdemes meg hozzaadni.

(#1480) haten válasza syIex (#1478) üzenetére


haten
tag

Nagyon nem, mivel a folyékony fém áram vezető! És figyelj mert amikor elkezded nyomni a fecskendőt, hirtelen megindul, legalábbis nálam így volt a Condoctonauttal. De nagyon vékonyan el lehet dörzsölni, ha visszaolvasol egy fél oldalt, tettem fel képeket, olyan vékonyan kentem a CPU/GPU-ra hogy átlátszik a chip felirata. Ilyen vékonyan nem kell aggódni, hogy rászorításkor kinyomódik oldalt egy kis anyag, és zárlatot okoz. Nagyon figyelni kell a hütőblokk egyenletes felfekvésére, pontossan illeszkedjen, nehogy az egyik sarkon a rászorító csavar jobban fogjon, mint a többi.

(#1481) syIex válasza detroitrw (#1479) üzenetére


syIex
veterán

Hát én nem sokat tettem fel hűtőt, de nagyon sok feltételnél voltam már ott. Ott nem simán csak rámnyomja az ismerősöm, hanem szét is keni rajta egy személyivel vagy ilyesmivel. Nagyon vékony szokott rajta lenni a réteg és beteríti az egészet! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1482) syIex válasza haten (#1480) üzenetére


syIex
veterán

Értem. Holnap lesz alaplap cserélve, szóval majd nagyon figyelünk rá, hogy egyenlő legyen rajta! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1483) detroitrw válasza syIex (#1481) üzenetére


detroitrw
addikt

Nem nagy kaland amugy :) csak esszel kell csinalni
A kence tulzott megindulasara, tulfolyasara ajanlom hogy ne a levegobol nyomd a cuccost hanem szogbe illezd a fecsit a cpu kupakra es ugy kezd el nyomni
probald ugy tartani hogyha hirtelen megindul vagy a kivant mennyiseg utan meg folyik belole akkor a fenykendo nyomasa helyett huzd visszafele igy kontrolalni tudod a mennyiseget.
Az se baj ha kevesebbet raksz annal amit eleg lenne, csak gyozodj meg rola hogy a ket felulet teljesen zarjon, ne legyen feloldalas.
A csavarok rogziteset is erdemes 4-5 korbe veglegesen meghuzni (eloszor csak eppen hogy felfekudjon a csavar feje s igy atlosan mindgyiket beallitod majd meg 3-4 lepcsobe ugyan ilyen szisztemaval noveled a nyomatekot, izombol meghuzni folosleges csak tonkreteszed a menetet a lenyeg hogy feszes legyen)

(#1484) syIex válasza detroitrw (#1483) üzenetére


syIex
veterán

Aha értem! Azt mondták nekem még ezzel kapcsolatban, hogy nem kell teljesen ráhúzni a vízhűtést. Ez igaz? Mármint nem kell annyira, hogy már ne tudd tovább csavarni, hanem még "forgatható" legyen. Ebben van valami vagy csontig húzzam? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1485) detroitrw válasza syIex (#1484) üzenetére


detroitrw
addikt

Mint irtam tokig meghuzni folosleges
Erezni fogod amikor a csavar megfeszul es csak joval nagyobb ero kifejtesetol menne tovabb
De ez fugg a csavarhuzotol is muszeresz, vastag markolatu, racsnis ...
Mindegyiknel mas lesz a nyomatek erzet, ezt erezni kell

(#1486) syIex válasza detroitrw (#1485) üzenetére


syIex
veterán

Persze! Köszönöm szépem, mindenképp rendelek egyet! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1487) syIex


syIex
veterán

Na a Noctua NT-H1-et rendeltem meg. Remélem jó lesz. Tesztben ez volt a második és az ára ennek még hagyjad! :D Ez is fémes egyébként?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1488) Raggie válasza syIex (#1487) üzenetére


Raggie
őstag

Nem az NT-H1 nem vezető azzal nem kell ennyire óvatosnak lenni, jó lesz az neked.
Ebből sem jó ha eszetlenül sokat raksz, de nem tesz tönkre semmit ha esetleg lecsöppen.

Én az MX-4 vagy Thermal Grizzly Kryonaut-ot javasoltam volna, mert jobbak kicsit mint az NT-H1 és ennek az árának a fele a "név"(Noctua). De nagy különbség nincs ám közöttük ha jól van feltéve a hűtő, max 3-4 fok.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1489) syIex válasza Raggie (#1488) üzenetére


syIex
veterán

Értem. Kiváncsi leszek erre, ha nem válna be (amit kétlek) akkor idővel lehet be újítok egy medvét :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1490) BullKoxa válasza syIex (#1489) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nekem lehet a héten jön a medve ( Thermal Grizzly Kryonaut ), majd jelzem itt mennyit javult a helyzet ha javult a 6 éves MX4 hez képest.

(#1491) syIex válasza BullKoxa (#1490) üzenetére


syIex
veterán

Rendben köszi! Én is kiváncsi leszek az alapokhoz képest mennyit javul. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1492) Angel2014


Angel2014
addikt

Csináltam egy videót egy Lenovo y50 i7-es gépemről Lenovo Y50 Hőfoka 5 órája fut alatta megy a játék..és meg van nyitva a chrom..szerintetek jó az érték ebben a melegben?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1493) Raggie válasza Angel2014 (#1492) üzenetére


Raggie
őstag

Nem igazán a topikhoz tartozik szerintem, de amíg nem megy 80 fok fölé minden rendben! ;)

Clint Eastwood FTW

(#1494) syIex


syIex
veterán

Na megjött a Noctua paszta, kíváncsi leszek rá. Ma jön a Kraken x62 is, szóval majd írok egy hőfokot a sima paszta és H105 vs az előbb említettek ellen! :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1495) BullKoxa válasza syIex (#1494) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Lecseréltem a 7éve vásárolt MX4-t a Thermal Grizzly Kryonaut-re AMD Linx alatt hozott a Cpu-n 4.5 fokot a medve. meg még annyi történt, hogy most nem a VGA-ról szívja a levegőt hanem ahol a Cpu fan rádugva ( ahol a Cpu kapja az áramot ) . Az alaplap is jóval hűvősebb let :) a hűtő megfordítása miatt.
Majd játékok közt kíváncsi leszek a Vga melegebb lesz e mint mikor onnan szívta a levegőt. A Linx csak a melegedés miatt van itt a képeken 3 körön.

kép szóval mosta Cpu venti 180 fokkal el van fordítva a képen láthatóhoz.

MX4-l

Thermal Grizzly Kryonaut

[ Szerkesztve ]

(#1496) syIex válasza BullKoxa (#1495) üzenetére


syIex
veterán

Én nekem is megjött a Kraken x62 meg a Nocuta paszta is. Eddig hűvösebbnek látszik, de játék alatt még nem tudtam megnézni. A Corsair H105 és az arany pasztával GTA V benchmark alatt 45 fok volt a max, full beállítások mellett. Ehhez fogom viszonyítani, mert nem emlékszem, hogy az Everest mennyire vitte fel pontosan csak arra, hogy 60 akárhány fok volt! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1497) Shing


Shing
őstag

tomshardware hővezető teszt kiegészítve 85 pasztára.

Érdekes szöveg az első oldalról:
"Also, very cheap silicone-based solutions (Arctic MX-2, MX-4, and others) despite being easy to apply and affordable, aren't worth the trouble they cause later as they deteriorate."

Szóval MX2, 4-nek gyorsabban romlik a minősége? Vajon melyik a legjobb választás hosszú távra, aminek a hővezető képessége is a jobbak között van?

(#1498) detroitrw válasza Shing (#1497) üzenetére


detroitrw
addikt

Folyekony fem!

(#1499) haten válasza Shing (#1497) üzenetére


haten
tag

Érdekes, hogy minden más tesztelő a Thermal Grizzly Conductonaut-ot jobbra hozza ki a Coollaboratory Liquid Ultra-nál, itt meg fordítva sikeredett. Szerintem akkor is a hőmaci Conductonaut-ja a legjobb paszta jelenleg...

(#1500) syIex


syIex
veterán

Megjött a Nocuta paszta, csak az a baj hűtőt is cseréltem! :DDD Szóval a lényeg, hogy nagyon jó hőmérsékleteket produkál 4.5 GHz és 1.30 VCore mellett a proci! :) Ajánlani tudom a pasztát az biztos, hogy a másik hűtő és sima paszta ennél olyan 10 fokkal melegebb volt! :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.