Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) #97716736 válasza suspect (#600) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát én MX4-et vettem a napokban, teljes mértékben megvagyok vele elégedve, kicsi eltérés van az MX2 között, állagra, és kenhetőségre jobb az MX4 :K

(#602) suspect válasza #97716736 (#601) üzenetére


suspect
aktív tag

Teljesítményben nem nagy a különbség?

(#603) #97716736 válasza suspect (#602) üzenetére


#97716736
törölt tag

Max 1-1,5°C csak ;)

(#604) suspect válasza #97716736 (#603) üzenetére


suspect
aktív tag

Akkor veszek egy mx-2-t és meglàtjuk :)

(#605) #97716736 válasza suspect (#604) üzenetére


#97716736
törölt tag

Na akkor majd várjuk a végeredményt :) Amúgy jobban járnál az MX4-el mert ahol néztem boltban PCX-en, 30FT-al kerül többe csak az MX4 :D Inkább azt vedd meg :K

(#606) aaronka


aaronka
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a kommenteket de nem találtam infót (lehet nem olvastam eleget) :)
Nos, ki milyen hővezető pasztát ajánlana? Ami megfelelő ár/érték aránnyal rendelkezik? Laptopba és asztali gépbe is szeretném használni. Akár itt a hardverapro oldalán megvásárolható termék is jó lenne :)

http://steamcommunity.com/id/Siteee_official

(#607) #97716736 válasza aaronka (#606) üzenetére


#97716736
törölt tag

Üdv
Mx2 / Mx4 a lehető legjobb, ne sajnáld érte a pénzt, mert megéri ;)

(#608) Impressa válasza aaronka (#606) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

ZeroDK-val egyet értek, tegnap vettem át az MX-4es 20g-os pasztát. Már két lapost megpasztáztam vele, és elég szép értékeket mutatnak eddig. Ezidáig Noctua NT- H1 használtam, azzal sem volt még gondom. Nagyon sokat számít a pasztázás minősége is. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#609) aaronka válasza #97716736 (#607) üzenetére


aaronka
csendes tag

Ezer köszönetem urak! :) Akkor erre esik mindenképpen a választásom ;)

http://steamcommunity.com/id/Siteee_official

(#610) #97716736 válasza aaronka (#609) üzenetére


#97716736
törölt tag

Örültem hogy segíthettem. A lényeg hogy bárhová is kened fel a pasztát, ne azt a módszert alkalmazd hogy egy pont a közepére, aztán a hűtőtest úgy is szétnyomja. Nem ez így nem jó. Egy kicsit ráraksz egy borsó nagyságút, (Attól függ hogy CPU, vagy GPU) és vékonyan elkened, úgy hogy mindenhova jusson, és így a lehető legjobb hűtést kapod ;)

(#611) ftc


ftc
nagyúr

Arctic MX-2 vagy PRIMECOOLER PC-C100S High Quality Silver Compound

ezek vannak elfogadható árban még... de melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#612) #97716736 válasza ftc (#611) üzenetére


#97716736
törölt tag

MX2 :K

(#613) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok, ezek a paszták vajon ezüstösek vagy sima szürkék?
Ezüstöset nem akarok nem hallottam róluk jókat.

[Titan TG 300]

Titan TG-G30015 "Nano" paszta 1,5g
Titan TG-G30030 "Nano" paszta 3g

Nem lehet linkelni rendesen, ha a paszta szót beírjátok a gyorskeresőbe kihozza

[ Szerkesztve ]

(#614) asvald


asvald
senior tag

Hali!
Kis helpet kérnék !
Honnét a a fenéből tudnék Thermal Glue ( hővezető ragasztót) szerválni a vga RAM/VRM-re?
Kerestem, és ezúttal a g@@gle nem volt a barátom , ha találtam is, a bolt megszűnt ,vagy nem rendelhető stb...
Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#615) Robi_73 válasza asvald (#614) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Ezek pl? :F [link] [link]

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#616) asvald válasza Robi_73 (#615) üzenetére


asvald
senior tag

Heló !

Ezeket Én is megtaláltam ,de nekem ragasztó kellene , és nem pad/ 2oldalas szalag :R
Már írtam neki , mindenesetre ideglenesen megteszi a kétoldalas , de hosszútávon inkább a rendes ragasztót használnám .

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#617) Robi_73 válasza asvald (#616) üzenetére


Robi_73
őstag

Chipset hűtésekhez adtak kétkomponensű ragasztókat, próbálj olyat keresni. Ha esetleg találok jelzem! ;)

Robi73

(#618) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

Nincs valakinek egy kis pasztája :D csak egy csöpp kéne :)
Budapest-ik előnybe

Előre is köszönöm :)

ÜDV Azta Paszta :DD :DD :DD :DD

Nexus 5

(#619) Robi_73 válasza asvald (#614) üzenetére


Robi_73
őstag

Ilyet azért nem találsz és nem is rendelhető, mert sajnos már nem gyártja az Arctic. :(

discontinued-products

Robi73

(#620) Robi_73 válasza Robi_73 (#619) üzenetére


Robi_73
őstag

ZALMAN ZM-NB32J-hez adnak kétkomponensű ragaszót és talán még kapható.

Robi73

(#621) asvald válasza Robi_73 (#620) üzenetére


asvald
senior tag

Igen! A G1 lenne a legjobb :U ,és ahogyan mondod nem kapni már, sajna.
Ezt a 2 komponensűt meg nem merem bevállalni , mert tudom, hogy úgy oda ragad , hogy többet nem igen veszem le , max a ramokat is letépem vele :(((
De néztem AC kittet ahhoz meg adnak elméletileg ragacsot .
Azért köszönöm a segítségedet :R

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#622) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

A hővezetőpaszta meg tud "romlani"? Van egy 3-4 éves AC MX-2 pasztám, már fel volt bontva. Kérdésem az, hogy még használható e?

(#623) #97716736 válasza Vasinger! (#622) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nyomd ki egy papírra, és nézd meg az állagát, ha ugyanolyan mint egy vadi új, akkor nyugodtan használd :K

(#624) suspect válasza #97716736 (#605) üzenetére


suspect
aktív tag

Sziasztok! :)

Na már egy ideje hajtom az MX-4-el a gépet és azt kell, hogy mondjam, jobb mint a hagyományos paszta. Folyamatosan 35-40 fokos a CPU a laposba alapjáraton az eddigi 50 helyett, hajtva 65 helyett 55 max 60 fokig megy fel.
Engem meggyőzött. :K

(#625) #97716736 válasza suspect (#624) üzenetére


#97716736
törölt tag

Örülök neki, igen elég jó a hőelvezető képessége ;]

(#626) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy I3 3220-ast gyári hűtőval raktam össze, és a gyári hűtőn lévő szötyivel. Úgy éreztem hogy nem túl jó a hűtés, levettem a hűtőt és a gyári ragacs szét sem volt kenődve, darabos volt. Tettem rá valamilyen (AC) régebbi ezüst pasztát, de most úgy tűnik még 1-2 fokkal melegebb is a proci.
Elképzelhető hogy az ezüst nem a legjobb? Van itthon sima fehér is, vajon érdemes arra cserélnem?
ha 100%-on hajtom a procit a gyári hűtővel zárt házban 64 fokra is felmeg a maghőmérséklet. Nem sok az?

(#627) #97716736 válasza mexel (#626) üzenetére


#97716736
törölt tag

Az is függ hogy mennyire jól hűt. hogy milyen mennyiségben kented fel a pasztát. A lehető legjobb ha vékonyan egyenletesen szétkened, akár egy bankkártyával, vagy egy kemény papírral, szétkened mindenhol hogy elterüljön buborékmentesen. Aztán rá a hűtő. Ha továbbra is fennáll a melegedés, valószínűleg a paszta ami nem a legjobb. Ajánlom neked az MX2-MX4-et :K

(#628) mexel válasza #97716736 (#627) üzenetére


mexel
veterán

Most nem tudok semmit venni, abból kell gazdálkodjak ami itthon van :) Egyenletesen, vékonyan szoktam kenni, csak valahogy ezekkel az ezüstökkel nem mindig vagyok kibékülve. Elképzelhető hogy a fehér jobb?

(#629) #97716736 válasza mexel (#628) üzenetére


#97716736
törölt tag

Az MX2-MX4 is ezüst, és a lehető legjobb a piacon, ár / teljesítmény arányban. Jók az ezüstök csak akkor amit te használsz, rossz az összetétele :)

(#630) mexel válasza #97716736 (#629) üzenetére


mexel
veterán

Elképzelhető, mondjuk a saját gépemet is azzal kentem és az jónak tűnik, mondjuk azon nagy hűtő van.

(#631) agentJ


agentJ
tag

Üdv!

Van nekem itthon CoolerMaster IC Essential E1 pasztám.
Holnap érkezik az Alpenföhn Himalya hűtőm,és úgy terveztem eddig,hogy ezt fogom használni.

Viszont olvastam,hogy az MX2 és az MX4 sokkal jobb ennél.
Érdemes lenne később cserélni,vagy ez is bőven megteszi?
Sokkal rosszabb az E1,mint a fentebb említett 2 másik?

(#632) #97716736 válasza agentJ (#631) üzenetére


#97716736
törölt tag

Üdv
Nem rossz paszta az sem, dicsérik de nyilván egy MX2-MX4 jobb választás, mondjuk most a kétszeresét kell megfizetni mert kicsit drágultak, de az a 4g igen sok kenésre elég. Van rajta 4 kis pötty az mutatja mennyi van még benne, én már 3-szor újrakentem a cpu-t 2-szer a vga-t, és még a 3. pöttynél van a paszta, tehát sokáig elég ez a 4g :K

[ Szerkesztve ]

(#633) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok...

Paszta vásárlás előtt vagyok....

Mekkora különbség lehet mondjuk a 1000ft alatti paszták és az MX4 között....

1. [link]
2. [link]

Ezeket nézegettem, illetve az MX4-et, szerintetek nagy eltérés lehet... valakinek van tapasztalata ?
Köszönöm.... :R

(#634) #97716736 válasza Cobrusz (#633) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nekem van tapasztalatom bőven. Sima Coolink 500FT-os pasztát használtam CPU-n, ott ugyebár nagy a felület a processzornak, így jól viselkedett, de GPU alá rakni, ahol kicsi a lehűtendő felület, na oda nem volt alkalmas.
Régen teszteltem egy procval, és ez a Load alatti hőfokok voltak, maga a CPU burkolat.
500FT-os paszta max 56°C
MX4-es paszta 45-46°C
De meglehet venni mind kettőt, és tesztelni mennyivel marad el hűtésileg, a jobbtól :))

(#635) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hy all :R Ismételt témának hoznám fel a Coollaboratory Liquid Pro :K Utána olvastam termék ismertetőkben ill. fórumokban,de nem tudom eldönteni azt,hogy merjem-e használni :F
Használ valaki ilyet,ha igen mik a tapasztalatok ill. igaz,hogy megeszi az alut?

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#636) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Melyik a jobb hatásfokú paszta Arctic Silver 5 vs. Arctic MX4 ?Árba majdnem ugyan ott vannak.CPU-ra ill. GPU-ra egyaránt jó mind kettő ?

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#637) #97716736 válasza vlcsko82 (#636) üzenetére


#97716736
törölt tag

MX4-et használok, GPU-ra is tökéletes, én inkább helyedben MX4-et választanám az Arctic helyet :U

(#638) vlcsko82 válasza #97716736 (#637) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Szerintem is az MX4 lesz a nyertes :K Esetleg tudsz valamit Coollaboratory Liquid Pro-ról ?

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#639) Impressa válasza vlcsko82 (#638) üzenetére


Impressa
őstag

Hy!

Itt egy lista, a pasztákról, amiket teszteltek, és az eredmények. A Coollaboratory Liquid Ultra-t találtam meg hirtelen.
Én Noctua NT-H'-ről váltottam MX-4-re, és kb. 1-2 °C eltérést tapasztaltam az MX-4 előnyére. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#640) vlcsko82 válasza Impressa (#639) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Köszönöm szépen :R

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#641) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Először szedtem szét a laptopom a processzornál, gondoltam kenek rá új pasztát. A Proci és a GPU körül is van paszta, gyárilag négyzet alakban. A processzornál letöröltem, itt még aránylag kenődött az eredeti. Viszont a GPU fölött érdekes módon olyan állagú a paszta, mintha valami gyúrma lenne, egy darabban van az egész, nincs is rákenődés a GPU-n. Nem tudom, hogy ez valami más cucc, vagy egyszerűen annyira megdermedt a paszta, hogy összeált szabályos négyzet alakba? Leszedjem ezt is, vagy ide tényleg valami gyurma állagú cucc kell? Itt vannak fotók, a proci fölött már úgy van, ahogy most én kentem rá, az nem a gyári paszta:

[ Szerkesztve ]

(#642) #65675776 válasza Chrystall (#641) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Az nem paszta, hanem gap pad. Nem kell bántani, nem igazán öregedik.. De ha tudsz azonos vastagsgút keríeni, akkor akár ki is cserélheted.

(#643) Chrystall válasza #65675776 (#642) üzenetére


Chrystall
senior tag

Én egyáltalán nem értek ezekhez, úgyhogy békén hagyom. Esetleg a GPU felszínére kenjek egy kis pasztát, hogy a gap pad meg a GPU között ne legyen légbuborék, vagy nem számít annyira?

Egyébként a CPU-t hűtő felületen is volt egy ilyen szabályos nágyzet alakú cumó, de annak a közepe üres volt, ahol a CPU-val érintkezett, viszont azt úgy ahogy van letöröltem. Lehet nem kellett volna? Az általa takart felület most teljesen be van kenve pasztával.

[ Szerkesztve ]

(#644) Impressa válasza Chrystall (#643) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Kenhetsz rá nyugodtan kis mennyiséget, mivel idővel a nyomástól ellaposodik a gap pad, emiatt keletkezhet légrés.
Amit a CPU-ról leszedtél, az arra szolgált, hogy amit felkesz pasztát nem tudjon a CPU köré szétterülni. Sok helyen ilyet nem is használnak, szóval nem kell aggódnod, anélkül is meg tudod oldani.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#645) Chrystall válasza Impressa (#644) üzenetére


Chrystall
senior tag

Amúgy az ilyen laptop procira mennyit kéne kenni? Ott a fentebbi fotómon látszik, hogy kentem rá bőven. Youtube-on van egy videó, ahol sokat rak fel a fickó, ott azt kommentelték laptopnál sok kell, mert nincs integrált hőeloszlató. Vagy jóval kevesebb kéne? Úgy hongoltam, mikor rászorítom a fémlapot, akkor az majd szétnyomja, és kimegy ami nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#646) Impressa válasza Chrystall (#645) üzenetére


Impressa
őstag

Nem kell olyan sokat rányomni (se keveset ), mert elég vékony filmréteg fog keletkezni.( nagyon pici hézag miatt ) Persze az nem baj, ha a felesleg kinyomódik körbe. Bár én szét szoktam kenni a tetején, hogy biztosan elérjen mindenhova a paszta. Ha viszont ezüstpasztát használsz, arra figyelj, hogy az vezeti az áramot, ami gondot is okozhat. ( a GPU-n lévelő smd alkatrészekre gondolok, amit fotódon is látszik)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#647) Chrystall válasza Impressa (#646) üzenetére


Chrystall
senior tag

Végül szétszedtem megint, és raktam rá véknyabb réteget. Ez nem hiszem, hogy ezüst paszta, amit nekem adott a haverom, a gyártó oldalán néztem, ott csak cink, alumínium, olaj meg antioxidánst írt tartalomra. Egyébként ezeket nem baj ha fogdossa az ember? Nem rákkeltőek?

[ Szerkesztve ]

(#648) Impressa válasza Chrystall (#647) üzenetére


Impressa
őstag

Nem lesz tőle bajod, :N utána lemosod, és kész. :K A Cink, Alumínium, amúgy is fontos a szervezetünknek, persze nem ebben a formában :DDD Mind a kettő fém, tehát vezetők.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#649) Chrystall válasza Impressa (#648) üzenetére


Chrystall
senior tag

JA, igaz, tényleg, azok is vezetnek, de hülye vagyok. Hát letakarítottam teljesen mindekét alkatrészt, csak a chipek tetejére kentem egy vékony réteget, elég szépen sikerült, ám a GPU fölött az a kis gap pad egy részen benyomódott, mert odakaptam egy fogpiszkálóval, oda nyomtam plusszba helykitöltőnek egy kis pasztát szintbe hozni. Ha csak az nem folyik onnan ki, nem hiszem, hogy gond lesz, egyenlőre megy a gép, most is arról írok. Normál használaton 40-45 fokot mér a mérőszoftver. Égett szag nincs.

(#650) Impressa válasza Chrystall (#649) üzenetére


Impressa
őstag

Teljesen jó az az érték, gondolom aida-t vmi hasonlót használsz hozzá, de igazából mind1. A GPU-nál nem fog kifolyni a paszta, az idővel inkább szilárdabb lesz. Ha már égett szaga van.... :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.