Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) #78422784 válasza Henker2 (#550) üzenetére


#78422784
törölt tag

Igen, elégedett vagyok vele:) végre csend van a szobában:))

(#552) #78422784


#78422784
törölt tag

Lehetne egy kérdésem? ha Dual core processzort rakok a gépembe,800Mhz-es, míg a ramom 512-es de csak 533Mhz-en fut..az így kompatibilis? Mert így még nem teszteltem.

(#553) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Ma lecseréltem a hűtőt a Core2Duo E7500-as procimon az ASUS P5Q-E alaplapomban! Levettem a gyári hűtőt és fel akartam tenni egy Arctic Cooler Freezer7 Pro Rev2-t! Minden szépen ment a keret bepattintásáig... Utána kellett volna a jó nagy hűtőbordát felrakni a keretre és felcsavarozni. Csakhogy ez az ASUS P5Q-E alaplap hűtőbordákkal van tele a processzor körül, amiket egy heat-pipe köt össze, így aztán emiatt nem akart beférni az Arctic Cooler nagy bordája. A próbálkozás közben a hűtőn levő paszta 1/5-e átkerült a proci tetejére. A lent leírt módon végül megoldottam, de ez még nem jelent másodszori feltevést ugye? Mert azt írja az AC manual-ja, hogy ha másodszor teszi fel az ember, akkor teljesen újra kell pasztázni MX4-el.

És akkor íme a megoldás:
Nem tudom ez így van-e kitalálva, de addig feszegettem az alaplapon levő borda szélét, hogy a szélső műanyag fekete felfüggesztés (az amelyik a képen az ASUS felirat 2. S betűje alatt és jobbra van kicsit) elengedte kicsit, tehát kilazult, és kijjebb tudtam hajlítani a bordát, így most teljesen egymáshoz érnek az alaplap és az Arctic Cooler bordái. Működik minden szépen. Szerintetek nem gond, hogy kipattintottam a kis fekete lábát a bordának? Ez így van kitalálva? Le is lehet a bordákat teljesen szerelni, ha ezeket a felfüggesztéseket kihúzza az ember?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#554) Thrawn válasza spiritex (#553) üzenetére


Thrawn
félisten

Szóval meglazítottad a bordát az északi hídon, hogy elférjen a procihűtő. Remek. És mi hűti ezentúl az északi hidat? Az a borda nem véletlenül van rajta, pattintsd vissza a helyére ha nem akarsz hamarosan új alaplapot vásárolni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#555) spiritex válasza Thrawn (#554) üzenetére


spiritex
veterán

Csak egy kicsit hajlítottam kifelé (kb. 1 mm-t), és csak a chip tetejénél! :) Megnéztem és meleg a borda, tehát veszi a hőt a chip-től. A Bios 41 fokot mutat motherboard-ra, nem hiszem, hogy gond lenne.. Ja, és nincs tuningolva a gép, nem játszok, és a procihasználat sem megy soha 50-60% fölé.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#556) spiritex válasza spiritex (#555) üzenetére


spiritex
veterán

Azt olvastam egyébként, hogy a P45-ös NB 105°C-t képes elviselni.
Meg gondolom azért lennének előjelei a túlmelegedésnek, fagyások, istabil működés, stb. Nem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#557) Thrawn válasza spiritex (#555) üzenetére


Thrawn
félisten

Mivel hőcsővel van összekötve lehet a VRM felől érkező meleget észleled és nem az északi hídét. A BIOS-ban mutatott 'Motherboard' hőfok valójában mit mutat? Mert az alaplap felületén bárhol lehet az a szenzor.

Ezt a 105 fokot kb minden szilíciumból készült chipre rá lehetne húzni. Azt, hogy ezt elviseli az tök jó, nade meddig? Szerintem nem egészséges így használni a lapot, de lehet csak én látok rémeket. Ha az enyém lenne tuti nem aludnék nyugodtan.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#558) spiritex válasza Thrawn (#557) üzenetére


spiritex
veterán

Na, levágtam fűrésszel a ventillátor sarkát, és már nem tartja el a bordát. A tüske a helyén, megnyomva átmegy az alaplapon, de nem tudom most jó-e az érintkezés.. Hogy lehet ezt leellenőrizni? Mi fog arra utalni, hogy mégis gond van? Lefagyások pl.? Ennél is úgy van, mint a procinál, hogy ha egyszer leveszik a hűtőt, ha egyszer levegő kerül alá, akkor újra kell pasztázni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#559) Dr_Syrex válasza spiritex (#558) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Ha átmegy az alaplapon (bepattan), akkor stabilan kell tartania. Ha kézzel kicsit próbálod mozgatni és nem lötyög, akkor rendben van.
Gyakori lefagyás, kékhalál lehet a túlmelegedés következménye.

Ha már levetted a bordát, érdemes lehet újrapasztázni, mivel a gyári hővezető néha azért megkeményedik, kiszárad, és emiatt romolhat a teljesítménye. Egy frissen felvitt réteggel te is nyugodtabb lehetsz.
(A procinál sem kell mindíg újrapasztázni, csak ha régóta nem volt)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#560) spiritex válasza Dr_Syrex (#559) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a választ!
Hát az úgy áll egy helyben, mint a cövek! Meg se lehet mozdítani. Annyi van csak, hogy mintha nem lenne teljesen párhuzamos az alaplappal, hanem ott ahol piszkáltam kicsit feljebb lenne feszülve, magyarul ici-picit lejt fentről lefelé, ami a bordázat aljzatán látszik. De ez a lejtés kb. 1 mm-es lehet..

Más:
Nem találtam jobb topicot (pedig kerestem), így itt teszem fel a kérdést, hogy a felszerelt AC hűtőmnél ([link]) miért mutat 4 féle felszerelési módot Intel procik esetén? Nem csak a B a jó, amikor is kifelé, a ház hátúlja felé fújja a cooler ventije a levegőt? A másik 3 megoldás is jó, a gép eleje, teteje, alja felé fújva a meleg levegőt??

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#561) spiritex


spiritex
veterán

Azt meg tudnátok mondani, hogy egyes gyártók miért kerek alakú pasztát tesznek a hűtőborda aljára, amikor minden processzor tudomásom szerint négyszögletes alakú? Ennyire nem lényeges, hogy a teljes felületén átadja a hőt a bordának és elég, ha csak azon a kissebb kör alakú részen tökéletes a hővezetés?

Most egy ilyen ASUS hűtőt kéne feltennem egy 754-es Sempron procira, de nem tudom, hogy szedjem le a gyári pasztát és pasztázzam négyszögeltes alakúra, vagy hagyjam a gyárit és tegyem fel így ahogy van. Esetleg pasztázzak a gyári mellé még egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#562) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Ilyen [Gap-Pad-et] szeretnék vásárolni a notebookomhoz mert a régiek elhasználódtak és pasztával nem az igazi. Ebből a fajtából csak 2 webáruháznál találtam és mind a kettőnél szünetel a rendelés. Aki esetleg szokott ilyet vásárolni vagy tudna segíteni a beszerzésében azt megköszönném.

Köszönettel,
Csaba

(#563) Rico83 válasza spiritex (#561) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
Valószínűleg azért,mert a pasztázást a hűtőbordáknál robotok végzik és könnyebb így programozni a gépet...
valahol(nem tudom hol)olvastam ilyesmit..."folyadékok és paszták pont vagy tetszőleges vonalszerű adagolására szolgáló program" bár a miértre ez nem konkrét válasz,azért mondtam hogy "valószínű"... :F

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#564) Csaba.no1 válasza spiritex (#561) üzenetére


Csaba.no1
tag

Szia!

Ha a régi nagyon rászáradt egy kártyával vagy esetleg egy pengével lekapargathatod, a gyári pasztát ha már használt ne alkalmazd újra. A gyárira semmiképp ne pasztázz rá, előtte távolítsd el a régit majd vidd fel rá az újat (frisset). Én alkoholos ablaktisztítóval szoktam letörölgetni ha még nem annyira száradt, majd a végén töröld szárazra.

Üdv,
Csaba

(#565) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
A hétvégén alaplapot cserélnék, de azt vettem észre hogy a Noctua NT-H1 CPU hűtőpasztám állaga amolyan gyurma és nem fogkrémszerű mint volt. Tavaly használtam utoljára, de rendesen zártam vissza a kupakját. Lehet még így használni a pasztát, vagy inkább vegyek ujjat?
Köszönettel: Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#566) Dr_Syrex válasza Oraculus (#565) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Ha nem tudsz vele egy viszonylag vékonyabb réteget felvinni belőle a cpu-ra, akkor inkább szerezz be egy új adagot. A gyurma jelleg miatt a hűtő felrakása során a paszta egyes részei alrább csúszhatnak és ott nagyon leromolhat a hővezetés.
Tehát a lényeg az lenne, hogy vegyél egy újat, így a későbbiekben sem lesz majd gondod vele :).

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#567) Dell XPS válasza Oraculus (#565) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ahogy kolléga is jelezte, ez felejtős....még fogkrémben is zavaró!

Üdv, Dell XPS

(#568) Rico83


Rico83
tag

Hűtőpasztának én az aloe verás kézkrémre esküszöm... :B

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#569) Bishoop


Bishoop
tag

Nemrég vásároltam használtan egy Gigabyte 5670-es videokártyát használtan. Kicsit magasnak tűnt a hőmérséklete, így újrapasztáztam vesztemre. Most ugyanis 90 fok felé felment furmarkkal terhelve. Sajnos csak sima szilikon pasztám van,és az is eléggé régi,ráadásul egy kicsit vastagabban kell rátenni a pasztát a szokásosnál mert a két felület különben nem érintkezi. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen pasztát kéne venni,lehetőleg ezüst kéne szerintem, de nem valami piszok drágára gondoltam.

(#570) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Cpu hűtő csere elött állok és a kérdésem az lenne hogy a régi pasztát, mivel és hogy érdemes eltávolítani?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#571) >Deego.. válasza CsonkaImo (#570) üzenetére


>Deego..
senior tag

Papírzsebkendő vagy vatta elég kell hogy legyen ha nincs nagyon rászáradva a paszta.
Ha igen, akkor vmilyen alkoholos folyadék. (pl körömlakklemosó, de minimális vagy sebbenzin)

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#572) ghostrider20


ghostrider20
tag

Halli valaki nem tudja megmondani mi a hivatalos neve annak a gyurma szerű valaminek ami olyan mint a hővezető paszta csak egyben van laptopokban szokott lenni chipset video kártya hűtése allatt!??
Vagy ram közt!

(#573) >Deego.. válasza ghostrider20 (#572) üzenetére


>Deego..
senior tag

Gondolom a Thermal-Pad ra gondolsz.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#574) CsonkaImo válasza >Deego.. (#571) üzenetére


CsonkaImo
addikt

köszi szépen az infot!

(#575) >Deego.. válasza CsonkaImo (#574) üzenetére


>Deego..
senior tag

:K

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#576) Bishoop válasza >Deego.. (#573) üzenetére


Bishoop
tag

Láttam már én is laptopoknál ilyen gyurmakockát, és kíváncsi vagyok hogy mikor érdemes ilyet használni? Én úgy láttam hogy ha nem fekszik fel a hűtőborda a chipre, akkor raknak ThermaPad-et szintkiegyenlítés gyanánt. De a hővezető képessége gyengébb egy szikikon alapú pasztához képest?

(#577) >Deego.. válasza Bishoop (#576) üzenetére


>Deego..
senior tag

Igen jòl tudod.
Főleg laptopokban találkozhat vele az ember, de a videokártyákon is előszeretettel alkalmazzák.

Laptopoknál: A GPU és a hűtő között általában pár mm-es hézag van. Ennek a kitöltésére használják.
GPU-nál: szintén a hézag kitöltésére használják de már nem a GPU, hanem a memóriáknál vagy a FETeknél.

Cpu hûtésre nem ajánlott. És a vezetõképesége is gyengéb a pasztához képest.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#578) Csaba.no1 válasza >Deego.. (#577) üzenetére


Csaba.no1
tag

Érdekes dolog ez a gap pad, kontra paszta dolog. Van egy 3 éves Asus k70ab notebookom és szét kellett szednem mert már nagyon melegedett és a benne lévő gap padek már megvoltak szikkadva, repedezve. Miután 2x újrapasztáztam és kipucoltam a porcicákat, olyan magas hőmérsékleten járt a notebookom, hogy olykor meg is fagy. Gondolom nem hiába kerül gap-pad egyes notebookokba paszta helyett, phobya nevű cégnek vannak olyan [Gap-pad-ei] amik megegyeznek hővezető értékben pl a artic cooling mx2 vagy mx4 pasztáival, csak a vastagságuk és eloszlásuk végett pl nálam valószínűleg jobban dolgozik mint bármely más paszta.

Üdv,
Csaba

(#579) >Deego.. válasza Csaba.no1 (#578) üzenetére


>Deego..
senior tag

Hát igen Gap-pad ból is elég sok a választék vastagság és minőség szempontjából is.

A notinál meg mint írtam a sima paszta nem képes olyan nagy űrt kitölteni mint a pad.
Én szívem szerint a pad alá egy minimlis pasztát raknék azért, de lehetséges így is csinálják nem tudom pontosan.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#580) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

örökbecsű kérdés: milyen pasztát? i5 3570kra kellene.
arctic mx-4? van itthon egy thermaltake TG-2, erről vélemény?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#581) Robi_73 válasza MCGaiwer (#580) üzenetére


Robi_73
őstag

Saját tapasztalatom alapján nálam így alakul a sorrend. ;)

Noctua NT-H1
Arctic Silver 5
Arctic Cooling MX4

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#582) RVR400 válasza Robi_73 (#581) üzenetére


RVR400
veterán

Ahogy nézem, az MX-4 helyett jó választás lehet a majonéz. :DDD

(#583) Robi_73 válasza RVR400 (#582) üzenetére


Robi_73
őstag

Egy párnapig biztos! ;]

Robi73

(#584) >Deego.. válasza RVR400 (#582) üzenetére


>Deego..
senior tag

:))

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#585) STDI válasza Robi_73 (#581) üzenetére


STDI
csendes tag

Coolink Chillaramic-t használok már vagy 5. tubust. Olcsó és jó.

CM GX450 5év garanciával ELADÓ: http://href.hu/x/jhbb

(#586) newgamer


newgamer
aktív tag

Szerintetek a hővezető pasztát, ha lehet ilyet mondani átlagban mennyi idő után lenne érdemes cserélni?

(#587) Dell XPS válasza newgamer (#586) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sokan azt mondanák, hogy fél évente egy "szerviz" biztosan nem árt a gépnek (én is ezt mondom.) Elég sok tényező befolyásolja ezt, de ha rendszeresen monitorozod, akkor nem érhet meglepetés. A hőmérsékleti értékek emelkedésekor elég elővenni a pasztát, amikor el kezd "romlani a hőelvezetés. De a fentiek alapján maradhat a prevenció, eldöntheted...

Üdv, Dell XPS

(#588) >Deego.. válasza newgamer (#586) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ezt pontosan nem lehet megállapítani.
Nagyban függ a pasztától is. Mint előttem is írták fél évente legalább 1x jól jön egy otthoni karbantartás.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#589) newgamer


newgamer
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat

(#590) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Ezek közül melyiket ajánlott megvenni, egy FX-8350-re kéne.

A legdrágább a legjobb :F

Egyszeri pasztázásra hány gramm kell?

üdv

(#591) >Deego.. válasza werszomjas (#590) üzenetére


>Deego..
senior tag

4g MX4 vagy Noctua NT-H1 megfelel a célra.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#592) Dell XPS válasza werszomjas (#590) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ahogy a kolléga is említi az MX4 tökéletes a célra, bár láttam már olcsóbban is. Szóval sokan használjuk, jók a tapasztalatok, de nyilván nem azt jelenti, hogy többi jó márka ne lenne alkalmas a megfelelő hőelvezetésre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#593) ghostrider20 válasza >Deego.. (#573) üzenetére


ghostrider20
tag

Köszönöm széppen:)igen erre gondoltam:)

(#594) werszomjas válasza Dell XPS (#592) üzenetére


werszomjas
őstag

&>Deego..

Köszi, akkor MX4 lesz :K :R

üdv

(#595) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó minőségű hővezető pasztát? Lehetőleg a legjobbat. Az ár nem számítana (na jó azért 10eFt-os ára...gondolom ilyen is van :) ).

Köszönöm! :R

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#596) #97716736 válasza fagylalt (#595) üzenetére


#97716736
törölt tag

MX2, vagy MX4 lehető legjobbak és nem drágák. Pl MX4 a lehető legjobb, abból 4g 1.500-2.000FT között mozog, jó pár kenésre alkalmas :K

(#597) fagylalt válasza #97716736 (#596) üzenetére


fagylalt
senior tag

A hűtős topicban is ezt az ajánlást kaptam, úgyhogy lehet megpróbálkozok vele. :K

Köszönöm! :R

Üdv: Divi

(#598) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek mennyivel jobban éri meg minőségi pasztàt venni mint egy noname cuccot? Mert én egy noname pasztàt hasznàlok amit egy szàmteches boltba vettem 500Ft-ért régebben és kezd elfogyni. És most elkezdtem gondolkozni, vegyek e valami jobbat vagy hasznàljam ezt?
Egy laposba kell (i5 430M-es procival jelenleg de majd erősebbet akarok bele tenni) és most alapjàraton 45-50 fokos, terhelve 60 max 65.

(#599) #97716736 válasza suspect (#598) üzenetére


#97716736
törölt tag

Üdv!
Megéri egy minőségi pasztára beruházni, minimum egy MX2-re. Jóval jobb a hőelvezetése mint egy noname, és szinte minden nagyobb gyártó hővezető pasztáját veri. Nem fog egy hamar kiszáradni, tehát ha fel kened az 1 évig is szinte ugyanúgy fog hűteni. Ha meg az ember VGA-ra akar pasztát venni, akkor MX2 alá ne adja, mert noname-t én is használtam és nagyon meelgszik :U

(#600) suspect válasza #97716736 (#599) üzenetére


suspect
aktív tag

Szerinted akkor egy mx-2 bőven elég lenne vagy inkàbb legyen a 4-es?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.