Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) mrhero válasza dewil666 (#980) üzenetére


mrhero
tag

milyen rézlapot vettél és hol? Én is le szeretném cserélni rézre.

(#1002) Angel2014 válasza dewil666 (#1000) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem kaptam mx 4 et szerinted jó az mx 2 is helyette? Esetleg tudod mi a különbség a kettő között?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1003) dewil666 válasza mrhero (#1001) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Apró hirdetéseket böngésztem (nem csak itt) és lehet találni vagy réz hűtőt aminek a bordái megfelelőek vagy sima rézlapot is van mikor ki lehet fogni. Nekem mindkettőből sikerűlt szereznem.

(#1002) Angel2014 Teljesen jó az mx2 is. Annyi a változás az mx4-hez képest kicsit sűrűbb és szürkébb de ugyan olyan jó!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1004) Angel2014 válasza dewil666 (#1003) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm mesterem! :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1005) mrhero válasza dewil666 (#1003) üzenetére


mrhero
tag

Köszi, végül ez lett:
http://www.ebay.com/itm/30pcs-Laptop-GPU-CPU-VGA-Heatsink-Copper-Shim-15mmx-0-3-0-5-0-8-1-1-2-1-5-Pad-/261704004472?hash=item3ceec63378:g:sXIAAOSw0vBUkPGh

Laptop gyári heatsinkjét lehet/érdemes fejleszteni még valamivel? Egy kétmagos i5-ről váltok 740qm i7-re.
35w -->45w. Ezzel még egy jobb hőpaszta és egy jól méretezett rézlap elbánik. Viszont kacérkodok a 940xm-mel, ami még plusz 10 watt. 55 watthoz már talán nem ártana némi extra mod.

(#1006) dewil666 válasza Angel2014 (#1004) üzenetére


dewil666
őstag

Szívesen :K

(#1005) mrhero Ment privát üzenet!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1007) tivadarky


tivadarky
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud abban segíteni hogy a hűtőzsíroknak van-e szavatossága?
Tavaly vettem 1,5 gr Coolink-et kis tasakos formában, egyszer használtam azóta szobahőmérsékleten tároltam. Ez még vajon jó, vagy vegyek újat? :F

(#1008) dewil666 válasza tivadarky (#1007) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Ha jól kenhető akkor nem lesz gond vele.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1009) tivadarky válasza dewil666 (#1008) üzenetére


tivadarky
csendes tag

Köszi a választ.

(#1010) dewil666 válasza tivadarky (#1009) üzenetére


dewil666
őstag

Szívesen!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1011) Ombre85


Ombre85
tag

Sziasztok!

Az mennyire normális egy mx-2 esetében, hogy felkenés után az első használatkor kikeményedik annyira, hogy le lehet kaparni?
Jó ideje küzdök melegedési gondokkal és ez gyanús lett.

(#1012) Dell XPS válasza Ombre85 (#1011) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem normális. Nagyon sokáig meg kell őriznie az állagát.

Üdv, Dell XPS

(#1013) Ombre85 válasza Dell XPS (#1012) üzenetére


Ombre85
tag

Köszi! Ezek szerint ez megbuggyant. Kb fél éve van meg, eleinte jó volt. Rendes bolti.

(#1014) Gábor101


Gábor101
újonc

A paszta felviteléhez érdemes kipróbálni, hogy egy prociméretűre vágott plexi, vagy átlátszó üveglap alá egy adag pasztát (spórolósabb verzióban hasonló állagúra kevert fogrémet) nyomva, illesztéskor hogyan terül, ill mennyi az, amit még éppen nem nyom ki oldalra. Én a középre pöttyintésre voksolok, mivel így a legkönnyebb egyenletesen adagolni, és legkevesebb a légbuborék esélye (ami légbuboréknak ugye 25 fokról cca 65 fokra már a nyomásnövekedés sem igazán növeli a tartósságot).

(#1015) Angel2014 válasza Gábor101 (#1014) üzenetére


Angel2014
addikt

Én ugyan így csak utána egy plastic kártyával vékonyan elosztatva

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1016) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!Erről mi a véleményetek?Nagyon jókat írnak róla, de nekem nem igazán vált be...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1017) Caldera válasza takacsbotond (#1016) üzenetére


Caldera
aktív tag

Én már korábban vettem belőle. Semmi gond nem volt vele, bármilyen hihetetlen tudja azt mint az MX-4 (kipróbáltam mindkettőt).

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#1018) takacsbotond válasza Caldera (#1017) üzenetére


takacsbotond
őstag

Akkor vagy én fogtam ki egy hibásat, vagy ilyen gyenge az MX4 is...
Delidelt i7 3770K-t használok, és még nem ment egyszer sem 38C alá, akár mennyire feszeltem alul.Több alaplapban, és több procival is próbáltam, és egyszer sem hozott igazán jó eredményt.
Esetleg még a pasztázásnál ronthattam el valamit, de nem hinném...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1019) Caldera válasza takacsbotond (#1018) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem tudom milyen pasztázási technikát használsz, de itt egy jó kis video.
Egyértelműen a "pötty" technika a legjobb, mert kiszorítja a levegőt. Nekem egy Athlon II X3 420e proci egy Cosmo CC-95 hűtővel szobahőmérésékleten 25-30 fokot produkál általános irodai használattal a fenti pasztákkal.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#1020) takacsbotond válasza Caldera (#1019) üzenetére


takacsbotond
őstag

Újrakentem a procit, tele volt légbuborékkal, nem csoda, hogy melegedett. :B
Még mindig nem tökéletes, de már egész jó.Gyorst teszt erejéig 4,8Ghz-en 1.35V-al nem éri el a 80C-t a cpu, viszont a borda még mindig jég hideg..Ma már nem foglalkozok vele, ilyen fáradtan, csak rontanék rajta, na meg a paszta is véges.Nem könnyű felszerelni ezt a monstrumot.
Ugyan így szoktam, csak én a személyimet használom hozzá.
A konfigomat az adatlapomon találod.

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1021) bari012


bari012
tag

Ez vajon mennyire hasznalhato? Gondolok itt a hovezetokepessegere. Koszi :)

(#1022) Angel2014 válasza Caldera (#1019) üzenetére


Angel2014
addikt

Ez is mutatja ha pontozunk nem terül el normálisan :K

Bari: jó hővezető de inkább ezt nagy hézagokra használják és Nvidia kártyákra is a chippekre.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1023) bari012 válasza Angel2014 (#1022) üzenetére


bari012
tag

Notimba kene a videokarihoz :U

(#1024) Angel2014 válasza bari012 (#1023) üzenetére


Angel2014
addikt

Olyan nagy a hézag hogy a mx2 vagy inkább mx 4 paszta nem segítene? Mert ezt alárakod lehet nem hűtene hanem szigetelne.

Látod így: A GPU-ra ö is pasztát tett látod.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1025) bari012 válasza Angel2014 (#1024) üzenetére


bari012
tag

Igazabol neked eredetileg es jelenleg is ilyen thermal gap van, ezert nem jutott eszembe mast rakni oda. De hogy most 0.5, 1, vagy 1.5 mm, azt nemtudom :(

[ Szerkesztve ]

(#1026) vis89


vis89
csendes tag

Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek ezekről a folyékony fém pasztákról ? hozza a várt eredményt ? És notiba javasolnátok ?

(#1027) dewil666 válasza vis89 (#1026) üzenetére


dewil666
őstag

Kicsit vissza is lehet olvasni a fórumon és választ is találsz.
Én is notiba raktam és hoz eredményt.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1028) vis89 válasza dewil666 (#1027) üzenetére


vis89
csendes tag

Nem is kicsit olvastam vissza, de nem találtam választ.
De a thermal grizzlynek van ilyen félyékony féme és a honlapon azt írják hogy ne használjuk réz hűtőbordával.
Ezen kívűl sokra nem jutottam még. Ha tudnál írni fokokat meg köszönném.
Nem feltétlen szükséges folyékony fémet használnom, csak kiváncsi vagyok hogy ez mi fán terem.
Arcticot semmi féleképpen nem akarok használni, egyszer próbáltam és rosszabb eredményeket hozott mint a noname(most nem kell megkövezni , lehet gyári hibás volt vagy én nem tudom hazsnálni mit tudom én, de második napon után ujra kentem)
Thermal Grizzlyn gondolkozom csak marha drága így első körben. Kicsit sűrűbbnek tűnik, de gondolom ez nem jelent gondot.
Szívesen meghallgatok minden tanácsot!
Még annyit kérdeznék notebook ventilátorral azon kivűl, hogy kitakarítom tudok valamit kezdeni ?
Az esetek nagy százalékában pasztázás és portalanítás megoldott minden gondot , de itt is hajt a kiváncsiság :)

[ Szerkesztve ]

(#1029) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Erről esetleg mi a véleményetek?Van egy kevés ilyenem is még otthon.Jobb lehet az 5teve féle pasztánál?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1030) Caldera válasza Angel2014 (#1022) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem is kell, hogy a proci szélén folyjon le a paszta. A magok középen vannak. Esetleg még az X felhordás hozhat még jobb eredményt.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#1031) Angel2014 válasza Caldera (#1030) üzenetére


Angel2014
addikt

A plasztikkártyás szétoszlatással mi a baj? Ennek a célja a mikrórepedések kitöltése épp csak vékonyan kell használni a pasztát, és azt mondom ha van benne egy kis légbuborék és mivel folyékonyabbak az új paszták az is ki fog terülni idővel.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1032) CharlieBrown


CharlieBrown
tag

Hali!

Pasztázási technika témakörben itt egy korrekt kis mérési jegyzőkönyv (hátha még nem volt, nem olvastam ennyit vissza), különféle kenési technikákkal:
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Thermal-Paste-Application-Techniques-170/

És akkor most én is kérdeznék: Arctic Silver 5-nél van jobb cucc? Hővezetési képességre lennék kíváncsi.

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#1033) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Liquid Ultrát miért nem érdemes a kupak és a cpu hűtő közé rakni?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1034) Caldera válasza Angel2014 (#1031) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nézd meg a videot és látni fogod, hogy a szétterített tele lesz légzárvánnyal. Nem tudsz 100%-osan egyenletes és sík felületet biztosítani.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#1035) dewil666 válasza vis89 (#1028) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Én folyékony fémet (Coollaboratory Liquid Ultra) használtam a gpu-ra és a cpu-ra is. Ez első sorban rézhez használatos.
Az mx2-3-4 család közismerten jó hővezető és sokáig nem is szárad be.
Gap-pad Hővezetés: 3-4 W/mK (jobb minőségűek)
MX-2-3-4 Hővezetés: 8.5 W/mK
Réz Hővezetés: 399 W/mK
Coollaboratory Liquid Ultra Hővezetés: 82 W/m-K
MX-4 pasztát cseréltem le Coollaboratory Liquid Ultrára és csak ez hozott ~8 fokot.
Most tesztprogramok alatt cpu: 45 fok, gpu: 42 fok a maximum.
Persze ez nyáron kicsit fentebb fog menni moximum +5 fokkal.
Ezek az értékek átalakított hűtővel (a laptop saját hűtője ki lett cserélve asztali pc hűtőre) értem el.

Nem tudom hogy a gyári hűtővel hozna e jelentős javulást.

(#1033) takacsbotond Miért ne lehetne oda rakni? A tuningosok szeretettel használják és köszönik jól van a procijuk (az enyém is az asztali gépben és a laptopban is).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1036) takacsbotond válasza dewil666 (#1035) üzenetére


takacsbotond
őstag

Köszi!Akkor kipróbálom. :) :R
Korábban azt mondták, hogy csak a kupak, és a magok közé, de azt nem, hogy miért...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1037) dewil666 válasza takacsbotond (#1036) üzenetére


dewil666
őstag

Elméletileg az ULTRA nem eszi meg az alut de előtte azért próbáld ki valami alun, hogy hogyan is viselkedik. Ha réz talpa van a hűtődnek azt 100% hogy nem eszi meg.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1038) takacsbotond válasza dewil666 (#1037) üzenetére


takacsbotond
őstag

Az alu kupakot kicsit megmarta, de az a legkisebb probléma.
Ha jól tudom a hűtőm talpa réz (be quiet! Dark Rock Pro3).

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1039) dewil666 válasza takacsbotond (#1038) üzenetére


dewil666
őstag

Ezt az ultrát próbáltad? Ez marta meg? Milyen proci?
Nekem i5 4690 van és a kupakot levettem, hogy a mag és a kupak közzé tegyem az ultrát. Viszont ennek a kupakja tuti nem alubol van hiszen elég nehéz és kemény fém.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1040) takacsbotond válasza dewil666 (#1039) üzenetére


takacsbotond
őstag

Igen, az ultrát.
I7 3770k.
Ez bizony alu.Talán még azt is megpróbálhatnám, hogy veszek aprón egy hibás 1150-es cpu-t, és felhasználom a kupakját...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1041) dewil666 válasza takacsbotond (#1040) üzenetére


dewil666
őstag

Na közben kiderült hogy a 4xxx procin réz kupak van ami be van vonva valami nikkel vagy krómmal.
esetleg ha leveszed a kupakot akkor csinálhatnál a proci négy sarkára távtartót mint a régi amd prociknak volt, hogy ne sarkalja le a hűtő a magot.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1042) edari


edari
őstag

Sziasztok
Újrakéne pasztázni a laptopomat, konkrétan egy T400-ast, és arra gondoltam, hogy ezt coollaboratory liquid ultra-val pasztáznám újra. Mivel ha jól tudom a hűtő a procinál rézből van, még jó is lehetne. Szerintetek?

(#1043) dewil666 válasza edari (#1042) üzenetére


dewil666
őstag

Igen jó oda! De vigyázni kell mert az alut megeheti illetve elektromosan vezető.
Csak óvatosan :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1044) edari válasza dewil666 (#1043) üzenetére


edari
őstag

Igen tudom hogy megeszik az alu-t, de ha jól emlékszem a T61-ben réz a talp (T400 meg kb ugyanaz).

Csak egy fél borsónyit rakok oda, majd a hűtő szétnyomja.

Egyébként a procit majd mivel tisztítsam le? Mert ha jól tudom ennek a pasztának "steril" felület kell.

(#1045) dewil666 válasza edari (#1044) üzenetére


dewil666
őstag

Ezt nem szabad feltenni úgy ahogyan leírtad!!!
Sokkal folyékonyabb és a cpu-ra nagyon vékonyan szét kell teríteni!
El sem hinnéd milyen kevés kell majd mert szét lehet húzni lehellet vékonyra.
A cpu-t szerintem alkohollal simán le lehet tisztítani.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1046) edari válasza dewil666 (#1045) üzenetére


edari
őstag

Valóban, elfelejtettem. Tudtam, csak elfelejttem. :)

Oké. Köszi a segítséget.

(#1047) dewil666 válasza edari (#1046) üzenetére


dewil666
őstag

Szívesen!
Esetleg majd ha megcsináltad jöhetne egy kis beszámoló.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1048) takacsbotond válasza dewil666 (#1043) üzenetére


takacsbotond
őstag

Javíts ki ha tévedek, de én úgy tudtam, hogy pont azért jó a Liquid Ultra (pl kupak alá is) mert nem vezeti az elektromosságot...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#1049) edari válasza dewil666 (#1047) üzenetére


edari
őstag

Megcsináltam.

Találtam itthon 70%-os alkoholt, azzal letöröltem a chipeket és a bordát, majd fülpucolóval elkentem a hűtendő felületen. Először furcsa volt, mert a vattán (ami a fülpucoló végén van) nem maradt meg a cucc. Ahogy elkezdtem elkenni, kicsit érdes lett a paszta.

Épp csak annyit nyomtam az injekcióstűből, hogy rajta maradjon a procin (ha nem nyomsz ki eleget belőle, akkor nem jön le a tű végéről.)

Nyáron néztem erről videót, onnan vettem ezt a módszert.

(#1050) dewil666 válasza takacsbotond (#1048) üzenetére


dewil666
őstag

Vezeti bizony és elég jól! Hiszen folyékony fémről beszélünk.

(#1049) Tesla93
Igen furcsa az állaga, mert elsőre nekem a procin is alig állt meg. De mikor széthúztam a feluleten már szépen rajta maradt.
Jól csináltad!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.