Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) zsolt1129 válasza AXisBOLD (#300) üzenetére


zsolt1129
addikt

Meg még jó illata is lesz a procinak :DDD :C

(#302) AXisBOLD válasza zsolt1129 (#301) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:DDD :Y .

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#303) DarPet


DarPet
tag

Üdv!

Négyzetes hűtőre hogy érdemes felvinni a pasztát? Egy pötty középre, egy vonal, két vonal vagy kenegetés? (fehér sima, olcsó pasztáról lennes szó)

(#304) zsolt1129 válasza DarPet (#303) üzenetére


zsolt1129
addikt

Középre egy pötty,és utána vékonyan,de egyenletesen eldolgozod. :K

(#305) old gray


old gray
addikt

Milyen időközönként érdemes újrapasztázni cpu-t / gpu-t? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#306) #65675776 válasza Thrawn (#297) üzenetére


#65675776
törölt tag

Aztán felmegy hozzád egy nő, és rábukik a gépre...

(#307) Thrawn válasza #65675776 (#306) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen igaz! :D
Megvan a csali is amivel gépközelbe tudom őket csábítani :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#308) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.

Valakinek véleménye erről a pasztáról ? 4 gramm elég lenne egy procira és vidikarira ? És esetleg tudnátok segíteni hogy hogyan kell felvinni a hűtőzsírt a felületre ??? :Y

(#309) fireproof


fireproof
őstag

HALOTT Topic :F

(#310) pityeszka válasza fireproof (#308) üzenetére


pityeszka
őstag

Az egyik legjobb paszta.4 gramm,khm.A procira,gpu-ra nyomsz egy gombostűnyit belőle és szépen egyenletesen elkened,ennyi.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#311) fireproof válasza pityeszka (#310) üzenetére


fireproof
őstag

Rendben köszönöm :B :R

(#312) vPhis válasza fireproof (#308) üzenetére


vPhis
aktív tag

4 gramm elég 5nél több kenésre ((VGA+CPU)*5)
Teszt

szerk: Nincs kedvem most végigolvasni a topikot, de nektek is nehezebben kenhető az MX-2 mint a hagyományos fehér szilikonpaszta?

[ Szerkesztve ]

(#313) pityeszka válasza vPhis (#312) üzenetére


pityeszka
őstag

Igen nehezebb elkenni mint azt a fehér *ost,de nekem eddig mindig sikerült szépen felvinni.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#314) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

A szilikonos paszták idővel besűrűsödnek, ahogy a szilikon kiválik. Erre a legeygszerűbb megoldás, ha kinyomod az összes pasztát egy edénykébe és újrakevered. Babra munka, de nekem bevált. Egy sokéves pasztába leheltem újra életet. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#315) pH érték


pH érték
aktív tag

Ha volt már ilyen hozzászólás akkor bocs.

Leszedtem a prociról a hűtőt, és a paszta kicsit szétkenődött.
Tudtok valami jó módszert amivel le tudom szedni a pasztát?

(#316) TESCO-Zsömle válasza pH érték (#315) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Zsebkendő, fülpiszkáló. Simán letörlöd róla a maradékot.

Masszív pasztákhoz van nekem itthon ilyen előmosó folyadék. Az simán feloldja még a rózsaszín rágószerü gyárit is, amit az NB alá szoktak tenni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#317) pH érték válasza TESCO-Zsömle (#316) üzenetére


pH érték
aktív tag

Köszi!

Konkrétan Zalman CNPS pasztáját szeretném leszedni. Kicsit ragacsos, nem jött le egyből a hűtő. Itt a forumon olvastam, hogy parfümmel feloldódik, lehet én is azt fogom alkalmazni.

(#318) atesz1974 válasza pH érték (#317) üzenetére


atesz1974
tag

Azt hiszem Neked némi izopropil alkohol kellene, vegyszerboltban beszerezhető, ezzel letörölheted, mint a "friss libafost".... ;)

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#319) Pilot


Pilot
tag

A gyari huton levo ragacst celszeu eltavolitani, vagy azzal is megfelelo a hoatadas?

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#320) atesz1974 válasza Pilot (#319) üzenetére


atesz1974
tag

Egyszeri alkalommal a gyári is tuti, kicsit forgasd meg óvatosan körkörösen a hűtőt oda-vissza ( amennyire engedi a keret) miután rányomtad a procira ill. lerögzítenéd, ezáltal még jobban eloszlatod egyenletesen a pasztát, hűtőcserénél viszont már nem a "hosszú élet titka" újra gyurmázni a régi pasztát, mivel jól ki tud keményedni a hőtől, és már nem terül jól.

[ Szerkesztve ]

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#321) Pilot válasza atesz1974 (#320) üzenetére


Pilot
tag

köszi. Asszem sokáig úgyse használom a gyári hűtőt, mert elég vérszegénynek tűnik.
Egy 65 w-os Phenim II-n lesz. Később teszek rá valami rendes réz bordát, pl zalmant.

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#322) atesz1974 válasza Pilot (#321) üzenetére


atesz1974
tag

65 W-os procihoz, ha jól tévedek, mezei alumínium borda jár gyárilag, érdemes körülnézni, néha akad egy-egy eladó gyári, rézbetétes, hőcsöves hűtő nagyobb teljesítményű proci mellől, egy ilyesmivel jól járnál, 3 ezer forint körül szoktak menni.... ;)

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#323) psg5


psg5
veterán

Üdv! Ugyan ezt másik fórumba is írtam, de most találtam meg az igazit:
Bármi lehet abból, hogy phenom II X2 545 procira hajszálvékonyan kentem szilicon alapú pasztát és utánna láttam, hogy a gyári hűtőn már van ezüstös paszta, úgy gondoltam hagyom a procin is a vékony pasztát azért még leszedtem belőle vagyis igen vékonyan de azért maradt.
Ez későbbiekben okozhat-e problémát?

F.K.T.

(#324) dokee78


dokee78
félisten

Mitől van,hogy átpasztázom a procit-hűtőt,megy 2 napig minden ok.
Kb 3-dik naptól megy a gép,majd bármilyen hibaüzi nélkül leáll és elindul újra.
Hyper TX3 van és Zalman STG1 paszta.

Loggoltam az Everesttel a hőfokokat és a leállás pillanatában 30 fok volt a proci.

A TX2/TX3 topikban is kiírtam.

(#325) Demix


Demix
csendes tag

Hello . Az lenne a kérdésem hogy van a videőkártyám . És a hűtőbordát kell pasztázni? és Hol találom az eredeti dobozok ban a pasztákat ? és ecsettel kennyem fel? valaki pls egy leírást ! :S thx

(#326) 14adam válasza Demix (#325) üzenetére


14adam
addikt

A hütőbordát leszeded,és nagyon vékony rétegben felviszed a gpu-ra és a memóriákra.én az ujjammal szoktam.De vannak olyan paszták is amit ecsettel kell felvinni de legtöbb paszta olyan,hogy az ujjaddal kell elkenni.Általába vga-hoz nem szoktak adni,hanem pc-boltba kell venni,pár száz ft a rossz minőségű és 2e körül kapsz jobb minőségüt ami jobban átadja a hőt.

(#327) Demix válasza 14adam (#326) üzenetére


Demix
csendes tag

és a hűtobordát csak kapjam le vagy csavarozzam le? ha van egyáltalán csavar .. még nagyon noobie vok és aggaszt hogy 97 fokos játék közben a 8600GT m ... remélem ez megoldja
szerk : és a hűtő bordára vagy a hűtöborda felöli oldalára a gpu nak ?

2.szerk : és még a gépet sem akarom tönkre tenni (mármint hogy szédszedem és nem tom összerakni vagy összeteszem csak rosszul)

3szerk :megtiszítottam most 67 fok , hűvösebb de a GPU diódám . nem a gpu . vagy a kettő 1 és ugyan az? mert everestben a diódát írja annyinak.

GPU dióda 63 °C (145 °F)

[ Szerkesztve ]

(#328) 14adam válasza Demix (#327) üzenetére


14adam
addikt

Arra tegyél amelyik rá símul a gpu-ra,és csak a gpu-ra tegyél,mivel,hogy 8600-nak nem melegszenek a vrm-jei és a ramjai ezért azokra nem fontos.

(#329) Demix válasza 14adam (#328) üzenetére


Demix
csendes tag

kössz de szerintem egy hűtőt veszek rá mert a bordát ha én le kapnám nem tenné vissza senki. azért kössz

(#330) JackOneill19


JackOneill19
csendes tag

Hali!

újrapasztáztam a cpu-t és minden szép minden jó, 18 fokkal vitte lejjebb, erre ma belövöm a gépet és ugyan úgy magas hőmérsékleten van
CPU Thermometer 1.0-t használtam a mérésre és Noctua NT-H1 pasztát.
Valaki tud segíteni, hogy mi a tré?

Köszi!

(#331) JackOneill19


JackOneill19
csendes tag

Bocsi, azt lehagytam, hogy Everesttel meg azt irja, hogy 61 fok fölé nem megy.
De igy is magas, a proci ventije meg alapjáraton pörög 550en és mikor vmit betölt a gép akkor pörög fel 1840re majd vissza.

(#332) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Hol lehet kapni hővezető "párnát"? Videókártyára kellene a hűtő és a ramok közé.

(#333) ecsz


ecsz
csendes tag

Szerintetek idővel cserélni kell a pasztát a hűtő alatt, vagy ha nem veszem le a hűtőt akkor a paszta nem szárad ki, vagy ilyesmi?

(#334) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Gyari VGA coolerrol lejott a hovezeto parna, ha egyaltalan ugy nevezik azt :)
Mivel tudnam helyettesiteni?
A borda 1.5mm re van a ram chipektol.

Koszi elore is!

...

(#335) Mans20 válasza Devid_81 (#334) üzenetére


Mans20
addikt

Est

Én a vga nál noctua pasztát használtam,ami a ramokon van gyárilag kis textil vagy mi között fehér paszta azt leszedem,és kentem rájuk is pasztát,nem tudom mennyire szabad ramra,de már egy éve így van.

[ Szerkesztve ]

(#336) BalogPepe


BalogPepe
csendes tag

Üdv!

A konrádék féle csodapasztát [link] próbálta már valaki? Azt írják róla, hogy 40 W/mK a hővezetési tényezője!

(#337) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Heló!
Szerintetek fokban mennyit mutatkozik a legjobb és a legrosszabb paszta differenciája ?

A számom az adatlapomon. ;)

(#338) BalogPepe válasza KukkSteve (#337) üzenetére


BalogPepe
csendes tag

Szerintem jó esetben is csak max 5 fokot. Én most kentem fel, igaz csak egy noname pasztát és kb 2-3 fokot nyertem, úgy hogy a gyári már porrá volt száradva előtte. Ha mindegyik friss akkor szvsz nem mutatkoznak meg a különbségek annyira a drágább és az olcsóbb paszták között. Aztán az olcsóbbak hamar beszáradnak és ott lehet nyerni a drágábbakkal.

(#339) theboobaq


theboobaq
aktív tag

PS3-at akarom újrapasztázni hogy ne kapjon lehetőleg sárga ledet.
Milyen pasztát ajánlotok ami nem szárad ki hamar?

(#340) Pete83 válasza theboobaq (#339) üzenetére


Pete83
csendes tag

AC MX-2 vagy MX-3

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#341) KukkSteve válasza BalogPepe (#338) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Aham értem...akkor megnyugodtam, nem volt kedvem kiadni 1200huf ot egy pasztáért, amire a srác azt mondta hogy max 6procit lehet vele megkenni...
inkább vettem egyet 600ért, kb 40 procira való. :DDD Majd ha nagyon melegszik majd akkor törlés és csere...van miből :):DDD

A számom az adatlapomon. ;)

(#342) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Addot egy 4870 és egy twin turbo hűtés rajta. Egyetlen pici apró gondom van.
Az egyik kis passzív hűtő amit a memre teszek, folyton leesik, valamiért nem fogja oda a gyári ragacs (ami a passzív hűtőalján van) pedig zsírtalanítottam elötte.

Ötlet vagy javaslat erre? Van valamilyen paszta vagy ragasztó vagy hővezető ragacs ami odafogná rendesen és nem esne le?

(#343) adamssss


adamssss
veterán

Valaki nem tudja,hogy hol lehet gc-extreme hűtőpasztát venni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#344) Matamata


Matamata
aktív tag

Ha valakit érdekel IC Diamond 92%-os gyémánttartalmú hűtőpaszta akkor írjon!

(#345) Misha


Misha
csendes tag

Sziasztok!

Biztos volt már erről szó, de hagy ne olvassak vissza.. Mit ajánlotok artic silver illetve Arctic Cooling MX-3 hűtőpaszta eltávolítására? Az alkoholnek kevésnek tűnik.. talán benzinnel kellene?

(#346) kircipeti válasza Misha (#345) üzenetére


kircipeti
senior tag

Szemelyes tapasztalatom nincs, de azt tudom, hogy ilyenekre hasznaljak:
Arctic Silver ArctiClean

[ Szerkesztve ]

(#347) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy mi különbség van ezek között:
Noctua NT-H1 vs. Artic Cooling MX-2
MX-2 vs. MX-3

Azt tudom, hogy az mx3 árban kb. duplája a másik kettőnek, de érdekelne mások véleménye, akik próbálták már ezeket.

Üdv!

(#348) Landon válasza Kal-El (#347) üzenetére


Landon
őstag

Ez engem is rettentően érdekelne. Én most olvastam egy tesztet amiben a H1 és a MX2 között az ég világon semmi különbség nem volt. Jó a H1 egyetlen egy helyen 1C-al volt jobb. Minden máshol fokra pontosan megegyezett a kettő. Egy másik tesztben aztán ugyan ez volt a helyzet csak ott egy helyen a MX2 volt jobb fél vagy egy fokkal... Én ebből azt szűröm le hogy teljesen mind1 mit használ az ember, leginkább azt amelyik olcsóbb ill ami van otthon. Viszont én holnap szerelem be az új NH-D14-es hűtőm és lesz mind2 féle pasztám otthon, mx2 vs nt-h1. :D Épp ezért megkérdezném én is, hogy akkor még is melyiket? Vagy rakjam be egy kalapba a 2 nevet és amelyiket húzom? :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#349) Dr.gonzo


Dr.gonzo
tag

Vettem az adataimban látható gépbe egy Cool Master TX3-at hát Én nem értem ezt az egészet. jól van felcsavarozva de akárhogy állítom amit csak lehet BIOS-ba stb. ez úgy fest,hogy az E7300-a, 2.66-n ez a ventii 1700 alapjáraton és 2500 terhelve. ,ha meghúzom 3.2-re a procit. akkor máris 2.8a venti sebessége. Ha sok ,ah kevés ha közepes a gél akkor is és nem értem mért nem tudja lehűteni a gépemet. Nem tudok rájönni mia gebasz. oldalt 2 befelé ventilátor van. hátul egy ki. fent van egy ki venti és a táp ventije kifele. házon elöl egy be. Nem is az ,hogy most lehűti mert tartotta a CPU hőmérsékletét amikor húzva volt. de 2800-as fordulaton? úgy búgott mint valami porszívó.

Vissza raktam a gyári intel hűtőt az megtartja 50 fokonál nem melegebben 2000-es fordulaton. Valaki valami tapasztalt ötlet?

E7300 [3.2 Ghz], 4 Giga Kingmax, Gainward 9800GTX+, Xilence 480 W táp, Gigabyte GA-EP31-DS3L,

(#350) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

ArctiClean vagy Akasa pasztaeltavolitoval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Makacsul raegett rozsaszin trutymot kellene leszednem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.